W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Świetny telefon do radia maryja   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 9403
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bidzi Bidzi




Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 41
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 22 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard napisał:
nicram napisał:
wrzucanie wszystkich do jednego wora i obrazanie nie swiadczy za dobrze o Tobie...
odniesienia do umownych i względnych miar nie mają większego sensu, dlatego darujmy sobie wystawianie świadectw...

nicram napisał:
prywatyzacja to zwykłe złodziejstwo, coś było moje , ktoś to sprzeda za ułamek wartości zarobi na tym a później ja bede musial placic za uzywanie tego mimo ze nie poniosłem absolutnie zadnej kozysci ze sprzedarzy tego - to ma być dobre ??
Prywatyzacja nie jest zwykłym złodziejstwem. Podstawowa różnica pomiędzy ‘złodziejstwem prywatyzacyjnym’, a złodziejstwem związanym z utrzymywaniem własności państwowej jest taka, że prywatyzacja to jednorazowy skok na kasę, a czerpanie korzyści z istnienia mienia państwowego to niekończący się proceder ciągły. Dlatego twierdzę, że lepiej raz a skutecznie wyplenić złodziejską zarazę, nawet kosztem jednorazowego złodziejstwa na większą skalę. Pomijając już kwestię wiary w ‘złodziejski mit prywatyzacji’...

nicram napisał:
"państwo wykorzystuje mienie publiczne do robienia przekrętów, brania łapówek i obsadzania na dobrze płatnych posadkach miernot menedżerskich, które zajmują się tylko pilnowaniem stołka i ewentualnie działalnością w zorganizowanych grupach przestępczych."
to świadczy tylko o tym ,że dajemy sobą rządzić bandą złodziei i kłamców i o niczym innym
Może równie dobrze świadczyć o ułomności, a może naturalnej specyfice, ludzkiej natury – może człowiek, jak każde inne zwierze, widząc korzystną dla siebie sytuację chce z niej skorzystać. Może nie powinno się powstrzymywać od naturalnych instynktów, a ‘banda złodziei i kłamców’ to przedstawiciele całego gatunku, którego cechami są złodziejstwo i kłamstwo???

privilege napisał:
A świadomość tego że końcowy "kapitał" pochodzi z prywatnej drukarni ?
A bardziej obrazowo zetną drzewo zrobią z niego papier na tym papierze napiszą kwotę ta kwota zamieni sie w pieniądze czyli kapitał i za ten kapitał kupią cały las razem z tobą ?
Ten argument nie dyskwalifikuje prywatnego kapitału – przeciwnie – to państwowy kapitał pochodzi z państwowej drukarni. To państwo zwiększa podaż pieniądza i to właśnie państwo okrada nas po raz kolejny przy użyciu instrumentu inflacyjnego.

wunderwaffel napisał:
Bo bycie POLAKIEM to nie narodowość. . .to styl BYCIA. Laughing
powiem więcej – to mit i mitomaństwo czystej wody..



Bidzi Bidzi napisał:
jakbym słuchał człowieka bezideowego (jak teraz nazywa się najnowsze pokolenie) a w mojej nomenklaturze "internetowego debila", posługującego sie hasłami nie rozumiejac o co w nich chodzi.

Prywaciarz oczywiście że pilnuje, ale WŁASNEJ kasy oraz majątku.
Las to majątek nie jego. To dobro które dostał na własnośc i jest "święte" według kapitalizmu.
Jako internetowy debil zauważam, że mienie publiczne w przeciwieństwie do mienia prywatnego, jest bezbronne w obliczu złodziejstwa uprawianego przez administrujących nim psubratów...

??? bez sensu
France Telekom, KGHM... i wiele innych???

connard napisał:



Bidzi Bidzi napisał:
Więc proponuje tak. Jeżeli chcą lasy, to dać im w dzierżawę hektary nieużytków, niech sobie posadzą. Wtedy działają dokładnie według praw kapitalizmu - wnoszą kapitał i otrzymują z tego premię w postaci zysku.
Jeśli tak stawiasz sprawę to ja pójdę krok dalej – jeśli ja zasadzę las, który produkuje świeże powietrze, którym Ty oddychasz, to musisz mi zapłacić za prawo do oddychania czystszym powietrzem, od tego, którym musiałbyś oddychać, gdybym ja nie posadził lasu... to będzie działanie wg „praw kapitalizmu”..

krzaczury gdy nie ma lasu też dają powietrze, pieprzysz od rzeczy, nic nie odpowiedziałes na mój pomysł
connard napisał:



Bidzi Bidzi napisał:
Z prywatyzacja, szczególnie w Polsce, wiażą sie zagrożenia, które na pewno wystąpią.
Czy nie znajdzie sie ileś tam firm, które dziwnym trafem wytna wielkie połacie lasów, potem sprawa sądowa o karę za wycinkę a w tym czasie upadłość i kasa za drewno za granicą?
Nie pamietacie afery hazardowej i wycinki drzew pod stok w Zieleńcu?

Czy bedą zabezpieczone zakazy i obowiazki dotyczące wycinki i przekształcania lasów w inne rodzaje uzytkowania gruntów? Pewnie bedzie to zlecone gminom - czyli łapówki, wycinki i budowy mieszkań.

Zapytam może jeszcze inaczej. Czy gospodarka leśna, w takim stopniu jak obecnie, prowadzona przez lasy państwowe, jest wybitnie opłacalna? Czy myślicie ze ktoś przejmie lasy, aby do nich dokładać albo w najlepszy przypadku uzyskać 1% zwrotu z kapitału rocznie? Państwo dołozy do struktury (pracowników) opiekujacych sie jakimś kawałkiem lasu, biznesmen nie. Zostawi to na pastwę losu lub poprostu las powoli zniknie (lub sie spali).

Czy nie okaże się że hektary lasów zachoruja i dostaną bardzo szybkie pozwolenie na wycinkę?

I jeszcze jedno pytanie, czy biznesmenowi, po opłacalnej wycince, bedzie sie chciało (bo wtedy już tak będzie) na nieuzytku sadzić następny las i czekać 30 lat? Nie lepiej sprzedać to lub udupić firmę? (przenieść zyski do innej, a z ta niech sobie państwo radzi?)


Są aktywności biznesowe, które są nieopłacalne ale muszą być wykonane.
To np. utrzymywanie nierentownych punktów pocztowych, utrzymywanie nierentownych lini autobusowych/kolejowych oraz działalność poza szczytami komunikacji. Utrzymanie lasu w dobrym stanie i dbanie o jego odbudowę biologiczną bez nadmiernej eksploatacji.

W tych obszarach niestety biznes nic nie poradzi. Do tego potrzebne są inne podmioty, jak panstwo lub gminy. (chyba że zostaniemy mentalnie skandynawami i poradzą na to spółdzielnie lol)

Zagadzam się, że Halina Zamel to jakaś katolicka podpucha, jak również zgadzam się ze prywatyzacja jest potrzebna, ale nie wszystkiego.

Państwo jest bogatsze od rynkowych graczy, głównie posiadając ZIEMIĘ i surowce.
Więc nie pozbywajmy się czegoś, nie róbmy z państwa biura otoczonego przez firmy który realizuja wszelkie jego podstawowe obowiazki.

Nie doprowadzajmy do sytuacji, jaka juz jest obecnie, że kogoś nie opłaca sie operować bo jest za stary, że kogoś nie przyjma po wypadku do szpitala, bo stracił pracę, ani nie gódźmy sie na to, że rządzić nami będą anonimowe gremia korporacyjne, zamiast urzędników na których jakis wpływ posrednio mamy.
Nie dopusćmy do tego aby firmy posiadały, bo kapitalizm dąży do oligopoli czyli rynek sie integruje i zostaje kilku wielkich graczy. Bo takich graczy mozna kupić i faktycznie rządzić w kraju.
Zgodzę się z tym, ale pod jednym warunkiem – robimy total komunę i socjalizm. W sytuacji funkcjonowania w realiach wiary w pieniądz i Jego moc sprawczą, irracjonalnym jest pozostawianie wysp socjalistycznych na ocenia wzburzonego kapitału – nie mają prawa przetrwać z jednej strony, a z drugiej strony nie masz prawa mnie okradać, abym dołożył z własnej kieszeni do nierentownego autobusu, którym dojeżdżasz do swojej wiochy... Pierdolić lasy, pierdolić biednych i myśleć wyłącznie o własnej dupie – to jest instynkt samozachowawczy, prawo dostosowania się do panujących warunków. Rozpierdol pieniądz i jego moc, rozpierdol kapitalizm, podziel wszystkie dobra ziemskie po równo dla każdego i przekonaj ludzi, że masz rację, a wówczas hoduj sobie wszystko pod oszukańczym szyldem jakiegoś państwa czy państewka..


jest czarne i białe, żyjmy hasłami - to właśnie jest debilizm internetowy
odpowiedź prosta i w moim poscie zawarta:
np. model skandynawski - poczytaj w internecie co to

connard napisał:

Bidzi Bidzi napisał:
A kto nie ma oporów przed czymkolwiek co nie zagraża wprost lub posrednio jemu samemu? Kto nie ma wrażliwości społecznej, bądź co bądź nie dziwne bo w obcym kraju?

Żydzi.
Odpierdol się od Żydów. Odpierdol się Ty i Tobie podobni. Dziś dopatrujecie się wroga w Żydach, jutro jak znikną podziały typu państwowego, narodowego, rasowego czy religijnego, będziecie doszukiwać się wrogów dokonując podziałów wg. innych cech. Przypuszczam, że wrogiem będą posiadacze względem gołodupców...

Żydzi, podobnie jak przedstawiciele innych narodów, zostali zniewoleni przez niezbyt liczną grupkę „swoich” przedstawicieli, którzy pod szyldami narodowości lub państwowości uprawiają swoje interesy. Znaczna część Żydów była nawet przeciwna tworzeniu jakiejkolwiek żydowskiej formy państwowości, a mimo to uwikłani zostali w projekt Izrael.

Pochodzenie etniczne, wyznaniowe, czy przynależność narodowa lub państwowa mają dziś zupełnie inne znaczenie – są instrumentami socjotechnicznymi służącymi uprawianiu propagandy. Ty wykorzystujesz hasła „Żyd”, „Żydzi” do usprawiedliwienia przyczyn niepowodzeń prezentowanych pod hasłami „Polska”, „Polacy”....

nie pisze o państwie żydowskim (które dobrze że powstało choć w zły sposób) i syjonizmie ale o żydach próbujacych przejąć kontrolę nad przepływami finansowymi (chociaż im się wydaje że przejmują, ale to na inny temat), o żydach którzy mają nas za osły które mają na nich pracować...

od wielu lat (tysiącleci) wiele narodów było niechętne żydom, nie z widzi mi się, ale z powodu ich zachowania i pasożytniczości, poczytaj np. filozofów greckich

oni tacy byli, są i będą, ale nie rozumieją tego że przyroda lubi równowagę i jeżeli będą dalej przeginać to ktoś znowu ich przytnie, jak hitler, egipcjanie itd itd... historia lubi sie powtarzać...

Żyd zawsze będzie żydem, cementuje ich poza narodowością również religia, której tak łatwo nie zgubią (oraz eugenika którą na sobie stosują, próbując tworzyć superinteligentnych acz schorowanych ludzi)

I jeszcze jedno, miałem i mam z nimi do czynienia w biznesie, i są to moje opinie "z pierwszej ręki"


connard napisał:



Bidzi Bidzi napisał:
nie jestem za PISem ani SLD - na razie nie widzę jakiegos rozsądnego punktu politycznego, ale z nich wszystkich, najwięcej długofalowego ZŁA robi PO - choć trzeba im przyznać że robią to pod dobrym makijażem.
A co to kurwa jest ‘długofalowe zło’? Równie dobrze można o tym samym powiedzieć ‘długofalowe dobro’. Jedno i drugie można podpierać tonami dowodów i dla obu twierdzeń znajdzie się uzasadnienie..

skutki ekonomiczne dla państwa które wnosi ich kreatywna księgowość i przemiany neoliberalne doprowadzą Polske do sraczki...
na zachodzie już odchodzą od neoliberalizmu a my jako polacy jak zawsze musimy odczuć na własnej skórze żeby sie nauczyć, zamiast uczyć się od innych

poczytaj np. Kołodkę, Fukuyamę.....

Kryzys jest wywołany neoliberalizmem i deregulacja rynków i zmniejszeniem znaczenia państw w przepływach kapitałowych...

ale jak to mówia żydzi - nie rzucaj pereł między świnie (w tym przypadku debila internetowego)

poczytaj proszę, ale ze zrozumieniem
_________________
http://www.acontrario.pl/ <-- KLIKNIJ, forum o prawdzie bez cenzury, czytaj, pisz, bądź wtajemniczony w wiedzę nie dla wszystkich...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:11, 23 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard napisał
Cytat:
Żydzi, podobnie jak przedstawiciele innych narodów, zostali zniewoleni przez niezbyt liczną grupkę „swoich” przedstawicieli, którzy pod szyldami narodowości lub państwowości uprawiają swoje interesy. Znaczna część Żydów była nawet przeciwna tworzeniu jakiejkolwiek żydowskiej formy państwowości, a mimo to uwikłani zostali w projekt Izrael.

Pochodzenie etniczne, wyznaniowe, czy przynależność narodowa lub państwowa mają dziś zupełnie inne znaczenie – są instrumentami socjotechnicznymi służącymi uprawianiu propagandy. Ty wykorzystujesz hasła „Żyd”, „Żydzi” do usprawiedliwienia przyczyn niepowodzeń prezentowanych pod hasłami „Polska”, „Polacy”....
czegoś tu nie rozumiem- mylisz podstawowe sprawy .
( w innym Twoim poście- na życzenie przytoczę- wyczytałem ,że jesteś przeciwny wszelkiej państwowości/ narodowości itp.) . Pierwsza część Twojej wypowiedzi Żydzi, podobnie jak przedstawiciele innych narodów, zostali zniewoleni przez niezbyt liczną grupkę „swoich” przedstawicieli, to niby prawda ( lewici, włóczenie po pustyni i zaprogramowanie mentalności tego narodu na to co widzimy obecnie ) - ale potem piszesz którzy pod szyldami narodowości lub państwowości uprawiają swoje interesy. i tu już nie wiem o co chodzi . Wszak Żydzi (od czasów gdy jak słusznie piszesz zostali zniewoleni przez mała garstkę ) nie mieli nigdy swojego państwa - żyli i żyją w obcych sobie grupach narodowych hermetycznie chroniąc swoje obyczaje . Potem nagle wyskakujesz z Izraelem. To może ja czegoś nie rozumiem ? Wytlumacz mi zatem jak ci Żydzi zostali zniewoleni poprzez mała grupkę "swoich " i kiedy ? [/quote]
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 23 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
Wytlumacz mi zatem jak ci Żydzi zostali zniewoleni poprzez mała grupkę "swoich " i kiedy ?
[/quote]

Lepiej z nim nie dyskutuj. To dla niego jak woda na młyn. On ma za to kasę i pisać coś musi. Większość co pisze to się kupy nie trzyma.

Instytucja państwa mu się nie podoba, pesel mu też nie pasuje. Antarktyda to nie państwo i o pesel tam nikt nie będzie pytał.

Możemy złożyć się na bilet w jedną stronę jak biedny.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nihil novi




Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 229
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 18:12, 28 Sie '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest odsłuchać pierwszy post dla przypomnienia.
Gdzie się podziały błękitne pola lnu i wysokie pola konopii?
Moje przemyślenia po ostatniej wizycie w tzw rezerwacie przyrody u nas, i to wiem od dawna czując przyrodę.
Tzw leśnicy nawet nie chcą słuchać, że las jak pole musi być nawożone aby rodziło. Nawozem dla lasu są stare drzewa padające i obumierające w ściółce, będące siedliskiem biorużnorodności. Teraz wchodząc do tzw lasu (ja nazywam ten twór leśników - sadzeniaki) słyszymy ciszę, martwy las jak pole bez maków, chabrów i kąkoli.
Nowe zasadzenia na wyjałowionej glebie rodzą słabe sosny, chorowite. Żaden leśnik do tego się nie przyzna, a przyparty do muru (syn dobrego gospodarza wiejskiego co rozumie co to gleba rodząca) powie, że ma na utrzymaniu rodzinę – jak mi oznajmiono.
Rezerwaty zwykle zakładane są na areałach niedostępnych dla maszyn i drwali, mokradłach i nieużytkach, tak na odczep.
Poczytajcie o Puszczy Białowieskiej Simony Kossak.
Zysk zniszy nas.
_________________
"Podobało Mu się narodzić w ubóstwie, przyjąć na siebie słabość dziecięcego wieku, a w obrzezaniu piętno grzesznika" - Historya Młodości Jezusa (1825r)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Świetny telefon do radia maryja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile