W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
W sprawie nicków  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 742
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 08 Sty '08   Temat postu: W sprawie nicków Odpowiedz z cytatem

Pojawiło się wielu nowych użytkowników forum, no i dobrze, że jest dopływ tzw. "świeżej krwi", mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre.

Ale mam pewiem drobny problem, który chciałbym zgłosić, że tak powiem, z pewną nieśmiałością (jak w tej niegdysiejszej reklamie podpasek). Wielu nowych użytkowników przybiera dziwaczne nicki, często stanowiące kombinacje cyfrowo-literowe, które nie mają żadnej identyfikacji płciowej. Wiem, że wielu polit-poprawnych zaraz zacznie rzucać seksizmami czy innymi -izmami. Ale niestety, język polski ma to do siebie, że nie da się w nim rozmawiać bezpłciowo. Natomiast przyczyny, dla których ktoś może unikać identyfikacji płciowej są dla mnie niezrozumiałe, chyba, że ktoś ma problemy z tego rodzaju identyfikacją.

Zaznaczam, że nie jestem antyfeministą, ale faktycznie dotychczas na forum było towarzystwo praktycznie męskie. Należę do pokolenia, które uważało, że w towarzystwie kobiet należy rozmawiać jednak inaczej niż w towarzystwie męskim i jak słyszę niejednokrotnie dzisiejszych młodzieńców, nie mających żadnych hamulców słownych przy koleżankach, to po prostu rzygać się chce (inna sprawa, że tym koleżankom jakoś to specjalnie nie przeszkadza). Jednak czasem dla podkreślenia wypowiedzi trzeba na forum posłużyć się tzw. "wyrazem uznanym powszechnie za nieprzyzwoity" i nie chciałbym, aby miało to miejsce w stosunku do kobiety, ukrytej za jakimś cyfrowo-literowym lub innym bezpłciowym nickiem.

A może po prostu w profilu użytkownika powinna być rubryka "Płeć", co pozwoliłoby uniknąć głupich i niepotrzebnych nieporozumień?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:33, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczułem się bezpłciowo Wink
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20419
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 08 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile na forum to przecież nie ma znaczenia kto baba, a kto chłop.

oprócz paulinki Smile bylo już przynajmniej kilka innych przedstawicielek płci pięknej... na pewno jest antenka - choc osobiście nie pisze, to jednak wszystko czyta i czasem mi podpowiada...
w ciągu ostatniej doby na forum pisało 58 róznych userów, w ostatnim tygodniu 120, a w miesiącu 181... sam więc pomyśl - nawet gdybyśmy byli bandą mechaników samochodowych to w i tak (w ponad setce) babeczek byłoby przynajmniej kilka.

w naszym języku płeć można poznać po odmianie czasowników.
jeśli nie wiesz która to kobitka ani po nickach, ani po postach to panie najwyraźniej nie chcą żebyś wiedział - dodanie rubryki "płeć" raczej nic tu nie pomoże. co najwyżej pomoże dowcipnisiom-transwestytom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:26, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jo je chłop jak co Smile. W sumie się nie zastanawiałem zbytnio, czy odpisuje gościowi czy babce.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie przyjmuję, że gdy odpowiadam a nie widzę czy do kobietki czy do faceta to raczej jak do faceta. Z góry dziewczęta przepraszam, ale dużo łatwiej trafić tu na ptaszka niż na kwiatek Wink
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frust




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to forum to takie miejsce gdzie się stroszy piórka, nadyma i tokuje. No i dobra gdzieś trzeba się poczuć samcem alfa. Samiczki się najczęściej przyglądają - za przeproszeniem Szanownych Pań..Smile
_________________
I poznacie prawdę, a prawda da wam wolność.
Autor: Jezus Chrystus, Ewangelia wg św. Jana, 8(32)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 09 Sty '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakiś nonsens.
Znowu kobieta nie zasługuje sobie na posługiwanie się ostrym słownictwem ? Cham chamem pozostanie, czy w spódnicy czy w gaciach.
Dobrze, gdy wulgarny język nie jest narzędziem ad personam wobec forumowiczów.
A kindersztuba się nie sprawdza. To po prostu tłumienie indywidualności i emocji. Ale .... co kto woli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


W sprawie nicków
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile