W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Polska ma gaz na 300 lat   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 3483
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 07 Kwi '11   Temat postu: Polska ma gaz na 300 lat Odpowiedz z cytatem

Cytat:
EIA: Polska ma gaz na 300 lat
PAP
07.04.2011 13:03
Polska ma 5,3 bln m sześć. możliwego do eksploatacji gazu łupkowego - podaje amerykańska Agencja ds.Energii (EIA). Przy obecnym zużyciu, gazu wystarczy więc na ok. 300 lat.

Według szacunków raportu zamówionego przez amerykańską administrację ds. informacji o energii (EIA), w 32 krajach znajduje się blisko siedem razy więcej opłacalnego w wydobyciu gazu łupkowego niż w USA. Zasoby gazu łupkowego możliwego do wydobycia w tych państwach sięgają 163 bln m sześc. - czyli sześć razy więcej niż potwierdzone zasoby gazu naturalnego.

Największe złoża znajdują się według tego raportu w Chinach, a duże zasoby w Argentynie, Meksyku, Afryce Południowej i Kanadzie. Kolejne kraje bogate w gaz łupkowy to: Libia, Algieria, Francja i Polska. Każdy z tych krajów, posiada zasoby gazu łupkowego, który można eksploatować przy użyciu istniejących technologii.

Obecnie uwaga sektora wydobywczego skupiła się na zasobach gazu łupkowego w Polsce. Według amerykańskiego portalu poświęconego cenom ropy oilprice.com, jeśli polskie zasoby gazu łupkowego okażą się tak duże, jak to jest przewidywane, Polska w ciągu kilku lat może zostać eksporterem gazu.

Wąskim gardłem może okazać się jednak o wiele mniejsza niż w USA dostępność wież wiertniczych, doświadczonych inżynierów i geologów. Jak podaje portal, w 2010 roku w Europie dostępnych było około 100 aktywnych wież, podczas gdy w USA było ich 2500.

W ocenie portalu, w pierwszej fazie, przeszkody związane z wydobyciem gazu niekonwencjonalnego mogą wynikać też z gęstości zaludnienia na km kw. W USA wynosi ona średnio 32 osoby na km kw., w Niemczech jest to 225, w Polsce - 122, na Ukrainie zaś 78. Warstwy gazu łupkowego w Europie znajdują się na większej głębokości niż w USA, co oznacza znacząco wyższe zużycie wody - ocenia portal.

Struktura geologiczna naszego obszaru jest częściowo podobna do występującej w USA, co wyjaśnia zainteresowanie firm amerykańskich licencjami wydobywczymi. Jak pisze oilprice.com, w Europie toczy się walka o hegemonię informacji, ponieważ tylko kilka firm dysponuje wiarygodnymi danymi sejsmologicznymi i dotyczącymi wierceń.

Jak pisze oilprice.com, produkcja w Polsce na skalę komercyjną mogłaby się rozpocząć już za dwa, trzy lata, chociaż znaczącą wielość najprawdopodobniej osiągnęłaby za lat 7-10.

Koncesje na poszukiwania gazu niekonwencjonalnego ma w Polsce ponad 20 firm. Obejmują ponad 50 tys. km kw., głównie w pasie od wybrzeża Bałtyku w kierunku południowo-wschodnim, do Lubelszczyzny. Drugi obszar potencjalnych poszukiwań to zachodnia część Polski, głównie woj. wielkopolskie i dolnośląskie. Pierwsze wiercenia wykonało PGNiG w Markowoli na Lubelszczyźnie - gazu tam nie znaleziono.

Jak mówił PAP w grudniu ub.r. dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego (PIG) Jerzy Nawrocki, pierwsze wiarygodne szacunki zasobów gazu łupkowego w północnej Polsce powstaną w kwietniu br. Pod koniec 2011 roku dostępne będą dane dla całej Polski. Szacunki, nad którymi pracował Instytut, powstawały dzięki porozumieniu zawartemu w październiku ub. roku przez przedstawicieli PIG z amerykańską służbą geologiczną USGS (U.S. Geological Survey) ws. polsko-amerykańskiej współpracy w ocenie zasobów gazu łupkowego w naszym kraju.(PAP)


http://www.pb.pl/2/a/2011/04/07/EIA_Polska_ma_gaz_na_300_lat#


Jeśli to prawda to mamy przejebane...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 07 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy nie tylko gaz łupkowy, ale ropę (Karlin), złoża gazu na Bałtyku, a 85-95 % naszego kraju leży na złożach geotermalnych. Polska w Świecie geologów jest nazywana "Zielonym Kuwejtem" ... no i co - i GÓWNO !!!. Na pełny bak paliwa trzeba pracować prawie tydzień, a cukier dwa razy droższy niż w krajach gdzie sie zarabia 5 razy tyle, ale za to Nasi za przeproszeniem europosłowie za 5 min pracy zgarniają miesięczną (realną) krajową DO CHUJA MIŁEGO !!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:47, 07 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eksploatacja gazu łupkowego oznacza potworne skażenie wód podziemnych. Bo polega na wpompowaniu potężnych ilości wody wraz z tonami toksycznych środków chemicznych głównie kwasowych, które powodują rozpad skał z gazem i jego uwolnienie. I pozostaje jeszcze utylizacja ton płuczek, o tym nikt nie pisze bo skład chemikaliów dodawanych do wody są ścisle tajne, albo obięte tajemnicą producenta, który zapewnia że nie jest to coś szkodliwe Evil or Very Mad

Spowoduje to znaczny deficyt wody pitnej i zatrucie wód głębinowych w Polsce ponieważ wpompowywać trzeba setki metrów szesciennych wody i nie zdziwcie się jak z kranów razem z wodą będzie ulatniał się gaz.

Proponuję przeczytać artykuł, o korporacji Chevron
I o potencjalnym zagrożeniu zatrucia wód gruntowych w PL
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:01, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://alterkino.org/gasland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:46, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie wkurwiają coraz większe korki. Wczoraj przez 30 km jechałem jakieś 20 km/h (autobusem) i zauważyłem że korki się z czasem powiększają. Dróg raczej nie ubywa, ani też nie przybywa, wnioskuję więc, że przybywa samochodów i taki też wczoraj sms w tym korku wkurwiony koledze napisałem:

"K.... stary nie wiem o której dojadę bo już 30 min. w korku na wyjeździe, w tym kraju chyba każdy Polak ma samochód, a ten kryzys to jakaś jebana ściema!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
A mnie wkurwiają coraz większe korki. Wczoraj przez 30 km jechałem jakieś 20 km/h (autobusem) i zauważyłem że korki się z czasem powiększają. Dróg raczej nie ubywa, ani też nie przybywa, wnioskuję więc, że przybywa samochodów i taki też wczoraj sms w tym korku wkurwiony koledze napisałem:

"K.... stary nie wiem o której dojadę bo już 30 min. w korku na wyjeździe, w tym kraju chyba każdy Polak ma samochód, a ten kryzys to jakaś jebana ściema!"


Mozna to ując toroszkę inaczej. Dlaczego w tym kraju nie ma obwodnic i autostrad a caly tranzyt jest puszczony przez miasta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Mike u mnie w mieście wybudowali obwodnicę a za dwa lata zamknęli dla ruchu powyżej 3 tom i znowu tranzyt jedzie pszez miasto, w tym pojebanym kraju-cyrku to wszystko jest możliwe.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam nie wiem, ja we wczorajszym korku widziałem kilka ciężarówek, ale to nic w porównaniu do osobówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 08 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba już od wczesnych lat sześćdziesiątych pierdolą smutki o tym gazie łupkowym. Jakieś próby wydobycia były już dziesiątki lat temu podejmowane i chój.

A w ogóle to co to nas kurwa obchodzi? Nawet jeśli opracują w miarę niedrogą i bezpieczną technologię wydobycia to i tak gówno z tego będziemy mieli. Wali mnie, od kogo muszę kupować gaz. Interesuje mnie jedynie cena.

Nasze kurwy pod pozorem "dywersyfikacji zaopatrzenia w gaz" od lat podejmują irracjonalne ekonomicznie decyzje i kupują droższy gaz, bo ten ruski to im śmierdzi, skurwysynom.

Gdyby nie szczekali na Rosję, gdyby się nie onanizowali historią, tylko dagawarili jak ludzie, to mielibyśmy dziś wachę po 2,50zł...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korki są przez te jebane światła, szlag mnie trafia jak jadę i co 200m muszę czekać na światłach. Od tego są wszystkie te pomysłowe rozwiązania pierwszeństwa ruchu, od tego są kursy na prawo jazdy, żeby ludzie sobie jakoś na tych skrzyżowaniach radzili. Światła znacznie spowalniają przejazd, powodują korki i chyba nawet zwiększają ilość stłuczek (to ostatnie to nie bardzo wiem dlaczego ale tak podawali przy okazji jak w wawie się zjebała sygnalizacja na jakichś głównych skrzyżowaniach i nagle się korki rozładowały).

Po prostu już nie mogę jak się mnie traktuje jak imbecyla i każde się czekać na czerwonym jak KURWA NIC Z NAPRZECIWKA NIE JEDZIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:04, 13 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżmy:
Cytat:
Bruksela zamierza storpedować plany wydobycia w Polsce gazu łupkowego - obawiają się eksperci. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".*Nasze zasoby tego surowca szacowane są na 5,3 biliona metrów sześciennych.

Taka ilość pozwoliłaby nam uniezależnić się od dostaw z Rosji na setki lat. Jednak niedawna decyzja francuskich deputowanych o zakazie stosowania głównej metody wydobycia gazu łupkowego, tak zwanego szczelinowania hydraulicznego wywołała obawy, że UE stworzy regulacje, które zakończą nasze marzenia o gazie łupkowym - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jan Krasoń, światowej sławy geolog, twierdzi, że za francuskim zakazem stoi lobby atomowe i Gazprom. Przekonuje, że we Francji około 80 procent energii pochodzi z reaktorów atomowych, a producentom energii nie potrzeba konkurencji ze strony łupków.

Polska tymczasem chce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - aby poszukiwanie i eksploatacja gazu łupkowego otrzymały status wspólnego projektu europejskiego i zamierza promować to źródło energii podczas swojej prezydencji w UE.


źródło: http://biznes.onet.pl/gazprom-bije-w-lupki,18567,4302857,1,prasa-detal
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska ma gaz na 300 lat
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile