W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ktoś dyma polskich kierowców   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Odsłon: 4162
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy wozisz w samochodzie medalik, krzyżyk, podobiznę świętego itp.
Tak wożę, to pomaga.
6%
 6%  [ 2 ]
Nie, ale mam poświęcony.
3%
 3%  [ 1 ]
Nie, nie wożę i nie mam poświęconego.
90%
 90%  [ 29 ]
Wszystkich Głosów : 32

Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 19 Wrz '10   Temat postu: Ktoś dyma polskich kierowców Odpowiedz z cytatem

Śmiertelność na polskich drogach, jest jedną z największych w Europie.
A powinno być wręcz odwrotnie.



Proszę o szczere głosowanie w ankiecie ! Smile Tylko nie kłamać !
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiraz




Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 477
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:23, 19 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mając ochrzczony samochód, świętą drogę plus krzyż* dyndający na lusterku..
czy inne takie akcesorium.. mogę zapierdalać Very Happy

Głebokie przeświadczenie o trosce bóstwa opiekuńczego nad kierowcą,
może powodować wzrost niebezpiecznych sytuacji na drodze, a w konsekwencji
wzrost liczby wypadków - także tych ze skutkiem śmiertelnym.
Wszakże kierowca nad którym czuwa św Krzysztof jest zwolniony z odpowiedzialności,
czujności i uważnej jazdy.
Czy ryba na klapie bagażnika ma podobne właściwości?





*)miniatura narzedzia do wykonywania wyroków kary śmierci w wyjątkowo okrutny sposób
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:09, 20 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co Wy sie tak wtracacie w osobiste zycie ludzi i ich upodobania !? Zajmijcie sie bandytami i kibicami, ktorzy niszcza w czasie meczu wszystko dokola. To oni sa niebezpiecznymi fanatykami !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:20, 20 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo takimi co mają ciężkie schorzenia psychologiczne...
prawda GOSIA ? -.-
Jak tam haarp dają Ci spokój ?
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:35, 20 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiraz napisał:



Czy ryba na klapie bagażnika ma podobne właściwości?


znajomy kupił trzy naklejki ryby, obrucił o 180 stopni, oberwał lewą część ogonka, i tym pięknym prostym sposobem otrzymał 666 Wink

proponuję taką naklejkę z tyłu auta:


i wersja z XXI w.

Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1849
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 21 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie w ankiecie jest ok, ale odpowiedzi są durne.

wożę obrazek św. Krzysztofa, ale nie twierdzę że to pomaga.

kiedyś u mojej mamy w aucie zerwał się łańcuszek ze św. Krzysztofem i przyniosła go do domu żeby naprawić ale na drugi dzień nie wzięła go do samochodu i miała czołówkę z polonezem. nic wielkiego jej się nie stało ale oba auta do kasacji. od tamtej pory wożę, a przesądny nie jestem ale ten motyw mnie rozbroił - zbieg okoliczności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:00, 21 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj sasiad i ja mielismy drabiny przy domu.
Sasiad wyniosl drabine do stodoly i tej samej nocy burza spalila mu chalupe. Mojej nic sie nie stalo.
Zbieg okolicznosci?
Teraz nie ruszam drabiny spod domu.

* W noweli Antek lub Janko Muzykant nie pamietam dokladnie ktorej, bo obie pokazywaly zycie na wsi drabina pelnila funkcje piorunochronu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 21 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedzmin napisał:

* W noweli Antek lub Janko Muzykant nie pamietam dokladnie ktorej, bo obie pokazywaly zycie na wsi drabina pelnila funkcje piorunochronu.


Się przyczepie.
Ale wówczas nie mieli metalowych drabin:))
Być może podczas burzy z obfitymi ulewami taka drabina drewniana przesiąknięta na w kros mogła by pełnić role uziemiania ale i to mi się nie chce wierzyć.
A przypomnę, że drewno to izolator. Może chodziło o to by drabinę wystawić nad budynkiem gospodarczym i tam skierować uderzenie jako najwyższego punktu, ale to tez spore straty...

A co do dodatkowego wyposażenia pojazdu to powiem tak:
Dziś wypatrzono tą idee. Kiedyś krzyżyk, czy figurka miała za zadanie przypominać, że jak się będzie za brawurowo jeździć to się skończy też jako krzyżyk czy figurka. A nie na zasadzie magicznej siły. Magiczna siła to efekt lat 90-siątych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:00, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Każdy chłopski dom, szarą słomą pokryty, miał ogródek, a w ogródku śliwki węgierki, z pomiędzy których widać było komin, sadzą uczerniony, i pożarną drabinkę. Drabiny te zaprowadzono od niedawna, a ludzie myśleli, że one lepiej chronić będą chaty od ognia, niż dawniej bocianie gniazda. To też gdy płonął jaki budynek, dziwili się bardzo, ale go nie ratowali.
— Widać, że na tego gospodarza był dopust Boski — mówili między sobą. — Spalił się, choć miał przecie nową drabinę i choć zapłacił śtraf za starą, co to były u niej połamane szczeble.


http://pl.wikisource.org/wiki/Antek

Oni pojecia nie mieli co przewodzi prad a co nie.
A zreszta przy ladunku jaki posiada piorun to wszystko staje sie przewodnikiem.
Izolator to nazwa umowna, bo tak naprawde trzeba by bylo powiedziec przy jakim napieciu. Niby powietrze jest izolatorem, a wiele osob widzialo przeskakujaca iskre Wink
Mysle, ze nikomu nie przyjdzie do glowy wkreta z gumowa (izolator) raczka dotknac przewodu, po ktorym leci kilka, kilkanascie kV.
Taki koniec pradowego offtopa;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:22, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawniej to w zasadzie ludzie nie mieli samochodów.
Pamiętam, że syrenka taty, była naszprycowana świętymi i medalikami obrazkami jak jasna cholera. Niektóre były nawet podświetlane lampką.
Inny temat, że za komuny, kolorowy obrazek a w dodatku śliski był rarytasem z górnej półki i nie za bardzo było ważne, co na tym obrazku jest.
Stąd istnieje do dzisiaj tradycja rozdawania śliskich obrazków podczas kolędy, przez księdza. Dziś, zastanawiamy się po co on to robi. Ale za komuny. Taki obrazek lądował na honorowym miejscu.
Pamiętamy wszyscy lodówki objebane kolorowymi naklejkami. Czy było tam coś ciekawego ? Nie! Po prostu były śliskie i kolorowe.
Dziś każdy woli mieć lodówkę bez kolorowych naklejek. Czasy się zmieniają.

Co do piorunochronu, to w dawnym czasie drabina i tej samej długości specjalny kij z metalowym hakiem na końcu. Był obowiązkowo na każdej chacie.
Po prostu w razie pożaru można było szybko zareagować. A drewniane domy łatwo się paliły, zwłaszcza że debile stawiali podpalone gromnice w oknach. W ogóle do oświetlenia używali świeczek i lamp naftowych.
Stąd mit, że drabina na zewnątrz pełni funkcję piorunochronu. Bo faktycznie pełniła funkcję ochronną, tyle, ze z chronieniem od pioruna nie miała nic wspólnego.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiedzmin




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1035
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 22 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote]rabiny te zaprowadzono od niedawna, a ludzie myśleli, że one lepiej chronić będą chaty od ognia, niż dawniej bocianie gniazda. To też gdy płonął jaki budynek, dziwili się bardzo, ale go nie ratowali.]

Z zalozenia drabina sama w sobie miala chronic przed pozarem, a nie sluzyc jako dzis rozumiamy sprzet p-poz.
Bynajmniej tak pisal B. Prus.
Tu nie chodzilo czy dziala czy nie. Chodzilo o to, zeby wierzyc ze to pomaga.
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:44, 23 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajcie, że nie należy odrzucać tradycji pokoleniowej.. Katolicyzm jest dla mnie pewnego rodzaju tradycją. Lepsza tradycja niż jej brak. Ludzie mało inteligentni potrzebują się czegoś zaczepić, a jeśli wychodzimy z tradycji katolickiej to ten kto jej potrzebuje niech się jej zaczepi.
NAgonka na katolicyzm jest ogromna, tylko zwróćcie uwagę kto najbardziej podprogowo atakuje katolicyzm w Polsce:
- wyborcza
- tvn.. itd..

W boga katolickiego nie wierzę, ale zostałem wychowany w tradycji katolickiej (polskiej), chrzciny, komunia ślub w kościele, i tyle w temacie.
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 23 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:
W boga katolickiego nie wierzę, ale zostałem wychowany w tradycji katolickiej (polskiej), chrzciny, komunia ślub w kościele, i tyle w temacie.

To co piszesz nie trzyma się kupy.
Zgodnie z encyklopedią PWN tradycja to przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kulturowe. Które oczywiście można podtrzymać lub nie, zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Ty robisz to wbrew nim, dlatego jest to nieco komiczne (nie chciałem pisać, że głupie). Gdy ktoś je opłatek, rozmawia z figurką, klęka, bierze chrzest, przysięga na boga i wierzy, że oznacza to coś więcej (zgodnie z religią), to nie widzę sprzeczności w zachowaniu, ale Ty robisz to wszystko, "bo taka tradycja"? Niewierzący praktykujący.

Może to rozmowa na inny temat, ale jest to co najmniej dziwaczne.


Odnośnie amuletów - też mam swoje (niereligijne). Nie są po to, by zmieniać rzeczywistość, lecz by mieć lepsze samopoczucie, pewność siebie, spokój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 23 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genezyp_Kapen napisał:


W boga katolickiego nie wierzę, ale zostałem wychowany w tradycji katolickiej (polskiej), chrzciny, komunia ślub w kościele, i tyle w temacie.


A ja widzisz wręcz odwrotnie...
W Boga wierzę ale w katolików nie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Genezyp_Kapen




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 303
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:49, 01 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja widzisz wręcz odwrotnie...
W Boga wierzę ale w katolików nie:)


I o to chodzi.. Smile

Ciężko jest zrozumieć samego siebie.. a co dopiero być zrozumianym przez innych.
_________________
Genezyp_Kapen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:21, 02 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze nie drabina, tylko gromnica!! Najlepiej w każdym oknie. I to faktycznie w dużym stopniu chroni przed uderzeniem pioruna. Natomiast drabinę to sobie wymyślili pozytywiści żeby mieć powód do swych "pozytywnych" działań na wsi. Choć pewności nie mam, bo na wysokich kominach, które już w XIX były to metalowe drabiny działały właśnie jako odgromnik. Więc mit drabiny może być raczej młodym mitem, a nie "tradycyjnym" Ja osobiście z wiarą w drabinę się nie spotkałem. W przeciwieństwie do wiary w gromnicę. Moja babka zapalała gromnicę nawet jak mieszkała już w bloku. Tak na wszelki wypadek. Choć w bloku to gromnica raczej skuteczna nie będzie.
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:12, 02 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Śmiertelność na polskich drogach, jest jedną z największych w Europie.
A powinno być wręcz odwrotnie.

Nie może być inaczej jeśli obroną tego straszliwego zjawiska jakim jest pijany kierowca,parają się charyzmatyczni duchowni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:16, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W krainie tkwiącej w mrokach średniowiecza nawet pały biorą czynny udział w sekciarskich akcjach marketingowych i zabawiają się w hostessy rozdając ludziom fetysze...

Cytat:
Święty Krzysztof zamiast mandatu - obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy

Książeczki kierowcy i obrazek ze świętym Krzysztofem dostawali zamiast mandatu kierowcy zatrzymywani przez drogówkę na rondzie Dmowskiego. W ten sposób policja uczciła Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Już o godz. 10 na rondzie Dmowskiego zaroiło się od policji, a ruch w centrum nieco zwolnił. Książeczki i obrazki ze świętym policjanci wręczali za drobne wykroczenia, takie jak jazda bez pasów bezpieczeństwa czy rozmowa przez telefon za kierownicą.

Pan Jacek, 50-letni właściciel forda, cieszył się z nietypowego prezentu: - Jestem katolikiem, wożę figurkę św. Krzysztofa i przyda mi się jeszcze obrazek - mówił. Podobały mu się nawet przykazania, które znalazły się w książeczce dla kierowców, m.in. "Nie zabijaj - bądź trzeźwy", "Zapnij pasy - będziesz bezpieczny" i "Szanuj pieszych".

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3507443.html


Fetyszyści religijni mogliby pomyśleć o praktycznym zastosowaniu swoich wisiorków, np:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Polska i Polacy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ktoś dyma polskich kierowców
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile