W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
zsynchronizujmy liczniki  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 14834
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 16 Mar '11   Temat postu: zsynchronizujmy liczniki Odpowiedz z cytatem

wiem że kilka osób z tego forum przed kilkoma miesiącami tak jak ja kupiło licznik Geigera, w związku z tym że prawie napewno do Polski dotrze radioaktywna chmura prawdopodobnie o niewielkim stopniu radiacji nieszodliwym dla człowieka ale zawsze, proponuje abyśmy wymieniali się danymi z odczytów naszych liczników, wiem że promieniowanie będzie niewielkie i nieszkodliwe ale jak można ufać polskim instytutom tak bardzo zależnym od rządu? Laughing
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę wysłać mi prywatną wiadomość, możemy wymieniać się informacjami przez email.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 16 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego akurat na pw? Jak najwięcej osób powinno wiedzieć o tym co się naprawdę dzieje. Wyniki pomiarów można publikować np. w tym temacie.
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 16 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fosfor napisał:
Dlaczego akurat na pw? Jak najwięcej osób powinno wiedzieć o tym co się naprawdę dzieje. Wyniki pomiarów można publikować np. w tym temacie.


Popieram.
Upublicznie dane w tym temacie, jakie by nie byly, nie zachowujcie sie jak media Wink
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 16 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adresu oczywiście dokładnego nie podam, ale:
0.14 - cokolwiek to znaczy, na tym liczniku radzieckiej produkcji (MACTEP?). Wydaje mi się, że kiedyś było 0.11, w Gdyni 0.13.

Aha, miejsce pomiaru - Pomorze, na skraju Borów Tucholskich, 30 km od Starogardu Gdańskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 16 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stacje monitorujące poziom promieniowania online:

Lublin http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=0
Bielsko-Biała http://www.gammavo.dotdenial.org/

znacie jeszcze jakieś ?

Archer napisał:
0.14 - cokolwiek to znaczy, na tym liczniku radzieckiej produkcji (MACTEP?).
pewnie chodzi o μSv/h ewentualnie μGy/h
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 17 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Archer napisał:
Adresu oczywiście dokładnego nie podam, ale:
0.14 - cokolwiek to znaczy, na tym liczniku radzieckiej produkcji (MACTEP?). Wydaje mi się, że kiedyś było 0.11, w Gdyni 0.13.

Aha, miejsce pomiaru - Pomorze, na skraju Borów Tucholskich, 30 km od Starogardu Gdańskiego.

Mamy ten sam licznik Very Happy dzięki , mój przez ostatnie 3 miesiące podawał wyniki pomiędzy 0.12 a 0.18, nigdy nie przekroczył "magicznej bariery" 0.20 Laughing
Jeśli możesz to sprawdzaj raz dziennie, chce mieć porównanie do własnych pomiarów, bo nie chce polegać na jednym liczniku za 100 PLN, ale dwa takie liczniki to już inna sprawa Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:58, 18 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jest sens sprawdzać codziennie, póki jest spokojnie, ale w razie czego dzisiaj było 0.12. Pomiar w tym samym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:19, 21 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

promieniowanie w Polsce jest w normie (mój licznik tak twierdzi Laughing ) ale prawdziwa tragedia rozgrywa się właśnie w Fukushimie gdzie zaczyna sie "gotować" ale nie reaktor tylko zużte paliwo. to jest zła wiadomość Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 231
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 22 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak myślę, że jak by co (odpukać) to nawet te zakłamane media podadzą cokolwiek.
Potem tak od 6 dnia [za tydzień bez 3 godzin](zanim dotrze do nas) można mierzyć częściej...i podawać.
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile Wam obecnie pokazuje?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Ile Wam obecnie pokazuje?

moje pomiary w normie, 0,11 lub 0,12, pomiary prowadze od 3 miesięcy i nigdy nie przekroczyło 0,20, raz wykazało mi nawet 0.09

czy to prawda że chmura jest już nad Belgią?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jbravo




Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 23 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajnie, że można się od kogoś "niezależnego" dowiedzieć jaka będzie prawdziwa sytuacja. Czekam na info w weekend niecierpliwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 24 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... przed chwilą robiłem pomiar i wyszło 0.22. Przypominam, że miejsce pomiaru to Bory Tucholskie. Pod wieczór jeszcze raz sprawdzę. Nie wiem jak się to ma do tego, że niby tylko niezwykle precyzyjne urządzenia miały wychwycić jakieś zmiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:55, 24 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc ja pójdę wypatrywać boćka. Jeśli on będzie żyć, to i my przeżyjemy - parafrazujac klasykę.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 24 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z obietnicą - pomiar wykonany: 0.18.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jbravo




Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wasze liczniki mierzą również promieniowanie alfa, o którym niby nie ma oficjalnie informacji (promieniowanie emitowane przez pluton, uran z paliwa MOX)? Dzięki za kolejne odczyty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:14, 25 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. -.-
jbravo...
promieniowanie alfa nie przenika kartki papieru...

nie należy do szczególnie niebezpiecznych
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:03, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mam wyższe odczyty niż normalnie 0,14 a w ciągu ostatniego miesiąca miałem zwykle 0.12, a podobno nasze gówniane maszynki miały nic nie wykryć, tak mówił fizol z uniwerka Laughing

robi się mało śmiesznie Confused
Cytat:
Radioaktywność wody 10 mln razy ponad normę


a teraz zagatka z interi:
Cytat:
z jakiego kraju jest firma obslugujaca Japonskie instalacji nuklearne??? Nazywa sie Magna BSP..


ODPOWIEDŹ NA DOLE Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
na samym dole Laughing
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


Cytat:
The company was founded in January 2001 and is based in Arava, Israel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:37, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawlak napisał:
ja też mam wyższe odczyty niż normalnie 0,14 a w ciągu ostatniego miesiąca miałem zwykle 0.12, a podobno nasze gówniane maszynki miały nic nie wykryć, tak mówił fizol z uniwerka Laughing

robi się mało śmiesznie Confused
Cytat:
Radioaktywność wody 10 mln razy ponad normę


a teraz zagatka z interi:
Cytat:
z jakiego kraju jest firma obslugujaca Japonskie instalacji nuklearne??? Nazywa sie Magna BSP..


ODPOWIEDŹ NA DOLE Laughing


Tylko pytanie czy to co mierzysz faktycznie odbiega od tła. Promieniowanie tła jak i z każdego innego źródła ma to do siebie, że fluktuuje: ma charakter stochastyczny. Poza tym wiele czynników naturalnych może mieć na pomiar wpływ, a niekoniecznie japonskich. Przy takim "wzroście" jaki notujecie, dopóki nie podacie dokładnych informacji o warunkach pomiaru, informacji o wartości średniej mocy dawki jaką odnotowaliście w danym miejscu przed awarią w Japonii (a najlepiej na przestrzeni roku), niepewności pomiarowej a do tego przy jakim przedziale ufności, to nie możecie powiedzieć, że mierzycie coś poza tłem. Ale zabawe macie fajną Smile Już nie przeszkadzam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/12691,1697174,0,1,me.....omosc.html
Cytat:
Doniesienia o gigantycznym wzroście promieniowania w wodzie w reaktorze nr 2 były... błędem w obliczeniach - podał operator elektrowni Fukushima I, firma TEPCO. Wcześniej doniesiono, że poziom radioaktywności jest tam 10 milionów razy wyższy niż podczas normalnej pracy reaktora.

Według agencji Jiji, ze względu na wysoki poziom promieniowania w reaktorze nr 2 ewakuowano pracowników. Z kolei rzecznik operatora elektrowni, firmy TEPCO (Tokyo Electric Power Co.), Takashi Kurita powiedział w niedzielę rano, że poziom radioaktywności w wodzie w reaktorze nr 2 jest 10 milionów razy wyższy niż poziom radioaktywności, gdy reaktor pracuje normalnie. Przyczyną wysokiego poziomu napromieniowania wody, która nagromadziła się w urządzeniach elektrowni może być - spekulował wtedy Hidehiko Nishiyama z agencji bezpieczeństwa nuklearnego wyciek z obudowy reaktora.

Te doniesienia o megapromieniowaniu, jak pisze BBC powołując się na TEPCO, wynikały z błędu w obliczeniach. Poziom radioaktywności w powietrzu w reaktorze nr 2 wyniósł w niedzielę rano 1000 milisiwertów na godzinę (co, jak się wydaje było prawidłowym pomiarem) - czyli cztery razy więcej niż limit bezpieczeństwa 250 milisiwertów ustanowiony przez japoński rząd.

Cez w wodzie

W reaktorach nr 1 i nr 3 odkryto wcześniej silnie radioaktywną wodę. Woda znajduje się też w reaktorach 2 i 4. Zarządzająca elektrownią TEPCO ogłosiła, że zamierza usunąć wodę ze wszystkich czterech reaktorów, aby zmniejszyć ryzyko narażenia pracowników elektrowni na promieniowanie.

Z opublikowanej w sobotę analizy japońskiej agencji bezpieczeństwa atomowego (NISA) wynika, że woda z reaktora nr 1 zawiera osiem radioaktywnych substancji, m.in. wysoko radioaktywny cez 137.

Rośnie także radioaktywność wody morskiej wokół elektrowni. Według japońskiej agencji bezpieczeństwa nuklearnego, wzrosła ona już do poziomu 1850 razy wyższego niż normalny. W sobotę - jak podał Reuters - poziom radioaktywności był 1250 razy wyższy od normy.

Po trzęsieniu ziemi, tsunami i katastrofie w elektrowni Fukushima I poparcie dla premiera Japonii Naoto Kana... wzrosło o 8,4 proc. - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego w Japonii.

Ponad 58 proc. Japończyków uważa, że władze nie radzą sobie z kryzysem w uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I, zaś blisko 58 proc. badanych popiera jego wysiłki w zakresie pomocy ofiarom trzęsienia ziemi z 11 marca - wynika z najnowszego sondażu.

Opublikowaną w niedzielę ankietę - pierwszą od tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły północno-wschodnią Japonię - przeprowadziła telefonicznie agencja Kyodo. Z badania wynika jednocześnie, że poparcie dla premiera Naoto Kana wzrosło do 28,3 proc., o 8,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednią ankietą przeprowadzoną w połowie lutego. Aż 67,5 proc. respondentów popiera podwyżkę podatków na rzecz odbudowy obszarów dotkniętych kataklizmem.

Kolejne trzęsienie ziemi

Uszkodzenia w elektrowni Fukushima nastąpiły w wyniku trzęsienia ziemi z 11 marca i wywołanego nim tsunami. Według wstępnego bilansu śmierć poniosło co najmniej 10 066 osób, a 17 442 zaginęły. Straty szacowane są wstępnie na ponad 200 mld euro, nie licząc strat przedsiębiorstw i konsekwencji wycieku nuklearnego.

Na terenach prefektury Miyagi i Iwate, zniszczonych ponad dwa tygodnie temu, w niedzielne południe czasu lokalnego znów zatrzęsła się ziemia. Według agencji TASS wstrząs miał siłę 4,9 st, hipocentrum wstrząsu było na głębokości 30 km, pod powierzchnią morza, w pobliżu Iwate.

Nie ma ostrzeżeń przed tsunami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dzenszanren




Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 34
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licznik Geigera nie wykrywa wszystkich rodzajów promieniowania?
_________________
Spisek??? Ależ skąd. Postęp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 231
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mierzycie? 1 dziennie odczyt to niewiele pisania...
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fosfor




Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Licznik Geigera nie wykrywa wszystkich rodzajów promieniowania?
wykrywa alpha, beta i gamma czyli wszystkie, które nas w tym momencie interesują.

Cytat:
Mierzycie? 1 dziennie odczyt to niewiele pisania...
Ja mierzę codziennie (czasem 2 razy) ale jak dotąd wszystko w normie, nie wychodzi powyżej 0.17 µSv/h.
_________________
"... Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:51, 30 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

0.14
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


zsynchronizujmy liczniki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile