W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Izrael jest w czarnej dupie   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 23422
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
connard
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 12 Lut '11   Temat postu: Izrael jest w czarnej dupie Odpowiedz z cytatem

Rebe Szmul Wosner twierdzi, że
"internet powoduje choroby, nieszczęścia",

"od stworzenia świata nie zostało wynalezione narzędzie tak niebezpieczne i siejące zgorszenie jak internet",

a rabin Józef Eljasziw dorzuca swoje:
"połączenie z internetem jest wstrętne"


i jeszcze hasła:

"tam gdzie jest internet - nie ma deszczu"

„z powodu internetu cierpią setki tysięcy chorych na raka”


Cytat:
Haredi ads: Internet causes cancer
New ultra-Orthodox marketing campaign uses scare tactics to prevent community from Web surfing. 'Internet causes disease, adversity,' Rabbi Shmuel Wosner writes
The Internet causes draught and terminal disease – so claims a new marketing campaign publicized in the ultra-Orthodox community and aims to curb use of the world wide web.

"Where there is Internet, there are no rains," read one of the posters that were pasted in central haredi spots. "Let's remove the idolatry from among us. Hundreds of thousands of cancer patients (suffer) because of the Internet."

Fearing the community's exposure to secular culture, different establishments within the haredi sector published the intimidating declarations, in addition to quotes from prominent rabbis - among them Rabbi Ovadia Yosef - that describe Internet use as the root of impurity.

"The connection to the Internet is an abomination, and the one who does it in his home brings abomination into his home," Rabbi Yosef Shalom Elyashiv was quoted as saying.

"The Internet causes disease and all types of adversity. Since the creation of the world, there has never been invented a tool so dangerous and corrupting like it," reportedly wrote Rabbi Shmuel Halevi Wosner.

The fear-inducing posters blame the inability of teenagers to study and the destruction of tens of thousands of homes on the web, and use gimatria, which assigns numeric values to Hebrew letters, to prove that Internet equals cancer.


http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4015545,00.html


… modlący się w największej synagodze w Izraelu:

… czy modlący się gdzie indziej:

… modlący się praktycznie przez całe życie ….
z całą pewnością głęboko pogrążą się w wierze, że internet to złe czary….
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:49, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pobożni Żydzi to dobrzy ludzie, mają racje w internecie jest wiele złego, np: pornografia która robi z dzieci małych dewiantów sexulanych Laughing ale wszystko jest dla ludzi Wink potrzebna jest tylko rozwaga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Papekk27
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:48, 03 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złoooo,złooooo,złoooo
nie tylko internet to złoooo
Laughing
Tym razem ofiarą padł nasz rodzimy Bulletstorm, który ponoć jest "najgorszą grą wszech czasów" i robi z graczy... gwałcicieli.
Jak mówi doktor Jerry Weichman, psycholog z instytutu nauk neurologicznych w południowej Kalifornii: "Jeśli młode dziecko doświadczy obecnego w Bulletstormie jednoznacznego słownictwa i przemocy, szkody mogą być poważne. Brutalne gry pokroju Bulletstorma mogą wysłać [do odbiorcy] wiadomość, że przemoc i obelgi o zabarwieniu seksualnym są sposobem na rozwiązanie konfliktów i problemów."

Wtóruje mu Carol Lieberman, psycholog, która twierdzi, że sceny z seksem i przemocą w grach - takich jak Bulletstorm - mogą prowadzić do seksualnej przemocy w prawdziwym świecie.

He he Weichman i Lieberman zrobili tym artykułem niezłą reklamę grze.
Co? zazdroszczą kasy zarobionej na Bulletstormie czy wyczekiwanym Dead island który też pewnie będzie niezłym hitem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:57, 04 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mosze Arens o hipokryzji izraelskiej skrajnej lewicy

czwartek, 03 marca 2011 22:20


Kim są ludzie, włączając w to redaktorów gazety "Haarec", którzy ostro krytykują decyzję ministra oświaty Gideona Saara o włączeniu wycieczek do Groty Patriarchów w Hebronie do programu nauczania?

Czy to są syjoniści, postsyjoniści czy antysyjoniści? Czy ich korzenie w Erec Israel [Ziemi Izraela] zwiędły przez ostatnie lata czy stracili zmysły w tych burzliwych czasach?

Oni już nie pamiętają co leżało u podstaw syjonizmu: państwo żydowskie w Erec Israel, ponieważ to jest prastara ojczyzna narodu żydowskiego.

Wzgórze Świątynne w Jerozolimie, Grota Patriarchów w Hebronie czy Grobowiec Racheli w Betlejem są ikonami związku Żydów z Erec Israel - stałym przypomnieniem dla każdego, że Erec Israel to ojczyzna Żydów, którzy wrócili tutaj po 2000 lat wygnania.

Ci ludzie znajdują się chyba pod wpływem czaru "granic z 1967 roku". Są opętani "zieloną linią", która biegnie niczym rozległa blizna przez Erec. To co znajduje się na zachód od tej linii jest "koszerne" i nie jest "okupacją", ale to co zostaje na wschodzie... strach się bać.

Te wschodnie ziemie są ich zdaniem terytoriami okupowanymi należącymi do innego ludu i żaden Żyd nie powinien tam mieszkać, albo Boże broń osiedlać się tam.

Na czym polega nadzwyczajna świętość "zielonej linii"? Przecież to tylko linia rozejmu między Izraelem a Jordanią podpisanego na greckiej wyspie Rodos 24 kwietnia 1949 roku. To nigdy nie miała być granica.

Ta linia po prostu wskazywała na miejsce, gdzie ustały walki z państwami arabskimi, które napadły Izrael ze wszystkich stron w 1948 r.

Jordański Legion Arabski, wyszkolony i wyposażony przez Wielką Brytanię, napadł na Izrael 15 maja 1948 roku - dzień po ogłoszeniu niepodległości przez Dawida Ben Guriona. W końcu Jordańczycy osiągnęli punkt, w którym zdali sobie sprawę, że opłaci im się zawieszenie ognia, bo w przeciwnym razie Żydzi dojdą pod rzekę Jordan, a oni nie będą w stanie ich zatrzymać.

Zawarty rozejm pozostawił serce biblijnego Izraela w rękach arabskich - góry Judei i Samarii oraz wszystkie najważniejsze obiekty żydowskiej historii na wschód od "zielonej linii".

Dowódcy izraelskich brygad podczas wojny o niepodległość [מלחמת העצמאות‎, Milchemet HaAcmaut] Mosze Dajan oraz Josef Tabenkin wzywali naczelne dowództwo o pozwolenie na zajęcie Starego Miasta w Jerozolimie, Betlejem oraz Hebronu, ale zostali zatrzymani przez wstrzymanie ognia 22 października 1948 r.

Przez cały okres panowania jordańskiego Żydzi nie tylko nie mogli tam mieszkać, ale też nie mieli prawa zbliżyć się do Ściany Zachodniej (tzw. Ściany Płaczu), Groty Patriarchów w Hebronie czy Grobowca Racheli.

Masada, miejsce odwiedzane przez wszystkich Izraelczyków, młodych i starych, znalazło się pod izraelską kontrolą w marcu 1949 roku, kiedy jednostki izraelskiego wojska ruszyły z Beer Szewy i dotarły do Morza Martwego w rejonie Sodomy i Ein Gedi. Można sobie wyobrazić, że gdyby ta operacja na ostatnią chwilę nie miała miejsca, to ci sami ludzi narzekaliby dzisiaj, że młodzież szkolna nie powinna jeździć na wycieczki klasowe na Masadę, bo... Masada znajdowałaby się na terytoriach okupowanych.

Ten chory sprzeciw wobec wycieczek jest częścią szerszego bojkotu. Jednego dnia jest to Ariel, innego Hebron. Chodzi o wykurzenie stamtąd Izraela. To się układa w jedną całość z propagandą arabską, która dowodzi, że związki Żydów z tymi miejscami są wydumane.

Zwolennicy koncepcji "2 państw dla 2 narodów", którzy upierają się, że Judea i Samaria to terytoria okupowane, więc Żydów trzeba wycofać do linii rozejmu z 1949 roku, mają za nic żydowskie związki z tymi miejscami.

Czy ten postulat był w ogóle w programie negocjacji między premierem Izraela Barakiem a Arafatem albo późniejszym premierem Olmertem a Abbasem?

Być może ci ludzie chcieliby zerwać związki narodu żydowskiego z tymi miejscami na mapie Erec Israel. To by tłumaczyło sprzeciw wobec szkolnych wycieczek do Groty Patriarchów w Hebronie, gdzie spoczywają Abraham i Sara, Izaak i Rebeka oraz Jakub i Lea.

Mosze Arens (משה ארנס) urodził się w 1925 w Kownie na Litwie, polityk Likudu, b. minister spraw zagranicznych, b. minister obrony narodowej, absolwent Massachusetts Institute of Technology oraz California Institute of Technology. Obecnie prezes międzynarodowej rady nadzorczej Uniwersytetu w Ariel.

Tekst ukazał się w dzienniku "Haarec".


http://www.izrael.org.il/opinie/1240-arens.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 01 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krytykujecie ludzi za to że kierują sie moralnością?

zobaczcie do czego zmierza świat, (pudel news Laughing )
http://www.pudelek.pl/artykul/31398/stud.....internetu/

a teraz wybraźcie sobie własą córke, takiego swiata chcecie dla swoich dzieci?

nie macie wrażenia że żyjemy w czasach ostatecznego zezwierzęcenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
connard
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 29 Cze '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kłopoty z "zaangażowanymi" duchownymi

Ortodoksyjni Żydzi - zwolennicy skrajnych poglądów rabina Dov Liora, który wczoraj został aresztowany przez władze Izraela z powody odmowy stawienia się na przesłuchanie w sprawie autoryzacji swoim autorytetem książki usprawiedliwiającej zabijanie nie-Żydów - próbowali dzisiaj zablokować w proteście wjazd do Jerozolimy.


Około 200 osób zebrało się również przez Sądem Najwyższym w Jerozolimie by demonstrować przeciw aresztowaniu popularnego rabina. Trzej rabini potwierdzili w książce, że halacha usprawiedliwiająca zabicie nie-Żyda jest nadal aktualna. Dla władz świeckich Izraela takie słowa usprawiedliwiają i wspierają akty przemocy jakich dopuszczają się niektórzy radykalni zwolennicy prawego skrzydła. Aresztowany rabin, który nie chciał stawić się na przesłuchanie uważa, że Tora jest ponad prawem świeckim a on jako rabin nie może zaakceptować śledztwa w sprawie publikacji książki odnoszącej się do Tory. O tym ile jego poglądy mogą wyrządzić szkody wszystkim religijnym Żydom i państwu Izrael rabin raczej nie myśli. I w tym jego braku myślenia jest podobny do księdza Tadeusza Rydzyka - dyrektora wpływowego radia i dla wielu ludzi w Polsce autorytetu porównywalnego z autorytetem rabina Liora w Izraelu.Oczywiście fakt, iż ksiądz Tadeusz wygłasza w Brukseli opinie, iż totalitaryzmem jest nieprzyznanie jego fundacji dotacji państwowych na wiercenia geotermalne i że problemy Polski (w tym brak przyznania dotacji na wiercenia geotermalne) spowodowane są tym, iż od 1939 roku Polską nie rządzą Polacy są niewątpliwie wypowiedzią nieporównywalnie bardziej błahą niż twierdzenie iż Bóg dopuszcza zabijanie osób nie wyznających tej samej religii. Ale szkody wyrządzane postrzeganiu obu religii poprzez poglądy ich przedstawicieli mogą mieć podobne skutki mimo, iż w pierwszym wypadku rabin pochwala przemoc i przestępstwa a w drugim ksiądz Rydzyk "uczernia" rzeczywistość. Ksiądz Rydzyk mimo, iż przemawia we własnym imieniu ma zbyt duży wpływ na całkiem sporą liczbę wiernych Kościoła katolickiego, by można było potraktować jego wypowiedzi jako nieangażujące polskiego Kościoła. Czy zaś warto stawiać interesy geotermalne oraz polityczne sympatie i antypatie jednego z księży na równi z materią od której zależy zbawienie wiernych (a które to materie są w Radiu Maryja traktowane po równi) powinna również zadać sobie pytanie Stolica Apostolska, bo dopokąd dyrektor Radia Maryja głosił swoje prywatne poglądy tylko na forum kraju mogło to być problemem tylko Kościoła krajowego. Ale występ w Brukseli umiędzynarodowił poglądy księdza Tadeusza i jakaś reakcja ze strony zwierzchników ojca Tadeusza byłaby nie od rzeczy.

28.06.2011 15:51 Dorota Walencik Świat-Kościół-Społeczeństwo

http://www.ekumenizm.pl/content/article/2011062815514857.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 13 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zakaz bojkotów

wtorek, 12 lipca 2011 05:39

Wczoraj Kneset uchwalił prawo, które zakazuje bojkotów żydowskich miast i miejscowości w Dystrykcie Judei i Samarii (Zachodni Brzeg).

Nowe prawo pozwala także by mieszkańcy Judei i Samarii (także firmy i inne podmioty prawne, których siedziby znajdują się w dystrykcie) pozywali Izraelczyków (i izraelskie podmioty), którzy promują bojkoty. Sądy mają rozstrzygać, czy bojkot wyrządził bezpośrednie szkody oraz je wyceniać i zasądzać odszkodowania.

Zeew Elkin (Likud), przewodniczący podkomisji do spraw Judei i Samarii, inicjator ustawy, powiedział między innymi:

Stany Zjednoczone od lat mają prawo, które przewiduje wysokie grzywny i kary więzienia dla wzywających do bojkotu. (poprawka Ribicoffa z 1976 r. i poprawka do Ustawy o eksporcie z 1977 r. – wyj. red.) Miejsce, w którym ktoś mieszka nie może być powodem jego krzywdzenia. Walkę o granice państwa należy przeprowadzać w Knesecie, nie przez bojkot.

Lewica zapowiedziała zaskarżenie ustawy.

a.

Należy dodać, że prawo i tak zostało złagodzone, ponieważ w projekcie była mowa o przestępstwie bojkotu. Przegłosowano je z poprawką kwalifikującą bojkot jako wykroczenie.


http://www.izrael.org.il/news/1534-zakaz-bojkotow-.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:23, 17 Lip '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację Izrael jest w czarnej dupie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 29 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reklamówka wyborcza partii Szinuj - izraelskiego ruchu poparcia Palikota:

http://news.walla.co.il/?w=/22/871424

W pewnym momencie, podobnie jak Palikot, byli trzecią siłą w Knesecie. Niestety - już nie są...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 27 Lis '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ortodoksyjni Żydzi zaatakowali nocą "nieskromne" - ich zdaniem - sklepy w Jerozolimie. Do zniszczeń doszło w dzielnicy Mea Szearim - zamieszkałej przez najbardziej radykalnych wyznawców judaizmu.

W sklepach napastnicy spod znaku Sikrikim powybijali szyby, pozaklejali zamki od drzwi wejściowych i usmarowali ściany brudzącymi, cuchnącymi substancjami. Ucierpiały m.in. księgarnia, sklep z ubraniami i lodziarnia.

(...)

Także zaatakowana księgarnia sprzedaje jedynie książki religijne, ale ortodoksi mają jej za złe to, że wśród dostępnych pozycji są też publikacje o charakterze syjonistycznym, tymczasem członkowie Sikrikim uważają, że obecne państwo nie powinno istnieć, gdyż może je zapoczątkować dopiero przyjście Mesjasza.

(...)

Sklepy w Mea Szearim zostały zaatakowane nie po raz pierwszy. Podczas szabasów religijni fundamentaliści obrzucają też kamieniami przejeżdżające samochody, walcząc w ten sposób z przejawami "desakralizacji święta". Pilnują też ścisłej segregacji płci oraz m.in. tego, by kobiety nie śpiewały i nie występowały w reklamach.

(...)

Ultraortodoksyjni Żydzi stanowią niespełna dziesięcioprocentową część spośród około 8 milionów obywateli Izraela. Są jednak najszybciej rosnącą kategorią populacji, ponieważ w religijnych rodzinach jest średnio ośmioro dzieci, podczas gdy przeciętna izraelska rodzina ma trójkę dzieci.http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/orto.....erozolimie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:51, 02 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Izrael wściekły na "koszerne autobusy"

Stowarzyszenia kobiece, intelektualiści i rabini-reformatorzy nasilają kampanię przeciwko coraz liczniej kursującym w Izraelu "koszernym autobusom" komunikacji publicznej, w których kobietom wolno zajmować miejsca jedynie z tyłu.

(...)

"Jesteśmy świadkami złożonej sytuacji: na liniach dla ludności "hared" (ultraortodoksyjnej) zmusza się kobiety, aby zajmowały miejsca w tyle autobusu, (...) te zaś, które odmawiają, bywają nawet ofiarami fizycznej agresji ze strony niektórych podróżnych" - czytamy w apelu, pod którym podpisali się m.in. Natan Zach, Abraham B. Jehoszua i Chaim Guri.

Separacja mężczyzn i kobiet "jest ekstremistyczną praktyką", która przypomina segregację rasową w USA sprzed ponad pół wieku - stwierdza dokument ogłoszony w czwartek przez Izraelskie Centrum Akcji Religijnej (IRAC), reprezentujące judaizm reformatorski, który broni równości mężczyzn i kobiet. IRAC odwołało się w tej sprawie do sądu.

"Koszerne autobusy" kursują już na 90 liniach w całym kraju.

http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news.....1359181,18
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 10 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sensacja w Jerozolimie! Mała ultra-ortodoksyjna grupka pod wodzą rabina Amnona Icchaka (אמנון יצחק) rozbijała setki odbiorników telewizyjnych pod siedzibą izraelskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (רשות השידור).

Fotoreporterów i gapiów było więcej od nich.

Ale co ich tak rozzłościło? Zdaniem rabina Icchaka telewizja wypowiada się krytycznie o ultra-ortodoksach (haredim), więc "musiał coś z tym zrobić". Teraz ich wizerunek w mediach na pewno ulegnie poprawie, bo rozbicie 1000 telewizorów musi robić wrażenie. Nie chcesz mieć gorączki - zbij termometr...


więcej: http://www.izrael.org.il/judaizm/1883-w-.....zorow.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 14 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Autobusy miejskie wróciły po ponad rocznej przerwie do jerozolimskiej dzielnicy Mea Szearim. Tym razem są chronione przez ubranych po cywilnemu policjantów przed wandalami, którzy atakowali je z powodu "nieobyczajnych" reklam.

Powołujący się na zasady judaizmu działacze z ruchu Sikrikim regularnie obrzucali przejeżdżające autobusy kamieniami i butelkami, przebijali ich opony. Wystarczającym - z ich punktu widzenia - powodem do agresji były np. ... zdjęcia kobiet w reklamach umieszczanych w autobusach.

(...)

Ruch Sikrikim walczy m.in. o segregację płci w autobusach, a nawet na chodnikach.

(...)

W czasie szabasu, czyli od piątku po zachodzie słońca do zmroku w sobotę, na terenie Mea Szearim nie mogą się poruszać prywatne auta. Ulice są zastawiane metalowymi barierkami.

http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/autobusy-z-tajniakami-w-mea-szearim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 16 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wojsko i policja niszczą nielegalne osiedle żydowskie

Izraelscy żołnierze i policjanci w czwartek nad ranem zrównali z ziemią dwa budynki nielegalnego osiedla żydowskiego Micpe Icchar na Zachodnim Brzegu Jordanu. Osadnicy nie stawiali oporu, ale zapowiadają, że odbudują zniszczone domy.

Na pomoc mieszkańcom Micpe Icchar zmierzały setki radykalnych osadników, ale nie zdołali dotrzeć na miejsce, ponieważ wojsko szczelnie otoczyło okolicę.

W Micpe Icchar, położonym na południe od Nablusu, osiedliło się pięć rodzin. Należy ono do kategorii tzw. przyczółków, czyli małych osiedli żydowskich budowanych bez zgody rządu przez radykałów, którzy są przeświadczeni, że zasiedlanie "biblijnej Judei i Samarii" jest ich misją i powinnością wobec Boga.

Micpe Icchar zostało wzniesione poza granicami miejscowości Icchar, w której mieszka około tysiąca osób. Jest ona uważana za bastion fundamentalistycznie nastawionych żydowskich osadników, którzy wielokrotnie już wdawali się w utarczki z Palestyńczykami oraz izraelską policją i wojskiem.

Spodziewaną akcję władz w Micpe Icchar poprzedziły protesty i incydenty z udziałem radykalnie nastawionych żydowskich osadników. Ekstremiści m.in. niszczyli samochody, zaatakowali izraelską bazę wojskową oraz podłożyli ogień w meczecie w Jerozolimie. Na jego ścianach nabazgrano nie tylko antyislamskie hasła, ale też nazwę: Micpe Icchar.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział zdecydowaną walkę z tymi osadnikami, którzy dopuszczają się przemocy i wandalizmu. Mają być sądzeni przez sądy wojskowe. Szef rządu przeciwstawił się jednak żądaniom niektórych ministrów, by uznać bezprawne działania osadników za akty terroru.

http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/wojs.....-zydowskie


Cytat:
Rząd będzie zwalczał żydowskich ekstremistów

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zarządził podjęcie ostrych działań przeciwko żydowskim ekstremistom odpowiedzialnym za serię ataków na izraelskie wojsko, meczety, Palestyńczyków, ich pola uprawne i cmentarze.

(...)

Ekstremiści od kilku miesięcy organizują ataki na izraelską armię, mszcząc się za rządowe nakazy ewakuowania nieautoryzowanych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu.

(...)

Wtorkowy atak na bazę wojskową sprawił, że przemocą osadników-ekstremistów postanowił się w końcu zająć rząd. Ataki potępili przedstawiciele praktycznie wszystkich izraelskich opcji politycznych.

(...)

izraelska policja aresztowała sześciu ekstremistów w jerozolimskiej dzielnicy żydowskich ortodoksów. Zatrzymaniom towarzyszyły zamieszki

(...)

W 1994 roku żydowski osadnik Baruch Goldstein otworzył ogień do Palestyńczyków modlących się w meczecie Ibrahima w Hebronie. Zginęło 29 osób. Goldstein stał się bohaterem ultranacjonalistycznego ruchu osadników.

W latach 80. osadnicy powiązani z Lewingerem popełniali kolejne akty przemocy. Ich ofiarami byli m.in. uczniowie gimnazjum w Hebronie, przypadkowi Palestyńczycy, burmistrzowie palestyńskich miast.

http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/rzad-bedzie-zwalczal-zydowskich-ekstremistow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatemCytat:
Ośmioletnia Na'ama boi się przejść przez ulicę. - Chodź, pospacerujemy tylko trochę - namawia ją mama. - Nie, nie! - krzyczy dziewczynka i stoi jak wrośnięta w ziemię. - Boję się, że mogą mnie zranić - tłumaczy.Cytat:
Na'ama i jej koleżanki w drodze do szkoły w 80-tys. mieście Beit Szemesz pod Jerozolimą są regularnie przeganiane, opluwane i wyzywane jako "kurwy" lub "bękarty".

Cytat:

- Oplucie dziewczynki, nawet siedmiolatki, która nie zachowuje się w zgodzie z Torą, jest w porządku - zapewnia Mosze, haredi cytowany w reportażu izraelskiej telewizji Program 2.Cytat:
W sobotę wieczorem premier Benjamin Netanjahu potępił "religijną przemoc wobec kobiet w sferze publicznej". Minister finansów Juwal Steinitz wezwał do aresztowania ekstremistów, którzy atakują kobiety (w sobotę policja zatrzymała jednego z "opluwaczy" z Beit Szemesz) i zagroził dymisją burmistrzowi, jeśli dyskryminujące znaki nie zostaną usunięte z ulic.

Cytat:

Świecką edukację uważa za stratę czasu. Szkoły haredi, choć są finansowane przez państwo, nie realizują państwowych programów nauczania i nie uczą postaw obywatelskich. Sondaż przeprowadzony wśród ortodoksyjnych nauczycieli wykazał, że nie znają oni hymnu państwowego, brakuje im elementarnej wiedzy z matematyki, hebrajskiego, historii, biologii, i angielskiego.


Cytat:
W połowie grudnia grupa ultraortodoksyjnych mężczyzn próbowała powstrzymać kobiety przed oddaniem głosu w lokalnych wyborach w Jerozolimie. Bojówki radykałów atakują autobusy i samochody ośmielające się jeździć w szabas. Celem napaści bywają także reklamy ze zdjęciami kobiet albo szkoła tańca w Jerozolimie, gdzie przez okna widać ćwiczące kobiety.


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75477,10873154,Kied.....z1hq9OJr8j
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vril
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 29 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawlak napisał:
krytykujecie ludzi za to że kierują sie moralnością?

zobaczcie do czego zmierza świat, (pudel news Laughing )
http://www.pudelek.pl/artykul/31398/stud.....internetu/

a teraz wybraźcie sobie własą córke, takiego swiata chcecie dla swoich dzieci?

nie macie wrażenia że żyjemy w czasach ostatecznego zezwierzęcenia?Człowieku, pomieszkał byś trochę w akademiku to zobaczył byś nie takie akcje.
Nic nowego. Smile
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 10 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Projekt ustawy penalizującej nazwanie kogoś nazistą
Dział:Izrael, 2012-01-10

Rząd Izraela zaaprobował projekt ustawy uznającej za przestępstwo porównanie kogoś do nazisty i nadużywanie symboli Holokaustu. Dokumentem zajmie się teraz parlament.


Cytat:

więzieniem do pół roku i grzywną o równowartości do 25 tys. USD karane będzie użycie słowa "nazista" i symboli Holokaustu do celów innych niż nauczanie, dokumentacja i badania naukowe


http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/proj.....os-nazista
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 664
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 10 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Izrael wprowadza bardzo surowe kary dla nielegalnych imigrantów
czy wyobrażacie sobie coś takiego w tolerancyjnej Europie: Ustawa umożliwia skazanie na dożywocie nielegalnych imigrantów za przestępstwa przeciwko mieniu i przetrzymywanie ich w areszcie do trzech lat bez procesu. Każdemu, komu udowodni się pomoc nielegalnym imigrantom, może grozić kara od pięciu do 15 lat pozbawienia wolności.

http://www.wykop.pl/ramka/1002989/izrael.....migrantow/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:02, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Etiopscy Żydzi pomaszerowali do Jerozolimy

Etiopscy Żydzi wyruszyli z całego kraju do Jerozolimy, by zaprotestować przeciwko rasizmowi, który niekiedy dotyka ich społeczności.

Czarni Żydzi bywają pogardliwie nazywani "bakłażanami" (hebr. chacilim, חצילים), nie zawsze są równo traktowani na rynku pracy.

Na czele marszu, który zgromadził 5 tysięcy osób na wiecu pod Knesetem, stanął były oficer izraelskiego wojska i aktualny student Mulet Hararo (na zdjęciu), który maszerował do Jerozolimy z rodzinnej miejscowości Kirjat Malachi.

http://www.izrael.org.il/news/2021-rasizm-izrael.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 16 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo w Izraelu pójdziesz do pierdla za skorzystanie z usług prostytutki - Kneset pracuje nad nowym prawem....

Cytat:
Protests to call for criminalization of prostitution

Series of worldwide events aim to pressure lawmakers to support bill criminalizing purchase of sexual services.

A series of worldwide protests Sunday, including in Israel, will aim to put pressure on Justice Minister Yaakov Neeman and other lawmakers to support an upcoming bill that seeks to criminalize the purchase of sexual services in Israel.


więcej:
http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=256321

i tu:
http://jn1.tv/video/israel/?media_id=11170
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 09 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 18 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://youtu.be/EmqGul0QPxU

Cytat:
Rząd kontra ''chasydzkie'' zadymy. 8 policjantów rannych


Minister bezpieczeństwa publicznego Icchak Aharonowicz ostro potępił zachowanie wyrostków studiujących w jesziwach, którzy zaatakowali policjantów podczas wczorajszej demonstracji w Jerozolimie przeciwko poborowi do wojska. Mniejsza część tłumu zachowała się agresywnie i aż 8 policjantów odniosło rany.

http://izrael.org.il/news/3482-chasydzkie-zadymy-8-policjantow-rannych.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1087
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 29 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrześcijańscy ekstremiści regularnie bezczeszczą synagogi

Cytat:
В четвертый раз за последний месяц синагога "А-Оэль" в Бат-Яме подверглась нападению вандалов. Агентство Tazpit сообщает, что на стенах здания, в котором располагается синагога, неизвестные нарисовали черные кресты.

Микки Московиц, член Совета синагоги "А-Оэль", говорит о том, что подобные "набеги" совершаются и на другие синагоги города. Когда несколько недель назад на стенах здания появились оскорбительные граффити, представили полиции пообещали найти виновных и наказать их по всей строгости закона. Но, по словам Московица, никаких мер предпринято не было.

Совет синагоги сообщил, что 30 мая в Бат-Яме будет проведена акция протеста против бездействия полиции.

Отметим, что 7 мая пресс-служба полиции сообщала о задержании троих несовершеннолетних по подозрению в нанесении "граффити экстремистского характера" на стенах школы и синагоги в Бат-Яме.


http://www.newsru.co.il/israel/29may2013/batyam_0010.htmlPowrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:26, 31 Maj '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Israeli bill would elevate Judaism above democracy
An Israeli MP has submitted a controversial proposal to the legislature which could grant Jewish identity priority over democracy in rulings which pertain to issues of religion and state, and also requiring Jewish communities be set up in disputed areas.
Yariv Levin, of Netanyahu’s Likud party, drafted the proposed bill, which stated: “The land of Israel is the historical birthplace of the Jewish people and the place of the establishment of the State of Israel.”
It continued to grant legal status to the term “the land of Israel” and sole Jewish affinity to it for the first time, saying that the right to realize national self-definition is “unique to the Jewish people.”

całość http://rt.com/news/judaism-democracy-religion-state-855/
_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek
Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:31, 07 Cze '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejsce akcji-Izrael,czas akcji-8 maja br
Ruski Żyd (ochroniarz) Marokańskiemu Żydowi(kierowcy) w "szorstkiej" formie;udziela lekcji geopolityki i historii,podważa zasadność przebywania tego ostatniego w państwie Izrael oraz składa nader śmiałe propozycje seksualne.


_________________
sasza.mild.60@mail.ru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Izrael jest w czarnej dupie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile