W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 20880
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:56, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xXx napisał:
typowo kapitalistyczne/podłe/niegodziwe podejście... co ja będę miał z tego? ile zarobie? odniosę jakiś sukces materialny? ugram coś na tym? przeciągnę kogoś na swoja stronę czy nie? bo jak nie to po co to robić...


Bo zamiast toczyć dysputy na serwerze to lepiej zorganizuj sobie spotkanie, gdzie w żywe oczy przekonasz człowieka do swoich racji i od słów przejdziecie w czyn. Bo pisanie na forum to takie dla pisania same w sobie jest. Nic konstruktywnego to nie tworzy, kolejne narzekactwo dla poprawienia humoru. Taki intelektualny onanizm. Niby trzepiesz konia i jest Ci fajnie, ale nie dałeś tej przyjemności innej osobie, a i na dodatek sam siebie oszukujesz. Nie musisz mi odpisywać bo mam gdzieś czyjąś opinię, która niczym innym nie różni się od setek innych opinii. Ja kończę dyskusję w tym wątku, sam nie wiem po co w ogóle zacząłem tutaj pisać, pewnie z chwilowego nadmiaru wolnego czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 13 Lut '11   Temat postu: Re: Półrawda i gówno prawda Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Pozostaną wtedy w odmóżdżonym "raju" różne rwRIGHT'y i innej maści Franz'e


Do chuja Pana! To już lekka przesada. Ja Was nie obzywam! Takie dzielenie na "różnych" to czysto nazistowska ideologia, która jak wiemy dzieliła rasy na podludzi. Do kurwy nędzy! Jak ten świat ma wyglądać normalnie, jak chodzą po nim takie kurwy? Nie chodzi mi o to, że ktoś ma odmienne ode mnie poglądy, szanuję Twoje, więc Ty i uszanuj moje, ale nie stosuj wobec mnie takiego języka. Co z Was za libertarianie, jak narzucacie mi, i innym o podobnych poglądach swoje własne (lub narzucone Wam przez innych)?!

Hasło libertarianizmu:
Cytat:
twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja


Więc kurwa przedstaw swoje poglądy, ja przedstawię swoje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby przedstawić swoje poglądy najpierw trzeba je mieć.
on nie ma swoich poglądów - tylko cudze Smile
do tego archaiczne i głupie - nowością, ni błyskotliwością nie śmierdzą.
antyczni dramatopisarze są bardziej przenikliwi i użyteczni od tych ograniczonych prymitywów, osiemnastowiecznych "kapitalistów", rzekomo wolnościowców, a tak naprawdę piewców wyzysku.
ci ludzie są tak ograniczeni, że nawet jak kiedyś biznes którym kierują (a wszyscy oni mają, lub marzą o tym by mieć biznes) upadnie na ryj, bo bogatsza konkurencja dobierze im się do dupy inwestując w dumpingowe ceny, skończą na kasie w tesco, to dalej będą mówić że kapitalizm jest najzajebistszy.

zamiast go pytać o poglądy zapytaj go lepiej jaką książkę ci poleca - sam se przeczytasz, po co ma ci jeszcze niechcący wypaczyć jej sens? i jeszcze będziesz mu mógł wyjaśnić jeśli czegoś z niej nie zrozumiał - dzięki temu stanie się jeszcze doskonalszym promotorem tych cudownych i jedynie słusznych poglądów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 13 Lut '11   Temat postu: Re: Półrawda i gówno prawda Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[size=7][quote="rwRIGHT"]
Adam Polo napisał:
Pozostaną wtedy w odmóżdżonym "raju" różne rwRIGHT'y i innej maści Franz'e


Do chuja Pana! To już lekka przesada. Ja Was nie obzywam! Takie dzielenie na "różnych" to czysto nazistowska ideologia, która jak wiemy dzieliła rasy na podludzi. Do kurwy nędzy! Jak ten świat ma wyglądać normalnie, jak chodzą po nim takie kurwy? Nie chodzi mi o to, że ktoś ma odmienne ode mnie poglądy, szanuję Twoje, więc Ty i uszanuj moje, ale nie stosuj wobec mnie takiego języka. Co z Was za libertarianie, jak narzucacie mi, i innym o podobnych poglądach swoje własne (lub narzucone Wam przez innych)?!
[/size
]

Szczególnie podobała mi się Twoja wypowiedź:
"Jak ten świat ma wyglądać normalnie, jak chodzą po nim takie kurwy?"
Rozumiem, że słowo "kurwa" jest stosowane przez Ciebie przy romantycznej kolacji, jako pochlebstwo dla kucharki...?

Czy ja Ci coś narzucam? W którym miejscu?
Krytykuję tylko poglądy nazywając je "odmóżdżonymi". Jeśli jesteś myślący, to masz szansę je zmienić.
Po doświadczeniach komunistycznych trzeba mieć braki, żeby nie widzieć związku między odmóżdżoną utopią, a niszczycielską perswazją jej wprowadzania.

Co do książek. Problem polega na tym, że czytając te same wyciągamy różne wnioski. Więc nawet cała lista nie jest w stanie przynieść właściwych skutków. Może to po prostu różnica w konstrukcji mózgu.

Jeśli wkurwianie się wpływa pozytywnie na Twoje procesy myślowe, to chyba dobrą robotę tu wykonałem. Może to kwestia dokrwienia (czyt. wkurwienia) mózgu?
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 13 Lut '11   Temat postu: Re: Półrawda i gówno prawda Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Co do książek. Problem polega na tym, że czytając te same wyciągamy różne wnioski. Więc nawet cała lista nie jest w stanie przynieść właściwych skutków. Może to po prostu różnica w konstrukcji mózgu.

Eee, to muszą być książki słabo propagandowe skoro, każdy może wyciągnąć inne wnioski.
Serio, takie też czytasz...? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi:

Po pierwsze: Nie doceniasz rwRIGHT, skoro sądzisz, że potrzebuje adwokata w polemice ze mną.
Po drugie...
....a nie chce mi się dzisiaj z Tobą gadać Smile. Ale zrobię jeden wysiłek i zacytuję starocie, które pasuje jak ulał do gości czujących mocną potrzebę udekorowania każdej dyskusji swoją "mądrością".
Modlitwa św Tomasza. Odmów ją czasem.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, ze muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, ze chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

Użycz mi chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:11, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak kurwa, nie dość że bezmyślny piewca wyzysku, to jeszcze nawiedzony klecha.

czegóż innego się mogłem spodziewać? Smile

Cytat:
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, ze muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, ze chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. co do chwalebnego uczucia, nie musisz oddawać Smile

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

Użycz mi chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.

spoko - zachowam i na pewno odbiorę chęć... nie mogę jednaj obiecać że wyzwolę twój umysł, gdyż to już jest niestety poza moją mocą, że o tych skrzydłach nie wspomnę.
natomiast co do chwalebnego uczucia, że możesz się mylić... jasne, masz - nie musisz nawet oddawać. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pochylenie się nad modlitwą.
I gratuluję umiejętności wejścia w rolę Wlk Architekta Smile

Może to powtarzalne ćwiczenie pozwoli na lepszy ogląd spraw z balkonu w przyszłości
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:56, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za to ja gratuluję pokory.
i współczuję intelektu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech i tak będzie.
Byłbym naiwny, gdybym oczekiwał od kogokolwiek przyznania się do niższego IQ. Tu dopiero potrzebny jest bezmiar pokory.

Niechże każdy pozostanie przy swoim własnym, dobrze znanym intelekcie.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo w podpisie masz:

Cytat:
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"


Czy wiesz kogo to jest cytat? Cytat jest Ernesto Che Guevary. Powszechnie uważanego za mordercę dzieci i kobiet, dyktatora tudzież terrorysty.

Z tego co wcześniej przeczytałem, komunistów uważasz za "odmóżdżonych". Jednak Tobie samemu podoba się sens tego cytaty i go używasz. A więc, skoro cytat jest odmóżdżonego komucha, tak więc i ty jesteś odmóżdżony.

Sam tego nie wymyśliłem, to byłeś Ty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT
Czasami warto poczytać swoje posty. Może część udałoby Ci się w porę wykasować. BIMI w swojej mądrości dał taką możliwość przez bodajże kilkanaście minut po wpisie.
Otwartość umysłu polega na tym, że nie przeszkadza kogo się cytuje, ale co.
Według Twojej logiki, jeśli Stalin stwierdzi, że Ziemia lata wokół Słońca, to nigdy nie przyznasz mu racji ze względu na jego popaprane życie?

Weź się klepnij w czoło.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT napisał:
Z tego co wcześniej przeczytałem, komunistów uważasz za "odmóżdżonych". Jednak Tobie samemu podoba się sens tego cytaty i go używasz. A więc, skoro cytat jest odmóżdżonego komucha, tak więc i ty jesteś odmóżdżony.

Sam tego nie wymyśliłem, to byłeś Ty!


Nie, wcale tak nie twierdzę, tylko mówię, że jeśli nazywasz najpierw kogoś odmóżdżonym a potem uznajesz jego "wyprodukowane dobra" (teraz to takie modne słowa) w postaci tego cytatu sam sobie zaprzeczasz. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rwRIGHT odpowiem Ci może tak:
Człowiek mądry mówiąc tysiąc słów musi palnąć jakieś głupstwo.
Podobnie jest z głupcami... tylko, że odwrotnie Smile

Che też się zdarzyło, choć nie uważam go za głupca. Nie uważam za głupców promotorów komunizmu. Do tego trzeba niezłej wyobraźni. Uważam za niedoinformowanych naiwniaków wszystkich, którzy w te wyobrażenia wierzą.
W której grupie się usadawiasz, to Twój wybór.
Ale nie żądaj ode mnie, aby tylko z tego powodu, że źle wybierzesz, mam zmieniać nalepkę "głupcy" na moim worku z głupcami. To byłaby megalomania
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:00, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj panowie,panowie..

A.Polo zakładając że pan cię wysłuchał taką oto modlitwe dziękczynną powinieneś odmówić:

Panie dziękuje ci że obdarzyłeś mnie łaską ignorancji i obojętności.

Dzięki twoim darom nie musze korzystać z zasobów mądrości jakie posiadam.

obdarzyłeś mnie otępiałym umysłem za co bardzo ci dziekuje.

łaska głupoty jaka na mnie spływa pozwala mi żyć w zgodzie z ludzmi a ogrom mej omylności sprawia że tabula rasa przy mnie to encyklopedia wiedzy zapisana maczkiem.

Jak że wielka jest twoja potęga i moc i hała na wieki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pr0meteusz napisał:
oj panowie,panowie..

A.Polo zakładając że pan cię wysłuchał taką oto modlitwe dziękczynną powinieneś odmówić:

Panie dziękuje ci że obdarzyłeś mnie łaską ignorancji i obojętności.

Dzięki twoim darom nie musze korzystać z zasobów mądrości jakie posiadam.

obdarzyłeś mnie otępiałym umysłem za co bardzo ci dziekuje.

łaska głupoty jaka na mnie spływa pozwala mi żyć w zgodzie z ludzmi a ogrom mej omylności sprawia że tabula rasa przy mnie to encyklopedia wiedzy zapisana maczkiem.

Jak że wielka jest twoja potęga i moc i hała na wieki..


Cytat:
Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu.


Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 11 Lip '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O co chodzi w komunizmie:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:22, 30 Sty '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karoń w Wałbrzychu, jeden z najspójniejszych materiałów z tym człowiekiem. Warto wysłuchać.


_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 19:13, 05 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Karola, a nie Karla? Zwykło się tłumaczyć imiona koronowanych głów, a nie jakiś kurew. Korwin i Michalkiewicz tłumaczą wszystkie imiona, ale nie o imionach mowa.

Czym jest komunizm, wie jego projektant, czyli rzeczony Karl Marks. Napisał on o nim dużo. Z ważniejszych rzeczy to wg. niego jest to system absurdalny ekonomicznie. Napisał to wprost, w tekście. Napisał także m.in. o terrorze, mordowaniu, grabieży, przymusowej pracy. Sam Marksizm jest tylko trampoliną do zdobycia władzy. W pierwotnej wersji zakładał podburzenie ciemnoty do walki, mordowania, rabunku i oddania władzy partii rewolucyjnej. Partia od początku tworzy siepaczy z najbardziej radykalnych i okrutnych elementów, by potem wykorzystać ten aparat do tłumienia kolejnych spodziewanych rozruchów, mordowania opozycji oraz zagonienia motłochu do pracy. Marks wiedział, że grabież nie przynosi długotrwałych efektów gospodarczych, a nawet szkodzi. Przewidział także bunt, więc kluczowym był terror. Wiedział, że tylko praca daje efekty gospodarcze i jasne było, że zdemoralizowany motłoch nie będzie chciał dobrowolnie pracować, tylko kraść. Reasumując, komunizm jest systemem niewolniczym. Z założenia niewydolnym i zbrodniczym. Musiał doprowadzić do efektów jakie znamy, bo takie są założenia. Jeśli ktoś myśli, że nie ma takich założeń, to nie czytał Marksa i następców. W Rosji tak było za Lenina: Rewolucja, mordowanie, grabież, obozy, bieda. Mimo wybicia rewolucjonistów, trockistów i prób podniesienia gospodarki przez Stalina nic nie dało się zrobić. Kolejne rządy i sekretarze przedłużały krach. W CHRL Wielki Skok spowodował śmierć głodową 30 000 000 ludzi. Jak napisałem wcześniej, to jest trampolina do władzy absolutnej nad planetą. Dlatego Marksa, Lenina i wszystkie popłuczyny tej ideologii finansowała banksterka eskimoska tzw. Kapitaliści. Robią to cały czas do dnia dzisiejszego i nie przestaną. Zresztą praktycznie wszyscy filozofowie rozwijający marksizm są eskimosami, a podstawą wszystkich najważniejszych twierdzeń jest eskimoska "teologia". Osłonę medialną zapewniają....a jakże eskimoskie media i przemysł rozrywkowy.

Przywołany tu p. Karoń pięknie i zrozumiale to wykłada. Opisuje wiele wątków pobocznych, kontekst historyczny, mentalny. Istny młot na komuchów. Rzecz jasna trzeba trochę wysilić mózg i poświęcić czas, bo same Pojęcia Podstawowe, to parę godzin. Do tego wykłady o długości 1h do ponad 3h.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:20, 08 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z lepszych odcinków wIsRealu24 z Karoniem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 08 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największym komunistą w historii był pewien żydowski cieśla, który nauczał Żydów, by oddawać swe majątki i żyć we wspólnocie w zgodzie z przykazaniami boskimi. Ciekawe czy Żuloń i tv klozetowa wSrealu, zrobią o nim jakiś specjalny odcinek? Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 09 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunizm, jest najdoskonalszą formą systemu społecznego, jest najbardziej zbliżony do naturalnych zachowań.
Komunizmu nigdy nie da się osiągnąć, bo komunizm, jest ideologicznie idealny, a nic co jest idealne nie da się osiągnąć.
Do komunizmu można dążyć, i najlepszą do tego drogą jest socjalizm.

Jako mała ciekawostka, kapitalizm, kiedy był projektowany w USA, miał być drogą do systemu, który dziś nazwali byśmy komunizmem.
Kapitalizm miał być przejściowy i krótkotrwały. Miał szybko zmienić system feudalny w formę socjalizmu.
Architekci kapitalizmu, zdawali sobie sprawę z jego niedoskonałości i zagrożeniach jakie kapitalizm niesie, dlatego uważano, że będzie to krótkotrwały okres przejściowy. Tak by szybko zaspokoić potrzeby produkcyjne przy wyjściu z gospodarki feudalnej.

Co do "ofiar" komunizmu, to pisze się o ich milionach, ale nigdzie nie ma śladu dowodu.
Natomiast zbrodnie kapitalistyczne, są dobrze udokumentowane i ... przykryte milczeniem.
Więc następnym razem, jak ktoś będzie pisać o wybiciu 1/4 populacji jakiegoś kraju przez komunistów, niech sprawdzi dokładnie skąd te liczby się pojawiły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 08:54, 09 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojęcie co jest zbrodnią zależy od punktu widzenia z odpowiedniego siedzenia .
Patrzcie , taka Rosja Carska kraj rolniczy bez większego przemysłu . Łatwo dali się zrobić . 20 lat Socjalizmu , dało 40 tysięcy czołgów rocznie , nie wspomnę o innym sprzęcie . Ten skok technologiczny i ewolucyjny został okupiony ofiarami . Ale ruski potrzebowali tylko 20 lat , a Zachód potrzebował na to wszystko 100 lat i ofiary też były .
Z drugiej strony jeśli by ruskie tego nie zrobili , dziś mogłoby ich nie być .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 09 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszym przykładem jak socjalizm działa, są Chiny.
Rewolucja w Chinach zaczęła się w okolicy lat 30 ubiegłego wieku i trwała do 1947 roku.
Chiny w tym czasie były krajem o gospodarce feudalnej, z analfabetyzmem sięgającym 90%!
W latach 20-30 ubiegłego wieku, 6 krajów już podzieliło Chiny na swoje kolonie.
Niecałe 70 lat zajęło Chinom by dziek socjalizmowi, kraj zmienić z upadłego feudalizmu przygotowanego do kolonizacji na trzecią potęgę światową i to nieomal w każdej dziedzinie.
Jedyną przeszkodą dla państw idących drogą socjalizmu, są sankcje nakładane przez tak zwany "wolny" świat kapitalistyczny.
Który obawia się, że socjalizm jako naturalna droga do lepszego życia zmiecie kapitalizm w pył.
Tak jest w przypadku Kuby, która żyje pod sankcjami od 70 lat, tak jest z Koreą Północna czy ostatnio z Wenezuelą.
Tak tez było z Polską, gdzie w 1981 roku w grudniu, USA wprowadziły na Polskę sankcje trwające aż do 1989 roku. O czym dziś się nie pisze i nie mówi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 09 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marx, Engels, Lenin [mieszancy], wymyslali systemy polityczne, w ktorych moznaby najlatwiej okradac robotnika. Zaden z ich systemow nigdzie calosciowo nie wszedl w zycie. Oczywiscie najbardziej odpowiadal im komunizm - komu nisht. Wtedy odpowiednio ustawiona wladza decydowalaby, kto dzisiaj dostaje pieniadze. Obmyslano rozdzialy kar, ktore upowaznialyby wladze do takiego dzialania - nawet nie zawiazane buty czy brudne paznokcie [miliony powodow absurdalnych].

Taka wladza [dzieki narodowcom w kazdym kraju byla]. Narodowcy byli na muszce i musieli z kwitka pieniadze zdejmowac. Doprowadzalo to do tego, ze ludzie zarabiali bardzo roznie - robotnik nie mial czasu liczyc swojej pracy. Praca lecial tasmowo i byla roznie obliczana do wyplaty. Tak bylo w Polsce, w innych krajach byli bardziej odwazni - szykanowali bardzo robotnikow w Anglii, we Francji, w USA i wreszcie w Rosji. Rosyjski robotnik sie buntowal i nie dawal sobie pluc w twarz wiec przestal w ogole pracowac.

W biurach regulowano to podwyzkami. Podwyzki inflacyjne naleza sie w kazdym kraju regulaminowo, a zrobiono je jako nagrody [na nagrody byla oddzielna pula pieniedzy].

Pokatny mieszaniec pasozyt zbieral olbrzymie pieniadze, bo byl pod bronia. Nienormalni narodowcy im w tym pomagali. Zalapywali sie tez Zydzi [nigdzie nie pracowali], potem sprytni bezrobotni Niemcy, ktorzy trzymali z mieszancami i im buty czyscili. Doszlo do tego, ze mieszaniec urosl w miliardy [na prawde, bo sam robak bezmozgowy sie bardzo rozmnazal]. Dzisiaj jest juz w telewizji ! Oficjalnej wladzy nigdzie nie ma, ale dysponuje pieniedzmi kazdego narodu i kazdy narod wycina. Nienormalne osobniki narodowcow im w tym pomagaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13   » 
Strona 4 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile