W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Młodzież wyruszyła na łąki   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 6305
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Jadłeś/aś kiedykolwiek łysiczki ?
Tak, i jeszcze czasem spróbuję
36%
 36%  [ 11 ]
Tak, i nie mam zamiaru więcej tego robić
6%
 6%  [ 2 ]
Nie, ale zamierzam spróbować
40%
 40%  [ 12 ]
Nie, i nie zamierzam nigdy próbować
16%
 16%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 16 Paź '10   Temat postu: Młodzież wyruszyła na łąki Odpowiedz z cytatem

Trzeba wiedzieć, że właśnie rozpoczął się sezon grzybowy, i potrwa jeszcze jakieś półtora miesiąca ! Wink
Podczas gdy w mediach afera goni aferę, głośno o sklepach z dopalaczami a ludzie żyją nadchodzącymi wyborami - polska młodzież rozpoczęła oblężenie łąk i pastwisk !


Cytat:

Jesień to nie tylko sezon na prawdziwki i kurki. To także pora zbiorów łysiczki lancetowatej, czyli grzybów halucynogennych. Policja na Dolnym Śląsku niemal codziennie zatrzymuje nastolatków wracających z niebezpiecznego grzybobrania. W Szklarskiej Porębie dwaj 16-latkowie mieli przy sobie 41 sztuk grzybków.
- Tłumaczyli, że znaleźli je na łące w okolicach jednego z ośrodków wypoczynkowych - wyjaśnia Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze. Jeden z 16-latków przyznał się, że zbierał grzyby już trzeci raz. Dobrze, że dziwne zachowanie chłopców wzbudziło podejrzenia przejeżdżającego patrolu, który ich zatrzymał.

W okolicach Bystrzycy Kłodzkiej policja zatrzymała sześciu mężczyzn, którzy mieli blisko 850 sztuk grzybów halucynogennych. Prawdopodobnie chcieli je ususzyć. Na czarnym rynku sztuka kosztuje od 20 do 40 groszy. Handlarze suszą grzybki i mają zapasy na kilka miesięcy. Fachowcy od uzależnień biją na alarm.

Grzybki stają się potężnym zagrożeniem. Są bardzo tanie lub nawet darmowe, gdy zbierzemy je sami. W tym roku do jeleniogórskiego Monaru nie trafił jeszcze nikt z problemem uzależnienia od halucynków. Ale terapeuci podkreślają, że młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że grzybki są bardzo niebezpieczne. Traktują je jak niegroźne rośliny. Gdy zaczynają po ich zażyciu zachowywać się nienormalnie, często na pomoc jest za późno.

Jeleniogórscy policjanci są bardzo wyczuleni na ten problem. W czasie sezonu mają wzmożone patrole w okolicach, gdzie z reguły jest wysyp grzybków. Funkcjonariusze chcą uczulić też rodziców, aby bacznie przyglądali się dzieciom. Niepokojącymi sygnałami może być zbyt wesoły nastrój, gadatliwość, ruchliwość. Posiadanie grzybków jest zabronione. Grożą za to trzy lata więzienia.

Młodzi na ogół nie wiedzą o zagrożeniu

Z Magdą Słomką, specjalistką od uzależnień, rozmawia Katarzyna Wilk

Czy młodzi ludzie, sięgając po grzybki halucynogenne, zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie się z tym wiąże?
Młodzież doskonale wie, gdzie rosną takie grzybki i ile trzeba ich zjeść, aby zadziałały. Nie zawsze wie jednak, czym to grozi.

A czym grozi?

Ich zażycie może wywoływać stany lękowe, napady paniki i strachu, myśli prześladowcze, depresję, a nawet choroby psychiczne. Bardzo niebezpieczny jest tzw. flashback, czyli nawrót po kilku miesiącach, mimo że narkotyk nie został ponownie zażyty. Staje się to w zupełnie nieoczekiwanym momencie. Wtedy znowu może dojść do halucynacji.

Jakie reakcje mogą wywoływać?

Te są nie do przewidzenia. Komuś na przykład może się wydawać, że potrafi latać.

Źródło:
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/3.....l?cookie=1




Niestety czasami w ślad za grzybiarzami, idą pały. Oczywiście do lasu raczej nie wejdą, ale mogą zawsze zatrzymać takiego grzybiarza wracającego z udanego grzybobrania.

Tego roku policja zajęła się dopalaczami więc na grzyby można spokojnie się wybrać. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rasta Soul




Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 241
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam
W tym roku pierwszy raz zbierałem i próbowałem.
To rośnie dosłownie na każdej łące.
Wrażenia są nie do opisania Smile
Szczerze mówiąc wychodzę z przekonania, że każdy człowiek powinien przeżyć psychodelicznego tripa po psylocybinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może się nie znam, ale sezon grzybowy to już się skończył. Przymrozki i zaraz śnieg. Zwykłe leśne grzybki też już się skończyły przecież.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vril




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 237
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rzesz kurwa! Na działce mam tego od groma. Rozkręcam biznes...Smile
_________________
"bajka o demokracji, to największe gówno w jakie tylko ludzkość mogła wdepnąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasta, no i ja rowniez w tym roku zaczalem poznawac Polską endemikę psycho-grzybową... Co prawda Kielce to raczej strony mego Ojca:), ja obecnie urzeduje w wielkopolsce, ale i tak znalazlem swe łysice - 20szt - już skonsumowane i od razu poznalem ze naturalne psychodeliki są moim kierunkiem...

teraz sie zabieram za hodowle Cubensis Wink

PS:
Ludzie oznaczajacy opcje nr 4 (nie bo nie) stracili TO zycie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojejku ale one złe ! specjaliści od uzależnien nie zanotowali żadnego przypadku uzależnienia od nich hahahah! SUKCES, ciekawe dlaczego haha !: D kurde, one są ŚMIERCIĄ , która rośnie na lące doświadczenie ich powoduje potężną euforie i odrzucenie ściem świata t EGO Very Happy to naruszy gruntownie psychikę, nie ma z tego pożytku nawet w medycynie haha. nie pozostaje nam nic innego jak utylizacja krowy by nie istniały pastwiska. Grzyby są niebezpieczne w spoleczenstwie, wrogie, obce ! Z KOSMOSU HA : )

EDIT

czy czasem spróbuje ? do konca życia regularnie co pare miesięcy HEH E HE , zabijcie mnie za to lub zjedzcie
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:49, 16 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
. Traktują je jak niegroźne rośliny.


Pytanie, czy rośliną dla nich jest ten grzybek, czy po prostu takie niefortunne porównanie. Z tekstu można odnieść wrażenie, że dla osoby, która to pisała grzyb to roślina...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malinoski




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:24, 17 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historyjka po temacie, z wrześniowej Lampy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Naznaczony




Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 655
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 17 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetny komiks, ale trzeci link się nie wyświetla
_________________
nie ma żadnej prawdy, wszystko jest tym samym, wielu się załamie, wielu parsknie śmiechem, to wszystko jedno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malinoski




Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:09, 17 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:06, 02 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny rok i kolejny sezon.
Jedni pójdą na wybory inni pójdą na łąkę. Smile
Wszyscy powtarzają sobie jedno:
"żeby ten rok był lepszy od poprzedniego",
bo poprzedni był wyjątkowo nieurodzajny.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
peyot




Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 226
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 02 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda, prawda AQuatro. Myślałem, że tylko ja w tamtym roku miałem tak kiepskie zbiory Sad.

No ale nowy sezon już za rogiem, jest nowa nadzieja Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1071
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:09, 02 Wrz '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie jadłem łysiczki ale zamierzam spróbować, chociaż bardzo słabo rosną w mojej okolicy, będe musiał pomysleć o jakimś wypadzie weakendowym na łąke Very Happy

łysiczke dosyć łatwo (laicy) mogą pomylić z innym grzybami występującymi na łąkach, wystarczy zajrzeć tu :
http://talk.hyperreal.info/nie-ysiczka-t29376.html
aby się o tym przekonać.

życzę udanych zbiorów Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Młodzież wyruszyła na łąki
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile