W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Poruszający film  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 2722
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 08 Lut '11   Temat postu: Poruszający film Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=nyJ1dfjlqaY

Ten film wiele tłumaczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego typu mądrości zna każdy. Inna sprawa to wcielić je w życie.. trochę szkoda mi, że żyję w kraju gdzie nie mogę decydować jak chcę żyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:38, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje tu jeszcze jednego elementu. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy Dzidek powinien odsiadywać i mimo swej uczciwej pracy łopatą nadal kosztować murarza Mietka i pannę Malinowską i samego inżyniera Malinowskiego? Przecież Dzidek nie jest w stanie łopatą zarobić na wykwalifikowaną ochronę 24h/dobę 7 dni w tygodniu, pożywienie i schronienie o abonamencie RTV nie wspominając.
Dlatego zasadnym jest pytanie, po co przetrzymywać bandziorów i czy wiemy jaka jest geneza kazamatów? Tu historia nauczycielką życia być powinna a ona jasno mówi, że do lochów wtrącało się na czas oczekiwanie na przyjazd sądu oraz gdy z jakiś innych powodów chciano mieć łotra pod ręką. Karą jednak były razy pod pręgierzem oraz oznaczanie wybitnych szkodników, aby się ukrywać między uczciwymi nie mogli - vide Wit Stwosz.
Dlatego powinniśmy powrócić do karania cielesnego, bo każdego boli tak samo i odstrasza właściwie.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Brakuje tu jeszcze jednego elementu. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy Dzidek powinien odsiadywać i mimo swej uczciwej pracy łopatą nadal kosztować murarza Mietka i pannę Malinowską i samego inżyniera Malinowskiego? Przecież Dzidek nie jest w stanie łopatą zarobić na wykwalifikowaną ochronę 24h/dobę 7 dni w tygodniu, pożywienie i schronienie o abonamencie RTV nie wspominając.


Czlowiek pracujacy na budowie zarobi 2400 zl, wiec nie widze w tym problemu.


Cytat:

Karą jednak były razy pod pręgierzem oraz oznaczanie wybitnych szkodników, aby się ukrywać między uczciwymi nie mogli - vide Wit Stwosz.
Dlatego powinniśmy powrócić do karania cielesnego, bo każdego boli tak samo i odstrasza właściwie.


Zgadzam sie z tym, ale w przypadku drobnych przestepstw.
Do tego najwazniejsza rzecz. Jesli juz koles odsiedzial i wyszedl na wolnosc to odbebnil swoja pokute. Z miejsca powinien miec czyste papiery. Dzis wiezniowie nie moga znalezc pracy i bardzo czesto wracaja tam z powrotem.
W Polsce resocjalizacja nie istnieje pod zadnym wzgledem. Mamy tylko studentow resocjalizacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poruszający film... kurwa czy wy musicie dawać tytuły tematów z dupy?
Cytat:

Czlowiek pracujacy na budowie zarobi 2400 zl, wiec nie widze w tym problemu.

no to nieźle. nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie (jedno z miast wojewódzkich) robotnik budowlany nie zarobi więcej niz 1700 - 1900

Cytat:

Karą jednak były razy pod pręgierzem oraz oznaczanie wybitnych szkodników, aby się ukrywać między uczciwymi nie mogli - vide Wit Stwosz.
Dlatego powinniśmy powrócić do karania cielesnego, bo każdego boli tak samo i odstrasza właściwie.

a czy za mówienie o tym że ziemia jest okrągła lub że boga niema też będziemy palić na stosach?

Cytat:

Jesli juz koles odsiedzial i wyszedl na wolnosc to odbebnil swoja pokute. Z miejsca powinien miec czyste papiery. Dzis wiezniowie nie moga znalezc pracy i bardzo czesto wracaja tam z powrotem.


nie do końca. koleś który wychodzi z pierdla - po jakimś czasie - nie wiem dokładnie czy po kilku miesiącach czy po roku czy po dwóch latach ma czyste papiery. mówiąc po ludzku jeśli po odsiadce upłynął ten wymagany okres na pytanie czy byłeś karany możesz odpowiedzieć że nie.

Cytat:

W Polsce resocjalizacja nie istnieje pod zadnym wzgledem. Mamy tylko studentow resocjalizacji.

prawda. może jeden na 500 wyjdzie z więzienia faktycznie zresocjalizowany


usprawnieniem całego systemu powinno być.
-eliminacja wybitnie zdeprawowanych psychopatycznych jednostek.
-każdy kto siedzi w więzieniu powinien pracować na poczet zwrotu kosztów utrzymania (kamieniołomy, roboty drogowe itp)
-siłownie powinny być zlikwidowane w zamian powinno się stosować gry zespołowe(koszykówka, piłka nożna itp)
-cele powinny być małe i POJEDYNCZE!
-każdy osadzony powinien mieć opiekę "resocjalizatora" opiekuna, kuratora, spowiednika, psychologa - jak zwał tak zwał - który będzie prowadził z nim indywidualną terapie. obecnie funkcje tych wszystkich osób przejmują inni więźniowie co prowadzi do pogłębiania się dysfunkcji społecznych u ów więźnia.
-po wyjściu na wolność osoba taka powinna mieć obowiązek pracy!
-recydywista powinien być karany 10 krotnie bardziej za popełnienie obojetnie jakiego czynu - obecnie jest karany chyba 2 razy bardziej po dokonaniu tego samego czynu.
-powinno się segregować osadzonych przez wzgląd na czyny jakich sie dopuścili - nie dopuszczalne jest ze człowiek który nie płacił alimentów lub osoba która niechcący(nie umyślnie)spowodowała wypadek ma kontakt z gwałcicielem i mordercą.
-po dokonaniu np 3 przestępstwa - ostateczna eliminacja;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXX zgadzam się z większością, oprocz trzech ostatnich. Dwa ostatnie bardzo radykalne a trzeci od końca cięzki do spełnienia przy obecny bezrobociu.

Kurde. Trzy razy złapią cię na drobnostkach i czapa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="xXx"]
Cytat:

Jesli juz koles odsiedzial i wyszedl na wolnosc to odbebnil swoja pokute. Z miejsca powinien miec czyste papiery. Dzis wiezniowie nie moga znalezc pracy i bardzo czesto wracaja tam z powrotem.


nie do końca. koleś który wychodzi z pierdla - po jakimś czasie - nie wiem dokładnie czy po kilku miesiącach czy po roku czy po dwóch latach ma czyste papiery. mówiąc po ludzku jeśli po odsiadce upłynął ten wymagany okres na pytanie czy byłeś karany możesz odpowiedzieć że nie.

Tylko nawet jesli to sa tylko 2 lata to i tak przez 2 lata musi z czegos zyc. Nie ma pracy, wiec kradnie i wraca. Czyste papiery powinni otrzymywac NATYCHMIAST po odbyciu kary.


xXx napisał:

usprawnieniem całego systemu powinno być.
-eliminacja wybitnie zdeprawowanych psychopatycznych jednostek.
-każdy kto siedzi w więzieniu powinien pracować na poczet zwrotu kosztów utrzymania (kamieniołomy, roboty drogowe itp)
-siłownie powinny być zlikwidowane w zamian powinno się stosować gry zespołowe(koszykówka, piłka nożna itp)
-cele powinny być małe i POJEDYNCZE!


Racja

xXx napisał:

-każdy osadzony powinien mieć opiekę "resocjalizatora" opiekuna, kuratora, spowiednika, psychologa - jak zwał tak zwał - który będzie prowadził z nim indywidualną terapie. obecnie funkcje tych wszystkich osób przejmują inni więźniowie co prowadzi do pogłębiania się dysfunkcji społecznych u ów więźnia.


Dlatego do wiezien powinny trafiac najciezsze przypadki, a mniejsze przewinienia powinny byc na prosbe skazanego wymieniane na kary cielesne.

xXx napisał:

-po wyjściu na wolność osoba taka powinna mieć obowiązek pracy!
-recydywista powinien być karany 10 krotnie bardziej za popełnienie obojetnie jakiego czynu - obecnie jest karany chyba 2 razy bardziej po dokonaniu tego samego czynu.
-powinno się segregować osadzonych przez wzgląd na czyny jakich sie dopuścili - nie dopuszczalne jest ze człowiek który nie płacił alimentów lub osoba która niechcący(nie umyślnie)spowodowała wypadek ma kontakt z gwałcicielem i mordercą.


Zgadza sie.

xXx napisał:

-po dokonaniu np 3 przestępstwa - ostateczna eliminacja;]


Mysle, ze to juz sad powinien orzekac o beznadziejnosci resocjalizacji w tym wypadku i stosowac inne srodki, lacznie z tym ktore wymieniles. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
xXX zgadzam się z większością, oprocz trzech ostatnich. Dwa ostatnie bardzo radykalne a trzeci od końca cięzki do spełnienia przy obecny bezrobociu.

Kurde. Trzy razy złapią cię na drobnostkach i czapa?


Segregacja radykalna?
To powinna byc podstawa.

Naturlanie, ze wyrok czapy nie wydaje sie za drobnostki.
Tymczasem kolesie, ktorzy porwali i zamordowali komus dzieciaka, poniewaz sie chcieli szybko wzbogacic na czape zasluguja bez 2 zdan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, segregacja to podstawa zgadzam się, nieprecyzyjnie sie wyraziłem! Chodziło mi o tą 10-cio krotność wymiaru kary.

Ale czapa za trzy przestepstwa?

I tu wchodzi temat kary śmierci...


Ten pomysl z trzecią karą jako obligatoryjną czapieczką to chyba w USA funkcjonował (może wciąż funkcjonuje?). Jak się sprawdzał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 09 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście panowie:) ja nie jestem jakimś ortodoksem jeśli chodzi o kare śmierci. równie dobrze może jej i wcale nie być, kiedyś byłem jej przeciwnikiem, teraz mi to obojętne. z tym że w przypadku kary śmierci to takie bez sensowne gadanie dla samego gadania bo obecnie nie można w Polsce wprowadzic kary śmierci - i nawet jak większość w sejmie by tego chciał to nie da rady bo to wiąże się z zawieszeniem a nawet wykluczeniem z wielu organizacji międzynarodowych. a do tego żadna partia która dzierży ster nie dopuści bo to odbije się na stołkach dla jej ludzi.
mnie tylko chodzi ogólnie o jakiś DZIAŁAJĄCY REALNY SKUTECZNY sposób penalizacji i resocjalizacji.
to oczywiście były tylko takie luźne pomysły. wiem ze nie które z tych pomysłów z przyczyn finansowych nie mogą być spełnione... to tak jak z lotem na marsa. technologicznie jesteśmy gotowi ale nas nie stać.

aha i żeby mi tu nikt nie próbował imputować że chce wsadzać kogoś za jaranie trawy czy jakiegoś łebka za to że stłukł szybę. jestem od tego naprawdę daleki.

a z przestępstwami też rożnie bywa. najistotniejsze w tym wszystkim jest chyba to co jest zarazem najmniej weryfikowalne i namacalne. można to chyba nazwać motywem.
mówiąc obrazowo - ktoś wpada z nożem do sklepu kradnie chleb masło mleko i pare jajek a ktoś inny wpada z nożem i kradnie kase. niby ten sam czyn a jednak nie. jeden ukradł kase na dziwki i wóde a drugi ukradł jedzenie dla własnych dzieci. dla mnie to dość istotna różnica
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Poruszający film
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile