W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
konstytucja ZSRR ciekawostka  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 3307
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 06 Paź '10   Temat postu: Konstytucja ZSRR CIEKAWOSTKA Odpowiedz z cytatem

Kilka pozycji z Konstytucji ZSRR, którą z Wikipedii usnięto (konstytucję z 1918 roku)...

Cytat:
d) jako pierwszy cios zadany międzynarodowemu kapitałowi bankowemu i finansowemu III Zjazd Rad ocenia prawo radzieckie o anulowaniu pożyczek zaciągniętych przez rząd cara, właścicieli ziemskich i burżuazję, wyrażając nadzieję, że władza radziecka konsekwentnie iść będzie tą drogą aż do zupełnego zwycięstwa międzynarodowego powstania robotniczego przeciw jarzmu kapitału;

...

4. Wyrażając niezachwiane postanowienie wyrwania ludzkości ze szponów finansowego kapitału i imperializmu, które zalały krwią ziemię w tej najbardziej zbrodniczej wojnie, III Zjazd Sowietów całkowicie przyłącza się do wytkniętej przez władzę radziecką polityki zerwania tajnych układów, organizacji, jak najszerszego zbratania z robotnikami i chłopami wojujących dziś między sobą armii i osiągnięcia bezwarunkowo środkami rewolucyjnymi demokratycznego pokoju pracujących - bez aneksji i kontrybucji, na zasadzie wolnego samookreślenia narodów.

5. W tym samym celu III Zjazd Sowietów żąda zupełnego zerwania z barbarzyńską polityką cywilizacji burżuazyjnej, budującej dobrobyt wyzyskiwaczy, spośród nielicznych narodów wybranych, na niewoli setek milionów ludności pracującej w Azji, w koloniach w ogóle i w małych krajach.

...

9. Podstawowe zadanie Konstytucji, obliczone na obecną dobę przejściową, leży w ustanowieniu dyktatury proletariatu miejskiego i wiejskiego oraz najbiedniejszego włościaństwa pod postacią silnej wszechrosyjskiej władzy radzieckiej, w celu zupełnego zgniecenia burżuazji, zniesienia wyzysku człowieka przez człowieka i wprowadzenia socjalizmu, który nie będzie miał ani podziału na klasy, ani władzy państwowej (ni gosudarstwiennoj własti).


Zgadnijcie dlaczego usnięto? Copyright. Lenin zmartwychwstał i domagał się praw autorskich Laughing Laughing Laughing

To podkreślenie w punkcie dziewiątym bardzo ważne, gdyż trzeba zobaczyć co się stało po przejęciu władzy przez Stalina. Zaczynając od wymordowania całej leninowskiej opozycji wraz z Trockim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 06 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z bliska nic nie wygląda tak dobrze jak z daleka,nie inaczej jest w tym przypadku.Oczywiście nie chodzi o Konstytucje ZSRR z 1918 - bo nie było czegoś takiego ,chodzi o Konstytucję Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Radzieckiej Republiki
Ja napisał:
To podkreślenie w punkcie dziewiątym bardzo ważne, gdyż trzeba zobaczyć co się stało po przejęciu władzy przez Stalina. Zaczynając od wymordowania całej leninowskiej opozycji wraz z Trockim.

No właśnie ,co się stało ? bo to różnie mówią.Na przykład na religijnym portalu rusprav.org,tytułem wprowadzenia do dokumentalnego filmu o Stalinie ,piszą:
Jakby nie patrzeć Stalin jest jedną z największych postaci historii świata.Jego miejsce w rosyjskiej historii jest tragiczne i pełne sprzeczności.
Z jednej strony ,za udział w straszliwych przestepstwach żydowskich nazistów w Rosji lat 20-stych i początku 30-stych,nie ma dla niego przebaczenia.
Z drugiej strony ,połozył wielkie zasługi w zniszczeniu znacznej części żydowskiej mafii która na terenie ZSRR, w oparciu o Talmud i Szurchan Aruch zamierzała zbudować nową Chazarię
Wojna którą prowadził Stalin przeciw żydowskiemu faszyzmowi w drugiej połowie lat 30-stych XX w jest dla nas bardzo pouczająca.To bezcenne doświadczenie powinno być przykładowo przywrócone w nowej ,odrodzonej Rosyjskiej Rosji ,wyzwolonej z uprzykrzonego żydowskiego jarzma.

http://www.rusprav.org/about_film_1.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 06 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Konstytucję Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Radzieckiej Republiki


Też racja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 06 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHTUUblrAH napisał:

Z drugiej strony ,połozył wielkie zasługi w zniszczeniu znacznej części żydowskiej mafii która na terenie ZSRR, w oparciu o Talmud i Szurchan Aruch zamierzała zbudować nową Chazarię
Wojna którą prowadził Stalin przeciw żydowskiemu faszyzmowi w drugiej połowie lat 30-stych XX w jest dla nas bardzo pouczająca.To bezcenne doświadczenie powinno być przykładowo przywrócone w nowej ,odrodzonej Rosyjskiej Rosji ,wyzwolonej z uprzykrzonego żydowskiego jarzma. [/b]
http://www.rusprav.org/about_film_1.htm


Kto na czyim pasku?
Rosja na żydowskim czy Israel na rosyjskim?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:31, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
Kto na czyim pasku?Rosja na żydowskim czy Israel na rosyjskim?

Cóż to za pytanie ! Wydawałoby się, że zarówno tytuł tematu jak i (mało nie rocznicowa) data ,sprzyja odpowiedzi .
BETAR - NARODOWA GWARDIA BANDYTY JELCYNA

Betar to terrorystyczna organizacja żydowska ,a uwieńczony na fotografii napis na ścianie moskiewskiego domu ,upamiętnia fakt uczestnictwa betarowskich bojówek w mordowaniu (sic!) Rosjan którzy staneli w obronie konstytucji.Jest to w Rosji powszechnie znana tajemnica,zresztą ,zważywszy na to kto miał się stać beneficjentem "nowego" jest to logiczne.
Gdzie,pytam, krytyczne komentarze polskich publicystów ,na temat łamania praw człowieka ? Pokażcie mi choć jeden !
Ekipa która w 1993r przejęła władzę w Rosji zrobiła to łamiac prawo ,depcząc konstytucję ,kładąc trupem (około) 2000 obywateli. I co ? i nic, a nawet więcej - ekip ta miał "w świecie" dobrą prasę.
Waleria Nowodworska narodowości słusznej,ulubiona publicystka portalu salon24, tak pisze o tych wydarzeniach :
"Nasza mniejszosc okazala sie bardziej dzielna od ich wiekszosci i dlatego w rezultacie wygrala. Owczesna wiekszosc, ktora w 1993 r. siedziala cicho, teraz wychodzi z cienia. To ona zaglosowala na Putina w wyborach prezydenckich 2000 r., to ona wybrala kilka miesiecy wczesniej Dume, w ktorej zdecydowana wiekszosc ma lewica. Demokraci zostali pokonani przez demokracje. Decyzja, w ktora strone ma isc Rosja - na Wschod czy na Zachod - podejmowana jest demokratycznie w kazdych wyborach. Na razie opcja prozachodnia zdecydowanie przegrywa."
całość komentarza w opisie filmu

http://www.youtube.com/results?search_qu.....3&aq=f
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście nie zauważyłem nawet, że tam jest rocznicowy Smile

Ciekawe to co umieściłaś/eś AHTUUblrAH. Nic o tym nie wiedziałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8569
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Ciekawe skąd w sercu III Reszy w 1936r byli młodzi żydzi? A ja głupi myślałem że wszyscy wyjechali na wakacje na Madagaskar Laughing
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rzeczywiście nie zauważyłem nawet, że tam jest rocznicowy


temat, nie tam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


konstytucja ZSRR ciekawostka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile