W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gospodarczy horror już niedługo  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
18 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 8560
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:54, 18 Kwi '11   Temat postu: Gospodarczy horror już niedługo Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 18 Kwi '11   Temat postu: Re: Gospodarczy horror już niedługo Odpowiedz z cytatem

fop napisał:


bravo!!! znaleźliśmy winnych - dziadkom nie chce się szkolic ani pracować!! Co oni sobie wyobrażają, że po paredziesięciu latach pracy mają iść na emeryturę? Do roboty jebane nieroby!! Ba trzeba zwiększyć liczbę szkoleń w szkoleniach, to dopiero będzie eldorado, a polska nabierze takiej prędkości w rozwoju, że ho ho! No i ozywiście prokreacja, należy płodzić mnóstwo małych niewolników coby robili na ten świetlany system...

GRRRR, jak siebie kocham, jakbym dorwał tego "erudytę" z filmiku, zajebałbym go bandytę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:36, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że nic nie zrozumiałeś z tej prezentacji Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans Olo




Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Sewhoe Wydaje mi się, że źle go odbierasz. On to mówi ironicznie, wcale tego nie chce. Tylko zastanawia mnie, komu on to w zasadzie wykładał? Kim byli ludzie na sali? Dlaczego akurat oni tam siedzieli? Bo byli znajomymi znajomych, czy dlatego że byli zamierzonymi i istotnymi dla sprawy adresatami wykładu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:16, 18 Kwi '11   Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

Zdawało mi się, że trudno już prościej wyłożyć ekonomię.


Cytat:
bravo!!! znaleźliśmy winnych - dziadkom nie chce się szkolic ani pracować!! Co oni sobie wyobrażają, że po paredziesięciu latach pracy mają iść na emeryturę? Do roboty jebane nieroby!! Ba trzeba zwiększyć liczbę szkoleń w szkoleniach, to dopiero będzie eldorado, a polska nabierze takiej prędkości w rozwoju, że ho ho! No i ozywiście prokreacja, należy płodzić mnóstwo małych niewolników coby robili na ten świetlany system...

GRRRR, jak siebie kocham, jakbym dorwał tego "erudytę" z filmiku, zajebałbym go bandytę!


Jeżeli naprawdę tak myślisz to oznaka, iż jesteś po prostu idiotą. Niestety oznacza to, że przekonywanie ludzi do zwyczajnych faktów przychodzi trudniej niż myślałem. Jeżeli nie wiesz jakie skutki mogą wywołać przytoczone przez prof. Rybińskiego dane to już naprawdę nie wiem w jaki sposób postrzegasz gospodarkę. Dane demograficzne są łatwe do weryfikacji a skutki i prognozowanie jasne i nie pozostawiające wątpliwości.

Następnym razem przeczytaj co nieco z ekonomii nim napiszesz takie bzdury. Słuchaj też uważnie kto i co do ciebie mówi, bo ten filmik chyba do ciebie nie trafił. Swoją drogą była mowa głównie o B+R lecz dla ciebie to przecież szkolenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Polsce jest wszystko na odwrót, bogaci zamiast się rozmnażać siedzą samotnie i ruchają dziwki, a biedota nie wie co to prezerwatywa....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałeś jasno do zrozumienia Sikorski, że Ty wiesz co to jest prezerwatywa więc należysz do bogatych, siedzisz samotnie w domu i ...?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 18 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh, zawsze to samo -.-
Jak w polityce.. zamiast zająć się sprawą przepychanki słowne,
kto kogo , jak i kiedy.
Chwytanie za język, wytykanie innym niewiedzy i próby wykazania własnej wyższości...

A nie da radę tak inaczej?
No wiecie na temat?
ps: tak wiem że mój post także odbiega od tematu, jednak po roku ignorowania nie widzę poprawy, wygląda że trzeba inaczej do sprawy podejść.
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:28, 19 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Dałeś jasno do zrozumienia Sikorski, że Ty wiesz co to jest prezerwatywa więc należysz do bogatych, siedzisz samotnie w domu i ...?



Co za ignorancja..... w tych gimnazjach już kompletnie nic nie uczą, masz szczęście, że idziesz do liceum gdzie jeśli zechcesz możesz się nauczyć czytania ze zrozumieniem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:30, 19 Kwi '11   Temat postu: Re: Gospodarczy horror już niedługo Odpowiedz z cytatem

Ha ha ha !!! W 17 min. i 14 sec, ten Kolo stwierdza, ze Horror rozpocznie się nomen omen w 2012 roku Laughing






fop napisał:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:52, 19 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto obejrzeć i posłuchać. Facet syntetyzuje i podaje w sumie oczywistą wiedzę:

B+R to jest podstawa! Nie trzeba patrzeć na USandA (przepraszam Panie Profesorze! Laughing ), wystarczy przeanalizować sukces Niemiec. Ale, zarówno USA, jak i RFN to kraje które oparły swój sektor B+R na dwóch silnych i ZAWSZE zaleznych od rządu nogach. Farmacja i militaria. Z firm amerykańskich, które wymienił Rybiński to głownie mamy zbrojeniówkę i farmację.

Czyli mamy jeden z glównych filarów rozwoju gospodarczego - kapitał. Dostają zastrzyki rzadowych zamowień, dzięki czemu prowadzą badania i rozwijają produkty pod kontrakty. Ale patenty uzyskane w wyniku tego finansowania potem wykorzystują w komercyjnych projektach i ogromna większość potęznych firm globalnych, kiedyś w historii miała lub ma romans z kontraktami rzadowymi.
To jakbyśmy rozważali kwestie kapitału i innowacyjności

Drugą strategią jest strategia monterni, czyli oparta na pracy strategia zastosowana, kiedyś przez Japonie i Koree, teraz skutecznie przez Chiny. Czyli oferta taniej siły roboczej. I tu znowu dzięki jednemu czynnikowi mamy rozwiazane problemy z pozostałymi, bo firmy chcące korzystać z taniej siły roboczej musza zainwestować kapitał i już gotowe, innowacyjne rozwiazania. Przecież kiedyś produkty Japonskie to był synonim najniższej jakości! Do niedawna Chinskie też, ale to już się tak samo zmienia. Chinczycy przecież kopiowali wszystko!


Jaki jest więc problem z naszym kochanym krajem? ŻE TU SIĘ KURWA NIE ROBI ABSOLUTNIE NIC, NIE IDZIE SIĘ W ŻADNA STRONĘ (a momaentami w chwili zrywu w obydwie na raz). JEST JEDEN WIELKI CHUJ, MAMY DEBILI W RZADZIE, KTÓRZY POTRAFIĄ JEDYNIE PROWADZIĆ MARTYROLOGICZNĄ KŁOTNIĘ, KTO JEST WIĘKSZA OFIARĄ, LUB WMAWIAĆ NAM, ŻE MAMY LEPIEJ NIZ RESZTA EU, BO JESTEŚMY "ZIELONĄ WYSPĄ"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:08, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Co za ignorancja..... w tych gimnazjach już kompletnie nic nie uczą, masz szczęście, że idziesz do liceum gdzie[ , ] jeśli zechcesz możesz się nauczyć czytania ze zrozumieniem

Trudno mi się odnieść do tego, bo do gimnazjum nie chodziłem. Jednak moje dzieci niebawem tam trafią, więc pewno się dowiem a skoro akurat kończysz, to chętnie ręczniki, przepraszam podręczniki będę mógł od Ciebie odkupić.
Na szczęście moje dzieci uczone są rozumienia od dawna i wcale nie czaka ich odkrywanie nowych horyzontów zrozumienia, na które jak widać liczysz na tym etapie tresury.
----------

Fajny lans profdochab wykonał. Wstrząsające slajdy bez trzymanki, które pewno widział po raz pierwszy i zasadnicza teza nadekonoma - rząd nic nie robi. Poza tym OFE nie ciągnie, bo nie może już obligacji kupować a ludzi jest dużo, ale coraz mniej i jak tak dalej pójdzie to zabraknie emerytów u medyków przez co najbardziej finansowana Pharma&Biotech straci klientów. Smutek.
Ale zaraz. Mamy slajd o wiodących sektorach inwestujących w RnD w USA, na którym do liczenia wydatków użyto 10 największych, ale w kolumnie z ich nazwami już tylko trzech. Zaraz, zaraz, ale jak wybierano te trzy spośród wcześniej wybranych dziesięciu i dlaczego w Pharma&Biotech brakuje tam Monsanto a w energetyce brakuje BP połączonej w 1998 z Amoco?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:02, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Rybiński
Cytat:
Krzysztof Rybiński (ur. 1967 w Warszawie) – doktor habilitowany nauk ekonomicznych.

Ukończył studia na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, tam też uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych o specjalności ekonometrycznej. Habilitację uzyskał w Szkole Głównej Handlowej.

Pracował jako informatyk w firmie komputerowej w Japonii, następnie jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Był także konsultantem Banku Światowego, Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego oraz dyrektorem administracyjnym w Centrum Badań Ekonomicznych Europy Środkowej i Wschodniej.

W 1997 został głównym ekonomistą Warszawskiego Oddziału ING Banku, od 2001 zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku Zachodniego WBK, w latach 2002–2004 był głównym ekonomistą Banku BPH. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu oraz członka Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Autor wielu publikacji naukowych i prasowych w zakresie ekonomii.

Od 25 marca 2004 do 2 stycznia 2008 był wiceprezesem Narodowego Banku Polskiego. Od kwietnia 2008 do marca 2010 był partnerem w firmie Ernst & Young, gdzie kierował zespołem strategii ekonomicznej[1]. Obecnie (2011) jest profesorem nadzwyczajnym Szkoły Głównej Handlowej[2], wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Alior Banku i współwłaścicielem spółki SanNao, która wdraża innowacyjne rozwiązania internetowe. Doradza kilku korporacjom.

Od września 2010 sprawuje stanowisko rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie.

Od grudnia 2010 jest ekspertem ds. gospodarczych, współtworzącym program PJN.


Przepraszam ale facetowi z takim życiorysem nie wieżę ,tym bardziej lansowanemu przez okrągłostołowy układ i ich media .Przede wszystkim nie jest niezależnym ekspertem.W tym kraju niemożna być na salonach i być oderwanym od układu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans Olo




Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:07, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech sobie ma układy, ale bez względu na nie, widać że jest w miarę kompetentny. W sumie ja bym zrobił wykład na podobnym poziomie bez jego tytułów naukowych (mgr inż.), ale nie o to chodzi. Chłopak nie wciska tutaj żadnych kitów, a to w przypadku osób publicznie znanych jest ważne. Bo co mu możesz tutaj zarzucić? Stadiony są ważniejsze od rozwoju nauki w sektorze prywatnym? A może wg Ciebie nie mamy ujemnego przyrostu? Błędów merytorycznych zasadniczo tutaj nie popełnia, więc co mu zarzucasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sewhoe




Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 103
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten pan jest ekonomistą, więc stawia kolejne zasłony dymne wygodne dla ludzi jego pokroju.
Najpierw przytacza nam piękne równanko że rozwój zależy od pracy, kapitału i wiedzy. OK. Problem z pracą jest u nas taki że mamy starzejące się społeczeństwo, a na dodatek schorowani staruszkowie nie są dostatecznie aktywizowani do dłuższej pracy. Ok, ale dla mnie starzejące się i nie pracujące społeczeństwo nie jest przyczyną braku rozwoju. Jest to jedynie jeden ze skutków, zaś przyczyny tego stanu należy szukać głębiej. Ale czy ekonomista wskaże na to że winny za to może być obecny model ekonomiczny? Przecież dookoła nas widać jak wali się cały model rozwoju gospodarki kapitalistycznej. Dług jako stymulant rozwoju zazyna zżerać swoje własne dziecię, zaś kolejne bańki spekulacyjne sieją niewyobrażalne spustoszenia. Oczywiście w takim przypadku znacznie wygodniej im obwinić o to zwykłych ludzi - nie rozmnaząją się oraz nie chcą pracować do późnej 90-tki. Winne też jest "państwo" - czyli władza (notabene siedząca w kieszeni ekonomistów) o to że nie dość skutecznie stymuluje społeczeństwo - do robienia i pieprzenia.
W USA jak rozpoczął sie kryzys to winni byli ludzie bo nieodpowiedzialnie zaciągali kredyty, a nie banki które w imię doraźnych zysków napompowały balon spekulacyjny na rynku nieruchomości, a potem bawili się ryzykownymi aktywami. U nas Leszek B. zawiesił zegar aby pokazać nam szaraczkom jak bardzo się zadłużyliśmy i teraz będziemy musieli zacisnąc pasa aby spłacić dług narodowy. Przepraszam bardzo ja tego długu nie zaciągałem! Ale na każdym kroku widać, jak możni tego świata i cała masa "ekspertów" chce zrzucić winę na zywkłych ludzi, że to ich nieodpowiedzialny styl życia doperowadził do kryzysu.
Kapitał - tu podobało mi się jedno zdanie pana ekonomisty - "dożynanie funduszy emerytalnych jeszcze bardziej utrudni pozyskanie kapitału". Już w tym zdaniu widać na czyim garnuszku jest ten bardzo niezależny kolo. Wpisuje się to w bardzo mnie wzruszającą akcję tuzów ekonomi w "obronie" emerytów. LEszek B. i spółka "bronią" emeryta przed tym złodziejem ZUS-em, lepiej niech nas grabi złodziej "OFE". Otóż dla mnie jest bardzo to przykre, iż łupią mnie, niewolnika, co miesiąc niemiłosiernie, ale czy złodziej nazywa się ZUS czy OFE to już jest kwestia drugorzędna. Teraz przynajmniej dowiedziałem się w której bandzie jest Rostowski i Tusk, a w której Leszek B. i ekonomista z wykładu.

Teraz Wiedza - B+R ta dam!!! zagrzmiały fanfary. Pan ekonomista odkrył amerykę. Ale swoistą wisienką na tej jego mega głęboko odkrywczej iluminacji jest parę rzczy. Jako przykład podaje uSA. No nie wiem czy w obecnym okresie chciałbym brać przykład z tego kraju. Jakoś ich fenomenalnie wysoki B+R na poziomie 40% nie zabezpiecza ich przed staczaniem się w przepaść. Inna sprawa to należy się przyjrzeć w co oni inwestują pieniądze. Farmacja, biotechnologie, militaria. Nie jestem fanem Karola Wojtyły ale ten kierunek jaki obrały Stany faktycznie śmierdzi mi cywilizacją śmierci. Jakie korzysci mamy z tych badań?
Otóż usa tak spierdoliło klimat na tej ziemi, że oferują nam tanie, gówniane, syntetyczne żarcie które nas od razu nie zabije, ale ściągnie na nas choroby i cierpienie. Mają na to sowiste remedium - medykamenty które nam przyniosą ulgę aż do śmierci. A jak się nie podporządkujemy ich "american lifestyle" to mają dla nas militaria - w formie wrzucanej do ogródka.
I na koniec pan ekonomista pokazuje ze za malo ladujemy w naukę. Nie chcę się tutaj rozwodzić nad obecnym modelem edukacji i nauki jaki funkcjionuje w Polsce. Bez gruntownego rozpierdolenia obecnego systemu jakiekolwiek ładowanie większych sum w ten system przypomina tankowanie samochodu z nieszczelnym bakiem, ale powiem jedno. Jakbym był alfonsem to zrobiłbym wykład iż należy ostro jebać poanienki lekkich obyczajów, gdyż podniesiony poziom testosteronu i endorfin wysforuje nas na 1-sze miejsce na tym świecie.
Ot i tyle na temat obiektywizmu tego pana od Vistuli. Hough Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Sewhoe
Bardzo dobry post.
Lubię czytać posty właśnie w takim stylu , który wyskrobałeś powyżej. Smile
Oczywiście mam bardzo podobny pogląd w/w kwestiach choć pewnie bym tak dobrze tego nie ujęła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdźcie sobie profil Rybińskiego na jego stronce, z jakże sugestywnym masońskim krawacikiem. Założę się, że dokładnie pracuje dla tego samego gangu co Rostowski i Balcerowicz. Rybiński totalnie forsuje globalizm ekonomiczny i wręcz potrzebę centralnego banku światowego, który regulowałby ten cały bałagan jaki powstał, oczywiście w z winy "ludzi" jak to było wspomniane. Wystarczy poczytać jego artykuły oraz materiały na stronie. Sam był wiceprezesem NBP miał wpływy na tego typu rzeczy, czego teraz krzyczy jak już jest pozamiatane, a nie wtedy kiedy naprawdę była szansa podjąć działania, które znacznie ograniczyłyby taki scenariusz. Soros też przecież od dłuższego czasu bawi się w wielce zatroskanego o sytuację ekonomiczną ostrzegając jakie będą tego skutki, a sami wiemy jaką rolę w tym odgrywa.

Pewnie powiązania z Fundacją Batorego u Rybińskiego też by się znalazły, jakby nieco posprawdzać.
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sewhoe- chylę głowę, świetne Exclamation
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i nosi masoński krawat, wykonuje dziwne gesty (masonskie) i z profilu przypomina shapeshiftera. Ale w tym co mowi jest dużo racji. Jezeli polemizujemy z treścią wypowiedzi to rozmawiajmy o faktach.

Faktem jest, że wbrew temu co wielu sądzi, nie ma złotej recepty na dobrobyt społeczenstw! Ostatecznie, nikt Was nie zmusza do żarcia syntetycznego jedzenia, brania kredytów i chodzenia w ciuchach zrobionych małymi chinskimi rączkami! Chodzi bardziej o swiadomość i tu Rybiński ma racje.

Wbrew slowom Sewhoe nie widzę tu osądzania lub piętnowania osób starszych. Rozwój gospodarczy istotnie zależy od pracy, kapitału i wiedzy i nie wymyślono jak do tej pory innej skutecznej metody. Jest to powiązane zarówno z ludzką natura (czyli lenistwie, rywalizacji i innych przywarach, ktore niestety tworzą nas), jak i ze środowiskiem w którym zyjemy, gdzie mamy pewną zamkniętą i ograniczoną ilość dóbr, co nadaje im wartość mniejsza lub większą. Wszelkie eksperymenty społeczne kończyły się conajmniej dzwnie.

Rybiński raczej mowi, że władze w Polsce tworzą chory system, który nie daje szans by ruszyć z miejsca, bo nie dość, że mamy bardzo cienki strumyczek kapitału, to jeszcze przez brak odpowiednich działan rzadu ten strumień jest skierowany nie w tą stronę co trzeba a do tego po drodze większość pieniędzy z tego strumienia jest marnotrawiona i rozkradana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:21, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bądź naiwny ... zwalanie winy na rządy, kiedy rządy są zakładnikami banków. I to gdzie politycy są później usadawiani jest tego najlepszym przykładem. Bielecki, Marcinkiewicz, Belka pracujący dla JP Morgan ... na zachodzie jeszcze lepiej. Tak jest wszędzie niemalże. Skończy się tak, że bigosu, który w gruncie rzeczy jest tworem banków i m.in takich ekonomistów, którzy przez tyle lat nie potrafili rozkminić wpływu wykładniczego wzrostu długu, będą zwalane na rządy, a z czasem na ich nieporadność i potrzebę scentralizowania kontroli w obszarach ekonomicznych w rękach wyżej instancji. A Rybiński jest właśnie radykałem proglobalistycznym ... nawołującym do potrzeby wprowadzenia Światowego Banku Centralnego. Otwarcie tego typu tezy promował w swoich publikacjach prasowych.

PROBLEM => REAKCJA => a za jakiś czas ROZWIĄZANIE!
_________________
arrow Mossad did 9/11, ALL THE PROOF IN THE WORLD!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Nie bądź naiwny ... zwalanie winy na rządy, kiedy rządy są zakładnikami banków. I to gdzie politycy są później usadawiani jest tego najlepszym przykładem. Bielecki, Marcinkiewicz, Belka pracujący dla JP Morgan ... na zachodzie jeszcze lepiej. Tak jest wszędzie niemalże. Skończy się tak, że bigosu, który w gruncie rzeczy jest tworem banków i m.in takich ekonomistów, którzy przez tyle lat nie potrafili rozkminić wpływu wykładniczego wzrostu długu, będą zwalane na rządy, a z czasem na ich nieporadność i potrzebę scentralizowania kontroli w obszarach ekonomicznych w rękach wyżej instancji. A Rybiński jest właśnie radykałem proglobalistycznym ... nawołującym do potrzeby wprowadzenia Światowego Banku Centralnego. Otwarcie tego typu tezy promował w swoich publikacjach prasowych.

PROBLEM => REAKCJA => a za jakiś czas ROZWIĄZANIE!


No ok, jednak tu koło sie zatacza i wracamy do tych złych banków i dyskusji o kreowaniu pieniądza i roli banków w gospodarce i społeczenstwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 231
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:26, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
@Sewhoe
Bardzo dobry post.
Lubię czytać posty właśnie w takim stylu , który wyskrobałeś powyżej. Smile
Oczywiście mam bardzo podobny pogląd w/w kwestiach choć pewnie bym tak dobrze tego nie ujęła.


Akurat tutaj nie wiem (niestety) czy masz rację.
Do podobnych wniosków doszedłem wcześniej...że już w 2026 roku rasa zwana polakami zacznie wymierać.. ale próbując mówić to wokoło napotkałem na mur...zwany edukacją

w naszej rzeczywistości
anomalie w zwyżce kursu złota ..to rok 2003 i 2007 - dlaczego?
obecnie prognozuję na koniec tego roku 1900 USD/uncja
..w następnym roku cena złota prawie nie wzrośnie
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doczytałem do "Przecież dookoła nas widać jak wali się cały model rozwoju gospodarki kapitalistycznej." W naszym kraju taki model był zaledwie przez kilkanaście miesięcy. Później jak ktoś chciał stworzyć własną TV to raczej już nie mógł jak nie miał kogoś mocnego z poprzedniego systemu.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8576
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
@Sewhoe
Bardzo dobry post.
Lubię czytać posty właśnie w takim stylu , który wyskrobałeś powyżej. Smile
Oczywiście mam bardzo podobny pogląd w/w kwestiach choć pewnie bym tak dobrze tego nie ujęła.


Przestancie się lizać po pindolach Wink

Odpowiedzmy sobie na pytanie ile jest mięsa w mięsie , i dlaczego tak mało. System oparty na kłamstwie musi doprowadzić do chaosu . Wszystko zbudowane jest na kłamstwie . Ale nie zanosi się na upadek , raczej na chaos . Gdyż na początku był chaos, a nikt nigdy nie pamięta co było wcześniej ( amnezja Smile ) . I można zaczynać wszystko od początku .
Bo na początku , było kłamstwo .
Co z tego wynika , że kłamstwo to chaos nie inaczej Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 20 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sewhoe - ^5

Nijak nie mogę pojąć, jak ktoś może bronić tego występu. Gdyby to był analista - zgoda, facet zebrał dane, to nic że z jednego źródła - zebrał i przedstawił formułując tezę do dyskusji. Ale to jest profdochab, to jest facet z własną katedrą i wolnością prowadzenia badań. Przedstawia wykresy komentując je zdawkowo i jasno pokazuje, że to nie są jego badania tylko on czytał. Więc po damski chuj go tam zapraszali skoro się tym nie zajmuje? Profdochab wygłaszający referat!? Po co, dla zaliczenia?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gospodarczy horror już niedługo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile