W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
7 tysięcy sklepów padło w 2010 roku   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Odsłon: 3300
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:07, 03 Lut '11   Temat postu: 7 tysięcy sklepów padło w 2010 roku Odpowiedz z cytatem

Cytat:

7 tysięcy sklepów padło w 2010 roku. Ma być jeszcze gorzej

psm, IAR 2011-02-03, ostatnia aktualizacja 2011-02-03 06:28:15.0

PRZEGLĄD PRASY. W 2010 roku zniknęło ponad 7 tysięcy sklepów, a w ciągu dekady - prawie 70 tysięcy - "Dziennik Gazeta Prawna" pisze o masowych bankructwach małych sklepów.
Polskim rynkiem interesują się kolejne duże sieci handlowe, a to one odpowiadają za bankructwa. Eksperci przewidują, że w 2020 roku liczba zarejestrowanych punktów handlowych będzie oscylowała w granicach 300 tysięcy, wobec 360 tysięcy obecnie.

W tym roku wejście na polski rynek zapowiedziały duże sieci z branż wyposażeniowej i odzieżowej, co może skutkować bankructwami polskich handlowców. Podobnie ma być w branży spożywczej i w handlu elektroniką użytkową. Działające w naszym kraju sieci z tego segmentu zapowiadają przyspieszenie rozwoju. Rozwijają się też sieciowe sklepy odzieżowe i z elektroniką użytkową.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1.....szcze.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam jeszcze kiedys jak czytalem rozne sponsorowane artykuliki czy ekspertyzy roznych profesorow, ze hipermarkety moga wspolistniec ze sklepikami i jeden drugiemu nie szkodzi, co juz wtedy odczytywalem jako bujde dla mas.

Bedzie tak jak w UK, ze praktycznie nie ma sklepow spozywczych, a tylko tak zwane off-licence nalezace do Pakistanow, Turkow,Hindusow i Bangladeszow sprzedajace najpotrzebniejsze artykulu: alkohol, pety, przekaski, napoje, itp.

Ale czemu sie dziwic, skoro wiekszosc spoeleczenstwa to ciemna masa, ktora nie zdaje sobie sprawy ze kopie pod soba i pod swoimi dziecmi dolki chodzac do hiper- i supermarketow. Tak samo z tymi co z wypiekami na twarzy sa trybikami w wielkiej machinie ciagniecia dotacji z Unii i w ogole realizacji na roznych szczeblach unijnych polityk. Kopia dolki pod narodem w tym soba i swoimi dziecmi i wnukami, a sami mysla ze piastuja odpowiedzialne stanowiska...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agresywny kapitał. Ogromne sieci i ogromny kapitał, potencjał zakupowy. Za gotówkę kupują ziemięi budują sobie market, w którym producenci wstawiają (bo jak można nazwać sprzedazą termin płatności 180+ dni?) swój towar, płacąc do tego opłaty. To jest zasada działana marketów. Ale czy to powstalo w próżni? Nie, ktoś po prostu poznal potrzebę klientów, dostępu do wszystkich produktów wjednym miejscu, po niskichch cenach. I poznał potrzeby producentów, czyli niemal gwarantowany zbyt. Market to tylko taki pośrednik, magazyn. Powinnismy bardziej skupiać się na zakupach w rodzimych sieciach, bo zakupow w marketach ciężko uniknąć. Powinniśmy także w miare możliwości wybierać nasze, rodzime produkty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:01, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest złego w hipermarketach? Dla mnie to po prostu lepsza organizacja handlu.
Pierdolenie że to wykańcza małe sklepy doprowadza mnie do odruchu wymiotnego, wodociągi wykończyły woziwodów i czy żyje nam się przez to gorzej ?
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:46, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepsza organizacja to fakt, bo mamy wszystko w jednym miejscu, ale popatrz jaki syf teraz musisz jeść. Wszysko byłoby dobrze, gdyby nie było takiej pazerności na kasę. Wiadomo każdy chce zarobić, ale mały sklepikarz nie podrasuje Ci mięsa chemią, chociażby z tego powodu że nie posiada takiej technologii.

Inna sprawa że kapitał i tak spierdala za granicę a ludzie tyrają za marne grosze dla francuzów, niemców itp..
Po co importować chemiczne jabłka, skoro mamy w Polsce zdrowe i piękne sady, gdzie niestety często owoce się marnują. Nie opłaca się ich zbierać i sprzedawać, lub co gorsze jest to odgórnie blokowane przez złodziejskie przepisy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, musisz jeść ten syf Kosmita? Ja poszukałem sobie małej masarni, skąd kupuje wędliny. Różnica w smaku kolosalna, cena nizsza niż papierowy syf Smile Jak nie moge się tam gibnąć, to sam sobie robię jakąś pieczoną wędlinkę. Wiem, wiem, że mieso już nie takie, ale to nie pseudoszynka z marketu. To samo robię z piwem, ktoro staram się kupować z lokalnych browarów. Z drugiej strony nie znam lokalnego porducenta chemii gospodarczej, cukierki (od Polskich producentów) też sa tansze w markecie, jakieś garnki, kubeczki, takie duperele. Market to odpowiedź na jakiś styl życia. Otwarty do 22:00, wszystko w jednym miejscu, wygoda. Nikt nie zmusza nikogo do zakupów w marketach. Można jak ja wydac na paliwko i poświęcić czas na szukanie.

Co do spierdalania kapitału, to się zgadza, dlatego alternatywą dla Tescoi innych powinny być Polskie sieci. Szkoda, że nie potrafią konkurować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:46, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też wiele rzeczy kupuję na "burku" u zaufanych sprzedawców, znam wielu ludzi którzy robią podobnie, tylko nie zawsze chce się jechać. Dawniej warzywniaki były na każdym kroku, teraz prawie wszystkie padły. Stoją za to fabryki plastiku, gdzie zamiast kontrolować i surowo karać za niezdrową żywność, robi się konkursy dla klientów polegające na odszukiwaniu na półkach przeterminowanych produktów, za co są wypłacane nagrody Smile (z tego co pamiętam w Kauflandzie były/są takie jaja)

Nie bez znaczenia jest też fakt że coraz więcej nowych przepisów i zakazów bije w małe gospodarstwa rolne. Można poczytać o tym na forum. Dzisiaj wydaje się to śmieszne, ale za jakiś czas być może będziesz musiał zaopatrywać się w nielegalną zdrową marchewkę Wink

Jeśli chodzi o piwo, to myślałem o warzeniu domowymi sposobami. Wychodzi taniej, zdrowiej i smak też podobno dużo lepszy. Również tutaj na forum jest o tym wątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:59, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Przepraszam, musisz jeść ten syf Kosmita? Ja poszukałem sobie małej masarni, skąd kupuje wędliny. Różnica w smaku kolosalna, cena nizsza niż papierowy syf Smile Jak nie moge się tam gibnąć, to sam sobie robię jakąś pieczoną wędlinkę. Wiem, wiem, że mieso już nie takie, ale to nie pseudoszynka z marketu. To samo robię z piwem, ktoro staram się kupować z lokalnych browarów. Z drugiej strony nie znam lokalnego porducenta chemii gospodarczej, cukierki (od Polskich producentów) też sa tansze w markecie, jakieś garnki, kubeczki, takie duperele. Market to odpowiedź na jakiś styl życia. Otwarty do 22:00, wszystko w jednym miejscu, wygoda. Nikt nie zmusza nikogo do zakupów w marketach. Można jak ja wydac na paliwko i poświęcić czas na szukanie.

Co do spierdalania kapitału, to się zgadza, dlatego alternatywą dla Tescoi innych powinny być Polskie sieci. Szkoda, że nie potrafią konkurować.

ok a dostane zwolnienie z podatkow na pierwsze 2 lata? tak jak dostala wieszosc tych supermarketow?
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tak, na pierwsze dwa lata... A później zmieniamy nazwę z "Fiku" na "Miku", malujemy pawilon na inny kolor i jedziemy dalej.

Jest też prestiż, bo w końcu to "GALERIA" taka jakie mają w warszawie, a nie jakiś wiejski supermarket.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a jesli by próbowala powstac jakas niezalezna galeria, to sie ja palkami rozpedzi jak KDT w Wrszawie.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Co jest złego w hipermarketach? Dla mnie to po prostu lepsza organizacja handlu.
Pierdolenie że to wykańcza małe sklepy doprowadza mnie do odruchu wymiotnego, wodociągi wykończyły woziwodów i czy żyje nam się przez to gorzej ?



Zapytaj woziwodę i jego rodzinę. Zapytaj pracowników wodociągów. Zapytaj tych co płacą za wodę.
Zadowolony na pewno będzie właściciel wodociągów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 03 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Ya, Nie wiem czy to prawo jeszcze działa, ale jeżeli tak, to pewnie dostaniesz, jeżeli zarejestrujesz swoją firmę za granicą i jako zagraniczny kapitał bedziesz tworzyć "miejsca pracy" Smile Nie koniecznie jako hipermarket, bo tamta ustawa tyczyła się ogólnie inwestorów zagranicznych Smile

Swoją drogą to woziwoda był malo zachwycony, jednak ludzie którym zaoferowano bieżącą wode raczej tak. podobnie było z marketami. Ludzie się chachali, ze Carrefour i Lidl będą mieli. Trudno sie dziwić, wszak realnie tam jest taniej zwyklemu ludowi kupować. Po co ma za śmieciożarcie przepłacać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:25, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki jest problem, zeby mali sklepikarze otworzyli taki sam duzy sklep i kazdy dzial byl kogos innego, a jedynie pod wspolnym dachem.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karkołomny




Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 386
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 05 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Jaki jest problem, zeby mali sklepikarze otworzyli taki sam duzy sklep i kazdy dzial byl kogos innego, a jedynie pod wspolnym dachem.


Nie ma żadnego - w Polsce wszyscy są równi wobec prawa, mają zajebisty kapitał, władze lokalne nic tylko chcą im pomagać, każdy ich wspiera i dopinguje. Korporacje są skutecznie kontrolowane i same odznaczają się wysokim poziomem etyki.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Gospodarka i pieniądze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


7 tysięcy sklepów padło w 2010 roku
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile