W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czas trwania kollapsu WTC1, WTC2 i WTC7  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 2352
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:06, 13 Sty '08   Temat postu: Czas trwania kollapsu WTC1, WTC2 i WTC7 Odpowiedz z cytatem

W dyskusji powstały watpliwosci dotyczące rzeczy wydawałoby się oczywistych, takich jak czas zawalenia WTC. Jeden ze zwolenników wersji rządowej doszedł już do 20 sekund...Proponuję aby w tym wątku skoncentrować się na samym czasie zawalenia. Może to i dzielenie włosa na czworo, ale dla postronnej osoby lepszych jest kilka wątków specjalizowanych niż dyskusja na 10 stron, gdzie fakty mieszają się ze spekulacjami, a wszytsko jest podlane flejmowym sosem.

Dobrym narzędziem do analizy kollapsu są badania sejsmologiczne bo pomagają skupić się na istotnym aspekcie, tzn na uderzeniach masywnych struktur o ziemię, a nie na pyłowym "grzybku".

Cytat:
Columbia University's Seismology Group recorded seismic events of 10 seconds and 8 seconds in duration, which correspond to the collapses of WTC2 and WTC1, respectively.

strona debunkerska

Trochę inne rzeczy czytamy na wikipedii

Cytat:
Enormous advancing dust clouds obscured the collapses, making it impossible to calculate the collapse times through visual evidence, but analysis of seismic data from the nearby Lamont-Doherty Earth Observatory at Columbia University shows that the north tower collapsed in 12.74 seconds, or 57.7% longer than free fall, and that the duration of the south tower collapse was 10.52 seconds, or 42% longer than free fall.

Wikipedia (gdzie dominuje oficjalna wersja)

Wytłuszczone zdanie zachęciło mnie do szkolnych rachunków. Wysokość twin towers (WTC1 i WTC2): h=415m, przyspieszenie ziemskie g=9,8m/s^2, czas spadania - t. Wzór na spadanie: gt^2/2=h. Podstawiamy, wyciągamy t i dostajemy t=9,2s. Wikipedysta kłamie, bo wg. niego swobodny spadek powinien trwać 7,4s. Wzórgt^2/2=h nie uwzględnia, o ile pamietam ze szkoly, oporów powietrza, ale to nie jest istotne. Wersja z oporem powietrza powinna dać wynik jeszcze większy. Interesujace, że wg. wikipedysty swobodny spadek z dachu WTC1 i WTC2 zajmuje różny czas: 7,4 oraz 8,06. Różnica wysokości wynosi kilka metrów . Czyżby pan "sceptyk" dodał nic nie wnosząca do rozważań antenę na jednej z wież?

Czas zawalania wieży południowej (WTC2) oficjalnie trwał ok. 10 sekund.


Cytat:
At 9:58:59, the South Tower collapsed in ten seconds


Raport komisji 9-11


______________


Czemu czas kollapsu jest taki ważny? Generalnie im predkosci zawalenia WTC bliżej do prekosci wolnego spadku, tym bardziej uzasadniona staje sie hipoteza dotycząca celowego wysadzenia. Konstrukcja, ktora wali się w sposób naturalny przez jakiś czas "cierpi": jedne elementy stawiaja opór, inne osuwają się bokiem, to co niżej opoznia zapadanie wyzszych elementów. Co innego wysadzenie. Nastepuje zmielenie stojacego budynku, nie ma żadnego zawalenia - raczej spadający gruz, bo wyższe kondygnacje nie trafiają na opór, tylko na nicość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:12, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy nie powinno się liczyć czasu spadku od punktu uderzenia samolotu ?

Stąd moim zdaniem ta różnica w czasie swobodnego spadku dla obu wież.

I jeszcze jedno. Te 20 sek. o których ktoś pisał to moim zdaniem chodzi o całkowity kolaps wież łącznie z rdzeniami, które zawaliły się na końcu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:15, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sądzę panowie wikipedyści policzyli czas upadku od piętra uderzenia zapominając o reszcie budynku,

sam też liczyłem z tego wzoru i też mi wyszło 9,2 sek W PRÓŻNI - przy tak dużych przekrojach opór powietrza jest istotny - załóżmy więc że wolny spadek trwać powinien ok. 10 sekund

i teraz mamy WTC 2 - 10.52... kto to policzył? bo mi wychodziło gdzieś 17 sekund...

myślę, że najpierw powinniśmy zgromadzić jak najlepszej jakości ujęcia upadku obu wież (najlepiej z wszystkich możliwych kierunków) i samemu policzyć...

po drugie: warto obliczyć nie tyle czas upadku całego budynku co prędkość fali niszczącej - a więc ile pięter na sekundę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Szokujące... wygląda to niczym grzyb po bombie atomowej... Jak ktoś grał w COD 4 to będzie wiedział skąd się biorą strzępy papieru na ulicach...

I ten flash...

Jak na mój gust ok. 17-20 sekund.

W ciągu kolejnych 20 sekund wyparowują widoczne resztki rdzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
frasobliwy




Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 1595
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndrzejH napisał:
A czy nie powinno się liczyć czasu spadku od punktu uderzenia samolotu ? Stąd moim zdaniem ta różnica w czasie swobodnego spadku dla obu wież.


Na wikiepdii napisali wprost "tower collapsed in 12.74 seconds, or 57.7% longer than free fall, and that the duration of the south tower collapse was 10.52 seconds, or 42% longer than free fall.". Liczą co innego, deklarują co innego, a ponadto najwyrazniej używają wzoru nieuwzgledniajacego oporów powietrza.

A poza tym co chcesz osiągnąć licząc od miejsca uderzenia samolotu? Temat dotyczy czasu zawalenia się budynku.


Czas zawalenia budynku - myslalem, że to jasne. Czas od momentu w ktorym zaczyna się kollaps do momentu (uznaniowego) w ktorym zgadzamy sie, że np. 95% masy nie posunie się bardziej niż kilka metrów. Liczenie od miejsca uderzenia samolotu to inna bajka.


AndrzejH napisał:

I jeszcze jedno. Te 20 sek. o których ktoś pisał to moim zdaniem chodzi o całkowity kolaps wież łącznie z rdzeniami, które zawaliły się na końcu.


Ten ktoś to Adun. Osobie piszacej o czasie "9 sekundowym" i o tym, że WIĘKSZOŚĆ WTC zawalila sie w tym czasie wypalił po prostu "kłamiesz"...Rdzenie - zawracanie głowy. Na poczatku zawalaly sie równo ze wszytskim, a potem już byla tylko chmura pyłu. To co było ciężkie zapisało się w sesjmicznym "hałasie". Idąc tropem nieokreslonych "rdzeni" dojdziemy do absurdów, np. rozważania ile mogła spadać kartka z kalendarza.

Voltar napisał:
jak sądzę panowie wikipedyści policzyli czas upadku od piętra uderzenia zapominając o reszcie budynku


Jest duża szansa, że panowie wikipedyści chcą po prostu zakrzyczeć prawdę. Jawna bzdurność wyliczen, a do tego mieszanie informacji z polemicznym tonem: "10.52 seconds, or 42% longer than free fall". Niestety, przez media, reklamę i niedbały internet coraz bardziej przyzwyczajamy się do takiego demagogicznego, nieprecyzyjnego języka. 10.52 sekund i kropka. Miejsce na polemikę jest w innej sekcji. A tu podają czas trwania wstrzasu sesjsmicznego i jednocześnie przemycają osłabianie uwagi na temat swobodnego spadku. Większość osób czytających wikipedię już tego nie przeliczy.



Voltar napisał:

sam też liczyłem z tego wzoru i też mi wyszło 9,2 sek W PRÓŻNI - przy tak dużych przekrojach opór powietrza jest istotny - załóżmy więc że wolny spadek trwać powinien ok. 10 sekund


No nie wiem. Lepiej chyba uczciwie poszukać opisu spadania z uwzględnieniem oporów powietrza niż liczyć nie wiadomo co. Mnie się nie chciało. Uznałem to za niezbyt pilne, bo "prózniowy" spadek jest bardzo bliski czasom podanym przez sejsmografy. Policzenie czasu swobodnego spadku z uwzględnieniem oporów powietrza z punktu widzenia debunkerów może tylko poprawić argumentację.


Voltar napisał:
i teraz mamy WTC 2 - 10.52... kto to policzył? bo mi wychodziło gdzieś 17 sekund...


Te 10.52 to efekt "analysis of seismic data". Chyba nie rozumiem co masz na myśli.

Cytat:
myślę, że najpierw powinniśmy zgromadzić jak najlepszej jakości ujęcia upadku obu wież (najlepiej z wszystkich możliwych kierunków) i samemu policzyć...


Dobre ujecia przydałyby się. Z tym jest problem, bo końcówka kollapsu chowa się w zabudowie, a kurzawa jest już tak wielka, że trudno orzec co tam się dzieje. Dlatego za wartosciowe uznałem dane sejsmiczne. Podałem też czas trwania wg. komisji 9-11, bo niektorzy na tym forum nie strawią nic co nie chodzi na pasku rządu okupujacego Amerykę.


Voltar napisał:

po drugie: warto obliczyć nie tyle czas upadku całego budynku co prędkość fali niszczącej - a więc ile pięter na sekundę...


To sa pożyteczne rozważania. Widziałem filmy na których wskazywano początek kollapsu z uwzględnieniem szybkości z jaką nagle zadymiło wiele pieter. Tak czy siak temat na inny wątek.

Voltar napisał:
Jak na mój gust ok. 17-20 sekund.


Wiesz, że długość wektora można liczyć na wiele sposobow? Razz Długość euklidesowa to tylko jeden z nich. Innym jest np. wziecie max z wartosci bezwzglednych wspolrzednych. Tak samo z zawaleniem. Ludzie ulegaja złudzeniu, że mówią o rzeczach jasno zdefiniowanych, a tymczasem to wszytsko nie jest jednoznaczne.

Patrzysz na film, widzisz 20 sekund. Ja też. To jest jeden sposob patrzenia. Sesjsmografy mogły uciać czas na momencie w ktorym przestały spadać istotne masy.

Sam przyznałeś, że na Twoich oczach resztki "wyparowują". Ale generalnie to te resztki przedłużały pozorny czas kollapsu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Incognito77




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chyba dobrze widac ile czasu sie to dzidostwo wali

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetny filmik - kolejny sposób to policzenie jak długo SŁYCHAĆ walący się budynek - tutaj niestety dźwięk jest nieco źle zsynchronizowany z obrazem ale tę falę burzącą słychać jakieś 12 sekund...

poza tym widać biały dym u podstawy budynku!

a teraz chyba najbardziej szokujące wideo jakie dane mi było zobaczyć (wcześniej go nie widziałem:

9/11: North Tower - Northwest corner view of collapse


zgrałem sobie na dysk, bo nigdy nie wiadomo kiedy zniknie z netu...

North Tower od strony południa:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leech




Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można wierzyć filmikom z youtube. Intencje uploadujących takie filmiki mogą być różne. Jedni mogą lekko zwolnić obraz drudzy przyśpieszyć. Dlatego pomiar sejsmiczny jest najbardziej wiarygody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leech napisał:
Nie można wierzyć filmikom z youtube. Intencje uploadujących takie filmiki mogą być różne. Jedni mogą lekko zwolnić obraz drudzy przyśpieszyć. Dlatego pomiar sejsmiczny jest najbardziej wiarygody.


nie popadajmy w paranoje...

na tym filmiku widać otoczenie - wszyscy poruszają się normalnie, bez przyspioeszenia etc...

SŁYCHAĆ DŹWIĘK (co jest rzadkością...) ok. 12 sekund


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli zmienisz fps z 30 klatek do powiedzmy 24 to ludzie dalej beda sie poruszac normalnie, ale czas wydluzy sie z 10sekund do 12,5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 13 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten ostatni filmik faktycznie wygląda na lekko spowolniony...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:12, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładnie musieli tych ładunków nanosić do WTC.Swoją drogą przeszkód nie mieli.
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:15, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aro_klb napisał:
ładnie musieli tych ładunków nanosić do WTC.Swoją drogą przeszkód nie mieli.

Nie licząc kilkudziesięciu tysięcy pracowników WTC, to faktycznie nie mieli...

Oczywiście wieze nie zawalaly sie z szybkoscia swobodnego upadku...
http://sunsite.utk.edu/FINS/Reality_Crash/wtc_collapse1.jpg
http://cayankee.blogs.com/cayankee/images/wtc_collapse2.jpg
http://www.losblogueros.net/fotos/wtc_collapse.jpg
http://www.conservationtech.com/MAIN-TOP.....pse.ap.jpg
Wszystkie zdjęcia z zawalenia wyrażnie ukazują, ze np. części poszycia WTC upadające z szybkością swobodnego upadku są szybsze niż strefa miazdzenia wież.
Jesli natomiast chodzi o WTC7 to porownajmy te dwie fotki
http://www.rense.com/general65/WTC7down4.jpg
początek zawalenia
http://www.rense.com/general65/WTC7firesnorthface2.jpg
tutaj początek prawdziwego zawalenia WTC7 i wlasnie od tej pory powinno być liczony czas jego upadku. Widac zapadającą się część dachu, która "znika" w budynku, a dopiero potem wali się reszta.
WTC7 -> 14-16 sekund
http://www.pastpeak.com/clips/wtc7_kink.jpg
Ta czesc ktora zapadla się pierwsza, pociagnela za sobą reszte.
Filmik

Zawalenie zaczyna się juz w 5 sekundzie, konczy okolo 19-21... Opcja zaproponowana przez autora (13 sekund) wydaje mi się trochę za szybka. Samo zawalenie (glowne) trwalo 6,5 sekundy (za loose change xD)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuję wydzielić osobny temat nt. czasu zawalenia się WTC 7 bo za chwile zrobi się bałagan!

16 sek. WTC 7? Słyszałem nawet że 20 :/ BEZ PRZESADY bo i tak nikt w to nie uwierzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:01, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to 14-16... ciezko stwierdzic bo nie widac samego dolu i kiedy upada do konca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Czas trwania kolapsu: do 13 do 19 sekundy na filmie - a więc 6 sekund.


maksymalnie 7, ale na innych filmikach widać wyraźniej, zaraz ich poszukam, tzn. jak wrócę z pracy

W momencie gdy pojawia się napis "east penthouse kollapses" nie dzieje się NIC, ja kompletnie NIC nie widz, a jeśli nawet fragment jakiegoś komina się przewraca to nie ma to najmniejszego znaczenia bo prawdziwy kollaps wraz z załamaniem budynku i osunięciem w dół zaczyna się od 13 sekundy.

Jeśli więc ktoś twierdzi że zawalenie trwało kilkanaście sekund to albo daje się nabrać, albo robi to świadomie by bronić bushowskich kłamstw.

Przypomnijcie sobie wybory na Florydzie - ta prezydentura to jedno wielkie KŁAMSTWO w różnych odcieniach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:07, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ze nie widac niz z zewnątrz, to nie znaczy ze w srodku nic się nie dzieje. Wlasnie od pczątku zawalenia się penthaus nalezy liczyc zawalenie (wtedy bodajze puscila jedna ze stalowych podpor konstrukcji) i dlatego ta czesc podczas zawalenia pociągnela za sobą resztę. Nawet na filmie przezemnie podanym licząc od 5 sekundy do 19 (6 sekund na zawalenie) wychodzi 14 sekund.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:51, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:


Jeśli więc ktoś twierdzi że zawalenie trwało kilkanaście sekund to albo daje się nabrać, albo robi to świadomie by bronić bushowskich kłamstw.


To Voltar strona spiskowa ściemnia pomijając w swych analizach runięcie wschodniego penthouse, które zapoczątkowuję zawalenie się tego budynku. Do tej pory w temacie WTC7 nikt mi nie odpowiedział dlaczego WTC7 wyburzono na raty, rozpoczynając od tego wschodniego penthouse`a
Voltar napisał:


Przypomnijcie sobie wybory na Florydzie - ta prezydentura to jedno wielkie KŁAMSTWO w różnych odcieniach...


A o setkach KŁAMSTW teorii spiskowej to już zapomniałeś ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leech




Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:19, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndrzejH napisał:
Voltar napisał:


Jeśli więc ktoś twierdzi że zawalenie trwało kilkanaście sekund to albo daje się nabrać, albo robi to świadomie by bronić bushowskich kłamstw.


To Voltar strona spiskowa ściemnia pomijając w swych analizach runięcie wschodniego penthouse, które zapoczątkowuję zawalenie się tego budynku. Do tej pory w temacie WTC7 nikt mi nie odpowiedział dlaczego WTC7 wyburzono na raty, rozpoczynając od tego wschodniego penthouse`a


Na pierwszym, lepszym filmiku z kontrolowanego wyburzania widać że całkowite zawalenie poprzedzają wybuchy osłabiające konstrukcje. Samo zawalenie zaczyna się od zewnętrznej części budynku.
Dlaczego więc wyburzenie WTC 7 nie miałoby się zacząć od penthouse`a tak żeby całość zawaliła się do środka?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasz sposób myślenia jest następujący: zawala się przybudówka na dachu, mijają dwie godziny, reszta budynku leci w dół w 7 sekund, łączny czas zawalenia: dwie godziny i siedem sekund...

ponadto, czemu budynek leci "od dołu" niczym przy typowym wyburzeniu? nie no... pokażcie mi chociaż jedną katastrofę budowlaną która wyglądałaby jak kontrolowane wyburzenie...

a "pull it down" to odnosi się pewnie do strażaków a nie do budynku Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AndrzejH




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 522
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:07, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijają nie 2 godziny tylko 8 sekund a ponadto budynek łamię się w miejscu gdzie spada ten wschodni Penthouse. Więc chyba mam prawo podejrzewać, że te dwa wydarzenia mają ze sobą ścisły związek ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leech.. szkoda tylko ze w wyburzeniu w podanym przez Ciebie filmie zapomnieli wygluszyc wybuchów tak jak w WTC 1 i 2 i 7...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Incognito77




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 239
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie rozpisujecie sie o glupotach - skoro widac iz lecace czesci ktore sie oderwaly wyprzedzaja strefe miazdzenia to chyba wydaje sie to byc logicznym iz wyburzenie nie przebiegalo z predkoscia swobodnego upadku a o to chyba chodzi - o to ze nie trwalo te magiczne 9.2s. Jesli ktos widzi jak ogromne czesci wala o glebe w momencie gdzy 1/4 wiezy jeszcze stoi to jak mozna mowic o predkosci niszczenia rownej swobodnemu upadkowi ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leech




Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 289
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:18, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Incognito77 napisał:
W sumie rozpisujecie sie o glupotach - skoro widac iz lecace czesci ktore sie oderwaly wyprzedzaja strefe miazdzenia to chyba wydaje sie to byc logicznym iz wyburzenie nie przebiegalo z predkoscia swobodnego upadku a o to chyba chodzi - o to ze nie trwalo te magiczne 9.2s. Jesli ktos widzi jak ogromne czesci wala o glebe w momencie gdzy 1/4 wiezy jeszcze stoi to jak mozna mowic o predkosci niszczenia rownej swobodnemu upadkowi ??


Nie uważasz że wersja naleśnikowa powinna trwać przytnajmniej 2x dłużej. Przecież każde piętro to dodatkowy opór.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:32, 14 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndrzejH napisał:
Mijają nie 2 godziny tylko 8 sekund a ponadto budynek łamię się w miejscu gdzie spada ten wschodni Penthouse. Więc chyba mam prawo podejrzewać, że te dwa wydarzenia mają ze sobą ścisły związek ?


to był PRZYKŁAD waszej logiki, widzę że nie zajarzyłeś... Poza tym jak to sobie wyobrażasz, wali się cześć penthouse'a, budynek stoi 7 sekund, po czym zaczyna się cały osuwać OD DOŁU zostawiając po sobie kupkę gruzu...

Wiesz, że w tym budynku był specjalny bunkier wzmocniony przeciwko uderzeniim terrorystycznym - Silverstein specjalnie przerobił jedno czy dwa piętra na centrum kryzysowe... I co? Czemu z niego nie skorzystali jak nadarzyła się okazja? Na CNN, Foksie czy ABC można usłyszeć reporterów pytającyh xczy Giuliani już udał się do bunkra w WTC7. Na to rzecznik burmistrza zaczyna kręcić że nie wie gdzie jest Giuliani...

edit:
Wersja naleśnikowa całkowicie pomija rdzeń oraz wysadzanie materii na zewnątrz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czas trwania kollapsu WTC1, WTC2 i WTC7
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile