W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gruziński problem  
Podobne tematy
Anatomia protestu 21
Wojna 08.08.20082
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
20 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 11171
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:13, 13 Lut '11   Temat postu: Gruziński problem Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No, no wszyscy obserwują Iran, a tutaj niespodzianka, czyli plan ataku Rosji na Gruzje. Muszę powiedzieć, że na pardonie mają po części rację. Bo to co tam się teraz dzieje faktycznie wygląda jak preludium do wojenki.

Ze zwykłej ludzkiej litości nie zdradzę czyj to cytat ,ale słowo honoru daję że pochodzi z tego forum.
Jakież inne niż litość uczucie, może wzbudzić opinia zdradzająca tak głęboką nieznajomość problemu.Nieznajomość karygodną bo przecież "znajomość" jest na wyciągnięcie ręki ,nie trzeba żadnego wysiłku ,wystarczy sięgnąć do standardowych źródeł takich jak wikipedia czy inne .
Problem ów, jak większość problemów ,ma swoje źródło w historii.Rosjanie w związku z Gruzją popełnili kilka błędów a najpoważniejszym błędem było wydobycie Gruzji z politycznego niebytu.
Gdyby nie religijne maniactwo cara Aleksandra I, terytorium byłej Gruzji po prostu dalej pozostałoby częścią Imperium Osmańskiego i Królestwa Persji.
Nierozsądna ,podjęta wbrew doradcom,decyzja Aleksandra I do dziś skutkuje komplikacjami .O tym a także o innych problemach ,można się dowiedzieć z przemówienia jakie 25 VIII 2008 r wygłosił w Dumie W.Żyrinowski.( będzie tam i irański wątek)
Niestety ani treść ani forma przemówienia nie oddaje powagi sytuacji ,niebezpieczeństwa przed jakim stanął region ,a być może cały świat.Jeszcze wtedy ,to znaczy 25 VIII istniała obawa lub oczekiwanie ( w zależności od punktu widzenia ) tego że wojska rosyjskie wejdą do Tbilisi i jeśli nie położą kresu gruzińskiej państwowości to bodaj dokonają poważnych zmian w kręgach gruzińskiej władzy .
Przed wysłuchaniem przemówienia Żyrinowskiego ,może warto jeszcze raz:
rzucić okiem na kalendarium rzezi jakich co jakiś czas dokonują Gruzini na Osetyńcach http://osgenocide.ru/
http://wap.wap.wap.wap.privet.osradio.ru.....-goda.html
obejrzeć film o sprowokowanej przez Gruzinów wojnie z Osetyńcami ,wojna trwała od 1989 do 1992r [1]
A tu rzeczone przemówienie Żyrinowskiego włączyc polskie napisy
PS
ciekawostka :identyfikatory gruzińskich oficerów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 15 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
Niestety ani treść ani forma przemówienia nie oddaje powagi sytuacji ,niebezpieczeństwa przed jakim stanął region ,a być może cały świat.

Jednym z poważniejszych niebezpieczeństw była ewentualność że karna zazwyczaj armia rosyjska ,tym razem odmówi posłuszeństwa,"przejmie inicjatywę" i weźmie odwet nie tylko za Osetyńców ale za wszystkie ofiary etnicznych czystek rozpoczętych jak wiadomo w 1991 r przez Dżochara Dudajewa ("bohatera"ulubionego przez Polaków )
Na szczęście obyło sie bez wojskowego puczu a że nie ma takiego złego co by na dobre nie wyszło, to wszyscy Rosjanie (bez względu na stosunek do rządu ) zjednoczyli się wokół "gruzińskiego kłopotu".
Dotychczasowe podziały przestały mieć jakiekolwiek znaczenie ,języczkiem u wagi stała się postawa względem konfliktu z Gruzją.
A postawę tę najcelniej określa hasło wypowiedziane w pierwszych godzinach konfliktu :"Czołgi na Tbilisi" ( włączyć pl napisy )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:51, 23 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przełom lipca i sierpnia 2008 a ściślej wydarzenia które wówczas miały miejsce ,bardzo wzburzył a nawet oburzył Ruskich.
Oto 31 lipca 2008 r,serbski patriota Radowan Karadżić został wydany międzynarodowemu trybunałowi haskiemu.Temu samemu w którego areszcie , zamordowano już kilku serbskich polityków .(zamordowano przy całkowitym milczeniu zachodniego świata) .
Jeszcze Ruscy nie ochłonęli z tego gorszącego wydarzenia a tu Gruzini napadli na Rosjan Osetyńcy mają od 1991r rosyjskie obywatelstwa - bodaj tyle bo przecież już wówczas czyli w 1991r prosili żeby Osetię przyjąć w skład państwa rosyjskiego .
Wszystkie te emocje znalazły ujście na wiecach i mitingach organizowanych w owe gorące dni sierpnia 2008
(włączyć polskie napisy )

Jeśli pozwalam sobie angażować uwagę czytelnika problemami tak odległymi jak Osetia czy Gruzja ,to dlatego że istnieje po temu powód .
Otóż w kilka tygodni po "gruzińskim kryzysie" i słynnej wycieczcie prezydenta Kaczyńskiego do Tbilisi ,telewizja rosyjska pokazała film dokumentalny "Prometeusz -śmiertelne starcie"
http://video.google.com/videoplay?docid=4091754077119208486#
Film uświadamiał widzom prosty fakt : zaangażowanie się Polski w sprawę gruzińską nie jest jednorazowym wybrykiem średnio uzdolnionego prezydenta Kaczyskiego, ale jest kontynuacją starej ,opracowanej przez anglików strategii którą realizowali i realizują Polacy.
Polacy znający tamtejsze realia tworzyli grupy ,siatki ,dziś nazywa się to terrorystyczne,wtedy sabotażowo -dywersyjne.
Film jest bardzo interesujący dlatego chodziło mi po głowie aby go przetłumaczyć jako że w formie trzech odcinków jest na YT.Ale że to jak na jedną osobę dość trudne przedsięwzięcie ( 50 min fachowego bo historyczno -politologicznego tekstu ) jakoś mi sie nie paliło do tej roboty.
Na szczęście jakiś zauroczony postacią Piłsudskiego użytkownik YT ,zamiescił zrobiony przez siebie filmik w którym zawarł minimum informacji na temat projektu Prometeusz.
Jego produkcji kudy do "Prometeusz -śmiertelne starcie" ale dobre i to ,choć koniecznie należy opowiedzieć o epilogu projektu "Prometeusz".
Otóż już w 1939 r wywiad III Rzeszy przejął w całości archiwum Prometeusza i przy pomocy szantażu wykorzystał na swoje potrzeby wszystkie stworzone przez Polaków struktury dywersantów .
Ocenia się że około 60% członków tzw ochotniczych cudzoziemskich legionów SS rekrutowała się właśnie spośród osób zwerbowanych do projektu Prometeusz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 27 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za wybitne zasługi honorowym odznaczeniem Narodowego Bohatera Gruzji otrzymali:znany zwolennik kompromisu i pokoju Dick Cheney i wybitny reprezentant polskich interesów Lech Kaczyński.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:35, 22 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj (21 V ) gruzińska policja otworzyła ogień do demonstrującej opozycji która w ilości około 10.000 osób zebrała się w Tbilisi.Równocześnie hakerzy zaatakowali portale opozycjonistów .
http://www.vz.ru/politics/2011/5/21/493033.html
http://www.zetnews.pl/Swiat/Wiadomosci/Gruzja-policja-rozporoszyla-manifestacje/
Właściwie to ostre i masowe protesty opozycji trwają od 2009 ale Saakaszwili trzyma się dzielnie.
Trzyma sie dzielnie nawet po styczniowej wizycie w Waszyngtonie gdzie nie tylko spotkał się z protestami tamtejszej gruzińskiej diaspory, ale na dodatek władze USA dały mu do zrozumienia że nie będą już wspierać jego reżimu .I choć Saakaszwili zapewniał o swej lojalności i gotowości do obrony interesów USA na Kaukazie i Afganistanie ,powiedziano mu że na dostawy amerykańskiej broni nie powinien liczyć .
http://www.youtube.com/watch?v=tmKshhrTTNs&feature=channel_video_title
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midgard
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 125
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:30, 24 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tu ananas znaleziono winnych "rosjanie inspiratorami zamieszek w gruzji" Wink

http://blogersek.nowyekran.pl/post/15212.....k-w-gruzji
Cytat:
Media gruzińskie informują, że w czasie manifestacji może dojść do prowokacji, czego następstwem może być interwencja organów siłowych oraz późniejszy konflikt zbrojny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
reemi
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 79
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 29 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nino Burdżanadze, człowiek z ledwo jednoprocentowym poparciem, pokazuje się publicznie z Putinem, liderem Rosji, która - pozwolę sobie przypomnieć bo zdaje się, że ZAPOMINACIE - okupuje część gruzińskiego terytorium.

Raczej nie trudno tutaj o jednoznaczne skojarzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:22, 30 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reemi napisał:
Nino Burdżanadze, człowiek z ledwo jednoprocentowym poparciem, pokazuje się publicznie z Putinem

Nino Burdżanadze polityką zajmuje się nie od dziś i dobrze wie kiedy i w czyim towarzystwie się pokazać.Saakaszwili też sie pokazywał ,na dodatek w towarzystwie znacznie gorszym.
reemi napisał:
Rosji, która - pozwolę sobie przypomnieć bo zdaje się, że ZAPOMINACIE - okupuje część gruzińskiego terytorium.

Takie "przypomnienie" jest cenne, bo dajmy na to, ja, nic nie wiem o tej okupacji.Wiem tylko o Osetyńczykach którzy nie są Gruzinami ,którzy nigdy w Gruzji nie mieszkali ( patrz historia regionu ,lub tu ) którzy od 1991 r są obywatelami Rosji i którzy w związku z brutalnym pogwałceniem przez Gruzje międzynarodowych ustaleń (8.2008r) ,ogłosili swą niezależną państwowość .
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:49, 30 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
ja, nic nie wiem o tej okupacji.Wiem tylko o Osetyńczykach którzy nie są Gruzinami ,którzy nigdy w Gruzji nie mieszkali .


Nie wysilaj się. Dawno cię rozgryzłem kto ty jesteś. Manipulacja to twoja specjalność. Wiesz tylko to co tobie jest wygodne w danym momencie. Za chwilę będziesz to samo pisał o Śląsku. Dziel i rządź to twoja maksyma objawiająca się na każdym kroku w twoich postach.
Może napiszesz coś o Indianach. Przecież dzisiejsi biali Amerykanie nigdy tam wcześniej nie mieszkali.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 30 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astarożny, zanim czepisz się kogoś, zapoznałbyś się z faktami, które są skrywane przed polską opinią publiczną

http://www.opolshe.ru/forum/viewtopic.ph.....f7cee914e7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 21 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ,tj we wtorek ,gruziński parlament (przy 2 głosach sprzeciwu ) przyjął poprawki do ustawy o zgromadzeniach i manifestacjach. ."Poprawki" w praktyce oznaczają zakaz demonstracji i zgromadzeń . http://vz.ru/news/2011/6/21/501380.html
Warto przypomnieć że obecny Saakaszwili przejął władzę w wyniku niezgodnych z prawem manifestacji ,burd i awantur zwanych szumnie "rewolucją róż"
Jak z Orwella .Po prostu koń by się uśmiał ! a już na pewno Saakaszwili Laughing
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:44, 24 Sie '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gruzja pod pozorem "marszu pokoju" wyznaczonym na 26 sierpień tj w 3 rocznicę uznania przez Rosję niepodległości Południowej Osetii ,przygotowuje próbę masowego wtargnięcie na terytorium Południowej Osetii.Moskwa ostrzega Tbilisi przed nową awanturą - zakomunikowało rosyjskie MSZ
Scenariusz tej akcji przewiduje próbę masowego bezprawnego przedostanie się na terytorium Południowej Osetia pod hasłami "powrotu uchodźców do domu" ; informuje MSZ RF
Werbunek potencjalnych uczestników marszu odbywa się w ramach przerejestrowania uchodźców zgodnie z wytycznymi gruzińskiego ministerstwa.Gruzińskie władze stosują presje ,w wielu przypadkach obywatele pod naciskiem muszą zobowiązać się do udziału w marszu
Nowy ,nieodpowiedzialny i prowokacyjne pomysł Tbilisi jest skrajnie niebezpieczny i grozi destabilizacją i tak napiętej sytuacji w regionie.
Zdecydowanie ostrzegamy gruzińską stronę przed przedsięwzięciem nowej awantury.Liczymy że odpowiednie jednoznaczne sygnały nadejdą do Tbilisi od innych członków międzynarodowej społeczności
-oświadczyło MSZ Rosji.

http://vz.ru/news/2011/8/23/516809.html
Do żadnych zawirowań na granicy państwa nie dopuścimy ,nasza granica będzie bacznie strzeżona -oświadczył Murat Dżyojew szef MSZ Południowej Osetii
Południowa Osetia zwróciła się do międzynarodowych organizacji, w tym do Unii Europejskiej, o to aby nie dopuściły do mającej sie odbyć 26 bm ,gruzińskiej prowokacji na granicy z Południową Osetią.

http://vz.ru/news/2011/8/23/516905.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 10.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 08 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gruzińska opozycja żąda odwołania z Tbilisi ambasadora USA
List z żądaniem odwołania z Gruzji ambasadora Johna Bassa skierowała opozycyjna gruzińska partia pracy do prezydenta Baraka Obamy i Kongresu USA
Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący partii Szalwa Natelaszwili ,oświadczył że ambasador USA "brutalnie " ingeruje w rządzenie Gruzją .Wydaje dyspozycje co do wszystkich kierunków polityki,występuje z inicjatywą tłumienia akcji protestacyjnych i usiłuje na drodze wyborczych fałszerstw uczynić z Gruzji kolonię USA.
Równocześnie były minister a dziś opozycjonista Georgij Haindrawa
wezwał całe gruzińskie społeczeństwo do zjednoczenia się przeciwko ambasadorowi USA .
http://vz.ru/news/2011/9/8/520928.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 16 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gruzińska opozycja która w imieniu 7 gruzińskich kampanii winiarskich prowadzi negocjacje z Rosją w sprawie zniesienia embarga na wina ,wezwała własny ( gruziński ) rząd aby nie szkodził temu procesowi.
Przewodniczący opozycyjnej "Wolnej Gruzji" Kaha Kukawa oświadczył że w ciągu najbliższych dni może dojść do zniesienia trwającego już od 5 lat embarga.
http://vz.ru/news/2011/9/16/522909.html
Na skutek embarga Gruzja traci rocznie dziesiątki milionów dolarów więc jego zniesienie było i jest oczekiwane przez samych Gruzinów ,szkopuł w tym że Saakaszwili ( podobnie jak i u nas ) reprezentuje interesy nie gruzińskiego ale całkiem innego narodu. I to jest pierwszy problem .
Problem drugi polega na tym że przeciw "gruzińskiemu winu " sprzysięgli się sami Rosjanie czyli jego potencjalni konsumenci i do bojkotu tego produktu wezwali na długo przed embargiem.A w 2008 r w związku z wiadomymi wydarzeniami wprowadzili własną "wirtualną" markę gruzińskiego wina o nazwie Wasnajebali ( nazwa ta znaczy dokładnie to co w j.polskim )

No ale miejmy nadzieję że wszystko skończy się pomyślnie,wino wróci na rosyjski rynek,gruzińscy producenci odetchną a Rosjanie złagodzą swa zawziętość.
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 21 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O dziwnych zachowaniach Saakaszwilego mówiło sie od kilku lat.Psycholodzy analizowali jego nieadekwatne reakcje, np nadmierna lękliwość,niekontrolowane nawyki,infantylną emocjonalność
Ale byli to ruscy psycholodzy a ci jak wiadomo niekoniecznie go lubią, więc wyniki ich analiz mogły być tendencyjne.
Tymczasem wczoraj gruziński opozycja parlamentarna złożyła wniosek o poddanie Saakaszwilego testom na narkotyki.
Według ich danych nie tylko Saakaszwili ale wielu wysoko postawionych urzędników stale zażywa narkotyki.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....md%3Dimvns
http://vz.ru/news/2012/4/21/575449.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8530
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 21 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pszek napisał:
,niekontrolowane nawyki
Tata ze Stanów , dzwoni i jebie synka Smile

A co do tych narkotyków, to na pewno też jest ruchanie ( ćpanie i ruchanie idzie w parze ) . A pewnie lubi i eksperymentować - jakieś orgie ( ciekawe czy dał się już zarżnąć lasce z gumowym fiutem, albo i nie gumowym ) . No i ostatnie pytanie , kto to wszystko nagrywa ? Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 21 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodziło przypadkiem w Gruzji o gazociąg w Osetii oraz o kontrolę Morza Czarnego i Kaspińskiego?
Gruzja chyba chciała też udziałów w Nabucco. Ogólnie według mnie cała sprawa zbiega się do tego by UE nie uniezależniło się na tyle od Rosyjskiego Gazu by mogła dyktować ceny. Gazociąg Azerbejdżan - Gruzja - Turcja (BP bodajże jeden z głównych inwestorów)
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 22 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Venom
Świat byłby nieznośnie prosty gdyby można było go pojąć przez pryzmat rywalizacji o ceny gazu ziemnego.Niestety tak nie jest.To z czym mamy do czynienia w tym regionie jest kontynuacją starego konfliktu.Konfliktu z czasów kiedy o przydatności węglowodorów nikt nie miał pojęcia.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Game
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_krymska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iran
A krótka historia gazociągu Nabucco jest odzwierciedleniem długiej historii starych napięć i konfliktów;terytorialnych,etnicznych,religijnych.Turcji która chciałaby się dogadać z Armenią ale niechętny temu jest Azerbejdżan mający pretensje terytorialne względem Armenii.(dodajmy pretensje nieuzasadnione)
Osetyńcy którzy będąc ludem indoirańskim nie chcą być Gruzinami,Kurdowie mający pretensje o wszystko do wszystkich,itd,itp
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 22 Kwi '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, jednak ja wolę skupić się bardziej na współczesnych realiach (dla zachowania polaryzacji tematu), bo też nie wszystkie historyczne zaszłości muszą mieć odbicie w teraźniejszości. W przypadku stosunków między Gruzją i Iranem właśnie owa zależność podziałów historycznych zanikła i to ze względu na interesy. W dużej mierze katalizatorem tego była i jest polityka sankcjonowania Iranu ze strony Stanów Zjednoczonych. USA stale również wywiera naciski na współpracę wojskową z Gruzją, bo obecność sił usraela w Gruzji zamyka pierścień okrążenia wokół Iranu. Gruzja jest w naprawdę dziwnej sytuacji, bo trzyma pozytywne stosunki polityczne i gospodarcze z USA, Iranem, natomiast negatywne z Rosją. Naiwnie jednak żyją w przeświadczeniu, że współpraca ze Stanami może mieć jakikolwiek wpływ na bezpieczeństwo ich kraju - w 2008 można było się przekonać. Niestety Gruzini uwikłani są po uszy również w tę rozgrywkę i to też ma wpływ na podział kraju.
_________________
Uwaga - Wypowiedzi autora posiadają jedynie wydźwięk satyryczny celem obnażenia ludzkich lęków i obsesyjnych zachowań społeczeństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 07 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy dotarła do mnie ta niecodzienna wiadomość przyszło mi do głowy że w sam raz nadaje się do tematu "polityka na wesoło".Ale po chwili naszła mnie refleksja że ta wiadomość wcale nie jest śmieszne a odwrotnie- jest smutna Confused
Jak doniosły dzisiejsze media;22-letniemu gruzińskiemu żołnierzowi z rejonu Gori grozi kara więzienia za.........odmowę zgody na seks w formie "niekonwencjonalnej".
Taki zarzut postawiła wojakowi 27-letnia amerykanka z Kansas która jako wolontariuszka uczy Gruzinów j.angielskiego.Lubieżnica zainicjowała seks z nieszczęśnikiem a kiedy ów odmówił złożyła skargę na policji.Prawnicy twierdzą że kobiecie należy się rekompensata.
Nie jest to pierwszy obyczajowy skandal z udziałem amerykańskich wolontariuszy,dzięki inicjatywie prezydenta Saakaszwilego w Gruzji przebywa ich dość sporo.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....md%3Dimvns
http://www.vz.ru/news/2012/6/7/582609.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 07 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to musiała być okrutnie brzydka. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Qub@
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 08 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no to musiała być okrutnie brzydka. Smile


O tym samym pomyślałem, cóż, mógł założyć worek na łeb i "za ojczyznę!" Smile
_________________
"...odejdziemy, ale tak trzaśniemy drzwiami, że cały świat zadrży..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 07 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w Mińsku nieznany osobnik o kaukaskim wyglądzie, zastrzelił Bondo Szalikianiego.Bondo Szalikiani były gruziński parlamentarzysta należał do najzagorzalszych przeciwników Saakaszwilego.W 2004r (po słynnej różanej rewolucji) wyjechał z Gruzji do Mińska.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....sQ7gEwADgK
http://nv-online.info/by/302/politics/49166
A jeszcze niedawno (wydarzenia nie można pochopnie łączyć z dzisiejszym zabójstwem,choć nigdy nic nie wiadomo),Hizri Aldamow na konferencji prasowej w Moskwie opowiedział o finansowym i technicznym udziale Gruzji (Saakaszwilego) w przeszłych i teraźniejszych działaniach terrorystycznych na Północnym Kaukazie.
Hizri Aldamow minister samozwańczej Republiki Iczkerii był rezydentem w Gruzji.Teraz mu przeszło,chce wrócić do ojczystej Czeczenii i przeprasza Czeczenów za swe uprzednie działania.I mówi,dużo mówi.Zwłaszcza o przestępczych działaniach prezydenta Saakaszwilego.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....CFIQ7gEwAA
http://www.georgiatimes.info/video/2410.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:27, 21 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W październiku br odbędą się w Gruzji wybory parlamentarne,skrzętnie przygotowują się do nich obydwie strony tj "prorządowa" i opozycyjna.Zawłaszcza ci drudzy zgnębieni szykanami Saakaszwilego pokładają duże nadzieje w korzystnym wyniku wyborczym.Opozycję wspiera miliarder gruzińskiego pochodzenie Iwaniszwili,zażarty przeciwnik prezydenta Saakaszwilego.Tak przynajmniej sądzą Gruzini utwierdzani w swych opiniach przez światowe media.Media,nawet te najpodlejszej jakosci czyli polskie,czynią dość wyraźne aluzje że Iwaniszwili ma związki z Rosją
http://niezalezna.pl/31420-oligarcha-rzuca-wyzwanie-saakaszwilemu
http://niezalezna.pl/31823-gruzja-wybory-w-cieniu-rosyjskich-czolgow
http://tygodnik.onet.pl/1,70726,druk.html
Za kilka tygodni setki tysięcy Gruzinów będzie głosowało na opozycję święcie wierząc że sponsorujący ją Iwaniszwili jest przeciwnikiem Saakaszwilego.A jaka jest prawda? oczywiście jak zawsze brutalna_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:13, 15 Wrz '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio z gruzińskich wyższych uczelni zwolniono ponad 100 profesorów i nauczycieli akademickich.Powodem czystek były ich przekonania polityczne.Gruzińscy studenci w związku z tym usiłują protestować ale czy co wskórają,przypuszczam że wątpię.. Uwzględniając fakt że Gruzja to ledwie 4.5 mln państwo o obszarze naszych 2 województw,ubytek 100 profesorów daje wyobrażenie o rozmiarze czystek.
http://translate.google.pl/translate?hl=.....CCcQ7gEwAA
http://regnum.ru/news/polit/1571449.html
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gruziński problem
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile