W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zbigniew Jan Popko - dopelnienie calosci  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 12250
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PB-Soft




Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 16 Gru '10   Temat postu: Zbigniew Jan Popko - dopelnienie calosci Odpowiedz z cytatem

Ciekawy punk widzenia naszej rzeczywistości w aspekcie kontroli nami i manipulacji prowadzonej przez system nas zniewalajacy.
Dla ludzi alergicznie nastawionych do eozteryki proponuje przymrózyc oko na wywody Popki w dziedzinach nie "zrozumialych" i czasami zabawnych.
Nie rzutują te "troche naciagane" przez Popke zagdnienia psychotroniczne "np. pomiary na skalach wahadelkiem" na meroytorycznosc i trafnoac opisywania przez niego zagadnien naszej pozycji w konfrontacji ze swiatem zewnetrznym i szans na wyjscie z owego nierownego starcia "cało".










Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Panu Popko to od początku coś mi nie pasowało, więc gdy nadażyła się okazja trza było zwietrzyć temata akurat znajomy miał okazję się tam wybrać, rezultat opisany jest w tym arcie:
Cytat:

Zbigniew Jan Popko – kolejny pasterz w serialu „Moda na oświecenie

Już ponad rok temu usłyszałem o niejakim Zbigniewie Popko. Facet wydawał się jakimś ekscentrykiem totalnym, ale mówił i pisał całkiem rozsądne wydawałoby się rzeczy. Jego przekazy dotyczą odzyskiwania wiedzy duchowej człowieka, zwiększaniu swojej energetyki, osiągania sukcesu i szczęścia życiowego, a dodatkowo wspomina o wielkiej zmianie duchowej mającej wkrótce nastąpić na Ziemi. Pięknie czyż nie? Przynajmniej w teorii, bo w praktyce wydaje się, że pan Popko na bazie modnych teorii i nauk rozwinął świetnie prosperujący biznes…

O Zbigniewie Popko usłyszałem dzięki mojemu znajomemu, który podesłał mi jakieś jego filmy na You Tube. Pierwsze wrażenia nie były jakieś oszałamiające – widziałem lekko łysiejącego faceta z małym brzuszkiem, który prostym (acz przejrzystym) językiem opisywał nie tylko zbrodnie i niecne uczynki ciemnych sił spod znaku Watykanu, ale i dawał receptę na duchowe spełnienie i szczęście każdego człowieka. Pomimo tego, że mówił całkiem ciekawie jego osoba nie przyciągneła na dłużej mojej uwagi.
Niedawno jednak jeden z moich znajomych pozytywnie zralcjonował mi jego spotkanie z panem Popko, a kiedy dowiedziałem się, że w Poznaniu działa jeden z jego współpracowników – Przemek – postanowiłem wydać nieco grosza i pójść na konsultacje, by przekonać się osobiście z czym mamy do czynienia. W nawiasie dodam jeszcze, że wcześniej przeczytałem jedną z jego książek, która zawierała całkiem wiele ciekawych informacji, które poza kilkoma wyjątkami pasowały do mojej wiedzy o świecie – zatem moje zainteresowanie jego osobą wzrosło. Myślałem sobie nawet: „No może wreszcie w Polsce ktoś wiarygodny działa i można się od niego czegoś nauczyć”.
W jednym z poznańskich domów pan Przemek przyjął mnie na konsultacje. I tu popełniłem pierwszy błąd (szkolny można powiedzieć) – byłem zbyt rozmowny. Siedział przede mną koleś z wahadełkiem i kilkunastoma wykresami, tabelkami, za pomocą których swoim wahadełkiem miał mierzyć moje „parametry”. A ja zamiast poczekać co sam z siebie mi przekaże, opowiedziałem mu, że znam dobrze tematykę, że działa solidnie w temacie, że jest to moja pasja i chłonę wszystko co dzieje się w temacie. Co więc się stało? Przekaz dostosowano do mnie tak naprawdę – pan Przemek swym wahadełkiem zmierzył mnie i powiedział, że mam dużo procent wszystkiego – pokochania siebie, otwartości serca, poziomu ducha itp. itd. (takie oni mają miary rozwoju duchowego na tych wykresach), oraz że jestem jednym z tzw. „powróconych” – istot, które przerobiły już swoje lekcje na Ziemi, ale powróciły by pomóc w transformacji na Ziemi. Jednym słowem usłyszałem co chciałem!
Zaciekawiony tym wszystkim postanowiłem zapisać się na warsztaty pana Popko, które miały odbyć się w tym samym miejscu 5 grudnia. Musiałem osobiście poznać tego kolesia – chciałem wreszcie z bliska poznać kogoś niezwykłego.
Warszaty kosztowały 350 złotych i odbywały się w małej salce w domku jednorodzinnym – tak gdzieś na 30 osób. Co ważne – żadnego wyświetlacza, projektora, żadnych materiałów warsztatowych nie było w cenie. Jedynie kawka, herbata i poczęstunek w kuchni. Ale nic to – wtedy jeszcze nie myślałem o tym jakoś szczególnie.
Wchodzi pan Popko. Cóż, nie wygląda na człowieka wypoczętego i pełnego duchowej energii. Powiem szczerze – wyglądał jakby dnia poprzedniego z kolegą wypił nieco piwek, o których tak często mówi… Ubrany tak sobie, nie jakoś elegancko, raczej jakby po domu chodził. Ale – mówię sobie – to nie jest istotne. Siada za biurkiem, nie wita się nawet z nami jakoś – jak nauczyciel, co setny raz wchodzi do tej samej sali. Ani dzień dobry, ani „pocałuj mnie w d…”. Zero wstępu kim jest, zero wprowadzenia. Nawet się nie przedstawił. Dziwne, ale mówię sobie – poczekamy co powie.

Im dłużej trwały te warsztaty, tym bardziej rosło moje rozczarowanie. Facet nie tylko, że rzuca jakieś dziwnej treści żarty o piciu piwa, jako sposobie na relaks, o chodzeniu do domów publicznych ku swej uciesze, to jeszcze jakieś nie bardzo śmieszne żarty o otwieraniu sklepów z mydłem w Niemczech podczas II Wojny Światowej – jako przykład słuchania intuicji do zrobienia świetnego interesu… Nie ma to jak głęboko uduchowiony człowiek. To było żenujące.
Poza tym cały czas się dziwiłem – przecież to były warsztaty rzekomo, a my nic się nie uczyliśmy! Nie dostaliśmy żadnych materiałów, żadnych konkretnych i praktycznych zajęć – NIC! Facet gada i gada o tym, co już można spokojnie znaleźć w sieci z gestykulacją i ekspresją godną właśnie jednego z historycznych przywódców Niemiec… Wszystko to zaczęło się o godzinie 10.00 a skończyło o 16.30. Na koniec Popko znudzony i zmęczony (niezła impreza musiała być dnia poprzedniego chyba) posprawdzał parę rzeczy na swoich tablicach na życzenie ludzi z sali. Robił to jednak tak jakby z łaski – podparta głowa ręką i niby żartobliwe traktowanie z pobłażaniem każdego pytającego, jakby chciał powiedzieć „O Boże – co za pierdoły i głupie pytania”. Publiczności to jednak odpowiadało – było tam wielu ludzi powtarzających warsztaty tak bardzo zapatrzonych w swojego lidera, że było to żenujące.

Ale gwóźdź do trumny nastąpił za chwilkę – otóż udając głupa i niemal nie odzywając się w trakcie warsztatów, na samym końcu poprosiłem o sprawdzenie mnie wahadełkiem jakie mam parametry (swoją droga -sposób machania tym wahadełkiem w ich wykonaniu przypomina bezładne machanie nim dziecka autystycznego – pach, pach, pach – dwie sekundy i jest pomiar). Obok siedziała jego prawa ręka – Przemek – i pewnie uświadomił sobie, że teraz wyjdzie na jaw prawda. Bo otóż Pan Popko traktując mnie jak zwykłego młodego chłopka roztropka podał mi zupełnie co innego, niż Przemek – słabe wyniki, słabe pomiary, wiele pracy przede mną itp. Całkiem odwrotne wyniki niż na konsultacjach. Już było wiadomo, z czym mamy do czynienia.

Na koniec oczywiście trzeba było jeszcze zwiększyć zyski, toteż proponowano sprzedaż jego książek, wahadełek oraz przeróżnych kolorowych grafik i symboli wydrukowanych i laminowanych – nie mających absolutnie nic wspólnego ze świętą geometrią. Co to było -sam nie wiem, ale takie wzory ja sam nakreśliłbym w ciągu minuty. Bzdury kompletne.

Jak to można podsumować?

Dla mnie Popko to świetny biznesmen i inteligentny manipulant. Jego ekspresja i dar przekonywania jest godna podziwu, a wiedza teoretyczna jaką posiadł jest naprawdę spora. Ale nic poza tym. Gdy śmiał się z moherowych beretów, że mówią o masońskim TVN, oraz na videoblogu nabijał się z Kaczyńskiego – udowodnił, że nie jest nikim ponad stado owieczek tego systemu i chłonie bezrefleksyjnie telewizyjną propagandę jak ostatni prostak. Idzie tylko na łatwiznę atakując Kościół Katolicki, zaś sam system władzy jakoś i wizję świata według TV aprobuje. Jakies nieporozumienie totalne!

Spójrzcie – 350 złotych, mała salka w domu, więc żadnych kosztów, żadnych w cenie rekwizytów i materiałów dla warsztatowiczów, żadnego wysiłku – bez projektora i slajdów (miał przed sobą tylko notatki w zeszycie w kratkę…) – gadanie i gadanie, a przy tym zero szacunku wobec płacących w sposobie podejścia do nich. Przecież to czysty biznes i nic poza tym. Spokojnie cena mogła by być 50/100 złotych, gdyby miał ten pan faktycznie misję uczenia ludzi – jak twierdzi – a nie misję zarabiania. Z tej imprezy miał zysku około 4500 złotych – czysty zysk plus sprzedaż książek i innych pierdół. I za co? Porównując to z kursem Da Silvy – trzy dniowy kurs w wynajętej sali w szkole, dają ci podręcznik w cenie i od rana do wieczora wykłady i ćwiczenia. – 450 zł….Tutaj za pogadankę z Popko w prywatnym domu jego przyjaciela 350 od 10.00 do 16.30 z trzema przerwami. Spójrzcie na to z innej strony – wielkie sympozja nawet w stolicy nie kosztują więcej niż 100 złotych, a są w centrum, w wynajętej i drogiej sali, jest tam wielu ciekawych prelegentów z przygotowanymi prezentacjami. więc zapłaciliśmy tak w zasadzie nie za warsztaty, ale za wykład w zasadzie (w domowych warunkach) – najdroższy wykład oraz prelegent w Polsce… I ta cała ideologia, rozbudowany system wierzeń, jakieś miasta śmierci i życia (Oriin?), wahadełka i sto tysięcy wykresów, tablic, pomiarów, dziwnych symboli, egzorcyzmy, artefakty, objawienia – czy tak wyobrażacie sobie osiąganie pełni duchowości, na tym to ma polegać? Bo ja nie…

Ale to nie jest najbardziej smutne z tego wszystkiego. Najgorsze jest to, że widziałem tam jak łatwo można manipulować ludźmi z otwartymi sercami. Tam było wielu wspaniałych i dobrych osób, ale niestety zapatrzonych w niego jak obrazek i spijających jakiekolwiek słowa z jego ust… Tak łatwo manipulować ludźmi , oj jak łatwo. Ludzie szukają liderów poza sobą, szukają zbawicieli, mistrzów i popadają w te same schematy religijne z których się tak nabijają, tylko że w nowych „uduchowionych’ szatach. Oni nie są nic więcej lepsi od „radiomaryjowców” – też mają swojego Ojca Dyrektora, tyle że zamiast różańców mają wahadełka, zamiast obrazów Maryi mają dziwne rzekomo energetyczne symbole, zamiast Bilblii mają książki mistrza. Byłem w szoku, gdyż byłem bezpośrednim świadkiem tego, jak szybko i łatwo całkowicie zanika wśród ludzi zdolność do krytycznego i logicznego myślenia.

Jest to kolejny dowód na to, że nie jest wcale takie proste to globalne przebudzenie, że nie jest wcale tak prosto zmienić nasz stary system wierzeń, schematów myślowych i programów. Mówimy o uduchowieniu i rozwoju świadomości, ale wciąż,szukamy liderów, pasterzy i wciąż wpadamy w te same pułapki.

Jest to też kolejny dowód, że sama miłość i otwarte serce nie wystarczy – do prawdziwego rozwoju istoty ludzkiej potrzebny jest także rozwój wiedzy i świadomości, po to, by wreszcie nie ulegać tak banalnym manipulacjom oraz wreszcie wziąć na siebie odpowiedzialność za nasz los. Nie tylko miłość i wybaczenie, ale wiedza i świadomość w połączeniu z otwartym sercem.

No cóż, wydałem nieco grosza, ale lekcja cenna. Mogę tylko zaapelować o rozwagę, ostrożność w przyjmowaniu czegokolwiek i uznawaniu kogokolwiek za autorytet. Czerpmy z wiedzy i doświadczeń innych, ale sami dla siebie bądźmy przewodnikami w tej podróży.

Wówczas na pewno nie wylądujemy na mieliźnie.


tekst z: http://czasprzebudzenia.wordpress.com/20.....oswiecenie
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PB-Soft




Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:13, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba nijaki polski Alex Jones Laughing Mikołaj Rozbicki pisał ten artykuł i "zaciągnął" sie na owe warsztaty.
No coz tak to juz jest ze ludzie ktorzy w ezoteryce siedzą zaledwie kilka, kilkanascie miesiecy widza to co widza i rozumieja tyle ile rozumieja.
Czyli tyle co laik Cool
Zadziwiające ze przy okazji nie dostrzegają owych manipulacji w swoich guru ktorych nasladuja :
Wymieniony powyzej np. pan Alex Jones - jezuita
Cool

Pisalem ze trzeba przymnknąc na pare rzeczy w wykladach pana Popki - i skoncentrowac sie na ciekawych fragmentach.
Ale cala klika ktora obecnie powstaje w raz :
Davidicke.pl w raz z poplecznikami.
Pan Zagurski i społka.
Pan Mikolaj Rozbicki i strasz przyboczna.
I wielu innych wspolpracujacych ze soba "znajacych jedyna prawde" - towarzystwa wzajmenj adarocji - maja monopal na teorie spiskowe, wiedze duchowa i wszystko inne.

Laughing

Wiec zwalczaja konkurencje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 17 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PB-Soft napisał:


Pisalem ze trzeba przymnknąc na pare rzeczy w wykladach pana Popki - i skoncentrowac sie na ciekawych fragmentach.
Ale cala klika ktora obecnie powstaje w raz :
Davidicke.pl w raz z poplecznikami.
Pan Zagurski i społka.
Pan Mikolaj Rozbicki i strasz przyboczna.
I wielu innych wspolpracujacych ze soba "znajacych jedyna prawde" - towarzystwa wzajmenj adarocji - maja monopal na teorie spiskowe, wiedze duchowa i wszystko inne.

Laughing

Wiec zwalczaja konkurencje Smile


Widzę, że mamy nowego echsperta od rozszyfrowywania wszelkiej maści naciągaczy i oszołomów i to w dodatku łącznie ze strażami przybocznymi Laughing

Człowieku, zajmij się najpierw leczeniem dysgrafii bo na leczenie głowy to już chyba za późno d'oh!

PS. A Zagórski jest takim biznesmenem i monopolistą, że w swojej 10 letniej karierze dorobił się starego samochodu i klitki w bloku Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PB-Soft




Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 18 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Człowieku, zajmij się najpierw leczeniem dysgrafii bo na leczenie głowy to już chyba za późno

PS. A Zagórski jest takim biznesmenem i monopolistą, że w swojej 10 letniej karierze dorobił się starego samochodu i klitki w bloku


Nie wszyscy musza pisac ortograficznie - perfekcyjnie Cool

A co do Zagurskiego i spólki wyzej wymienianych osób to - wcale nie wszystkim chodzi o pieniadze.
Sa w naszych gremiach medialnych "poszukiwaczy prawdy" ideoologisci ktorzy robia to z poczucia misji zbawienia swiata, co nie oznacza ze sa oni mniej niebezpieczni niz ci co robia to tylko dla pieniedzy.
Bardziej obawialbym sie tych idealistow zbawcow swiata, ktorzy nie dbaja o pieniadze a tylko o to by dotrzec do naj jak wiekszego grona.
Z poczucia jakiejs wyimaginowanej misji nawracania na wlasciwy tok myslenia tych zaciemnionych i niewiernych.
Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.

W aspekcie biznesowego dzialania Popki - wszystko jest raczej jasne - bo nie kryje sie ze jest zainteresowany by na tym zarabiac i jak sam mowi ze uwaza to za uczciwe.
Ja tez tak sadze ze skoro poswieca swoj czas i energie - cokolwiek by to znaczylo to ma prawo wymagac od odbiorcow gratyfikacji finansowej.
Gorzej ma sie sprawa z ideowcami, ktorzy niby za darmoche "budza nieswiadomych" a w istocie oszukuja ta przebiegloscia samych siebie i innych w duzo bardziej zakamuflowany i niewidoczny sposób.
Kosciół katolicki wraz z misjonarzami zna tą metode od tysiacleci i jak widzimy sprawdza sie to do dzis.
Bron mnie panie boze przed darmowymi prawdami gloszonymi przez samozwanczych "guru" - ktore maja mnie oswiecic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:24, 19 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PB-Soft ty się człowieku po prostu puknij w łeb, a nie swoją chorą paranoję roznosisz wszędzie jak zarazki.
Mikołaj to dla ciebie Alex Jones? Laughing Widzisz to ty sam szufladkujesz tutaj i nikt nikogo nie zwalcza w jakiejś chorej konkurencji to ty prowadzisz w swojej głowie jakieś chore batalie. Sam wymyślasz sobie nowych guru i sam znajdujesz sobie osoby aby wylać na nie swoją nie nawieść, może znowu zrobisz jakieś nowe kolorowe obrazki z osobami do obsmarowania świetne zajęcie dla upajania ego Laughing
Jak to ktoś tam śpiewał w jedności siła nie w budowanych murach, ale ty chyba wolisz wyznawać zasadę dziel i rządź


Wracając do do pana Popko to przejrzałem multum jego materiałów i jak dla mnie koleś sam się mota w tym co mówi, prawdziwej wiedzy w tym niewiele. Pseudo ekspertów i autorytetów także nikt tutaj ie potrzebuje.
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PB-Soft




Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 19 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co innego Sronik3 mogles napisac, broniac swego guru nijakiego Rozbickiego.
Skoro w Twoim profilu widnieje taki adres :
http://prawda.xlx.pl

czyli reklama grupy poznaniakow-cwaniakow Laughing

Dla mnie te wasze zjednoczenie sie pod jednym sztandarem w walce z okrutnym NWO to pic na wodę foto montaż i droga do kariery Smile, pseudo sławy.
podobnie działa show-biznes i celebryci w stylu Dody itp. itd. Tylko inna forma i treść

Cool
Poza tym nie wiem czy dalej Rozbicki pracuje na policji.
Jesli nadal pobiera uposazenie z psiej miski, a przy tym walczy z NWO to albo ma shizofremie albo dolkadnie wie co robi - robi kariere na naiwnych pryszczatych nastolatkach Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:00, 06 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PB-Soft napisał:

Dla mnie te wasze zjednoczenie sie pod jednym sztandarem w walce z okrutnym NWO to pic na wodę foto montaż i droga do kariery Smile, pseudo sławy.
podobnie działa show-biznes i celebryci w stylu Dody itp. itd. Tylko inna forma i treść

Cool
Poza tym nie wiem czy dalej Rozbicki pracuje na policji.
Jesli nadal pobiera uposazenie z psiej miski, a przy tym walczy z NWO to albo ma shizofremie albo dolkadnie wie co robi - robi kariere na naiwnych pryszczatych nastolatkach Laughing

Minęło 5 lat od powyższej dyskusji do czasu kiedy Rozbicki "ujawnił swoją agenturalną sylwetkę", czyli przyznał, że dalej pracował dla policji (kto wie czy teraz nie pracuje?):

Pomiędzy światami - Mikołaj Rozbicki - 30.10.2015 :


Wklejam to ku przestrodze, by wiedzieć jak jesteśmy manipulowani, także..., czy raczej zwłaszcza przez środowiska ezoteryczne i że system, agentura nie zostawiła ich (nas) samych sobie. Bo to jak widać nie jest koniec kariery Mikołaja, który to na swoim blogu (czasprzebudzenia) miesiąc temu oznajmił: "Marcin Dachtera & Mikołaj S. Rozbicki łączą swe medialne miecze – rodzą się Nowe Media!"

Sekta systemowa - Akademia Wiedzy ZJ Popko:


Sekta ezoteryczna - Akademia Wiedzy ZJ Popko:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zbigniew Jan Popko - dopelnienie calosci
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile