W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Fałszywi Mesjasze   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 5840
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PB-Soft




Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:55, 21 Gru '10   Temat postu: Fałszywi Mesjasze Odpowiedz z cytatem


Reszte zainteresowani znajda
Sa jeszcze czesci 1 i 3 ale ta mnie najbardziej wciagnela.

Thanks for Mason 33 Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byli żadnymi fałszywymi prorokami, bo nie ma czegoś takiego jak prorok, mesjasz etc.
Tak samo jak imię Jezus było powszechnie znane już u starożytnych hebrajczyków . Patrz;
Łk; 3 ; 29 (rodowód)

Poza tym Jozue to też jest Jezus i taką nazwę nosi księga biblijna. Dużo by piać. Nie byli żadnymi fałszywymi prorokami, tak samo jak ci przed ( osławionym) Jezusem z 1 w n.e.
Szukali naiwnych imbecylów to wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 18:16, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adullam napisał:
... bo nie ma czegoś takiego jak prorok, mesjasz etc.


A skad ty to wszystko wiesz?

Prorocy zapowiadali np ...przyjscie Mesjasza

Cool


I co z ok 2.000 proroctw Biblijnych, ktore juz sie wypelnilo? Na przyklad. Prorocy przeciez wrozkami nie byli, choc to tez taki rodzaj prorokow tylko wyslannik inny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:57, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncepcja proroków została w tym wypadku wymuszona aby wymusić (przygotować)
kolejną nonsensowną koncepcję mesjaszów/a. Gdyby nie było proroków kto prorokowałby o mesjaszach? Natomiast mesjasz mógł stać się synem bogów, zbawicielem świata, alfa i omegą, nieśmiertelnym etc.
Podobnie jak selekcja i wybór treści ewangelii miała zapewnić supermacje Jezusa. A że na tamte czasy prorocy byli w modzie , trzeba było podporządkować ich czemuś np pismom, , manipulacjom etc.
Czy nigdy nie czytałeś książki o ukrzyżowanych/zabitych mesjaszach?
-trochę by się ich znalazło w kulturach i religiach świata.
( oczywiście znacznie starszych niż stosunkowo nowe religie takie jak chrześcijaństwo, judaizm, zaratusztrianizm-który miał bardzo silny wpływ podobnie jak mitraizm - w związku z tym motywem, etc ).

Oczywiście została wymyślona ta i tamta koncepcja, kilka tysięcy lat temu, nie kwestionuję idei , ale to bajka dla niezbyt rozgarniętych i niedoinformowanych ciemnych , nieszczesliwych mas, którzy sami łaknęli "wyzwoliciela". Poza tym kto wierzył? To proletariat wyzyskiwany i uciskany ekonomicznie , społecznie, politycznie co było myślę czynnikiem determinującym powstanie czegoś/kogoś kto da im szczęście, radość - mesjanizm sprawdza się tu idealnie!
(wtedy może i to działało, później też) Ale czy to nie dziwne że ten sam schemat się permanentnie ponawia również i na dalekim wschodzie?
A kto dziś wierzy, kto chodzi do kościoła?
__________________


A okazuje się że byli wróżkami i magikami , czyli tak napiętnowanymi praktykami przez pisma hebrajskie a z Egipcjanami się prześcigali z tymi magiami sztuczkami - prawdziwymi bo poparł ich jeden z bogów hebrajskich Jehowa- jeden z lepiej znanych w panteonie kananejskim . A że mieli szczęście to ich czary były boskie, a tamte demoniczne. Ą że Jehowa był przeciwny ludziom to często ich doświadczał....
(oczywiście jak ktoś wierzy/uważa politeistyczną percepcję biblijnych bóstw ). Dawaj te 2000 proroctw. Dam ci 4000 tysiące które wypełnią się w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:42, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adullam napisał:
Dawaj te 2000 proroctw. Dam ci 4000 tysiące które wypełnią się w przyszłości.


Daj jedno, ktore wypelni sie w stu procentach.



Cytat:
Biblia jako jedyna spośród kiedykolwiek napisanych ksiąg dokładnie i szczegółowo przepowiada specyficzne wydarzenia na wiele lat lub na wiele wieków przed ich nastąpieniem. W Biblii znaleźć można około 2500 proroctw, z których około 2000 już się spełniło ? bezbłędnie i co do joty. (Pozostałych 500 proroctw dotyczy przyszłości i możemy być świadkami ich spełnienia w miarę upływu czasu). Ponieważ prawdopodobieństwo przypadkowego spełnienia się każdej z tych przepowiedni wynosi średnio mniej niż jeden do dziesięciu (przy bardzo konserwatywnym oszacowaniu) i ponieważ większość z nich jest wzajemnie niezależnych, prawdopodobieństwo ich równoczesnego przypadkowego spełnienia jest mniejsze niż jeden do 102000 (czyli 1 z nastepującymi 2000 zer)!

Jednak nie tylko Bóg używa przepowiadania przyszłych wydarzeń aby przyciągnąć uwagę ludzi. Szatan robi to samo. Poprzez jasnowidzów (takich jak Jeanne Dixon czy Edgar Cayce), media, spirytualistów i innych dowiadujemy się o wybitnych przepowiedniach, z których jednak niewiele spełnia się z dokładnością większą niż 60 procent, a żadne nie jest absolutnie dokładne. Ponadto komunikaty od Szatana nie dorównują w szczegółowości proroctwom biblijnym, jak również nie nawołują do moralnego nawrócenia.

Test na proroka zanotowany został przez Mojżesza w V Ks. Moj. czyli w Księdze Podwójnego Prawa 18:21-22. W wymienionym ustępie autor zapewnia (podobnie zresztą jak i w innych miejscach w Biblii) że prorocy boży, w odróżnieniu od rzeczników Szatana, są w stu procentach dokładni w swoich przepowiedniach.

Ponieważ omówienie wszystkich proroctw biblijnych na łamach niniejszego dokumentu nie byłoby możliwe ze względu jego ograniczoną objętość, poniżej podajemy kilka przepowiedni, które ukazują niezwykły stopień szczegółowości, szeroki zakres obejmowanej rzeczywistości, oraz nadprzyrodzoność przepowiedzianych wydarzeń. Zachęcamy czytelników do zbadania innych zdarzeń, jak również do dokładnego przestudiowania ich wiarygodności historycznej.


Wiecej: http://www.fuw.edu.pl/~pniez/Droga/Artykul_Proba/PL-HR-FulfilledProphecy.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 28 Kwi '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam proroctwa biblijne, religijne etc.
Z równym powodzeniem można przyjąć interpretację ateistyczną, w indywidualnych przypadkach, lub przynajmniej nie teistyczną.
Jednak tego typu percepcję też są istotne, są ciekawe i stanowią równowagę.


Proroctwo które musi się wypełnić a nie jest proroctwem tylko nieśmiertelnym prawem wszechświata - tak to sobie ogólnikowo ujmę , - proroctwo brzmi dziwnie nieprawdopodobnie , to ;

ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI - 100%
( prędzej czy później , w tej inkarnacji czy przy następnej)

Osobiście nie znam żadnego religijnego pisma które by się sprzeniewierzyło mojemu poglądowi. Ba większość nawet wydaję się popierać, lub są neutralne. Wiem to, jestem przekonany.

Nie wiem natomiast czy antyteza będzie w ogóle możliwa, wykonalna ?
Z zebranych przeze mnie informacji, oraz subiektywnym odczuciu nie miałoby takie prawo większego sensu, cech wartościowych.
________________________________

Pozwolę sobie obalić jedno
( oraz pozostałe proroctwa w związku z linią mesjanistyczną Jezusa )
Zapewne nie zdziwił ciebie fakt, że Jezus, który według przekazów części ewangelistów narodził się rzekomo w Betlejem, nie był nazywany Jezusem z Betlejem, a z Nazaretu?
Musi zastanawiać, dlaczego Benedykt XVI nazywa tak swego bohatera , w swojej książce Jezusem z Nazaretu?


CAŁE TO ZAKŁAMANIE O NARODZINACH Z DZIEWICY BYŁO GŁÓWNYM POWODEM NA SKOMPLIKOWANIE PROROCZEGO W BIBLII "DAWIDOWEGO DZIEDZICTWA" KTÓRE EWANGELIŚCI NIE PRZEWIDZIELI, ORAZ TEIŚCI KTÓRZY WIERZĄ W TE PRZEKAZY. MAM NA MYŚLI CHRZEŚCIJAN W TYM ŚW JEHOWY , KTÓRZY Z TAKĄ PASJĄ PRZECHWALAJĄ SIĘ O ZNAJOMOŚCI PROROCTWACH BIBLIJNYCH. A WIEM DOBRZE IŻ WIERZĄ ONI W BOSKIE W TYM SPRAWSTWO (CUD JEHOWY- TWIERDZĄ ). SAM ANIOŁ GABRIEL POINFORMOWAŁ MARIE ŻE JÓZEF NIE JEST OJCEM DZIECKA.
KONKLUZJA Z TEGO JEST JASNA ;JEZUS NIE POCHODZI Z RODU DAWIDA-niestety.

( kiedyś już to pisałem na pewnych grupach dyskusyjnych , stąd większy druk-nie będę pisał jeszcze raz).


Konstatacja ; bardzo prosto jest obalać proroctwa biblijne, a myślę że jeszcze prościej jest je znajdywać. A ty mi tu wieścisz o jakiś 2000 dowodach , co już samo w sobie naraża ciebie na śmieszność. W kwestii religii nie ma dowodów -powtarzam nie ma dowodów , dowód może być naukowy! Dużo ludzi tego nie może zrozumieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądnąłem cały materiał i tak jak przypuszczałem dość sporo się znalazło cwaniaków którzy żerują na łatwowierności egzoteryków aby ich eksploatować. Nie o to chodzi. Jak dobrze rozumiem to Dawid Icke -który ogłosił siebie synem bożym , kanałem łączności etc
( nie słyszałem wcześniej o nim) "ma" swoją stronę - forum. I może gdyby nie pewne kontrowersje to z całą pewnością nie
skojarzyłbym- choć jestem tam i w wielu innych miejscach nawet zarejestrowany. Dlatego cieszę się że są jeszcze pewni dosyć bystrzy użytkownicy tego forum jak np PB Soft , którym chce się jeszcze naświetlać i wykazywać czym w istocie zajmują się takie strony. Oczywiście wiadomo że to jest relatywne oraz subiektywne ,
(o czym świadczą choćby posty założone prze Redmulec na tamtym forum) ,ale dla mnie raczej liczą się pobudki i rzetelność. Osobiście nie zajmuję się tego typu dociekaniami , bo mnie nie interesują , ale materiał przedstawiony w głównym wątku godny jest uwagi.
Dlatego +5
_______________________________________________________

Sprawa jest prosta , na podstawie materiałów dostępnych , oraz wypowiedzi guru D .Icke @ 666 (przyjrzałem się tej postaci) stwierdzam że zwyczajnie projektuje on swoje odczucia , wrażenia oraz odkrycia. Dowodem tego jest ezoteryczne zakłamanie uzewnętrzniane w spektakularne hasła ;
GLOBALNE PRZEBUDZENIE LUDZKOŚCI , czy jakieś globalny rozwój świadomości etc ,którzy różni jego zwolennicy lub on sam, przyciągają tym eskapistów. Natomiast dowodem fałszywości jego ezoterycznych fantasmagorii są pozyskani , czyli ci którzy wierzą w JEGO PRAWDY.

Z drugiej strony jest to wyrazem jego buty, pychy , wyniosłości , wyjątkowości oraz wspaniałości , nad resztą którą oddziela od siebie i czyni ich niższymi, bardziej pośledniejszymi twierdząc;
RUSZCIE DUPY etc. Oczywiście sam sobie też zaprzecza w kwestii globalnego rozwoju świadomości-to dwa.
( co oczywiście nie jest i NIGDY nie będzie możliwe o czym świadczy choćby 32 000 odłamów i sekt samego chrześcijaństwa różnego obrządku oraz jego moderacji i innowacji)

A że dopiero co go" poznałem" nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć na jego temat. Osobiście zajmuję się czymś w pewnym sensie "podobnym" , tyle że pod innym kątem w kwestii religii oraz kultur wschodnich badając potencjał różnych ; swami, guru, riszi, bhagwan, bhikkhu, rinpocze ,lama etc Stąd bardzo wiele postaci dobrze znam i z łatwością jestem w stanie rozróznić czy wiedza ich jest tożsama ( manipulowana ) tekstami ich religii, hybrydą religijną czy wiedzą to od siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 12:55, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adullam napisał:

Zapewne nie zdziwił ciebie fakt, że Jezus, który według przekazów części ewangelistów narodził się rzekomo w Betlejem, nie był nazywany Jezusem z Betlejem, a z Nazaretu?


Uznajesz siebie za wielkiego religioznawce a zadajesz elementarnie proste pytania.

Nazaret to miasto, w ktorym mieszkala matka Jezusa i gdzie dowiedziala sie, ze go urodzi. A urodzil sie w Betlejem poniewaz odbywal sie wtedy spis ludnosci, a Jozef, maz Mariam (aramejska forma imienia Matki Jezusa) pochodzil własnie z tego miasta i tam musial zostac spisany.

adullam napisał:
SAM ANIOŁ GABRIEL POINFORMOWAŁ MARIE ŻE JÓZEF NIE JEST OJCEM DZIECKA.
KONKLUZJA Z TEGO JEST JASNA ;JEZUS NIE POCHODZI Z RODU DAWIDA-niestety.


No tak. Ortodoksyjno-zydowskie rozumowanie i przy okazji przeklamywanie faktow, choc zydzi jak i poganie przeciwni chrzescijanom, nigdy nie kwestionowali rodowodu Jezusa, w Ewangeliach nie ma polemiki na temat tego, czy Pan Jezus jest potomkiem Dawida, czy tez nie.

A kto byl ojczymem Jezusa
Z czyjego wiec rodu, wedlug Ciebie, pochodzi Jezus? Ducha swietego?


adullam napisał:

kiedyś już to pisałem na pewnych grupach dyskusyjnych, stąd większy druk-nie będę pisał jeszcze raz


Duma nie pozwolila Ci zamiescic linka?



Niczego nie obaliles, a w Twoim istnieniu tez widze Boskie sprawstwo. Ciach ikonka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nazaret to miasto, w ktorym mieszkala matka Jezusa i gdzie dowiedziala sie, ze go urodzi. A urodzil sie w Betlejem poniewaz odbywal sie wtedy spis ludnosci, a Jozef, maz Mariam (aramejska forma imienia Matki Jezusa) pochodzil własnie z tego miasta i tam musial zostac spisany.


Przestań "cytować" informacje z religijnych pism, bo równie dobrze możesz wkleić kreacjonistyczą wizję stworzenia świata. Nakazy zabicia "niewiernego" za zbieranie drewna , którzy potulni hebrajczycy z bólem serca musieli ukatrupić etc
A nie pomyślałeś że tak się stało aby pisma się zgadzały ( wypełniły) ?
Czy to za trudne?



Cytat:
No tak. Ortodoksyjno-zydowskie rozumowanie i przy okazji przeklamywanie faktow, choc zydzi jak i poganie przeciwni chrzescijanom, nigdy nie kwestionowali rodowodu Jezusa, w Ewangeliach nie ma polemiki na temat tego, czy Pan Jezus jest potomkiem Dawida, czy tez nie.
A kto byl ojczymem Jezusa
Z czyjego wiec rodu, wedlug Ciebie, pochodzi Jezus? Ducha swietego?


-Ja na pewno nie.
W pismach hinduskich , buddyjskich również nie jest to kwestionowane. No i co z tego?
Żydzi nie wierzyli w Jezusa ( z wyjątkiem Żydów mesjanistycznych, czy ewentualnie Felaszy-ale ci sie w ogóle nie liczą bo akceptują co najmniej dwie religię ) stąd judaizm rabiniczny nie potrzebowali go kwestionować - rusz głową! (bez ikonki)
To że Muhammad uznał Jezusa jako proroka to indywidualna, odręban sprawa, gdyby go odrzucił to równiez byłaby indywidualna odręban sprawa. A tu uczepiłeś się jego wyboru jak 1000 rzepów do dupy.
Gdzie tu jest przekłamywanie faktów?
Nie wystarczy napisać że przekłamuje fakty , trzeba jeszcze to wykazać i udowodnić.
( no chyba że ktoś wersety biblijne, uznaje jako ostateczną prawdę)

-Jeżeli ludzie wierzący ( chrześcijanie) uznają narodzenie z dziewicy to ojczym nie jest tu istotny. Może być , a może też w ramach kompromisu ( za to że ją wziął) Józef spędzał upojne noce z młodymi żydówkami i to kilkoma naraz ( harem) ?
(Myślisz że był erotomanem?)

Cytat:
Duma nie pozwolila Ci zamiescic linka?


Nie, to nie to. Nie czuję się zobowiązany -cukiereczku.
Zresztą moja wiedza jest rozległa i nie mam zwyczaju gloryfikować czyjegoś źródła jako autorytatywne. Z małymi wyjątkami, które potwierdzają tylko tą zasadę.
Czy mogę się tak do ciebie zwracać cukiereczku-dziękuję.
(Tylko bez podtekstów-cukiereczku)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 18:59, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adullam napisał:

Gdzie tu jest przekłamywanie faktów?


Tutaj:

adullam napisał:
SAM ANIOŁ GABRIEL POINFORMOWAŁ MARIE ŻE JÓZEF NIE JEST OJCEM DZIECKA.


Udowodnij. Albo sie skompromitujesz.

adullam napisał:
Nie wystarczy napisać że przekłamuje fakty , trzeba jeszcze to wykazać i udowodnić


To tym razem lezy w Twojej kwestii.


adullam napisał:

-Jeżeli ludzie wierzący ( chrześcijanie) uznają narodzenie z dziewicy to ojczym nie jest tu istotny.


Jest bardzo istotny wedlug prawa!

Wikipedia
Cytat:
Nadał mającemu się narodzić chłopcu imię Jezus. Według żydowskiego prawa ojciec dziecka mógł nadać mu imię – czynność ta była uznaniem dziecka za swoje.



adullam napisał:
Czy mogę się tak do ciebie zwracać cukiereczku-dziękuję.


Nie, nie mozesz. Prosze.


Powtarzam pytanie:
Z czyjego rodu wg Ciebie pochodzi Jezus z Nazaretu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wierzysz w jeden fragment biblii analogicznie musisz też brać inny fragment jako dowód inaczej jesteś niekonsekwentny.
Twoja wiara nie jest dla mnie żadnym problemem.
Biblia nie jest dla mnie żadnym dowodem, ponad ten że jej zaprzeczenia można wykazać. (Patrz wyżej.) Albo wierzysz w zapłodnienie przez ducha świętego, gołębicy która wleciała pod sukienkę i zapłodniła ją ,( wypowiedź anioła) albo wierzysz że zrobiła to końcówka kopulacyjna sante Józef! (rodowód chronologii biblijnej-pożal się boże! )
Jeżeli jesteś za tępy aby zrozumieć że dla mnie nieetyczne jest udowadnianie czegoś w co sam nie wierzę to puknij się w łeb!

Ja co prawda nie wierzę, ale ty przytaczasz izmy jako dowody, więc puknij się jeszcze raz.
Jak mogłeś pomyśleć że boję się kompromitacji od kogokolwiek i że potrzebuje udowadniać coś komukolwiek? Lubię udowadniać wtedy gdy zaczynam.

-prośba została zaakceptowana Piotrze.
Żaden Piotr nie przeciwstawia się mnie- ty również- możesz udowodnić mnie to astrologicznie-pozwalam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 07 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Udowodnij. Albo sie skompromitujesz.


Chyba sobie żartujesz!
Jeżeli wierzysz w jeden fragment biblii analogicznie musisz też brać inny fragment jako dowód inaczej jesteś niekonsekwentny.
Twoja wiara nie jest dla mnie żadnym problemem.
Biblia nie jest dla mnie żadnym dowodem, ponad ten że jej zaprzeczenia można wykazać. (Patrz wyżej.) Albo wierzysz w zapłodnienie przez ducha świętego, gołębicy która wleciała pod sukienkę i zapłodniła ją ( wypowiedź anioła z siódmego huru kosmicznego ) albo wierzysz że zrobiła to końcówka kopulacyjna sante Józef!
(rodowód chronologii biblijnej-pożal się boże! )
Jeżeli jesteś za tępy aby zrozumieć że dla mnie nieetyczne jest udowadnianie czegoś w co sam nie wierzę to puknij się w łeb!

Ja co prawda nie wierzę, ale ty przytaczasz izmy jako dowody, więc puknij się jeszcze raz.
Jak mogłeś pomyśleć że boję się kompromitacji od kogokolwiek i że potrzebuje udowadniać coś komukolwiek? Lubię udowadniać wtedy gdy zaczynam.




Cytat:
Nie, nie mozesz. Prosze.


-prośba została zaakceptowana Piotrze. Pomyślałem sobie tylko że może mogłem się do Ciebie zawracać cukiereczku, bo bardzo Ciebie polubiłem.....


Cytat:
Z czyjego rodu wg Ciebie pochodzi Jezus z Nazaretu?


Od Buddhy Majtreji - 14 awatar.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:27, 08 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badaczka australijska Barbara Thiering udowodnila w swoim wywodzie, ze to jednak Jozef byl ojcem Jezusa.

Barbara Thiering nauczyla sie jezyka hebrajskiego i zbadala wszystkie przekazy z zycia Izraelitow epoki Jezusowej.

Wedlug uwczesnego prawa narzeczeni musieli mieszkac ze soba trzy lata przed slubem. Warunkiem pozwolenia na przystapienie do ceremonii slubu byla wstrzemiezliwosc seksualna podczas trzyletniego okresu probnego.

Maryja zaszla w ciaze w czasie trzyletniego okresu probnego przed mozliwoscia zawarcia slubu. Dziecko poczete w takim okresie nie moglo "miec" ojca. Takiemu dziecku nie przyslugiwalo ani nazwisko ojca ani przyznawanie sie do siebie, czyli ojca do dziecka i dziecka do ojca.

Zwyczaj ten poniekad przetrwal w Polsce, ale byl on nie tylko w Polsce. Dziecko urodzone przed slubem nie moglo nosic nazwiska ojca. To prawo i zwyczaj obowiazywal jeszcze w Polsce po wojnie. Dziecko urodzone przed slubem bylo uznawane jako dziecko nielegalne. Tez czesto tacy rodzice byli zmuszani do opuszczenia wsi czy innego swojego miejsca zamieszkania. Zostawali wyklecia, jak kiedys panna z dzieckiem. Takie prawo i zwyczaje panowaly w calej Europie.

Zeby swiat uznal bardzo zdolnego Jezusa Jezus musial by byc dzieckiem urodzonym zgodnie z prawem, a on tego warunku nie spelnial. Jezus byl nadwyraz zdolnym czlowiekiem i dlatego czesc ludzi go zaakceptowala, a czesc nim pogardzala prawdopodobie wlasnie przez jego status urodzenia. Dla przyszlych pokolen, ktorym postanowiono przekazac nauki Jezusa, podano, ze narodziny Jezusa to bylo misterium Boskie, czyli ze w zaplodnieniu Maryji miala miejsce sprawcza wola Boza.

Polecam bardzo ksiazke Barbary Thiering "Jesus The Man".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adullam




Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 08 Maj '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosia***

Na wstępie zaznaczę że religioznawstwem ( chrześcijaństwem) przestałem się już zajmować dość dawno na sposób przedstawiony powyżej. Dla mnie ta kwestia jest dla ludzi bardzo przyziemnych , otwartych wyłącznie na wpływy niższe oraz to co dla mnie nie ma absolutnie żadnego znaczenia, oraz mieć nie będzie. Co nie zmienia faktu że nie było to przez jakiś okres mojego życia dość interesujące, stąd zapodam kilka argumentów które świadczą o wadliwości/opozycji zapodanych argumentów przez Twojego prekursora (spis ludności) -żadną miarą nie utożsamiam , ani nie kwestionuje ich ;

-Spis ludności, przeprowadzony przez Rzymian, nie mógł odbyć się w Judei za panowania Heroda. Herod formalnie był suwerennym władcą i przyjacielem Rzymian, którzy w swojej mądrości nie mieli zwyczaju mieszać się do tego rodzaju spraw wewnętrznych

-z historii świeckiej w żaden sposób nie wynika, że taki spis odbył się na terenie Judei w czasach Heroda,

-Nie było sensu, żeby Maria i Józef pielgrzymowali na spis ludności, na którym zresztą i tak Maria nie byłaby potrzebna, bowiem Rzymianie organizowali spisy ludności na miejscu i musiała się na niego stawić tylko głowa rodziny ( Józef)

-Józef na pewno nie byłby człowiekiem rozsądnym i troskliwym, gdyby kazał Maryi, będącej w stanie zaawansowanej ciąży, iść ze sobą na spis ludności wyłącznie dla towarzystwa z samego Nazaretu do Betlejem, gdzie Maria miała porodzić Jezusa

-Łukasz po to zmyślił spis ludności w Betlejem, aby udowodnić pochodzenie Jezusa od Dawida

-Nie było potrzeby, aby Józef musiał natychmiast udawać się z Marią na spis do Betlejem, bo takie spisy trwały długo, nawet wiele miesięcy. Mógł więc poczekać, aż Maria urodzi


ps.
Według Talmudu, Jezus -Jeszu- był nieślubnym synem rzymskiego żołnierza nazywanego Panterą. ( podejrzewam że to wiedziałaś)

Islamu, wspomina Isę, (Jezus), ponad dwadzieścia razy. W Koranie jako człowiek pozbawiony jest jednak cech boskości, uznaje się go za proroka i zapowiadanego wcześniej Mesjasza, lecz nie za Syna Boga.

Biblia- Jezusów było sporo ,a imię to było popularne u starożytnych hebrajczyków np.
Łk 3 ; 29 , oraz ks. Jozuego ( Jezus)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 14:45, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prorok?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O borze sosnowy, kolejny religijny zjeb Very Happy
Każdy sznujący się prorok przewidywał kataklizmy, głód, burzę kosmiczną i ogień na niebie. Tu mamy do czynienia z pornograficznym zjebem, pozwolę sobie zacytować:

Cytat:
Zalanie ameryki nieczystością i plugastwem, widzę wypełnienie proroctwa Nahuma w niedalekiej przyszłości.

Bóg powiedział: rzucę na ciebie ogromne nieczystości, tzn. filmy xxx w telewizji kablowej po północy, filmy typu R [+17] na kanałach telewizji naziemnej, w ciągu najbliższych kilku lat kioski z gazetami będą zalane brudem [...] podczas zajęć seksualnej w szkołach używane będą ruchome animacje i filmy przedstawiające stosunek seksualny.


Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 20:46, 15 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azizami napisał:
Cytat:

Bóg powiedział: rzucę na ciebie ogromne nieczystości, tzn. filmy xxx w telewizji kablowej po północy, filmy typu R [+17] na kanałach telewizji naziemnej, w ciągu najbliższych kilku lat kioski z gazetami będą zalane brudem [...] podczas zajęć seksualnej w szkołach używane będą ruchome animacje i filmy przedstawiające stosunek seksualny.


Wydaje mi sie, ze po "nieczystosci" jest kropka, dalej to interpretacja. Zreszta to juz sie wypelnilo.

Tak sobie mysle, jaki show musi zrobic watykan, zeby zjednac sobie armie migrantow przeciwko prawdziwie wierzacym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Fałszywi Mesjasze
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile