W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Od Rolnika  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Odsłon: 4106
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:09, 23 Sie '10   Temat postu: Od Rolnika Odpowiedz z cytatem

http://www.odrolnika.pl/
Strona na której można kupić żywność bezpośrednio od rolnika z pominięciem pośredników. Ma na celu ratowanie polskiej produkcji, przynajmniej tak mi się wydaje. Wspierają ją niektóre znane gazety i stacje telewizyjne.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:36, 23 Sie '10   Temat postu: Re: Od Rolnika Odpowiedz z cytatem

Inicjatywa super.

Szkoda tylko, że to "bez pośrednika" nie przekłada się specjalnie na ceny... albo ja po prostu kupuje znacznie taniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:40, 23 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często kupuję produkty bezpośrednio od rolników. Kiedyś zapytałem się na wsi gościa gdzie można kupić szynki wędzone i kiełbasy i skierował mnie do kolesia, który prowadzi swoją hodowlę i sprzedaje. Oczywiście na lewo. Ale obejrzałem jak przyrządza kiełbasy i szynki i jest naprawdę OK. Szyneczka to prawdziwa szynka, która może leżeć i się nie popsuje a jest naprawdę pyszna. Do tego jaja i pomidory malinówki. Można składać też zamówienia na całą świnie, gościu ją ubije i rozłoży na części, również może je przygotować (uwędzić). Chyba najlepszy deal jaki może być.
Jajeczka od kur grzebiących i żółtka są żółte a nie blade jak ze sklepu. Z cenami to różnie bywa, wiadomo że za darmo niczego nie zrobi, ale za taką jakość mogę zapłacić. Produkcja jednostkowa jest bardziej zawsze droższa od przemysłowej.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:50, 23 Sie '10   Temat postu: Re: Od Rolnika Odpowiedz z cytatem

sober napisał:
Inicjatywa super.

Szkoda tylko, że to "bez pośrednika" nie przekłada się specjalnie na ceny... albo ja po prostu kupuje znacznie taniej Smile


Ceny maja faktycznie zaporowe.
Moze to dlatego, ze w cene wliczona jest dostawa.
Moim zdaniem lepiej by bylo, ze rolnicy z danych regionow wpisywali sie do bazy danych. Szukajac rolnikow z danej okolicy wyswietlalby sie asortyment jakim dysponuja i wtedy mozna sobie rowniez pojechac samemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5k18a napisał:
Jajeczka od kur grzebiących i żółtka są żółte a nie blade jak ze sklepu.

Niestety, na kolor żółtka to można się nabrać. Dzisiaj dodają karotenu do najgorszej paszy jaką można dać, a może też jakichś barwników gdzieniegdzie... kury mogą nigdy nie oglądać światła dziennego, a żółto może być bardziej nasycone kolorem i jaskrawe, aniżeli jajo od własnej kury, której będziemy pewni co jadła i sami będziemy ją wyprowadzać na spacery...

No i na odwrót to też działa. Bo jak kura będzie latać po dworze, a jej dieta będzie uboga w karoten, to żółtko będzie stosunkowo blade.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stronnik




Dołączył: 28 Sie 2022
Posty: 261
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:57, 16 Lut '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem






Kurestwo ma pod górkę , musi ten cały toksyczny syf przeładowywać - bo inne wymiary rozstawu torów .
@ Majorze Whistler - świetna sprawa thumleft
Cytat:
Gdyby nie różnica w rozstawie torów, transport kolejowy z Polski czy Rumunii do Ukrainy mógłby odbywać się znacznie szybciej
https://www.money.pl/gospodarka/ukraina-.....3168a.html
https://www.wnp.pl/logistyka/ukraina-zmi.....98667.html
_________________
Dla ludzi mających wiedzę o lotach na Księżyc żadna hipoteza nie jest już potrzebna prócz czasoprzestrzeni Einst.
dowiedli tego Amerykanie w Kosmosie ~@Panocek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:27, 16 Lut '24   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolnicy tę wojnę przegrają prędzej czy później, bo stawka jest pełnia władzy ( produkcja żywności, dystrybucje już ogarnęli ). Ale czemu robią to teraz kiedy nie mają sami odpowiedniej infrastruktury by zastąpić tradycyjne rolnictwo. W okresie przejściowym będą sprowadzali żywność z takich krajów jak np Ukraina. W międzyczasie kiedy zrujnują tradycyjne rolnictwo, eurokraci podniosą lament by ratować rolnictwo i wtedy wchodzi cała na biało ; rolnictwo wertykalne czyli żywność hodowana w halach na gąbce zamiast ziemi, rosną owoce warzywa. I wszystko można przez takie coś ludziom podać . A cena nie będzie grać roli, społeczeństwo zapłaci kiedy postraszy się je głodem.

Przemiany muszą być bolesne niezależnie czy matka zrodzi piękne dziecko czy małego potwora, rodzi go w bólach Wink .
A patrząc na nasze elity rządzące ( matkę ) , to kurwa zrodzi potworka Smile .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Strony internetowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Od Rolnika
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile