W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Horoskop   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
21 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 8943
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zgadza ci sie horoskop?
tak
26%
 26%  [ 12 ]
nie
73%
 73%  [ 33 ]
Wszystkich Głosów : 45

Autor Wiadomość
AndyPSV




Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 341
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:33, 20 Lis '08   Temat postu: Horoskop Odpowiedz z cytatem

Wlasnie?
Skad oni to wiedza i czemu zawsze mi sie zgadza na 100%?
www.horoskop.onet.pl ; www.horoskop.wp.pl
Jakie macie zdanie na ten temat?

Ogolnie w to nie wierze, nie sprawdzam; chociaz ostatnio zaczalem sie tym interesowac i intryguje mnie dlaczego zawsze niemal mi sie wszystko zgadza. Zawsze patrze np. po tygodniu (nigdy do przodu) i jakby ktos odkryl/odgadl jakie sa moje problemy, cele etc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:58, 20 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cold reading, truizmy...
Jednym słowem dajesz się wkręcić Razz
Sprawdzają się tylko horoskopy opisujące osobowość i to też nie w 100%
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 20 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo horoskopy sa jak przepowiednie Nostradamusa, sa tak zmyslnie pisane ze zawsze cos sie bedzie zgadzac.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo-ya




Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 179
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:59, 20 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dobry horoskop jest na ndw. Tylko że to jest numerologia. Większość co do opisu mojej osobowości jest 100% trafiona. I nie ma tam przepowiadania przyszłości, jest tylko powiedziane jaka jest liczba twojego dzisiejszego dnia i czynności jakie w tym dniu powinny przynosić tobie powodzenie.

http://www.ndw.v.pl
_________________
http://fa.most.org.pl/obrazki/bannery/logo.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:28, 27 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam horoskop dla wszystkich:

Niebawem spotka Cię coś czego się nie spodziewałeś. Uważaj na pochopne decyzje - możesz ich pożałować, ale nie przejmuj się ukojenie znajdziesz ze strony przyjaciela.
Nie załamuj się drobnymi przeszkodami, zwróć się do najbliższych - to dobry okres żeby zadbać o sprawy sercowe.
W pracy duże napięcie, które może zaowocować w przyszłości podwyżką lub nawet awansem.
Za kilka tygodni czekają Cię bardzo refleksyjne chwile spędzone na rozważaniach.


Laughing
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 20 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie horoskopy to bzdury, zaciemniaja te prawdziwe. Swoją drogą takie wymieszanie bzdet z prawdą powoduje że ludzie traktuja cały horoskop jako nic nie warty bełkot. A przecież rodzimy sie w okreslonym położeniu "ciał niebieskich" i oddziałuja one na nas przez całe życie. Problemem jest znalezienie w tym całym syfie prawdziwej wiedzy.

Ponadto polecam zainteresować się enneagramem. Enneagram to niebywała wiedza na temat typów osobowości. Jeśli rozpoznamy swój typ, mozemy zrozumieć bardzo dużo swoich zachowań. Wiedza ta bardzo pomaga w rozwoju własnej osobowości, świadomosci. Pomaga zrozumieć inne osoby, zwłaszcza te nam najblizsze. Mi bardzo pomogła w moim związku. "Specjalista" od enneagramu potrafi rozpoznać po kilku cechach jaki typ osobowości ma osoba z którą ma do czynienia, dzieki czemu potrafi przewidzieć jak ta osoba zachowa się w danej sytuacji. Można niemal "czytać taką osobę" jak ksiażkę. Jest to bardzo pomocne w kształtowaniu relacji między ludźmi.

Polecam:

Linki:
http://www.enneagram.pl/
http://www.enneagram.com.pl/

Ksiązki:
1. Enneagram w działaniu (Hurley Kathleen V. & Dobson Theodore E.) - zdecydowanie najlepsza pozycja na ten temat (trudna do zdobycia)
2. Enneagram: Zrozumieć siebie i innych (Palmer Helen) - dostępna niemal wszędzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DI




Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:27, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Horoskopy gazetowe to ogólnie bzdura, choć jeśli ktoś jest rzeczywiście astrologiem to pewne ogólne tendencje można nakreślić. Niemniej, każdy człowiek ma swój własny indywidualny horoskop obliczony dokładnie na dzień, miesiąc, rok, godzinę i minutę oraz miejsce urodzenia. Taki horoskop to jak swoista mapa / kod człowieka.

Nie neguję absolutnie Enneagramu - jest niezłym obrazem człowieka, jeśli tylko sami potrafimy się w nim odnaleźć (czyli szczerze i obiektywnie odpowiedzieć na pytania, czy też odnajdując się czytając wszystkie 9 typów.) Książek na ten temat polskim rynku jest więcej. Enneagram jednak nie daje konkretnych wskazówek - jakie będą tendencje w życiu człowieka np. za pół roku czy za rok, a można to stwierdzić np. na podstawie progresji i tranzytów nałożonych na horoskop.

Pozdrawiam. Di
_________________
"All you need is LOVE"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:55, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypelnilem test najszczerzej jak umialem. Troche w brew mojej woli, bo horoskopy zawsze uwazalem za blazenade. No i wszystko sie... nie zgadza.
Olejcie takie bzdury, zajmijcie sie soba sami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DI




Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:35, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Enneagram to nie horoskop. To tylko typ osobowości jak w psycholgii. Trzeba go umieć odnaleźć na podstawie pytań. Ponieważ pytania na podanej stronie - mimo, ze jak wierzę, przygotoane starannie ze strony autora strony, to tylko pytania - a samym nam trudno jest odpowiedzieć, czy jesteśmy postrzegani bardziej jako utaletowani czy wyjątkowi etc. Dlatego Enneagram wymaga ogromnej znajomości siebie, a tak naprawdę powinien być przeprowadzony wraz z jakimś nauczycielem/ mistrzem, który przeprowadziłby indywidualną sesję i sam dostrzegłm odpowiedni typ.

Horoskop to zupełnie niezależna od nikogo sprawa. Każdy z nas urodził się w konkretnym momencie. W danym dniu, miesiącu, roku godzinie i minucie oraz miejscu (niezależnie czy wie dokładnie o której dokładnie się urodził czy nie - horoskop działa.).

To tak jak kod genetyczny działa - niezależnie od tego, czy w ogóle wierzymy w kod genetyczny i czy w ogóle wiemy, że jest coś takiego jak kod genetyczny.

Pozdrawiam. Di
_________________
"All you need is LOVE"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie horoskopy to bzdura. A te mizajowy enneagram to taka sam bzdura. Nie no, nie powiecie, że coś takiego jest super przenikliwym opisem człowieka:
"jedynka:
Jak postępować ze mną
-ustalam sobie wysokie standardy. Zapewniaj mnie, że jest dobrze tak jak jest
-przeproś gdy zachowasz się bezmyślnie. To mi pomoże wybaczyć
Co lubię w byciu jedynką
-mam wysokie wymagania wobec siebie i wysokie poczucie etyki. Nie uznaję w tej sprawie żadnych kompromisów
-umiem składać fakty, rozumiem problem i umiem znajdować mądre rozwiązania
Co jest trudne w byciu jedynką
-jestem rozczarowana sobą lub innymi gdy nie spełnione zostaną moje oczekiwania
(...)
Dwójka:
Jak postępować ze mną
-dziel ze mną radosne chwile
-daj mi znać, że jestem dla Ciebie ważna i wyjątkowa
-interesuj się moimi problemami, choć prawdopodobnie ja się skupię na twoich
(...)
Trójka:
Jak postępować ze mną
-nie obciążaj mnie negatywnymi emocjami
-oceń moją pracę szczerze ale nie osądzaj mnie i nie bądź przesadnie krytyczny
Co lubię w byciu trójką
-służę dobrze rodzinie
-jestem kompetentna i umiem wykonywać pracę tak aby można ją było szybko zakończyć
(...)"
itp, itd. No zwyczajnie truizmy. Toż to i wiele innych cech pasuje do niemal każdego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, Kosmogramy...No cóż - jak ktoś wyżej napisał, gazetówki to czyste bzdury - pamiętajmy jednak że ludzie wpatrywali się w gwiazdy od zarania dziejów i pożytkowali na to siłe bardziej niż na cokolwiek innego...Kosmogram ma sens jesli robi sie to dla indywidualnej osoby, miejsce urodzenia, dokładna godzina z sekundami...Wtedy to ma sens.

Polecam poczytać Junga, faceta który poświecił niemal polowe swego życia na studiowanie astrologii, on bynajmniej nie uważał jej za banał, czego ja oczywiscie rowniez nie robię.

Błednym jest przekonanie ze horoskopy wskażą drogęe rozwoju, okresla przeszle i przyszłe cechy charakteru lub przepowiedza przyszłosc...Kosmogramy to nic innego jak wzajemne polozenie
planet wzglkedem siebie w odniesieniu do konkretnego czasu (miejsce i czas urodzenia). Pewne apekty, nazwane przez Junga chyba archetypami sa chcecie czy nie chcecie integralna czescia ludzkiego JA i przejawiaja sie w roznych sytuacjach. Mozna to dostrzec TYLKO przy dlugotrwałej obserwacji.

Poza tym dzisiejsza Kosmografia to wymysł Ptolemeusza, błędna dodam, najdoskonalsza pod tym wzgledem i najdokładniejsza jest kosmoggrafia Indyjska oparta na fazach ksiezyca, tam zresztą horoskopami mozna zajmowac sie po skończeniu szkoły + obdyciu stazu - łaczny czas nauki to ok 12 lat.

Ksiazki polecam:

Homo Zodiakus - niepamietaj autora
Mandala życia - Leszek Szuman
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DI




Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:14, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Homo Zodiakus - autor prof. Leszek Weres

Profesjonalnych astrologicznych książek jest znacznie więcej. Szcególnie w języku angielskim, ale nawet i w naszym języku, choć to zaledwia kropla w oceanie. Zainteresowanych odsłyam do sklepu w Londynie: http://www.londonastrology.com Jest w czym wybierać.

Enneagram jest naprawdę niezły. Ma tradycję suficką. Nie będę się tu rozpisywać specjalnie - trafi na pewno do tego do kogo ma trafić.

To jak z przeznaczeniem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Enneagram
Zawsze to coś na początek, a jaki skrót...

Horoskop - a raczej jego znajomość ( znajomość własnego horoskopu / kosmogramu czy kraju.... czy ogólnej sytuacji światowej) jest Wiekim Wtajemniczeniem, więc nic dziwnego, że 95% - 98% ludzkości nie wie o co chodzi i ma wbijane do głowy, że to bzdury i zabobony. Cóż PRAWDA jest zupełnie inna.
_________________
"All you need is LOVE"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DI




Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 12
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:30, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na marginesie - do Aya Sophia:

Indyjska czy zachodnia... wszystko zależy od tego, kto się tym zajmuje. Czy ma talent, a jeszcze lepiej dar... jakie umiejętności, jakie doświadcznie... a także jakim jest człowiekiem.... Czy etycznym? Nieetycznym? Jaka jest jego własna dusza... To tak jak z lekarzami. Nieważne czy hinduski, chiński, rosyjski czy amerykański. Ważne kim jest, co potrafi i jaką ma mentalność... duszę. Wszystko jasne. Hrabia Wronski jest godny polecenia, ale literatury dobrej jest znacznie więcej....

Byłam na Twoim myspace - wow. Jaki świat jest piękny! Dubai Quartet - cudna muza. Dokładnia tak sharmonizowana jak lubię. Pozdrawiam cieplutko. Di
_________________
"All you need is LOVE"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:32, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ah... Książki Junga - świetna psychologia. W przeciwieństwie do Freuda Jung analizował ludzi pod każdym względem - miejsce urodzenia, kultura, jaka rodzina itd. Freud badał ludzi tylko w swoim kraju. Jung jeździł po świecie.

Aya tak to się nazywało archetypami Smile.

Horoskopy to nic innego jak dobra psychologia tylko bardziej duchowa (jak Jungowska), dlatego działają (opisują dobrze czyjąś osobowość). Mam też Szumana ksiażkę "W świecie zodiaków" czy jakoś tak ten tytuł brzmi. Świetna książka, wszyscy, którzy ją pożyczają to samo mówią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:54, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W kręgu znaków Zodiaku" Szumana, świetna rzeczywiście, niedawno zdusiłem Wink Reasumując, kosmogramy mają sens i są często b. pomocne.

Znam z autopsji jeden przypadek dziewuchy, dostała swój kosmogram (bite 20 stron maleńkiego druku!) po bardzo burzliwym okresie życia, przeczytała i zamarła, wszystko co tam było napisane sprawdzało się niemal (nie czytalem całego) w całości. We wrześniu wychodzi za mąż i jest szczesliwa, czy przez kosmogram? Wink Na pewno nie zaszkodził.

DI napisał:
Byłam na Twoim myspace - wow. Jaki świat jest piękny! Dubai Quartet - cudna muza. Dokładnia tak sharmonizowana jak lubię. Pozdrawiam cieplutko. Di


Dziękuje za miłe słowa;) Musze się wkońcu wziąć za EP'kę która od dobrych kilku miesięcy jest na ukończeniu, a się zając tym nie mogę Wink Oto co znaczy truthseeking...Dziekuje, jeszcze raz i pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@pswierq i @AzzziRel gratuluję wiedzy.
Wiecie coś na temat enneagramu? Wiecie po co został stworzony? Może jak już zabieracie głos w jakiejś sprawie to raczcie się coś niecoś o niej dowiedzieć. Bo takie wypowiedzi kiepsko świadczą o waszym zrozumieniu czegokolwiek.
Wracając do enneagramu to na pewno nie po to został stworzony żeby przewidywać przyszłość na zasadzie horoskopu z tele-tygodnia. Enneagram to narzędzie pomagające poznać samego siebie i nie ma nic wspólnego z czary-mary tylko wyodrębnia poprzez pewną generalizację, dziewięć typów osobowości z wieloma podtypami. Ma wiele wspólnego z psychologią (co zresztą potwierdza zainteresowanie nim wielu osób "uprawiających" tą naukę), jest wykorzystywany w terapii choćby przez takie osoby jak Mirosław Słowikowski (słynny portal depresja-stop) i Tomasz Curlej.
Enneagram to pewne narzędzie ułatwiające pracę nad sobą, ale nie jest czymś niezbędnym.

PS. @DI - jak najbardziej uważam, że masz rację, widać że masz dużą wiedzę w tychże dziedzinach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ mizaj
Gdybyś przeczytał uważnie to zauważyłbyś, że ja nigdzie nie piszę, iż ma to coś wspólnego z przepowiadaniem przyszłości. Piszę tylko, że to co znajduje się na podanej przez ciebie stronie to banał. Wszystkie te wyodrębnione typy osobowości mają typowo horoskopowy charakter. Tak strasznie generalizują, że nie wierzę, żeby to dla dobrego psychologa mogło stanowić pomoc w czymkolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuciłem razem do jednego wora (wypowiedzi) wszystko. Nie przypisuję Ci niczego czego nie napisałeś. Jeśli chodzi o banały to znam lepsze, na przykład pierwszy lepszy z brzegu: "prawda Cię wyzwoli". Zajebisty banał, towarzyszy nam od zawsze a za cholerę większość nie potrafi tych słów zrozumieć i z nich skorzystać. Zatem zgadzam się z tobą enneagram to zbiór banałów.

Oficjalnie oczywiście Psychologia jako nauka odcina się od enneagramu jako całej teorii. Jak wiemy odcina się też choćby od NLP. Oficjalnie. Ale porozmawiaj z jakimś psychologiem pasjonatem.

Polecam zapoznać się z wersją książkową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mizaj napisał:
[...]Jak wiemy odcina się też choćby od NLP. Oficjalnie. Ale porozmawiaj z jakimś psychologiem pasjonatem.[...]


Nie. Nie wiemy.


"Wywieranie wpływu na ludzi" R. Cialdini - profesor psychologii Uniwersytetu Stanowego w Arizonie.
"Psychomanipulacje" Tomasz Witkowski - doktorat robiony na Uniwersytecie Wrocławskim - teraz ma własną firmę - nie dziwota, większa kasa.



Czy byłbyś tak łaskaw rozwinąć co dokładnie rozumiesz pod pojęciem oficjalnie?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, większość horoskopów to fikcja. Ale raz znalazłem książkę w empiku (drugi raz jej już nie widziałem a autora nie pamiętam) która opisywała dokładnie mnie na podstawie kilku danych. U moich kolegów też się sprawdzała. Nigdy nie widziałem takiej dokładności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
mizaj napisał:
[...]Jak wiemy odcina się też choćby od NLP. Oficjalnie. Ale porozmawiaj z jakimś psychologiem pasjonatem.[...]


Nie. Nie wiemy.


"Wywieranie wpływu na ludzi" R. Cialdini - profesor psychologii Uniwersytetu Stanowego w Arizonie.
"Psychomanipulacje" Tomasz Witkowski - doktorat robiony na Uniwersytecie Wrocławskim - teraz ma własną firmę - nie dziwota, większa kasa.



Czy byłbyś tak łaskaw rozwinąć co dokładnie rozumiesz pod pojęciem oficjalnie?


Nie o tym tu rozmawiamy ale odpowiem, choć mam pewne przeczucie co do tej niewinnej prowokacji Smile
Rzecz w tym że NLP nie ma zbytniego poparcia w świecie akademickim. A pojęcie oficjalnie, chyba jest dość jednoznaczne. Nie koniecznie w rozmowie z kolegą po fachu na uczelni, tudzież w swoich pracach, masz odwagę wyłamać się z większości i rozgłaszać wszem i wobec swoje zdanie na temat czegoś co nie ma zbyt dużego poparcia.
Na tym koniec o NLP. Nie jestem specjalistą w tym temacie. Czy masz coś do powiedzenia na temat enneagramu i jego uznania bądź nie, w oczach psychologów? Na podstawie tego co piszesz mniemam że masz dużą wiedzę na temat aktualnych trendów w Psychologii. Jak się na to zapatruje świat nauki? Ciekawi mnie to bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 27 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja wiedza o psychologii nie wykracza poza kilka książek, które przeczytałem i moje własne obserwacje. Natomiast NLP to taka nazwa zbioru kilku mechanizmów psychologicznych, więc jest mi raczej trudno zrozumieć Twoją tezę, jakoby NLP oficjalnie nie było aprobowane przez psychologów. NLP to jest psychologia...

Co do horoskopów i enneagramów - nie jestem specjalistą. W moim światopoglądzie to kim człowiek jest i jak postępuje jest zależne w pewnej mierze od ruchu planet, gwiazd etc, natomiast nie wnikam w to, bo przede wszystkim nie bardzo widzę w tym jakikolwiek sens. Szukanie przyszłości, która i tak nastąpi, rzeczywistości którą przecież widzimy dookoła siebie, albo próby zrozumienia własnego "ja" na podstawie horoskopu. Skoro i tak postępujemy zgodnie zasadami wyznaczanymi przez horoskopy etc. to po kiego jeszcze tych zasad szukać w zewnętrznych źródłach? Nie lepiej spojrzeć w głąb samego siebie?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:22, 28 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, czy jest tak różowo jak piszesz Aqua:
http://en.wikipedia.org/wiki/NLP_and_science
Dla mnie osobiście badania naukowe odnoszące się do psychologii, socjologii itp. to rzecz bardzo niepewna i mało wiarygodna. Nie to co nauki ścisłe Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 28 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja nie piszę jako przedstawiciel nauki, tylko jako obserwator. Dla mnie NLP, czy Enneagram to wiedza z zakresu Psychologii, jednak z tego co widzę i czytam, dla przedstawicieli tej nauki już nie jest to tak oczywiste.

Co do enneagramu to jak już pisałem, jest to narzędzie do poznania siebie i przy jego pomocy możemy, bądź nie, spojrzeć w głąb siebie. Może być pomocne dla osób nie mających większego pojęcia o szeroko rozumianym "rozwoju duchowym". Na pewno mało przydatne było by dla mnicha tybetańskiego praktykującego buddyzm od urodzenia. Ale w naszej zmaterializowanej kulturze nawet książka "Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus" bywa niebywałym wyzwaniem, a co dopiero dość skomplikowane narzędzie poznania swojej osobowości jakim jest enneagram. Poza tym wiele osób błędnie rozumie cel powstania enneagramu. Nie chodzi o to żeby się sklasyfikować i stwierdzić: "jestem taki i taki i nic na to nie poradzę", tylko żeby poprzez uświadomienie sobie pewnych automatów działających w naszej podświadomości, przekroczyć własne ograniczenia wynikające z naszego typu osobowości, czyli jednym słowem rozwijać się. Ja osobiście staram się, poznać jak najwięcej dróg rozwoju, dzięki czemu mogę wybierać z każdej to co dla mnie - niepowtarzalnej jednostki, jet najlepsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 14:35, 28 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co ta dyskusja? Ludzi którzy wierzą, że eneagram odopwiada na ich osobowośc i horoskopy o tym co będzie jutro nie przekona nic. Jeśli chodzi o przekonywanie sceptyków to nie marnujcie czasu a piszcie do "Pani domu" i innych pism zawierających te pierdoły.

Eneagram się nie sprawdził (wyszło mi że jestem Boss - a wole być raczej szara eminencją i co?) a horoskop napisał mi to co zwykle "Nowy dzień spali na panewce", "Poznasz miłośc bla bla bla".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Horoskop
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile