W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Tsunami w Japonii   
Podobne tematy
Fulford zdaje się mieć rację 5
Źródła wiadomości o tym co się dzieje w Japonii bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
21 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 64266
Strona: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aiedail




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 361
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 11 Mar '11   Temat postu: Tsunami w Japonii Odpowiedz z cytatem

Potwierdza się teoria, zgodnie z którą aktywność słoneczna skutkuje ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi/klimatycznymi/sejsmicznymi na Ziemi.

Cytat:
Tsunami wdziera się w głąb Japonii, fala może mieć 10 m

Ogromne trzęsienie ziemi o sile 8,9 w skali Richtera miało miejsce w Japonii. Największe szkody wywołuje jednak ogromna fala tsunami wywołana trzęsieniem, która wdarła się w głąb lądu, czyniąc wiele szkód. Fala przetacza się dalej wdzierając się w głąb kraju - może osiągnąć nawet 10 metrów wysokości. Po pierwszej fali, pojawiają się kolejne. Wiadomo już, że rannych jest wiele osób. Zginęła też jedna osoba. W Tokio zawaliło się kilka budynków, wiele obiektów ogarnęły pożary.

Ogromna fala niszczy wszystko na swojej drodze, ciągnąć ze sobą samochody, łodzie, domy, a nawet płonące budynki rolnicze. Jak na razie zginęła przynajmniej jedna osoba w prefekturze Fukushima, na północ od Tokio, gdzie cztery miliony domów jest bez prądu. Wiele ludzi ucieka w wyżej położone tereny.

Nastąpiło już kilka wstrząsów wtórnych, które również zatrzęsły budynkami w Tokio. Największe zniszczenia są na razie w mieście Sindei.


Na ujęciach z helikoptera telewizji NHK widać jak ogromna fala tsunami przetacza się przez wiejskie tereny niosąc ze sobą samochody, łodzie, a nawet budynki. Według ekspertów fala może sięgnąć nawet 10 metrów. Pierwsze fale miały cztery metry wysokości, a kolejne sześć.

Mieszkańcy japońskiej stolicy zostali ewakuowani z budynków. Według amerykańskich służb geologicznych trzęsienie mogło mieć siłę nawet 8,8 stopni w skali Richtera.

Na zdjęciach telewizyjnych widać pożar w jednym z budynków w Tokio. Tam gdzie wdarła się już fala tsunami, widać jak przez miasta woda niesie samochody. Widać też jak wdzierająca się w głąb lądu fala niszczy mosty i budynki, zalewa ogromne połacie terenu, w tym jedno z podtokijskich lotnisk.

W Tokio tłumy ludzi wybiegają na ulice i próbują skontaktować się ze swoimi bliskimi. Na zdjęciach z budynków widać ogromny bałagan i zniszczenia powodowane wstrząsami.

Fale tsunami o wysokości sześciu metrów mają uderzyły najpierw w prefekturze Miyagi, która znajduje się najbliżej epicentrum trzęsienia. Mniejsze fale tsunami, o wysokości około pół metra, uderzyły już w mniejsze przybrzeżne wioski. Eksperci ostrzegają, że w Japonię mogą uderzyć nawet 10-metrowe fale.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się około 130 km od wybrzeży położonej na wyspie Honsiu prefektury Miyagi, na głębokości 10 km. Znajdująca się tam elektrownia atomowa wstrzymała pracę. Wstrzymano również ruch na lotnisku w mieście Sendai, stolicy prefektury oraz szybkie pociągi. W mieście doszło do przerw w dostawach prądu.

Obecne trzęsienie ziemi to kolejne z serii niedawnych, ale zdecydowanie najsilniejsze. Wczoraj miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopni w skali Richtera, ale nie wyrządziło większych szkód. W środę na wyspie Honshu zanotowano trzęsienie o sile 7,2 stopni.

Największe trzęsienie ziemi w historii miało miejsce w Chinach w 1960 roku, które uderzyło z siłą 9,5 stopnia w skali Richtera.


http://wiadomosci.onet.pl/raporty/trzesi.....omosc.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:33, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 dni temu pojawil sie ten filmik ponizej, o tym ze w tym miesiacu moze dojsc do ogromnych trzesien ziemi szczegolnie w USA.



ten ponizej dotyczy Japonii z przed 3 dni.


_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 11 Mar '11   Temat postu: Re: Tsunami w Japonii Odpowiedz z cytatem

Aiedail napisał:
Potwierdza się teoria, zgodnie z którą aktywność słoneczna skutkuje ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi/klimatycznymi/sejsmicznymi na Ziemi.


Też mi to chodzi po głowie szczególnie jeśli się zobaczy na ostatnią aktywność Słońca:
http://www.swpc.noaa.gov/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś wyciągnął korek z wanny? Zresztą nawet słychać


_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jedenras




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 48
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/trzesi.....omosc.html

ostatni filmik ukazuje co to za żywioł po prostu masakradobrze że my mieszkamy na wmiare stabilnym terenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu te pechowe jedynastki...

Mało merytorycznych wiadomości w mediach.
Np stopnie w skali Richtera ...różnica jednego stopnia to znaczy 50 razy różnica np miedzy 6 a 7 to 50 razy większe a między 6 ( jak w N.Zelandii) a 8 to juz 50x50=2500 razy większe. Obecne zniszczenia (do tej chwili) to tylko do 30% energii tego trzęsienia- przekazanego przez fale sejsmiczne (800km/h), reszta energii czyli do 70% pójdzie na tsunami i jego zniszczenia będą największe nie tak w pobliżu (Japonia) jak w miejscach interferencji, a to będzie od 2 do 10h od teraz znane.

Podobne trzęsienie (skala 9 Richtera) i na podobnej głębokości czyli 30km
było na Oceanie Indyjskim - 26 grudnia 2004, i wiemy jakie tsunami miało skutki.
ale odpukać..może się wytłumi a nie wzmocni..

Efektem też wyładowań naprężeń płyt tektonicznych (jak w zapalarce piezoelektrycznej tylko na ciut większą skalę) może być destrukcja zmysłu lokacyjnego zwierząt (wieloryby, ryby, ptaki) jak po podwodnych (testy sejsmiczne polegające na kontrolowanych eksplozjach, podają niedługo przed 26 grudnia 2004) w Australii, zginęło ok.200 wielorybów.
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NWOPL napisał:





czy ktoś może mnie oświecić ,CO SIE KURWA DZIEJE NA ŚWIECIE OSTATNIO ?

około min 4 mowi o trzęsieniu ziemi w polsce ,4.3 w skali richtera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outlaw87 napisał:
czy ktoś może mnie oświecić ,CO SIE KURWA DZIEJE NA ŚWIECIE OSTATNIO ?

około min 4 mowi o trzęsieniu ziemi w polsce ,4.3 w skali richtera

W Polsce często trzęsie, od kopalń.
Ludzie mieszkają w takich miejscach już się przyzwyczaili dlatego o tym nie słyszysz.

Rok temu pisałem że RIA Novosti wydała raport, z którego wynika że Ziemia wkroczyła w "długi" okres zwiększonej aktywności sejsmicznej. viewtopic.php?t=11196
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Ludzie mieszkają w takich miejscach już się przyzwyczaili dlatego o tym nie słyszysz.

Rok temu pisałem że RIA Novosti wydała raport, z którego wynika że Ziemia wkroczyła w "długi" okres zwiększonej aktywności sejsmicznej. viewtopic.php?t=11196


Czyli co, to normalka , nie ma sie czym martwic tylko przeczekać jakieś 1000 lat z trzęsieniami i tsunami ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:13, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo co można na to poradzić?

jak ktoś jest wierzący to może się np. modlić. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:36, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no bo co można na to poradzić?

jak ktoś jest wierzący to może się np. modlić. Smile


Jak zaplacimy wiecej pieniedzy na walke ze zmianami klimatu to rzad rozwiaze problem. Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DeeJay




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 176
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

outlaw87 napisał:
czy ktoś może mnie oświecić ,CO SIE KURWA DZIEJE NA ŚWIECIE OSTATNIO ?


Jak to co? Masz lepszy dostep do informacji + widzisz filmy, zdjecia i masz staly monitoring zmian sytuacji...ot co sie dzieje. Rewelacja polega na podpinaniu wydarzen, ktore maja miejsce w wielu lokalizacjach na Ziemi, pod apokaliptyczne wizje konca swiata przesiakniete dramatem i religijnymi pierdolami...zupelnie jak gdyby takie wydarzenia nigdy nie mialy miejsca.

Jezeli nie mialy miejsca to polecam poczytac np. o tsunami z 1958 go.

W 1958 roku w zatoce Lituya na Alasce (fot. Keith Sutter) doszło do trzęsienia ziemi (8 w skali Richtera), wskutek którego do wód zatoki osunęło się 40 milionów metrów sześciennych ziemi.

Powstała fala (tzw. mega tsunami) miała 524 metry wysokości

No wiec dzialo sie i dziac sie bedzie Smile
_________________
...bo czasem dobrze jest coś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NWOPL




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:
Bimi napisał:
no bo co można na to poradzić?

jak ktoś jest wierzący to może się np. modlić. Smile


Jak zaplacimy wiecej pieniedzy na walke ze zmianami klimatu to rzad rozwiaze problem. Very Happy Very Happy


Taa, zbuduja se arki i spierdola, a nas zostawia Laughing
_________________
THE REVOLUTION IS NOW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie. Dlatego placmy dalej za emisje CO2. Wink
A tak swoja droga to takie widoki jak ten z tego helikoptera sa potrzebne, zeby ludzie przestali byc tak zadufanymi w sobie ignorantami.
W takich momentach przypomina mi sie:



W takich chwilach widac jak czlowiek jest malutki i jak nasza technika gowno znaczy w porownaniu z taka sila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slidexman




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 828
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:25, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


juz niektorzy podejrzewaj HARP
_________________
Otwarte Piramidy Finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kondrath




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ktoś tu wcześniej napisał, że trzęsienia, tsunami itp, itd. były, są i będą tylko ludzi jest coraz więcej i coraz bardziej kataklizmy te uderzają bezpośrednio w człowieka...więc nie ma co panikować i wymyślać teorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 11 Mar '11   Temat postu: Re: Tsunami w Japonii Odpowiedz z cytatem

Aiedail napisał:
Potwierdza się teoria, zgodnie z którą aktywność słoneczna skutkuje ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi/klimatycznymi/sejsmicznymi na Ziemi.



?

WTF? Możesz rozwinąć w jaki sposób aktywność słoneczna wpływa na ruchy płyt litosfery? Jakieś prace badawcze? Opracowania naukowe? Bo jakoś pierwsze słyszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:25, 11 Mar '11   Temat postu: Re: Tsunami w Japonii Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Aiedail napisał:
Potwierdza się teoria, zgodnie z którą aktywność słoneczna skutkuje ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi/klimatycznymi/sejsmicznymi na Ziemi.



?

WTF? Możesz rozwinąć w jaki sposób aktywność słoneczna wpływa na ruchy płyt litosfery? Jakieś prace badawcze? Opracowania naukowe? Bo jakoś pierwsze słyszę.



Teoria to tylko teoria.Jak mnie pamięć nie myli w okresie najwiekszych trzęsień ziemi jakie wydarzyły się w ciagu ostatnich lat czy miesięcy, słońce nie notowało żadnej wzmozonej aktywności.Więc ta teoria jest warta tyle samo co ewolucja.Oparta na domniemaniu i niezrozumieniu tego co ma niebawem nastapić.Tyle że to inny wątek tematyczny.
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a od kopalń to nie trzęsie tylko "tąpie". Do trzęsienia tego nie porównasz jeden z drugim. Śpisz sobie. Nagle jeb. Potem albo się budzisz albo spisz dalej. Jak mieszkasz na 10 piętrze to trochę pobuja, i słychać płyty żelbetonowe (o ile są takie), a jak w domu i stoisz nisko (parter) to tylko ci lekko pod nogami zadrży. Stojąc na glebie tylko raz w życiu poczułem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%85pni%C4%99cie

W linku jest tabela a w niej największe tąpnięcia w Polsce. Od dziecka mam do czynienia z tymi rzekomo najsilniejszymi i wrażenia to nie robi (chyba że stoisz akurat w chodniku 900m pod ziemią). No może raz zrobiło jak resoraki spadły z półki w nocy. Potem ci wujek, brat albo kolega mówi "że na grubie teraz jadom nowo ściana i szczylajom". Wy Gorole tego na pewno nie czujecie Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza




Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie na temat, ale...
czy ktoś oprócz mnie widział kilka dni temu księżyc, którego sierp nie był pionowy tylko poziomy? Patrzyłam i nadziwić się nie mogłam, takiego jeszcze nie widziałam.
Zastanawiam się też dlaczego ostatnio zachody słońca są wyłącznie różowo-filetowe, a nie żółto-pomarańczowe. Dzisiaj słońce zachodząc było ogromne -piękne to wszystko, ale takie jakieś inne...a może po prostu wcześniej nie miałam takiego dobrego widoku z okien na zachód Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aza napisał:
Nie na temat, ale...
czy ktoś oprócz mnie widział kilka dni temu księżyc, którego sierp nie był pionowy tylko poziomy? Patrzyłam i nadziwić się nie mogłam, takiego jeszcze nie widziałam. )



Ja widziałem, rok temu dokładnie o tej samej porze. Wynika to ruchów obrotowego Ziemi, obiegowego Ziemi i obrotowego księżyca wokół Ziemi. Za rok będzie tak samo i tak jest zawsze (no z drobnymi różnicami, ale w większym przedziale czasowym), nie rozumiem tylko po co to piszesz? Możesz rozwinąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe.
księżyc poziomy - koniec świata Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DeeJay




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 176
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
nie rozumiem tylko po co to piszesz? Możesz rozwinąć?


Pewnie dla tzw. rozgawora Razz

No ale bez jaj...nie podpinajmy pod wydarzenia (majace czesto miejsce w tym rejonie) analizy swojego "widzi mi sie",bo czasem mozna popasc w kompletny absurd.
_________________
...bo czasem dobrze jest coś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza




Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Aza napisał:
Nie na temat, ale...
czy ktoś oprócz mnie widział kilka dni temu księżyc, którego sierp nie był pionowy tylko poziomy? Patrzyłam i nadziwić się nie mogłam, takiego jeszcze nie widziałam. )



Ja widziałem, rok temu dokładnie o tej samej porze. Wynika to ruchów obrotowego Ziemi, obiegowego Ziemi i obrotowego księżyca wokół Ziemi. Za rok będzie tak samo i tak jest zawsze (no z drobnymi różnicami, ale w większym przedziale czasowym), nie rozumiem tylko po co to piszesz? Możesz rozwinąć?


Już rozwijam...Wink
Gdybym nie zapytała, dalej bym się zastanawiała, a tak mogę spokojnie podziwiać widoki Wink a że w tym temacie, bo akurat czytałam ten wątek. Ludzie, to tylko forum...nie bądźcie tacy sztywni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:08, 11 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no jasne. Odrobina romantyzmu w piątkowy wieczór nie zaszkodzi... Zwłaszcza w temacie kurewskim tsunami pustoszącym Japonię. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13   » 
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Tsunami w Japonii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile