W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
policja skarbowa rozkręca się  
Podobne tematy
Złóż oświadczenioe o legalności oprogramowania 3
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 26291
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:45, 20 Mar '11   Temat postu: policja skarbowa rozkręca się Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od poniedziałku rusza wielka kontrola oprogramowania w firmach

W poniedziałek inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach - poinformowała rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. W styczniu i w lutym kontrolerzy sprawdzali kasy fiskalne - wystawili 7134 mandaty.
Zobacz także:

* Firma skontroluje w jaki sposób pracownik korzysta z komputera
* Firmy stale korzystają z nielegalnego oprogramowania
* Jak przestrzegać w firmie praw z licencji do oprogramowania
* Pracownik może donieść policji o nielegalnym programie w firmie
* Pracodawca może wypowiedzieć umowę pracownikowi za zainstalowanie pirackiego oprogramowania
* Odpowiedzialność kierownika i pracowników jednostki za używanie nielegalnego programu finansowo-księgowego
* Kiedy policja może zabrać ci komputer

Dróżdż powiedziała, że planowane kontrole wynikają z nowych uprawnień inspektorów - od stycznia tego roku do zadań urzędów kontroli skarbowej należy wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej.

Rzeczniczka poinformowała, że podczas akcji, która ma potrwać do końca marca, inspektorzy zwrócą szczególną uwagę na naruszenia prawa autorskiego, zwłaszcza na nielegalne posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym przez przedsiębiorców.

"Przedmiotem zainteresowania kontroli skarbowej stanie się obszar prawa własności intelektualnej, w którym szczególnie często mamy do czynienia z naruszeniami przepisów. (...) Przedmiotowy zakres kontroli ściśle koresponduje z celami kontroli skarbowej, określonymi w +Zadaniach urzędów kontroli skarbowej na 2011 r.+" - dodała.

Podkreśliła, że kontrole oprogramowania są elementem działań fiskusa mających na celu zwalczanie "szarej strefy" w gospodarce. "Pośrednio mogą wpłynąć na zwiększenie wpływów do budżetu z tytułu zobowiązań podatkowych" - zaznaczyła Dróżdż.

Tymczasem resort podsumował zimową akcję kontroli kas i fiskalnych i wydawania paragonów. Z danych MF wynika, że od 15 stycznia 2011 r. do 28 lutego 2011 r. wystawiono 7 tys. 134 mandaty karne w łącznej kwocie 1 mln 606 tys. 838 zł.

"Dążymy do tego, aby wydawanie paragonu było powszechne i stanowiło normę. Jest to również filar tworzenia warunków uczciwej konkurencji, dlatego nie ilość wystawionych mandatów jest najważniejsza, ale uświadomienie klientom i sprzedawcom wagi rzetelnej ewidencji sprzedaży" - podkreśliła rzeczniczka.

Wskazała, że akcję przeprowadzono w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem górskich miejscowości turystycznych, miejscach zimowego wypoczynku Polaków. Zapowiedziała, że letnia akcja będzie prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.

"Podczas kontroli inspektorzy rozdają ulotki informacyjne, z których można dowiedzieć się o korzyściach płynących z posiadania paragonu, takich jak prawa konsumenckie czy pewność, że naliczony w cenie podatek trafi do Skarbu Państwa, a nie do kieszeni sprzedawcy" - poinformowała Dróżdż.

Źródło: PAP
Artykuł z dnia: 2011-03-19, ostatnia aktualizacja: 2011-03-19 08:18

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/.....rmach.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 20 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cooo??
Zadaniem skarbówki jest teraz "zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej"? Shocked
Ja pierdole, ale przekręt. Ciekawe ile w łapę wzięli politycy za przeforsowanie takiego prawa. Smile

Microsoft na pewno sobie na tym sporo zarobi... ale kto za to płaci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 20 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co? Policja skarbowa ma strzec wpływów do państwowej kasy, ma pilnować tej kasy przed przedsiębiorcami - złodziejami. A kurwom skarbowym wiadomo, że przedsiębiorca to na pewno złodziej. A skoro złodziej państwowej kasy - to z pewnością też złodziej prywatnego mienia...

I w ten oto sposób kolejna instytucja państwowa, której celem było KONKRETNE działanie na rzecz państwa, stała się instrumentem w rękach prywaciarzy i będzie latać jak kot z pęcherzem i pilnować mienia prywaciarzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 21 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem o tym trochę wcześniej w tym wątku: viewtopic.php?t=9617 Wink.
Powtórzę pytanie: jak udało się przemycić taki przepis - nikt nie zwrócił na to uwagi podczas nowelizacji ustawy Neutral ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:44, 21 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwo zawsze gnoiło obywateli i gnoić będzie. Dziwi mnie tylko że podrzyna sobie samo gardło. Udupi przedsiębiorców i zrobi się problem. Już ledwo zipią.

A tak nawiasem to jaki program polecacie do szyfrowania dysków, który nie muliłby komputera?
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:38, 21 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla starych dysków było rozwiązanie sprzętowe (wpinało się to między taśmę i dysk). Koszt ~200 zł. Po odłączeniu klucza USB pozamiatane (teoretycznie) - nikt nie powinien odczytać danych. Może dla SATA też coś jest, nie sprawdzałem.

Z softu na co dzień TrueCrypta używam, ale jak się ma większość danych (ba, cały dysk) zaszyfrowane to muli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skarbówka kontroluje oprogramowanie komputerowe w firmach

Od wczoraj w ośmiu województwach rozpoczęły się kontrole skarbowe w firmach. Inspektorzy sprawdzają między innymi pochodzenie oprogramowania komputerowego.


Działania urzędów kontroli skarbowej (UKS) obejmą swoim zakresem zagadnienia określone w art. 2 ust. 2a ustawy z 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 41, poz. 214), czyli wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw oraz wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej.

Jak informuje Wiesława Dróżdż z Ministerstwa Finansów, inspektorzy podczas kontroli będą sprawdzać legalność programów zainstalowanych na firmowych komputerach. Działania te wynikają z nowych uprawnień urzędów kontroli skarbowej. Od 30 lipca 2010 r. UKS mają prawo do zwalczania naruszeń prawa autorskiego polegających na nielegalnym posługiwaniu się własnością intelektualną.

– To dobrze, że prawo własności intelektualnej stało się przedmiotem zainteresowania kontroli skarbowej, bo to obszar, w którym szczególnie często dochodzi do naruszenia przepisów – mówi Wiesława Dróżdż.

Dodaje, że kontrole obejmujące piractwo komputerowe są ściśle powiązane z celami określonymi w zadaniach UKS na 2011 rok.

– Zwalczanie nieprawidłowości w zakresie naruszania prawa własności intelektualnej jest równoznaczne ze zwalczaniem szarej strefy – mówi nasza rozmówczyni z Ministerstwa Finansów.


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Artykuł z dnia: 2011-03-22, ostatnia aktualizacja: 2011-03-22 11:32

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/.....rmach.html

dorobiła piździe wąsy? celem jest zwalczanie szarej strefy, a piractwo to szara strefa - ścisły związek z celami kontroli skarbowej jak chój!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:07, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy ten przypadek zgłosić do Prokuratora Generalnego,
jako możliwość wzięcia korzyści majątkowych i innych od mafii typu Microsoft itp,
za nękanie obywateli polskich pod pretekstem "walki z piractwem"
Gdyby chodziło o podatki to należy chronić swój rynek pracy , aby generował jak największe zyski i płacił od nich podatki.
Skoro US na tym nie zależy to znaczy , że Niepodległość Polski już przeszła do historii

Jest to defraudacja pieniędzy polskiego podatnika!

Ale podobno Pan Prokurator Generalny sam,
przez dwa lata naruszał amerykańskie prawo
i pracował w USA na czarno!

Ciekawe , jak pan prokurator generalny oszukał skarb państwa i nie zapłacił w Polsce od tego dochodu podatku!
Nawet jeśli nie pracował na czarno,
to jest bardzo prawdopodobne,
że dano mu prawo pracy
i teraz przypomniano o prawie wdzięczności!

We Włoszech taki urzędnik który walczy przeciw swojemu krajowi i swoim obywatelom nie przeżyłby miesiąca!
U nas nazywają go patriotą

Popatrzcie na Kaczyńskiego i Fotyga, akwizytorów mięsa armatniego i importerów inwalidów wojennych.


Łukaszenko wysłał do Iraku traktory i otrzymał dolary,
a my wysłaliśmy żołnierzy i otrzymaliśmy inwalidów wojennych!


Zastanówcie się ile musieli dostać od zamawiającego za to mięso armatnie , że tak nikczemnie postępują
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:00, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda taka procedura i czym różni się od wizyty przedstawiciela BSA z psinką? Mają prawo zarekwirować kompy? Wykonują kopie dysków z gwarancją integralności danych? To jest kurwa jakiś cyrk. Brakuje mi jeszcze, aby zaczęli po domach chodzić, chociaż wkrótce do tego i dojdzie. Polityka małych kroczków zawsze skuteczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego okradacie firmę Microsoft i jeszcze uważacie że to dobre ? Jakby ktoś nielegalnie kopiował moje oprogramowanie to bym zatłukł gumowym młotkiem!
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Dlaczego okradacie firmę Microsoft i jeszcze uważacie że to dobre ? Jakby ktoś nielegalnie kopiował moje oprogramowanie to bym zatłukł gumowym młotkiem!

Ee tam, nie przesadzaj. Ja gdybym stworzył taką komercyjną kupę jak łindołz to bym wstydził się wziąść od kogokolwiek złamanego centa;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Dlaczego okradacie firmę Microsoft i jeszcze uważacie, że to dobre ?


Bo nie wierzymy w prawa autorskie.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo, wypraszam sobie. to nie ja okradam microsoft, lecz microsoft okrada mnie!
im nikt nic nie zabiera, ani do niczego ich nie zmusza - czy ja im każe pisać windowsy i sprzedawać je na łatwych do skopiowania płytach? bynajmniej - to ich nieprzymuszony wybór.
za to oni, prywatne firmy, do tego zagraniczne, rządzą się forsą polskich podatników, wynajmują za nią zbirów, którzy chodzą od firmy do firmy i wymuszają haracze - toż to bandyci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Dlaczego okradacie firmę Microsoft i jeszcze uważacie że to dobre ? Jakby ktoś nielegalnie kopiował moje oprogramowanie to bym zatłukł gumowym młotkiem!

Ja nikogo nie okradam. Wszystko mam legalne (no, może z paroma wyjątkami na których przecież nie zarabiam finansowo).

Mi się nie podoba fakt, że poprzez takie kontrole można łatwo udupić niejedną firmę (konkurencję itp), pomijając to do czego stworzono podobno skarbówkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
theonly




Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:22, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wszystko mam legalne , bo trzeba mieć trochę głowie a nie iść za bydłem do sklepu po soft M$. Polecam Ubuntu dla początkujących sam głównie używam Debiana , ale jak chcesz zacząć przygodę z Linuksem to tylko ubu ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

theonly, to nie chodzi o Ciebie, a o firmy. W firmach bardzo często nie da się nie używać Windowsa z uwagi na rożne specjalistyczne programy pisane tylko na ten system. Winą nie są prawa autorskie a monopol. Bo rzeczywiście stworzenie produktu jakim jest np. Windows kosztuje. Ktoś zakłada firmę, zatrudnia fachowców itd. ponosi koszty tworzenia tego, co wymyślił. I ma prawo dostawać za to kasę jak chce. A Ty jak nie chcesz, to nie kupujesz od niego jego wynalazku. Problem leży nie w prawach autorskich a w monopolu. Dlaczego państwo pozwala dominować rynek przez tę jedną firmę? Przecież jeśli taka korporacja ma tyle pieniędzy co cały nasz PKB, to jak tu można mówić o wolnym rynku? Dlaczego nie chroni się rynku regulując go by był zrównoważony (np. przez nakładanie wymogów co do dystrybucji sterowników na różne platformy)? To nie są socjalistyczne brednie, bo w obliczu tak gigantycznych korporacji nie ma innego wyjścia. I to jest rola państwa, której to roli państwo nie spełnia. Spełnia za to rolę odwrotną - kontroluje i karze ludzi w interesie korporacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

theonly: to zapraszam do mojej firmy. I przeprowadź zmianę oprogramowania na inne niż Windows. Tylko znajdź mi oprogramowanie i drivery obsługujące frezarkę CNC i program do CAD który będzie w 100% zgodny z windowsowymi formatami. Chętnie się przesiądę.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:03, 03 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakladajac firme trzeba bylo sie zorientowac jakie sa koszty oprogramowania. Pozatym winda pro kosztuje okolo 500 zl. Co to za firma, co nie ma 500 zl na podstawowe narzedzie do pracy? Skapstwo i tyle.

Nie ma zadnego monopolu, tylko glupota i lenistwo ludzi. Jest masa systemow, a ten jest najlatwiejszy w obsludze i konfiguracji. Po co sie przesiadac na inny skoro mozna ukrasc windows? Obecnie otwarte systemy doszly do funkcjonalnosci windy, a ludzie i tak wola ukrasc niz wziac cos darmowego. Tylko i wylacznie z lenistwa.

Akurat taka akcje popieram choc nie w wykonaniu skarbowki, bo ona ma chuj do tego. Panstwo ma dbac o rowna konkurencje na rynku. Firma A kupujac 50 licencji windy i 150 innych programow ponosi koszty, ktore sie przekladaja na cene uslugi/produktu. Firma CHUJ kradnie to wszystko i uzyskuje nieuzasadniona przewage. To czyste kurestwo.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek01011




Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 5
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 22 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak przyjacielu masz racje ze panstwo ma dbac o rowna konkurencje. Widzisz widocznie wlascicielem firmy CHUJ jest czlowiek który lubi ryzyko wiec "kto nie ryzykuje ten nie spozywa pokarmu''. Mozliwe jest tez ze firma A dziala wystarczajaco dlugo na rynku i stac ja po prostu na ten program. Natomiast firma CHUJ zmaga sie kazdego dnia z podatkiem zusem oraz sanepidem i zeby tworzyc konkurencje badz kontynuowac dzialalnosc musi po prostu kupic pirata. A zreszta Microsoft to jest jedna z najbogatszych firm na swiecie i nie ma sie co o nia martwic. Natomiast martwic sie trzeba o polskiego malego przedsiebiorce który jest kazdego dnia szykanowany przez Polskie urzedy panstwowe. A wydaje mi sie ze kurestwem jest dzialanie policji skarbowej po prostu szukaja dziury w calym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raman




Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 30 Kwi '11   Temat postu: Porownanie cen Odpowiedz z cytatem

Nie dziwie się z jednej strony piractwu na PC - jeśli np dziś sprawdzałem cenę windy 7 w pierwszym lepszym sklepie www i porównywałem ją w tym samym sklepie z systemem operacyjnym maca to w7 kosztuje 367 brutto a macowy 109 brutto.
Jak to kur*a możliwe....w7 tłoczy się w nakładach ciężkich do policzenia obniżając zdecydowanie koszty produkcji - ludzie prawie ze nie mając wyjścia, omamieni i zniewoleni przez setki chwytów marketingowych aby tylko związać klienta z microshitem - płacą 3x wiecej za podstawowy soft z trudnością ogarniający elektronikę w ich "okienku" na świat pełen manipulacji....
Niektórzy po prostu nie mają wyjścia i pracują na internetowej "kopii".
>MacUseR<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 30 Kwi '11   Temat postu: Re: Porownanie cen Odpowiedz z cytatem

raman napisał:
Nie dziwie się z jednej strony piractwu na PC - jeśli np dziś sprawdzałem cenę windy 7 w pierwszym lepszym sklepie www i porównywałem ją w tym samym sklepie z systemem operacyjnym maca to w7 kosztuje 367 brutto a macowy 109 brutto.
Jak to kur*a możliwe....w7 tłoczy się w nakładach ciężkich do policzenia obniżając zdecydowanie koszty produkcji - ludzie prawie ze nie mając wyjścia, omamieni i zniewoleni przez setki chwytów marketingowych aby tylko związać klienta z microshitem - płacą 3x wiecej za podstawowy soft z trudnością ogarniający elektronikę w ich "okienku" na świat pełen manipulacji....
Niektórzy po prostu nie mają wyjścia i pracują na internetowej "kopii".
>MacUseR<


Żeby tego było mało to Mac jest rewelacyjym systemem z którego korzystam już od półtora roku nie dotykając systemu a dodam że intensywnie korzystam z kompa, komp śmiga jak nowy i jest niesamowicie stabilny.Wczesniej 15 lat korzystałem z windy wszelakiego rodzaju i powiem jedno ten system jest tak kiepski że powinien być dodawany za darmo w gazecie typu fakt żeby wku*** ludzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 30 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale MacOS zgodnie z licencją nie może być używany na PC (no chyba że coś się zmieniło). A komputer typu Mac jest przynajmniej z 50% procent droższy niż analogiczny PC. Także nie ma nic za darmo... No chyba że Linux na którym można zrobić w tej chwili to samo co na Win czy MacOS za darmo.
Jedyną rzeczą dla której można się zastanawiać między Win i MacOS to gry które chodzą raczej tylko pod M$. Ale nie nie ma większych różnic żeby np płacić 100zł za MacOS mając to samo w Linuxie za free.
Oczywiście rozważam przypadek przeciętnego użytkownika. Ja np. jestem programistą .NET i jestem skazany na M$. Ale akurat .NET to taki diament M$.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:50, 01 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Linuxa nie darmowej alternatywy dla drogiego i specjalizowanego oprogramowania dostępnego pod Windows. Przykładem jest np. pakiet Adobe, grafika 3D, masakrycznie drogie programy CAD oraz wiele innych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 01 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kosmita podobno grafikę w 3D można robić za pomocą programu blender Według komentatorów ten program ma niby takie same funkcję co programy komercyjne.
Adobe (Photoshop) ja zastępuję Gimpem chociaż wiem, że cały pakiet jest nie do zastąpienia. Projektowanie CAD to rzeczywiście problem w linuxie i chyba emulator windowsa wine z tym sobie nie radzi.

Wszystko zależy od tego co robimy na komputerze, jak ktoś ma sprzęt do internetu, zajmuje się programowaniem to nie widzę powodu by nie mieć linuxa. Ja mam do paru innych spraw. Zakupiłem pewien program tylko pod windowsa a okazało się że działa jeszcze lepiej pod linuxem. Nie mogę pochwalić się co to za program, bo raz to zrobiłem pisząc do producenta, to po aktualizacji programu przestał działać, ale znowu działał po aktualizacji wine (emulatora windowsa) Smile
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrus




Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 161
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 01 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kosmita napisał:
Na Linuxa nie darmowej alternatywy dla drogiego i specjalizowanego oprogramowania dostępnego pod Windows. Przykładem jest np. pakiet Adobe, grafika 3D, masakrycznie drogie programy CAD oraz wiele innych...

no tak ale z takich programów korzysta mało kto, a ja pisałem o przeciętnym użytkowniku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


policja skarbowa rozkręca się
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile