W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
zsynchronizujmy liczniki  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 14815
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się przyda. Widziałem coś, czego wcześniej nie widziałem. Jechalem sobie dziś i na poboczu zobaczyłem Mercedesa Sprintera, numery rej zaczynające się na WY, sprinter na oko 2005, biały wersaja długa.

Na dachu miał pomaranczowy kogut i .... coś w kształcie białego walca, wysokości jakieś 75 cm i średnicy na oko równej szerokości samochodu. Oprócz tego drabinkę na dach, pare anten (poza radio and CB). W środku jakiś gostek w okularach. Nie widziałem wcześniej takiego pojzadu, może to nic takiego...

Czemu miałby slużyć taki samochód? Nei wyglądali na ekipe budowlanców Smile

Rejon, woj. lubelskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomorenazi




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mogło być autko do pomiarów drogowych
http://truckstop.pl/component/content/article/1-latest-news/46-droga-pod-kontrol

a tymczasem wyniki pomiarów w powietrzu pierwiastków promieniotwórczych:
dla przykładu WROCŁAW

pomiar 21-25.03.2011
jod I-131 o stężeniu 65,75 ± 4,78 μBq/m3
pomiar 25-27.03.2011: 440,0 ± 2,6 μBq/m3
pomiar 28-30.03.2011: 2133,6 ± 118,2 μBq/m3

pomiar 21-25.03.2011
cez Cs-137 o stężeniu 4,86 ± 1,07 μBq/m3
pomiar 25-27.03.2011: 14,64 ± 3,61 μBq/m3
pomiar 28-30.03.2011: 271,97 ± 25,48 μBq/m3

Tutaj oryginalne źródło:
http://www.clor.waw.pl/index.htm (wyniki w niebieskiej ramce "JAPOŃSKA" CHMURA NAD POLSKĄ)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nomorenazi napisał:
To mogło być autko do pomiarów drogowych
http://truckstop.pl/component/content/article/1-latest-news/46-droga-pod-kontrol



Gwoli wyjaśnienia, czasem mi wychodzi jakieś 60kkm rocznie, może więcej. Swojego czasu potrafiłem przetrzepać dwa tysiace km bez przystanku Smile Sporo już wyjeździłem, ale takiego czegoś na dachu jeszcze nie widziałem. Definitywnie, nie było to auto do pomiarów drogowych. Moze precyzyjniej: to coś na dachu to jak okrągła tortownica, tylko białe i gładkie i sporych rozmiarow (wysokość ok 75 cm i średnica równa szerokości samochodu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Swojego czasu potrafiłem przetrzepać dwa tysiace km bez przystanku Smile


To chyba nie w Polsce...

...albo ja nie mam dostepu do takich dragów.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
The Mike napisał:
Swojego czasu potrafiłem przetrzepać dwa tysiace km bez przystanku Smile


To chyba nie w Polsce...

...albo ja nie mam dostepu do takich dragów.


Odpowiedź na pierwsze i drugie pytanie jest twierdzaca.

Wracając do tematu, jak dzisiaj?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:09, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co badać napromieniowanie, skoro magicznie spadają normy bezpieczeństwa:

Z "Globalnej Świadomości"
http://www.globalnaswiadomosc.com/uniapromieniowniezywnosc.htm

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Z dniem 27 marca 2011 roku Unia Europejska, w trybie pilnym (przyspieszonym), wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dot. dopuszczalnej ilości radioaktywności w pożywieniu /(EU) Nr. 297/2011) /, nagle podwyższając tą granicę …. aż 25-krotnie !

Poprzednia granica była ustalona na 600 bekereli na kilogram pożywienia i była już podwyższona, ze względu na przepisy unijne, nakazujące napromieniowywać każdą transportowaną żywność (w oparciu o niby nieobowiązkowy Codex Alimenatrius). Nowa "bezpieczna granica" to … 12500 bekereli na każdy kilogram pożywienia !!!

Tym razem nie ma przypadku ! Rozporządzenie już w tytule informuje, że podwyższenie normy związane jest z katastrofą w Fukushimie.

Dla każdego obywatela Unii Europejskiej powinno być już w tym momencie całkowicie jasne, że politycy unijni nie kierują się dbałością o jego bezpieczeństwo i zdrowie, lecz tylko i wyłącznie o dobrą kondycję ich niektórych firm. Rozporządzenie to ma umożliwić kontynuację importu wielu artykułów z Japonii do UE i mimo znacznego napromieniowania oraz sprzedawanie ich obywatelom Unii jako „bezpieczne”i „przetestowane”.

Nie obawiajcie się, podejrzewam że niedługo dowiecie się z mediów, iż ekstremalne wręcz podwyższenie normy promieniowania jest tak naprawdę zbawienne dla nas wszystkich i nowa ustawa ma tak naprawdę na celu polepszenie zdrowia obywateli UE.

Specjaliści od PR muszą tylko jeszcze wymyślić kilka dobrych sloganów w temacie, które będą mogły być później masowo powtarzane przez "neo-racjonalistow".

Link do tekstu Ustawy:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexU.....008:DE:PDF



To naprawdę jest już komedia Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może chcą przyspieszyć ewolucję?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link do tekstu ustawy po polsku:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexU.....008:PL:PDF

Tak w skrócie (bo ja tego nie widzę, o czym ktoś pisze)
Cytat:
W następstwie wypadku w elektrowni jądrowej Fukushima, który miał miejsce w dniu 11 marca 2011 r., Komisja została poinformowana, że poziomy radionuklidów w niektórych produktach żywnościowych pochodzących z Japonii, takich jak mleko i szpinak, przekroczyły progi podejmowania działań w odniesieniu do żywności stosowane w Japonii. Takie skażenie może stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego i zdrowia zwierząt w Unii, dlatego jako środek zapobiegawczy należy pilnie wprowadzić na poziomie Unii środki zapewniające bezpieczeństwo paszy i żywności, w tym ryb i produktów rybołówstwa, pochodzących lub wysyłanych z Japonii. Z uwagi na to, że nie udało się jeszcze opanować skutków wypadku, na tym etapie właściwe jest, aby wymagane badanie przed wywozem było stosowane w odniesieniu do paszy i żywności pochodzących z dotkniętych prefektur wraz ze strefą buforową, natomiast badanie wyrywkowe paszy i żywności przeprowadzane było w odniesieniu do przywozu pochodzącego z całego terytorium Japonii.

Maksymalne poziomy określono w rozporządzeniu Rady (Euratom) nr 3954/87 z dnia 22 grudnia 1987 r. ustanawiającym maksymalne dozwolone poziomy skażenia radioaktywnego środków spożywczych oraz pasz po wypadku jądrowym lub w każdym innym przypadku zdarzenia radiacyjnego ( 2 ), rozporządzeniu Komisji (Euratom) nr 944/89 z dnia 12 kwietnia 1989 r. ustanawiającym maksymalne dozwolone poziomy skażenia radioaktywnego w środkach spożywczych o mniejszym znaczeniu w następstwie wypadku jądrowego lub w każdym innym przypadku pogotowia radiologicznego ( 3 ) oraz rozporządzeniu Komisji (Euratom) nr 770/90 z dnia 29 marca 1990 r. ustanawiającym maksymalne dozwolone poziomy skażenia radioaktywnego pasz w następstwie wypadku jądrowego lub wszelkich innych przypadków pogotowia radiologicznego ( 4 ).
[...]
Wejście w życie i okres stosowania
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia jego wejścia w życie do dnia 30 czerwca 2011 r. Rozporządzenie będzie co miesiąc poddawane przeglądowi na podstawie uzyskanych wyników analiz.

Przeczytałem całość i albo od tej prawniczej papki mi coś na oczy padło, albo ja nie widzę nigdzie zapisów cytowanych powyżej. W tym akcie jest tylko opisany wymóg oznaczania żywności, opisania wg załącznika zamieszczonego na końcu aktu itp.

Więc albo "Kali być, Kali mieć, Kali rozumieć" tłumaczył sobie nieudolnie ten tekst i opisał to z paniką w linku z dwóch postów wstecz, albo nasi tłumacze (ta zgraja co siedzi w parlamencie europejskim) źle zrozumieli (to oni są Kalim) i to oni źle przetłumaczyli tekst.

Chciałbym zobaczyć ten dokument, w którym pisze coś na temat podwyższenia granic maksymalnych. Szukam i znaleźć nie mogę. Ta cała "globalna świadomość" to banda nieuków, albo ludzie czytający i widzący to co chcą. Piszą o czymś istotnym nie popierając tego linkami, a jedyny który zamieszczają jest w języku niemieckim (czego nikt nie zweryfikuje i znów na większości forów panika będzie bo chcą nas truć i znów kolejne nieuki będą przekonywać inne nieuki, że jest przejebane). Ręce mi opadają.

To co opisuje link ze strony niemieckiej wspomina to nie przypadkiem o tym że 12500 to wartość jaką mają te towary z Japonii, a nie że podwyższono normę? Kto to tłumaczył? Google translate? Zarzucamy nierzetelność mediom, tylko czy to nie jest to samo - umieszczenie takiej notki bez weryfikacji?

Tak więc dla mnie cały ten bullshit w postaci globalnaswiadomosc i spółka można sobie wstawić w "teorie spiskowe" pełną gębą. Jest odrobina różnicy w tym, że coś jest faktycznie nie tak i ktoś to zauważa, oraz w tym że na siłę próbuje się wzbudzić sensację. Potem faktyczne spiski i "teorie spiskowe" są traktowane niepoważnie przez ludzi właśnie na skutek takich "problemów" z tłumaczeniem oraz ludzi którzy je piszą (nieraz ... "niestabilni" psychicznie)

PS. Tu jest wersja w języku francuskim - jak ktoś zna, to sobie poczyta:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexU.....008:FR:PDF
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0,14
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 31 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawlak napisał:
0,14


Czyli.. nie ma tragedii. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:46, 05 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !
to mój pierwszy wpis na forum - mam 39 lat, jestem prawnikiem, specjalistą z zakresu prawa ochrony środowiska

w mojej opinii artykuł z globalnejświadomości, w którym jest mowa o podwyższeniu o 25 razy dopuszczalnych stężeń skażenia radiaktywnego dla żywności w UE jest przykładem manipulacji jakiej dopuszczają się tzw niezależne media

http://www.globalnaswiadomosc.com/uniapromieniowniezywnosc.htm

ponieważ artykuł został natychmiatowo przeklejony na inne strony i fora wzbudził wiele kontrowersji - oskarżeń o kłamstwo i manipulację to globalnaświadomość napisała też sprostowanie do rzeczonego artykułu
http://www.globalnaswiadomosc.com/wyjasnieniedoart31311.htm
w którym jeszcze bardziej gmatwa sprawę licząc, że czytelnicy i tak nic nie zrozumieją
z prawniczego metajęzyka

jak według mnie wygląda sprawa "ludobójczego satanistycznego rozporządzenia UE "?

po pierwsze - co jest przedmiotem tego rozporządzenia z 25 marca 2011 (dalej zwanego rozporządzeniem 2011) ??

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex%.....008:PL:PDF

rozporządzenie to stanowi że maksymalne poziomy skażenie określono w rozporządzeniu Rady (Euratom) nr 3954/87 z dnia 22 grudnia 1987 r. i innych aktach wykonawczych. Te maksymalne poziomy skażenia radioaktywnego paszy i żywności prawdopodobnie zostały już osiągnięte w związku z awarią w Fukushimie. Więc oprócz badań pasz i żywności przeprowadzanych przez władze Japonii należy przewidzieć dodatkowe wyrywkowe kontrole takiego przywozu w krajach UE. Zatem do każdego produktu przywożonego z Japonii należy dołączyć odpowiednią deklarację poświadczającą, że
— produkt został zebrany lub przetworzony przed dniem 11 marca 2011 r. lub
— produkt pochodzi z prefektury innej niż Fukushima, Gunma, Ibaraki, Tochigi, Miyagi, Yamagata, Niigata, Nagano, Yamanashi, Saitama, Tokio i Chiba lub
— w przypadku gdy produkt pochodzi z prefektur Fukushima,( i prefektur z nią sąsiadujących ) nie zawiera on poziomów radionuklidów: jodu-131, cezu-134 i cezu-137 przekraczających maksymalne poziomy przewidziane w rozporządzeniu Rady (Euratom) nr 3954/87 z dnia 22 grudnia 1987 r., i innych aktach wykonawczych
Rozporządzenie 2011 zarządza też wzmocnienie kontroli odpowiednich agencji celnych; tj wyrywkowo ma być kontrolowane 10 -20 % partii towaru

po drugie - dlaczego rozporządzenie 2011 zostało wydane ?
otóż UE i Japonię łączą umowy handlowe dotyczące exportu - importu, należało zatem uregulować jakoś kwestię handlu żywnością w kontekście tej katastrofy, przecież handel żywnością nie mógł już iść normalnym trybem

zatem w związku z awarią nuklearną w Fukuszimie Unia podjęła rozporządzenie 2011 w którym stwierdziła że wobec żywności i pasz z japonii będzie stostować rozporządzenie Euroatom 1986 (wydane w pierwotnie w związku z Czarnobylem) w którym określone zostały maxymalne dopuszczalne stężenia w żywności i paszach, oraz dodatkowo włączy kontrolę celną i wprowadzi wymóg wypełniania stosownych deklaracji dla towarów japońskich; Owszem rozporządzenie Euroatom 1986 dopuszcza, że steżenie niektórych produktów np. olejków eterycznych, przypraw, czosnku może być 10 krotnie wyższe niż standardowe.

info z globalnejświadomości uważam za sianie zamętu ponieważ sugeruje się, że Unia zmieniła parametry skażenia - zwiększając je o 25 krotnie !!! i to dla całej żywności w całej UE !!! podczas gdy zastosowano tylko standardową procedurę kontroli wymaganą w sprawach importu żywności z krajów objętych awarią jądrową, kwestia ta dotyczy tylko żywności i pasz importowanych z Japonii - i tylko niektóre produkty mają podniesiony dopuszczalny poziom skażenia 10 krotnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kitresist




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 2
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 07 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się skłąda, że to też mój pierwszy post na tym forum, więc witam Wszystkich poszukiwaczy prawdy. Ponieważ cenię jednakowo prawdę i zamiłowanie do prywatności to na tym poprzestanę w temacie autoprezentacji i przejdę do rzeczy.

W (3) punkcie jest odwołanie do dokumentu 944/89, który bez problemu znajdujemy w ich wyszukiwarce w języku Polskim
http://eur-lex.europa.eu/RECH_naturel.do?ihmlang=pl.

Tam z kolei jest w artykule 2 napisane:
Artykuł 2
Dla środków spożywczych o mniejszym znaczeniu wymienionych
w Załączniku maksymalne dozwolone poziomy stanowią
10-krotność poziomów mających zastosowanie do „innych środków
spożywczych z wyłączeniem środków spożywczych o
mniejszym znaczeniu”, wymienionych w Załączniku do rozporządzenia
(Euratom) nr 3954/87 lub zgodnie z rozporządzeniami
przyjętymi na podstawie art. 3 tego rozporządzenia.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:15:01:31989R0944:PL:PDF

oraz w załaczniku do dokumentu 770 z roku 1990

ZAŁĄCZNIK
Maksymalny dozwolony poziom skażenia radioaktywnego (cez-134 i cez-137) pasz
Zwierzę Bq/kg (1) (2)
Trzoda chlewna 1 250
Drób, jagnięta, cielęta 2 500
Pozostałe 5 000
(1) Poziomy te maja na celu przyczynienie się do przestrzegania maksymalnych dozwolonych
poziomów skażenia radioaktywnego środków spożywczych; same w sobie
nie gwarantują takiego przestrzegania we wszystkich okolicznościach i nie osłabiają
wymogów monitoringu poziomów skażeń w produktach zwierzęcych przeznaczonych
do spożycia przez ludzi.
(2) Poziomy te stosuje się do pasz gotowych do spożycia.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=DD:15:01:31990R0770:PL:PDF
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 07 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czym problem? I tak codziennie robimy pomiary dozymetrem to możemy go też zabierać do sklepu...
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Niemczech najwyższy poziom promieniowania od czasu katastrofy w Japonii
http://inters.bayern.de/mnz/php/ifrmw.php?station=812&komp=207&tbltyp=2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wtorek władze japońskie podniosły stopień poziomu zagrożenia z powodu awarii w elektrowni atomowej Fukushima z obecnego 5 do najwyższego 7 stopnia, co stawia ją na równi z katastrofą w Czarnobylu.
Cytat:
Radioaktywność z Fukushimy może przewyższyć Czarnobyl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:25, 12 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już pisałem wcześniej, na potrzeby fukushimy trzeba będzie powiększyć skalę...

Ale u nas póki co skażenia nie widać, u mnie 0.13 uSv/h
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 14 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna awaria jądrowa w Czechach


Dzisiaj: Z powodu problemów z układem chłodzenia wyłączono w nocy ze środy na czwartek, po raz drugi w tym miesiącu, reaktor nr 4 elektrowni atomowej Dukovany na południu Czech. Rzecznik tej siłowni Petr Spilka poinformował, że naprawa potrwa kilka dni.
Spilka zapewnił, że nie doszło do wycieku promieniowania.

Dwa tygodnie temu z powodu nieszczelności w przewodzie odpowietrzającym, ten sam reaktor musiał zostać wyłączony na kilka dni w celu przeprowadzenia naprawy.

http://www.money.pl/gospodarka/unia-euro.....12711.html

czy to kolejny atak nwo za pomocą wirusa suxnet?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hunab-ku




Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 142
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A promieniowanko ... spokojnie i powoli sobie rośnie ...
http://inters.bayern.de/mnz/php/ifrmw.php?station=812&komp=207&tbltyp=2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:47, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hunab-ku napisał:
A promieniowanko ... spokojnie i powoli sobie rośnie ...

na pocieszenie powiem że odsetek ludzi żyjących w nędzy w "dostanich" krajach zachodnich rośnie szybciej niż promieniowanie a mimo tego nikt się tym nie przejmuje Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amarantus




Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mitgard, zgoda że ci z infoglobalnaświadomośc napisali 25 razy a tu chodzi o 10 razy i tylko na niektóre produkty.
Ale czy nie uważasz, że pisanie o "sianiu zamętu " nie jest z twojej strony przesadzone?

Jakie ma dla mnie znaczenie, czy zjem kurczaka którego utuczyli paszą z 10 cio czy 25 cio............krotnie większe niż standardowe bo wprowadzili normy z 86 tego?

UE tą decyzją pokazała, że ma w dupie swoich obywateli a zależy im na tym aby firmy, które mają kontraktu z Japonią nie straciły kasy, i tyle w temacie.
A co do niezależnych mediów to tylko one poinformowały o tym fakcie i prawda, że podały przesadzone dane, a TVN i TP czy coś tam ktoś usłyszał? X factor M jak Miłość i Smoleńsk.

Pamiętajmy o tym aby nie wylewać dziecka z kąpielą, wolne media mają ograniczone fundusze często działają na granicy opłacalności albo całkiem charytatywnie.
Bardzo dobrze że wykryłeś to i sprostowałeś ale opisywanie, że to manipulacja i sianie zamętu jest niewłaściwe.
_________________
Prędzej dogadasz się z gościem na kacu, niż bluzgającym flustratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 21 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amarantus napisał:
Mitgard, zgoda że ci z infoglobalnaświadomośc napisali 25 razy a tu chodzi o 10 razy i tylko na niektóre produkty.
Ale czy nie uważasz, że pisanie o "sianiu zamętu " nie jest z twojej strony przesadzone?



mój nick jest midgard Smile

no różnica jest bo te produkty co do których norma jest 10 nie 25 krotnie przekroczona to nie kurczaki właśnie ale np. przyprawy, wiesz kurczaka czy tam ryby czy ziemniaki jak jesz to w większej porcji... no a jak coś przyprawiasz to malutko sypiesz, nie jesz na raz pół kilo pieprzu jest różnica podnieść normy do przyprawy a do zboża, chodzi o ilość... moim celem było tylko wyjaśnienie tego...

co do tego że unia ma w dupie obywateli, ba że jest instytucją działającą w interesie globalistów , nwo i satanistów - nazywaj jak chcesz, nie mam wątpliwości, ale wprowadza swoją agendę inteligentnie i niejawnie, gdyby tak wywalili jak to napisali w globalnej świadomości byłby zbyt duży rozgłos, w UE działają organizacje konsumenckie w prosty sposób by się zdemaskowali i stracili by zaufanie co mogłoby prowadzić do dalszych społecznych konsekwencji...

co do mediów niezależnych, są jak najbardziej ok, wiadomo że na nich polegamy a podnosząc merytoryczną krytykę niektórych newsów wpływamy na podniesienie ich poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nobody




Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:39, 22 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co zaskakujące, w mediach głównego nurtu, w kontekście katastrofy w elektrowni jądrowej w okolicy Fukushimy, wspomina się prawie wyłącznie o radioaktywnym jodzie-131. Do mediów jak gdyby nie docierały informacje o skażeniu cezem-137 czy innymi izotopami.

Wiemy, że jod-131 ma okres połowicznego rozpadu około 8 dni. Czyni to z tego izotopu wdzięczny temat uspokajających newsów. Zwykle wspomina się o skażeniu w okolicy zakładu i na każdym kroku mówi się o przekroczonych normach jodu-131. Z cezem a zwłaszcza izotopem cezu-137 nie jest już tak pięknie. Czas połowicznego rozpadu tego izotopu to prawie 29 lat.

Stacje badawcze w Korei Północnej, komunistycznym reżimie nieprzyjaznym USA i Japonii raportują, że wskazania koncentracji cezu-137 są poza normami. Cez i jod sieć badawcza zarejestrowała w okresie od 11 kwietnia do 17 kwietnia. Izotopy odkryto nad miastem Wonsan. Poniższe wideo pokazuje symulację opadu cezu-137 a właściwie jego koncentrację w powietrzu nad północną półkulą.


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skazen.....dia-milcza
_________________
amicus Plato, sed magis amica veritas
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:25, 05 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W uszkodzonej przez trzęsienie ziemi japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I promieniowanie w powietrzu osiągnęło rekordowy poziom 4 tys. milisiwertów na godzinę - poinformował koncern TEPCO.

http://www.wprost.pl/ar/247670/Rekordowy-poziom-promieniowania-w-Fukushimie/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:12, 14 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

królik bez uszu urodził się w okolicach Japońskiej elektrowni Fukushima
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 11 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Low levels of radioactive particles have been detected in the Czech Republic and elsewhere in Europe, the UN nuclear agency has said.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-15689555

Tak z ciekawości ile wasze mierniki teraz pokazują?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


zsynchronizujmy liczniki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile