W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sekciarski terroryzm kontratakuje?   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
26 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 23203
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy ludzkość ma szansę uwolnić się od religijnych gwałcicieli umysłów?
Tak - ale to kwestia kilku pokoleń
15%
 15%  [ 10 ]
Tak - już w krótce
14%
 14%  [ 9 ]
Nie - religia zawsze będzie potrafiła zbałamucić ludzi
38%
 38%  [ 24 ]
Nie - religia ewoluuje i będzie dymać społeczeństwa skuteczniej niż dotychczas
31%
 31%  [ 20 ]
Wszystkich Głosów : 63

Autor Wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 21 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbuntowany czarnoksiężnik nie dał się złupić watykańkiej sekcie.

Cytat:
Odwołanie się nawet do Sądu Najwyższego USA zapowiedział metropolita Saint Louis abp Robert Carlson, wyrażając rozczarowanie orzeczeniem sądu w amerykańskim stanie Missouri, który przyznał rację w sporze z kurią ekskomunikowanym parafianom wraz wydalonym ze stanu duchownego Markiem Bożkiem. Grupa ta twierdzi, że jest właścicielem nieruchomości i całego majątku polskiej parafii św. Stanisława Kostki. Zdaniem przedstawicieli archidiecezji orzeczenie to jest przykładem wtrącania się sądu cywilnego w wewnętrzne sprawy Kościoła.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/u.....uria_19929
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:25, 23 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sąd uznał, że ksiądz zakłócił kościelnymi dzwonami spoczynek nocny mieszkańców wsi, i skazał go na 30 godzin prac społecznych - pisze "Gazeta Wyborcza". Lewin to wieś między Łodzią a Warszawą. W kościele kiedyś bił zwykły dzwon, ale w 2009 r. nowy ksiądz - Andrzej Wróbel - zainwestował w elektronikę

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....zwony.html

Jeden sekciarski terrorysta uznany winnym i skazany!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
salparadise




Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 43
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:18, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie przypadki zdarzały się już wcześniej, chociaż chyba nie w Polsce. W Holandii swego czasu zasądzono karę finansową, którą swoją drogą diecezja nie przejęła się za bardzo http://www.bibula.com/?p=1158

Są w Polsce takie miejsca, gdzie przez dzwony kościelne nie można normalne funkcjonować. Ale oczywiście nic to nikogo nie obchodzi. Natomiast za zbyt głośne zamknięcie drzwi do klatki schodowej może nam się sowicie oberwać od sąsiadów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 11 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proboszcz Giancarlo Pirini z miejscowości Volania, koło Ferrary zrezygnował z pobierania opłaty za śluby - pisze dziennik "Il Resto del Carlino". Co więcej, każdej młodej parze ksiądz ofiaruje pół tysiąca euro na początek nowej drogi życia. "Wyobrażam sobie, że wielu młodych ludzi ma zamiar się pobrać, ale rezygnuje w obawie przed trudnościami ekonomicznymi, na jakie mogą napotkać budując rodzinę"- powiedział ksiądz.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ksiadz_placi_500_euro_za_slub_21733

Czy sekciarski handlarz kupcząc w ten sposób nie dopuszcza się przypadkiem przekupstwa???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 15 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Drodzy bracia i siostry. Zwracam się do was, trochę szacunku dla osoby duchownej - rozpoczął swoje wystąpienie Roman Kotliński. - Czy pójdziecie za głosem sumienia i chociaż cząstkę pieniędzy, która idzie na Kościół w tym kraju, przeznaczycie na biedne dzieci? 700 tysięcy dzieci w tym kraju nie dojada przez sześć dni w tygodniu. Czy pójdziecie za głosem szatana, który wam każe dawać łapówki księżom za to, by robili wam kampanie wyborcze z ambony? - dodał Kotliński.


Cytat:
Ostatecznie Sejm odrzucił oba projekty likwidacji Funduszu miażdżącą liczbą głosów. Za odrzuceniem było 357 posłów, przeciw 56.

- Występuję z wnioskiem formalnym, by wszyscy, którzy głosowali za odrzuceniem, przyszli do mnie do spowiedzi - mówił Kotliński. - A następnym razem przyniosę tu wodę święconą i was prześwięcę - dodał.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....erze_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piioottrr




Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 990

PostWysłany: 19:03, 24 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amerykanski dziennikarz Greg Burke (pracujacy ostatnio dla Fox News, czlonek Opus Dei) przyjal stanowisko doradcy do spraw środków przekazu przy sekretariacie stanu w Watykanie.

http://www.rt.com/news/fox-news-journalist-vatican-611/
Cytat:
Devil deliver me: Vatican hires Fox News journo for image makeover

The Vatican has turned to a Fox News reporter for help to improve its relations with the media amid communications blunders and a leaks scandal. The Holy See hired the Channel’s Rome correspondent for the position of senior communications adviser.

­The TV journalist Greg Burke is also a member of the Opus Dei movement, described by Dan Brown in his “The Da Vinci Code” as a “secretive, powerful and murderous sect whose members whip themselves bloody.” The best-selling book portrays the sect as being at the root of an international Catholic conspiracy. Burk said he didn't know what, if any, role his membership in Opus Dei played.

Burke, Fox's Rome-based correspondent for Europe and the Middle East, will leave the channel and assume the new post of senior communications adviser to the Secretariat of State, the Vatican’s key department responsible for all political and diplomatic functions.

His role will be similar to that of a communications adviser in the White House.

``You're shaping the message, you're molding the message, and you're trying to make sure everyone remains on-message. And that's tough,'' Burke said in a phone interview with the Associated Press.

`I'm a bit nervous but very excited,” he added.

He will report directly to the Vatican's deputy secretary of state, Archbishop Angelo Becciu, the third-ranking person in the Vatican hierarchy.


"I told them no twice but the more I thought about it, the more it seemed like the right thing to do. I can't imagine a more exciting challenge for me at this time," Burke told Reuters.

The last journalist to work for the Vatican's communications structure was Joaquin Navarro-Valls, a Spanish newspaper correspondent and also Opus Dei member. Navarro-Valls went on to become Pope John Paul II's longtime spokesman, holding the post for 22 years.
After Pope Benedict XVI was elected in 2005, Navarro-Valls was replaced by the Rev. Federico Lombardi, a Jesuit who had long headed Vatican Radio as well as running the Vatican press office and Vatican television service. Father Federico Lombardi will reportedly remain the spokesman.

“Hell of a job”

Since 2005, the pontificate of Pope Benedict has been mired in a difficult relationship with the media and a number of so-called communication blunders.
Just recently the Vatican's number two, Secretary of State Cardinal Tarcisio Bertone, accused the media of trying "to imitate Dan Brown" in their coverage of the damaging revelations scandal, dubbed 'Vatileaks'.
He accused the media of "intentionally ignoring" the good things the Church does while dwelling on scandals.
The scandal involves the leak of sensitive documents, including letters written to Pope Benedict whose butler, Paolo Gabriele, was arrested last month after a large number of stolen documents were found in his home.

Meanwhile, the Vatican Bank is under media fire as reports emerge that Italian prosecutors suspect it of laundering Sicilian mafia bosses’ riches.

Communications calamities for the Vatican have also included the Pope's decision in 2009 to lift the excommunication of four traditionalist bishops, including that of a Holocaust denier whose rehabilitation sparked outrage among Jewish groups.

Another public relations crisis for the Vatican hit in 2006 when Muslims around the world interpreted a speech by the pope at Regensburg, Germany as an attack on Islam.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 29 Cze '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
prokuratura i policja dogadały się już z księdzem Warchołem, że krzyż z posesji Czesława Obary zostanie zabrany


Cytat:
w przeniesieniu krzyża funkcjonariusze będą asystować proboszczowi - przewiduje prokurator Bandyga


Cytat:
Krzyż oddam, jak ksiądz pokaże akt własności albo wyrok sądu, że jest jego właścicielem. Z tego, co wiem, nie ma takich dokumentów. Przecież krzyż postawili parafianie, a ja, choć jestem niewierzący, to należę do parafii. Jeszcze się z niej nie wypisałem. Więc mam takie samo prawo do krzyża, jak inni


http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....ikow_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 12 Sie '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na polu walki żołnierz łapie lecącą w powietrzu wątrobę. O kur…a, papież - krzyczy żołnierz. Obok pojawia się zakonnik i interweniuje: Relikwia pierwszego stopnia - krzyczy. Zabiera żołnierzowi wątrobę i chowa do słoika.
W kolejnej scenie zakonnik uczy, jak sporządzić relikwię pierwszego stopnia.
 
Potrzebne są jelita, środki konserwujące i podroby, może być wątróbka - wyjaśnia"

(...)

Powinien dostać dożywotni zakaz wypowiedzi w przestrzeni publicznej.
(...)
Poseł PiS Andrzej Jaworski mówi o tym pseudokabarecie: "Obraża to znaczną część polskiego społeczeństwa. Posłowie sekty Palikota bardzo często posuwają się do elementów, które są niezgodne z prawem. Trzeba będzie zareagować natychmiast, mam nadzieję, że prokuratura krajowa się tym zajmie".

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/j.....kiej_23249

Psycho-kato-betonowi marzy się powrót do chrześcijańskich korzeni europejskiej kultury - wyrywanie języków było już w najjaśniejszej prawem powszechnie obowiązującym w czasach, gdy rzymska zbrodnicza sekta zła skuteczniej niż dziś gwałciła nadwiślańską państwowinę z jej ciemnym ludem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 11 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie zrobią porządek ...
Cytat:
Satanistyczne napisy na ścianie kościoła odkrył w środę ok. godz. 6 rano proboszcz parafii w Zalesiu Dolnym, ks. Tadeusz Huk. -  To musiała być zorganizowana grupa. Napisy są na elewacji, tablicy ogłoszeń, dzwonnicy, pomnikach i krzyżu. To są groźby i satanistyczne hasła "Ten kościół spłonie", "Gińcie mordercy naszej kultury", "Ave Satan", "Chwała szatanowi", czy też odwrócone krzyże i pentagramy – mówił w rozmowie z TVN Warszawa. Nieznani sprawcy zamalowali także m.in. gabloty z ogłoszeniami, stojący przy wejściu do kościoła pomnik kardynała, Stefana Wyszyńskiego oraz kamień upamiętniający katastrofę smoleńską. Jak zapewniał ks. Huk, to pierwsza tego typu sytuacja w jego parafii.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/t.....nym__24653
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:04, 12 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak zapewniał ks. Huk, to pierwsza tego typu sytuacja w jego parafii.

ale zapewne nie ostatnia... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 15 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Lider T.Love podkreśla, że modne jest "jechanie na Kościół, naśmiewanie się z tego, że coś robi tzw. zły..." - Jest moda na to, żeby deprecjonować Biblię, a jak ktoś się temu publicznie sprzeciwi, to jest od razu polo katolo - mówi rozmówca "Wprost".

- Ja jestem wierzący. Po prostu - wyznaje Muniek Staszczyk.  - Kiedyś powiedziałem, że podoba mi się Jezus Chrystus, a zaraz potem usłyszałem od kogoś pytanie, czy założę koszulkę z napisem "Jezus Chrystus". A ja nie czuję się przywódcą, nie lubię takich manifestacji - tłumaczy.

Według Muńka Staszczyka, jest moda na "proszenie się o szatana. Wróżbiarstwo, bioenergoterapię...". - Trzeba być ostrożnym - mówi lider T.Love.

W rozmowie z "Wprost" Muniek mówi o najnowszej płycie T.Love. - Zło, dobro, Bóg, brak Boga, pustka, pełnia. O tym jest ta płyta. Wiem, o czym śpiewam. To nie jest tak, że przeczytałem Biblię w miesiąc, cztery Ewangelie walnąłem i napisałem kilkadziesiąt piosenek - zapewnia.
http://www.wprost.pl/ar/352581/Muniek-Staszczyk-jechanie-na-Kosciol-jest-modne/

Cytat:
A biskup łypie z boku
To na Kinga, to na Ewę
Wy żyjecie tu bezbożnie
Myślicie, że nic nie wiem

Za posiadanie zielska
Ty dostaniesz dziesięć latek
Za nielegalny związek z nią
Następnych parę kratek


Hipokryta pierdolony..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 16 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Płocka prokuratura umorzyła bowiem śledztwo w sprawie obrażania uczuć religijnych przez twórców strony na Facebooku, którzy przekonywali, że Jan Paweł II był pedofilem i bronił pedofilów. Argumentem prokuratury było to, że osoba Jana Pawła II „nie jest przedmiotem czci religijnej”.
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/p....._sie_24751
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 16 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przytoczyłeś najlepszego fragmentu - interpretacji redakcji:
Tomasz Terlikowski napisał:
Uzasadnieniem typ prokuratorzy pokazali, że nie mają pojęcia o tym, czym się zajmują. Jako żywo bowiem beatyfikowany Jan Paweł II jest kimś, komu w Kościele katolickim należy się cześć religijna.

Tymczasem, ja gdybym tylko mógł odpowiedzieć temu zatroskanemu Tomaszowi, to odpowiedział bym mu cytatem z pierwszego artykułu najważniejszej ustawy jego życia:
Cytat:
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną

Ja tam osobiście w żadnego boga nie wierzę i niczym Doda też uważam, że Biblia została napisana przez narkomanów.
Ale głupi nie jestem i potrafię czytać ustawy, i wiem jedno: pierwszy artykuł dekalogu nie pozostawia złudzeń, iż "cześć religijna" należy się tylko i wyłącznie Bogu - w żadnym wypadku żadnemu człowiekowi, tudzież innej rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 06 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jak tam Bimi. Cenzura jak zawsze? Warto tu zajrzeć czy raczej was unikać, bo nie jesteście w stanie ze mną dyskutować?

Za duża różnica poziomów i Bibmi nie zdzierży i znowu mi ze strachu ograniczy ilość postów do jednego na miesiąc

Hahahahahahahahaha...

Na http://biblia.webd.pl kontrolerzy koszerni nie wytrzymali i wyrzucili mnie.

Ahhhh... dopiero teraz zauważyłem, że mam nadal 1 post na dobę.

No to zegnam i życzę miłej cenzury - tej koszernej!

Bimi nie daj się. Ateiści to najwięksi naiwniacy. Cały świat wierzy w Naród Wybrany przez Boga, ale Boga przecież nie ma. Ale to nie twoją głowę!

Nie zdzierżysz mnie bo jeszcze bardziej sie wycwaniłem. Masz wzajemne kółeczko adoracji, więc je pielęgnuj.

A ja spadam... pa pa

Lepiej nie zabanuj - na wszelki wypadek.

Bwahahahahahahahahahaha....


_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 15 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwała bohaterom! Ciekawe jaki wpływ na życie prywatne i zawodowe profesora bedą miały te decyzje...
Cytat:
Prof. Janusz Ostoja Zagórski zaczął swoje urzędowanie we wrześniu. I dziarsko zabrał się za wprowadzanie nowych porządków. Nakazał zdjąć krzyż wiszący w sali senatu i własnym gabinecie. Sprawę opisuje "Gazeta Pomorska". Jak podaje gazeta, nieoficjalnie wiadomo, że rektor nie zgodził się też, by profesorowie poszli na mszę inaugurującą rok akademicki w togach. Bez nich - jak najbardziej.

http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,110218,1286332.....godlo.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 15 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ks. Siołkowski napisał: "9 października [2011 r. - przyp. red.] podczas wyborów na terenie naszej parafii 207 osób (240 na terenie Gminy) oddało głos na Ruch Palikota, czyli m.in. na homoseksualistę, antyklerykała, zmienioną tożsamość płci, wojujących z Kościołem, naszą wiarą i religią. Nie wierzę w to, że te 207 osób to są tylko ateiści, jehowici. Niestety, to są tzw. katolicy. Mówię o tym, bo uważam, że te osoby to są wrzody na ciele, jakim jest Parafia - każda, nie tylko nasza. Żeby uzdrowić ciało, wrzody trzeba usunąć. A już wiemy, jakie to ugrupowanie, na które ci pseudokatolicy oddali głos: usunąć krzyż z Sejmu, sal lekcyjnych, szpitalnych; wyrzucić religię ze szkoły, pozwolić w Polsce na związki "pedalskie" (homoseksualiści i lesbijki); opodatkować tacę niedzielną. Pytam się, czy ci mieszkańcy naszej Parafii, którzy głosowali na Palikota, nie mają teraz wyrzutów sumienia? Stawiam ten problem pod rozwagę wszystkim Parafianom. Zróbmy jak najszybciej rachunek sumienia, żeby nie było za późno".

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....erwie.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 16 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bez religii, bez Chrystusa, który jest Logosem, bez świadomości, że istnieje struktura świata, że ma on sens, nie ma nauki

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-bez-k.....23685.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 23 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wprowadzenia matury z religii domagali się w czasie ostatniej komisji wspólnej rządu i Episkopatu polscy biskupi. Rząd nie mówi ostro nie, ale piętrzy problemy prawne.
- Egzamin maturalny z religii pozwoli w większym stopniu na kształtowanie w absolwentach szkół ponadgimnazjalnych integralnej wizji świata. W ustroju demokratycznym naturalne jest domaganie się prawa do egzaminu maturalnego z religii. Taki egzamin stanowiłby realizację zasady równoprawnego z innymi przedmiotami traktowania nauki religii – napisali biskupi w komunikacie po spotkaniu.
http://www.fronda.pl/a/biskupi-chca-matury-z-religii,23875.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 30 Lis '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jedna z Czytelniczek portalu Fronda.pl poinformowała nas o bardzo ciekawym zjawisku. Od jakiegoś czasu w pociągach Kolei Mazowieckich można zobaczyć przyklejone na ścianie obrazki Pana Jezusa Miłosiernego, cytat z „Dzienniczka świętej s. Faustyny” oraz krótką instrukcję, jak odmawiać koronkę.


http://www.fronda.pl/a/koronka-w-pociagu.....24107.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:57, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

 
ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA
 
Na podstawie artykułu 304 § 1 k.p.k wypełniając swój społeczny obowiązek zawiadamiam o popełnieniu w dniu 15 stycznia 2013 roku w Warszawie przestępstwa obrazy uczuć religijnych innych osób poprzez znieważenie przedmiotu kultu, tj. przestępstwa z artykułu 196 k.k. na szkodę moją oraz [tu można wpisać nazwisko znajomego, jesli wyrazi na to zgodę - przyp. red.] zamieszkałego w [tu podajemy adres znajomego - przyp. red.], przez nieznanego sprawcę oraz wnoszę o wszczęcie w tej sprawie postępowania przygotowawczego.
 

Uzasadnienie

W dniu 14 stycznia przeglądając strony internetowe, natknąłem się na witrynę http://antyreligijni.pl/na łamach której zamieszczane są treści w postaci wulgarnych grafik, które znieważając m.in. Jezusa Chrystusa, krzyż i różaniec, co obraża moje oraz [tu można podac imię i nazwisko znajomego, który wyrazi na to zgodę - przyp. red.] uczucia religijne. Przedmiotem czci religijnej w rozumieniu artykułu 196 k.k. jest „Bóg pojmowany osobowo lub w inny sposób, a także rzecz, symbol, wizerunek, określone słowa lub imiona, które według doktryny danej wspólnoty religijnej uznawane są za święte, godne najwyższego szacunku, poważania i uwielbienia w szczególności zaś takie, które wyrażają bezpośrednio obecność Boga lub też stanowią jego znak” (cyt. za dr hab. Włodzimierzem Wróblem, profesorem UJ z Kodeks karny, część szczególna. Tom II, komentarz do artykułów 117-277 k.k. pod redakcją prof. A. Zolla, wydawnictwo Zakamycze 2006). Znamię w postaci znieważania Jezusa Chrystusa uważanego przez chrześcijan za Boga jest w tym przypadku oczywiste, co widać na załączonych do zawiadomienia grafikach. Natomiast krzyż jest symbolem wiary chrześcijańskiej i stanowi najbardziej znany w kulturze zachodniej znak Boga. Najlepszym dowodem na szacunek, jakim otaczają go osoby wierzące, jest ustanowione przez Kościół katolicki święto podwyższenia Krzyża Świętego. Znieważenie tego symbolu stanowi, niewątpliwie, również znamię czynu zabronionego penalizowanego we wspomnianej już normie kodeksu karnego. W ten sam sposób zabronione jest - na mocy wspomnianego artykułu - znieważanie różańca, będącego wg doktryny Kościoła katolickiego symbolem Najświętszej Maryi Panny, przedmiotem godnym najwyższego szacunku, którego świętość potwierdził papież Paweł VI ustanawiając święto Matki Bożej Różańcowej obchodzone 7 października każdego roku.
 
Pod pojęciem obrazy uczuć religijnych należy rozumieć takie zachowania, które „odbierane są przez członków danej wspólnoty religijnej za poniżające lub obelżywe dla przedmiotu tych uczuć, w szczególności zaś dla przedmiotu czci religijnej lub miejsc sprawowania aktów religijnych. Poniżający lub obelżywy charakter określonych zachowań należy oceniać obiektywnie, *z uwzględnieniem przekonań panujących w kręgu kulturowym, z którego wywodzi się pokrzywdzony*. Zachowania takie mogą przybrać postać zarówno wypowiedzi słownej, jak też mogą być wyrażone za pomocą gestów, pisma czy obrazów.” ( cyt. za prof. Wróblem, Kodeks karny, część szczególna. Tom II, komentarz do artykułów 117-277 k.k. pod redakcją prof. A. Zolla, wydawnictwo Zakamycze 2006). Nie ulega żadnej wątpliwości, że grafiki opublikowane na stronie http://antyreligijni.pl mogą być tak oceniane przez osoby wierzące, zwłaszcza w europejskim kręgu kulturowym, do którego należy również Polska. W demokratycznym państwie prawnym nie może być przyzwolenia na to, aby bezkarnie szydzić z przekonań i uczuć innych osób, a za takie należy uznać choćby ukazywanie Jezusa Chrystusa wiszącego na słupie elektrycznym z podpisem „Moc truchleje” czy ukazywanie krucyfiksu jako penisa.
 
W tej sprawie zaistniało również znamię publicznego znieważenia. Przez znieważenie publiczne należy rozumieć „działanie publiczne, tj. w miejscu publicznym lub w takich warunkach, iż zawarta w nim treść może dotrzeć do szerszego, bliżej nieokreślonego kręgu osób (np. przy wykorzystaniu publikacji lub innych środków masowej komunikacji)” (definicja za prof. Andrzejem Markiem z Kodeks karny. Komentarz. Wydawnictwo Wolters Kluwer 2010). Internet jest w dzisiejszych czasach najbardziej masowym medium, a strony w nim zamieszczane kierowane są do bliżej nieokreślonego kręgu odbiorców (co wyraża chociażby wyrok Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie Roberta Frycza, twórcy portalu antykomor.net), przez co zamieszczenie w nim treści, znieważające przedmiot kultu, obrażające uczucia religijne innych osób należy uznać za penalizowane przez ustawodawcę.
 
Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności uważam, iż padłem ofiarą przestępstwa obrazy uczuć religijnych z art. 196 k.k. i wnioskuję o przeprowadzenie w tej sprawie postępowania przygotowawczego, celem ustalenia i ukarania sprawcy.
 
 Do zawiadomienia załączam przykładowe grafiki pochodzące ze strony http://antyreligjni.pl, a także podaję ich dokładne adresy internetowe.
 
 Z poważaniem
 
………………………………………………

http://www.fronda.pl/a/frondapl-sklada-z.....25401.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 15 Sty '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do zawiadomienia załączam przykładowe grafiki pochodzące ze strony http://antyreligjni.pl, a także podaję ich dokładne adresy internetowe.

to ja moze poproszę o te grafiki, bo nie chce mi się szukać tych najlepszych.
a poza tym jak odwiedzam strony z obrazkami to mi się redtube przycina Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:35, 22 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chójaduch napisał:
Cytat:
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaniedbał swoje obowiązki, bo zlekceważył zawiadomienie osoby, która chciała usunąć swoje dane z ksiąg parafialnych - taki jest wyrok w pierwszym takim procesie w Polsce. Jak twierdził GIODO, według ustaleń z Episkopatem Polski nie zajmuje się takimi sprawami a proboszczowie nie usuwają z ksiąg danych dotyczących okresu, kiedy dana osoba należała do Kościoła.

(...)

Polska jest jedynym krajem członkowskim Unii Europejskiej, w którym ustawa o ochronie danych osobowych ograniczyła jurysdykcję organu ds. danych osobowych wobec kościołów

(...)

Wyrok w sprawie został ogłoszony dziś, po pierwszym posiedzeniu. - Generalny Inspektor Danych Osobowych miał obowiązek zajęcia się sprawą. GIODO nie ustalił stanu faktycznego sprawy i automatycznie przyjął, że sprawa należy do należącego do związku wyznaniowego - mówiła sędzia. Według sądu GIODO nie użył wszystkich narzędzi prawnych, którymi dysponuje.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....nych_.html


Już jeden sąd przywoływał Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych do porządku, aby nie służył żadnej sekcie, a obywatelom i zajmował się ich prawami, gdy jakaś sekta je gwałci.

Teraz Naczelny Sąd Administracyjny wzywa do opamiętania wszystkich świętojebliwych psychozjebów służalczych wobec watykańskiej sekty zła:


Cytat:
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) może już wchodzić do Kościołów, by sprawdzić skargi osób, które z nich wystąpiły. Umożliwił to wyrok NSA.

MM wysłał do proboszcza swojej parafii oświadczenie, że występuje z Kościoła katolickiego i zażądał, żeby dokonano adnotacji o tym w akcie chrztu. Proboszcz tego nie zrobił. Sprawa trawiła do NSA, który w wyroku orzekł: "Autonomia [Kościołów] nie może być rozumiana jako pozbawienie państwa jego immanentnej cechy, jaką jest suwerenność".

Wyrok NSA - jak czytamy w "Wyborczej" ma charakter symboliczny: "autonomia Kościołów nie zwalnia państwa od obowiązku dbania, by nie naruszały one konstytucyjnych praw. W tym przypadku chodzi o prawo do prywatności i tzw. autonomię informacyjną, czyli prawo decydowania i kontrolowania, kto i jakie dane o nas zbiera i co z nimi robi. NSA stwierdził, że Kościoły są autonomiczne, jeśli chodzi o własnych członków. Natomiast państwo - a konkretnie GIODO - ma obowiązek chronić dane osób, które wystąpiły z Kościoła".

http://www.fronda.pl/a/wyrok-nsa-ws-dany.....29613.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 31 Lip '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia odrzucił zażalenia dotyczące niszczenia Biblii i publicznego obrażania Boga przez Adama Darskiego ps. „Nergal” – podaje „Nasz Dziennik”.

Zawiadomienie do prokuratury na zachowanie Nergala złożył szef komitetu obrony przed sektami, Ryszard Nowak. Decyzją Sądu Rejonwoego Nowak jest zbulwersowany
(...)

http://www.fronda.pl/a/w-polsce-mozna-be.....29790.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chójaduch




Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 02 Sie '13   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nieznani sprawcy zdewastowali kolorowe malowidło z podobizną Jana Pawła II, umieszczone na murze przy al. Kijowskiej w Krakowie. Miasto chciałoby je uratować, ale prawdopodobnie nie da się tego zrobić i zostanie zamalowane. Na muralu ktoś namalował gwiazdę Dawida i napisał: "Żyd", "oszust", "aktor".
(...)
Krakowianie w tym miejscu sadzili kwiaty i palili znicze. Dziś okazało się, że malowidło jest zniszczone - ktoś czarną farbą namalował gwiazdę Dawida i napisy "Żyd", "oszust", "aktor".
(...)
Policja nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie, ale będzie prowadziła postępowanie. - Policjanci jeszcze dziś przeprowadzą oględziny i sprawdzą czy jest w tym miejscu monitoring - powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci.....larniejsze

Ja tam widzę jeszcze "KURWA".

Ciekawe... gdyby mój piesek podniósł łapkę i oddał mocz na murek z bohomazem, kojarzącym się niektórym z wadowicką wojtyłą, to czy policja, bez uprzedniego otrzymania zgłoszenia, będzie prowadzić postępowanie w celu wykrycia i ukarania właściciela przeklętego czworonoga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7   » 
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sekciarski terroryzm kontratakuje?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile