W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
A co ze Świadkami Jehowy  
Podobne tematy
Świadkowie Jehowy-o co chodzi? 11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 15283
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 22 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj o tym @de , że historię spisują zwycięzcy , reszta to spisek Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:47, 22 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
YHVH to Tetragrammaton czyli jeden z Archontów/Elohim o których mowa w ST czy pismach gnostyckich. Między nimi - Elohim - doszło do wojny (co opisuje ST m.in.) ale ST to już wersja przystosowana do wygranej, opowiadająca historię z punktu widzenia zwycięzcy, taki pamflet poskładany z wielu różnych starszych pism, pocięty i dopasowany na potrzeby propagandy. Wojnę wygrał właśnie ten i on uzurpuje sobie prawo do bycia "tym jedynym" a nie jest. Ot zwykły bożek, zabójca swych sióstr/braci, do tego upajający się smrodem palonego mięsa i lubujący się w torturach, męczarniach, a także uosabiający "niskie" prawo i struktury wymuszone siłą. To także Saturn, dlatego jego symbolem jest sześcian.

Ojciec o którym mówił JCH jest inną istotą, "wyższą" nad YHVH, ale wpływ konkretnej grupy interesów doprowadził do manipulacji - przynajmniej w Kościele Rzymsko-Katolickim i u jehoywch - polegającej na podpięciu, że niby "ojcem" jest tetragrammaton.

A samo słowo "jehova" pochodzi od czytania YHVH po hebrajsku.
debial pałą jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:03, 23 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
YHVH to Tetragrammaton czyli jeden z Archontów/Elohim o których mowa w ST czy pismach gnostyckich. Między nimi - Elohim - doszło do wojny (co opisuje ST m.in.) ale ST to już wersja przystosowana do wygranej, opowiadająca historię z punktu widzenia zwycięzcy, taki pamflet poskładany z wielu różnych starszych pism, pocięty i dopasowany na potrzeby propagandy. Wojnę wygrał właśnie ten i on uzurpuje sobie prawo do bycia "tym jedynym" a nie jest. Ot zwykły bożek, zabójca swych sióstr/braci, do tego upajający się smrodem palonego mięsa i lubujący się w torturach, męczarniach, a także uosabiający "niskie" prawo i struktury wymuszone siłą. To także Saturn, dlatego jego symbolem jest sześcian.

Ojciec o którym mówił JCH jest inną istotą, "wyższą" nad YHVH, ale wpływ konkretnej grupy interesów doprowadził do manipulacji - przynajmniej w Kościele Rzymsko-Katolickim i u jehoywch - polegającej na podpięciu, że niby "ojcem" jest tetragrammaton.

A samo słowo "jehova" pochodzi od czytania YHVH po hebrajsku.


A kim według ciebie są ci Elohim wzięci przez ludzi nieopatrznie za Bogów? Zwalczającymi się nawzajem kosmitami jak w serialu i filmie Star Gate? Ubóstwionymi z czasem ludzie? Czymś po środku (mieszańcami)?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:49, 23 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie to nie wiemy czym dokładnie. Wiadomo tylko, że:

1. Nie są przedstawicielami najwyższego Źródła istnienia, nie z nich istnienie bierze swój początek.
2. Są na tyle potężni, że dla nas, ludzi mogli objawić się jako "bogowie". Nie zostali za nich "wzięci nieopatrznie" - sami się tak zaprezentowali. To tak jakbyś Ty, nauczył się języka mrówek i poszedł do nich mówiąc "patrzcie macie mi służyć albo was zniszczę bo jestem bogiem".
3. Gnostycy uczą, że są pewnego rodzaju siłami mającymi - oryginalnie - pomóc nam wzrastać w Świadomości (każdy reprezentował sobą aspekt, które dla wzrastające Świadomości jest pomocą, a dla Świadomości nierozwijającej się jest zgubą - vide tzw. grzechy główne). Tymczasem z jakiegoś powodu postanowili "objawić" się nam jako "bogowie". Każdy wybrał sobie jakiś lud (jest o tym mowa w ST) a potem zaczęli toczyć wojny między sobą (to też jest w ST).
4. Poprzez te działania stracili mandat zaufania tej siły, z której wszystko bierze swe istnienie, także oni, dlatego idą zmiany.

Ale czym dokładnie są? Nie wiem i nie podejmuję się zgadywać. W sumie nie ma to znaczenia w obecnej sytuacji.

@maniek
Dobrze, że ty nie jesteś.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 23 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wazne jest, kto stawi czola islamowi !?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:44, 26 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Właściwie to nie wiemy czym dokładnie. Wiadomo tylko, że:

1. Nie są przedstawicielami najwyższego Źródła istnienia, nie z nich istnienie bierze swój początek.
2. Są na tyle potężni, że dla nas, ludzi mogli objawić się jako "bogowie". Nie zostali za nich "wzięci nieopatrznie" - sami się tak zaprezentowali. To tak jakbyś Ty, nauczył się języka mrówek i poszedł do nich mówiąc "patrzcie macie mi służyć albo was zniszczę bo jestem bogiem".
3. Gnostycy uczą, że są pewnego rodzaju siłami mającymi - oryginalnie - pomóc nam wzrastać w Świadomości (każdy reprezentował sobą aspekt, które dla wzrastające Świadomości jest pomocą, a dla Świadomości nierozwijającej się jest zgubą - vide tzw. grzechy główne). Tymczasem z jakiegoś powodu postanowili "objawić" się nam jako "bogowie". Każdy wybrał sobie jakiś lud (jest o tym mowa w ST) a potem zaczęli toczyć wojny między sobą (to też jest w ST).
4. Poprzez te działania stracili mandat zaufania tej siły, z której wszystko bierze swe istnienie, także oni, dlatego idą zmiany.

Ale czym dokładnie są? Nie wiem i nie podejmuję się zgadywać. W sumie nie ma to znaczenia w obecnej sytuacji.

@maniek
Dobrze, że ty nie jesteś.


Naoglądałeś się Gwiezdnych Wrót i podobnych filmów/seriali sci-fi, aczkolwiek chwali ci się że przynajmniej próbujesz samodzielnie szukać i kontestować zastaną rzeczywistość, a czy dochodzisz przy tym do trafnych wniosków, to już inna kwestia.

Ja jestem bardziej umiarkowany w tej kwestii i skłaniam się raczej ku teorii euhemeryzmu, czyli genezy Bogów (większości) w wyniku apoteozy wybitnych ludzi. Skoro Jezus w przeciągu ledwo 2 tyś lat z człek stał się Bogiem, Ali ibn Abu-talib w przeciągu 1200 lat stał się Bogiem w wykładni heretyckich odłamów szyizmu, a Shōkō Asahara dla niektórych wyznawców stał się Bogiem w mniej niż 20 lat, to czemu w przeciągu 5-10 tyś lat Bogiem nie mógł stać się Jehowah o którego człowieczeństwie przez tyle lat zapomniano do tego stopnia, że niemal nikt dzisiaj nie jest w stanie sobie wyobrazić Biblijnego Boga Izraela jako ubóstwionego człowieka, tak jak wyobrażają sobie Jezusa?
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:15, 26 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei myślę, że Twoja wyobraźnia została ograniczona, a przez to zostałeś odcięty od kontaktu z Kronikami Akaszy i masz zero kontaktu z Prawdą. Do tego własne urojenia bierzesz właśnie za Prawdę i innym próbujesz to narzucić.

W każda stronę się da Wink

No to teraz na poważnie - chuja wiesz co oglądałem czy czytałem. A jednak twierdzisz, że wiesz. A nie zaraz, użyłeś sformułowania, że "myślisz". No to powiem Ci coś - dokładnie, myślisz coś i uznajesz to za fakt. Ale co to ma wspólnego z faktem? Może z tzw. medialnym, który z prawdziwym faktem ma tyle wspólnego co tabloid o tej nazwie z faktami prawdziwymi. Ot czyjeś urojenia projektowane ku uciesze gawiedzi.

Ty zacznij czytać, przestań myśleć.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 26 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że wy obaj jesteście za młodzi do tego typu rozmów.
I jeśli już chcecie się lansować na forach, to powinniście się przynajmniej postarać napisać coś interesującego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1411
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 26 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
A ja myślę, że wy obaj jesteście za młodzi do tego typu rozmów.
I jeśli już chcecie się lansować na forach, to powinniście się przynajmniej postarać napisać coś interesującego.
pajacu ,a tobie nie wstyd wyjebać w bagno ponoć własne FORUM?
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 26 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tobie nie wstyd, że handlowałeś poniemieckiemu cegłami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 27 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Ja z kolei myślę, że Twoja wyobraźnia została ograniczona, a przez to zostałeś odcięty od kontaktu z Kronikami Akaszy i masz zero kontaktu z Prawdą. Do tego własne urojenia bierzesz właśnie za Prawdę i innym próbujesz to narzucić.

W każda stronę się da Wink

No to teraz na poważnie - chuja wiesz co oglądałem czy czytałem. A jednak twierdzisz, że wiesz. A nie zaraz, użyłeś sformułowania, że "myślisz". No to powiem Ci coś - dokładnie, myślisz coś i uznajesz to za fakt. Ale co to ma wspólnego z faktem? Może z tzw. medialnym, który z prawdziwym faktem ma tyle wspólnego co tabloid o tej nazwie z faktami prawdziwymi. Ot czyjeś urojenia projektowane ku uciesze gawiedzi.

Ty zacznij czytać, przestań myśleć.


Jezu ale sraczki dostałeś. Aż ci piana wybiła z ust. Delikatnie i w humorystyczny sposób zasugerował że się z tobą nie zgadzam, i w sumie byłem bardzo miły, ale skoro zareagowałeś taką agresją to zmieniamy reguły gry.

Dlatego powiem wprost, czego z czystej grzeczności nie pisałem wcześniej, że te wszystkie księgi Akaszy, Uranti, wszystkie te Ambery i inne duszki, aniołki, istoty duchowe, egregory i chuj wie co jeszcze tak katastrofalnie siadły ci na mózg, że nie da się ciebie słuchać. Stary, brzmisz jak ktoś obłąkany i otumaniony, jak ofiara sekty po 10 latach indoktrynacji, jak narkoman po eterze dietylowym, jak amator po grzybkach który żarzył za dużo psylocybiny jak na pierwszy raz. Koło prawdy i koło faktów to ty nawet nie stałeś (no może w kiosku Laughing ), prawdy i faktów to ty nawet na oczy nie widziałeś, nawet ich nie posmakowałeś, i nawet nie jesteś w stanie sobie ich wyobrazić. Wszystko to o czym ty mówisz szumnie nazywając to prawdą jakoby której rzekomo dostąpiłeś w toku studiowania nauk tajeeemnych (uhuhu!), to tak na prawdę jedynie refrakcje twojego głęboko spaczonego mózgu który już od dawna nie odróżnia rzeczywistości od własnych urojeń, schizów, i projekcji.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:18, 27 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
A ja myślę, że wy obaj jesteście za młodzi do tego typu rozmów.
I jeśli już chcecie się lansować na forach, to powinniście się przynajmniej postarać napisać coś interesującego.


Strasznie masz wysokie mniemanie o tym swoim kurwidołku. "Lansować"? Tutaj? Jakbym się chciał "lansować" to bym, przykładowo, bloga na wolnemedia.niet założył. Tutaj? Przy tej aktywności? Kpina nie miejsce do "lansu".

Chyba tylko o sobie masz większe mniemanie, ale to w sumie nie dziwne, z takim ego to inaczej się nie da.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


A co ze Świadkami Jehowy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile