W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Koło dwumasowe  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1929
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
7070




Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 13 Sie '15   Temat postu: Koło dwumasowe Odpowiedz z cytatem

Czołem ,

Cytat:
Jak sprawdzić czy auto ma koło dwumasowe? Czy można się go pozbyć?

Koło dwumasowe to podzespół znany wielu kierowcom użytkującym samochód z silnikiem diesla. Jego regeneracja jest kosztowna i po pewnym przebiegu nieunikniona. Jak sprawdzić, który silnik ma zamontowane koło dwumasowe. Czy w niektórych przypadkach można takie koło zastąpić tańszym rozwiązaniem?

Użytkownicy aut z silnikami wysokoprężnymi, w pewnym momencie eksploatacji swojego pojazdu, zmuszeni są do wymiany jego sprzęgła. Bardzo często okazuje się, że czynność ta powiązana jest automatycznie z wymianą koła dwumasowego. Problem polega na tym, że część nowoczesnych silników posiada takie koło, a część nie. Zasadniczą wadą tego podzespołu jest duży koszt jego naprawy- średnio ok.2500zł wraz ze sprzęgłem. Dlatego coraz więcej osób poszukuje samochodów, które pozbawione są tego podzespołu.

Wiele informacji na temat tego czy w danym modelu występuje koło dwumasowe czy nie, jest sprzecznych ze sobą. Dlatego aby rzetelnie to sprawdzić można zwrócić uwagę na budowę takiego koła, a jeszcze lepiej na tarczę sprzęgła w danym samochodzie. Jeśli silnik wyposażony jest w tzw. „dwumas” to w współpracująca z nim tarcza sprzęgła, nie posiada charakterystycznych sprężyn tłumiących. Składa się tylko z piasty, płyty zbierakowej i okładzin ciernych.

Świetnym przykładem może być tu tarcza sprzęgła występująca w Mitsubishi Colcie 1.5 DI-D, której budowa zgadza się z takim opisem i potwierdza fakt, występowania w nim koła dwumasowego. Brak sprężyn tłumiących oznacza, że za redukcję nadmiernych drgań przenoszonych z silnika na skrzynię biegów odpowiada „dwumas”.

Usuwanie koła dwumasowego

Wyższe koszty eksploatacji aut wyposażonych w koło dwumasowe spowodowały, że kierowcy zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań mających na celu zastąpienia tego podzespołu. Wśród użytkowników aut z koncernu Volkswagena wyposażonych w wysokoprężny silnik AFN, czyli popularny 1.9TDI o mocy 110KM, coraz popularniejsze jest zastępowanie koła dwumasowego na rzecz jednomasowego(najczęściej pochodzi ono od jednostek benzynowych ABF wystających w Golfie MKIII GTI 2.0 150KM lub 9A 2.0 136KM). Koszt całej operacji, która uwzględnia m.in. zakup kompletnego sprzęgła od silnika benzynowego(najczęściej pochodzącego od silników VW G60 lub VR6) wraz kołem jednomasowym na zamiennikach, oscyluje w granicy 800zł. Jest to kilkukrotnie tańszy sposób na poradzenie sobie z drogim w eksploatacji kołem dwumasowym. Poza tym, użytkownicy tak zmodyfikowanych aut chwalą sobie to rozwiązanie. Nie pojawiają się bowiem żadne problemy dotyczące nadmiernych drgań czy szybko zużywającego się sprzęgła.


Nie sposób wręcz nie zapytać, czy koło dwumasowe rzeczywiście jest niezbędne w aucie osobowym?

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploata.....ozbyc.html



W związku z powyższym mam pytanie, czy ktoś z Was ma może doświadczenia z zamianą wspomnianego koła????

Może ktoś ewentualnie polecić jakiś warsztat który owe przeróbki wykonuje???

Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Koło dwumasowe
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile