W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
cel  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 4150
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:47, 23 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad odzew dla jakiejś książeczki sprzed 2k lat, a nie dla sensownej( bo za taką mam swoją) argumentacji.
No bo w końcu głośniej krzyknął. Ahhh odkrywcy prawdy, co to nie zważają na treść, tylko na formę i nadawcę.

P.S. Żartuję, nie mam was za odkrywców prawdy. Raczej za kolejnych krzykaczy albo kolejnych przeświadczonych o poznaniu ,,sedna sprawy".
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 23 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr i Tomek, Wy nie napisaliście NIC. Dużo słów, zero treści.

Z sumy waszych wypowiedzi wynika, że bóg Was stworzył do testu, czy zjebiecie sprawę, czy nie, choc już zna wynik. I wy na to idziecie? Wasza wola. Ale nie wmaiwiajcie myslacym ludziom, ze to ma sens.

On wie, ja nie ale mimo to musze się wykazać, choć on już zna wynik. O kuuurrrwaa, gdzie tu sens? Dla Was to ma sens? Tym się kierujecie w życiu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 23 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego uważasz że człowiek wierzący w Boga jest pozbawiony myślenia?
Czy na matematyce bądź fizyce przy rozwiązywaniu prostych zadań potrafiłeś obliczyć w pamięci jaki będzie wynik?
Czy nauczyciel pozwolił Ci napisać wynik zaraz za znakiem = czy musiałeś wykazać jak to policzyłeś?

Ty wierzysz że Twoi przodkowie powstali z kamienia, ja wierzę że stworzył nas Bóg. obaj nie mamy na to dowodów.
Ty wierzysz że po śmieci nic nie ma, że to koniec, jest tylko tu i teraz, ja wierzę że czeka mnie wspaniałe wieczne życie i na to też nie mamy dowodów.
w obie wersje musimy wierzyć. Jesteś tak samo jak ja człowiekiem wierzącym. Różnimy się tylko tym że wyznajemy inne poglądy.

Pozwól że zacytuję z książki "Aby poznać Boga"

"Przypuśćmy, że ty nie jesteś chrześcijaninem, a ja, jako chrześcijanin, przychodzę do ciebie i daję ci 50% szansy, że masz rację: nie ma niczego więcej poza "tu i teraz", a kiedy umrzesz, wszystko się kończy. Jednak wtedy i ty musisz dać mi taką samą szansę, że to ja mam rację: że niebo jest miejscem prawdziwym i Bóg jest realną istotą. Czy takie postawienie sprawy będzie uczciwe? Przede wszystkim, mimo faktu, iż nie potrafię w dostateczny sposób wykazać istnienia Boga i nieba w "probówce laboratoryjnej", ty również nie możesz udowodnić mi, że On nie istnieje. Czyż nie tak? Musimy się pogodzić z tym, że żaden z nas nie udowodni swojej racji.
Tak więc rozpoczynamy stawiając wszystko na jednym poziomie i podajemy sobie ręce na zgodę. Ja daję ci 50% szansy, że masz rację, jeśli ty dasz mi taką samą szansę, że to ja mam rację.
Powiedzmy, że nasze życie trwa siedemdziesiąt lat. A kiedy dojdziemy do jego końca, zauważymy, że miałeś rację -- nie ma wieczności. Razem umieramy, razem zostajemy pochowani na tym samym cmentarzu. I ja niczego nie straciłem.
Teraz jednak przypuśćmy, że przy końcu naszego siedemdziesięcioletniego życia patrzymy pewnego dnia, a na wschodzie widać mały obłok, który rośnie, staje się coraz większy i większy, i nie trzeba długo czekać, a całe niebo wypełni się istotami niebiańskimi. Wygląda na to, że istnieje życie poza tym życiem, Bóg jest rzeczywistością i aniołowie także istnieją, istnieje niebo. Jezus powrócił. Co teraz powiesz, jeśli odrzuciłeś to wcześniej? Dlaczego miałbyś wszystko stracić, bo czymże jest życie tutaj w porównaniu z wiecznością?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:49, 23 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj chłopaku. Ja nie wierzą, że moi przodkowie powstali z kamienia. Ja uważam, ze należy zbadać i udowodnić jak i skąd pochodzimy!

Ty zaś sobie znalazłeś gotowe rozwiązanie - Bóg.

To jest róznica, którą powinienieś pojąć by zacząć rozumieć, że Twoje cytowania Biblii, ksieży i proroków ni mają sensu, bo nie masz na to dowodów.

Wolałbym poznać Twoje, własne przemyślenia, nie cytaty. Wtedy może coś z tej rozmowy wyjdzie, jak narazie podpierasz się stekiem wymyślonych bzdur, którymi karmi się ludzi by nie zadawali za wielu pytań i płacili danine do księdza za życie wieczne.

Co do Twojego cytatu, to taka manipualcje mozna zastosować asolutnie do wszystkiego:

Powiedzmy, ze jestem prorokiem i gwarantuję CI życie wieczne za cały Twój majątek. Dlaczego nie chcesz mi uwierzyć? Jestes człowiekiem wierzącym, więc nie potrzeujesz dowodów. Więc jak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 23 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie jest mieć Boga zapchajdziure.
To taki Bóg od dobrych scenariuszy. Smile

A tak przy okazji, to to że człowiek wyznaje Boga nie oznacza, że nie myśli. Sądzę, że każdy z nas wyznaje jakąś głupotę i to się raczej nie zmieni. Ważniejsze kim jest poza tym forum.

Po co wałkujecie tego Boga?

@Tomeq

A w jednorożce też mogę sobie wierzyć i nie spotkam się z Twojej strony ze zdziwieniem?

Wcale nie jest tak, że niczego nie wiemy, że wszystko w co wierzymy jest równie prawdopodobne, że na wszystko jest szansa 50 %.

Przykład: Wierzę, że umrę za 3 s....... Nie umarłem. Znowu tak uwierzyłem..... Dalej nie umarłem. Mam Ci dalej to udowadniać?
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


cel
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile