W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Żałoba narodowa po Tadeuszu Mazowieckim   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 4758
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:13, 03 Lis '13   Temat postu: Żałoba narodowa po Tadeuszu Mazowieckim Odpowiedz z cytatem

"Zmarł wybitny polityk, mąż stanu, architekt okrągłego stołu, pierwszy premier niepodległej RP" Takich ogólników znajdziemy w necie zatrzęsienie. Z jednym z czym mogę się zgodzić to z klasą i kulturą polityczną Tadeusza Mazowieckiego. W tej dziedzinie brylował wśród naszych elit po 89. Niestety chyba tylko tym. Temat którego jakoś nie jestem w stanie mu wybaczyć i uważam poniekąd za zdradę to słynna gruba kreska. Podobno Mazowieckiemu w "grubej linii" chodziło o odcięcie się od błędów poprzedników... Nie muszę chyba tłumaczyć o co chodziło. To co zrobił to praktycznie jak amnestia tylko, że nikt w pierdlu nie siedział i nigdy nie był skazany oczywiście mowa o władzach i jej strukturach z lat 45-89. To taki bilet na bezkarność w przyszłości. Mazowiecki rozpoczął również dziką prywatyzację w której słowo przetarg publiczny nie pojawiło się w jej początkach ani razu. Zastanawiam się tylko czy nie przesadzamy przy tej okazji z żałobami narodowymi, następny wywinie orła pewnie Pan Generał Jaruzelski i zapewne też nie obędzie się bez żałoby. Ciekaw jestem jakby się potoczyły losy tego kraju gdyby faktyczna dekomunizacja miała miejsce, czyli szanse na rozwój mieli wszyscy, nazwę to równym startem. Być może wybili by się ludzie którzy dysponowali kapitałem naukowym, osobistym, twórczym, a niekoniecznie ci którzy mieli plecy w starym systemie.

Starszyzna forumowa, która była w wieku dojrzałym za kadencji Mazowieckiego w szczególności jest proszona o zabranie głosu Smile

Tak na zupełnym marginesie, miałem okazję parokrotnie rozmawiać z Tadeuszem Mazowieckim, co prawda o jakichś pierdołach. Czasem posiadywał w knajpce Nei Fiori. Spotykałem go często na starym Mokotowie. Ludzie niewątpliwie darzyli go sympatią, dzień dobry Panie Premierze było regularnie słychać. Papierosa odpalał praktycznie od papierosa, czerwone Marlboro jak Polska długa i szeroka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Starszyzna forumowa, która była w wieku dojrzałym za kadencji Mazowieckiego w szczególności jest proszona o zabranie głosu

Proszę bardzo.

Z perspektywy czasu realnie i jednoznacznie można ocenić działalność Mazowieckiego. Pamiętam co robił i jego próbą kreskę. Wszytko co wprowadził było tak zwaną podstawą do późniejszego upadku gospodarczego i społecznego Polski. To był jeden z najbardziej szkodliwych ludzi dla tego narodu w mojej ocenie jest winien ludobójstwa (patrz wątek o samobójstwach w Polsce). Dla tych co nie rozumieją dobrze po polsku to napisze ot inaczej: Mazowiecki był gorszą zakałą dla Polaków niż Hitler.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1994
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontekście prywatyzacji zawsze zadziwiała mnie konsekwencja w głupocie naszych władz, którą faktycznie rozpoczął Mazowiecki.
Przemysł państwowy, który jednak odziedziczyliśmy po PRL, stocznie, huty, kopalnie, elektrociepłownie, fabryki samochodów itp to był fakt. To co było problemem tych zakładów to delikatnie rzecz ujmując zacofanie technologiczno-organizacyjne związane z żelazną kurtyną. Skoro kurtyna opadła wystarczyło do tych zakładów powołać zachodni management z wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską i pewnie dzisiaj byśmy mieli lepiej uprzemysłowione państwo niż nie jeden nasz sąsiad. A tu się okazało, że wszystko jest do dupy, nic nie przynosi zysków a głównym przymiotnikiem było nierentowne bądź w stanie upadłości i ciach pod młotek za bezcen.

No ale jak inaczej wpędzić kraj w długi, ale to przerabialiśmy w innych tematach na forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 13:09, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko było zaplanowane. Tacy ludzie (Khazarowie) mają obcykane wszystko przynajmniej 20 lat do przodu. Dodatkowo mają kilkanaście scenariuszy - tak w razie wu. Jeśli się jedno nie uda, to inne na pewno - w każdej sytuacji ich będzie na wierzchu. Wtedy trafiło akurat na Mazowieckiego i to on musiał zrobić to co zrobił.
To są ludzie bez skrupułów i nie ważne jak się nazywają - działają dla swego plemienia i rządzą tym światem.
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W żaden sposób nie usprawiedliwia to czy też nie wybiela Mazowieckiego. To co zrobił jest faktem historycznym i do końca swoich dni był z tego dumny tak jak z resztą każdy psychopatyczny oprawca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby utrwalić sobie pamięć po Mazowieckim, obejrzałem sobie wczoraj jeszcze raz film "Nocna zmiana"
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 03 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapomnimy także o udziale tego nikczemnika w przygotowaniach prowokacji dla usprawiedliwienia barbarzyńskich zbrodni na Serbach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikogo nic nie usprawiedliwia - jednak ten człowiek już nie istnieje, to co zrobił jest historią i też nie istnieje, została kupa błota i "spadkobiercy" po tym człowieku. Nimi należy się zająć, a nie ciągle siedzieć w przeszłości.
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:12, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wasze oceny są bardzo jednoznaczne, a w życiu jak to w życiu, nie często bywa tylko czarne i białe. Może te oceny są słuszne, nie wiem, ale gdy patrzę na rok 89 z perspektywy czasu, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że karty w tym okresie rozdawała komuna, zachód i wschód, a ten "wolnościowy" rząd był jedynie maską założoną na tę szkaradną mordę umów i ustaleń. Czy Mazowiecki mógł zrobić coś ponad to? Czy w ogóle on mógł podejmować suwerenne decyzje godzące w ten ustalony porządek? Mi trudno jest ocenić jego postać jednoznacznie. Faktem jest, że "dokonał" tego, o czym wspominają powyższe komentarze, ale nie jest dla mnie jasne jaki był rzeczywisty jego wpływ na politykę tamtych czasów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@nanook, więc pomogę Ci w ocenie. Mazowiecki nie był osobą na stanowisku której przytrafiła się niespodziewana sytuacja, przyłożono mu lufę do skroni i kazano działać pod dyktando. On rękoma i nogami domagał się władzy i możliwości wykonania swojej misji jako agent właśnie tych sił o których mówisz. Ponieważ to fakty historyczne to z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że bardzo gorliwie przykładał się do swojej pracy i wykonał ją wzorowo na nieszczęście milionów Polaków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:30, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luzak1977 napisał:
Nikogo nic nie usprawiedliwia - jednak ten człowiek już nie istnieje, to co zrobił jest historią i też nie istnieje, została kupa błota i "spadkobiercy" po tym człowieku. Nimi należy się zająć, a nie ciągle siedzieć w przeszłości.


To jest ciągle powtarzany 'stereotyp' - jeżeli iść Twoim tokiem myślenia to każdy przysłowiowy 'kop w dupę' po jakimś czasie musi być zapomniany i żyjemy dalej rozliczając tylko tu i teraz. TO BZDURA, dlaczego? a no z prostej przyczyny - okradnę cię - pobije wszystkich Twoich znajomych i rodzinę, wyrzucę cię z kraju i zostawię na zadupiu - albo sam wyjadę z rodziną i będę żył z Twoich pieniędzy i oszczędności do końca życia. Moje dzieci i wnukowie dorobią się fortuny i zatrudnią Ciebie jako wyrobnika do swojej fabryki - a Ty potulnie powiesz, że trzeba rozliczać tylko teraźniejszość. Brawo !!! Chyba muszę stać się bezwzględnym psychopatą myślącym na kilkanaście lat do przodu a winy mi zostaną odpuszczone bez jakiejkolwiek kary.

Brak asertywności i amnezja historyczna???!!! To na pewno dobre rozwiązanie????

Oczywiście babranie się tylko w przeszłości to drugi ekstremalny pogląd, którego też nie popieram. Ale LUDZIE bądźcie rozsądni i myślcie ...

Pozdrawiam Forumowiczów
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luzak1977




Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@spaceship - pewnie w jakomś stopniu masz rację, jednak ja napisałem, że "Nikogo nic nie usprawiedliwia...".
Każdy "kop w dupę" nie powinien zostać zapomniany - jednak człowiek powinien uczyć się na błędach poprzedników - niekiedy nie można już ich rozliczyć. Trzeba zabrać się za tych, którzy to kontynuują. Przede wszystkim nie robienie błędów przeszłości coś da. Większość niestety pod wpływem mediów, kościoła żyje w zacietrzewieniu, złości o przeszłość - nie myśląc co się teraz dzieje. Nigdy takie myślenie nie dało nic dobrego. Trzeba powiedzieć sobie, że mam prawo być, a nie że muszę być. Zmienili nawet pojęcie wolności - powinna być wolność od czegoś, a nie do czegoś.
Anemia historyczna? ja jej nie posiadam - patrzę w przeszłość, żeby zobaczyć co można by zmienić, a nie żeby tylko się złościć. Przecież na tym ONI budują swoją siłę - na wrogości człowieka do człowieka.
_________________
Ten, kto nadstawia drugi policzek, jest tchórzliwym psem.Odpłać ciosem za cios, pogardą za pogardę, przekleństwem za przekleństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak napisałeś (luzak1977) ale pamiętajmy że bez pewnego rozliczenia się z przeszłością nie będzie przyszłości - tak własnie było przy rządzie Mazowieckiego - czarna kreska tylko pogłębiła rozłam między tym co rzeczywiste a tym co powinno być. Uczmy się na historii - ale my możemy tylko pogadać. przecież sporo tych na górze to historycy - panowie profesorowie z wiedzą - I Co? I NIC. Po prostu władza i pieniądze jest nie dla wszystkich. Ni e uczymy się na błędach i dlatego ten cały mój tekst. Nie jest on skierowany do Ciebie personalnie.

Pozdrawiam
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jednak człowiek powinien uczyć się na błędach poprzedników

W przypadku Mazowieckiego to nie były błędy tylko dobrze zrealizowany plan. Błędy to popełniło i popełnia społeczeństwo, nadal. Popełniają je bo nawet nie wiedzą jakie to błędy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi między innymi o społeczeństwo - a właściwie o wszystkich. My (tzn. Polacy) jakoś nie umiemy wyciągać wniosków i uczyć się z własnych błędów. Niewiedza jest porażająca!
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz racje. Ale na tym forum są ludzie świadomi sytuacji więc pozwólcie, że zapytam, jakie to błędy popełniło społeczeństwo i nadal popełnia ? Zakładam, że każdy coś wniesie do odpowiedzi na to pytanie oczywiście w kontekście Mazowieckiego i tego co zrobił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
spaceship




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum jest często o tym mowa, np:
- nieposłuszeństwo obywatelskie (bojkot wyborów)
- błędne głosowanie
- JOW
- bunt podobny do greckiego
itp. itd.
to tylko kilka na szybkiego.

Nie możemy cofnąć czasu więc trzeba coś próbować - ale z świadomością Polaków nie da się zrobić za wiele. Jeden drugiemu z gardła by wyjął - aby tylko sąsiad miał gorzej niż on - lub on lepiej od sasiada. Smile
_________________
Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.
— Carlos Ruíz Zafón
Cień wiatru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kapitan_Nemo




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:37, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie jest z Polakami tak strasznie, mamy narzuconą wrogą narracje mającą na celu zawstydzanie nas samych.
To trochę tak jakby trener drużyny przed rozpoczęciem gry krzyczał: Wy Cipy i tak nie wygracie, nawet nie próbujcie, przecież przeszłość pokazuje, że do niczego się nie nadajecie. A po meczu: nawet nie próbujcie trenować bo wasze ogranizmy rodzą się z wadami genetycznymi nic z treningu nie będzie.

Kiedy jednak zerkamy po za źródła tej trującej narracji okazuje się, że z Polakami nie tylko wszystko jest ok, ale potrafią się wyróżnić od innych w dosyć znaczący sposób.

Największy błąd polega według mnie na zniechęcaniu się dużej części społeczeństwa - z powodu łyknięcia takiej narracji.
Przestają samych siebie traktować poważnie i nie poszukują ścieżek rozwoju.

Narracje możemy tworzyć sami każdy dla siebie, a nawet musimy, że nie być w truciźnie. Ja jestem Polakiem i czuje się z tym świetnie, analizując historię różnych narodowości i własną jestem wstanie stwierdzić, ze podoba mi się tym czym jestem i jakie zadanie stawia przede mną przynależność do danej drużyny.

Po za tym używki - często ich konsumpcja leży po za świadomością konsumującego=używka wygrała.

Żeby kontekst zachować - to podobnie jest z postaciami jak Mazowiecki - to, że afiliacja polityczna takiego kogoś obiektywnie powinna narzucać narrację, ze to nie Polak przecież, nie uniemożliwia narzucania - jak Polacy mogli się zgodzić na coś takiego.
Jestem za młody, żeby wiedzieć jak było wtedy, ale dzisiaj też Atusk Awruk siedzi na stołku władzy i jakoś nikt nie nawołuje do posłuszeństwa wobec niego, jest dużo głosów sprzeciwu, nikt nie nazywa go patriotą. A za 20 lat na prawda2.info będą się śmiali jak to Polacy są głupi, że mogli wybrać takiego kogoś - a kto zarządzał głównymi kanałami medialnymi nikt nie zapyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niniejszym przesyłamy Państwu nasz najnowszy Biuletyn PRP nr 324.

Przy okazji zamieszczamy krytyczne opinie o ś.p. Tadeuszu Mazowieckim,
które odbiegają od oficjalnych peanów na jego cześć. Wprawdzie tradycja polska
głosi, że o zmarłych nie mówi się źle, ale chucpa z jaką wielbią go niby-polskie media
skłoniła nas do zamieszczenia ich poniżej.

REDAKCJA


KRYTYCZNE OPINIE O TADEUSZU MAZOWIECKIM



"Jest w naszej tradycji, aby o zmarłych nie mówić źle, a szczególnie tuż po śmierci. Tadeusz Mazowiecki jest teraz przed Sądem Bożym i Pan Bóg jest w stanie ocenić, czy miał dobre intencje, bo my ludzie oceniamy tylko po skutkach. Mazowiecki jest niewątpliwie czarną postacią w polskiej historii. Nie wiadomo, czy robił to świadomie, czy nie, ale doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki i utwierdzenia władzy tajnych służb. I tego się wymazać nie da."



Andrzej Gwiazda



http://niezalezna.pl/47668-macierewicz-i.....owieckiego



Zmarł Tadeusz Mazowiecki, stalinowiec, były premier Rządu ustalonego składu personalnego w Magdalence i przy " Okrągłym Stole". Tam i wtedy padło hasło i żądanie stalinowca Adama Michnika : wasz Prezydent (Jaruzelski) a nasz , to znaczy stalinowsko-KOR-owski Premier (Mazowiecki)".

Tadeusz Mazowiecki jest współsprawcą zniszczenia podstępnie kraju wmawiając społeczeństwu , że transformacja ustrojowa ma jedynie na celu urynkowienie gospodarki, a nie reaktywowanie dzikiego kapitalizmu z jego konsekwencjami , bezrobociem, bezdomnością, nędzą , brakiem opieki zdrowotnej, nadumieralnością, głodem, masową tułaczką, emigracją za chlebem , zwłaszcza młodych pokoleń, które nie mają dziś żadnych perspektyw w Ojczyźnie. Tadeusz Mazowiecki w 1989 roku i do końca życia zachowywał się haniebnie; ostatnio jako doradca Bronisława Komorowskiego. To on powołał do Rządu takich szkodników, wrogów Polski, jak Leszek Balcerowicz, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Janusz Lewandowski, Andrzej Olechowski i im podobnych, których łączyła niechęć do Polski i głoszone wspólne hasło TKM ( Teraz Kurwa My). Nie próbował w ciągu życia oczyścić się z haniebnej przeszłości, popełnionych błędów i naprawić wyrządzone zło społeczeństwu. Odszedł z bagażem obciążającym go już na zawsze. Społeczeństwo ufało mu i oczekiwało, że dokona , przynajmniej naprawienia rażących krzywd wyrządzonych Polakom w przeszłości przez obcych i tzw. "swoich". Ale zwiodło się. Zachował się bowiem do końca haniebnie. W zalączniku kopia Petycji Obywatelskiej jaką Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu wysłał w marcu 1990 roku do niego, jako do Premiera Rządu i nie otrzymał na nią żadnej odpowiedzi.



dr Leszek Skonka - przewodniczący ofiarystalinizmu@wroclaw.com



Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu



W kilka dni po aresztowaniu biskupa kieleckiego Czeslawa Kaczmarka, Tadeusz Mazowiecki napisał we "Wrocławskim Tygodniku Katolickim" (redaktor naczelny 1953-55):

"Ludowa ojczyzna przywróciła godność milionom prostych ludzi, w olbrzymiej większości wierzących (.) i buduje w niezwykle trudnych warunkach powojennego życia podstawy lepszego bytu. (.) Ku szkodliwej działalności kierowały ks. bp. Kaczmarka i współoskarżonych poglądy prowadzące do utożsamienia wiary z wsteczną postawą społeczną, a dobro Kościoła z trwałością i interesem ustroju kapitalistycznego. (.) Proces ks. bp. Kaczmarka udowodnił również naocznie, i to nie po raz pierwszy, jak dalece imperializm amerykański, pragnący przy pomocy nowej wojny, a więc śmierci milionów ludzi, narzucić panowanie swojego ustroju wyzysku i krzywdy społecznej krajom, które wybrały nową drogę dziejową, usiłuje różnymi drogami oddziaływać na duchowieństwo oraz ludzi wierzących i kierować ich na drogę walki z własną ojczyzną, stanowiącą wspólne dobro wszystkich obywateli". (.)



http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=68091



Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako "bezsensowna" i "szkodliwa". - pisze Sławomir Cenckiewicz i Krzysztof Wyszkowski:To człowiek, który zaczął działalność jako kolaborant stalinowski, a skończył jako kolaborant Jaruzelskiego i Kiszczaka.



http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=15405



OPINIA: Historyk prof. Antoni Dudek powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że współpraca z Rosjanami po 1989 r. była kontynuowana, bo takie były zalecenia premiera Tadeusza Mazowieckiego.



Zdaniem prof. Dudka, współpraca polegała między innymi na kontynuowaniu wszystkich umów o współpracy z KGB, wysyłaniu ludzi na szkolenia.

- Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, co się dzieje po lipcu 1990 r., bo tu akta IPN się kończą, ale do tego momentu dokumenty pokazują kontynuację współpracy - zaznacza historyk.



http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/pro....._kgb/73990



Mazowiecki - premier Jaruzelskiego



Znany, niezależny publicysta, założyciel Wolnych Związków Zawodowych oraz były działacz Solidarności - Krzysztof Wyszkowski - zwrócil uwagę na szczególną rolę jaką w naszej powojennej historii odegrał Tadeusz Mazowiecki.

'Czy "pierwszym niekomunistycznym premierem" można było zostać tylko pod warunkiem, że całym życiem udowodniło się komunistom, że jest się ciałem i duszą oddanym obrońcą realnego socjalizmu na jego każdym historycznym etapie? Czy nie jest tak, że tylko taki człowiek mógł zasłużyć na zaufanie Jaruzelskiego i z szokującą determinacją ochraniać zacieranie śladów walki z narodem przez komunistyczne służby specjalne oraz dbać o uwłaszczenia się nomenklatury na majątku narodowym?'



http://wzzw.wordpress.com/200...



W czasie spotkania w Polonijnym Klubie Dyskusyjnym w Nowym Jorku Krzysztof Wyszkowski przyznał, że wprawdzie
łączyły go przyjacielskie stosunki z doradcami Solidarności jak Kuroń, Michnik, Mazowiecki,
ale jako niezależny obserwator był zaszokowany rozmiarem "zdrady" jakiej ta grupa dopuściła się w czasie tych negocjacji
.

Później "gruba kreska" Mazowieckiego praktycznie wywróciła koncepcję Raegana uznania komunizmu za system zbrodniczy, takiego samego jak nazizm, oraz uniemozliwiła ukaranie zbrodniarzy komunistcznych. Miało to olbrzymie konsekwencje propagandowe na całym świecie, ponieważ pozwala wybielać komunizm i uważać go za mniejsze zło niż nazizm. Chyba red. Wyszkowski zrozumiał kim naprawde był "pierwszy demokratyczny premier" Tadeusz Mazowiecki, który rozpoczynał swoją karierę jako agent NKWD w kościele katolickim, a którym Jaruzelski posłużył się w czasie transformacji ustrojowych w Polsce. (Redakcja PRP)



CZY GEN. W. JARUZELSKI WYKONYWAŁ POLECENIA ROCKEFELLERA?



Artykuł Marcina Masnego zawiera niezwykle cenną informację, która może spełniać rolę brakującego klocka w puzlach, odkrywających sekrety międzynarodowych porozumień, poprzedzających oficjalne rozmowy okrągłego stołu, a mianowicie tajne spotkanie gen. Wojciecha Jaruzelskiego z Davidem Rockefellerem w Nowym Jorku w 1985 roku. Wprawdzie Tadeusz Mazowiecki, przy okazji obchodów dwudziestolecia Magdalenki, patrząc w nas swoimi szczerymi, katolickimi oczami, zapewniał nas, że "nie było żadnego spisku," to chyba coraz więcej Polaków zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, ze Magdalenka byla jedynie rodzajem teatru odegranego przez starannie dobranych aktorów przed ogłupioną polską publicznością. Cezary Rozwadowski w swoim artykule pt. "Smutna zabawa w klocki historyczne"



http://www.wicipolskie.org/index.php?opt.....;Itemid=56


przedstawił scenariusz, według którego gen. Jaruzelski przygotował rozmowy okrągłego stołu, wykorzystując stan wojenny do wyeliminowania z gry działaczy Solidarności Polaków-patriotów i podzielił się władzą ze starannie dobranymi, głównie według kryterium etnicznego, działaczami tzw. opozycji demokratycznej oraz Polakami, na których miał teczki świadczące o ich współpracy z komunistycznymi służbami specjalnymi, nie licząc kilku polskich tzw. "użytecznych idiotów", którzy jedynie uwiarygodnili calą akcję.
Cezaremu Rozwadowskiemu zabrakło wspomnianej informacji o konsultacjach gen. W. Jaruzelskiego z amerykańskim miliarderem żydowskiego pochodzenia Davidem Rockefellerem. Dopiero ten klocek pozwala w pełni zrozumieć takie sprawy jak rolę Tadeusza Mazowieckiego jako "pierwszego demokratycznego premiera," tworzenie legendy Lecha Wałęsy i przyznanie mu Nagrody Nobla, rabunkową prywatyzację polskiego majątku narodowego, niszczenie teczek komunistycznej bezpieki, ukrywanie pochodzenia etnicznego polityków, słynne "odpieprzcie się od generała" Michnika, a nawet opinię JPII o Jaruzelskim jako "wielkim polskim patriocie," nie mówiąc już o nadreprezentacji polityków żydowskiego pochodzenia we wszystkich rządach w Polsce po 1989 roku.



http://piotrbein.wordpress.com/2012/05/1.....kefellera/



Piasecki o Mazowieckim



Byly dzialacz PAX'u Andrzej M. pisal:

"Piasecki był zawsze stanowczy, ale potrafił buldoga uśpić... przecież szefostwo PAX-u to byli przeważnie koledzy z AK, z podziemia.
Doszli do tego, że ktoś ich wsypuje, ktoś przekazuje na zewnątrz to co ustalają
pomiędzy sobą, wtedy zastosowali starą metodę eliminacji i doszli do tego,
że to Mazowiecki. Wtedy jeszcze ponad rok był z nimi, ale przy nim mówili
tylko to i w takiej formie, co i jak miało dotrzeć do władz.. Potem spokojna
rozmowa tego typu:

- Sluchaj Stary, wiemy że donosisz.
Jesteś spalony nie tylko u nas, ale i u swoich. Jeśli dowiedzą się, że jesteś u nas spalony, to zlikwidują Cię.
Powiedz, kto jeszcze tu donosi. (gdy to powiedział, powiedziano mu:)
- Proponujemy Ci wyprowadzić te osoby z PAX-u, że niby to ty pokłóciłeś się
z nami, że nie zgadzasz się z nami. My zaś ogłosimy, że Ty tworząc WIĘŹ
zrobiłeś robotę rozłamową w PAX-ie wyprowadzając z niego takich a takich
zacnych ludzi (konfidentów!!!). W ten sposób Mazowiecki "wyszedł z twarzą"
wobec bezpieki, a nawet został nagrodzony za zrobienie rozłamu w PAX-ie.

http://prawica.net/forum/23005



http://polskainfo2.tripod.com/images/bbb_album.htm
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
[...] więc pozwólcie, że zapytam, jakie to błędy popełniło społeczeństwo i nadal popełnia ?


Moim zdaniem trudno tu mówić o błędach. To raczej ogólne wykształcenie (a raczej jego brak) w kwestii polityki i ekonomii powoduje, że ludzie nie rozumieją w danej chwili zachodzących wydarzeń. Po drugie, ludzie nie wiedzą na czym polega dyplomacja, na czym polega język dyplomacji, jak robi się politykę (w demokracji to nieodzowna wiedza). Są za to nastawieni bardzo egoistycznie do życia i manipulowani propagandą. Ich system wartości został wyniesiony z niższych klas - robotniczo chłopskich za sprawą komuny oraz wymordowania polskiej elity w czasie IIWŚ i zastąpienia jej "nową" elitą z nowymi zasadami. System edukacji nauczył ludzi jak być genialnym odtwórcą, biernym i szarym w tłumie i nie nauczył kreatywnego myślenia, wolnego postrzegania rzeczywistości, odpowiedzialności i samodzielności.
Na czym więc ma zostać oparta ich świadomośc obywatelska, polityczna? Jakie zasady moralne mamy wpojone przez rodziców, szkołę i społeczeństwo? W demokracji bez tego ani rusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten człowiek miał jedno zadanie . By Stara Ekipa rządząca bezstresowo przeszła i wtopiła się w nowe realia gospodarczo politycznie . By Stare stało się Nowe.

Cytat:
Niedzielny meczu Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław rozpoczął się od skandalu. Podczas minuty ciszy kibole zachowali się niegodnie, skandując obraźliwe hasła wobec zmarłego przed kilkoma dniami Tadeusza Mazowieckiego.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1.....l?cookie=1 Tylko kibice nie dają sobie w kasze dmuchać . Ale kumajcie jaka propaganda , wezmą postawią tobie na murawie obrazek z mordą skurwiela i każą na minutę stulić pysk . Cała Polska pysk stuliła , tylko nie kibole Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do starszyzny nie należę.
Moje zdanie jest takie, jak tu:
Kibice Lechii i Śląska wygwizdali minutę ciszy mazowieckiego
http://www.kapitalizm.org/8278/Kibice%20.....owieckiego
Cytat:
(...)Kiedy dzisiaj wybiegli na boisko w Gdańsku piłkarze Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław, jakiś facet przez megafon ogłosił minutę ciszy, aby uczcić pamięć Tadeusza Mazowieckiego. Lekko się zdziwiłam. Ale bardziej ode mnie zdziwieni byli kibole Lechii i Śląska! Minutę ciszy po prostu wygwizdali. Oburzeni sprawozdawcy jęczeli – takie rzeczy w Gdańsku? W kolebce Solidarności?! Panowie komentatorzy nie wiedzieli, że oto w kolebce Solidarności spotkali się kibice Lechii i Śląska – drużyn o głębokich korzeniach patriotycznych i Solidarnościowych właśnie. Dla nich Mazowiecki jest zdrajcą, dzięki któremu komunistyczni zbrodniarze żyją jak pączki w maśle zamiast wisieć lub gnić w więzieniach. Mazowiecki umożliwił resortowym dzieciom, pociotkom komunistów stać się biznesmenami, gwiazdami medialnymi i ważnymi urzędnikami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 21:30, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszecie o spiskach itp. a przecież wystarczy jedna opinia "eksperta" w rządzie Tuska, Boniego by wiedzieć, że do władzy dorwali się po prostu idioci. Wystarczy popatrzeć na twarze Mazowieckiego, Boniego, Tuska, Wałęsy, Pawlaka, Frasyniuka i innych z "II Solidarności" by wiedzieć, że to ludzie uwierzyli idiotom, że ci idioci coś umieją. Jakby w tym narodzie naprawdę była elita, której komuniści by starannie nie wytępili to rzeczywiście mielibyśmy szanse na rozwój.
A teraz krótki opis jacy znawcy ekonomii i polityki nami rządzili:
- historyk (Tusk)
- elektryk (Wałęsa)
- rolnik (Pawlak)
- kierowca (Frasyniuk)
- bezrobotny (Miller)
- mediewista (Geremek)
- wykładowca (Suchocka)
- ekonomista gospodarki socjalistycznej (Oleksy)
- chemik (Buzek)

Żadna z ww. osób nigdy nie prowadziła własności gospodarczej, nigdy nie pracowała w prywatnej firmie.

Nawet nie chce mi się wypisywać jakie miernoty ustawiano w miejscach ministerstw - wystarczy popatrzeć jakich mieliśmy premierów. Chcecie budować kraj z osobami, które są oderwane od rzeczywistości? Prawda jest taka, że władza prędzej czy później "odpływa" - dlatego ważnym jest by mieć kim fantastów zastąpić. W Polsce teoretyka zastępowano innym teoretykiem. Nie było świty w kraju? Była za to świta polonijna, która mechanizmy rynkowe znała, była oderwana kompletnie od komunizmu, i z chęcią by się odegrała na Jaruzelskim czy Kiszczaku. Zabrakło jaj, które ww. osoby nigdy nie miały.
Osobiście lat '90 niespecjalnie kojarzę, ale pamiętam ciągle demonstracje pod KPRM i pierdolenie Wałęsy:



Film taki sobie, ale nigdzie nie znajdziecie takiego pierdolenia Wałęsy. Na YT brakuje właśnie nagrać tego jakiego tłumoka wybrano na prezydenta - ale co się dziwić, skoro lud do najbystrzejszych też nie należał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 2.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Proces ks. bp. Kaczmarka udowodnił również naocznie, i to nie po raz pierwszy, jak dalece imperializm amerykański, pragnący przy pomocy nowej wojny, a więc śmierci milionów ludzi, narzucić panowanie swojego ustroju wyzysku i krzywdy społecznej krajom, które wybrały nową drogę dziejową,"

Jeśli Tadzio tak powiedział to trzeba przyznać, że wykonał w życiu nadzwyczaj ekwilibrystyczną woltę intelektualną.

Ja powiem tak. Moim zdaniem nie było opcji, żeby wykonać zmiany po '89 w koncepcji nie kapitalistycznej, a z czym taką koncepcję w zawierusze zmian się je - przy działaniu międzynarodowej finansjery - to wiemy z naszej własnej historii.
Dlaczego nie było takiej opcji innej zmiany?
Po pierwsze, dlatego iż taka zmiana została ustalona o wiele wyżej, niż sięgali najbardziej niezależni z niezależnych. Taką zmianę ustalono pomiędzy ZSRR realizującym pierestrojkę, której jednym z celów było ujebanie bagażu kosztów {czytaj między innymi kraje postkomuny} przy zachowaniu pewnych możliwości kreowania zysków a z drugiej zapewnienie kreowania zysków przez NaziUSA i międzynarodową finansjerę imperializmu anglosaskiego wspieranego na barkach kasy żydostwa.
W związku tym każdy nawet najbardziej niezależny gostek, czy grupa gostków poległaby między innymi ze względu na fakt braku dostępu do właściwych informacji {ze względu na brak możliwości korzystania z jakichkolwiek sensownych służb}.
Po drugie nie było owych niezależnych odpowiednio umocowanych, choćby w obrębie kraju. Każdy, który się załapał był podczepiony pod jakąś zewnętrzną siłę, czyli rusków z wiedzą GRU, Niemców z wiedzą od Stasi, Brytoli, NaziUSA, Izrael, czy po prostu grupy finansistów.
Jeśli ktoś twierdzi, że takowi byli to niech wskaże, co bym się mógł pośmiać Wink
Wreszcie po trzecie problemem było to, jakie były oczekiwania społeczne. O ile jakaś forma demokracji być może była oparta na zgodzie społecznej - w sensie demokracji wychodzącej od dołu jaką ludzie znali z rad pracowniczych, czy wstępnego działania S, ale co do panującego systemu gospodarczego to żadnej zgody nie było.
Warto dodać, że cała S to był ruch ówczesnej klasy średniej, która chciała po prostu lepiej żyć. Ruch powstał na załamaniu się małej stabilizacji Gierka. Większość walczaków chciała po prostu mieć, co najmniej tak jak miała, a najlepiej jakby się ciągle poprawiało. W S oczywiście pojawili się bardziej kumaci, bo umocowani i działający dla partykularnym celów, jak Lechu, bo polityczni, czyli mający niezłe info z wewnątrz {służby} zewnątrz, od takich ludzi Jan Nowak, bo intelektualnie rozgarnięci i szukający zmiany w ramach pewnych znanych sobie koncepcji polityczno-społeczno-gospodarczych - Gwiazda.
Owa S padła i zaczęły się środkowe lata 80. Później na kanwie owej S {możliwość uzyskania odpowiedniego oddźwięku społecznego}
i sprawdzonych ludzi zewnętrzne grupy wpływów zaczęły swoją grę i swoje zmiany.

W związku z tym można sobie gdybać, że można było pójść inną drogą, niż nam znana, ale jak dla mnie odchylenia byłyby naprawdę niewielkie. Innymi słowy gówno Tadka można było zamienić na mniejsze, tudzież mniej śmierdzące gówno.
Jaką, bowiem drogę można, by przyjąć, jeśli nie tak zwaną ruską, która w pewnej formie znana jest nam, dzięki Leszkowi i Tadkowi.
Można zakładać koncepcję Koreańską, czyli oparcie się na najlepiej rozwiniętych elementach przemysłu, pójście w konglomeraty w celu zapewnienia kasy. Jednak ta koncepcja wiązałaby się z negacją finansjery międzynarodowej, wielkimi kosztami spłaty długów, koniecznością ujebania wielu miejsc pracy w tych dziedzinach przemysłu, których nie dałoby się wspierać.
Kolejna kwestia to przyjęcie rządów autorytarnych, a nie demokratycznych w celu konieczności wzięcia za ryja niezadowolonych. Ściągnięcie niezależnych ekspertów kadry kierowniczej z takich krajów, jak skandynawskie, RPA, itd. i zakup nowoczesnych technologii. Konieczność mierzenia się z potężną negacją międzynarodową.
Można jeszcze wyobrazić sobie koncepcję chińską, czy model gospodarczy oparty na kapitale społecznym i społecznych zakładach pracy.
Jednak każda z tych opcji wiązałaby się z koniecznością rozstrzygnięcia w jaki sposób radzić sobie z podwójnym problemem, czyli atakiem polityczno-gospodarczym wspieranym przez finansistów oraz niezadowoleniem, które musiałoby się pojawić, ze strony owej wspomnianej klasy średniej-robotniczej, podwaliny S, która chciała szybkiego wzrostu poziomu życia i realizacji bajki widzianej za granicą.

King Crimson napisał:
W kontekście prywatyzacji zawsze zadziwiała mnie konsekwencja w głupocie naszych władz, którą faktycznie rozpoczął Mazowiecki.
Przemysł państwowy, który jednak odziedziczyliśmy po PRL, stocznie, huty, kopalnie, elektrociepłownie, fabryki samochodów itp to był fakt. To co było problemem tych zakładów to delikatnie rzecz ujmując zacofanie technologiczno-organizacyjne związane z żelazną kurtyną. Skoro kurtyna opadła wystarczyło do tych zakładów powołać zachodni management z wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską i pewnie dzisiaj byśmy mieli lepiej uprzemysłowione państwo niż nie jeden nasz sąsiad. A tu się okazało, że wszystko jest do dupy, nic nie przynosi zysków a głównym przymiotnikiem było nierentowne bądź w stanie upadłości i ciach pod młotek za bezcen.

No ale jak inaczej wpędzić kraj w długi, ale to przerabialiśmy w innych tematach na forum.


W związku z tym to, co piszesz King nie było wcale takie łatwe do wykonania. Nie dało się uratować każdej dziedziny przemysłu, bo brak kasy, bo konieczność kupna technologii, ściągnięcia managementu powiedzmy z Korei, Japonii, Skandynawii, bo chyba wiesz czym, by się skończyło ściąganie kadry kierowniczej z Niemiec, Francji, NaziUSA, czy Brytolanii. Nie dało się zachować, choćby hut, kopalń liczących po 12 tysi.pracowników, czy zakładów krawieckich liczących po 2-3 tysie pracowniczek. Nie dało się utrzymać płac w wielu branżach, nie mówiąc o zamrożeniu ich wzrostu na kilka lat celem uzyskania nowych rynków zbytu po upadku tych wschodnio-południowych.
I tutaj zawsze zadaję sobie pytanie, czy społeczność jaka w wyborach głosuje na dwóch mośków takich, jak Lechu i Stan była W stanie zgodzić się na coś takiego do realizowania. Jedyną odpowiedzią dla mnie jest nie. Część owych ludzi poszła na koncepcję Tadka, bo dostała mannę, a część po prostu siłą rozpędu została posypana większą garścią ryżu i na owej grupie oparto zmiany systemu, a później zbudowano nowy system.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kruczowłosa




Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 1232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 04 Lis '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:
Cytat:

Starszyzna forumowa, która była w wieku dojrzałym za kadencji Mazowieckiego w szczególności jest proszona o zabranie głosu

Proszę bardzo.

Z perspektywy czasu realnie i jednoznacznie można ocenić działalność Mazowieckiego. Pamiętam co robił i jego próbą kreskę. Wszytko co wprowadził było tak zwaną podstawą do późniejszego upadku gospodarczego i społecznego Polski. To był jeden z najbardziej szkodliwych ludzi dla tego narodu w mojej ocenie jest winien ludobójstwa (patrz wątek o samobójstwach w Polsce). Dla tych co nie rozumieją dobrze po polsku to napisze ot inaczej: Mazowiecki był gorszą zakałą dla Polaków niż Hitler.


uhm czerwonyś od krwi tych Polaków może i ty....

Pewnie i Stalin niż...

A z innej beczki i też o Polsce ale w nawiązaniu a jednak...

Putin jakieś dwa lata temu zawiązał organizację w Rosji upamiętniającą wypędzenie Polaków ze zdobytej Moskwy w 1610 r. organizacja ma się dobrze i robi co roku manifestacje nacjonalistyczne...a wszystko przez papieża ówczesnego ze Sienny co w tamtych czasach namówił Polaków aby szli krzewić katolicyzm na ziemiach ruskich i tak dochodzimy do sedna problemów polsko-rosyjskich animozji i krwawych potyczek aż do dzisiaj ( tak twierdzą niektórzy)

Łyknijcie troszku historii dzieci, bo sięgając korzeni tylko możemy iść do przodu, wszystkiemu jak widzicie winny Watykan heh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Żałoba narodowa po Tadeuszu Mazowieckim
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile