W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Linki na forum  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2077
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:43, 18 Gru '13   Temat postu: Linki na forum Odpowiedz z cytatem

Temat do rozważenie głównie przez admina forum.
Od jakiegoś czasu modne jest zagnieżdżanie w postach odniesień głównie do Youtuba zamiast podania linku. Takie rozwiązanie może wygodne dla niektórych co mają szybkie łącze wyjątkowo utrudnia przeglądanie tematów jak ktoś ma wolniejszy internet a wręcz jest denerwujące jak ktoś pracuje na modemie. Przy internetach mobilnych płacimy za przesłane pakiety, więc jak kilka razy otworzę ten sam watek by zobaczyć nowe wypowiedzi to za każdym razem wczytuje od kilku do kilkunastu okienek z filmikami które już widziałem. Takie multimedia niestety bardzo przekładają się na niepotrzebne obciążenie sieci.
Znacznie wygodniej jest jeżeli ktoś zwyczajnie podał by linka do takiego filmu i krótkim opisem (tytułem) co to jest.
Nie mówię, żeby nie było tych zagnieżdżonych multimediów, ale by był link z opisem. Wtedy osoba która ma słabszy internet zwyczajnie sobie zablokuje te playery a otworzy ten filmik który będzie ją interesował.
Myślę, że to znacznie przyczyniło by się do czytelności treści i wielu ułatwiło aktywne udzielanie się na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstaluj sobie w przeglądarce FlashBlock-a zamiast oczekiwać, że cały świat będzie robił tak, aby ci było lepiej.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/flashblock/
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:00, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byś przeczytał dokładnie co napisałem to byś nie gadał takich głupot. Napisałem wyraźnie, że nie ma problemu z blokowaniem tych zagnieżdżonych multimediów, ale wtedy nie masz możliwości kliknięcia linku, nawet nie wiesz, że on jest.
Poza tym nie tylko o to chodzi ale o obciążenie sieci. To jest forum a więc w ten sam wątek wchodzi się wiele razy i wiele razy wczytuje nam się kawałek filmiku który już obejrzeliśmy. Tak więc bez sensu zapychasz łącze.
Niektórzy nawet cytują te okienka i na jednej stronie po dwa albo trzy razy ładuje się to samo.
Jak już mówiłem dla tych co mają super łącza to nie problem, choć niepotrzebnie marnują prąd. Ale nie każdy ma taką możliwość więc dorzucenie linku do tego zagnieżdżonego filmiku był oby miłe ze strony piszących, takie dbanie nie tylko o własną wygodę.
Nie mówiąc już o czytelności wątku - link z opisem daje dużo więcej informacji niż takie okienko.
Zrobicie jak chcecie, ja tam sobie poradzę.Smile zwracam tylko uwagę, że techniczną rzecz która może sporo korzyści wielu przynieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:25, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak byś przeczytał dokładnie co napisałem to byś nie gadał takich głupot. Napisałem wyraźnie, że nie ma problemu z blokowaniem tych zagnieżdżonych multimediów, ale wtedy nie masz możliwości kliknięcia linku, nawet nie wiesz, że on jest.


Jakbyś zainstalował FlashBlock to byś nie gadał takich głupot i zauważył, że nie uniemożliwia on wczytywania treści wykorzystujących flash - tylko je blokuje i zamiast treści pokazuje ikonkę umożliwiającą wczytanie zawartości. Nie zjada ci to więc transferu i masz w dalszym ciągu możliwość wczytania tej treści, którą akurat chcesz wczytać.

Cytat:
Poza tym nie tylko o to chodzi ale o obciążenie sieci. To jest forum a więc w ten sam wątek wchodzi się wiele razy i wiele razy wczytuje nam się kawałek filmiku który już obejrzeliśmy. Tak więc bez sensu zapychasz łącze.


Zainstaluj FlashBlock to ci się nie będzie wczytywać i zapychać łącza. Nie wiem ile razy trzeba ci powtarzać, abyś kapnął o co biega.

Może na obrazku pokazane będzie lepiej:



_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, rozumiem o czym Ty mówisz, ale raz jeszcze powtarzam, że nie o to chodzi. Zupełnie nie o to.
Mam FlashBlocka i efekt jego używania jest podobny jak by go nie było. Tak jak ładnie pokazałeś to na rysunku w miejscu multimediów pojawia się inne multimedialne okienko z literką F. Tak więc patrząc na to nadal nie wiem co jest w środku i dopiero jak na to kliknę to wczyta mi się film. (często tego nie chce bo już go widziałem, szukanie odpowiedniego po identycznych ikonkach jest co najmniej upierdliwe)
Próba kopiowania adresu filmów tez kończy się "niepowodzeniem" bo to link to formy pełnoekranowej czy jak ją nazwać. Potem trzeba raz jeszcze kliknąć na "oglądaj na Youtube" by otworzyć to w normalnym okienku. Czyli podwójna robota i strata czasu i łącza.

Chodzi o to, by podając jakieś multimedia podać link do nich z tytułem tak by wiadomo było co klikamy, to po pierwsze a po drugie by była możliwość zablokowania tych multimediów by nie pojawiały się żadne okienka nawet z literką "F".
Na przykład takim filtrem:
||youtube.com*$third-party

Wtedy nie wczytuje niczego z Youtuba pókie tego nie zechce, Twoje rozwiązanie niestety nie jest tak fajne, jest połowiczne i nie o to w tym chodzi.Twój FlashBlock niestety ale najpierw kontaktuje się z Youtubem zanim zablokuje treść.

Poza tym nie chcesz to nie rób o co proszę. Mam nadzieje, że osoby piszące na tym forum zwrócą uwagę na ten watek i sami postanowią ułatwić życie innym.

Z góry dziękuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
To jest forum a więc w ten sam wątek wchodzi się wiele razy i wiele razy wczytuje nam się kawałek filmiku który już obejrzeliśmy. Tak więc bez sensu zapychasz łącze.

Nieprawda - filmy nie mają ustawionego auto-startu więc się nie wczytują dopóki nie klikniesz na play.
Co najwyżej wczytuję się player, ale zawsze ten sam, wiec o ile nie masz zjebanej przeglądarki to powinien iść z cache'a i nie zapychać łącza.

Inna kwestia, że pięćdziesiąt youtube playerów na jednej stornie, to potrafi zajebać i dobrego desktopa, że o tablecie nie wspomnę, ale o to, to już miej pretensje do Kapitana Nemo i jego nieustraszonego bojkotu Smile

Ale spoko: opcja w profilu aby pokazywało linki do filmów zamiast filmów - zanotowałem. Zrobię to jak tylko znajdę czas. Być może jeszcze przed 2015.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 19 Gru '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki!
Oczywiście, żadne rozwiązanie nie jest idealne, ja chciałem tylko zwrócić uwagę na minusy i jak ewentualnie je zmniejszyć.

Co do wczytywania filmów, to może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że takie okienko playera jak się ładuje to pobiera również wybraną klatkę z filmu, coś jak okładkę. Wiem, że wiele rzeczy powinno ładować się z cachu, ale w praktyce , a nie raz to sprawdziłem, taka strona z kilkoma osadzonymi playerami wczytuje się znacznie dłużej, mimo, że niedawno już ją pobierał. Nigdy nie sprawdzałem jakie konkretnie dane są doczytywane z sieci ale coś na pewno i to całkiem sporo, znacznie więcej niż sam tekst.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Linki na forum
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile