W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Korea Północna zapowiada atak nuklearny   
Podobne tematy
Korea Północna przeprowadziła próbę atomową165
Korea Północna - dokument 114
Korea Północna2
Pokaz wszystkie podobne tematy (9)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 5940
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poniek




Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 52
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 14 Gru '10   Temat postu: Korea Północna zapowiada atak nuklearny Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W przytoczonym przez Associated Press komentarzu Centralnej Agencji Informacyjnej KRLD wspólne manewry wojsk USA i Korei Południowej określone zostały jako "zdrada, która powiększa napięcie pomiędzy północą i południem oraz sprowadzi na Pólwysep Koreański czarne chmury wojny nuklearnej".


http://przegladnikczemny.blogspot.com/20.....learny.htm

no to co, do schronów ? Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:13, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użycie broni przez Kima to krok samobójczy. Nie wiem co chce ugrać w ten sposób jednak reżimu totalitarnego nie utrzyma.Amerykanie tam nie wejdą (nie ma ropy, notabene w Iraku miała być TYLKO broń biologiczna, natomiast Kim ma broń atomową, więc się pytam gdzie byli Amerykanie gdy Kim ją tworzył). Prędzej dozbroją Koreańczyków z południa by sami ich pokonali. Owszem trochę krwi się rozleje, może nawet jakaś "little girl" spadnie ale tutaj chodzi tylko i wyłącznie o Chiny i ich dominację w globalnej polityce. Konflikt atomowy w granicach Chin byłby mile widziany w kręgach elity USA. A nuż radioaktywny pył podrażni nos "Wielkiego Smoka".
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:29, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na poważnie... Kim J. nie ma stealth - bombowców tylko wyrzutnie.
Jeśli wystrzelił by jakieś głowice , to zapaliły by się lampeczki wszystkim krajom z odpowiednimi radarami.

Do tego jest mi ciężko uwierzyć iż Kora południowa nie posiada żadnych rakiet przeciw pociskom balistycznym. Do tego obsługa owych jest non-stop online.

Dochodzą do tego myśliwce z niskiej orbity , wyrzutnie cruise w marynarce , i może jakieś przeciw środki o których nie wiadomo.
(bez harpa gosia proszę)

Jeśli Kim nie ma z 1000 wielogłowicowych pocisków to nikomu nie zagrozi -.-.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:11, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to jawna prowokacja amerykańska (władza Korei Południowej to marionetki, wszelkie sprawy militarne i gospodarcze zapadają w USA).
Po drugie, ludność Korei Południowej wcale nie widzi w Północy agresora!
Po trzecie, Korea Północna nie użyje bomby nuklearnej przeciw Korei Południowej ale przeciw Japonii.
Po czwarte, atak sprowokowany przez Południe doprowadzi do utraty kontroli przez USA nad półwyspem koreańskim, który jest jedynym przyczółkiem na stałym lądzie we wschodniej Azji.
Prowokacja, ma bardziej na celu uniemożliwienie dokończenia reform monetarnych Korei Północnej w wyniku których może się ona stać już niebawem, jedną z silniejszych gospodarek w tamtym rejonie... tak wiem, brzmi to jak SF ale poczytajcie dokumenty wkileaks z Seulu...
My nic o tym nie wiemy, bo jest totalna blokada informacji z Korei Północnej. Jak wynika z dokumentów, to nie Korea Północna zamyka się na świat ale zachodni świat zamkną Korę Północną.
Przykład:
Korea Północna retransmituje 2 kanały TV z Południa, słuchanie radia czy oglądanie TV Korei Północnej na Południu karane jest nawet więzieniem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1459
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:21, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zasady prowadzenia wojen i sposoby ataku uległy tak drastycznym zmianom ???
Państwo A mówi do państwa B ustami państwa C ....a zabiję was wszystkich Very Happy
Noszszszzzzzzzz kurwa jak bym psy oglądał ...
Tak dla mnie wygląda ten news ...
Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych pod zwierzchnictwem Izraelskim zapowiedziały prowokację która to ma na celu wywołanie psychozy strachu w regionie oraz wyszlifowanie argumentu pt "a nie mówiliśmy że Korea jest zła" Informacja o prowokacji ogłoszona został za pomocą jednego z państw biorących udział w omawianej rzeź które od dawna chodowane jest na zagładę...Z wyrazami szacunku Elita ...

Ps... Góral sporo twoich rozsądnych wypowiedzi widziałem tu na forum i dziwi mnie że wierzysz w te brednie od wikiliks....Zastanów się czy gdyby naprawdę chcieli ujawnić prawdę to zrobili by taki show przy wsparciu samych zainteresowanych...?
Rewelacje od wikiliks są dla mnie mniej wartościowe niż video kręcone komórką przez Binladena który to przynajmniej pokazuje w tle piękne góry które pewnie sądząc po Niku bliskie są i twojej osobie Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomeq




Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 211
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
Kim ma broń atomową, więc się pytam gdzie byli Amerykanie gdy Kim ją tworzył)


odpowiedz znajdziesz w Wikipedii o dużej firmie ABB

http://pl.wikipedia.org/wiki/ABB

przytoczę ostatnie zdanie

Cytat:
Jednym z członków rady nadzorczej grupy ABB był Donald Rumsfeld (w latach 1990-2001). W 2000 roku grupa ABB podpisała kontrakt na sprzedaż reaktorów jądrowych dla Korei Północnej[1].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beezle




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:52, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Prowokacja, ma bardziej na celu uniemożliwienie dokończenia reform monetarnych Korei Północnej w wyniku których może się ona stać już niebawem, jedną z silniejszych gospodarek w tamtym rejonie... tak wiem, brzmi to jak SF ale poczytajcie dokumenty wkileaks z Seulu...
Masz jakiegoś linka potwierdzającego?
goral_ napisał:
My nic o tym nie wiemy, bo jest totalna blokada informacji z Korei Północnej. Jak wynika z dokumentów, to nie Korea Północna zamyka się na świat ale zachodni świat zamkną Korę Północną.
Wiesz, napisać można wszystko i w zasadzie wszędzie. Pytanie brzmi: jak zweryfikować autentyczność tego, co się gdzieś przeczytało? Nie widząc czegoś na własne oczy... trudno uwierzyć w cokolwiek (zwłaszcza, że cały czas pakuje się w nas propagandę uczącą zupełnie czego innego).
goral_ napisał:
Przykład:
Korea Północna retransmituje 2 kanały TV z Południa, słuchanie radia czy oglądanie TV Korei Północnej na Południu karane jest nawet więzieniem!
Skąd wiesz Smile?

PS. Wybaczcie, jakoś ostatnio podważam wszystko i czepiam się każdej informacji. Czytając przypadkiem jakieś komentarze (nie tylko tutaj) widzę, Że ktoś zażarcie broni jakichś tez - bo gdzieś coś przeczytał. Skąd wie, że to prawda? Bo to pasuje do jego anarchistycznych przekonań? Przekonał buntownika. Nie neguję tego co goral_ napisał, ale brak źródeł wzbudza we mnie powątpiewanie :/. Wiem, jakby były też miałbym "ale", jednak sporo nierozgarniętych to przeczyta, nie zweryfikuje i potem udzielają się przejęci, bo odkryli "prawdę". Aż mnie czasem kusi puścić w świat/PL taki ciekawy wątek i pośmiać się z "kopiujących/pastujących" Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beezle napisał:
goral_ napisał:
Prowokacja, ma bardziej na celu uniemożliwienie dokończenia reform monetarnych Korei Północnej w wyniku których może się ona stać już niebawem, jedną z silniejszych gospodarek w tamtym rejonie... tak wiem, brzmi to jak SF ale poczytajcie dokumenty wkileaks z Seulu...
Masz jakiegoś linka potwierdzającego?


Tu cie poratuje:
Cytat:
¶5. (S) Prior to revaluation, one dollar equaled 3500 won. To
put that in perspective, the average worker in Pyongyang
earns 3000-4000 won per month. XXXXXXXXXXXX reported that according to
the DPRK Embassy, the official exchange rate following REFORM
is now one dollar equals 129 won. [...] workers once earning one dollar a month will now earn nearly 20 dollars.
http://cablesearch.org/cable/view.php?id=10SHENYANG4&hl=north+korea+reform



Przed reformą w korei pn. za dolara płacono 3500won-ów. Po reformie placi sie ok. 129won.

To put that in perspective, czyli przetlumaczenie fragmentu depeszu na polskie realia:
Teraz w polandzie za 1 lolara placi sie ok. 3zł. Gdyby u nas wprowadzic taka 'reforme' o ktorej mowa w tej depeszy, za 1 lolara placilibysmy jakies 11 groszy polskich (0,11zł). Oczywiscie brak jest szczegolowej wiedzy o tym co tam przeprowadzono, ale te liczby sa rzeczywiscie intrygujące. To tak jakby z dnia na dzien każdy polak dostał 2000% podwyżki

Po wiecej ciekawych info odsylam do samej depeszy (wg mnie jedyna warta uwagi depesza Wikileaks jaka wyszla do tej pory, bo przedstawia rzeczywiście coś nowego)...http://cablesearch.org/cable/view.php?id=10SHENYANG4&hl=north+korea+reform


A o reszcie rowniez z checia bym sie dowiedzial goralu Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawlak




Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 681
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:24, 14 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś Baba Wanga ma dobrą passe Laughing a jednak licznik który kupiłem na allegro mi się przyda Rolling Eyes Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamamia napisał:



A o reszcie rowniez z checia bym sie dowiedzial goralu Wink Wink


Część danych pochodzi ze stron C.I.A a dokładnie tu:
C.I.A Fact Book
Choć z przykrością stwierdzam, że spora część danych jest już zmieniona - dlaczego? Nie wiem...
Tak czy owak, ze rok lub dwa temu było jak byk, że długość życia w Korei Północnej jest wieksza niż w Polsce! Pisałem, o tym i podałem linki wic część ludzi wie. To samo z TV i Radio, kiedyś było bardziej dokładniej, nawet z gdzinami emisji! Terz enigamtyczne dane o 4 kanałach TV rządowej... Tak więc należy też być ostrożnym co do tych danych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 15 Gru '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to góral nic nie pozostaje Ci jak uczyć się koreańskiego i wspierać ów reżim.Pojechać na saksy po parę wonów w jakimś państwowym przedsiębiorstwie albo zbrojeniówce i w PL wymienić na dolary Smile
A!
I nie zapomnij napisać z jakiejś kafejki internetowej jak Ci idzie albo dzwonić na komórkę Wink
PS. Nie obrażaj się, taka delikatna uszczypliwość Wink
Edit:
Cytat:
Wysokiej rangi urzędnik północnokoreański, który zainicjował w swym kraju reformę walutową, został rozstrzelany w zeszłym tygodniu za złe przygotowanie zmian - poinformowały w czwartek południowokoreańskie media.
Pak Nam Gi, szef wydziału finansowego i planowania rządzącej Partii Pracy Korei, został stracony w Phenianie - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na niezidentyfikowane źródła.

Pak był oskarżony m.in. o zrujnowanie gospodarki, co miało negatywny wpływ na plany lidera Korei Północnej Kim Dzong Ila dotyczące przekazania władzy najmłodszemu synowi - podała Yonhap.

Według południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego, nie można z całą pewnością stwierdzić, że egzekucja miała miejsce.

źrodlo: http://forsal.pl/artykuly/407016,reforma.....elany.html
i dalej:
Cytat:
Korea Północna przyznaje: denominacja wona nieudana

Władze Korei Północnej przyznają, że przeprowadzona w listopadzie ubiegłego roku denominacja krajowej waluty, wona, była nieudana - poinformowała we wtorek japońska agencja Kyodo, powołując się na anonimowe źródła.

źródło: http://forsal.pl/artykuly/402668,korea_p.....udana.html
i dalej:
Cytat:
Korea Północna zakazuje używania obcych walut

Po denominacji wona władze Korei Północnej podjęły kolejny krok w walce z inflacją. Od dziś w komunistycznym kraju obowiązuje zakaz używania juana, dolara i euro.

źródło: http://forsal.pl/artykuly/381925,korea_p.....walut.html
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Korea Północna zapowiada atak nuklearny
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile