W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Dziwne zachowanie Słońca   
Podobne tematy
Epoka lodowcowa nadchodzi 45
Epoka lodowcowa rozpocznie się w 2014 roku1
To nie globalne ochłodzenie tylko26
Pokaz wszystkie podobne tematy (7)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 17096
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tutaj żadnej zbieżności. No ale może Kreatywny przybliży nam swoje rozumowanie wiążące te wykresy z trzęsieniami ziemi. Bo ja naprawdę nie potrafię dostrzec tam nic co miałoby jakikolwiek związek z aktywnością sejsmiczną naszej planety. Zresztą już w tamtym temacie w "Pierdolni" prosiłem o wykres z dłuższego okresu czasu, który można by jakoś porównać z aktywnością sejsmiczna... Ale widać lepiej wrzucać wykresy z 48 godzin i doszukiwać się w nich niestworzonych rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peyot napisał:
Na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tutaj żadnej zbieżności. No ale może Kreatywny przybliży nam swoje rozumowanie wiążące te wykresy z trzęsieniami ziemi. Bo ja naprawdę nie potrafię dostrzec tam nic co miałoby jakikolwiek związek z aktywnością sejsmiczną naszej planety. Zresztą już w tamtym temacie w "Pierdolni" prosiłem o wykres z dłuższego okresu czasu, który można by jakoś porównać z aktywnością sejsmiczna... Ale widać lepiej wrzucać wykresy z 48 godzin i doszukiwać się w nich niestworzonych rzeczy.


Jak napisałem pod zdjęciami:
Cytat:
To tylko taka moja teoria wyssana z palca ale być może coś w tym jest że wybuchy na Słońcu mogą w jakiś sposób wywoływać trzęsienia ziemi.


A chodziło mi o to że w tych trzech przypadkach trzęsienia ziemi wystąpiły po niecałej dobie od wybuchów na Słońcu, oczywiście jest to zbyt mało danych żeby twierdzić że jest jakaś zależność po za tym nie jestem żadnym specjalistą tylko przypadkiem coś takiego zauważyłem ale chciałbym aby ktoś kto ma większą ode mnie wiedzę wypowiedział się czy możliwe jest aby wybuchy na Słońcu mogły być jakimś czynnikiem który może wywoływać trzęsienia ziemi.

Jakby ktoś szukał wykresów to na tej stornie można znaleźć archiwalne:
http://www.n3kl.org/sun/noaa_archive/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 09 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem krótkie porównanie na podstawie tej listy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....ziemi.html

i to co znalazłem:


27 maja 2007 - w wyniku trzęsienia ziemi na Jawie (Indonezja) o sile 7,7 w skali Richtera zginęło 5,7 tys. ludzi. Rannych zostało 36,3 tys. ludzi. 340 tys. musiało opuścić domy.


8 października 2005 r. - trzęsienie ziemi o sile 7,6 bądź 7,7 w skali Richtera pozbawiło życia 73,5 tys. ludzi w kontrolowanej przez Pakistan części Kaszmiru, ponadto w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir zginęło 1400 osób.


26 grudnia 2004 r. - co najmniej 300 tys. ludzi zginęło w następstwie trzęsienia ziemi o sile 8,9 w skali Richtera i wywołanej nim fali tsunami w Azji, głównie w Indonezji.


26 stycznia 2001 r. - trzęsienie o sile 7,7 w skali Richtera w indyjskim stanie Gudżarat - zginęło do 20 tys. ludzi.

Plus tsunami i ostatnie silniejsze trzęsienie ziemi w Japonii były poprzedzone wybuchami na Słońcu

Także z okresu kiedy są dostępne te dane odnośnie Słońca wychodzi że z ostatnich 8 wielkich trzęsień 4 z nich były poprzedzone wybuchami na Słońcu (jakby doliczył ostatnie trzęsienia w Japonii do można powiedzieć 5 na 9 czy nawet 6 na 10) ale odnośnie wieku Ziemi czy Słońca takie dane oczywiście nie są w żaden sposób miarodajne w każdym razie jestem ciekaw opinii kogoś kto ma większą wiedzę na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbaś wysnuł analogiczną teorię na ten temat: Wielkie trzęsienie ziemi w Japonii przewidziane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 13:24, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czekamy na "big one"?

Sun Expels Monster Fireball 400X Bigger than Jupiter: Expected to Hit Earth April 10/11
http://beforeitsnews.com/story/544/960/S.....10_11.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:38, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam ścisłego umysłu, ale gdzieś czytałam że wiązka naładowanej plazmy słonecznej po wybuchu koronalnym zbliżając się do ziemi oddziaływuje na jądro ziemi które również ma strukturę plazmy - i tym nośnikiem są bodajże neutrina to staje się jak gdyby źródłem pobudzenia wnętrza ziemi i dlatego powstają trzęsienia i wybuchy wulkanów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans Olo




Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 10 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dotąd nie wykryto jakichkolwiek możliwości wpływu neutrin na naszą planetę. W zasadzie mnie nurtuje coś innego. Spoglądając na swego posta wyżej, widzę ogromne liczby. Energia z jaką taki podmuch oddziałuje na nasze pole jest tak ogromna, że się w pale nie mieści. Pole ulega zakrzywieniu, a czym to skutkuje? Oczywiście w myśl zasad Newtona odpowiednią reakcją. Weźmy dwa magnesy i przystawmy je do siebie tymi samymi biegunami. Będą się odpychać. Weźmy wiatr słoneczny wpadający w naszą magnetosferę, a ziemia się zatrzęsie, ponieważ linie pola przechodzą przez naszą planetę z każdej strony i co bardziej wrażliwe rejony będą reagować ruchem, a ruch ten powoduje trzęsienia ziemi. Nie ma prostszego wyjaśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:16, 01 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-trz.....nId,337634
Cytat:
Dzisiaj, 1 maja (06:45)
Trzęsienie ziemi o sile 5,4 stopnia w skali Richtera nawiedziło wschodni Kazachstan. Ognisko wstrząsów znajdowało się 71 km na północny-wschód od największego miasta Kazachstanu, Ałmaty, i na głębokości 10 km. Na razie nie ma informacji o ewentualnych zniszczeniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kreatywny




Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 12 Lip '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
The R3 (Strong) Radio Blackout today at 12:49 EDT (1649 UTC) was accompanied by an earth-directed CME. Hampered by limited observations of the event, SWPC forecasters are now anticipating the passage of the CME around 1:00 a.m. EDT, Saturday, July 14. G1 (minor) Geomagnetic Storm activity is expected to then ensue through the rest of the day. An S1 (minor) Solar Radiation Storm is now occurring, also a consequence of the flare/CME. The parent active region, NOAA 1520, appears to have retained its ability to erupt, so watch for more.

http://www.swpc.noaa.gov/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:22, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy naprawdę nikogo z was nigdy nie zastanawiało dlaczego słońce w większości składa się z wodoru, ziemia z pary wodnej i oceanów, natomiast człowiek z wody.. jak napiszę, że pływamy w ciekłym metalu, nie uwierzycie. albo prędzej nie zrozumiecie.





daleki jestem od wiary w teorie spiskowe, na których bimi wypozycjonował własną "prawdę" i rzeszę beznadziejnych naśladowców. hipoteza runięcia wtc od rzekomej detonacji i dowody w tej sprawie są tak "krystaliczne" jak teoria hollow earth, w której gdy tylko dobrze poskładasz chemików, astronomów i wiedzę na temat wielowymiarowości przestrzeni, możesz otrzymać zaskakujący wynik. odpowiedź poza tym nigdy nie będzie brzmiała jednoznacznie (no chyba że wyjdzie z głowy kogoś komu się tylko wydaje że wie najlepiej). a skoro mózg jest w głowie i z niego wychodzi impuls, który wpływa na otoczenie, to słońce też może. i nie pierdolcie naiwniaki mi tutaj o nibirusach, bo jest ich miliony i tylko czekamy aż któraś w nas ostro pierdolenie, na co też są dowody. i pomyślcie łaskawie samodzielnie, bo te wykresy aktywności dają sporo do myślenia, a wy śmiecie w to jeszcze wątpić. Smile



ale najlepsze jest zawsze na końcu. nibiru to fakt. tzn dane zjawisko, nie sama nazwa i co je przyciąga? ano właśnie jowisz, który jest tak naprawdę tarczą pochłaniającą pas planetoid z dekady na dekadę, no i zapomnieliście również o tej komecie, która była widoczna przy tarczy słońca i się rozpłynęła nieopodal atmosfery rok albo dwa lata temu nie pamietam dokładnie.


i słońce nie stoi w miejscu!


perfidnie wpływa na wszystko, jest czubkiem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:03, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman napisał:
i słońce nie stoi w miejscu!


Jakby nie patrzeć, trzeba się zgodzić upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0f/Solar_system_barycenter_pl.svg/300px-Solar_system_barycenter_pl.svg.png

Tak przy okazji, na Słońcu ostatnio zawitał ogromny wąż, lepiej chowajcie się do tych schronów, bo pewnie jebnął jakimi promieniami śmierci http://astropolis.pl/topic/37678-slonce-.....ntry465694 Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dziwne zachowanie Słońca
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile