W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 20925
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczasy w bułgarii nowy polonez w 1980 roku, no no wzorowy komunista z partyji, abo ze znajomościami...
nie dziwie sie że mu teroz źle, a teraz trzeba se na wszystko zapracować...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gazda, marudzisz jak stara baba.
mówił ci to już ktoś kiedyś?

naprawdę wierzysz w to, że teraz trzeba se na wszystko zapracować?
a nie że trzeba mieć znajomości? jak i kiedyś Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:48, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od tego jest forum by marudzić nawet jak nie ma do kogo hehe
oczywiście, przecie dla mnie nadal tkwimy w komunie...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GAZDA napisał:
oczywiście, przecie dla mnie nadal tkwimy w komunie...

ale jeszcze przed chwilą w niej nie tkwiliśmy Smile
Cytat:
nie dziwie sie że mu teroz źle, a teraz trzeba se na wszystko zapracować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 10 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
GAZDA napisał:
oczywiście, przecie dla mnie nadal tkwimy w komunie...

ale jeszcze przed chwilą w niej nie tkwiliśmy Smile
Cytat:
nie dziwie sie że mu teroz źle, a teraz trzeba se na wszystko zapracować...


wtedy był komuna peerelowska, a gostek był widocznie cienkim bolkiem niskiego szczebla, abo jego znajomy zmarł...
teraz jest nadal komuna ino 3cio erpeowska/łunioełropejska... miejsca przy korycie sie zmieniły, komuchy przy korycie sie zmieniły...

co nie zmienia faktu że nadal jest komuna...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli generalnie komuna znaczy u ciebie tyle co nieszczęscie, urtapienie. jak stara babka marudzi na straganie, jakiego to nie ma panie utrapienia - tak ty opowiadasz jak to komuna strasznie daje się nam we znaki.
tak?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marudzić można zawsze...
a pisałem wyżej kto jest komuch, i jeśli komuchy decydują o moim to jest komuna...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franz




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
marudzić można zawsze...
a pisałem wyżej kto jest komuch, i jeśli komuchy decydują o moim to jest komuna...


Nie

Jak ktoś decyduję o Twoim to to nie jest komuna bo w komunie decyzje są podejmowane WSPÓLNIE dla dobra OGÓŁU. Jeśli decyzja szkodzi jakiejś jednostce to trzeba ją zmienić. Jesli chcemy wybudować autostradę przechodzącą przez dom Pana X który jest przywiązany do tego domu to jeśli wjedziemy buldożerami i mu go rozpieprzymy dla dobra ogołu to to nie będzie komuna.W komunie musi być wypracowany KONSENSUS. Autostradę zawsze można wybudować tak aby ominąć 'skarb' Pana X , co w kapitalizmie jest nie do pomyslenia , bo kto będzie chciał tracić pieniądze dla jakiegoś dobra Ogołu
wydłuząjąc o pareset metrów autostrade i tracac WLASNE pieniądze? To w kapitalizmie jednostka nic nie znaczy.A wlasciwie znaczy tyle co jej praca albo zycie ktore mozna kupić.

Pan Y który w WOLNYM RYNKU zdobył dużo więcej pieniędzy od Ciebie (ponieważ był bardziej przebiegły , bardziej pozbawiony skrupułów, SILNIEJSZY, LEPSZY od Ciebie) , ma do tego PRAWO , ponieważ jest WOLNYM człowiekiem aby zagarnąć tyle ile chce dla siebie. Nawet jeśli w tym celu kupuję media, lobbuje i wpływa na wybór włądzy w Twoim kraju, tworzy prawo które daje mu monopol to ma do tego prawo bo jest WOLNY i działa w WOLNYM RYNKU i jeśli mu zabronisz-będziesz zwykłym socjalistą który chce dbać o dobro ogołu.Pan Y dba o WŁASNE dobro więc to on chce Ci ZABRAĆ ! Tak chce Ci zabrać bo chce zagarnąć jak najwięcej dla siebie i zwyczajnie -nie starczy dla Ciebie, jesli nie
bedziesz bardziej przebiegły od Pana Y. Jesli chcesz go nazwać w tym momencie komunistą- nazywaj ale wiedz jedno to jest stereotyp powstały po doświadczeniach z Prlem i jego propagandą.

Komunizm jest wtedy kiedy ty sie zgadzasz oddać część swoich pieniędzy wraz z innymi ludźmi, którzy nie będą mieli nad nim większej wąłdzy od Ciebie aby wybudować coś co będzie służyło OGOłOWI . Zbudowanie wspólnie czegoś na co Ciebie samego PRAWDOPODOBNIE nigdy nie będzie samemu stać a już NAPEWNO nie będzie na to stać wszystkich (jeśli budowali by to osobno ) !

Im bardziej będziesz mu takich praktyk zabraniał tym mniej będzie wolny rynek i tym bardziej będziesz się zbliżał do socjalizmu.
No i znowu słowo którego się czepiacie -"ZABRANIAĆ" . Czasami wydaję mi się że traktujecie go jako synonim socjalizmu.
LIBERALIZM w SOCJALIZMIE polega na tym, że każdy może robić co mu się podoba o ILE TO KOMUŚ INNEMU NIE SZKODZI.

Natomiast w KAPITALIZMIE, LIBERALIZM, wbrew swoim pierowotnym korzeniom (reowlucja francuska to socjalistyczny zryw) przywdział formę ' róbta co chceta' i nie patrzcie na innych co z tego że 'wszyscy ludzie są BRAĆMI ' najważniejszy jestem JA , MOJE DOBRO, MOJA WŁASNOŚĆ ! Przecież każdy jest tak samo równy jak ja ! Miał takie same szanse jak ja ! .Więc to nie moja wina że mu się nie powiodło i teraz mogę go przygnieść i ogłosić się ZWYCIĘZCĄ!

No i gdzie jest wolność tego drugiego człowieka? Gdzie jest to braterstwo międzyludzkie? A wiem - zostały zgwałcone pod pozorem równości i mylnego rozumienia liberalizmu.

Coś mi się zdaje że Wasz Korwin mówiąc o liberalizmie dziwnym trafem zawsze mówi o tym pierwszym i prawdziwym -socjalistycznym.

No cóż ludzie są z natury dobrzy, tylko często (pod sugestią) błądzą i wybierają złe sposoby realizacji swoich zazwyczaj dobrych celów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:56, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieskrępowani ludzie pracują na własny dorobek, kierując się chciwością, egoizmem nazywaj jak chcesz, ale w efekcie przyczyniają się na rozwój społeczeństwa. Hodowca bydła nie hoduje tego bydła z pierwszą myślą w głowie, abyś miał możliwość nakarmić swoją rodzinę. Tylko zauważył, że rynek ma zapotrzebowanie na tego typu mięso i hoduje je by sprzedać i zarobić pieniądze dla własnej korzyści i myśli o swojej rodzinie, nie Twojej. Nie ma w tym nic złego, nikomu nie wyrządza krzywdy. Ty natomiast korzystasz na tym, że komuś się chce rano przed wschodem słońca przepędzić bydło i nakarmić bo lubi wstawać o świcie i fachu nauczył go np. jego ojciec - to jest to co najlepiej potrafi robić w życiu i jest nastawiony na profity bo ma klientelę, która to mięso kupuje. Jeżeli jest największym hodowcą bydła i przekupi urzędników by restrykcyjnie podchodzili do mniejszej konkurencji to jest to zakłócenie wolnego rynku i niezgodne z jego ideami. To, że jest majętniejszy nie obliguje go do tego, że może łamać zasady obowiązujące na wolnym rynku.
To samo z autostradą. Własność prywatna to świętość i żaden przedsiębiorca nie ma prawa wbrew właścicielowi zaorać mu pole.
Swój komunistyczny konsensus buduj na własnym terenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:19, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franz napisał:
bla bla


na swoim decyduje JA a nie ogół...
jak ktoś inny poza mną decyduje o moim to jest to dla mnie komuna...
ktokolwiek by chciał przejąć moje wbrew mojej woli, musi to zrobić zbrojnie...
a w przejmowaniu własności wbrew woli właścicielów komuchy są mistrzami...
historia pokazała swoje...
komuchy nadal nie oddały co ukradły, więc jest nadal komuna...
3rp jest kontynuacją prl pod inną nazwą z kosmetycznymi zmianami, by motłoch myślał że to cosi nowego...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franz




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O widzę że zatwardziali korwinowcy. Takich lubię . Myślą, że swoją wolność, niezależność i byt sobie kupią pracą , zapominają jednak że w takim wypadku inni mogą ich ubiec Wink
Budujecie swój system na wąskiej krawędzi pomiędzy prawnym niewolnictwem.Kto da mi gwarancję wolności jeśli jestem biedny ? Bo gwarancję mam tylko wtedy kiedy nikt nikogo nie może przekupić a to wiąże się z brakiem własności prywatnej.
Wtedy ktoś co najwyżej może mnie pobić i zniewolić.

Do GAZDA :


Masz rację komuniści których wymieniasz kradli mienie innych ludzi.
Ukradli mienie m.in niemcom, żydom, byłym polskim szlachcicom , burżuazji, duchownym i wielu innym.
Prawdziwy komunista nie odebrał bym Wam niczego wbrew waszej woli, chyba że zrobiłby to z egoistycznych pobudek - np nienawidzi Pana x za to że tarza się w bogactwie a jemu rzuca ochłapy.Zmiana sytuacji jest niemożliwa ponieważ ten gość pochodził z biednej rodziny, nie ma wykształcenia, pieniędzy( za malo zarabia by zaoszczedzic) i co najwyżej moze zmienic prace na podobnie platna więc idzie i kradnie mienie Pana x, nie ma w tym nic dziwnego, kazdy tak moze zrobic.
Rozumiem również że żal ci duchownych i dawnej szlachty której odebrano majątki, przecież oni tylko przez tysiąc lat gnębili i wyzyskiwali chłopów. A no tak własnośc prywatna pochodzi od Boga, wiec jej nie można odbierać bo...Bóg tak chciał !

haha

Dbasz tak bardzo o siebie, że nie widzisz, że dzięki temu żyjesz w coraz brudniejszym świecie. Po co dbać o dobro wspólne-ziemie skoro to nie jest moje, czyz nie?

No i co zrobisz z tą swoją własnośćią jak juz ja obronisz? Będziesz jej tak bronił przez całe życie? Bo wiesz każdy chce Ci zabrać. Ktoś bogacąc się chcę wygrać z Tobą konkurencję, żebyś mu nie zagrażał a przy okazji aby zagarnąć Twoją własność.To walka o byt- walka bez końca. Jesteś jej niewolnikiem, żeby jej uciec możesz się tylko zabić tak jak niewolnik.
Uważasz że warto poświęcic jej życie, jeśli można się bez niej obejść ?


do ERDE :

Fajnie, ale to bardzo naiwne co mówisz i stawia wolny rynek w kategoriach systemu NIEMOZLIWEGO do zaistnienia czyli nawet nie utopii która jest jedynie niewiarygodna do zaistnienia.Zawsze będzie ktoś musiał stać na straży wolnego rynku a tym samym ten ktoś będzie podatny na korupcję no i wolny rynek znika.Zresztą powtarzam to co mówiłem w poprzednim poście.

Rozumiem, że uważasz że jakość zywności pogarsza się dlatego, ponieważ żyjemy w socjalizmie.
Jeśli trafiłem, to prosze podaj swoje argumenty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 11 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ogóle to myślę, że kwestia tego czym jest "własność" to odwieczny problem ludzkości z którym nigdy sobie ona nie poradzi.
jeśli się zastanowić nad tym ile we współczesnym świecie jest rodzajów własności - tego że można coś posiadać, że wymienię: samochód, żonę, akcje, dług, prawa autorskie, poglądy, części ciała, itp. - każdą z tych rzeczy posiada się inaczej, nabywa się inaczej i zbywa inaczej.
jeśli jest jakiś problem z systemem, obojętnie którym, to zapewne wynika ze zróżnicowania tego co kto uważa za "moje".
komunizm, kapitalizm, czy socjalizm - to są kwestie drugorzędne. a poza tym ludzi nie interesuje rząd dopóki im się nie wpierdala do telewizora Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A obowiązkowe płacenie podatków to komuna czy liberalizm?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franz




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:33, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywisćie ze liberalizm(takim jakim wy sobie go wyobrazacie ) i to nie z powodu tego ze w komunie nie ma pieniedzy.
W przypadku konfliktu o granice swojej wolności między dwoma jednostkami, jest on rozwiązywany siłowo i jedna z jednsotek traci wolność na rzecz tej drugiej.(silniejszy rzad wymusza na tobie placenie podatkow dla wlasnych egoistycznych celow )
Tylko w systemie w którym nie ma pieniędzy a co za tym idzie zawiści, chciwości i zazdrości które powodują następowanie na czyjąś wolność, każda jednostka jest wolna i niezależna i dobrowolnie widzi potrzebe wspierania innych i budowania wspólnoty która taka wolność gwarantuje. Dlaczego gwarantuję? ponieważ eliminuje w/w przyczynę totalitaryzmu i braku wolności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:32, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko w systemie w którym nie ma pieniędzy a co za tym idzie zawiści, chciwości i zazdrości


Naiwne dzieciece myslenie, rzeczywistosc jest troszke inna.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adm Michnik wypowiedział się ostatnio ciekawie że: jeśli ma wybierać między niedoskonałą komuną a niedoskonałą demokracją to woli niedoskonałą demokracje.

no ja też tak wole, ale system finansowy mi tak już średnio sie podoba a traktowanie w nim i podejście do zasobów ludzkich jeszcze gorzej . jeśli na tym ma polegać niedoskonałość demokracji to fajnie by było żeby jednak dążono do jej udoskonalenia.

Co prawda tego typu niedoskonałość demokracji jest bardzo opłacalna dla mniejszości ,która w wiekszości posiada kapitał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ zwolennicy komunizmu:
nie jestem korwinistą, a klechy to dla mnie tak samo komuchy ino że corne...
wy se tam mozecie gadać te propagandowe filozofie, niewazne jak to bedziecie opisywac, ja swoje wiem, widziałem jak funkcjonuje komuna, i przeczytawszy komunistyczne ideowe bzdury, rozumiem też dlaczego tak sie stało...

ale nie zamierzam tego tłumaczyć, dyskusja ta nie ma sensu, ponieważ komuchy mają gdzieś opinie indywidualnej jednostki, liczy sie ino kolektyw...

także gadajcie se, no i między sobą możecie se robić komunizm, i robić se co tam chcecie, ino wara ode mnie i tego co moje...
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franz




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka rzeczywistość lukup ? Nawet w totalitarnej PRL w ktorej jednak wystepowala JAKAS forma rownosci w dochodach było wiele mniej przestępstw, kradzieży itp. Na wolność następowało praktycznie tylko totalitarne państwo i osoby bedace bezposrednio jego beneficjentami. Dużo łatwiej bedac pracownikiem mogłeś zrzucić ze stołka jakiegoś dyrektora panstwowej firmy (chyba ze mial powazne plecy). A dziś co? Idz i wygraj w sadzie sprawę z bogatym pracodawcą, powodzenia.

Lukup kiedy ja mówię że powodem (podaje konkretny argument) ograniczania wolnosci (czy to przez panstwo czy indywidualnych ludzi ) sa pieniadze ktore generuja zawisc itd to ty odpowiadasz mi ze jestem naiwny nie podajac zadnego argumentu za swoja tezą.
No to ja moge powiedziec ze jestes glupi i co z tego wyniknie za dyskusja?

Tak Gazda kolektyw formuje sie tylko po to zeby decydowac o twoim zyciu i pieniadzach wiec idz czym predzej bronic swojej wlasnosci i wolnosci bo ci ja zabiora i wyobrazaj sobie ze stoi za tym miedzynarodowka ktora chce stworzyc rzad swiatowy a nie dopuszcza do tego tylko alex jones. Laughing
To bardzo ciekawe że to czy jestes wolny uzalezniasz od tego czy posiadasz na wlasnosc dobra materialne.Nie dziwie się że tak kurczowo się ich trzymasz, bo dobra łatwo stracic, zniszczyc no i wreszcie odebrac.

Słowa michnika Prometeusz , które przywołujesz można skwitować jednym stwierdzeniem: demokracja to wypaczenie kapitalizmu a totalitaryzm to wypaczenie komunizmu. A temu że broni tego pierwszego nie ma sie co dziwic, bo to w nim jest bohaterem gawiedzi którą wychowały mass media.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rwRIGHT




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:42, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Cytat:
Tylko w systemie w którym nie ma pieniędzy a co za tym idzie zawiści, chciwości i zazdrości


Naiwne dzieciece myslenie, rzeczywistosc jest troszke inna.


Rzeczywistość jest właśnie taka:

Cytat:
Zdaniem R.Gładkowskiego przyczyna takiego stanu rzeczy leży głównie w ludzkiej pysze gdyż to właśnie ona ([1] str. 5Cool :

"... prowadzi człowieka do chorobliwego współzawodnictwa, które daje uczucie rozkoszy nie tyle z faktu zdobycia czy posiadania czegoś, ile z posiadania więcej niż inni. Pyszałek pragnie być nie tyle bogaty, sprytny czy potężny, ile najbogatszy, najsprytniejszy i najpotężniejszy. Pełen pychy człowiek kradnie nie dlatego, że potrzebuje, ale aby sobie udowodnić, że jest lepszy od innych. Tym należy tłumaczyć niekończące się zawody w bogaceniu się uprawiane przez interbankierów. Współczesna mieszanka cywilizacyjna ignoruje niezwykle wielkiej wagi wymóg postawiony przed ludzkością przez największe autorytety znane pisanej historii: ZAKAZ LICHWIARSKIEGO POŻYCZANIA PIENIĘDZY. Tego wymagał biblijny Mojżesz, po nim Arystoteles, później Jezus Chrystus, jego uczniowie i ich następcy. Wielkie cywilizacje były zgodne co do tego, że w społeczeństwie nie powinno być miejsca dla lichwiarzy. Pieniądz powinien ułatwiać wymianę dóbr.


Źródło:
Kod:
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/plan/plan.html


Myślę jednak, że to nie pieniądz jest największym złem tego świata, tylko pieniądz w rozumieniu jako narzędzie w rękach interbankierów i możnych tego Nowego Świata.

Lukup, rozumiem z tego co napisałeś, że rzeczywistość musi być taka jaka jest obecnie i nie należy jej zmieniać? Typowa polska mentalność... Dlaczego rewolucje były we Francji, Hiszpanii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, a nigdy w Polsce? Tak, tak dalej zwalajmy winę na Ruskich i Szwabów...

Pr0meteusz napisał:
Adm Michnik wypowiedział się ostatnio ciekawie że: jeśli ma wybierać między niedoskonałą komuną a niedoskonałą demokracją to woli niedoskonałą demokracje.

no ja też tak wole, ale system finansowy mi tak już średnio sie podoba a traktowanie w nim i podejście do zasobów ludzkich jeszcze gorzej . jeśli na tym ma polegać niedoskonałość demokracji to fajnie by było żeby jednak dążono do jej udoskonalenia.

Co prawda tego typu niedoskonałość demokracji jest bardzo opłacalna dla mniejszości ,która w wiekszości posiada kapitał.


Tak na prawdę i na serio to komunizm opierał się na demokracji. A gadanie, że komunizm i demokracja to dwie przeciwności jest zwykłym niedoczytaniem i poddawaniem swojego umysłu mediom, które wpaja ludziom, że komunizm = terroryzm or totalitaryzm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA




Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 45
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 12 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franz napisał:
To bardzo ciekawe że to czy jestes wolny uzalezniasz od tego czy posiadasz na wlasnosc dobra materialne.


czytaj ze zrozumieniem, nie uzależniam tego od posiadania czegokolwiek ino od tego czy posiadanie i dysponowanie czymkolwiek przez jednostke jest mozliwe...
dobra koniec. nie gadam z komuchami hehe poza tym symaptyzująca z komuchami władza forumowa pierdolneła mi limit na postowanie...

wszystkim komunistom życze miłego filozofowania i oby wam ktoś zajebał telefon/auto/whatever hehe ciekawe jak wtedy bedziecie patrzeć na własność hehe Twisted Evil
_________________
ŚLEBODA ABO ŚMIERĆ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:30, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franz napisal:

Cytat:
Dużo łatwiej bedac pracownikiem mogłeś zrzucić ze stołka jakiegoś dyrektora panstwowej firmy (chyba ze mial powazne plecy). A dziś co? Idz i wygraj w sadzie sprawę z bogatym pracodawcą, powodzenia.



Trzeba przyznac ze kiedys duzo ladniej mowilo sie o Zydach - byli to ludzie z plecami Laughing

Na pochyle drzewo, kazda koza skacze Laughing
Kiedys mogles wygrac z tym co nie mial plecow, dzisiaj mozesz wygrac z tym co nie ma pieniedzy. Chyba widac ze to jest to samo, choc slownictwo inne.

Cytat:
Lukup kiedy ja mówię że powodem (podaje konkretny argument) ograniczania wolnosci (czy to przez panstwo czy indywidualnych ludzi ) sa pieniadze ktore generuja zawisc itd to ty odpowiadasz mi ze jestem naiwny nie podajac zadnego argumentu za swoja tezą.


Juz sporo razy pisalem na temat likwidacji pieniedzy, ale skoro Bimi tez uwaza ze powinno sie je zlikwidowac to dochrapalem sie limitu 4 posty na dzien.

W poscie
viewtopic.php?p=175671#175671
napisalem:
Cytat:
Jestes w wielkim bledzie, nawet jesli wyeliminujesz pieniadz to bedziesz musial go czyms zastapic (cyferkami w komputerze ...).

Powinienes zrozumiec ze pewnych ludzi przekupuje sie nie pieniedzmi ale na przyklad jakimis przywilejami (tytulami naukowymi czy szlacheckimi, dostarczajac zboczencom "zabawek seksualnych" jak dzieci dla pedofilow,...mozna obdarowac ludzi terenami, palacami, samochodami czy samolotami i wielka liczba slugusow, mozna rowniez dac zloto czy inne metale lub kamienie wartosciowe). Korupcja nie musi byc dokonywana pieniedzmi.

Jest niemozliwe wyeliminować czynniki wywołujące korupcję.
Zamykanie oczow i udawanie ze problem przestaje istniec jest tylko i wylacznie dziecinada.

Skoro problem istnieje i zawsze bedzie mial tendencje do istnienia jedynym sposobem na zlagodzenie tego problemu jest kara ktora moze odstraszyc. Nie kazdy bedzie odstraszony, ale problem plagi korupcji zostanie wystarczajaco zmniejszony i bedzie sie wtedy mowic o wyjatkach.

Co prawda w tym wypadku skupilem sie na korupcji, niemniej jednak tak samo jest z zawiscia itd.


Na moje stwierdzenie

Cytat:
lukup napisał:

Cytat:
Cytat:
Tylko w systemie w którym nie ma pieniędzy a co za tym idzie zawiści, chciwości i zazdrości


Naiwne dzieciece myslenie, rzeczywistosc jest troszke inna.


rwRIGHT zacytowal fragment

Cytat:
Współczesna mieszanka cywilizacyjna ignoruje niezwykle wielkiej wagi wymóg postawiony przed ludzkością przez największe autorytety znane pisanej historii: ZAKAZ LICHWIARSKIEGO POŻYCZANIA PIENIĘDZY. Tego wymagał biblijny Mojżesz, po nim Arystoteles, później Jezus Chrystus, jego uczniowie i ich następcy. Wielkie cywilizacje były zgodne co do tego, że w społeczeństwie nie powinno być miejsca dla lichwiarzy. Pieniądz powinien ułatwiać wymianę dóbr.



Cytat:
Myślę jednak, że to nie pieniądz jest największym złem tego świata, tylko pieniądz w rozumieniu jako narzędzie w rękach interbankierów i możnych tego Nowego Świata.


Jak najbardziej zgadzam sie co do tej refleksji, trafiles w sedno sprawy.

Cytat:
Lukup, rozumiem z tego co napisałeś, że rzeczywistość musi być taka jaka jest obecnie i nie należy jej zmieniać?


Niestety tutaj NIC NIE ZROZUMIALES! Mowiac o rzeczywistosci mam na mysli ludzi i ich zachowanie, kazdy czlowiek jest inny, jest sporo roznych swiatopogladow i bardzo rozny sposob intrepretacji co jest dobro a co zlo...

W religiach mowi sie : Nie zabijaj.

ale np. dla Zyda oznacza to ze nie ma zabijac innego Zyda, (lecz gdy Zyd nie chcial sluchac rabina to wrzucano takiego klienta zywcem do wrzacego oleju). Zabijanie nie zydow czyli gojow - ta tak jak zabijanie much....

Dla chrzescijan, z papierzem na czele zabijanie indian czy muzulmanow nie bylo problemem, przeciez niewierni nie maja duszy! O wybrykach inkwizycji mysle ze mieliscie okazje slyszec.

Co do muzulmanow to chyba byli "dosc tolerancyjni" (w porownaniu do Zydow i chrzescijanstwa) jesli pominiemy prawa kobiet, w kazdym razie tak ja to widze.

Ogolnie biorac wszystkie religie sa "opresyjne" w mniejszym lub wiekszym stopniu.
Co sie tyczy Buddyzmu to jest to filozofia a nie religia.


Wracajac do cytatu co podales:

Cytat:
ZAKAZ LICHWIARSKIEGO POŻYCZANIA PIENIĘDZY


Czy wiecie ze w krajach arabskich pozyczaja pieniadze bez lichwy? Bo to jest zakazane w Koranie.
W Egipcie masy ludzi wyszly na ulice aby skonczyc z systemem politycznym ktory dbal tylko o interesy malej kliki "wzajemnej adoracji". Egipcjanie chca rownosci wszystkich obywateli.


Czy wiecie jaka partia polityczna mowila ze ich program sprowadza sie do 2 punktow:

1. Dobro wiekszosci jest wazniejsze od dobra jednostki - to jest duch tego programu.
2. Obalenie niewolnictwa lichwy - to jest podstawa tego programu.

_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franz




Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:11, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
Franz napisal:

Cytat:
Cytat:
Dużo łatwiej bedac pracownikiem mogłeś zrzucić ze stołka jakiegoś dyrektora panstwowej firmy (chyba ze mial powazne plecy). A dziś co? Idz i wygraj w sadzie sprawę z bogatym pracodawcą, powodzenia.




Trzeba przyznac ze kiedys duzo ladniej mowilo sie o Zydach - byli to ludzie z plecami Laughing


Nie to nie byli zydzi. Zresztą to nie ma znaczenia jakiej byli narodowosci, stereotyp zyda handlarza, cwaniaka, dorobkiewicza i lichwiarza powstal z powodu kultury ktora w pewnym okresie sie u nich przyjela i w ktorej pozniejsze ich pokolenia zostaly wychowane. nikt sie cwaniakiem się nie rodzi tak samo jak zydem.Do tego doszły pewne czynniki historyczne które z żydów uczyniły w duzej mierze posiadaczami kapitalu i stad wziela sie nienawisc szerokich biednych mas do nich.
Równie dobrze historia mogła potoczyć się inaczej i nienawidzeni byli by polacy. Nie mozna genetycznie przekazać komuś zasad jakimi będzie kierował się w doroslym zyciu. To wszystko kwestia wychowania, odziaływania środwiska.Wiec prosze oszczedz sobie.

Wracajac do tematu, nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to że miałeś większe szanse wygrać kiedy miałeś rację.Dalczego ? bo nikt cie nie mogl wylac z roboty, nikt nie mogl zastosowac ekonomicznego nacisku ( tylko fizyczny ale to normalne w totalitarnym panstwie ) , co najwyzej mogles spasc na nizszy szczebel, wiec w przypadku kiedy byles robotnikiem nie miales nic do stracenia w przeciwienstwie do kogos na wysokim stanowisku.Ale ktos na wysokim stanowisku czesto mial wplyw na tworzenie sie prawa w tym kraju (totalitarne panstwo). Tak wiec widzisz ze tylko weliminowanie ekonimcznego i prawnego nacisku gwarantuje prawdziwa wolnosc.Kapitalizm tego nie zapewni.
Zwierze cie nie zaatakuje dopoty dopoki nie nastapisz na jego wolnosc, nie wstapisz na jego teren.Bogacac się wstepujesz na teren innych,poniewaz zostawiasz im coraz mniej zasobów az wreszcie kompletnie nic. Zostawiasz im jedynie mozliwosc
odegrania sie na tobie i odgrywaja sie, kradna twoje mienie, zabijaja twoich bliskich itp.Nikt upodlony przez ciebie nie bedzie sie z toba bawil w jakas wolna konkurencje, zeby znow moc przegrac tylko sie na ciebie zemsci.
Tylko po co tak zyć? Skoro mozna zyc lepiej niz zwierzeta, czyli w harmonii ze wszystkimi ludzmi zostawiajac kazdemu ile mu potrzebne do zycia.
Po to mamy wiekszy mozg zeby to zrozumieć.Empatia i moralność czynią nas ludźmi.


Wytłumacz mi w takim razie jak to możliwe, że w USA gdzie jest chyba najsurowsze prawo na ziemii, za kratami siedzi 3mln ludzi a pomimo tego, że każdy może posiadać broń to w niektórych miejscach strach na ulice wyjść.
Niedlugo wszyscy w usa beda za kratami , wszyscy na calym swiecie a ty dalej bedziesz myslal ze to ci zli komunisci cie zniewolili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erde




Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 730
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:41, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franz. Nie wiem ile masz lat, czym się zajmujesz i jakie masz cele w życiu. Widzę, że to są Twoje początki na tym forum i nie wiadomo jakie miałbyś poglądy to i tak do nich nikogo nie przekonasz, zwłaszcza w sieci. Szczerze mówiąc, szkoda Twojego czasu. Chyba, że pisanie o swoich poglądach zaspokaja jaką część Ciebie.
Chodzi o to, że ja napisałem setki postów i moi "przeciwnicy" również, a nikt tym sposobem nie poprawił swojego bytu, ani też nikt nikogo nie przekonał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xXx




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 255
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 13 Lut '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erde napisał:

Chodzi o to, że ja napisałem setki postów i moi "przeciwnicy" również, a nikt tym sposobem nie poprawił swojego bytu, ani też nikt nikogo nie przekonał.

typowo kapitalistyczne/podłe/niegodziwe podejście... co ja będę miał z tego? ile zarobie? odniosę jakiś sukces materialny? ugram coś na tym? przeciągnę kogoś na swoja stronę czy nie? bo jak nie to po co to robić...

Pr0meteusz napisał:
Adm Michnik wypowiedział się ostatnio ciekawie że: jeśli ma wybierać między niedoskonałą komuną a niedoskonałą demokracją to woli niedoskonałą demokracje.

oj ludzie ludzie... Michnik mnie ani grzeje ani ziębi. ale kiedy wy to wreszcie pojmiecie ze wszystkie te mordy które pokazują sie w tv od dziesięcioleci i wszystkie te mendy które trzymają władze w łapach będą bronić takiego systemu w jakim aktualnie żyją.
jakbyśmy żyli w monarchii to by lizali dupę królowi, jakby to był kraj faszystowski to by wykonywali zamaszyste saluty etc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:46, 13 Lut '11   Temat postu: Półrawda i gówno prawda Odpowiedz z cytatem

erde napisał:
Franz. Nie wiem ile masz lat, czym się zajmujesz i jakie masz cele w życiu. Widzę, że to są Twoje początki na tym forum i nie wiadomo jakie miałbyś poglądy to i tak do nich nikogo nie przekonasz, zwłaszcza w sieci. Szczerze mówiąc, szkoda Twojego czasu. Chyba, że pisanie o swoich poglądach zaspokaja jaką część Ciebie.
Chodzi o to, że ja napisałem setki postów i moi "przeciwnicy" również, a nikt tym sposobem nie poprawił swojego bytu, ani też nikt nikogo nie przekonał.


Nie masz racji Erde.
Wiele osób z tego forum swobodnie mnie przekonało, że myślenie = boleść wielka.
Czytając posty zwolenników komuny, socjalizmu i tym podobnych pojebanych fantazji pozostaje mieć jedynie nadzieję, że sobie jaja robią.
Chociaż może za parę tysięcy lat po konsekwentnej negatywnej selekcji (jak np w zawodzie nauczyciela) powstanie utopijna (pijana?) rasa, która dopasuje się do "idealnej teorii" o równości, braterstwie i wydmuchanych mózgach.
Pozostaną wtedy w odmóżdżonym "raju" różne rwRIGHT'y i innej maści Franz'e
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13   » 
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile