W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Medytacja Theta  
Podobne tematy
Ram Bomjan - Młody Budda11
o medytacji10
David Lynch o świadomości i medytacji8
Jak medytowac - napisy [PL]4
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 3352
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:51, 13 Sty '08   Temat postu: Medytacja Theta Odpowiedz z cytatem

Na dobry początek filmik ze ścieżką w hemi-sync



jak będzie odzew to pociągniemy temat Wink

np. medytaja dynamiczna Osho czy trening relaksacyjny Schultza-Jacobsona, teraz zmykam spać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe dobre... ale ja wole z zamknietymi oczami:d wiec dlatego "zwykle" Om Mani Padme Hum jest dla mnie lepsze:D...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, jak to jest z tą medytacją? Praktykujecie to? Jak to działa, co się wtedy właściwie czuje? Chciałbym się tego nauczyć, ale słyszałem, że samemu nie da rady. Potrzeba przewodnika.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:28, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chcesz sie tego nauczyc musicz zaczac od podstaw co trwale zmieni twoje zycie.Na poczatek polecam JOGA. NIEŚMIERTELNOŚĆ I WOLNOŚĆ -MIRCEA ELIADE.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ogrodnik




Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 234
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:39, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kredki napisał:
Hej, jak to jest z tą medytacją? Praktykujecie to? Jak to działa, co się wtedy właściwie czuje? Chciałbym się tego nauczyć, ale słyszałem, że samemu nie da rady. Potrzeba przewodnika.

Ale najpierw koniecznie przeczytaj "Podróż na Wschód" C.Junga.
Wtedy dopiero będziesz mógł podjąć świadomą decyzję.
Żeby "widziały gały co brały"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:36, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

probowalem Osho ale nie czulem zadnego relaksu, moze za malo sie staralem? Crying or Very sad
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Uy5F1O7WaRU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:11, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej położyć się na kocu na dywanie i starać przestać myśleć... i natsępnie wyobrażacie sobie jak poszczególne części ciala stają się ciężkie jak kamień, każdy palec, udo, stopy, ręce, tułów, całe ciało staje się niczym kłoda z żelaza...

kolejny etap to wyobrażanie sobie gorąca - po kolei w każdej części ciała POZA GŁOWĄ - całe ciało staje się ciężkie i gorące..

trzeci etap - to wyobrażanie sobie chłodu na czole

czwarty - gorąca w splocie słonecznym

po miesiącu ćwiczeń na samą myśl całe ciało od razu przestawia się w inny stan funkcjonowania

kolejny etap to wizualizacje ale to już inna bajka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:58, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh przed pierwszym etapem dobrym sposobem jest tez mowienie soebie w myslech wdech-wydech Very Happy... to pomaga skupic sie na nie mysleniu^^ a gdy juz soe dojdzie do wprawy mozna przejsc do kolejnych etapow i wtedy "niemyslenie" przychodzi duzo latwiej...

ale jezeli juz w twoj umysl wejdzie jakas "nieproszona mysl" to niewymuszaj na sobie szybkigo sie jej pozbycia... tylko pozwoj jej powoli odejsc skupiajac sie na oddechu...

poczatki zawsze sa trudne... ale po pewnym czasie zacznie jak zacznie ie odczuwac wymierne korzyści z medytacji to staje sie ona latwiejsza i jeszcze przyjemniejsza:D, mi np pol godziny przed snem pozwala bardzo szybko zasnac bez "krecenia sie z boku na bok"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie cała ta medytacja jest związana z fizyką kwantową. "What the Bleep do we know?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:44, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz mózg pracuje na różnych falach, inaczej gdy jesteśmy w pełni świadomi, inaczej gdy senni, źli, inaczej gdy skoncentrowani, pełni entuzjazmu... mimo wszystko odczucia w trakcie medytacji są całkowicie innym stanem nie tylko psyche ale i całego ciała...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Według mnie cała ta medytacja jest związana z fizyką kwantową. "What the Bleep do we know?"


W dużym stopniu to się zgadza, jeśli ktoś wie jak wykorzystać zasady fizyki kwantowej to kształtowania rzeczywistości to medytacja najlepiej się do tego nadaje.

Zresztą ten film tłumaczy tak wiele. Zresztą ja interesuję się Huną.

Huna w dużym skrócie to starożytna filozofia w której myśl kształtuje rzeczywistość. Choćby wymienię kilka z 7 zasad huny.

-Energia podąża za uwagą (za myślą)

-Świat jest taki jaki myślisz, że jest.

-Wszystko jest ze sobą połączone.

Tak mniej więcej wyglądają zasady starożytnej (powstałej przed jakąkolwiek religią) filozofii, piszę filozofii, ponieważ nie jest to żadna religia.

Oglądając wtf do we know? Stwierdzałem, "kurde przecież to samo mówi ta starożytna wiedza".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wy praktykujący medytację sami się tego nauczyliście? Co było wam pomocne? Ogrodnik dzięki, za książkę, chyba jakaś sceptyczna, ale postaram się zapoznać.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morgan666




Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 378
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... sam^^ bez zadnego "przewodnika duchowego" czy innego "guru"... wazna jest tylko motywacja i systematyka xD

apropo odkrylem tez ze te pol godziny medytacji sprawia ze rano kiedy sie budze pamietam co mi sie snilo (przed medytacja pamietalem tylko kilka snow w roku) a teraz co drugi^^ oraz sprawia ze sny sa silne... juz kilka razy rodzina przylapala mnie jak "rozmawiam przez sen"... czyli musze stwierdzic ze to dziala!!!

dobrym motywem jest tez pomedytowac przed nauka wtedy wszystko jakies prostrze sie wydaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Medytacja Theta
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile