W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kiedy będę dorosła będą dawać mi kwiaty  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2931
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 13 Lut '11   Temat postu: Kiedy będę dorosła będą dawać mi kwiaty Odpowiedz z cytatem

Trudno nie mieć w tej sprawie zdania ,ale ja ze wszystkich sił postaram się zachować obojętność Rozchodzi się o stary , silnie zakorzeniony i bardzo rozpowszechniony ,w centralnej Azji i Kaukazie ,obyczaj uprowadzania młodych dziewcząt.Takie uprowadzenie jest wstępną fazą do zawarcia małżeństwa.Uprowadzona dziewczyna umieszczana jest w domu któregoś z krewnych porywacza, następnie powiadamia się rodziców panny i za pośrednictwem miejscowego autorytetu ,najczęściej jest nim duchowny muzułmański,prowadzi się negocjacje dotyczące małżeństwa.Wprawdzie rodzina dziewczyny teoretycznie może nie wyrazić zgody ale to zdarza się rzadko ,przecież ich córka przebywała poza domem więc spadła na nią hańba którą zrównoważyć może tylko małżeństwo.Obyczaj ten tylko w starym radzieckim filmie jest zabawny w rzeczywistości jest powodem wielu dramatów.Jeśli już nie liczyć jak tragedii małżeństwa i życia z niekochanym mężczyzną to zdarzają się że dziewczyna bywa zabijana lub zmuszona do popełnienia samobójstwa.
Ostatnimi czasy (nie robiono tego nawet za ZSRR ) rozpoczęto społeczną kampanie która ma na celu wyeliminowanie tego obyczaju.
"Kradzież narzeczonej to nie tradycja a przestępstwo."
na filmie mała kirgiska dziewczynka marzy o swym szczęśliwym dorosłym życiu ,w drugiej częsci filmu widzimy ją jako płaczącą uprowadzoną narzeczoną.Matka uspakaja dziewczynę mówiąc że taka jest tradycja .

a tak to się robi na Kaukazie ,tym razem nie jest to film propagandowy a kilka autentycznych ujęć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:31, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawdę nie wpierdalałbym się w ich kulturę.
Po pierwsze gdybym planował zdrowe dzieci.
Po drugie, nie mam na to wpływu.
Zwłaszcza gdy zachodnia kultura degeneruje się w swoich "kulturalnych" zachowaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:39, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarondo napisał:
naprawdę nie wpierdalałbym się w ich kulturę.
Po pierwsze gdybym planował zdrowe dzieci.
Po drugie, nie mam na to wpływu.
Zwłaszcza gdy zachodnia kultura degeneruje się w swoich "kulturalnych" zachowaniach.


Popieram Jarondo ... Z tym że dziewczyna powinna mieć owczarka i broń zawsze przy sobie a ojciec i brat przynajmniej po kałasznikowie oraz wieczne prawo do odstrzelenia zięcia ...
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kiedy będę dorosła będą dawać mi kwiaty
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile