W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sieć TOR  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2547
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swiecki45




Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 12 Cze '16   Temat postu: Sieć TOR Odpowiedz z cytatem

Przepraszam jeżeli mimo wszystko ominąłem podobny temat.Chciałbym aby wypowiedzieli się na ten temat "spece"".Dopiero od kilkunastu dni zainstalowałem przeglądarkę TOR a dzisiaj widzę informację że jest ona nieaktualna....Oczywiście chciałbym trochę informacji,aktualnych adresów polskich stron.W necie trochę z tym krucho.Nie jestem pedofilem, szukam innych informacji które są blokowane w necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swiecki45




Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 12 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dało uaktualnić,z tym że po zalogowaniu trzeba ręcznie za każdym razem przestawiać na język polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 12 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty tam poszukujesz? Z tego co tam spotkałem to są fora kanciarzy różnego typu popularne. Niejaki Dyrma uskutecznia tam takowe. Żadnych grup polskich radykalnie politycznych tam nie widziałem, jeśli o to Ci chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swiecki45




Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 13 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
A co Ty tam poszukujesz? Z tego co tam spotkałem to są fora kanciarzy różnego typu popularne. Niejaki Dyrma uskutecznia tam takowe. Żadnych grup polskich radykalnie politycznych tam nie widziałem, jeśli o to Ci chodzi.
Myślałem że faktycznie coś ciekawego się tam dzieje.Chyba przeczytałem o chwilowej świetności polskojęzycznego TOR.Wiadomo piszący lubią nieco podkolorować rzeczywistość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 13 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpieczniej to jest tutaj pisać niż tam. Tam nie ma hostingu, a jeśli jest to nie trwa to długo, więc trzeba mieć serwer i ten serwer służby polskie namierzają. A serwer tego forum jest za granicą, więc polskie służby mają do niego utrudniony dostęp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
swiecki45




Dołączył: 09 Cze 2016
Posty: 33
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 14 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FortyNiner napisał:
Bezpieczniej to jest tutaj pisać niż tam. Tam nie ma hostingu, a jeśli jest to nie trwa to długo, więc trzeba mieć serwer i ten serwer służby polskie namierzają. A serwer tego forum jest za granicą, więc polskie służby mają do niego utrudniony dostęp.
Chyba jednak nie do końca masz rację.Czytałem trochę na ten temat i mniej więcej podobnie określany jest TOR,(wklejam informację)więc nie tak prosto namierzyć skoro idzie przez kilka różnych losowych serwerów w różnych krajach.
TOR to trasowanie cebulowe (The Onion Routing) - działa jako sieć serwerów pośredniczących
Serwery TOR'u nie znają całej trasy pakietu (jedynie węzeł odbiorcy i nadawcy), wszystkie pakiety są szyfrowane
Niestety całość działa dość wolno ("serwery" są zazwyczaj komputerami zwykłych użytkowników)
Lepsza siecią jest I2P - dane przesyłane są w dwóch tunelach o czasie życia kilku minut
(jeden to zapytanie klienta, drugi to odpowiedź serwera)
sieć ta umożliwia grupowanie grupowanie pakietów danych biegnących tym samym tunelem przez co eliminuje się opóźnienia w transmisji. Akurat wkleiłem nie bardzo to co chciałem ale zasada działania jest określona w pierwszych zdaniach,oczywiście dla typowego laika jak ja i mnie podobni to zbyt mało.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:51, 14 Cze '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym innym piszemy. Ja piszę o używaniu serwerów widocznych tylko pod TORem, a Ty o używaniu TORa. Serwery widoczne tylko pod TORem naturalnie przyciągają uwagę służb. Nie po to się wchodzi do darknetu, aby używać mordoksiążki z monumentalnymi wpisami z cyklu "Własnie wstałem!" Tam się robi ciemne interesy. No i dlatego tam się klientów namierza mocniej. I każdy serwer po polsku jest domniemany jako istniejący w Polsce. A ten tego forum nie jest. Więc, żeby uzyskać do danych kto tu się loguje, trzeba wniosek ministra/prokuratora do innego ministra prokuratora tłumaczeni, itp. itd. czyli masę papierkowej roboty, której ze względu na gadaninę takiego forum nie bardzo chce się uskuteczniać.

A wbrew pozorom klienta TORa czasami też daje się namierzyć. Paru gości prowadzących giełdy trefnego towaru już siedzi. Przygotowali na nich pułapki i wpadli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sieć TOR
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile