W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
6 Listopad Wojna domowa w Wendland   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4402
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:31, 11 Lis '10   Temat postu: 6 Listopad Wojna domowa w Wendland Odpowiedz z cytatem

Nagłówek tej wiadomości jest z BILDa. Dlaczego tego nie było na Prawdzie?
Cz ktoś widział w 'polskiej' TV relację??


Cytat:

17.000 oficerów policji, którzy wkroczyli do lasów wokół miejsca przechowywania odpadów jądrowych w Gorleben w północnych Niemczech, w niedzielę rano wyglądało na niezwyciężonych. Wśród funkcjonariuszy policjanci z Francji, Chorwacji i Polski pomagali w największej operacji bezpieczeństwa kiedykolwiek montowanej przeciw protestującym i niedopuszczającym aby pociąg wiozący transport odpadów nuklearnych dotarł do magazynu w we wsi w Dolnej Saksonii. Dziesiątki tysięcy ludzi protestowało. W niedzielę wieczorem okrążeni głodni i spragnieni policjanci przystąpili do negocjacji z protestującymi aby ich wypuścili do domów na wieczorny odpoczynek. Policyjne armatki wodne zostały zablokowane przez rolnicze ciągniki.Największa operację policyjną przeciwko ludziom opanował chaos i zamieszanie dzięki odwadze i determinacji pokojowych demonstrantów.

Szef Policji UE Reiner Wendt dał wyraz dał wyraz ogólnej frustracji kiedy wydał oświadczenie prasowe za pośrednictwem agencji prasowej DPA w nocy mówiąc, że policja dotarła do punktu wyczerpania i potrzebuje przerwy. Najbardziej niebezpieczny na świecie pociąg został zmuszony do zatrzymania po 63 godzinnej podróży przez tereny całej Francji i Niemiec.

Tutaj po niemiecku o potrzasku w jakim znalazła sie Policja

Gazety niemieckie takie tytuły miały następnego dnia

„Wojna domowa w Wendtand” – Bild

„Obywatele w buncie” – TAZ



Bilans: 1000 osób zostało rannych, to jest odnotowane. 950 osób odniosło obrażenia oczu po użyciu gazu pieprzowego i gaz łzawiącego. Szesnaście manifestantów doznało złamania kości. U 29 osób odnotowano poważne rany na głowie. Dwie osoby musiały zostać zabrane do szpitala. Jedna osoba musiała zostać podjęta przez helikopter po wielu złamaniach kości gdyż została zadeptana przez konia policyjnego.

Ponad 50.000 ludzi ze wszystkich części kraju i różnych środowisk wzięło udział w wiecu w pobliżu pola Dannenberg.

5000 protestujących położyło się na torach kolejowych w Harlingen późnym wieczorem i nie chciało się ruszyć.

Radio Wendland transmituje na żywo niezwykle bohaterski opór tak wielu ludzi.

Dziesiątki tysięcy ludzi dało przykład odważnego i pokojowego oporu bez przemocy, który z pewnością przejdzie do historii.

Jeśli jest to opór przeciwko odpadom jądrowym, wyobraźcie sobie co będzie, gdy Niemcy w końcu zrozumieją skalę oszustw bankowych prowadzonych przez „elity”.

Financial Times opisuje wojnę z globalistami
http://www.ftd.de/politik/deutschland/:l.....92073.html

Źródło: Aletho News

Filmy dotyczące transportu radioaktywnych odpadów,bicia ludzi pałkami, uderzenie pięścią i rzucanie na ziemię. Policja również wykorzystywała gaz łzawiący, gaz pieprzowy i armatki wodne.


Zródło https://dzieckonmp.wordpress.com/2010/11.....balistami/








Niektóre linki niemieckie:
http://www.sueddeutsche.de/politik/anti-atom-proteste-wir-sind-dagegen-1.1020237
http://www.bild.de/BILD/politik/2010/11/.....krieg.html

BRAWO NIEMIECCY OBYWATELE !!!

Znalazione na onecie:


Cytat:
Niemcy: protest przeciw transportowi odpadów radioaktywnych
7 lis, 14:36 KLe

Niemieccy przeciwnicy energii atomowej kontynuują w niedzielę blokady i protesty przeciwko transportowi odpadów radioaktywnych z Francji do Gorleben w Dolnej Saksonii. Przed południem doszło do starć z policją.

Jak poinformowała policja, grupa ponad 3000 demonstrantów usiłowała dostać się na tory w lesie niedaleko miejscowości Hitzacker nad Łabą na trasie przejazdu pociągu ze 120 tonami odpadów radioaktywnych. Policjanci zostali zaatakowani, podpalono samochód policyjny. W odpowiedzi użyli przeciw demonstrantom gazu pieprzowego i pałek.

Według protestujących kilkadziesiąt osób zostało rannych.


Także w nocy protestujący usiłowali zatrzymać pociąg z odpadami. Niedaleko miasta Kassel w Hesji dwóch aktywistów organizacji Greenpeace opuściło się na linach z 75-metrowego wiaduktu nad trasą transportu. Kilkadziesiąt osób zablokowało tory, zmuszając pociąg do dwugodzinnego postoju. Po usunięciu blokady przez policję pociąg pojechał dalej - pod zwisającymi z mostu demonstrantami.

Transport zabezpiecza ponad 16 tysięcy policjantów.

W niedzielę z blisko ośmiogodzinnym opóźnieniem transport, który w piątek po południu wyruszył z Francji, dotarł do Dolnej Saksonii. Po południu ma dojechać do miejscowości Dannenberg, gdzie pojemniki Castor zostaną przeładowane na ciężarówki i przewiezione do oddalonego o 20 km prowizorycznego magazynu odpadów radioaktywnych w Gorleben.

Już od piątku trwają protesty przeciwników energii atomowej. W sobotnim wiecu w Dannenbergu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób; organizatorzy demonstracji oszacowali liczbę uczestników na 50 tys., a policja na 25 tys. Są to największe od lat protesty przeciwko transportowi odpadów radioaktywnych i stanowią wyraz niezadowolenia z polityki energetycznej chadecko-liberalnego rządu kanclerz Angeli Merkel, który podjął decyzję o wydłużeniu okresu eksploatacji 17 niemieckich elektrowni atomowych o średnio 12 lat.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-p.....omosc.html

LEPIEJ DZISIAJ BYĆ AKTYWNYM NIŻ JUTRO RADIOAKTYWNYM!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie do ciebie:
Z czego chcesz miec prad do twojego komputera?
Ludziom nie przeszkadza to, ze energia elektryczna jest powszechnie dostepna, ale wszystkie sposoby produkcji tej energii sa dla ludzi straszne. WTF?
Wiatraki zle, atom zly, wegiel zly, nawet elektrownie wodne sa zle.
Dla mnie ekolodzy powinni odciac sie od pradu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Wiedzmin co za odkrywca prawdy z Ciebie?
Kurna niech odcinają ...Uwolnią mnie Laughing

Będe samowystarczalny Smile

O Tesli, o innych badaniach nad free energy to nie słyszał? Są już pewne rozwiania komercyjne w sprzedaży...było o tym w NeXUSIE. Musiałbym poszukać.

Wiec rozumiem jesteś z atomem w Polsce? Masz amiar aby Polska była śmietnikiem Europy i jeszcze w dodatku atomowym??

Ja mam swoje rozwiazanie energetyczne dla siebie? A Ty?

Poza tym
WIĘKSZOŚC LUDZI NIE ZNA INNYCH ROZWIAZAŃ, BO NIE SĄ TE ROZWIAZANIA UDOSTEPNIANE .
Dlaczego?
BO UNIEZALEŻNIŁYBY LUDZI ...OD CENTRLNYCH ŻRÓDEŁ ENERGII -czytaj POTENTATÓW ENERGETYCZNYCH.
ENERGIA TO OGROMNA KASA...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:51, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R4S napisał:


Będe samowystarczalny Smile


To czemu juz nie jestes?

R4S napisał:
O Tesli, o innych badaniach nad free energy to nie słyszał? Są już pewne rozwiania komercyjne w sprzedaży...było o tym w NeXUSIE.


Serio? Za kazdym razem jak czytalem o tym, a uwierz mi czytalem duzo to bylo to mydlenie oczu. Chociazby irlandzkie ORBO.

R4S napisał:
Wiec rozumiem jesteś z atomem w Polsce? Masz amiar aby Polska była śmietnikiem Europy i jeszcze w dodatku atomowym??


Jestem za tym, ze energia nie bierze sie z niczego. Jesli udowodnisz mi, ze jest inaczej to kupie ci ciezarowke irlandzkiej whiskey.

R4S napisał:
Ja mam swoje rozwiazanie energetyczne dla siebie? A Ty?

Poza tym
WIĘKSZOŚC LUDZI NIE ZNA INNYCH ROZWIAZAŃ, BO NIE SĄ TE ROZWIAZANIA UDOSTEPNIANE .
Dlaczego?
BO UNIEZALEŻNIŁYBY LUDZI ...OD CENTRLNYCH ŻRÓDEŁ ENERGII -czytaj POTENTATÓW ENERGETYCZNYCH.
ENERGIA TO OGROMNA KASA...


Wiec teraz zasilasz sobie komputer z czegos co kreci sie samo i daje ci prad?
Zrob zdjecia daj schematy i pokaz to. Inaczej jestes dla mnie kolejnym oszolomem, ktory nie ma pojecia o fizyce, ktoremu pani w szkole 3 postawila, zeby ladnie wygladalo, a nastepnie naczytal sie pierdol i na sile wmawia to innym. Ja nie mowie, ze wszystko na czym sie opieramy teraz jest niezawodne. Obal to. I dare you.
I double dare you.
Nic takiego nie zrobisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:


To czemu juz nie jestes?
Nie ten czas i nie to miejsce ...



Cytat:
Serio? Za kazdym razem jak czytalem o tym, a uwierz mi czytalem duzo to bylo to mydlenie oczu. Chociazby irlandzkie ORBO.
czytałeś...
a poeksperymentowałeś??

Poza tym NIE SERIO, bo jestem bardziej przekonany do rozwiazań, które sa powszechnie dostępne tylko w połaczeniach niekonwencjonlnych, hybrydowych ...

Które dotykałem, które widziałem jak funkcjonują i które mogą zapewnic samowystarczalność ... tak jak np. w CAT w Walii.



Cytat:

Jestem za tym, ze energia nie bierze sie z niczego. Jesli udowodnisz mi, ze jest inaczej to kupie ci ciezarowke irlandzkiej whiskey.


Dzieki. Nie piję ...


Cytat:

Wiec teraz zasilasz sobie komputer z czegos co kreci sie samo i daje ci prad?
Zrob zdjecia daj schematy i pokaz to. Inaczej jestes dla mnie kolejnym oszolomem, ktory nie ma pojecia o fizyce, ktoremu pani w szkole 3 postawila, zeby ladnie wygladalo, a nastepnie naczytal sie pierdol i na sile wmawia to innym. Ja nie mowie, ze wszystko na czym sie opieramy teraz jest niezawodne. Obal to. I dare you.
I double dare you.
Nic takiego nie zrobisz.


Nie mam zamiaru udowadniać.
Fizyka, plazma, elektronika, elektryka, to nie moja domena. Moi kumple sie w tym specjlaizują...

Moje specjalizacja to co innego...

O jakim wmawianiu na siłę mówisz?

I nie wrzucenie wszystkich ekologów do jednego wora to nie jest ogólnikowanie. Akurat w tej akcji ich popieram...

Tyle...


[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:



Wiec teraz zasilasz sobie komputer z czegos co kreci sie samo i daje ci prad?
Zrob zdjecia daj schematy i pokaz to. Inaczej jestes dla mnie kolejnym oszolomem, ktory nie ma pojecia o fizyce, ktoremu pani w szkole 3 postawila, zeby ladnie wygladalo, a nastepnie naczytal sie pierdol i na sile wmawia to innym. Ja nie mowie, ze wszystko na czym sie opieramy teraz jest niezawodne. Obal to. I dare you.
I double dare you.
Nic takiego nie zrobisz.


Inżynierowie od lat znają te systemy.
Tu tylko koncerny i politycy blokują wejście w życie
kilka tygodni temu po latach znów spotkałem prof Schlagowskiego.
Według jego oceny wystarczy nam ilość energii na poziomie 10 procent obecnego zuzycia.
polecam temat trójgeneracja, budownictwo pasywne itp.
Ja po wymianie olien i dociepleniu mam w pokoju 24 stopnie, bez ogrzewania przy temp na zewnatrz ok.0 stopni.
Muszę wietrzyćSmile

http://video.google.com/videoplay?docid=-7935903860008392946

[GVideo]http://www.metacafe.com/watch/1341725/whisper_gen_stirling_engine_pollution_free_energy/[/GVideo][/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:



Wiec teraz zasilasz sobie komputer z czegos co kreci sie samo i daje ci prad?
Zrob zdjecia daj schematy i pokaz to. Inaczej jestes dla mnie kolejnym oszolomem, ktory nie ma pojecia o fizyce, ktoremu pani w szkole 3 postawila, zeby ladnie wygladalo, a nastepnie naczytal sie pierdol i na sile wmawia to innym. Ja nie mowie, ze wszystko na czym sie opieramy teraz jest niezawodne. Obal to. I dare you.
I double dare you.
Nic takiego nie zrobisz.


Inżynierowie od lat znają te systemy.
Tu tylko koncerny i politycy blokują wejście w życie
kilka tygodni temu po latach znów spotkałem prof Schlagowskiego.
Według jego oceny wystarczy nam ilość energii na poziomie 10 procent obecnego zuzycia.
polecam temat trójgeneracja, budownictwo pasywne itp.
Ja po wymianie olien i dociepleniu mam w pokoju 24 stopnie, bez ogrzewania przy temp na zewnatrz ok.0 stopni.
Muszę wietrzyćSmile

http://video.google.com/videoplay?docid=-7935903860008392946

[GVideo]http://www.metacafe.com/watch/1341725/whisper_gen_stirling_engine_pollution_free_energy/[/GVideo][/youtube]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 11 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z toba. W tym wypadku mowimy o zmiejszeniu energii cieplnej. Mamy lepsza izolacje = mniej ciepla potrzeujemy do pogrzania, bo mamy duzo mniejsze straty, poniewaz mniej ciepla nam ucieka.
Silnik Stirlinga wykorzystucje roznice temperatur i przemienia strumien energii cieplnej na energie mechaniczna. Jest to jak najbardziej prawdziwe i zrozumiale.
Chodiz o to, ze energia nie bierze sie z nikad i trzeba jak skads pobrac, azeby moc ja przemienic w inna forme.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:35, 12 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Wiedzmin. Epatujesz stopniami z fizyki a jednocześnie slangujesz o "produkcji energii". Utrwalasz w ten sposób pogląd, że trzeba to produkować, podczas gdy ilość energii nigdy się nie zmienia, więc nie można jej wyprodukować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:38, 12 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkcji energii, ktora mozesz wykorzystac. Blyskawica to potezne zrodlo energii. Umiesz ja wykorzystac?
Produkcja energii to w domysle przemiana energii z jednej postaci w druga. Czyli np wykorzystanie energii potencjalnej wody w elektrowni wodnej. Zamieniac ja na energie elektryczna "produkujesz" energie, bo dla ciebie to, ze woda spada z wodospadu jest calkowicie bezuzyteczne.
Ja nie epatuje stopniami z fizyki. Uwierz mi, ze produkcja taniej i powszechnie dostepnej energii jest dla mnie tez swietna idea. Znam problemy energii z nizszej perspektywy, bo wiem dla ilu polskich rodzin kazda nadchodzaca zima jest dramatem, a raczej koszty zwiazane z energia potrzebna na dogrzanie mieszkania.
Popierajac niesprawdzone brednie zamiast zachecac ludzi do myslenia w takim kierunku odnosisz odwrotny skutek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:53, 12 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Dobrze Wiedzmin. Epatujesz stopniami z fizyki a jednocześnie slangujesz o "produkcji energii". Utrwalasz w ten sposób pogląd, że trzeba to produkować, podczas gdy ilość energii nigdy się nie zmienia, więc nie można jej wyprodukować.


Ba!
Energia jest wszędzie! Problem to ja efektywna zamiana.
Dla mnie rzeka to potęga energii kinetycznej którą w jakże prosty sposób zamienić na elektryczną.
90% miast w Polsce leży nad rzekami, rzeczkami - jedna mała elektrownia i miasta mogą być zasilane darmową elektrycznością plus mieszkańcy. Opłaty symboliczne, za utrzymanie tego w ruchu, bo rzeki nikt nie napełnia i nie napędza:)
W Przypadku miasta 100 000 mieszkańców koszt na jednego wyniósł by jakieś 10 zł rocznie! Bez względu na to ile zużyje. Bo energii de facto nie da się zużyćSmile) można najwyżej ją zamienić na inną, ale energia nie ginie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:34, 12 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R4S napisał:
Wiec rozumiem jesteś z atomem w Polsce? Masz amiar aby Polska była śmietnikiem Europy i jeszcze w dodatku atomowym??

Ja nie wiem... dlaczego tak wielu ludzi uwaza ze w polsce nie ma reaktorów jądrowych...
Są i były od dawna (no moze kiedys wiecej) Smile.
np ten: http://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktor_Maria
i jakos nie zalały nas odpady.
Ruscy sami sie po nie ostatnio zgłosili, bo mozna bylo z nich zrobic ze 30 atomowek, a nie chcieli by "paliwko" dostalo sie w rece tzw "terrorystow" Razz
Byl nawet artykul o tym ostatnio (chyba na wp) tu znalazlem ale po ang jak sie zachwycaja ze zwineli nam uran http://www.world-nuclear-news.org/RS-Record_HEU_return_from_Poland-1310107.html Smile Pozdro. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:20, 12 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ shinobi a kto twierdzi, że nie ma reaktora? Sam byłem koło tej instalacji jakies 5 lat temu.

Cytat:
Maria jest reaktorem doświadczalno-produkcyjnym. Posiada bardzo korzystne położenie geograficzne (izolacja od osiedli ludzkich) i dzięki temu uniknął losu wielu europejskich badawczych reaktorów jądrowych, które zostały zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Do głównych zadań reaktora należą:

* wytwarzanie izotopów promieniotwórczych, wykorzystywanych w medycynie, eksportowanych m.in. do USA[3] (Maria jest jednym z siedmiu reaktorów na świecie, w których produkuje się tego typu izotopy)[4]
* modyfikacja materiałów poprzez napromieniowywanie
* badania na wiązkach neutronów
* badania radiochemiczne z użyciem wypalonych prętów paliwowych
* terapia neutronowa


To nie jest instalalacja produkcyjna wielkiej mocy...

Jak wyglada problem radioaktywnych odpadów w Polsce? Ktoś wie?

Energia atomowa przynosi wiele kontrowersji ...i nie jest bezpieczna.

Pytanie dlaczego nie promuje się smowystarczalności energetycznej gospodarstw domowych przynajamniej tych na wsi?

Dlaczego nie wspiera się tych badań? pytanie retoryczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:04, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejcie na uwadze, że na dłuższą metę Illuminati są przeciwni energii atomowej, bo niesie zbyt dużą niezależność energetyczną dla pojedynczego państwa.
Lepsza jest energetyka "ekologiczna", bo droższa w eksploatacji i amortyzacji, a do tego mało wydajna.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:22, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale bym nie powiedzial, ze daje duza niezaleznosc. Uran na ulicy nie lezy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:15, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Miejcie na uwadze, że na dłuższą metę Illuminati są przeciwni energii atomowej, bo niesie zbyt dużą niezależność energetyczną dla pojedynczego państwa.
Lepsza jest energetyka "ekologiczna", bo droższa w eksploatacji i amortyzacji, a do tego mało wydajna.


Zrewiduj swoje poglądy, rzeki są praktycznie wszędzie, złoża uranu?
Elektrownie nuklearna buduje się latami, jest skomplikowana i musi mieć odpowiednio wykwalifikowaną kadrę. Popatrz na Iran, od kilku lat budują swoją pierwszą elektrownie mimo takiego potencjału i zaplecza finansowego jak i naukowego - to mają problem właśnie z paliwem. Elektrownie atomowe mogą być właśnie idealne do kontroli danego państwa.
A elektrownia wodna? Koszt budowy o setki razy niższy, czas budowy prowizorycznej elektrowni to tygodnie może miesiące. Paliwo.... spada z nieba i wypływa z pod ziemi:)
Obsługa elektrowni nie wymaga wysoko kwalifikowanej kadry. Szereg małych lokalnych elektrowni wodnych można zbudować "po ciuchu" tak, że nawet inne państwo się o tym nie dowie. Ba każdy może sobie ją zbudować, potrzeba tylko strumyka, rzeczki... i trochę manualnych i technicznych umiejętności.

Przeciwni elektrowni atomowej są ze względów finansowych, gdyż wówczas spadnie sprzedaż ropy i węgla. A w USA ropa i węgiel to 75% elektryczności w USA.
Tego się boją a nie niezależności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgiel czy żelazo też na ulicy nie leży i nikomu to nie przeszkadza w eksploatacji. Złoża uranu występują w Polsce. Energetyka oparta na węglu wymusza ciągłość dostaw. Głównie ze względu na objętość surowca, która jest potrzebna do wyprodukowania istotnej z przemysłowego punktu widzenia ilości energii. W 2004 roku w Polsce zużyto ogólem ponad 800 tysięcy ton węgla kamiennego. Jeden gram uranu to równowartość energetyczna półtorej tony węgla. Zapewnić bezpieczeństwo energetyczne naszemu państwu zapewniałby na długi okres kilkutonowy skład Uranu. Dostępność Uranu jest sztucznie ograniczana właśnie przez Illuminati - przykład Iranu jest chybiony, bo Illuminati rozwój Iranu nie jest na rękę, więc celowo rzucają arabom kłody pod nogi.
Ekologiczna energetyka jest bardzo droga, a instalacje ją wykorzystujące mają koszmarnie niską sprawność energetyczną. Dlatego Illuminati nie pozwala w Afryce budować elektrowni jądrowych, a naciskają na ekologiczne źródła energii.
Koszt wybudowania elektrowni wiatrowej o mocy 1 MW to ponad 1,5 Mln Euro, gdzie realna produkcja prądu z tego typu instalacji to zaledwie 7%.
Duże elektrownie wodne wymagają budowy tamy (i to nie jest koszt setki razy niższy niż el. atomowej) i planowania oraz badań na około 50 lat zanim inwestycja się w ogóle zacznie. Małe elektrownie wodne nie są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego państwa. Na tej samej zasadzie mogę pozyskiwać energię elektryczną z wiatru za pomocą rowera. To jest dobre dla milionera amatora, fana teorii spiskowych, ale nie dla rozwoju państwa. Nawet gdyby zbudować dużo małych elektrowni, to koszty amortyzacji tak wielu drobnych elektrowni przekraczałyby zyski ze sprzedaży prądu. Nie dla jaj konstruuje się rzeczy coraz większe w mniejszej ilości zamiast mniejsze w większej liczbie. Amortyzacja i kadra wychodzi dużo drożej w małych przedsiębiorstwach.

Zresztą na energetyce ekologicznej nie można polegać jako na głównym źródle pozyskiwania energii, bo wiatr może kiedyś nie zawiać, słońce zakryją chmury, a deszcz nie spadnie i wszyscy wracamy do świeczek.
W Norwegii co prawda 98% wykorzystywanej energii elektrycznej produkowanej jest w elektrowniach wodnych, ale nie trzeba być orłem z geografii, żeby zauważyć, że w Polsce ten numer nie przejdzie - z czego w razie istotnej zmiany klimatu cała energetyka Norwegii może ulec zamrożeniu. Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:

Koszt wybudowania elektrowni wiatrowej o mocy 1 MW to ponad 1,5 Mln Euro, gdzie realna produkcja prądu z tego typu instalacji to zaledwie 7%.


Koszt elektrowni atomowej to od 3-5,5 mln euro przy sprawnosci 20 kilka procent.

Aqua napisał:

Duże elektrownie wodne wymagają budowy tamy (i to nie jest koszt setki razy niższy niż el. atomowej) i planowania oraz badań na około 50 lat zanim inwestycja się w ogóle zacznie. Małe elektrownie wodne nie są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego państwa. Na tej samej zasadzie mogę pozyskiwać energię elektryczną z wiatru za pomocą rowera.


Majac duzo malych elektrowni nie musisz przesylac energii na setki kilometrow co wiaze sie z duzymi stratami energii.


Aqua napisał:


Zresztą na energetyce ekologicznej nie można polegać jako na głównym źródle pozyskiwania energii, bo wiatr może kiedyś nie zawiać, słońce zakryją chmury, a deszcz nie spadnie i wszyscy wracamy do świeczek.


Uran sie moze kiedys nie rozszczepic. Very Happy
Co ty opowiadasz. Jak wody nie bedzie to nie masz sie o co martwic. Umrzesz za 3 dni.

Aqua napisał:

W Norwegii co prawda 98% wykorzystywanej energii elektrycznej produkowanej jest w elektrowniach wodnych, ale nie trzeba być orłem z geografii, żeby zauważyć, że w Polsce ten numer nie przejdzie - z czego w razie istotnej zmiany klimatu cała energetyka Norwegii może ulec zamrożeniu. Mr. Green


A tymczasem maja wodne elektrownie, tani prad i smieja sie z tych baranow, ktorzy placa im krocie za gaz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 13 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest takie powiedzenie apropos tego kto się śmieje...

Cytat:
Gazeta Nationen podaje, że minister ds. ropy i energii w Norwegii, Terje Riis – Johansen (z partii Centrum – Sp), uważa, że poziom w norweskich magazynach z wodą, jest niebezpiecznie niski. Ma on więc nadzieję, że szwedzkie elektrownie atomowe wkrótce zaczną działać, gdyż zima może być kosztowna dla norweskich odbiorców prądu.


Riis-Johansen nie jest optymistą, patrząc na magazyny z wodą w całej Norwegii.

Jest w nich niski poziom wody. Dokonaliśmy importu dużej ilości prądu latem, aby przygotować się dobrze na zimę, ale prognozy dotyczące zasobów magazynów nie są rokujące - mówi gazecie minister.
Jednym z powodów, dla których Riis - Johansen nie pała optymizmem, jest obserwacja sytuacji w Szwecji, gdzie Szwedzi także mają problemy z produkcją prądu na zimę.

Szwedzkie elektrownie są stare, i czasami wiele z nich jest zamykane. Jest to także wyzwanie dla norweskiego rynku energii atomowej.

Obecny rząd w Szwecji planuje zbudowanie dziesięciu nowych elektrowni atomowych, ale Partia Zielonych (Miljöpartiet) jest negatywnie nastawiona do tego pomysłu.


Z http://www.mojanorwegia.pl/praca_i_pieniadze/ceny_pradu_moga_znowu_wzrosnac.html
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:39, 14 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki z tego wniosek? Ze maja za male moce. Gdyby teraz w Polsce trzeba bylo podniesc rezerwe mocy to odbyloby sie to kosztem wylaczania pradu. Prognozy sa takie, ze w 2012 moze zabraknac mocy i beda pierwsze wylaczenia, bo bloki sa stare i brak jest nowych.
Jesli upierasz sie, ze energia atomowa jest najlepsza ze wszystkich to twoja sprawa. Ja uwazam, ze najlepsze jest cos co jest za darmo, a w wykorzystaniu tego kraje skandynawskie sa najlepsze. Norwegia z elektrowniami wodnymi i Szwecja ze swoimi spalarniami smieci. Szwedzi zalatwiaja jednoczesnie dwa problemy. Zalegajace smieci i do tego problemy energii. Tona smieci ma wartosc opalowa porownywalna z 0.5 tony wegla kamiennego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:10, 14 Lis '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to się mogę upierać co najwyżej, że najlepszy to byłby reaktor termojądrowy z tym, że i to do czasu, aż czegoś lepszego nie będzie można zrobić.
Natomiast współczesne prymitywne technologie przetwarzania energii od różnych form gromadzenia energii solarnej po rozszczepianie jąder należałoby stosować wymiennie i zależnie od warunków geograficznych czy ekonomicznych. Uważam ponadto, że paliwa kopalne są po to, żeby je wyeksploatować - taki już ze mnie oportunista. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


6 Listopad Wojna domowa w Wendland
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile