W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
"minus i plus" Kaliber 44 puszczone od tyłu  
Podobne tematy
Reversespeech1
Mowa wsteczna25
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 42403
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 17 Sty '08   Temat postu: "minus i plus" Kaliber 44 puszczone od tyłu Odpowiedz z cytatem

jestem fanem magika i paktofoniki... to jest po prostu momentami szokujące...



00:00:11: Uwierz !
00:00:13: Leci od tyłu, wiesz ?
00:00:26: gdzie jestes? gdzie jestes? co sie dzieje teraz? coo to?
...
00:01:37: ja nie chce skończyć, nie chce przestać żyć
00:01:43: ja nie chce skończyć, nie chce przestać żyć
...
00:01:55: nabierzcie pieknych poslizgow
...
00:02:11: cztery po cztery… który wybór?
00:02:19: który wybór... który wybór...
00:02:25: czterdzieści cztery... który wybór?
00:02:34: ładne bajery
...
00:02:39: ja jestem zlosliwy bydlak
...
00:02:44: ach te cialo! ach ta dama!
00:02:47: patrzcie, jaka rzeź,
00:02:49: moze ja bym sie pozwijał
00:02:50: w Marty ramionach
...
00:02:58: chęć się nadarza do odsłony pierwszej
00:03:00: ja ją zajebie i marzenie w pragnieniu
...
00:03:16: chwile marne ja geniusz haju
00:03:19: kotku, gdzie jesteś?
...
00:03:58: ahh myślę, że to odsłuchasz chyba zaraz, oddd od tyłu, od końca
...
00:04:15: sam! sam! zaśniesz tam! sam zaśniesz gdzie mój grób
00:04:17: naa seerioo
00:04:19: dzisiaj byl o tej porze, szukaj, nie odpoczniesz, od dymu
zgłupniesz
00:04:33: jeszcze czteeery... też nie wierzysz w to?



a tu ten sam utwór puszczony w normalny sposób:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ghostface




Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 273
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to pusciles wodze fantazji,wymaz teks a zapewniam ze nikt nie rozpozna ani jednego slowa,a tak slyszysz bo czytasz i chcesz uslyszec to co slyszysz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 17 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba przeginasz dzis Voltar.
Ja tam słysze tylko bełkot i szum .
A nie to co napisałeś.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, ale muszę sam to sprawdzić. Większość tekstu jest zrozumiała i pokrywa się z tym co napisałeś.

apropos kawałków od tyłu puszczanych Very Happy

http://www.ccsg.it/Antonio.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
naghamadi




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noooo! Dobrze,że przekaz nie brzmiał : idź zabij matkę i spal chatę Smile Ciekawe czy Marta o tym wiedziała....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to się zgadza, że jak czytasz to łatwiej jest ci to usłyszeć. ale kolesie którzy to pisali, musieli po kilkaset razy puszczali kawałek żeby to rozszyfrować, i jakbyś ty bez czytania tekstu puścił kilkadziesiąt razy, to też ułożył byś prawie identyczny tekst.
w tym coś jest, wogule warto zająć się nie tylko magią tekstu puszczanego od tyłu ale i magią liter i języka, są zabiegi w wymowie które np: dwum innym osobą przy słuchaniu tej samej wypowiedzi dadzą zupełnie inne teksty. jeden będzie słyszał potulną miłą panią a inny złośliwą kobiete mówiącą po polskofrancusku.

sfoją drogą ciekawe czy magik przed skokiem nie odkrył właśnie swojego tekstu puszczonego od tyłu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te teksty nie ja napisałem, tylko wkleiłem z you tube

dla mnie też większość jest naciągana poza kilkoma zdaniami

dziwne jest to że "plus i minus" w refrenie daje nazwę zespołu "czterdzieści i cztery"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kargul




Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:17, 18 Sty '08   Temat postu: HMMMMMM Odpowiedz z cytatem

Nie chciaŁbym tutaj jakos nikogo dyskredytować ale tak dowolna interpretacja jest dosc indywidualną sprawą a doskonaŁym przykŁadem na potwierdzenie mojej tezy niech bedzie http://www.joemonster.org/filmy/4929/Beh.....ernatywna)
wiec nie zawsze cos co wydaje sie nam że sŁyszymy lub CHCEMY sŁyszeć jjest zaiste tym czym jest naprade Very Happy Mimo iż zawsze staram sie szanować cudze poglądy i opinie o tyle mam sie prawo z nimi nie zgadzać Very HappyVery Happy a piosenek ten jest znany dość szerokiemu gronu osób. W niedalekiej przeszŁości robiŁ furorę wśród bywalców znanego satyrycznego portalu Very HappyVery Happy

Kokodżambo i do przodu to jest moje chasŁo Very HappyVery Happy a od tyŁu to brzmi tak udozrp od i obmażdokok nie wiem co to znaczy Very HappyVery Happy ale jak ktos ma chwile to moze dorobic jakąś ciekawą interpretacje Very HappyVery HappyD:D:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy magik zrobił to celowo. Jeżeli tak to z tym tekstem to mu się udało. Ale jeżeli nie to trochę dziwne. Pamiętam, że ich kawałki były sowizdrzalsko-wesołkowate "baku-baku skład", nawoływały do jarania stafu na potęgę, ale niektóre kawałki były dziwne "magia i miecz".....

osobiście wolałem paktofonikę, nomen-omen założoną przez magika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
naghamadi




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:48, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był taki program w TV o podświadomości. Ktoś robił ekspertmenty i nagrywał zwykłe codzienne rozmowy. Potem puszczane od tyłu dawały ukryty przekaz pochodzący od ludzkiej podświadomości. Wyniki były szokujące bo ludzie w orginanlym przekazie np. kłamali a wspak mówili najprawdziwszą prawdę pochodzącą od prawdomównej podświadomości. Oczywiście nie były to całe zdania ale pojedyncze zwroty tworzące logiczną całość. Zatem bardzo możliwe,że Magik wcale o tym nie wiedział, a kochał się w jakiejś Marcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ghostface napisał:
no to pusciles wodze fantazji,wymaz teks a zapewniam ze nikt nie rozpozna ani jednego slowa,a tak slyszysz bo czytasz i chcesz uslyszec to co slyszysz


Ja jakoś dziwnie słyszę dokładnie to co Voltar napisał. Nawet se testa zrobiłem.
że widziałem tylko czasy, a treść sam musiałem zrozumieć. 100/100 trafonych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Backmasking (ang. tylne, wsteczne maskowanie) to wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu (tekstu).

Do dziś niektórzy uważają, że w utworach rockowych metoda ta miała służyć chwaleniu szatana i przyczyniała się do zmian we świadomości, jednak nie jest to udowodnione w żaden sensowny naukowy sposób. Są przypadki, gdzie tekst jest ukryty celowo, a słuchany normalnie jest niewyraźny, np. w utworze Empty Spaces z albumu The Wall zespołu Pink Floyd istnieje wiadomość gratulująca słuchaczowi odkrycia tych słów, możliwa do odsłuchania jedynie wstecznie. W piosence Johna Lennona zatytułowanej Imagine puszczając od tyłu wers "Imagine all the people" można usłyszeć "The people war beside me". Innym przykładem może być utwór rapera Eminema pochodzący z płyty The Slim Shady LP - My name is... , gdzie od tyłu możemy usłyszeć "It is Slim. It's Eminem. It's Eminem (...)", mimo to w normalnej wersji utwór rapera pozornie nie zawiera nic dziwnego. Innym przykładem jest utwór polskiego rapera O.S.T.R, którego utwór pod tytułem Zazdrość pochodzący z albumu Tabasco także używa backmaskingu na samym początku piosenki, dedykując w ten sposób utwór innemu, niezbyt lubianemu przez niego zespołowi z Łodzi. Największą burzę wśród niektórych kręgów katolickich wywołały teksty usłyszane, po wstecznym odsłuchaniu, w utworze Stairway to Heaven, zespołu Led Zeppelin. Odwracając utwór, możemy usłyszeć wyraźnie "There is my sweet Satan" i "666" (w trwającym od 3:20 minuty utworu, zdaniu), jednak nie ma pewności czy celowo się to pojawiło, czy jest to zwykły przypadek. Również utwór zespołu Kaliber 44 zawiera backmasking Magika w utworze "+ i -" pochodzącym z płyty Księga Tajemnicza. Prolog. Rzekomo znajdują się tam takie teksty jak: "Leci od tyłu, wiesz?", "Ach te ciało, Ach ta dama... Parzcie - jaka rzeź! Może ja bym się pozbierał w Marty ramionach", "Sam, sam zaśniesz tam, Tam gdzie mam grób". Według niektórych cały utwór zespołu Kaliber 44 pt."Plus i minus" stawni jeden wielki backmasking.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie za podobny tekst zlinczowano Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
merdek_69




Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 332
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:26, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem kiedyś na imprezie w Kołobrzegu w zanym klubie .Imprezę sponsorowałała ViVA i napój energetyczny.Grali zaj .. muzę klubową. Zabawa była przednia i nagle uświadomiłwm sobie że w tle walą zamaskowaną reklamę.Napoje tej firmy schodziły jak ciepłe bułeczk,i choć z doświadczenia wiem że ludzie wolą inny napój o podobnym działaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:29, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś czytałem pewną książkę, która mocno próbowała odznaczyć odwrócone teksty, jako czysto satanistyczne, oto fragment odnoszący się do odwróconych tekstów:

Cytat:
Teksty odwrócone

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest fakt, iż niektóre
teksty rockowe nabierają znaczenia dopiero wtedy, gdy czyta się je od
tyłu. Czytane normalnie są całkowicie neutralne. Dopiero kiedy puścimy
płytę od końca, możemy odszyfrować prawdziwe znaczenie takiego tekstu.

Znany brytyjski satanista, Aleister Crowley, wysnuł tezę, że człowiek,
który naprawdę chce się zająć satanizmem, musi umieć "mówić, czytać,
pisać i myśleć w odwróconym języku". Skoro zatem jest to ważna zasada
wyznawców Szatana, to zamiary autorów odwróconych tekstów rockowych
wydają się oczywiste."

John Rockowell "diabelskie bębny"

Panowie z k44 postanowili być satanistami;) Tak serio to śmiałem się kiedy czytałem tę książkę i śmieję się teraz, bo przyszła moda zza oceanu by doszukiwać się w odwróconym tekście jakichś przekazów (w j. ang. nie jest to trudne, ich bełkot od tyłu jest bardzo często rozumiany jako pełne zdania, jakiś czas temu ktoś na yt opublikował masę piosenek Nirvany od tyłu z bardzo trafną liryką, podobnie i niewinna kapela Red Hot Chili Peppers, której jestem fanem długo długo również doczekała się kilku filmików na yt, które rzekomo puszczone od tyłu brzmiały "szatańsko", np popularny dosyć kawałek Scar Tissue, gdzie chyba refren od tyłu brzmiał mniej więcej tak "and even they wanna said she loves you" i już mamy niezbyt poprawny, ale szatański tekst, drugi przypadek, krótka pokazówka podaje link niżej), w naszym języku jest to trochę trudniejsze o ile wyraźniej śpiewamy/mówimy tekst.

Zwracam uwagę na fakt, że RHCP złagodnieli mocno, a ich ostatnia płyta (SA), której częścią zawartości jest poniższy kawałek, to dosłownie cukierkowy wodospad, czego aż mi żal.. ale trzymajmy się tematu.



To przykład, że ich języku łatwo popełnić odwrócony tekst.

Ale wracam już do Polski.

Cała sensacja wzięła się od, bodajże tak nazywał się ten dosyć stary film - Hell Bells. Kiedy to opublikowano i nagłośniono szczególnie w kościołach niekatolickich, gdzie film rozprzestrzeniał się z prędkością dźwięku by tępić muzykę świecką, a w szczególności rockową, jej wpływach i skutkach, ba, nie tyle co muzyki rockowej ale i również pop, z tego co pamiętam wymieniono tam madonne, dawno nie oglądałem, ani nawet znaleźć go też nie mogę.
Punktem kulminacyjnym tegoż filmu, na co czekał widz, co było sensacją głoszoną przy prezentacji jeszcze wtedy tej VHS, było słynne Stairway To Heaven Backwards! Żeby już mieć wszystko pod ręką o czym pisze, zamieszczę też filmik z yt o tym mankamencie szatańskim.



Z czasem sprawa cichła, coraz mniejsze dzieci zaczęły się bawić w odwracanie tekstów, lub odnajdywanie ich w jakichś starych czy nowych przebojach muzycznych, oczywiście my Polacy mamy inne sprawy na głowie, dopiero po czasie wpadamy na pomysł by również doszukiwać się w naszych piosenkach podobnych zagrywek, no i proszę, mamy! Takie rzeczy człowiek robi zupełnie przypadkowo, ktoś tu powiedział, że człowiek słyszy to co chce słyszeć, szczególnie w takim bełkocie i miał racje, bo żaden z naszych polskich, zacofanych w robieniu debilizmów, artystów w 1996, kiedy dopiero informacja o odwróconych tekstach w naszym młodzieżowym świecie zaczęła się szerzyć, nie miał tak nasrane we łbie żeby odwracać tekst, tym bardziej jeśli to było szanowne Kaliber 44, którego również uwielbiam. Jedyną podstawą na której można orzec iż ci panowie zechcieli odwrócić tekst, jest przymus zaśpiewania go niewyraźnie do przodu, żeby do tyłu przypominał on polski język.

Co prawda pogrubione przez Voltara zdania w kawałku "+ i -" są dosyć intrygujące i można snuć jakieś przypuszczenia, że były one wymyślane z premedytacją, jednak bardziej przekonuje mnie tutaj zbieg okoliczności, takich przypadków w naszym kraju jest, było i będzie pewnie więcej, ktoś zapalczywy na pewno znajdzie.

na koniec dokładam pierwszy lepszy kawałek Nirvany:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:25, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To całe zjawisko nazywa się Reverse speech.

http://www.reversespeech.com/Simple_Examples.htm

Na tej stronie macie przykłady sławnych ludzi. A na youtubie po wpisaniu Reverse speech, aż się roi od analizy wypowiedzi dotyczących WTC.

W skrócie. Przekaz jest krótki i konkretny, ale dotyczący danego tematu, o dziwo.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:49, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Mała składanka z panem Clintonem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w 3.30 co oni ta "mowia"? "cztery belzenuby"???

na moim przykladzie widac ze kazdy uslyszy to co chce:P./.. a apropo to sprobujcie cos "zrozumiec' nieczytajac textu... mi sie zgadzalo tylko pol pierwszej pogrubionej linijki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

backmasking jest faktem (wtedy tekst pierwotny wydaje się być niezrozumiały):

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Klakier




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 175
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:17, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki program umożliwia odtwarzanie mp3 od tyłu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:21, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Jaki program umożliwia odtwarzanie mp3 od tyłu?


Błagam, tylko nie mów jak coś znajdziesz:b

np. audacity, cooleditpro i każdy większy program muzyczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:36, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klakier napisał:
Jaki program umożliwia odtwarzanie mp3 od tyłu?


hehe a w "wszechobecnym" winampie tego niema Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no bez jaj. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe mozna zrobic wlasna piosenka z przekazem podprogowym:D... na IRCu wymysilismy ze mozna "niewyraznie" zaspiewac "our new caffe" do tego jakis podklad w stylu pop aby do masy dotarlo... i mamy sliczne "fuck NWO"... zamiescimy jak scos z tego wyjdzie^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mst246




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 18 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypomnial mi sie ten filmik. tak dla rozluznienia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


"minus i plus" Kaliber 44 puszczone od tyłu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile