W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Europosłowie chcą nam podnieść płacę minimalną   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
12 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 9363
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy popierasz ten pomysł?
Tak
53%
 53%  [ 16 ]
Nie
46%
 46%  [ 14 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:48, 22 Paź '10   Temat postu: Europosłowie chcą nam podnieść płacę minimalną Odpowiedz z cytatem

Europosłowie chcą podnieść płacę minimalną. Pomysł lansują kraje tak zwanej "starej" Unii Europejskiej, bo zmniejszy to konkurencyjność gospodarek nowej Unii i zatrzyma u nich inwestorów. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pensja minimalna we wszystkich krajach Unii Europejskiej powinna wynosić 60 proc. średniej pensji - taką rezolucję przegłosowali deputowani Parlamentu Europejskiego. Adam Ambrozik, ekspert Pracodawców RP mówi, że wcielenie jej w życie oznaczałoby dla Polski konieczność wzrostu wynagrodzeń w krótkim czasie o 25 - 30 proc. Jego zdaniem jest to niewykonalne.

Pomysł PE w ogóle nie jest w interesie krajów Europy Środkowej. Wejście w życie regulacji spowoduje spadek konkurencyjności gospodarek nowych członków Unii i zatrzyma przeprowadzkę biznesu z państw zachodnich na Wschód. Dlatego największymi orędownikami tego pomysłu są Niemcy.

Rezolucja Parlamentu Europejskiego jest tylko wskazaniem, do którego państwa członkowskie na razie nie muszą się stosować. Dopiero Komisja Europejska na jej podstawie przygotuje projekt regulacji. Jej kształt poznamy w ciągu roku.


http://biznes.onet.pl/eurodeputowani-chc.....rasa-detal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:21, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś objaśnić co to jest ta płaca minimalna i ile w Polsce wynosi? I jak to wygląda w praktyce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:41, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemcy i francja chca zdusic wschodzace gospodarki UE. o to w skrocie chodzi w tym pomysle...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niemcy i francja chca zdusic wschodzace gospodarki UE. o to w skrocie chodzi w tym pomysle...
zważywszy że płacę minimalną w polsce dostają głownie pracownicy niemieckich i francuskich hipermarketów byłbym bardziej ostrożny z tego typu stwierdzeniami. Smile

ja uważam, ze wyszło by to polakom na dobre - popieram.
moim zdaniem obawy o zwiększenie bezrobocia są grubo przesadzone.
nie sposób nie zauważyć, że pracodawcy wykorzystują ogromną podaż na polskim rynku pracy (czyt. bezrobocie) do zaniżania pensji pracownikom. widać to najlepiej w momentach gdy pracowników w jakiejś branży (budowlańców, lekarzy, kelnerów) zaczyna brakować - wówczas ich pensje skaczą do góry kilkukrotnie... wracają z Anglii by dostać tyle samo, a biznes w Polsce dalej się opłaca. Shocked to fascynujące zjawisko, co nie? Smile

więc jeśli ktoś drze ryja że to cios wrogów w polską gospodarkę to ja mu odpowiem że najwyraźniej jest pracodawcą. lubi się nazywać przedsiębiorcą lub biznesmenem, ale dla mnie jest jeno marnym pracodawcą, który jedynie broni swoich zysków a pracowników ma zwyczajnie w dupie. innymi słowy jest zwykłym hipokrytą. płaca minimalna została wymyślona właśnie po to aby takim hipokrytom powiedzieć "basta" - i należy ją wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:24, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Socjalizm pelnym ryjem, nagradzanie nierobow, tumanow i bezmozgowcow podwyzszaniem placy minimalnej. Jak zwykle skonczy sie tym ze juz nie beda zatrudniac za minimalna na papierze tylko na umowe zlecenie albo dg, albo powiekszy sie szara strefa. I jeszcze jedno niech mi ktos odowie skad ma sie znalezc kasa na 30% podwyzki wyplat i spelnienie warunkow plac minimalnych? Kolejny kredycik konsumpcyjny dla nas i zadluzanie kraju?

Sorry za brak polskich znakow terminalek cos nawala Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:36, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakakolwiek ingerencja tzw. państwa w działalność gospodarczą nie wróży nic dobrego.

W tej chwili 1317 zł brutto. Dla pracodawcy to ok 1560zł. I teraz tak - pracownik musi "zarobić" dla pracodawcy, co jest naturalne. Pracownikowi zostaje 984,15.

Nie opłaci się zatrudniać Very Happy
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

King Crimson napisał:
Socjalizm pelnym ryjem, nagradzanie nierobow, tumanow i bezmozgowcow podwyzszaniem placy minimalnej.

ej, skoro uważasz, że są nierobami tumanami i bezmózgowcami to po chuj chcesz ich zatrudniać?
czyżby altruizm? sorry, ale na altruistę to ty mi coś kurwa nie wyglądasz Smile

kupujesz sobie (w świetle prawa) niewolnika za 300euro miesięcznie i jeszcze masz pretensje, ze (też w świetle prawa) ktoś każe ci mu płacić trochę więcej, gdyż obiektywnie stwierdza że w akurat tym kraju niewolnik powinien być wart co najmniej 600eur/mies - do tego to się sprowadza; do zapewnienia niewolnikom godziwej pensji, a nie do żadnego zakłamanego altruizmu.

jeśli ci się "nie opłaci zatrudniać" to zapierdalaj sam na swoim polu, zamiast się wysługiwać innymi za psie pieniądze, altruisto pierdolony. ewentualnie oddaj im to pole - po co ma się marnować, jak tobie się nie opłaca Smile

ja mówię: podnieść płace minimalną co najmniej dwukrotnie... i zobaczyć co się stanie.
jak się nie poprawi (w co wątpię) np. przez rok - zawsze można cofnąć decyzję.
a jak ktoś będzie kombinował i złamie przy tym prawo; lewa umowa o pracę, zatrudnianie na czarno, itp... - bezwzględna konfiskata firmy, na rzecz pracowników. i odechce się kurwa cwaniakowania typu "ja jestem pracowity i inteligentny, a oni tumany i nieroby - dlatego płacę im 5% tego co sam zarabiam". bezczelność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:00, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glopez napisał:
Jakakolwiek ingerencja tzw. państwa w działalność gospodarczą nie wróży nic dobrego.

No już ! nasłuchał sie tego idioty JKM i myśli że wszystie rozumy pozjadał ! Przypominam że Cesarstwo Niemieckie (poprzez system prawno-fiskalny) ingerowało w poczynania przedsiębiorców, co zaowocowało zarówno powodzeniem owych przedsiębiorców, jaki wszystkich mieszkańców regionu.Kto nie wierzy niech przyjedzie i zwiedzi śląsk i graniczące z nim (poprzez rzeczułkę Brynicę ) Zagłębie Dabrowskie.Odległość "żadna" a rzekłbyś dwa różne światy.Ślask to cywilizacja ,choć w dużej mierze już zdewastowana ale jednak rozbudowana infrastruktura. A Zagłebie Dąbrowskie to mikre zapyzialstwo bo tam właśnie działali niczym nie hamowani przedsiębiorcy.Zagłębie to w przeciwieństwie do Ślaska ,kolebka żydowskiego kapitalizmu z wilczą mordą.
Do lat 30-tych XXw Sląsk a nie Zagłebie ,był trzecim (co do wielkości,zasobności,rentowności itd) ośrodkiem przemysłowym w Europie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh, nie wiem co ma do powiedzenia JKM.

Nie rozumiem tylko po co ktoś mi ma kazać płacić komuś 5000zł? Po co to robić? Dlaczego, zamiast pozwolić na to, żeby ludzie nauczyli się doceniać swoją pracę zmuszać kogoś, żeby tą ich pracę docenił?

Jeśli powiem komuś, że ma orać moje pole za 20 zeta przez 12 godzin dziennie i znajdzie się ktoś, komu to pasuje, to dlaczego i mi i jemu ktoś ma tego zabraniać?
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glopez napisał:
Nie rozumiem tylko po co ktoś mi ma kazać płacić komuś 5000zł? Po co to robić?

Po to że gdy jest więcej ludzi szukających pracy niż miejsc pracy to pracodawcy zawsze będą to wykorzystywać na swoją korzyć - czyli będą płacić ludziom tak mało jak tylko się da.
I w ten sposób pracownikom nigdy się nie polepszy - polepszy się wyłącznie pracodawcom.
A pracownicy, wydając swój dochód, tak samo tworzą miejsca pracy jak i ich pracodawcy - w praktyce nie ma to znaczenia czy nowy samochód kupi sobie pracownik, czy jego szef; tak czy owak stworzą miejsce pracy.

Cytat:
Jeśli powiem komuś, że ma orać moje pole za 20 zeta przez 12 godzin dziennie i znajdzie się ktoś, komu to pasuje, to dlaczego i mi i jemu ktoś ma tego zabraniać?
Jeśli zabierzesz wszystkim jedzenie po czym powiesz "dam 10kg kartofli temu kto mi zora pole" z pewnością nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem kogoś komu to pasuje. I wtedy właśnie mówisz do niego "stary, a oraj, co ci będę zabraniał!" Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o co chodzi z tą płacą? przecież znam ludzi co biorą 1100zł brutto i mniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:32, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca_minimalna

w tym roku 1317zł brutto (330 euro)
jeśli mają umowę o pracę (wszystko jedno czy na czas określony, czy nieokreślony) i dostają mniej to niech żądają wyrównania, ale raczej jest to mało prawdopodobne gdyż "biznesmeni" nie mogą sobie pozwolić na to żeby coś im nie grało w papierach. prędej ejstes niedoinformowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry Bimi, ale jak lubię czytać Twoje komentarze, to teraz pierdolisz, jak potłuczony socjalista.
Przedstawianie pracodawców i pracobiorców, jako antagonistów, jak to robią media, jest z gruntu fałszywe. Widzę, że zaraziłeś się tą medialną chorobą.

Na sprawę trzeba patrzeć szerzej. Jakie skutki wywoła minimalna płaca? Głównie takie, że zwiększy się zatrudnianie na czarno, zmniejszy legalne zatrudnienie (obciążenia fiskalne również się zwiększają, bynajmniej nie minimalnie) i co oczywiste - zwiększy bezrobocie.
Skoro jesteś za minimalną płacą, to pewnie popierasz minimalny metraż mieszkania dla Kowalskiego, minimalną długość prącia i minimalny poziom głupoty.
Skoro wprowadzamy minimalną płacę w czasie kryzysu, to czemu idiotycznym wyda się pomysł wprowadzenia w czasie dobrobytu płacy maksymalnej? W budżetówce to mamy...
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:04, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz się bimi. Nie jestem jedynym, który ma pole i orać można na różnych polach.

Nie chcesz u mnie za 10kg ziemniaków, to oraj u kogoś, kto da 20 albo "załóż sobie swoje pole" i dziel swoje ziemniaki tak jak chcesz.

Mnie, jako pracodawcę kopią w dupę na każdym kroku - warunki są przejebane i ja się na to godzę, w zamian mam prawo dzielić ziemniaki.

Dlaczego w opozycji do ustalania płacy minimalnej stawiasz jednego pracodawcę, skoro jest ich wchuj? Uważasz, że twoja robota jest warta 50kg ziemniaków to szukaj kogoś, kto ci tyle da i już.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:15, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
ja mówię: podnieść płace minimalną co najmniej dwukrotnie... i zobaczyć co się stanie.


AHTUUblrAH napisał:
No już ! nasłuchał sie tego idioty JKM i myśli że wszystie rozumy pozjadał !


Bimi, tez bym chcial zeby mozna to bylo tak latwo sprawdzic, ale niestety władze na to nie pójdą (bo wiedzą że po roku będą musiał wogole zlikwidować płacę minimalną, żeby zlikwidować 30% oficjalne bezrobocie - wiekszosc malych przedsiebiorcow przejdzie do szarej strefy). Tak czy owak można sprobowac poszukać, ktorym krajom udalo sie na swiecie jak najszybciej wyjsc ze skrajnej biedy i zweryfikowac czy rzeczywiscie JKM gada takie glupowy. Wydaje sie ze w nowożytnych czasach, azjatyckie tygrysy calkiej szybko wyplynely na szczyt i calkiem niezle radza sobie z obecnym kryzysem, czego nie mozna powiedziec np. o Europie czy USA. Przykład na bazie HongKongu:

Cytat:
Hongkong zawdzięcza swe wyniki gospodarcze (…) minimalnej ingerencji państwa w wolną grę sił rynkowych. Maksymalna stawka podatkowa od zarobków i zysków, wynosząca 15%, nie odbiera bodźców do pracy i nie tłumi ambicji. Brak ceł i pełna swoboda wymiany międzynarodowej, w tym przepływu kapitału, sprawiają, iż inwestowanie w Hongkongu jest niezwykle atrakcyjne. Wynikiem tego jest szybko rosnący standard życia mieszkańców. (…) W Hongkongu istniały ponadto inne warunki korzystne dla inwestycji przemysłowych. Były nimi: wysoka umiejętność przystosowywania się i pracowitość przybyłych robotników, słabość związków zawodowych, brak ustawodawstwa normującego płace minimalne oraz ograniczającego czas pracy, a także niezwykle niskie opodatkowanie zysków.”[19] W 1948 roku dochód narodowy na mieszkańca wynosił 180 dolarów a w 1981 roku już około 5 tys., rosnąc rocznie od 7% do ponad 10%. „W latach siedemdziesiątych [XX wieku] wydajność gospodarki (…) rosła w tempie 8% rocznie. W tym samym czasie ilość godzin pracy na osobę w skali rocznej spadła o 2%. Tak więc robotnicy produkowali więcej, pracując krócej. (…) gospodarka funkcjonuje praktycznie na poziomie pełnego zatrudnienia, mimo że w ostatnich latach setki tysięcy imigrantów i uchodźców osiedliło się w [byłej już brytyjskiej] kolonii. Od końca lat pięćdziesiątych [XX wieku do połowy lat osiemdziesiątych] płace realne wzrosły ponad dwukrotnie.”[20] W latach 1980-90 PKB zwiększał się średnio o 6,9% rocznie a w następnej dekadzie o 4,3%. Rezerwy finansowe Hong-Kongu w 1996 roku były szacowane na 60 mld USD.[21] Tak dobre wyniki gospodarcze były możliwe dzięki typowo liberalnym [i nie mowimu tu o liberalizmie w wydaniu Donalda T.: przyp. mamamia Wink] zasadom polityki finansowej i gospodarczej, którymi kierowały się władze Hong-Kongu:
· równowaga budżetowa;
· rezerwy finansowe, których wielkość historycznie wahała się między półrocznymi a rocznymi wydatkami budżetu;
· unikanie długu publicznego;
· wydatki rządowe niższe od wpływów budżetowych;
· etyka oszczędności w wydatkach rządowych;
· awersja do centralnego planowania;
· oparcie świadczeń publicznych na zasadach komercyjnych;
· minimalna ingerencja państwa w sektor prywatny oraz minimalny zakres regulacji prawnych tego sektora.[22]


Rząd Hong-Kongu „nie ochrania i nie wspiera za pomocą dotacji przemysłu wytwórczego, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, usług ani obywateli prywatnych. (…) Gospodarka kształtowana jest przez siły rynkowe, a przedsiębiorstwom, które prowadzą działalność lobbystyczną w celu przeforsowania ustaw chroniących je przed konkurencją, stawia się zdecydowany opór. (…) Formalności prawne wymagane przy rozpoczęciu działalności gospodarczej (…) są nieliczne i niewiele kosztują.”[23] W Hong-Kongu zasadą działania rządu „jest nieingerencja i poleganie w tworzeniu bogactwa narodowego na sektorze prywatnym, włącznie z obsługą zakładów użyteczności publicznej i publicznego transportu: elektryczność, gaz, usługi telefoniczne, autobusy, promy i tramwaje znajdują się w rękach prywatnych.”[24]

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/azjatyckie-tygrysy/


Żadnej z przywołanych zasad funkcjonowania gospodarki, które spowodowały sukces HongKongu w świecie(oraz innych azjatyckich tygrysów - opisywane są również w zapodanym linku), nie realizuje sie obecnie w naszym kraju, więc nie ma szans na jakąkolwiek poprawe, a zwiększanie płacy minimalnej jest pomyslem najdelikatniej mówiąc - kuriozalnym. Jesli Bimi twierdzisz ze "obawy o zwiększenie bezrobocia są grubo przesadzone", to dlaczego nie podniesc tej placy od razu do 10 000zł? No dlaczego? To to juz na pewno by pomoglo.

Po co wyważać otwarte drzwi, skoro mamy takie przykłady? Jasno z tego widać, że im mniej Państwa w gospodarce tym lepiej powodzi się ludziom. Dodatkowo, śmiem twierdzić że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe we wszystkich pozostałych dziedziny życia społecznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:40, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamamia napisał:
Hongkong......

Jak Hongkong ? jaki tygrys ? o czy ty bredzisz świerszczyku ! Cud zaistnienia "azjatyckich tygrysów" poprzedzony był horrorem dalekowschodnich kompani i wojen opiumowych i wszystkich tych zjawisk które są konsekwencją kolonializmu.
Posługując się twoją umiejętnością wiązania skutku z przyczyną należałoby bronić tezy że głownym źródłem pozyskiwania jedzenia jest ....lodówka.
Proszę podać bardziej kontynentalny a zarazem niekolonialny przykład zawrotnej ekonomicznej kariery.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:27, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi - daruję sobie polemikę ale teksty o mnie per "altruisto pierdolony" chyba są lekką przesadą. Ja w swoim poście Cie nie obraziłem.

jeśli ci się "nie opłaci zatrudniać" to zapierdalaj sam na swoim polu, zamiast się wysługiwać innymi za psie pieniądze, altruisto pierdolony.

Znajdź tu proszę jedną obelgę pod Twoim adresem:

Socjalizm pelnym ryjem, nagradzanie nierobow, tumanow i bezmozgowcow podwyzszaniem placy minimalnej. Jak zwykle skonczy sie tym ze juz nie beda zatrudniac za minimalna na papierze tylko na umowe zlecenie albo dg, albo powiekszy sie szara strefa. I jeszcze jedno niech mi ktos odowie skad ma sie znalezc kasa na 30% podwyzki wyplat i spelnienie warunkow plac minimalnych? Kolejny kredycik konsumpcyjny dla nas i zadluzanie kraju?

Sorry za brak polskich znakow terminalek cos nawala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@AHTUUblrAH
Fakt, byc moze HongKong nie jest najlepszym przykladem, ale tak jak pisalem w tresci posta, w linku jest wiecej przykladow, ale pewnie ci sie nawet nie chcialo wejsc i poczytac bo co taki 'swierszczyk' moze wiedziec...

Ponadto, skoro posługiwanie się 'moją umiejętnościa wiązania skutku z przyczyną' spowodowalo tak duże pobłądzenie - powiazanie momentu wprowadzenia reform w kraju z momentem gdy zaczelo sie w kraju zmieniac ,wydawalo mi sie byc lepszym niż powiazanie tego z wojnami opiumowymi z polowy wieku XIX (kraj zaczal sie zmieniac w polowie XX wieku - 100 lat pozniej), wystarczy przedstawic jasno kontrargumenty.

Epitety i wycieczki personalne swiadcza nie tylko o wrogim nastawieniu, ale po prostu o braku kontrargumentow, stąd nie odszukam innych przykladow, jesli rzeczywiscie zalezy ci na zlamaniu paradygmatu placy minimalnej, w którym najwyraźniej tkwisz, to sam sobie poszukasz a jak nie to nie.

Tak czy owak, pozdrowionka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:50, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierdole. To może jeszcze obniżyć minimalne płace? W końcu Polacy zarabiają w chuj. Albo najlepiej całkiem zlikwidować i wtedy Tesco przed przyjęciem nowych kasjerek, będzie przeprowadzało eliminacje pod kątem tego, które z kandydatek zgodzą się pracować za mniej. Dziewczyny w kasach to według was nieroby głąby i idiotki?

Niektórym chyba te kapitalistyczno-ekonomiczne analizy przesłoniły rzeczywistość przeciętnego Kowalskiego, który zamiast zarabiać pod średnią krajową, jedzie na minimalnej z której gówno ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:56, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kosmita - "Myśl i bogać się" - zacznij chłopie od podstaw i oddychaj głęboko.
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamamia napisał:
w linku jest wiecej przykladow, ale pewnie ci sie nawet nie chcialo wejsc i poczytac bo ...

Nie tyle mi się nie chciało ,co znam je wszystkie na pamięć.Nie robią na mnie wrażenia.Ale ciągle i niezmiennie robą na mnie wrażenie postawy czy raczej opinie takie jak twoja.Wydawałoby się że cała fatalna teraźniejszość i jeszcze gorsze rokowania na przyszłość odarły co inteligentniejszych ze złudzeń.
Już widać jak na dłoni do czego doprowadziła polityczno-ekonomicznej myśli jaka zdominowała świat, przywodząc go na skraj katastrofy.Powiedzmy sobie otwarcie, że bazą tej "ekonomicznej filozofii" jest mentalność nomady,po trochę włóczęgi po trosze rabusia a w sumie pasożyta.Nomada nie musi przewidywać skutków swych ekonomicznych decyzji bo przecież nie ponosi ich konsekwencji.Nomada w odpowiednim momencie opuszcza wyjałowioną oazę i idzie dalej w poszukiwaniu nowej.
Wszystkie twoje @Mamamia ,przykłady pochodzą z obszaru tej filozofii,a ja w przeciwieństwie do ciebie , już wiem że to błędna a zatem zgubna filozofia.
Tutaj trzeba postawić i odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania a nie klajstrować nową warstwą pudru objawy zaawansowanego trądu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam Polo




Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1118
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:17, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie można pomóc pracownikom poprzez obciążanie pracodawców."
William J. H. Boetcker
_________________
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kosmita




Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 247
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:24, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
Kosmita - "Myśl i bogać się" - zacznij chłopie od podstaw i oddychaj głęboko.

Nieco lichwiarski cytat. Za samo myślenie nikt nie płaci, tylko za efekty i czarną robotę która jest wynikiem owego myślenia. Nie jestem ekonomistą ani analitykiem i nie mam zamiaru drążyć tematu od podstaw. Mam wrażenie że niektórzy są za bardzo przesiąknięci tym całym chorym systemem i co gorsze, starają się wciskać ten kit innym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 22 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Polo napisał:
"Nie można pomóc pracownikom poprzez obciążanie pracodawców."
William J. H. Boetcker

Nie można bo co ? bo to jakieś 11-ste przykazanie pejsatych bogów z Wall Street ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Europosłowie chcą nam podnieść płacę minimalną
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile