W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kiedy w Polsce będzie lepiej   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5881
Strona: 1, 2   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 15 Lut '09   Temat postu: Kiedy w Polsce będzie lepiej Odpowiedz z cytatem

Kiedy w Polsce będzie lepiej?

Jedni mówią , że :

"lepiej już było!"

Drugi wariant to:

"lepiej w Polsce będzie, jak Nasi wrócą."

Kiedy to będzie?

"jak skończą wykupywać to, co się jeszcze da."

Jak to było na przestrzeni lat:
Skąd się na terenach Polski wzięli?
Żydzi właściwi sefardyjscy imigrowali do Polski z kierunku Hiszpanii Francji, poxniej Niemiec.
Aszkenazyscy potomkowie Hazarów szli od strony wschodu.
Oba odłamy mocno się zwalczały.
Od wielu wieków bogaci Żydzi przechodzili na chrześcijaństwo.Głownie na katolicyzm.
Najwiecej konwersji nalezy przypisać czasom sekty Franka i od niego zwanych frankistami.
Zostawali wychrzczeni . Dostawali tytuły szlacheckie , herby i polskie nazwiska.
Typowe to te na ski, pochodzace np od dni tygodnia itp
(Niedzielski, Lewicki,... )
W okresie późniejszym wielu bogatych Żydów wydawało swoje córki za bogatą magnaterie. Dowody można poza metrykami znaleźć w muzeach na portretach pięknych żon naszej magnaterii.
Później wielu bogatszych Żydów przechodziło na katolicyzm również z innych powodów.
Np. dostęp do zawodów i urzędów.

Moja babcia opowiadała , że jak była mała to starzy Żydzi mówili, że już się narodził człowiek który bardzo będzie prześladował Żydów.
Do dziś nie wiem , skąd już wtedy starzy Żydzi o tym wiedzieli
przepowiednia się sprawdziła, ale dopiero w drugiej fazie wojny. Tym człowiekiem był Hitler

Tuż przed wojną po Światowym Kongresie Żydów powrócił Żabotyński powrócił do Polski. Coś szepnął bardzo bogatym Żydom i w trybie nagłym wyjechali oni z Polski!
Byli to dobrze wykształceni bogaci Żydzi.
Osiedlali się po całym świecie.

Pytanie ile osób wtedy wyjechało.
Jakie jest nastawienie ich potomków do powrotu do Polski?

Przed wojna polski rząd udzielił honorowej pożyczki polskim Żydom , na działalność syjonistyczną i emigrację do Palestyny.

I znów pytanie ile osób wtedy wyjechało.
Jakie jest nastawienie ich potomków do powrotu do Polski?

W Polsce podczas II wojny światowej wyginęli głównie ci Żydzi którzy nie potrafili się wylegitymować odejściem od Żydostwa do trzeciego pokolenie
Jeśli ktoś mial żydowskie korzenie w czwartym to już wygrał.
Znam przypadek aptekarza z Dubiecka.
On sam przez Niemców już nie został zakwalifikowany do Żydów.
Jego matka tak.
Jak matkę zabierano do getta, to on też dobrowolnie tam poszedł.


Poszedł jako Polak.
Zginął jako Żyd!
Ciekawe jak został uwzględniony w statystyce Holokaustu?


Duża część Żydów z armii Andersa zdezerterowała w Palestynie stając się zalążkiem armii Israelskiej.
ja znałem tylko jednego Żyda który z armia Andersa przeszedł szlak bojowy. Trafił do Polski i po wojnie był majorem WP, (nawet po 1968 roku). Jego żoną była rosyjska Żydówką. Synowie nigdy nie zdecydowali sie na emigrację do Israela.

Po wojnie zainteresowani prowokowali i promowali antysemityzm mający zmusić Żydów do emigracji.

Jedna z najlepiej zorganizowanych akcji , był 1968 rok.

Jaki był system selekcji do tej emigracji nadal kryją rosyjskie, polskie i inne archiwa!

Później jeszcze w operacji pomocy emigracji do Israela pracowali dwaj najwięksi polscy wirtuozi , muzycy - Bagsik i Gąsiorowki późniejsi szefowie ArtB.

Od lat jedna proces ten przebiega w odwrotnym kierunku!
Krach finansowy musi go tylko jeszcze przyśpieszyć.


Obecnie wszyscy rządzący Israelem ulokowali swoje dzieci poza granicami tego państwa.

Co mądrzejsi starają się też z Israela emigrować.
Rząd Israela chcąc temu zapobiec składa zapotrzebowanie w różnych krajach na antysemityzm, licząc , że to przychamuje emigrację Żydów z Israela.
Jeśli braknie w Israelu obywateli , to na kim będzie żerował rząd?

Pod ambasada polska w Israelu, od dawna duża kolejka oczekujących,
na "przywrócenie " polskiego obywatelstwa.
Metoda prosta.
Jak sie ma przodków rzeczywistych , to legalne i rzeczywiste papiery.
Jak sie ma przodków urojonych, to trzeba te papery sfałszować, podszyć sie pod kogoś, przekupić urzedników.

Paszport polski daje swobodę osiedlania w całej UE.

Ilu wróci do Polski Żydów rzeczywistych, a ile wróci do Polski Żydów urojonych?

Kto to będzie?

Jakie wychowanie i nastawienie do Polski wyniosą z domu, szkoły itp?


Jaki wpływ wywrą na jej gospodarkę, i jej rozwój intelektualny?


Czy rzeczywiście w Polsce wówczas będzie lepiej?


Polska na te okoliczność oczywiście jest dobrze przygotowana.
Zastosowano metodę "wprowadzania i wyprowadzania kozy do domu"
Na razie od połowy lat dziewięćdziesiątych w ramach wprowadzania kozy do domu , systematycznie i metodycznie niszczy się prawo.
Później w ramach wyprowadzania kozy z domu należy to prawo naprawić.
(aj, jaka ulga, ile miejsca, jak przyjemnie!)
Kto najlepiej to może zrobić.
Oczywiście ten kto wcześniej to prawo popsuł!



.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:13, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce będzie lepiej jak Polacy staną się mądrzejsi. Zielone światło dla Żydów Cool, czerwone dla Rydzyków i Dziwiszów. NOT Cool

Jerzy moje nazwisko kończy się na ski, więc w moich żyłach płynie żydowska krew? Shocked To znaczy że prawdziwi Polacy mają chłopskie nazwiska. Laughing Brawo Jerzy. Nie ma to jak być elitą. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:23, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy musza sie nauczyc pewnych rzeczy i wtedy bedzie kultura, porzadek i dobrobyt. Inaczej zydzi zawsze beda uprawiac swoja polityke.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
W Polsce będzie lepiej jak Polacy staną się mądrzejsi. Zielone światło dla Żydów Cool, czerwone dla Rydzyków i Dziwiszów. NOT Cool

Jerzy moje nazwisko kończy się na ski, więc w moich żyłach płynie żydowska krew? Shocked To znaczy że prawdziwi Polacy mają chłopskie nazwiska. Laughing Brawo Jerzy. Nie ma to jak być elitą. Cool



Laro gratuluję!

Ciekawe z których pochodzisz?
Tych sefardi, czy aszkenazi?
Ciekawe, czy pochodzisz z frankistów, czy też zwykłych przechrztów?

Poszukaj dobrze, bo może się okazać że nie tylko płynie w Twoich żyłach krew żydowska, ale być może,
- pochodzisz z rodu kapłańskiego!

Co do Rydzaków i innych którzy mają kepele nie od parady,
to myślę , że dawanie im czerwonego światła,
to taki lekki przejaw antysemityzmu.

Wsród biskupów, jest bardzo dużo potomków żydowskiego pochodzenia.
Szczególnie ci którzy błyszczą. Mają oni umysł otwarty. Weźmy dajmy na to takiego Życińskiego, który udało się objąć stanowisko biskupa w Lublinie.
Chyba wiesz co to znaczy w Lublinie?
Pamiętam jak wiele lat temu miał odwagę publicznie bronić masonerii. Tak, biskupi są nawet masonami. Niektórzy tak dobrze potrafią zrozumieć kochających inaczej.
Potrafią rozdzielić pracę od przyjemności i wspaniale potrafią się dopasować do każdych warunków!


Widzisz Laro niewiele brakowało , a Nasz Skarb Narodowy, brat Bronisław ksywa Gieremek też byłby biskupem.

Niestety w ostatnim momencie odstąpił od decyzji pójścia do seminarium .
Dzięki temu mamy najlepszego w Europie środkowej eksperta od średniowiecznego francuskiego kurewstwa.
Nu cóż profesor Gieremek, to taki nasz klejnot narodowy.
To że jest w tym dobry, co robił dawał dowody nie raz!
Jego brat w NY pozostał przy wierze przodków.
Bronisław według świadectwa biskupów był zasłużonym rzymskim katolikiem.
W nagrodę za to miał piękny pogrzeb.
Nie jedem Żyd , by mu pozazdrościł!
Aj mieć taki pogrzeb!

Ciekawe Laro w czym ty się specjalizujesz?
Jakie masz talenty?
Humanistyczne , czy raczej masz umysł ścisły?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:51, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Jerzy moje nazwisko kończy się na ski, więc w moich żyłach płynie żydowska krew? Shocked To znaczy że prawdziwi Polacy mają chłopskie nazwiska. Laughing Brawo Jerzy. Nie ma to jak być elitą. Cool


Laro przeciez post JerzegoS zupelnie o czym innym mowil. Jak mozna wykazac sie taka ignorancja. Nie rozumiesz lub nie chesz zrozumiec, widac ze u Ciebie muzg zalany jest codzienna paka inforamcyjna, ktorej nie potrafisz przefiltrowac.
Odsylam cie do ksiazek Waldemara Lysiaka. Prosze przoczytaj i zmus sie do chwili refleksji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:48, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy a Ty jesteś pewny swojego pochodzenia? Zrobiłeś analizę? Smile

Guinnes mój umysł nie jest zaprzątnięty niczym. Nie zawracam sobie głowy ani Żydami, ani polską polityką. Dla mnie nieważne jest kto rządzi, tylko jak rządzi. Najlepszym dowodem jest to że tych nazwisk którymi operuje Jerzy w ogóle nie znam. O Geremku dowiedziałam się więcej jak umarł. Ja patrzę na efekty i estetykę rządów. A tutaj mamy po prostu dno. I nie wmawiajcie nikomu że Żydzi zaludnili Polskę. A Rydzyk ma głowę nie od parady? Laughing W kanciarstwie i oszukiwaniu ludzi, oraz w ciągnięciu zysków do siebie. I to jest Wasz idol? Evil or Very Mad Jeśli tak, to nie macie wyczucia co jest moralne, a co niemoralne. I jeszcze powiem że nie tylko Rydzyk, ale i wszyscy polscy politycy mają takie głowy nie od parady. W przeciwnym razie nie dorwaliby się do stołków. No bo "kiepeły" nie od parady mają do tego prawo. Nie Jerzy? Wink Uczciwy człowiek w naszym kraju przynajmniej na razie ma nikłe szanse dostać się do polityki. Bo u nas w Polsce, według takiego rozumowania jak Twoje Jerzy i innych, tylko "kiepeła" nie od parady, nawet jeśli jest złodziejska jest cool. Cool Tak, w Polsce mamy kult cwaniaka i złodzieja. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:17, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Jerzy a Ty jesteś pewny swojego pochodzenia? Zrobiłeś analizę? :)

Guinnes mój umysł nie jest zaprzątnięty niczym. Nie zawracam sobie głowy ani Żydami, ani polską polityką. Dla mnie nieważne jest kto rzadzi, tylko jak rządzi.Najlepszym dowodem jest to że tych nazwisk którymi operuje Jerzy w ogóle nie znam. O Geremku dowiedziałam się więcej jak umarł. Ja patrzę na efekty i estetykę rządów. A tutaj mamy po prostu dno.


Ignorancja jak juz wspomnialem jest u Ciebie bardziej zaawansowana niz myslalem. Bez szerszej wiedzy nigdy nie bedziesz miala tzw. "Big Picture". Jednak brak wiedzy nieusprawiedliwa.

Lara napisał:
I nie wmawiajcie nikomu że Żydzi zaludnili Polskę. A Rydzyk ma głowę nie od parady? :lol: W kanciarstwie i oszukiwaniu ludzi, oraz w ciągnięciu zysków do siebie. I to jest Wasz idol? :evil: Jeśli tak, to nie macie wyczucia co jest moralne, a co niemoralne.I jeszcze powiem że nie tylko Rydzyk, ale i wszyscy polscy politycy mają takie głowy nie od parady. Bo w przeciwnym razie nie dorwaliby się do stołków. Uczciwy człowiek w naszym kraju przynajmniej na razie ma nikłe szanse dostać się do polityki. Bo u nas w Polsce, według takiego rozumowania jak Twoje Jerzy i innych, tylko "kiepeła" nie od parady, nawet jeśli jest złodziejska jest cool. 8) Tak, w Polsce mamy kult cwaniaka i złodzieja. :(


O jaki ten twoj swiat jest prosty. Wszystko masz poukladane i poklasyfikowane. Przedsawiane sa Tobie informacje jak na tacy a ty nie raczysz nawet po nie siegnac. Nawet ja znalazlem sie w fanklubie Rydzyka. :-) Co jest oczywiscie glupstwem, ale to nie pierwsze, ktore piszesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guinness co ty nazywasz wiedzą? Shocked Papranie się w gównie jakim jest polska polityka? Tak jestem ignorantką. Nie czytam gazet jak, Nasz Dziennik, Rzeczpospolita, Wyborcza, Fakty, Super ekspresy i inne. Czasami czytałam Trybunę. Ale teraz już nawet tego nie czytam. Jak wchodzę na Onet, to robi mi się niedobrze. Niedobrze robi mi się również jak oglądam polskie dzienniki w TV, do oglądania których czasami jestem zmuszona będąc u moich rodziców. U siebie w domu nigdy nie oglądam. Wiadomości o świecie czerpię głównie z zagranicznych źródeł, bo mnie nie stresują. A ja sobie cenię mój spokój wewnętrzny. Wiedzę o stanie w jakim znajduje się nasz kraj, biorę z obserwacji rzeczywistości. Nie potrzebuję propagandy z polskich mediów których po prostu nie trawię. Stąd moja ignorancja. I dobrze mi z tym, bo nie jestem przesiąknięta żadną propagandą i nic na świecie mną nie zmanipuluje. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wyobraz sobie, ze tez nie czytam wymienionych gazet z prostego powodu bo nie mieszkam w Polsce. Dalatego moze mam wiekszy dystans do swiata, w ktorym Ty zyjesz.

Czegos wiecej sie dowiedziec, poszerzyc horyzonty takie sa min. powody czytanie tego forum. Nie rozumien twojej postawy. Malo wiesz na rozne tematy, a mimo wszystko zabierasz glos "nie zgadzam sie". Chyba ze ta "Trybuna" zmienila Cie nieodwracalnie w czerwono-rozowego barana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:44, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guinness napisał:
bo nie mieszkam w Polsce



...no i to wszystko wyjaśnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAR napisał:
Polacy musza sie nauczyc pewnych rzeczy i wtedy bedzie kultura, porzadek i dobrobyt. Inaczej zydzi zawsze beda uprawiac swoja polityke.


Proszę napisz!
Wymień jakie to są Pewne Rzeczy,
których to Polacy muszą się nauczyć.

Bo ja dotychczas sądziłem , że od kultury,
-to są Francuzi.
Od prządku Niemcy.
A od dobrobytu Szwajcarzy.

Kto jest od uprawiania polityki, skoro Żydzi mieli być od handlu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja nazwisko też kończy się na ski a obrzezany jakoś nie jestem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guinness




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 209
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:16, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nastepny. Ludzie co z wami.

Piotr147 nigdzie JerzyS nie napisal ze wszystkie nazwiska konczace sie na -ski to zydowskie.

Cytuje:
"Zostawali wychrzczeni. Dostawali tytuły szlacheckie, herby i polskie nazwiska.
Typowe to te na ski, pochodzace np: od dni tygodnia itp.
(Niedzielski, Lewicki,... )"

Jak tu najprosciej wytlumaczyc. Zydzi zmieniali nazwiska, aby brzmialy jak polskie. Byly podobne do polskich, czyli konczace sie na -ski, ale pochodzace jak slusznie zauwazyl JerzyS np: od dni tygodnia itp. To jest tylko jeden z przykladow zamiany zydowskich nazwisk na polskobrzmiace. Jednak samo nazwisko nic o naszym pochodzeniu nie powie. Biorąc pod uwagę 1000 lat współistnienia na naszym terenie Żydów i Polaków należy się spodziewać, że w każdym z nas może znaleźć się kropla krwi żydowskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy powinni
uczyć się swojej treści, zamiast przymierzać cudze gęby.

Polacy powinni byc poprostu Polakami
- gdy frankowie, galowie, germanie latali tam i z powrotem po świecie, pod wodza jakiegoś samozwańczego wodza
polanie czy wiślanie siadali przy browcu lub miodzie i radzili kto zostanie wodzem
- gdy na świecie płonęły stosy reformacji i kontrreformacji - dziwnym trafem ominęły Polske
- gdy kościół ścigał i palił na stosach heretyków, profesorowie Polskiego UJ wysyłali petycje protestacyjne,
- Polacy ultra katolicka nacja średnio 95% w narodzie, tworzą państwo w którym w średnia katolików na ok 900 lat istnienia wynosi 53%.
- przez większość istnienia państwa, a zwłaszcza gdy sami mogli o tym decydować opierali się na zasadach demokracji. W wiekach XV-XVIII w europie szalała kontrreformacja w Polsce demokracja szlachecka. Tak dla porównania w pierwszych wyborach w USA po ogłoszeniu deklaracji niepodległości - prawo do głosu miało 9% mieszkańców, w Polsce średnio 12%.
- dzięki wolności religijnej Polska stała się, największym skupiskiem ludności narodowości żydowskiej - w zależności od źródeł od 1/4 do 1/3 całej światowej populacji Żydów, mieszkała w Polsce.
- gdy Europa i świat znaczą się bawić w eugenikę, Polacy jako prymitywna zacofana nacja potępiali i zwalczali te działania.
- to taki durny naród, który gdyby w 39 roku Niemcy zaatakowali Francje, zaatakował by na Niemcy
- to taki durny naród który z własnej woli nie potrafił wybrać co jest dla niego lepsze NKWD czy Gestapo
- to taki durny naród który nie potrafi podporządkować się narzuconej władzy, i choćby miało to trwac 100 lat będzie robił wszystko by pozbyć sie tymczasowych.
- to taki durny naród który gnębi pedałów czy inne mniejszości seksualne - tzn olewa je do puki nie wchodzą mu w drogę. Zamiast zamykać w zakładach, obozach koncentracyjnych, masowo mordować, a później podziwiać parady miłości organizowane z kacem moralnym.
- to taki durny naród który zawsze przebacza, możesz być zdrajca, sprzedawczykiem, możesz ich mordować ale jeśli przeprosisz to Ci wybaczą.
- to taki durny naród który w ciągu ostatnich 200 lat przez 170 działał przeciwko ustanowionej władzy, ustanowionemu prawodawstwu i zamiast stać się narodem degeneratów, ciągle wymyśla jakieś solidarności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:36, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guinness: to sie nazywa obalanie cudzej teorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:45, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

guinness napisał:
Lara napisał:
Jerzy moje nazwisko kończy się na ski, więc w moich żyłach płynie żydowska krew? Shocked To znaczy że prawdziwi Polacy mają chłopskie nazwiska. Laughing Brawo Jerzy. Nie ma to jak być elitą. Cool


Laro przeciez post JerzegoS zupelnie o czym innym mowil. Jak mozna wykazac sie taka ignorancja. Nie rozumiesz lub nie chesz zrozumiec, widac ze u Ciebie muzg zalany jest codzienna paka inforamcyjna, ktorej nie potrafisz przefiltrowac.
Odsylam cie do ksiazek Waldemara Lysiaka. Prosze przoczytaj i zmus sie do chwili refleksji.


piotr147 napisał:
Moja nazwisko też kończy się na ski a obrzezany jakoś nie jestem.


guinness napisał:
Nastepny. Ludzie co z wami.

Piotr147 nigdzie JerzyS nie napisal ze wszystkie nazwiska konczace sie na -ski to zydowskie.

Cytuje:
"Zostawali wychrzczeni. Dostawali tytuły szlacheckie, herby i polskie nazwiska.
Typowe to te na ski, pochodzace np: od dni tygodnia itp.
(Niedzielski, Lewicki,... )"

Jak tu najprosciej wytlumaczyc. Zydzi zmieniali nazwiska, aby brzmialy jak polskie. Byly podobne do polskich, czyli konczace sie na -ski, ale pochodzace jak slusznie zauwazyl JerzyS np: od dni tygodnia itp. To jest tylko jeden z przykladow zamiany zydowskich nazwisk na polskobrzmiace. Jednak samo nazwisko nic o naszym pochodzeniu nie powie. Biorąc pod uwagę 1000 lat współistnienia na naszym terenie Żydów i Polaków należy się spodziewać, że w każdym z nas może znaleźć się kropla krwi żydowskiej.


Ciekawskich, ktorzy debatuja czy ich nazwisko jest zydowskie czy nie, zapraszam na ta strone: http://www.avotaynu.com/csi/csi-home.htm (po wpisaniu nazwiska nalezy wcisnac- "[Show next 30 records]" na dole strony aby zobaczyc dalsze czesci listy) co prawda tworcy strony zastrzegaja:

Cytat:
Some people use CJSI to determine if a surname is Jewish. The fact that you find a surname in this index does not necessarily mean that a given surname is Jewish. This occurs for three major reasons:

1. Jews and non-Jews share surnames. The third most common Jewish surname in the United States (after Cohen and Levy) is Miller. Clearly Miller in both non-Jewish and Jewish.


2. Intermarriage and conversion. The fact that the surname McKenney appears in CJSI does not mean necessarily that Jews bore this name. One source , the Family Tree of the Jewish People, is a database of family trees developed by Jewish genealogists. But these trees would also include non-Jewish branches of families.

3. Nature of database. Some of the databases named are predominantly Jewish but do contain non-Jewish individuals. An example is the Russian Consular Records database of people who transacted business with the czarist consulates in the United States.


takze na 100% trudno to wykazac, chyba ze sie zrobi testy DNA czy doglebne poszukiwania genealogiczne..

tu jeszcze dwie inne stronki: http://www.jewishgen.org/jri-pl/ oraz http://www.jewishgen.org/

byl juz ten temat, tutaj mozna wiecej poczytac nt. rozroznienia nazwisk polskich od zydowskich viewtopic.php?p=66041#66041

w sumie to nie wiem po co komus bylaby potrzebna ta wiedza- ale macie.. Zwlaszcza ty Jerzy Wink obys sie nie zdziwil.. w koncu w kazdym z nas jak ktos juz napisal jest jakas mieszanka zydowska, zapewne w wielu rowniez romska czy dajmy na to ukrainska.. tylko spojrzcie na statystyki przedwojenne.. to chyba oczywiste, ze wszyscy sie mieszali ze soba Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gerwazjana napisał:
[


w sumie to nie wiem po co komus bylaby potrzebna ta wiedza- ale macie..
Zwlaszcza ty Jerzy Wink obys sie nie zdziwil.. w koncu w kazdym z nas jak ktos juz napisal jest jakas mieszanka zydowska, zapewne w wielu rowniez romska czy dajmy na to ukrainska.. tylko spojrzcie na statystyki przedwojenne.. to chyba oczywiste, ze wszyscy sie mieszali ze soba Very Happy


Widzisz Gerwazjano, chrześcijaństwo to była taka sekta żydowska, która w pewnym momencie zaczęła sie dość prężnie rozrastać.

Kolejne liftingi i zasada
" jeśli nie możesz go zwalczyć, to przyłącz się do niego "
pchnęły ją w kierunku pogaństwa. Wyszło z tego coś co dziś nazywa sie katolicyzmem.
Perfekcyjna sztuka marketingu, oraz pozyskiwania i gromadzenia dóbr.
Powszechne donosicielstwo, znane pod instytucją "Spowiedź douszna",
plus celibat, (brak konsumpcji i dziedziczenia),
oraz turystyka pośmiertna na którą bilety sprzedawano,
każdemu jeszcze za życia, z podziałem na klasy,
handel odpustami, sprzedaż licencji na namiestnika bożego na ziemi
(króla, cesarza, itp.),
sprawiły , to że jeden z odłamów zgromadził olbrzymi majątek
i zyskał nadzwyczaj duże wpływy.

Co do Żydów, Polskich Żydów , to oni są różni.
Uważam ,że należy się skupić na tych, którzy:
po pierwsze mają pełną świadomość swoich korzeni , po drugie maja kwalifikacje intelektualne i moralne, aby można było się po nich spodziewać ,
że będą siła napędową rozwoju Twojego kraju.

Cechą charakterystyczną jest to ,
że często dzieci rzymskokatolickich Polaków już w drugim pokoleniu maja
problemy z językiem polskim,
a dzieci Polskich Żydów język ten pielęgnują.
Oczywiście , że w Polsce macie tam różnych Żydów.
Dlatego ja nie dziele ludzi , ani według rasy i wyznania,
ani według wyznawanej religii.

Ja dziele ludzi na mądrych i głupich!

Polska podczas II wojny światowej dzięki zbrodniczej polityce elit,
straciła swoje elity wyznania rzymskokatolickiego.
Z armii Andersa Żydzi w Palestynie dezerterowali,
a zidiociały Rząd Emigracyjny , tylko po to, aby teraz móc nucić piosenkę:
- "czerwone maki" pchnął pozostałych Polaków i Żydów,
do zdobywania tego, co nam do niczego nie było potrzebne!

Żydzi , za sprawą Jabotynsky/ Żabotyńskiego , który dostał cynk i przewidział późniejsze wypadki , swoje elity uratowała.
Zginęli w przeważającym procencie głownie biedni i niezbyt rozgarniecie Żydzi.
Bogaci i bardzo dobrze wykształceni na przełomie 1938/39 wyjechali.
Zginęła również elita żydowska wychrzczona która miała zbyt krótki staż jako wychrzty.
Nie ma znaczenia jakie były ich powody ,że się wychrzcili. Dziś jest ich brak.
Jest powiedzenie
"Panie Boże nie zrób nigdy z chłopa popa, a z Iwana pana!"
Właśnie dziś dobitnie widać problem braku ciągłości elit.
Dziś wczorajszy parobek zostaje np profesorem.
On sam wie ,że osiągnął właśnie stopień niekompetencji.
Ci którzy go awansowali też to doskonale wiedzą.
Oni wymagaja,
-a on zrobi wszystko, aby tylko nie wrócić tam, gdzie jego miejsce!

Mnie jest obojętne, kto mnie rabuje i torturuje.
Czy to rzymski katolik , ateista , czy Żyd.

Ja nie tylko , że wyznaję zasadę , , ale coraz lepiej ją rozumie że:

"lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć."


Największym problemem, który obecnie jest w Polsce, to, to, że prawica, za warunek konieczny i wystarczający, uważa teatralny katolicyzm i ślepy patriotyzm powiązany, zamiast z pracą i wysiłkiem intelektualnym tylko z prymitywnym "bohaterstwem"

Zrobić bohatera, nu cóz , proste: -te kilka głupich ruchów niegodnych filozofa .
Później jednak trzeba bohatera urodzić, później wychować, wykształcić i na końcu wysłać na pewna śmierć.
Mamy bohatera!

Dostanie order

POŚMIERTNY!

-takie to polskie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy zbadałeś swoją genealogię. Bo najpierw trzeba zacząć od siebie. Ja o moim pochodzeniu coś wiem. Mojego taty kuzyn który był księdzem i już nie żyje, pisał kronikę naszej rodziny. Wiem że jeden z moich przodków był rycerzem i walczył w powstaniu styczniowym. Moje nazwisko jest spod herbu Jastrzębiec. Patriotyzm nie polega na czystości rasy, atakowaniu Żydów czy komunistów. Poza tym zdarzają się "farbowane lisy" udające patriotów. Mamy tutaj w telewizji takiego "patriotę" podobnego do Ciebie /w sensie zaangażowania w sprawy Polski, jak Ty/. Nazywa sie Bronisław Wildstein i jest Żydem. Wink Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Raynold




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy będzie w Polsce lepiej Question
Wtedy jak Polacy:
1. przestaną oglądać po kilka godzin dziennie telewizję i czytać polskojęzyczne wypociny a następnie robić dokładnie wszystko co tam podano
2. zaczną interesować się nie tylko czubkiem własnego nosa
3. poczytają tzw. zakazane książki i oglądną zakazane filmy
4. zaczną dyskutować na powyższe tematy między sobą jak i na normalnych forach internetowych
5. zaczną się organizować i robić coś pożytecznego

Reszta szybko pojawi się sama Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara napisał:
Jerzy nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy zbadałeś swoją genealogię. Bo najpierw trzeba zacząć od siebie. Ja o moim pochodzeniu coś wiem. Mojego taty kuzyn który był księdzem i już nie żyje, pisał kronikę naszej rodziny. Wiem że jeden z moich przodków był rycerzem i walczył w powstaniu styczniowym. Moje nazwisko jest spod herbu Jastrzębiec. Patriotyzm nie polega na czystości rasy, atakowaniu Żydów czy komunistów. Poza tym zdarzają się "farbowane lisy" udające patriotów. Mamy tutaj w telewizji takiego "patriotę" podobnego do Ciebie /w sensie zaangażowania w sprawy Polski, jak Ty/. Nazywa sie Bronisław Wildstein i jest Żydem. Wink Smile


Laro!
Przepraszam.
Już się poprawiam i spieszę z wyjaśnieniami.

Mam pełna świadomość swego pochodzenia.

W moim rodzie już od wieków przynależność do stanu kapłańskiego stała się dziedziczna.
Poza tym swoje pochodzenie wywodzę od Kapetyngów.

Świadomość tego towarzyszy mi ciągle.

Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:46, 15 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nu, i zaczęło sie!
Pewno to coś to przeczytało:
viewtopic.php?t=6393

.... skąd sie dowiedzieło?
opracowało
Raport CIA
- Izrael upadnie
viewtopic.php?t=6393

MoIm zdaniem , wcale nie upadnie, tylko zbankrutuje, gdy zbankrutuje jego sponsor
Wówczas się przepoczwarzy

Jaki to będzie miało skutek dla kraju który nazywacie Polska?

Ja stawiam na to , że na przykład uzdrowiska takie jak Iwonicz i Rymanów znów zaczną przeżywać swój okres świetności.

Kapitał z Israela przeniesie się nad Wisłe.

Już od długiego czasu widać jak żydowskie kwatermistrzostwo przygotowuje teren. Wykupuje na podstawione nazwiska nieruchomości w wybranych miastach

W terenie działają regionalni kwatermistrze

Ich przykładowy zakres obowiązków:

"KWATERMISTRZ

1. Odpowiada za właściwe przygotowanie bazy do przyjazdu uczestników (w szczególności do końcowej kwalifikacji bazy przez Naczelnego R.).
2. Odpowiada za właściwe przygotowanie dostaw wysokiej jakości żywności dla nowo przybyłych - piekarnie , ubojnie, itp. - które muszą posiadać znak jakości „K” na swoje wyroby
3. Odpowiada za cały majątek , - nieruchomości i sprzęt.
4. Odpowiada za wysoką jakość, właściwe przechowywanie i eksploatację nieruchomości
5. Odpowiada za właściwą konserwację nieruchomości, zgłaszając potrzeby zakupów do ……, a po uzyskaniu jego akceptacji realizacji zadań.
6. Odpowiada za właściwe przeszkolenie osób przeznaczonych do przesiedlenia
7. Odpowiada za czystość i porządek w magazynach.
8. Nadzoruje pracę podległych mu zespołów kwatermistrzowskiech.
9. Prowadzi i przechowuje dokumentację (książka inwentarzowa, rejestr ksiąg Wieczystych, sprzętu drobnego, protokoły, instrukcje, itp.).
10. Odpowiada za prawidłowe zamknięcie bazy po ewakuacji i wykonanie wszystkich czynności niezbędnych do przygotowania nowej bazy do czasu nadejścia ewakuacji.
11. Wykonuje inne polecenia Naczelnego Rwatermistrza
Zapoznałem się i zobowiązuję się przestrzegać:
...........................................................................
(data, imię i nazwisko)"


Poza tym , nie widzę żadnego powodu , aby Żydzi nadal mieszkali w kraju gdzie są lekceważone ich słuszne żądania:

"Żydzi chcą "koszernych" połączeń lotniczych


Ultraortodoksyjni Żydzi wzywają do bojkotu izraelskich linii lotniczych. A to dlatego, że El Al nie chce uruchomić dla nich osobnych "koszernych" połączeń lotniczych.
Rabini domagali się od linii lotniczych uruchomienia połączeń, w których obowiązywałaby segregacja płciowa, skromne ubrania i zakaz oglądania filmów. Tłumaczyli, że w sezonie dziesiątki tysięcy studentów yeshivy uczących się w Izraelu wraca do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swoich bliskich, a wiele religijnych rodzin wyrusza na wakacje za granicę.

EL AL żądania rabinów odrzucił. Firma tłumaczy, że w wielu samolotach oferuje strefy "wolne od filmów", a każdy pasażer może wyłączyć swój monitor. Przewoźnik stwierdził też, że żądania ultraortodoksów mogą zostać spełnione, gdy tylko oni będą lecieli danym samolotem. Rabini w specjalnym oświadczeniu wezwali więc do bojkotu linii lotniczych.


Przekonują, że lepiej korzystać z usług zagranicznych przewoźników, którzy pokazują w swoich samolotach krajobrazy i wodę, a nie - jak to ujmują - "brudne filmy".


To nie pierwsza akcja ultraortodoksów przeciwko izraelskiemu przewoźnikowi. Na początku roku domagali się wprowadzenia segregacji płciowej w wielu liniach autobusowych w Jerozolimie. Gdy firma odmówiła rabini, bez starania się o licencję uruchomili własne połączenia autobusowe."

a tu właśnie jest ich centrum

"
Leżajsk: Żydzi z całego świata obchodzą rocznicę śmierci cadyka
mar, PAP
2007-03-09, ostatnia aktualizacja 2007-03-09 00:00
Pierwsza grupa ponad tysiąca Żydów przybyła z wielu krajów świata do Leżajska, aby wziąć udział w modlitwach z okazji 221. rocznicy śmierci cadyka Elimelecha Weissbluma. Tegoroczne uroczystości rozpoczęło w piątek po południu wprowadzenie Księgi Tory do sali modlitw, pełniącej rolę synagogi.
Torę, ozdobioną koroną, dzwoneczkami i przykrytą haftowaną tkaniną, wprowadzili pod hupą, czyli specjalnym baladachimem, tańczący i śpiewający chasydzi z pochodniami. Jest to nowy egzemplarz Tory, sprowadzony z Izraela, który w Leżajsku będzie przechowywany obok starej.

6 tys. gości z całego świata Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę po zachodzie słońca i potrwają do niedzielnego wieczora. W tegorocznych obchodach tradycyjnie biorą udział chasydzi z Europy, USA, Kanady i Izraela. Łącznie przybędzie ich około 6 tysięcy.

"Pierwsze grupy przyjeżdżają już na szabas, czyli w piątek, ale najwięcej przybędzie ich w sobotę wieczór. Kolejni będą dojeżdżać przez całą noc, aż do późnego wieczora w niedzielę. Modlitwy i wszelkie obrzędy trwają zaledwie dwie, trzy godziny" - powiedział Henryk Ślanda z Fundacji Chasydów Leżajsk - Polska.

Wyjaśnił, że ze względu na ograniczoną liczbę noclegów, większość Żydów po modłach opuszcza Leżajsk, aby ustąpić miejsca kolejnym grupom.

Modlitwy na cmentarzu

Przyjeżdżający do Leżajska Żydzi uczestniczą w nocnych modlitwach przed grobowcem cadyka - tzw. ohelem. Przed modlitwą obmywają się w mykwie, czyli specjalnej łaźni. W trakcie modlitw chasydzi śpiewają psalmy, składają pobożne życzenia na karteczkach zwanych kwitełe, prosząc o uzdrowienia. Wierzą, że cadyk Elimelech Weissblum w rocznicę swojej śmierci zstępuje z nieba i zabiera do Boga ich prośby o zdrowie swoje i rodziny, powodzenie w interesach.

W modlitwach uczestniczą także kobiety zbierające się w osobnym, specjalnie dla nich wydzielonym pomieszczeniu, znajdującym się także na kirkucie, czyli żydowskim cmentarzu.

Po zakończonych modłach Żydzi jedzą koszerny posiłek, składający się m.in. ze stosownie przyrządzonego mięsa wołowego, ryb, jajek, owoców i warzyw.

Leżajsk jednym z najświętszych miejsc dla chasydów

Dla chasydów Leżajsk, wraz z grobem cadyka Elimelecha jest jednym z najświętszych miejsc na świecie. Chasydzi przybywają tu nie tylko z okazji rocznicy śmierci cadyka, ale także z okazji różnych świąt żydowskich oraz w trakcie prywatnych pielgrzymek i wycieczek po Polsce.

Elimelech Weissblum był jednym z trzech najbardziej znanych cadyków dawnej Polski. Zasłynął jako uzdrowiciel dusz i ciał oraz jako najbardziej aktywny głosiciel chasydyzmu - buntowniczego nurtu religijno-mistycznego w judaizmie. Ruch ten narodził się w latach trzydziestych XVIII wieku na Ukrainie i obszarach Polski południowo-wschodniej. Głosił, że Bogu można służyć nie tylko poprzez wypełnianie prawa i modlitwę, ale także przez codzienne obowiązki.

Święto rocznicy śmierci cadyka Elimelecha jest ruchome (reguluje to kalendarz żydowski) i dlatego przyjazdy pielgrzymów chasydów każdego roku przypadają w innych terminach, ale najczęściej w marcu"

Właśnie teraz można sobie zobaczyć ,jak pięknie, odświętnie ubrani w swoje charakterystyczne stroje przyjeżdzaja z całego świata do naszego Leżajska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 15 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żydzi wyjeżdżali z Polski, bo chcieli wyjechać - rozmowa z Bolesławem Szenicerem, prezesem Fundacji Cmentarza Żydowskiego „Gęsia”


Niektóre środowiska żydowskie wystąpiły z żądaniem automatycznego przywrócenia wszystkim, którzy wyjechali z Polski w 1968 roku polskiego obywatelstwa.

Jak pan to ocenia?

- Absolutnie rząd polski nie powinien dokonać automatycznego przywrócenia polskiego obywatelstwa Żydom, którzy zdecydowali się na stałą emigrację po Marcu 1968 roku.

Dziś, po 40 latach od tamtych wydarzeń taki automatyczny zwrot polskiego obywatelstwa byłby przyznaniem się do wysuwanych oskarżeń ze strony organizacji żydowskich pod adresem Polaków o antysemityzm. Byłby przyznaniem się do „zbrodni” Marca 68 roku, o co również występują przedstawiciele organizacji żydowskich. Takowy akt prawny byłby niesprawiedliwy ze względu na wydarzenia historyczne, które odbywały się na świecie i nie jestem przekonany czy byłby zgodny z obowiązującym dziś prawem? Jednakże byłoby to niesprawiedliwe wobec tych polskich Żydów, którzy wyjeżdżali do Izraela jako patrioci żydowscy. A ja ich pamiętam. Wśród nich był stolarz Haken, który przy synagodze Nożyka zbijał specjalne kontenery na wyjazd, był nauczyciel hebrajskiego Wirszpun, czy piekarz Salomon, zajmujący się całorocznym wypiekiem chałek i macy. Wydawany przez rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej paszport ze stemplem w jedną stronę był zbawiennym dokumentem podróży pozwalającym na emigrację i realizację nauk Teodora Herzla. Dla nich była to kolejna alija umożliwiająca im wyjazd i budowę wielkiego Państwa Izraela. Masowy wyjazd z Polski około 20 tysięcy osób był tym bardziej możliwy, kiedy oficjalnie było już wiadomo, że nie trzeba jechać koniecznie do Izraela. Większą część emigrantów stanowiły normalne rodziny, dla których dzięki tej nagonce politycznej sterowanej z Moskwy otwarły się szeroko wrota do wolności. Zaraz po tej wiadomości, iż we Wiedniu czekają na przybyszy z Polski organizacje żydowskie z całego świata, po paszport ustawiły się długie kolejki chętnych do wyjazdu. Byli też tacy polscy Żydzi, których wyjazd do lepszego świata nie interesował. Dla nich Polska była Domem Ojczystym. Oni nie ulękli się tej nagonce gomułkowsko-moczarowskiej.


Jeden z dziennikarzy określił emigrację z Marca 68 mianem "wypędzonych". Czy to adekwatne określenie? Czy według pana Żydzi w 1968 roku byli zmuszeni do wyjazdu, czy robili to z innych pobudek?

- Są dziś w Polsce ludzie, którzy pisząc na temat stosunków polsko-żydowskich powtarzają słowa, które są obraźliwe dla naszej wspólnej historii. Określenie Marca 68 mianem "wypędzonych" czy prowadzonego śledztwa przez Instytut Pamięci Narodowej określającej te wydarzenia jako "zbrodnia", są głosem niesprawiedliwym. Oczywiście bardzo odpowiadają przywódcom ze Światowego Kongresu Żydów, dla których takie oceny służą do nacisków na Polskę o wypłacenie odszkodowania za pozostawione mienie pożydowskie po wojnie. Pragnę by ci, którzy zajmują się tym okresem dokładniej przestudiowali wypowiedź Gomułki. W szczególności fragmenty jego politycznego expose dotyczącego walki wewnątrzpartyjnej, zagrożeniom dla bytu państwa socjalistycznego oraz konflikcie zbrojnym na Bliskim Wschodzie. Hasła rzucane na wiecach partyjnych, jak „Syjoniści do Dajana”, absolutnie nie dotyczyły wszystkich polskich Żydów. Najlepszym przykładem tego okresu jest postawa dyrektora Państwowego Teatru Żydowskiego, Idy Kamińskiej. Ta jedna z najwspanialszych aktorek scen polskich, po wydarzeniach marcowych, wystosowała protest przeciwko "wypędzeniu" Żydów z Polski. Zażądała by wszyscy aktorzy opuścili Polskę i wyjechali do Ameryki. Jednakże stało się inaczej. Nie wnikając w osobiste szczegóły, należy pamiętać, iż zaraz po tym głośnym wyjeździe Idy Kamińskiej znaleźli się aktorzy, którzy nie wyjechali, a po ustabilizowaniu się sytuacji, zostali mianowani na aktorów "nowego" Teatru.

Czy nadawanie takiej rangi Marcowi 68 z komentarzami w stylu Grossa służy polsko-żydowskiemu dialogowi?

- Dialog polsko-żydowski prowadzony w tym stylu od kilkunastu lat jest bardzo szkodliwym i niepotrzebnym zjawiskiem w Polsce. Proszę spojrzeć na te postacie, które biorą w nim udział. Kim byli oni i ich rodzice po wojnie? Taki Gross w ogóle powinien być uznanym za persona non grata. Jego zakłamania dotyczące przykrych wydarzeń w historii obojga naszych narodów nie służą nikomu, a jedynie są elementem wyrwania z Polski 65 miliardów dolarów odszkodowań w ramach rewindykacji mienia pożydowskiego. Najsmutniejszym jest to, że te jego pseudonaukowe książki i wypowiedzi na łamach prasy sieją nienawiść między Polakami i Żydami i wywołują niechęć Polaków do Żydów udowadniając całemu światu, że Polacy to antysemici.

Rozmawiał: Jan Engelgard

Za: Myśl Polska
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:11, 13 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Przykład Izraela!
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agre




Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 765

PostWysłany: 22:10, 14 Lut '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy Rodowici Polacy przestaną istnieć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2   » 
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kiedy w Polsce będzie lepiej
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile