W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Donald Tusk - produkt marketingowy?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2846
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:45, 11 Sty '08   Temat postu: Donald Tusk - produkt marketingowy? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W programie TVN `Teraz My' poruszono temat roli doradców w kształtowaniu wizerunku polityków. Publicyści, Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski, odnieśli się do wywiadu, jakiego Dużemu Formatowi udzielił Adam Łaszyn. Morozowski stwierdził, że z treści rozmowy można było wywnioskować, że doradca `właściwie stworzył Donalda Tuska' i zastanawiał się, czy politycy odgrywają tylko napisane przez kogoś role. W programie wykorzystano też humorystyczny filmik, przedstawiający Tuska, jako kukiełkę wykonującą polecenia doradcy. Wojciech Jabłoński uznał, że `Polityk dziś to jest w zasadzie tylko dobrze odziana w dobry markowy garnitur maszynka do sprawowania władzy. Natomiast to, co on ma mówić i jak postępować mówią mu doradcy'.

Po obejrzeniu filmu, Morozowski zadał pytanie Stefanowi Niesiołowskiemu, gościowi programu, na ile szef PO `to jest jeszcze Donald Tusk, a na ile to jest już ktoś wykreowany przez doradców, czyli ktoś nie istniejący tak naprawdę'. Zdaniem Niesiołowskiego trzeba pamiętać, że `Są doradcy, ale ostateczną odpowiedzialność ponosi polityk. Wszędzie na świecie tak jest'. (psp)

Cała rozmowa
Tomasz Sekielski: A propos tego nabierania opinii publicznej i kreowania wizerunku polityków.
Zastanowił nas i poruszył bardzo wywiad jednego z doradców Donalda Tuska. Wywiad z zeszłego tygodnia w Dużym Formacie Gazety Wyborczej, gdzie bardzo szczerze opowiada o tym, jak kreował, współkreował wizerunek lidera Platformy.

Andrzej Morozowski: Właściwie stworzył Donalda Tuska, tak naprawdę.

Tomasz Sekielski: Tak. Nasz reporter Mateusz Hładki, przyjrzał się temu wywiadowi i troszkę złośliwie to wszystko zmontował

Mateusz Hładki: Czy politycy odgrywają jedynie napisane przez kogoś role? Czasami można odnieść takie wrażenie. W tym przypadku za reżysera i scenarzystę podaje się Adam Łaszyn specjalista od marketingu politycznego. Kulisy prac nad Tuskiem zdradził w wywiadzie dla Dużego Formatu Gazety Wyborczej, z nami rozmawiać nie chciał.

Adam Łaszyn: Takie założenie miałem, że chciałem opowiedzieć o tym w jednym miejscu i tyle.

Mateusz Hładki: Duży Format pyta kto wymyślił pytanie o ceny ziemniaków i chleba?

Adam Łaszyn:Pracowało na tym wiele osób.

Redaktor z Dużego Formatu: To Pana Pomysł.

Adam Łaszyn:Dostarczyliśmy listę produktów, produktów których Donald Tusk wybrał sobie te, które było Mu najłatwiej zapamiętać.

Donald Tusk: Pytam o chleb, ziemniaki, o jabłka, o kurczaki, o gaz ziemny i o benzynę.

Dr Wojciech Jabłoński: Polityk dziś to jest w zasadzie tylko dobrze odziana w dobry markowy garnitur maszynka do sprawowania władzy. Natomiast to co on ma mówić i jak ma postępować mówią Mu doradcy.

Adam Łaszyn: Chcieliśmy pokazać, jak bardzo premier Kaczyński jest oderwany od rzeczywistości . Jak można rozumieć wkurzonych Polaków jeżdżących samochodami po polskich drogach skoro nawet nie ma się prawa jazdy. Staraliśmy się też przewidzieć co może powiedzieć Kaczyński albo, jak się zachować. I wyćwiczyć reakcje Tuska.

Donald Tusk: Ja jeżdżę po drogach polskich, ale jako kierowca Panie Prezesie.

Adam Łaszyn: Nie mniej bardzo istotny był też element pozytywny, który PiS całkowicie sobie odpuścił. Stąd idea cudu gospodarczego.

Donald Tusk: Można zrobić cud prawdziwy. Cud gospodarczy, naprawdę

Edi Pyrek: Niestety sami politycy sprowadzili się do funkcji przedmiotu. Do Funkcji właśnie przedmiotu, Coca-Coli, wszelkiego rodzaju proszku do prania, który należy w odpowiedni sposób sprzedać.

Duży Format: Za to pomogło co innego: Apel Donalda Tuska wygłoszony na koniec debaty z Kwaśniewskim...

Adam Łaszyn: ...do wyborców LiD. Tak! To był kluczowy moment kampanii. Ludzie Kwaśniewskiego się tego nie spodziewali.

Duży Format: Też Pański patent?

Adam Łaszyn: To była jedna z rzeczy, na których szczególnie mi zależało. Wie Pan, obie debaty miały ogromne znaczenie.

Duży Format: Jak długo ćwiczyliście na sucho ten apel?

Adam Łaszyn: Kilka razy. Ustawialiśmy głos, gesty, ćwiczyliśmy kontakt wzrokowy.


Donald Tusk: Ja zwracam się teraz do sympatyków Aleksandra Kwaśniewskiego i do sympatyków Lewicy i Demokratów.

Prof. Jadwiga Staniszkis: Wydaje mi się, że to chwilowe jednak chyba przebudzenie Tuska pod wpływem PR-owców. Przebudzenie, które w debacie dało mu tą formalną przewagę, co nie jest trwałe.

Andrzej Morozowski: Panie Pośle, a Pan jest jakoś ustawiany przez PR-owców, czy Pan to co robi, robi sam z siebie?

Stefan Niesiołowski: Nie, nie, całkowicie sam z siebie. Poza tym, no oczywiście można zawsze powiedzieć, taki film nakręcić, można zawsze przedstawić..., genialny kreator pan Łaszyn.

Tomasz Sekielski: Przypomnę, zaczęło się od Adama Łaszyna, który szczerze wyznał jak to wyglądało. Poseł: No być może. Wszędzie na świecie są doradcy, ale jednak proszę zwrócić uwagę, ze debaty takiej się nie da wyreżyserować, jest ona spontaniczna, i po prostu Tusk ją wygrał. No pretensja o to, że posłuchał doradców... Nie bardzo rozumiem właściwie o co tu chodzi, Panowie no. Czy uważacie, że co, że Tusk przegrał debatę? Wygrał!

Tomasz Sekielski: Sprzedawano wyborcom coś fikcyjnego.

Andrzej Morozowski: Na ile jest to jeszcze Donald Tusk, ten z debaty, a na ile to już jest ktoś wykreowany właśnie przez doradców, czyli ktoś nieistniejący tak naprawdę.

Stefan Niesiołowski: No ale przecież Donald Tusk podjął fundamentalną decyzję, Panowie, kiedy go większość namawiała ludzi żeby szedł na to votum konstruktywne, i ten rząd techniczny, i tak dalej. Podjął polityczną genialną decyzję, żeby iść na wybory. Przecież Pan Jarosław Kaczyński miał koalicyjną większość w Sejmie i ją zmarnotrawił, przegrał, wszedł na konfrontację, zapowiadał, że wygra, i że nawet sam będzie rządził, przegrał. Ja nie bardzo w ogóle rozumiem te pytania. No...no są doradcy, ale ostateczną decyzję, wybór, odpowiedzialność ponosi ten polityk. No wszędzie na świecie tak jest.Źródło: TVN, Teraz My, Andrzej Morozowski, Tomasz Sekielski, 05.11.07, g.23.10
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jabba
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 11 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo TVN wypadł z łask Tuska, Albo Tusk wypadł z łask żydów. No popatrzymy jak się to rozwinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 17:17, 29 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nowej książki byłego współpracownika aktualnego premiera Polski Donalda Tuska, wynika, że pierwsza partia, którą tworzył, czyli Kongres Liberalno Demokratyczny(KLD), była finansowana przez Niemców

Rewelacje tej treści ogłosił były Sekretarz Generalny KLD, Paweł Piskorski. Z informacji wynika, że pieniądze były dostarczone w reklamówkach i były to marki niemieckie, które potem sprzedawano w kantorach, aby finansować działalność partii.

O całej sprawie donosi tygodnik Wprost, w którym opublikowano wywiad z Piskorskim. Z jego słów wynika, że to niemiecka CDU wspierała finansowo KLD. Sugeruje on, że kwestie tego wsparcia były omawiane między ówczesnym kanclerzem Niemiec, Helmutem Kohlem a Janem Krzysztofem Bieleckim, który był wtedy premierem naszego kraju.

W kontekście finansowania KLD przez Niemców pada też nazwa Fundacja Adenauera, która to organizacja była ostatnio oskarżana jako podmiot współfinansujący działalność partii UDAR, Witalija Kliczki, tego samego, który był gościem na ostatnim kongresie Platformy Obywatelskiej. Trzeba przyznać, że w tym kontekście rewelacje Piskorskiego brzmią przekonująco.

Oczywiście on sam robi to ze względów politycznych i biznesowych, bo wydał książkę, która pewnie nieźle się teraz sprzeda. Jeśli jest to jednak nieprawda, to powinniśmy oczekiwać, że Bielecki i Tusk pozwą Piskorskiego, aby udowodnić, że to co ogłosił to kłamstwa. Jeśli do tego nie dojdzie będzie to niewątpliwie poszlaka wskazująca na to, że finansowanie tak zwanych "liberałów" przez Niemców było prawdą.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pierws.....-pieniadze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
outlaw87
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 12:38, 30 Kwi '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jarondo
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:26, 30 Lip '14   Temat postu: Re: Donald Tusk - produkt marketingowy? Odpowiedz z cytatem

Podczas pompek płemieł doznał urazu.
Reakcja służby zdrowia była natychmiastowa.
Gdzie, zwykle oczekuje się miesiącami na naprawę urazu. Cuda panie.
I jeszcze, słonice peru, nie pojawi się na dniach obchodu pamięci pomordowanych.
Myślę, że zapali cygaro za 100$ i popije kuniakiem za 1000, aby uświęcić ten dzień.

Bark POlityczny?
http://3obieg.pl/bark-polityczny-2
Cytat:
Poniższa wiadomość nie wzbudziła szerszego zainteresowania. A szkoda, bo jest to, być może, pierwszy taki wyraźny sygnał. Dlatego przytaczam ją w całości:
Dzisiaj posiedzenie Rady Ministrów odbyło się wyjątkowo bez premiera Donalda Tuska. Jego obowiązki przejął wicepremier Janusz Piechociński. Szef rządu przeszedł w poniedziałek zabieg na stawie barkowym. – Zabieg się powiódł – poinformowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Premier zostanie wypisany ze szpitala dziś wieczorem lub jutro rano. Będzie wymagał rehabilitacji.
Donald Tusk przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Zostanie wypisany dziś wieczorem lub jutro rano.
Premier przeszedł zabieg korekcji stawu barkowego. – Kontuzja miała charakter sportowy. Bark wymagał naprawy – powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka rządu.
Tydzień na zwolnieniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dipsao
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 420
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 30 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- To kontuzja związana z siłownią i męskimi sportami jak pompki. Być może przeciążenie barku. Może była tam kiedyś stara, zaniedbana kontuzja i stąd te komplikacje – zaznaczył polityk PO.
Poszedł na siłownie robić pompki? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:02, 30 Lip '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dipsao napisał:
Poszedł na siłownie robić pompki? Laughing


Może jako rozgrzewkę przed przysiadami Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 21:03, 20 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1954
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 20 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamratki rozjechały tego matoła po całości. Władzuchna jest elegancko zblatowana żeby nas w ten konflikt wpierdolić. Jebać ich wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Patin
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 21 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale widać teraz jak na dłoni jak się traktuje Naród co mu usilnie wmawia i jakich klakierów wozi ze sobą żeby zakrzyczeli głos rozsądku. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia to najlepiej się ich wyzbyć albo przedwcześnie opuścić pole bitwy.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site AdminDołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20398
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 21 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym typie widać, że cokolwiek Ukraina ma do stracenia, Polska już to straciła.
Przynajmniej mamy pokój.
Na razie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goska
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3472
Post zebrał 0.002 mBTC

PostWysłany: 00:39, 22 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Donald Tusk - czyta sie Task, co znaczy siekiera. Czlowiek z Kaszub, ktorego dziadek byl w SS. Jakiej on jest narodowosci, to nie wiadomo ? Z fizjonomii wyglada na hindusa ! Nazwisko i imie nie mowi nic o Polaku. Hindus, ktory ma braci blizniakow w USA. Z rozbitego samolotu w Pelsylwanii w 2001 roku, znaleziono dokumenty roznych pasazerow, w tym tez brata Tuska.

Tusk jest hindusem skoligaconym ze swoja bracia ze Wschodu pod nazwa Grabarczyk - sie mowi : Grabarczykow jak psow - Polacy, Niemcy, cyganie. Ci cyganie, to wlasnie hindusi. cyganie pochodza z Indii.Tusk, Kaczynski czy inni, to stalinowcy pochodzacy z Indii, ktorzy z Ruskimi wygrali IIWS w Europie. Hitler zaczal, a Stalin wygral. Obaj byli cyganami - jeden z Austrii, a drugi z Gruzji. Europa zostala zdobyta pod protektoratem rosyjskim i Zachodniej Europy, ktora reprezentowal Churrchill - tez hindus w polowie.

Szkoda, ze Tusk ma cokolwiek w Polsce do powiedzenia !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1954
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:14, 22 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic mi tak nie poprawia humoru z rana jak post Gośki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Panocek
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 464
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:45, 22 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Mieszkanka Bytomia do Tuska: Nasze dzieci nie pójdą na mięso armatnie. Jestem matką i nigdy w życiu nie pozwolę na to, żeby polski rząd od lewa do prawa, wszyscy wciągali Polskę w wojnę. pic.twitter.com/czOWjBr87a

A Tuskojew jakby był uczciwym politykiem to by to tak spuentował:
"Jeśli Amerykanie uznają, że nasz kraj będzie kolejną transzą obronną przed najeźdźcą ze Wschodu, to wtedy nie tylko pani mąż i syn pójdą na tą wojnę, ale również pani i pani córki. Każdy obywatel Polski będzie bronił każdego cm naszego kraju, tak jak obecnie robi to Ukraina."
_________________
*** STOP wojnie z Rosją ***
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
de93ial
Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2980
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:19, 23 Mar '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pajac jest.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Donald Tusk - produkt marketingowy?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile