W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Prawdziwy politykier  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (1)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 1807
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:02, 04 Paź '10   Temat postu: Prawdziwy politykier Odpowiedz z cytatem

Patrzcie Panstwo jak to powraca na Polskie salony prawdziwy polytykier...


"Kocham Warszawę i chcę być prezydentem. Mam wizję"


- Kocham Warszawę i chcę być prezydentem. Mam wizję i chce w mieście dużo zmienić. Stolica w wielu obszarach zasługuje na znacznie więcej. Warto zainwestować w Warszawę, bo jaka będzie stolica za 2-3 lata, taka będzie też Polska. Mój program wyzwoliłby pozytywną energię i po pięciu latach moich rządów będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy dumni z Warszawy - zapewniał w Sygnałach Dnia Wojciech Olejniczak.

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej do fotela prezydenta stolicy, uzasadniając swój start w wyborach zaledwie po rocznej obecności w Parlamencie Europejskim podkreślił, że rolą każdego polityka jest dążenie to tego, by sprawdzać się w wyborach i "oferować swoim wyborcom więcej".

Olejniczak dodał, że prowadząc swoją kampanie w Warszawie będzie, podobnie jak lider SLD w trakcie wyborów prezydenckich, odbywał codzienne spotkania z mieszkańcami miasta. - Będę w różnych miejscach rozmawiał z wieloma środowiskami. Inaczej trzeba działać na Pradze, a inaczej na Ursynowie - przekonywał.

- Nie czuję się mniej kompetentny od Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mam więcej pozytywnej energii i staram się być na wszystkich imprezach, które odbywają się w Warszawie. Chodzę na mecze, do teatru, uczestniczę w premierach - wyliczał na antenie Polskiego Radia Wojciech Olejniczak.

Eurodeputowany SLD powiedział również, że co najmniej do roku 2012 Warszawa powinna zrezygnować z odprowadzania tzw. janosikowego, czyli podatku przeznaczonego dla mniej zamożnych miast w Polsce. - Dziś tych pieniędzy miastu brakuje po prostu brakuje - mówił w Sygnałach Dnia.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kocham-wa.....omosc.html


Coz za zelazna argumentacja, porywajaca wizja, prawdziwy maz stanu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:56, 06 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta wypowiedz mi sie podoba :

Cień prezydenckiego grobu
Środa, 05 Maj 2010 19:52

Rozmawiały Agata Nowakowska, Dominika Wielowieyska

Patriotyzm nie polega na tym, żeby ginąć w katastrofie, ale na tym, by mieć sprawne samoloty, żeby były jasne i konsekwentne procedury, zero kozietulszczyzny w transporcie lotniczym. Rozmowa z prof. Tomaszem Nałęczem*

Agata Nowakowska, Dominika Wielowieyska: Podczas żałoby Polacy pokazali, jak ważna jest dla nas prezydentura jako symbol państwa polskiego. Donald Tusk popełnił błąd, mówiąc, że prezydent to przede wszystkim strażnik pałacowego żyrandola...

Prof. Tomasz Nałęcz: Donald Tusk na pewno świetnie zna konstytucyjne kompetencje prezydenta i najzwyczajniej w świecie się zagalopował. To nie jest pilnowanie żyrandola. Istotą urzędu prezydenta jest reprezentowanie majestatu Rzeczypospolitej i majestatu narodu. W takim codziennym jazgocie politycznym tego się nie dostrzega, ale ten jazgot milknie w majestacie śmierci. W państwach o dłuższej tradycji państwowej szacunek dla głowy państwa jest czymś naturalnym. I nie dlatego, że lubimy i popieramy Iksińskiego, ale dlatego, że on ma mandat społeczny i trzeba to respektować, nawet jeśli na niego nie głosowaliśmy. U nas tej tradycji jeszcze nie ma.

Może właśnie zaczęła się tworzyć, pod Pałac przyszli też ludzie, którzy na Lecha Kaczyńskiego nie głosowali.

- Tak, ale my wciąż potrzebujemy czasu, zbyt wiele mieliśmy w historii okresów, gdy władzę w Polsce sprawowali ludzie narzuceni nam przez obce mocarstwa lub system autorytarny. W Polsce prezydenci często wchodzą na pole minowe, czyli w politykę, i te miny wybuchają. Ale tam, gdzie głowa państwa pojawia się jako reprezentant państwa, tam powinien być już tylko szacunek. Ale to musi działać w obie strony: prezydent RP nie może przywiązywać wagi do głupich, prostackich dowcipów np. w zagranicznych niszowych gazetach, bo wplątuje majestat RP w dyskusje niegodne tego majestatu.
Więcej…
http://nalecz.org/www/index.php?limitstart=2
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 06 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goska napisał:
Ta wypowiedz mi sie podoba :

Cień prezydenckiego grobu
Środa, 05 Maj 2010 19:52

Rozmawiały Agata Nowakowska, Dominika Wielowieyska

Patriotyzm nie polega na tym, żeby ginąć w katastrofie, ale na tym, by mieć sprawne samoloty, żeby były jasne i konsekwentne procedury, zero kozietulszczyzny w transporcie lotniczym. Rozmowa z prof. Tomaszem Nałęczem*



Bardzo ciekawy artykul aczkolwiek zmienilbym tytul na:
Jako rzecze Nałęcz o Patriotyźmie...

byloby bardziej 'Patriotyczne' Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Prawdziwy politykier
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile