W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 20928
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 15 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:

thumright Samokrytyka zawsze w cenie Laughing Rozwaliłeś mnie debial.
_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 16 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Ma wpływ na ludzi, a nie państwo. Kler nie pełni funkcji państwowych, a urzędnicy nie są kapłanami. Decyzje Kościoła nie są prawem obowiązującym obywateli, a decyzje państwa nie mają skutków w doktrynie kościelnej.


Ty jesteś głupi czy robisz skecz? Skoro KRK jak sam przyznałeś, ma wpływ na ludzi, w tym wysoko postawionych, to i siłą rzeczy ma wpływ na państwo. Kapelani wojskowi to teoretycznie urzędnicy państwowi a i klerycy w jednym, więc pudło. To, że urzędnicy nie są klerykami, nie zmienia faktu że nie są w jakimś stopniu od nich zależni, a raczej zależni od polityków będących na łańcuszku kleru. KRK ma potężny wpływ na instytucje świeckiego państwa, w tym na jego prawodawstwo, za pomocą nacisków hierarchów, marionetkowych polityków, i organizacji lobbingowych takich jak Ordo Iuris. Niezgadzanie się z KRK teoretycznie jest dozwolone, ale często pociąga za sobą ostracyzm społeczny (zwłaszcza na biedniejszych wsiach które są bastionem ciemnogrodu) i inne formy urzędowej represji.


Wld napisał:
Jaką władzę cywilną ma papież nad wiernymi?


Nie no, ty debile jesteś. Normalnie debil. Jest coś takiego jak Państwo watykańskie i Kościół Rzymsko-katolicki i te dwie instytucje to de iure dwa odrębne byty, choć mocno ze sobą sprzężone i połączone osobą jednego zwierzchnika, w dwóch odrębnych funkcjach. Taka jakby unia personalna ale nie do końca, bo u nas władcy byli jednocześnie Królami Polski i Wielkimi Książętami Litewskimi, a tutaj mamy jednocześnie głowę Państwa watykańskiego i głowę Kościoła Rzymko-katolckiego i w prawie międzynarodowym to są odrębne funkcji jednej i tej samej osoby. Rozumiesz czy dalej nic z tego?


Wld napisał:
Nie powiedziałem, że podbój muzułmanów był zły, a nasz dobry. Napisałem, że oni też podbijali, aby rozszerzyć swoje wpływy handlowe i polityczne, nie tylko z powodów religijnych.


Nie wymiguj sie teraz, bo napisałeś dosłownie że te ziemie były chrześcijańskie i potem je podbili muzułmanie a krucjaty to tylko próba odbicia tego co swoje. Dosłownie tak napisałeś, a teraz odwracasz kota ogonem. A ja ci wytłumaczyłem że podbój Bliskiego wschodu to była tylko zmiana denomionacji i tyle, i że Arabowie mieli do tej ziemi takie same prawa jak Rzym a nawet większe. Islam jest bardziej pokrewny wschodniemu chrześcijaństwu przedchalcedońskiemu niż Rzym, bo dosłownie z nich wyrastali. Islam wywodzi się od wschodniochrześcijańskiej, antytrynitarnej wspólnoty Ebionitów, rozszerzonych o nowe objawienia pewnego kupca z plemienia Kurajszytów. Nawet Mahomet w Koranie sugerował że Ebionici to ich starsi bracia, i prawdziwi chrześcijanie których muzułmanie mają naśladować i szanować w przeciwieństwie do fałszywszych chrześcijan którzy stali się politeistami (trójca).


Wld napisał:
Wolna wola dotyczy ludzi dorosłych. Równie dobrze możesz mieć za złe rodzicom...


Oczywiście że mogę mieć za złe. Jak rodzice będą gwałcić i znęcać się nad własnym, małym dzieckiem, to też będziesz stał na pozycji że przecież wolna wola dotyczy tylko dorosłych i maluch jak podrośnie to nie ma prawa miec za złe co rodzice z nim robili? I niech mi ktoś powie, że nie jesteś debilem? Przecież ty nieustannie dajesz temu świadectwo, z każdym otwarciem mordy wszem i wobec to udowadniasz.


Wld napisał:
Aga, to niedziela była własnością i ten kler ją ukradł. No no, wszyscy w domu zdrowi?


No debil. No bo Konstantyn zmienił dzień święty chrześcijan z soboty na niedziele od tak sobie, w przypływie kaprysu. Nie miało to podłoża politycznego by się jednocześnie odciąż od Żydów i scalić w jedno z kultem Sol Invictus. Czyty przypadek i fanaberia, nie ma się co czepiać. Weź @wld patelnie i pierdolnij się nią mocno w łeb, to może się synapsy w twoim mózgu z powrotem ze sobą połączą i zaczną przesyłać impulsy jak należy Laughing
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 16 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to Ty jesteś debilem. Ludzie są wolni i nie mają obowiązku słuchać nikogo z kleru. To, że słuchają, to inna sprawa. Widocznie są przekonani o wartości doczesnej i wiecznej jaką ma Kościół, poważają jego nauki, mają nadzieję na zbawienie za jego pośrednictwem. To się nazywa wiara. Tak wyszło, że więcej ludzi daje wiarę w Jezusa i jego Kościół, niż w inne rzeczy np. marksizm lub inny syf. Skoro większość przejawia takie przekonania, to siłą rzeczy polityka musi to uwzględniać. Tylko debil może twierdzić inaczej. Jakim sposobem w demokracji zdobyć większość, zarazem występując przeciw większości? Zastanów się nad tym elementarnym pytaniem i puknij się w pusty mózg.

Papież nie ma władzy cywilnej nad wiernymi. Cały ten akapit jest jednym bełkotem.

Przecież można sobie przesunąć wyżej i jest mój post. Wywód nt. praw do tej ziemi pominę milczeniem. Z resztą Lechia była pierwsza i żaden agent watykańsko-islamsko-masoński nie będzie nam mówił, że nie.

Przykro mi, ale Twoi starzy, to nacjonalistyczne skurwiele. Takie są fakty. Nie uszanowali Twojego prawa do wyboru i zgwałcili Twoją podświadomość. Swoją drogą, skoro wychowanie i dymanie w dupsko przez starego stawiasz na jednej płaszczyźnie, to miałeś przejebane dzieciństwo. To rzuca nowe światło na Twoją spierdolinę i nienawiść. Było minęło. Problem jaki mnie niepokoi w tej chwili, to jak będziesz wychowywać swoje potomstwo. Nie chcę nawet próbować sobie wyobrazić tego procesu. Na wszelki wypadek powstrzymaj się od rozmnażania, jeśli masz jakiekolwiek skrupuły.

No zmienił. Putin zmienił rocznicę Wielkiej Rewolucji na Wygnanie Polaków z Kremla. Data została. Co w tym strasznego?

Swoją drogą, to zwalczasz kult żydowski i islamski? One mają zaprogramowane zwalczanie innych religii za pomocą oręża, oszustwa, zbrodni. Do tego całą gamę praktyk dyskryminacji. Można zauważyć, że marksistowskie bydło ma problem jedynie z katolicyzmem. Przypadek? Nie sądzę.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 16 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obaj jesteście debilami.

System kontroli ma trzy segmenty/elementy. Wojsko, Polityka i Religia. Ludzka świadomość ma troistną naturę - Myśli, Uczucia i Działanie (Trójca Święta). Wojsko to aspekt systemu wycelowany w tych co potrzebują działać, ale nie mają własnego celu. Polityka to aspekt wycelowany w Myśli na tych, co myślą za dużo, ale nie czują i nie działają. A Religia wycelowana jest w tych co Czują, ale nie myślą i nie działają. Na tym polega sztuka i piękno tego systemu kontroli. A wy debile robicie dokładnie to czego on chce abyście robili.

"Dziel i rządź". Matoły. Tańczycie jak wam zagrają.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:08, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld napisał:
Ludzie są wolni i nie mają obowiązku słuchać nikogo z kleru. To, że słuchają, to inna sprawa.


Członkowie każdej destrukcyjnej sekty, grupy przestępczej czy organizacji terrorystycznej sa teoretycznie wolni i nie muszą słuchac swojego guru czy przywódcy, ale gdy ten im mózgi wypierze to słuchają. I według twojej logiki należy to zostawić jak jest, bo członkowie mają wolną wolę i mają prawo wybierać taką drogę jaką chcą.


Wld napisał:
Widocznie są przekonani o wartości doczesnej i wiecznej jaką ma Kościół, poważają jego nauki, mają nadzieję na zbawienie za jego pośrednictwem. To się nazywa wiara.


Członkowie każdej sekty są przekonani o wartości doczesnej i wiecznej nauk swego guru. I co to niby udowadnia?


Wld napisał:
Tak wyszło, że więcej ludzi daje wiarę w Jezusa i jego Kościół, niż w inne rzeczy np. marksizm lub inny syf.


To że większość ludzi w coś wierzy, a inna grupa jest w stosunku do niej mniejszością, to nie jest wcale argument za słusznością tego pierwszego, a raczej powiedział bym że w wielu przypadkach to działa wręcz w druga stronę. Większość populacji w każdym kraju jest zawsze głupia, charakteryzuje się niskim ilorazem inteligencji, słabymi zdolnościami poznawczymi, umysłowym otępieniem, konformizmem, uległością, intelektualnym lenistwem, i tacy ludzie ślepo podążają zamiast wyrabiać swoje własne, odrębne i krytyczne stanowiska. Zresztą według twojej logiki, to Islam jest jednak w porządku, bo Islam za niedługo prześcignie liczebnie, jeśli już nie prześcignął, chrześcijaństwo, a skoro cos jest uznawane przez wielu ludzi to jest z gruntu dobre, bo wielu ludzie nie może się mylić? Prawda? Większość ma zawsze racje?




Wld napisał:
Skoro większość przejawia takie przekonania, to siłą rzeczy polityka musi to uwzględniać.


Mylisz skutek z przyczyną. To nie dlatego politycy forsują pewne ideologie bo lud je wyznaje, tylko dlatego lud wyznaje pewne ideologie, bo forują je politycy i tzw. elity. Twoją religię stworzyły elity do rządzenia ludem (bydłem), a nie na odwrót.


Wld napisał:
Papież nie ma władzy cywilnej nad wiernymi. Cały ten akapit jest jednym bełkotem.


Debilu, a czy ja pisałem że papież ma władze cywilną nad wiernymi? Papież ma władzę cywilną nad obywatelami Państwa watykańskiego, i to miałem na myśli pisząc o podwójnym urzędzie, władcy religijnego i świeckiego zarazem, a to że ty jesteś tępy to już inna sprawa.


Wld napisał:
Problem jaki mnie niepokoi w tej chwili, to jak będziesz wychowywać swoje potomstwo. Nie chcę nawet próbować sobie wyobrazić tego procesu. Na wszelki wypadek powstrzymaj się od rozmnażania, jeśli masz jakiekolwiek skrupuły.


Skoro ty wpuściłeś już do obiegu swoje spierdolone geny troglodyty o niskim ilorazie inteligencji, co w połączeniu z twoim wychowaniem da społeczeństwu kolejnego bezrozumnego troglodytę, zindoktrynowanego w sekcie, to ja chyba w ramach balansu nie będę miał wyjścia. Żal że tacy ludzie jak ty się rozmnażają i wychowują dzieci, bo przez takie praktyki populacja ludzka nigdy nie wyjdzie na prostą, cały czas zasilana pokoleniami spierdoliny i patologii która w przyszłości będzie się mordować na ulicy maczetami za jakieś gówno-idee dane bydłu przez elity jako pokarm.


Wld napisał:
Swoją drogą, to zwalczasz kult żydowski i islamski? One mają zaprogramowane zwalczanie innych religii za pomocą oręża, oszustwa, zbrodni. Do tego całą gamę praktyk dyskryminacji.


Tłumaczyłem to już milion razy, ale debile maja widac problem z zatrybieniem. Gdybym mieszkał w Iranie miałbym problem z islamem, gdybym mieszkał w Izraelu miałbym problem z judaizmem... ale ja kurwa mieszkam w Polsce. Poza tym chrzescijaństwo ma to samo zaprogramowane co islam i judaizm. Przypomnę tylko że chrześcijaństwo to jedyna religia na świecie która nawróciła przemocą, nie jakiś pojedynczy region geograficzny, ale cały kontynent a nawet dwa kontynenty.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:19, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak konstruowano tą ideologie by ją potem dać jako pokarm bezrozumnemu bydłu, aby nim można był łatwiej zarządzać, to jest szczegółowo opisane w tym temacie.

https://prawda2.info/viewtopic.php?t=27955

I takie bydło jak @wld potem łazi po łące, żre trawę i sra gdzie popadnie, wierząc naiwnie że sam sobie wybrał tą a nie inną łąkę, a to było raczej tak że twój rolnik przywiózł cie na swoją farmę i puścił na swoją łąkę tak jak to jemu pasowało.


_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 15:52, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może i chrześcijaństwo jest super okropnie złe
patrząc na sprawę tak że przecież religia jest narzędziem władzy
Cały ten fundament religii czyli biblia jej treść zaprzecza logice no i narzuca jeden słuszny wg pana boga słuszny sposób interpretacji.
Nie przeczę jednakże chciałbym zauważyć że teraz inna religia przeżywa swój cichy renesans na skalę światową prowadzi agresywną ekspansje w niektórych europejskich krajach meczetów znajdziemy porównywalnie tyle co kościołów jak nie nawet więcej w niektórych przypadkach.
I na co chciałbym zwrócić uwagę to, to mimo tego że jesteśmy jako ludzkość tacy inteligentni i mamy wysokie IQ
to tylko chrześcijanie zauważają wady Bibli przez co chrześcijaństwo powoli staje się ofiarą marksizmu nie było mi dane ani zauważyć ani usłyszeć o tym żeby podobnie było z wyznawcami islamu ci wręcz odwrotnie namnażają się na potęgę.

I teraz mamy super potężny jak nigdy wcześniej Islam
i chrześcijaństwo które torpedowane jest chyba z każdej strony
nagonka na księży bo co 4 to pedofil a reszta złą bo to ukrywa
z nikąd nie pojawiło się także już chyba dość popularne zawistne przeświadczenie że KK to pijawy które za pieniądze z tacy se mercedesy kupują (rydzyk itd)
ujemny przyrost naturalny w "świecie chrześcijańskim"
no i tutaj w logiczny merytoryczny sposób chrześcijaństwo zostaje rozpuszczone
viewtopic.php?t=27955

Nie odmawiam wam racji jednakże chciałbym zauważyć że islam ma obecnie charakter ekspansywny a wy sprawiacie że chrześcijaństwo karleje i kropka.
no i zauważyć chciałbym że człowiek bez wiary jest wątły i niepewny sensu bytu swego istnienia na tym świecie człowiek ten dużo bardziej podatny jest na konsumpcyjny styl życia, a "dekalog" nie rozpatruje już jako jakieś mur beton zasady do przestrzegania a zacznie jako zbiór ograniczeń, hamulców które trzeba w końcu zdjąć by być "free" cokolwiek to znaczy może np to "bądź sam sobie nic większego za tobą niema" . Tak pokrótce to ujmę.
W gruncie rzeczy mamy do czynienia z (organizacją) islamem który ma swoją hierarchie, ma SIŁĘ i ŚRODKI by zmieniać ludzi, zmieniać ich styl życia narzucać zasady czego wolno czego nie. Ci ludzie są przekonani w słuszność ich religii niezależnie od merytorycznego sensu lub jego braku w tej religii.
Na koniec zapytam.
A co MAMY MY inteligentni z wysokim IQ ludzie pojedynczy, rozproszeni, wątli
możemy sobie wierzyć w co chcemy ale to nas nie zorganizuje byśmy mogli dokonać czegoś wielkiego światowego takiego WOW jak niegdyś np te wyprawy krzyżowe niezależnie od tego poco one były i komu dały one korzyści itd itp
No ni huja dlatego za kilka dekad to nie dekalog będzie przyświecał nad naszym codziennym postępowaniem a jakiś inny zbiór moralny nie wiadomo o czym traktujący.
A dzieci ludzi dziś INTELIGENTNYCH z wysokim IQ takich jak mamy w tym forum zostaną przez tę rosnącą wielką masę religijnego fanatyzmu pożarte chcąc nie chcąc bo islam z inteligentami się nie pieści w przeciwieństwie do chrześcijaństwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
good why




Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 537
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Jak konstruowano tą ideologie by ją potem dać jako pokarm bezrozumnemu bydłu, aby nim można był łatwiej zarządzać, to jest szczegółowo opisane w tym temacie.

https://prawda2.info/viewtopic.php?t=27955

I takie bydło jak @wld potem łazi po łące, żre trawę i sra gdzie popadnie, wierząc naiwnie że sam sobie wybrał tą a nie inną łąkę, a to było raczej tak że twój rolnik przywiózł cie na swoją farmę i puścił na swoją łąkę tak jak to jemu pasowało.


Skoro krówki, to warto w tym kontekście przypomnieć tego wartościowego posta:
viewpost.php?p=250132


A propos pożaru Notre Dame (ciekawe czy Varg nie miał z tym nic wspólnego Wink):

_________________
"Uwielbiam good why'a" - chemicloo
"Aj waj, wypunktował mnie. Lecę po ratunek do gei" - chemicloo vel WZBszambo alias szeklan itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inteligencja to nie IQ. IQ to intelekt.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 21:24, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie żebyś czymś zaskoczył Agre, ale potwierdzasz tylko jak małą i jak skrzywioną wiedzę o islamie mają ludzie na zachodzie, a w szczególności w takim kraju jak Polska.

Agre napisał:

I teraz mamy super potężny jak nigdy wcześniej Islam

Islam potężny teraz? To jakiś czarny żart, czy poważnie tak Ci się wydaje?
Po pierwsze, to były czasy, kiedy kraje islamskie były potęgami politycznymi, militarnymi i wiodły prym w prawie każdej dziedzinie na świecie.
A po drugie, to gdzie są dziś? Co roku inny kraj islamski jest bezkarnie atakowany, wyniszczany, okupowany, a ludzie masowo mordowani.
W mediach na całym świecie islam jest przedstawiany w najgorszym świetle, jest szkalowany i winiony za niemal codzienne ataki fałszywej flagi. Efektem tego jest taka o nim opinia jaką Ty prezentujesz i to nazywasz potęgą?

Agre napisał:

Nie odmawiam wam racji jednakże chciałbym zauważyć że islam ma obecnie charakter ekspansywny a wy sprawiacie że chrześcijaństwo karleje i kropka.

Jak islam może mieć obecnie charakter ekspansywny? Jest wręcz przeciwnie, ale jak ktoś jest ogłupiony przez masmedia to cóż poradzić?
Również za tym, że chrześcijaństwo karleje i ma negatywny public relations stoją dokładnie te same siły które są przyczyną Twojej wypaczonej opini o islamie, a nie osoby do których masz pretensje. Ale żeby to dostrzec, to właśnie potrzebny jest ten intelekt (jak odkrywczo zauważa denial), a nie wyskokie IQ, które twierdzisz że masz i dzielisz z użytkownikami tego forum.

Agre napisał:

W gruncie rzeczy mamy do czynienia z (organizacją) islamem który ma swoją hierarchie,...

No to podziel się jeszcze informacjami o tej hierarchii, jaką ma tą hierarchię?

Agre napisał:
...bo islam z inteligentami się nie pieści w przeciwieństwie do chrześcijaństwa.

A co tutaj miałeś na mysli, bo już nawet zakładając Twoje spranie mózgu, to wymyslić nie mogę?

I tak jeszcze na koniec, jakbyś raczył mi odpowiedzieć, to kogo miałeś na myśli pisząc "naszym", w poniższym zdaniu?
Agre napisał:

No ni huja dlatego za kilka dekad to nie dekalog będzie przyświecał nad naszym codziennym postępowaniem a jakiś inny zbiór moralny nie wiadomo o czym traktujący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Inteligencja to nie IQ. IQ to intelekt.


To zależy jaką definicje inteligencji przyjmiemy. Jeśli inteligencje rozumiemy jako całościowe zdolności rozwiązywania problemów logiczno-matematycznych, to IQ jak najbardziej odpowiada inteligencji, bo testy IQ dokładnie to badają. Jeśli przyjmiemy koncepcje inteligencji wielorakiej, to IQ wtedy bada jedynie określony, wąski segment, całościowej inteligencji człowieka. Tak że jest to kwestia w dużej mierze semantyczna, ale dla większości ludzi skrót myślowy IQ w kontekście inteligencji jest zrozumiały, dlatego nie widzę powodu by go nie stosować.


Cytat:
Nie odmawiam wam racji jednakże chciałbym zauważyć że islam ma obecnie charakter ekspansywny a wy sprawiacie że chrześcijaństwo karleje i kropka.


Nie do końca prawda. Najszybciej rosnącą religią na świecie jest obecnie odłam chrześcijaństwa, protestantyzm zielonoświątkowy i ewangelikalny. To że katolicyzm, prawosławie i mainstreamowy protestantyzm (Luterani, Kalwiniści) maleją lub stoją w miejscu, nie znaczy że tak jest z całym chrześcijaństwem. Zielonoświątkowcy i ewangelikanie szczególnie mocno rosną w Afryce, Brazylii i Chinach, co dekadę zwiększając liczbę wyznawców o kilkadziesiąt milionów. Brazylia jeszcze 20 lat temu była w 90% katolicka, a teraz jest tam prawie 1/3 populacji ewangelickiej i zielonoświatkowej. W Chinach jest już ponad 100 milionów nowych chrześcijan, a jeszcze 20 lat temu było góra 15 mln.

Z kolei Islam też nie wszędzie się rozszerza, bo sa i miejsca na świecie, gdzie traci on wpływy. Np. Adżaria w Gruzji to region który od czasów Imperium Osmańskiego aż do rozpadu ZSRR, był tradycyjnie zdominowany przez muzułmanów sunnickich, a dzisiaj większość populacji to gruzińscy ortodoksi, a zmianę ta dokonano nawet bez czystek etnicznych (etnos się nie zmienił praktycznie, tylko jego religia). Podobnie dzieje się w Azerbejdżanie czy niektórych tradycyjnie muzułmańskich regionach byłego ZSRR i obecnej Rosji, gdzie ludzie porzucają Islam na rzecz sekularyzmu lub innych religii. Ciekawym przypadkiem są Czerkiesi, którzy z Islamu niemal całkowicie przeszli na... neopogańską religię Adyghe Habze i obecnie więcej ludzi czci tam dawnych kaukazkich Bogów niż Allaha.

https://en.wikipedia.org/wiki/Adyghe_Habze
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:13, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrześcijaństwo dziś jest na etapie odcinania kuponów . O dziwo żyjemy w czasach kiedy chrześcijaństwo ma najmniej krwi na swoich rękach w swej historii . Pałeczkę w unurzaniu ludzi w wojnach i krwawych konfliktach w pełni przejęli Bankierzy amerykańscy . Kolejna ciekawostka jest taka , że w ciągu ostatnich lat obserwujemy że największa sekta w łonie chrześcijaństwa , katolicyzm , przeprasza wszystkie inne pomniejsze sekty za prześladowania i konflikty , walkę z herezjami itp. za ostatnie tysiąc lat . papież to nawet przepraszał "potomków" Katarów . Można powiedzieć , co tu się odpierdala . A tu czarni tłuszczem obrośli .
Ale ich spokój jest złudny . Religie najlepiej się mają w biednych społeczeństwach , gdzie jest słaba edukacja . Postęp i bogacenie się społeczeństw tzw Zachodu powoduje odchodzenie od kultów Bogów na rzecz nauki . dziś ludzi bardziej od "piekła" przeraża utrata pracy a co za tym idzie utrata dotychczasowego standardu życia .
Powolutku , stopniowo , konsumpcjonizm marginalizuje stare religie .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 767

PostWysłany: 23:20, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybaczcie niedomówienia chcę ugryźć spory temat a mam trochę małe słownictwo
ale doprecyzuje ciut.
interesuje mnie polska
Skąd mam przypuszczenia że islam jest w złotym wieku ?
-dlatego że skąd się on kurwa wziął w nowej Zelandii na końcu świata?
(tak tam gdzie zamach miał miejsce)
-dlaczego pan Andrzej w kraju którego królową jest Maryja matka Jezusa, nawet nie po kryjomu pali świece hanukowe?
Osobiście nie kieruje się żadnymi statystykami gdyż siły które za te ekspansje odpowiadają ewidentnie odrabiają swoją prace domową i tak w GUS-ie i w żadnych innych źródłach nie dowiem się faktycznej liczby meczetów w Polsce
więc statystyki podziękuję.
ba nawet dla mnie to przesłanka jest że za te ekspansje odpowiadają siły które mają "hajsu jak lodu" i ręce mają wszędzie.
Dlaczego KK ma bardzo trudny okres?
wydaje mi się że wymieniłem wcześniej
Chciałbym również przyznać że moja wiedza nt islamu jest łagodnie mówiąc mizerna ale nie jestem na tyle ślepy żeby nie zauważyć że pojawia się u nas po cichu masa ludzi prawdopodobnie islamskiego wyznania islamskiego dlatego że zauważa się że w takim moim lokalnym empiku słowniki hebrajskie schodzą jak ciepłe bułeczki.

z założenia wychodzę że obie religie nie mogą razem koegzystować na jednym obszarze bo z jakiegoś powodu jest podział na kraję, niema wielkiego "świata" bo nikt nie potrzebuje własnej narodowości ...
analogicznie z religią.


Więc moje pytanie brzmi czy możliwy wgl jest upadek KK na naszym obszarze i o ile możliwy, jakie to będzie miało konsekwencje
dla zwykłego no jeszcze nie tępego lecz nie też nadmiernie inteligentnego Polaka???

Polaka który ma problem z rozróżnieniem IQ z inteligencją Very Happy
no tu się nie popisałem hah
(o jakim poziomie to świadczy to dla mnie nie istotne, ale miło czytać jak dajecie upust swoim ego na naszym fajnym forum)
Po odpowiedzi spróbuje rozwinąć myśl i dodam parę pytań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ordel napisał:
O dziwo żyjemy w czasach kiedy chrześcijaństwo ma najmniej krwi na swoich rękach w swej historii . Pałeczkę w unurzaniu ludzi w wojnach i krwawych konfliktach w pełni przejęli Bankierzy amerykańscy .

Ty ich możesz nazywać "Bankierami", ale oni zasłaniają się wiarą w Boga i wiarą chrześcijańską Rolling Eyes .

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 17 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agre napisał:
nie jestem na tyle ślepy żeby nie zauważyć że pojawia się u nas po cichu masa ludzi prawdopodobnie wyznania islamskiego dlatego że zauważa się że w takim moim lokalnym empiku słowniki hebrajskie schodzą jak ciepłe bułeczki.


Eeee... A co mają słowniki hebrajskiego do islamu? Rolling Eyes

A tak poza tym, to nie podzielam poglądu tych co to twierdzą że KK trzeba bronic, bo KK obroni nas przed Islamem. Czechy to najbardziej ateistyczny kraj na świecie (ponad 80% populacji), a jest jeszcze bardziej anty-islamski jak Polska. W Czechach to na prawdę ciężko było by postawić meczet, bo w większości przypadków nie pozwoliły ba na to zarówno władze lokalne, jak i zwykli ludzie. Wiem co mówię bo mieszkałem sporo czasu w Czechach. Poza tym Czesi mają bardzo liczną społeczność romską (cygańską), a oni się podobno z muzułmanami bardzo nie lubią (tak przynajmniej wnioskuje ze słów samych Czechów, Węgrów czy Słowaków z którymi rozmawiałem).
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 18 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś w temacie o aborcji narzekał kiedyś że to niesprawiedliwe, że Deial z jednym postem na dobę jest sam na mnie i Bimiego. Jakby faktycznie był mocny merytorycznie i miał obiektywnie rację (kwestie dogmatów i przekonań są z natury subiektywne) to by nas obu pozamiatał, ale widać coś mu zabrakło. Ja przez pewien moment sam w pojedynkę zmagałem się w tym temacie przeciwko 3-4 prawaczkom, czasem tylko dostając jakieś wsparcie od Ordela, a i tak w pojedynkę ich pozamiatałem pod dywan, jednego za drugim, jak leci. I jakoś nie narzekałem Razz

Tępić tych troglodytów 85 IQ ile wlezie. Niech się pochowają z powrotem po kanałach i norach spod których to plugastwo wypełza Twisted Evil
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocne słowa jak na turbolechitę. Jak więc wyjść z tego zaklętego kręgu trzech złowrogich sił krępujących ludzkość? Wiem. Ogłosić, że nie uznajemy wojska, polityki i religii. Wtedy nic nam nie zrobią, bo skoro nie uznajemy wojska, to także wojny. Żelazna logika.

Teraz przerywamy program by nadać komunikat dla chorych z nienawiści niedorozwojów.

Z Twojego punktu widzenia wszystko to sekty. Z mojego, to prawdziwa wiara i sekty lub herezje. Jakim prawem tak mogę sądzić? Takim samym jak Ty. Członek organizacji przestępczej wie, że jest przestępcą i nie ma to żadnego przełożenia na religię. Członek destrukcyjnej sekty powinien wiedzieć, że idzie do sekty z faktu, że opuszcza Kościół. Nie należy tego lekceważyć, tylko próbować ich nawrócić. W obecnej chwili najniebezpieczniejsza sekta marksistów otumania swoich członków wizją darmochy i wolności. Tylko dureń w to może uwierzyć i po części wina jest po stronie durniów.

Napisałem, że w demokracji polityka musi uwzględniać poglądy większości. Taki to skurwiały system, że większość ma rację. Innymi słowy, to tyrania większości. Nie obrażam się na fakty, a jedynie je stwierdzam. Powyższe nie wyklucza, że akurat w tym przypadku większość ma rację.

Jestem pewien, że władza komunistyczna zwalczała Kościół, a jednak przetrwał w ludziach i jako instytucja. Zatem argument z dupy. Obecnie na zachodzie jest taka sama sytuacja, że masońskie rządy robią wszystko, aby zniszczyć Kościół, a forsują ideologie zupełnie odwrotne.

Nie szczekasz przeciwko islamowi i judaizmowi, bo jesteś tchórzem i bydlakiem.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 13:07, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do prawdy, cudownie jest patrzeć jak sam sobie strzelasz w kolano, a potem z dyńki przypierdalasz w betonową kolumnę. Ja cie nie musze merytorycznie rozwalać... Ty sam to robisz Rolling Eyes Chociaż nie ukrywam że jestem intelektualnym sadystą i lubię się nad debilami znęcać w internecie Twisted Evil


przygłup napisał:
Mocne słowa jak na turbolechitę.


Nie jestem turbolechitą. Sam zapytaj @Ordela, że w temacie o Słowianach to ja pierwszy wyszedłem do niego z kontrą odnośnie głoszonych teorii. Sam się nieraz śmieje z tych turbolechickich bajek. Ale mimo że się z @Ordelem nie zgadzam, to i tak uważam że pod względem posiadanej wiedzy i rozumu jest on o całe galaktyki świetlne przed tobą. Ty wierzysz w bajki, i on wierzy w bajki, ale on przynajmniej ma jakieś podstawy krytycznego myślenia które doprowadziły go do zanegowania zastanego porządku, a to że aż za bardzo poszedł w wizję alternatywną (wszystkie skrajności są złe moim zdaniem), to już inna sprawa.


przygłup napisał:
Jak więc wyjść z tego zaklętego kręgu trzech złowrogich sił krępujących ludzkość? Wiem. Ogłosić, że nie uznajemy wojska, polityki i religii.


Ekstrapolujesz na mnie swoje własne iluzje. Gdzie ja powiedziałem że nie uznaje wojska czy polityki? Zresztą o religii jako takiej też tak nie mówiłem, tylko co najwyżej wartościowałem jedne religie jako gorsze, a inne jako lepsze (buddyzm, dźinizm). Bez polityki nie może istnieć zorganizowane życie na ziemi, bo nawet we wspólnocie pierwotnej, jak powstawały dwa stronnictwa, jedno skupione wokół wodza, a drugie wokół plemiennego szamana, to już była polityka. Polityka to niedozowana część życia w zorganizowanej społeczności. A politycy jak każda inna grupa/klasa społeczna, są gorsi i lepsi. Wojsko to z kolei nieodzowny element polityki, konieczności istnienia tej instytucji nie da się uniknąć, można co najwyżej zminimalizować koszty związane z jego funkcjonowaniem poprzez tworzenie atmosfery pokoju między narodami. Nie wiem skąd w twojej chorej głowie wziął się taki pomysł żeby te trzy rzeczy zanegować aby przestały istnieć Rolling Eyes


przygłup napisał:
Napisałem, że w demokracji polityka musi uwzględniać poglądy większości. Taki to skurwiały system, że większość ma rację. Innymi słowy, to tyrania większości.


A ty debilu dalej nie rozumiesz o czym ja do ciebie pisze Rolling Eyes

Większość ma takie a nie inne poglądy, bo ktoś im je odgórnie zaintrodukował. Myślisz że Persowie w Iranie są w większości muzułmanami bo sami dobrowolnie i oddolnie tą religię przyjmowali? Z KRK w Polsce jest zresztą identycznie. W demokracji nie liczy się kto mówi prawdę, ale kto do swego kłamstwa przekona więcej ludzi. Większość nie ma racji, bo większość to w gruncie rzeczy tylko marionetki mniejszości, a każda mniejszość działa tylko i wyłącznie w swoim własnym, partykularnym interesie. Zrozum jełopie, większość nie ma swoich własnych, samodzielnych poglądów.


przygłup napisał:
Nie obrażam się na fakty


Przecież wasze środowiska ideologiczne własnie z tego słyną, że się obrażacie na fakty, obrażacie się na naukę, obrażacie się na biologię w szczególności, obrażacie się na historię... Shocked


przygłup napisał:
Jestem pewien, że władza komunistyczna zwalczała Kościół, a jednak przetrwał w ludziach i jako instytucja.


Co do PRL-u, to był to okres ok 40 lat. Żeby skutecznie wyplenić jakąś ideologię i w jej miejsce zaszczepić nową, potrzeba co najmniej 200 lat (w nielicznych przypadkach szybciej). W Polsce Jeszcze w XII wieku było więcej pogan niż katolików, mimo że oficjalną religią od dziesiątków już lat było to drugie. Z kolei w Persji po Arabskim podboju w VII wieku, aż do XI wieku w niektórych regionach wciąż dominował Zoroastryzm (głównie na północy w Mazandaranie i na wschodzie w Chorasanie).

Zresztą mitem jest też że PRL jakoś szczególnie zwalczał i represjonował czarnych. Represjonowali tylko wrogą wobec nich frakcję KRK, ale duża część kleru współpracowała ze służbami i nie cierpiała ze strony władz jakichś represji. Ludzie normalnie chodzili do kościoła, i nikt im tego nie zabraniał


przygłup napisał:
Obecnie na zachodzie jest taka sama sytuacja, że masońskie rządy robią wszystko, aby zniszczyć Kościół, a forsują ideologie zupełnie odwrotne.


Masoński rząd to ci chyba czipa RFID do mózgu przez kut*sa wszczepił, co nieco uszkadzając po drodze. I stąd żeś taki głupi. Masoni wbrew powszechnej opinii nie są jednorodnym ruchem, dzielą się na co najmniej kilka rywalizujących ze sobą, lub otwarcie się zwalczających frakcji. Np. masoneria anglo-saska i skandynawska jest bardzo konserwatywna i ciężko się do niej dostać nie będąc chrześcijaninem odpowiedniej denominacji. Np. zamachowiec norweski Breivik był członkiem wysokiego stopnia loży masońskiej pod wezwaniem "św. Olafa pod trzema kolumnami" i odrodzonych rycerzy wiary, Templariuszy, co sam określił w swoim manifeście. Dopiero po dokonanym zamachu loża masońska św. Olafa wykluczyła Breivika, ale nie odcięła się jednoznacznie od jego poglądów, bo w gruncie rzeczy tamtejsi masoni myślą podobnie. Tak że wbrew pozorom, z niektórymi odłamami masonerii to taki oszołom jak ty @wld, znakomicie by się dogadał i znalazł wspólny język Wink


przygłup napisał:
ie szczekasz przeciwko islamowi i judaizmowi, bo jesteś tchórzem i bydlakiem.


Pisałem ci już, aleś zbyt tępy by zatrybić. Dla przykładu, podam ci jeszcze że shintoizmu też nie zwalczam, bo się kurewsko boję że jakiś fanatyczny Japończyk z kultu shinto wtargnie mi do domu z kataną i utnie łeb, tak jakby przecinał bambusową tyczkę. Z hinduistami też nie walczę. Z konfucjanistami i taoistami również. Hmmm... ciekawe dlaczego?

Ale jeśli ma cie to uszczęśliwić, to proszę bardzo. Uważam że islam i judaizm to stek kłamstw podobnie jak katolicyzm, i mają na koncie mnóstwo ofiar i że trzeba te kulty odsunąć od władzy, ale to już problem/zadanie ludzi żyjących w krajach zdominowanych przez te religie. Teraz lepiej? Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny pajac 85 IQ pozamiatany Cool
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Forged




Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 256
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie przepadam za Azorem, ale w jego powyższym wpisie nie znalazłem ani jednego punktu, z którym bym się nie zgadzał.
Azor. Masz ode mnie ułamki bit-shit-coinów.
_________________
"Demokracja niesie wyłącznie piękne słowa ale ani pracy ani chleba." - Labadine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stalin's Enslavement of Rural Russia (full documentary)
"Zniewolenie rosyjskiej wsi przez Stalina"



10 Brutal Realities of Life in Stalin’s Soviet Union




Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 14:36, 20 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast dzielić potencjalne systemy społeczne "dobre" i "złe", mądry człowiek dzieli na ja takie które da się utrzymać na dłuższą metę - i takie których się nie da.

Łatwo jest sprzedać niekumatemu bydłu utopię; zdobyć sobie tym poparcie w wyborach, zbudować rząd, rozpętać wojnę, rozjebać co się da, a na koniec umrzeć. Niejeden już tego dokonał i niejeden jeszcze dokona. Taki np. Izrael raczej długo nie pociągnie, bo system na którym został zbudowany jest na dłuższą metę nie do utrzymania.

Sztuką jest jednak zaprojektować a potem zbudować system społeczny który przetrwa, ewentualnie powoli wyewoluuje w coś jeszcze lepszego, nie pozostawiając za sobą milionów trupów i spalonej ziemi. I dlatego taka np. znienawidzona Szwecja czy Kanada ma moim zdaniem o wiele większe szanse przetrwania niż USA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8564
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:39, 21 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:


przygłup napisał:
Mocne słowa jak na turbolechitę.


Nie jestem turbolechitą. Sam zapytaj @Ordela, że w temacie o Słowianach to ja pierwszy wyszedłem do niego z kontrą odnośnie głoszonych teorii. Sam się nieraz śmieje z tych turbolechickich bajek. Ale mimo że się z @Ordelem nie zgadzam, to i tak uważam że pod względem posiadanej wiedzy i rozumu jest on o całe galaktyki świetlne przed tobą. Ty wierzysz w bajki, i on wierzy w bajki, ale on przynajmniej ma jakieś podstawy krytycznego myślenia które doprowadziły go do zanegowania zastanego porządku, a to że aż za bardzo poszedł w wizję alternatywną (wszystkie skrajności są złe moim zdaniem), to już inna sprawa.


To się uśmiałem że @Wld nazwał cię turbolechitą , widać chłop niewiele wie . Ale że mi napisałeś że ja wierze w bajki , to tu się nie zgodzę . Inaczej , jeśli ja wierzę w bajki to ty @Azyren również wierzysz w bajki . Już o tym pisaliśmy że ok 80% tekstów/dokumentów ze średniowiecza to fałszywki . Do tego dodajmy czas ( 1000 lat powtarzania kłamstw ) i mamy co widzimy dziś . No dobra ale to temat na inny temat Wink .




Administrator napisał:
Zamiast dzielić potencjalne systemy społeczne "dobre" i "złe", mądry człowiek dzieli na ja takie które da się utrzymać na dłuższą metę - i takie których się nie da.

Na dłuższą metę utrzymują się systemy które są "złe" dla ogółu , to wiemy z historii .


Cytat:
Sztuką jest jednak zaprojektować a potem zbudować system społeczny który przetrwa, ewentualnie powoli wyewoluuje w coś jeszcze lepszego, nie pozostawiając za sobą milionów trupów i spalonej ziemi. I dlatego taka np. znienawidzona Szwecja czy Kanada ma moim zdaniem o wiele większe szanse przetrwania niż USA.

Racja , taką sztuką była II Republika w Hiszpanii , potem przyszli faszyści i utopili we krwi ludzki pęd do wolności i sprawiedliwości . Piszesz że niby Szwecja projektuje i buduje lepszy system społeczny . Ta Szwecja która oddała trójkę prawosławnych dzieci z Rosyjskiej rodziny na wychowanie do muzułmańskiej rodziny , bo ojciec sobie nie radził , zamiast mu pomóc organizując opiekę kiedy matka dzieci choruje . To pomyśl sobie drogi administratorze co by było gdyby taka sytuacja zaistniała w drugą stronę kiedy to muzułmańskie dzieci w Szwecji oddane zostały na wychowanie chrześcijańskiej rodziny . Jak myślisz ile aut by spłonęło , ile sklepów by splądrowali . https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019.....-w-polsce/
Już lepiej byś wspomniał o takiej Szwajcarii , gdzie w referendum obywatele zadecydowali o tym by nie likwidować przymusowej służby wojskowej Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:36, 21 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech te wasze uprzedzenia i ekspertyzy w kwestii wychowywania dzieci.
Wam się zwyczajnie nie mieści w pale, że homoseksualista jest w stanie wychować heteroseksualistę, albo że muzułmanin potrafi wychować ateistę, tudzież katolika. No, chyba że w domu dziecka - wtedy jeszcze luz...
Umówmy się, bo znam was nie od dziś i czas żeby ktoś to w końcu powiedział: dzieci dorastające w domach dziecka, nauczane religii przez pedofil w sutannach - to dla was mniejszy problem społeczny, niż muzułmanin uczący w publicznej szkole "katolickie dziecko" matematyki.
I kto tu jest kurwa nienormalny? Smile

Wracając jednak do tematu.
Odkąd cywilizacja ludzka istnieje, dzieci zawsze wyrastały w coś innego niż ich rodzice.
Dlatego społeczeństwo i system społeczny zawsze się zmieniały. Kiedyś oczywiście wolniej niż teraz, bo przepływ informacji a tym samym ewolucja kultury były o wiele wolniejsze.
To że np. feudalizm jest dziś dla ciebie "zły z ogółu" nie znaczy że był ogólnie zły, przez te 1000 lat gdy istniał. Gdyby był ogólnie zły to upadł by dużo wcześniej. A tak to upadł dopiero wtedy, gdy ludzie w uświadomili sobie że wcale nie muszą zapierdalać na roli całe swoje życie na jednego pana aby było im dobrze.

Typowe, niegdyś iście lewackie, koncepcje darmowej publicznej edukacji, równouprawnienia kobiet czy rozdziału religii od państwa - to są też kwestie systemowe, które wyewoluowały na potrzeby społeczeństwa.
Można oczywiście powiedzieć, że są one "złe", bo człowiek im głupszy tym szczęśliwszy, miejsce baby jest przy grach, a wyrzekając się Boga wyrzekamy się Ojczyzny - typowe pierdolenie po forach o wyższości jednych bredni nad drugimi...
W każdym razie wydaje się że te rzeczone nowe zasady zakorzeniły się już dość mocno w różnych społeczeństwach i zapewne pozostaną w nich na dłużej, i można założyć że optymalne społeczeństwo ich dziś potrzebuje.
Innych, które się zapewne wkrótce zakorzenią, jeszcze nie dostrzegacie bo macie za bardzo zakonserwowane móżdżki, ale dla mnie nie ma wątpliwości że np. przy multikulturowych społeczeństwach w których kładzie się nacisk na znoszenie barier (Szwecja, Kanada), społeczeństwa konserwatywne - nastawione na tworzenie barier (Polska, Izrael) są zwyczajnie zacofane i długo już nie pociągną. Jedyne do czego te ostatnie się nadają, to do prowadzenia wojen religijnych, ale w czasach gdy bombę atomową można już zrobić w garażu, nie jest to na pewno kierunek gwarantujący przetrwanie.

Swoją drogą niewielu jest w stanie to zauważyć, ale moim zdaniem największe postępy w ewolucji polskiego społeczeństwa miały miejsce w czasach, które są dziś powszechnie określane jako najczarniejsze w historii kraju - czyli zabory i III RP. Co więcej, roztrząsając wyższość jednej historii nad drugą, jak zwykle podchodzicie do sprawy od dupy strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:53, 21 Kwi '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie do Ciebie deklu. Ty masz czytać za przerywnikiem dla chorych z nienawiści niedorozwojów. Nie poznałeś siebie?

No tak, Ty spenetrowałeś prawdę i swoje poglądy wymyśliłeś. Nigdzie nie czytałeś o tym, co twierdzisz i nikt Ci do głowy nic nie włożył. Oświecony kurła się znalazł. Masz zadatki na proroka.

W demokracji liczy się większość. Prawda, racja, prawo nie mają żadnego znaczenia. Dlatego marksizm potrzebuje demokracji. Durniów podobnych Tobie jest po prostu więcej. W normalnym systemie nikt ich nie bierze pod uwagę.

Napisałeś, że ludzie mają dane poglądy, bo wspiera je władza. U nas katolicyzm był zwalczany, a ludzie mimo to byli bardziej pobozni, niż dziś. W masońskiej Francji od ponad 200 lat katolicyzm jest zwalczany i jeszcze się trzyma. Słabo, ale nie upadł. Także chuja warte jest Twoje twierdzenie. Jak na dłoni widać, że poglądy żyją w ludziach często wbrew władzy.

Wybacz, nie mam czasu na pogawędki, bo idę uczcić symboliczną rocznicę Zmartwychwstania Naszego Pana.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13   » 
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Komunizm Karola Marxa a komunizm.tv
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile