W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czym jest...?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 4899
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 20 Sty '08   Temat postu: Czym jest...? Odpowiedz z cytatem

Temat jest cholernie ciekawy, lecz przede wszystkim wieloaspektowy. Łączy w sobie takie dziedziny jak:
fizyka kwantowa, chemia, biologia molekularna, medycyna, religia, duchowość.
Przyznam, że jak po raz pierwszy natrafiłem na temat, kilka lat temu, to wywarło na mnie duże wrażenie Shocked .

Po prostu NIEPRAWDOPODOBNE rzeczy. Rolling Eyes

ALE wiele z tego ma poparcie w naukowych odkryciach. Z zakresu pierwiastków mnonatomowych z grupy platynowców czy nawet fizyki kwantowej.

Czy przypadkowo odkryta magiczna substancja, która przeczy fundamentalnym prawom fizyki i chemii, jest mitycznym kamieniem filozoficznym, którego przez stulecia poszukiwali alchemicy??

Od kilkunastu lat po świecie krążą opowieści o stworzeniu w chemicznym laboratorium pewnej substancji, która uzdrawia chorych, a zdrowych przenosi na wyższy poziom świadomości. Czym jest „biały proszek złota” - kamieniem filozoficznym, boską ambrozją czy... kolejnym oszustwem?


http://www.eioba.pl/a76806/czy_kamien_filozoficzny_naprawde_juz_istnieje

http://www.nieznane.pl/czy-kamien-filozoficzny-naprawde-juz-istnieje,225.html

Jak widać brakuje części 2. Trochę tego jest kto ma cierpliwość niech czyta poniższe pdf-y, i/lub krótsze wersje tekstowe powyżej

Biały Proszek Złota 1


Biały Proszek Złota 2



Biały Proszek Złota 4


Jedno w tym wszystkim jest pewne, Jednoatomowe pierwiastki o przekształconych orbitach (Obitally Rearranget Monoatomic Elements - ORME), i ich właściwości, są naukowym faktem Exclamation

PATENTY

Sprzedają, rzekomo tą substancję, z pewnością nie jest to ta substancja o właściwościach opisanych w artykułach które przytoczyłem. Laughing

http://www.whitepowdergold.com/

Myślę, że wielu z was zetknęło się z powyższym problemem.
Cool
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiara w gusła wiecznie żywa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałem na allegro i tam go niema. Więc pewnie nie istnieje.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Wiara w gusła wiecznie żywa!


Dodałbym do tego jeszcze magię obrzędową i ewokacyjną oraz kosmognozę

no i masz kamień filozoficzny Laughing
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:26, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka dni temu, na innym forum zobaczyłem ten artykuł i przeczytałem. w komentarzach zobaczyłem że ludzie wiążą z nim wielkie nadzieje. jednak jeśli chodzi o mnie, przy czytaniu nie odczułem jakiegoś podniecenia, zwiastującego mi że może to jest droga do Boga. oczywiście moje indywidualne odczucie o niczym nie znaczy, jednakże od dwóch dni temat krąży mi po głowie, czym może być owe ORME faktycznym kamieniem filozoficznym, danym nam przez Boga, czy szatańską sztuczką?
czytając twoje linki, zastanowiło mnie, dlaczego autor(artykułu) mówi o wężu który tkwi w człowieku, i który obiecał dać przebudzenie

"To zupełnie przypomina wspominane przez nauki wschodu przebudzenie kundalini - energetycznego węża, który śpi w każdym człowieku przy czakramie korzenia, a którego obudzenie ma nam dać oświecenie."


kojarzy mi się to z adamem ewą, którym wąż też obiecał poznanie

niestety, ale mój stereotyp gdy słyszy o wężu, od razu każe mi zachować ostrożność. oczywiście to tylko autor artykułu zasugerował takie podejście do sprawy, a nie wynalazca ORME, jednak na razie moje zdanie o owym proszku, muszę czerpać z tego co jest dostępne, czyli takich i podobnych artykulików.

Jedyne co na obecną chwilę mogę powiedzieć, a raczej chciał bym zasugerować, to najpierw zapoznanie się z dostępną nam wiedzą o kamieniu filozoficznym, i rozpatrzeniu owego kamienia w świetle przekazów religijnych. - myślę że pod takim kontem należało by zacząć dyskusje, z której można by wyciągać dalsze wnioski, jaka moc stoi za tym wynalazkiem.
możliwe że nie chipy a właśnie taki lek jest znamieniem bestii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy, mnie interesują fizyczne i chemiczne właściwości ORME.

Majowe wydanie magazynu Scientific American z 1995 roku omawia wpływ metalu z grupy platynowców, rutenu, na ludzkie DNA. Podkreśla się tam, że kiedy poedyńcze atomy rutenu zostaną umieszczone na końcach krótkiego włókna DNA, włókno staje się 10000 razy bardziej przewodliwe i w rzeczywistości staje się nadprzewodnikiem.
Chemicy przez jakiś czas podejrzewali, że podwójna spirala (DNA) może wytwarzać wysoko przewodliwą ścieżkę wzdłuż osi molekuły i oto uzyskaliśmy tego potwierdzenie.

Z kolei magazyn Platinium Metals Review przedstawił szereg artkułów dotyczących wykorzystania platyny, irydu, i rutenu w leczeniu raka.
Kiedy stan DNA zostaje zamieniony (jak ma to miejsce w przypadku raka), wprowadzenie związków platyny sprawia, że wchodzą one w rezonans ze zdeformowaną komórką powodując relaksację DNA i skorygowanie jego zmienionego stanu.

Medycyna wkroczyła w obszary wysokospinowe, kiedy oddział badańm biomedycznych firmy farmaceutycznej Bristol- Myers Squibb oznajmił, że atomy rutenu oddziaływują na DNA korygując deformacje w komórkach rakowych.

Jednoatomowe złoto i metale z grupy platynowców stają sie w rezultacie "atomami stealth" i okazało sie, że komórki organizmu komunikują się między sobą po przez "atomy stealth" i system fal świetlnych.

Nowe odkrycia naukowe dowodzą, że jednoatomowy ruten rezonuje z DNA, demontuje krótkie odcinki spirali i odbudowuje je w prawidłowej postaci, podobnie jak się demontuje i odnawia nadszarpnięty starością budynek.

Wiadomo od kilkunastu lat, że zarówno iryd, jak i rod mają własności powstrzymujące starzenie się, natomiast związki rutenu i platyny oddziałują na DNA i substancję komórek.

Poza tym, złoto i metale a grupy platynowców, będąc w stanie jednoatomowego wysokiego spinu, są w stanie aktywować układ gruczołów dokrewnych w taki sposób, że świadomość, zdolność percepcji i uzdolnienia zostają podniesione na niezwykły poziom.

W przypadku wysokospinowego proszku złota ma on duży wpływ na szyszynkę zwiększając wytwarzanie melatoniny, natomiast jednoaomowy proszek irydu ma podobny wpływ na wytwarzanie serotoniny w przysadce mózgowej i ma wpływ na reaktywację zdeformowanego DNA oraz nie wykorzystanych w pełni lub nie używanych części mózgu.

_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
simonwron




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 129
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:40, 20 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze, ty podchodzisz do tego z innego punktu widzenia, też bardzo przydatna wiedza, a co z tym doktorem który jako jedyny miał by dostęp do tego w polsce ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spektrometr




Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 132
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grunt to oparcie w zweryfikowanych faktach, staram się w ten sposób oddzielić fikcję od rzeczywistości. Bo może ktoś sobie gadać co chce, lecz jeżeli w jego wywodach są rzeczy dające się dowieść w sposób naukowy to takie wywody nabierają cech prawdopodobieństwa.

Jest jedna skuteczna metoda weryfikacji FAKTOGRAFIA

A propos tego doktora, cóż trudno to zweryfikować. Co więcej nie ma pewności czy miał do czynienia z pełnowartościowym proszkiem złota

http://www.whitepowdergold.com/
Jak już wspomniałem w pierwszym poście, pod powyższym adresem prowadzona jest sprzedaż rzekomego proszku złota. Jest tam zdanie które wiele mówi
THIS PRODUCT HAS NOT BEEN EVALUATED BY THE FDA.

Czyli nie może być traktowane jako lek, bo gdyby tak było to za rozprowadzanie leku bez certyfikatu grożą wieloletnie więzienie.

Wniosek: jest wysoce wątpliwe, aby to był oryginalny proszek.

Sam odkrywca proszku David Hudson powiedział, że wiele osób podszywa się pod niego sprzedając fałszywy proszek
_________________
Błędem jest jedynie założenie, że w świecie obowiązują prawa logiki klasycznej.
Tymczasem świat trzeba badać, a nie przyjmować założenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jabba napisał:
Szukałem na allegro i tam go niema. Więc pewnie nie istnieje.

A kupisz ??
To zaraz wystawię ! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
jabba napisał:
Szukałem na allegro i tam go niema. Więc pewnie nie istnieje.

A kupisz ??
To zaraz wystawię ! Smile


Oczywiście.

ps. Pamiętasz co spotkało gościa który wystawił auto którego nie miał.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:01, 21 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frasobliwy napisał:
Wiara w gusła wiecznie żywa!


Gusła gusłami, a technologia technologią. Fakty, faktami. Nikt nie chce jednego leku na wszystko. A przynajmniej ci, którzy na tych wszystkich lekach nieźle zarabiają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mijak




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 505
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:34, 24 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy mit z czegoś się bierze. Trzeba tylko zadać pytanie, czy ten wziął się z faktów, czy z największych marzeń.
Chyba każdy maży o wiecznym życiu i pieniądzach, żeby to życie przeżyć bez wysiłku, a kamień filozoficzny właśnie te potrzeby spełnia.

Ale to brzmi "tak nieprawdopodobnie, że moze być prawdziwe" Smile
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko nielogiczne i mało prawdopodobne.
GG 7434411
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czym jest...?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile