W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ocenianie podań - zmiana  
Podobne tematy
Publikowanie podań1
Podania48bez ocen
Podania o przyjęcie na forum6
Pokaz wszystkie podobne tematy (3)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 10968
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy to kto głosował za przyjęciem, a kto za odrzuceniem podania powinno być automatycznie jawne?
Tak, każdy powinien to widzieć zanim odda swój głos
25%
 25%  [ 5 ]
Tak, ale dopiero po przyjęciu/odrzuceniu podania
50%
 50%  [ 10 ]
Nie, im mniej osób wie o moim wyborze tym lepiej
25%
 25%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 26 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

peyot napisał:
@connard. Poniekąd masz rację, zgadzam się, że post popierający lub negujący wypowiedź innego użytkownika może wnieść oczywiście nowy argument, spojrzenie z innej perspektywy na problem. Czasem jednak aż chce się dać takiego plusika gdy jakiś użytkownik moim zdaniem trafił w sedno problemu i nie mam nic do dodania do jego wypowiedzi.
Mając na uwadze, że uporczywe obstawanie przy swoim zdaniu może nosić znamiona zbetonienia umysłowego, staram się być otwarty w każdej sytuacji. Zgodzę się z Tobą, a właściwie ze Skprpionkiem, że takie oceny mogłyby być wprowadzone. W sumie to siła ich sugestywności może być niewielka. Świadomy czytelnik nie wpadnie w pułapkę oceny. Jednakże zmiana mojego stanowiska nie jest bezwarunkowa. W mojej ocenie dopuszczalne byłoby ocenianie postów pod warunkiem, że tzw. egzorcysta nadawałby i odbierał uprawnienia do oceniania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:31, 26 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nie tyle chodzi o ocenę posta co o możliwość poparcia danego stanowiska bez marnowania limitu postów jeśli nie widzę potrzeby by dodawać coś do danej wypowiedzi. Chodzi o coś takiego gdy pod danym postem widać nicki osób, które daną wypowiedź poparły. Bez żadnego rezultatu w postaci zmiany limitu postów dla autora czy widocznego wyróżnienia posta w stylu oceny tematów. Ot, zgadzasz się z wypowiedzią to klikasz na "thanksa" i pod postem widać kto go poparł. Po przemyśleniu sprawy doszedłem jednak do wniosku, że oceny negatywne nie byłyby dobrym pomysłem. W końcu jeśli się z czymś nie zgadzam to powinienem mieć jakieś kontrargumenty, które muszę uzasadnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Archer




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 46
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 26 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@peyot - czyli co? Chcesz żeby pod postem był przycisk "Lubie to"? Już nie przesadzajcie, co mnie obchodzi to, ile osób popiera daną argumentację? Żebym mógł wybrać poglądy, które są tutaj najpopularniejsze? A może właśnie przeciwnie, bo lubię się kłócić na forach z byle kim i o byle co? Już nie poruszając nawet kwestii tego, że nie powinniśmy rozdmuchiwać ego niektórych tutaj użytkowników jeszcze bardziej. Jeszcze chłopaczyna (dziewczyna) zobaczy 30x "lubie to" pod swoim antysemickim / anarchistyczny / pseudonaukowym postem i postanowi wprowadzić w życie jakąś swoją chorą wizję (zabije żyda, bankiera, polityka lub greenpeace'owca, który krzyczy o globalnym ociepleniu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 07 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zły ludzi mogą w prosty sposób szprycować swój wskaźnik trafień - wystarczy, że będą głosować tylko na 'nie' w przypadku podań debilnych lub w stylu "Przyjmijcie mnie, kurwa!". Mało tego - aby nakręcać swoje wskaźniki sami mogą pisać takie podania...

Ja chyba też jestem zły ludzi, bo zaczynam koniunkturalnie podchodzić do oceniania i wstrzymywać się od głosu, w sytuacji gdy czuje przez skórę, że i tak mój głos będzie zagłuszony... I co ciekawe? - czuję, że mam dobrego czuja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 07 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard napisał:
Zły ludzi mogą w prosty sposób szprycować swój wskaźnik trafień - wystarczy, że będą głosować tylko na 'nie' w przypadku podań debilnych lub w stylu "Przyjmijcie mnie, kurwa!". Mało tego - aby nakręcać swoje wskaźniki sami mogą pisać takie podania...

W ten sposób nabiją też twój licznik. Chyba że nie zamierzasz głosować 'nie' na takie podania Smile
Myślisz, że komuś się chce specjalnie zakładać 20tego emaila, żeby se dobić 20-ty punkt do swojego scora? Który bez tego wynosi -30... Smile
Tak czy owak, w końcu mu się znudzi. A punkty i tak liczą się tylko przez jakiś czas - raczej frajerstwo niż próba obejścia tego genialnego systemu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 08 Mar '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard napisał:
Ignorowanie jest jak najbardziej jedną z metod oceny - jakże wymownej oceny... Nie odbiegając dalece od obszaru leksykalnego jaki zaproponowałeś do nazywanie ocen (”idź do diabła/do budy/won/ wypierdalaj”) ignorowanie wypowiedzi mogłoby mieć tytuł „zlewam autora wraz z jego wypocinami ciepłym moczem”…


no cóż
jeśli zlewasz coś moczem ciepłym czy zimnym , nie ma znaczenia , rezygnujesz z niezbywalnego prawa zarejestrowanych użytkowników do wyznaczenia limitu postów
wg mojego zajebistego projektu rzecz jasna
może przypomnę bo nie każdy skumał o co chodzi

Cytat:
równocześnie ze zmianami w ocenie podań proponuje możliwość opiniowania każdego posta przez zarejestrowanych userów na zasadzie: pierdoli głupoty/nie pierdoli
ranking wyznaczył by limity postów


ten skromny system rozwiązał by wszystkie problemy egzorcysty z nim włącznie he he

jeśli czegoś nie zrozumiałeś to śmiało pisz , w wolnym czasie komiks narysuje

ps pierwsza bramka w ocenie podań , oceniający są wybrańcami egzorcysty hehe , to już mur tytanowy nie do przebicia
druga bramka w rewolucyjnym rankingu wg którego limit postów wszystkich userów stanowiony jest niejako z automatu

i cóż nam to da

tylko czystą prawdę to znaczy taką która będzie mile widziana przez wszystkich
zarejestrowanych użytkowników na prawda2 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

każdy głosujący ma określoną ilość punktów - jego głos jest tym mocniejszy im więcej ma punktów.


Bimi mógłbyś co jakiś czas podawać jaką kto ma wage głosu
przy ocenianiu podań, najlepiej pierwszą dziesiątke userów z
najwiekszą liczbą punktów.

Po co ?
ano po to żeby Ci co mają mało punktów wzieli się do roboty Very Happy
a Tych z wiekszą ilością ptk zmotywuje to do dalszego mądrego glosowania.
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

h3xer napisał:
Bimi napisał:

każdy głosujący ma określoną ilość punktów - jego głos jest tym mocniejszy im więcej ma punktów.


Bimi mógłbyś co jakiś czas podawać jaką kto ma wage głosu
przy ocenianiu podań, najlepiej pierwszą dziesiątke userów z
najwiekszą liczbą punktów.

Po co ?
ano po to żeby Ci co mają mało punktów wzieli się do roboty Very Happy
a Tych z wiekszą ilością ptk zmotywuje to do dalszego mądrego glosowania.
pzdr


serdecznie odradzam, kolejny wyścig szczurów, czy co?
obawiam się, że w przypadku rozpatrzenia propozycji hexer'a pozytywnie, dojdzie do pewnego rodzaju zawężenia władzy
poza tym, cóż to takiego mądre głosowanie? konformizm?

ps
no chyba, że to ma być miejsce do karmienia ego, to proszę bardzo, podawać to w informacji o koncie, na własne życzenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkty i dokładny sposób ich wyliczania są utajnione bo nie chcę żeby zaczęły powstawać koalicje cwaniaków, które będą rejestrować forumowe mendy, korzystając z nieobecności pozostałych (głownie mojej) Smile

w każdym razie ty h3xer jesteś na drugim miejscu z liczbą punktów 338 - tak trzymaj! Smile
na pierwszym jestem ja - punktów 732.
suma wszystkich punktów (włącznie z moimi) wynosi w tej chwili: 7570
suma punktów osób z top 10 (włącznie z moimi) to: 3201

jeśli chodzi o tych co się muszą wziąć do roboty to mogę im powiedzieć co najwyżej tyle, że im rzadziej głosują tym mniej mają punktów.
znaczenie ma też trafność głosowań, czyli jak często głos który oddałeś zgodził się z ostatecznym werdyktem podania - im wyższa trafność tym wiecej będziesz mieć punktów, przy tej samej liczbie ocenionych podań. przy trafności poniżej 50% liczba punktów jest ujemna - czyli głosując na tak, głosuje się de facto na nie i vice versa.
głos na "nie wiem" liczony jest jak brak głosu.
przy wyliczaniu punktów uwzględniane są tylko głosowania z ostatnich 183 dni - jeśli nie głosowałeś przez ostatnie pół roku to dziś masz 0 punktów. to samo jeśli nie głosowałeś nigdy, albo gdy twoja trafność wynosi równo 50%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:03, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
znaczenie ma też trafność głosowań, czyli jak często głos który oddałeś zgodził się z ostatecznym werdyktem podania - im wyższa trafność tym wiecej będziesz mieć punktów, przy tej samej liczbie ocenionych podań. przy trafności poniżej 50% liczba punktów jest ujemna - czyli głosując na tak, głosuje się de facto na nie i vice versa.


A to dobre Smile
Ale ujawniajac ten mechanizm postapiles nierozważnie, bo ktos moze go wykorzystać przeciwko tobie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 18 Paź '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ujemne głosy mają bardzo małe wartości, tearz max to -9

w sumie to myślę, że ten system jest na tyle sprawdzony że mógłbym nawet i upublicznić te cyfry.
może i kiedyś to zrobię Smile
może jutro Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:57, 10 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to jest? ile czasu podanie jest rozpatrywane? czasem wisi bardzo długo, a czasem szybko jest rozpatrzone. trochę wkurwia jak nieocenione przejdzie koło nosa, a później zjeby się mnożą. człowiek znika na kilka dni, a zaraza się lęgnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 10 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każde podanie rozpatruje się automatycznie po 3-4 dniach. dzieje się to raz na dobę, gdzieś w nocy.

z wyjątkiem tych które odrzucę/przyjmę ręcznie wcześniej, co zdarza się niezwykle rzadko - nie pamiętam kiedy ostatnio, ale w tym miesiącu jeszcze ani razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze bimi, ze lubisz komplikowac sobie zycie. chciales stworzyc fajne forum, dobrze zaczales, ale im dalej tym coraz wiecej gowna i narzucanej "prawdy" w postaci waszych widzimisie. co z tego ze ktoś ma racje mając wiekszosc poparcia jak przyjdzie bimi i zajebie bezmyslnie nie x3.

limity postów powinny być warunkowane zupełnie odwrotnie. czyli im wyzej oceniany/popularny temat autora tym wieksza ilosc postow na dobę. twardy limit z kolei powinien byc wprowadzony, ale na tematy po to by zredukowac burdel. początkujący powinien mieć 1 post na dobę, 1 temat zalozmy na miesiąc i sobie zasłużyć na szerzenie swoich myśli zależnie od poparcia ogolnej wiekszosci. taki wielki z ciebie programista i naczelny wódz prawdy, której nie ma, a nie widzisz takich oczywistości.

i na koniec jeszcze te skurwiałe znaczki, poprzekreślane symbole. robisz im nieświadome pranie mózgu. z góry narzucasz swój trend, który sam próbujesz szerzyć, a który nie do końca musi być zbieżny z prawdą. tworzysz fałsz. Smile

rozwiązałem wszystkie twoje bolączki. teraz przemyśl i przygotuj się: kolejny rok jebania się z kretynami czy prosty sprawiedliwy układ ocen i limitów wobec wszystkich. to wyłącznie sugestia ułatwiająca ci życie, bo nie mogę już patrzeć jak cierpisz w duszy. chodzi o to ze wcale mi na niej nie zależy, podobnie jak na losach swiata, bo nic zlego sie nie stanie w najblizszych latach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 28 Gru '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manhattanman, wybacz ale nie przyjmuje porad odnośnie tego jak powinienem prowadzić to forum od osobników z limitem 1.
zwłaszcza, tych co sobie taki limit sami dobrowolnie ustawili Smile

chcesz mi dawać rady bo myślisz, że jesteś mądrzejszy ode mnie?
wiesz, to wierz sobie w to dalej.. ale ja raczej nie skorzystam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 31 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiadając na społeczne zapotrzebowanie ogłaszam co następuje.

1. Po rozpatrzeniu każdego podania można sprawdzić jaki był ostateczny wynik głosowania (ile punktów na plus lub minus). Widać to albo w podglądzie danego podania (w rubryce "Rozpatrzone") albo na liście podań (w dymku po najechaniu na kolumnę "Rozpatrzone").

2. Każdy użytkownik może zobaczyć w swoim profilu jaką ma aktualnie liczbę punktów przy głosowaniu podań (na górze tabelki, tuż pod loginem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ocenianie podań - zmiana
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile