W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Niewidzialna ręka to także ty. Kto pamięta  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2656
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 18 Paź '10   Temat postu: Niewidzialna ręka to także ty. Kto pamięta Odpowiedz z cytatem

Polecam fajny wywiad:

Cytat:
Rozmowa z Maciejem Zimińskim, ojcem psa Pankracego, twórcą Teleranka i pomysłodawcą akcji 'Niewidzialna Ręka'

Maciej Wasielewski: Jest Pan współodpowiedzialny za kilka milionów dobrych uczynków...

Maciej Zimiński: Ja?

Za naprawione ławki w parkach, za pomoc starszym i schorowanym w rąbaniu drewna na opał, za powiązane w snopki zboże, za wodę przyniesioną ze studni, za umyte okna, wyremontowany plac zabaw...

W takim razie postaw mi proszę pomnik. Pomnik świętego Macieja!

Dobroczyńcami byli czytelnicy "Świata Młodych" i widzowie zaangażowani w wymyśloną przez Pana akcję "Niewidzialna Ręka".

Kochane dzieciary, bez nich nic by się nie udało! A jeśli już wspominasz akcję, to nawiasem mówiąc, nie była wyłącznie moją zasługą. Zrodziła się w gronie przyjaciół związanych z redakcją "Świata Młodych". Myślę w tej chwili o Januszu Domagaliku, Jurku Kacprzaku, Zbyszku Pawłowskim, Włodku Grzelaku, Jadwidze Dąbrowskiej, Zosi Chećko większość z nich już niestety odeszła do lepszego świata. Teraz rozśmieszają anioły.

Ale to Pan pierwszy napisał na łamach "Świata Młodych" o "Niewidzialnej Ręce".

To był apel. Wzywaliśmy dzieci do pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebowali. "Sprawa jest bardzo ważna! O tym możecie wiedzieć tylko wy i my – czyli sztab "Niewidzialnej Ręki". Ruszamy do akcji. W pogotowiu będziemy przez cały czas. W sposób niewidzialny spieszyć będziemy z pomocą wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Zawsze – niewidzialnie! Ponieważ wiem, że mogę na was liczyć, czekam na wasze zgłoszenia" – tak to mniej więcej brzmiało...

Dzieci przysyłały do redakcji karteczki z odciśniętą w atramencie dłonią...

Dzięki wprowadzeniu tzw. Biletu Niewidzialnej Ręki nasza akcja przestała być hasłem, a stała się akcją niesienia pomocy. Po wcześniejszej rejestracji dzieci otrzymywały wydrukowane przez redakcję bilety i specjalny "tajny" numer. Tylko my, czyli redakcja i dziecko, wiedzieliśmy czyje nazwisko kryje się za numerem, dajmy na to 87203.


http://film.onet.pl/0,0,1628415,1,596,artykul.html

Ta akcja była czymś pięknym i uczyła szlachetności. Może coś takiego trzeba wymyślić znowu, choćby w małej, lokalnej skali?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:25, 18 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej tego nie wspominać bo jeszcze się dowie Bronisław Wildstein i zażąda dla Pankracego najwyższego wymiaru karu. I co wtedy zrobimy ? będziemy nocami pisać po murach :
Pankracego pomścimy - Niewidzialna Ręka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Niewidzialna ręka to także ty. Kto pamięta
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile