W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Francja jest w czarnej dupie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 28486
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarondo




Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 1666
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:26, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było retoryczne pytanie.
W Szkocji często praktykują tą procedurę zabezpieczania ziemi. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
King Crimson




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 1978
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciapate nie zeżrą świni bo świnia zżera wszystko jak leci Smile Dlatego też nie lubią świń. Po za tym kwestia relatywnego pokrewieństwa z człowiekiem też ich nieco zraża. Tak swoją drogą to chciałbym mieć taki patent na wszelkie religie to zakopywałbym wszystko wokół jak leci Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
freshman




Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 279
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 02 Cze '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą są tacy debile, co wolą umrzeć niż mieć wszczepioną np. świńską zastawkę serca...

A zakopywanie niestety nie na wszystkie religie działa. Trochę szkoda, ale co zrobić Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 04 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Francuskie władze zakazują reklamowania rynku Forex i opcji binarnych Przez Przemysław Jarząbek - 1 sierpnia 2016

Brokerzy oferujący dźwignię finansową powyżej 1:20 najprawdopodobniej nie będą mieli możliwości reklamowania swoich usług poprzez media cyfrowe i społecznościowe na terenie Francji.



Jak poinformował regulator francuskich rynków finansowych Autorité des Marchés Financiers (AMF), państwo zamierza uniemożliwić reklamowanie produktów z zakresu FX oraz BO na terenie kraju. Taki ruch był już wcześniej spodziewany, jednak teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z rąk odpowiednika polskiego KNFu.

Regulator przedstawił zestaw najnowszych ustaleń odnośnie ustawy, której celem jest ograniczenie promocji spekulacyjnych oraz ryzykownych kontraktów finansowych. Okres konsultacyjny zakończy się 30 września i wtedy poznamy pełną listę produktów spekulacyjnych objętych zakazem.

Maksymalna dźwignia 1:20?

Zmiany prawne obejmą opcje binarne, rynek walutowy oraz kontrakty różnic kursowych (CFD), w przypadku których lewar przekracza granicę 1:20.

W związku z tak drastycznymi zmianami część podmiotów działających we Francji może całkowicie opuścić rynek. Taki krok wykonał już między innymi 24Option.

Skargi klientów narastają od 2011

Produkty spekulacyjne są narażone na wzmożoną krytykę francuskich obywateli od 2011 roku. Od tego czasu agencje regulacyjne chciały dostarczyć zadowalające wszystkich rozwiązanie, jednak do tej pory się to nie udało.

Podmioty legislacyjne postanowiły więc wkroczyć do akcji i zaimplementować nowe zasady, które zmuszą większość podmiotów do całkowitego ograniczenia dotychczasowych działań reklamowych.

Mowa tutaj o wszystkich możliwych rodzajach środków masowego przekazu – telewizji, radiu, reklamach online oraz kampaniach mailowych. Zakaz wejdzie w życie gdy parlament przegłosuje odpowiednie zmiany prawne w zakresie ustaw mówiących o uczciwej konkurencji.
http://comparic.pl/francuskie-wladze-zak.....binarnych/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 05 Sie '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna inicjatywa. Ktoś jednak zaczyna powoli odchodzić od neoliberalnych dogmatów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 04 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Spłonęło kilkadziesiąt motocykli przy jednym z paryskich hoteli [ZDJĘCIA] 04.10.2016




Podczas sobotniej nocy, przy jednym z paryskich hoteli nieustaleni sprawcy podpalili stojące na parkingu motocykle. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Ogień wybuchł około trzeciej w nocy. Spłonął jeden samochód, skuter oraz 52 motocykle. Ponad dwadzieścia wozów strażackich walczyło z opanowaniem ognia ponad godzinę.

Nikt nie został ranny. Nie znane są motywy podpalenia, nie ustalono też kto za nim stoi. Policja bada nagrania z monitoringu.





https://twitter.com/lavieengauche/status.....wsrc%5Etfw



https://twitter.com/pat_valli/status/782.....wsrc%5Etfw




https://twitter.com/Serianox_/status/782.....wsrc%5Etfw

http://wmeritum.pl/splonelo-kilkadziesia.....eli/157121
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FortyNiner




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2131
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:13, 28 Paź '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The United Arab Emirates Fund France's Far-Right National Front

As the French far right desperately tries to find funding for the presidential campaign, secular Muslim states have been tipped as possible options.
France's far-right National Front party led by Marine Le Pen is seeking money from United Arab Emirate sources to fund her current presidential electoral campaign, an in-depth report by French investigative journal Mediapart has revealed.


The investigation was published a day after two French journalists published a book, titled "Nos Tres Chers Emirs" (Our Dearest Emirs), which narrates how Qatar has “bought” the French political elite from the traditional center-right and center-left parties.

As for Le Pen's far-right National Front, its leaders have admitted they are open to funding from the Middle East in light of the 2017 presidential elections.

“We're seeking worldwide (support), everywhere but France, considering that all the banks (in France) have rejected us,” said National Front economic strategist and European Parliament MP Bernard Monot to Mediapart.

Presidential hopeful Marine Le Pen has also justified links to the UAE in the media by denouncing French-Saudi-Qatar ties.


http://www.telesurtv.net/english/news/Th.....-0026.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 22 Lis '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płonące samochody we Francji.

26 cars burned in a rich neighborhood of Paris.
21.11.2016
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:31, 13 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren do kroćset dlaczego marnujesz czas napierdalając bzdury w nieistotnych tematach.
Pojawił się twój kandydat idealny.
"a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? ... Co się stało z tobą, ...?"
Facet m.in. chce 100% podatków od 22 krotności dochodu, popiera Chaveza i Fidela, chce wyjść z NATO i z UE jeśli ta nie przestanie być wg. niego neo-liberalna i uważa za sprzedawczyków Partię Socjalistyczną Francji.
To nie żaden stary nudziarz i sprzedawczyk jak Bernie ani pedał jak Macron.
To jest gość co się kulom nie kłania.



Gość odrobił 7% w sondażach i dają mu już nawet 3 miejsce.
Jednocześnie jak widzisz poniżej mnóstwo wyborców lewej strony jest niezdecydowanych = Hamon, Macron.
Macron traci. Melenchon zyskuje głównie kosztem Hamona.



Nie marnuj zatem czasu tylko napierdalaj memy.
Angielki znasz. Francuski z translatora wykorzystasz.
Nie będę przecież robił sobie kreciej roboty i napierdalał memy jednocześnie za LePen i za Melenchonem {nie jestem debilem}, zwłaszcza że od kilku tygodni napierdalam jak głupi setki memów z LePen i jej córką, i wrzucam u tych tępów żabojadów gdzie się da.
Te "tęczowe" pedały od Macrona w ogóle nie wiedzą co to wojna memów.
Może jacyś miłośnicy Melenchona załapią o co chodzi.
Bo to żadna przyjemność prowadzić wojnę jak nikt nie podejmuje walki. Sad
Do wyborów zostało już kilka dni, więc nie ma co tracić czasu.

KEK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 15 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Azyren do kroćset dlaczego marnujesz czas napierdalając bzdury w nieistotnych tematach.
Pojawił się twój kandydat idealny.
"a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? ... Co się stało z tobą, ...?"


Weź już przestań @El bo mnie zaraz śmiechem zabijesz, takiś dowciapny. Myślałeś może o karierze komika? Nadawał byś się. Wprost nokautujesz ludzi śmiechem, a po tym sarkastyczno-humorystycznym wstępie jaki zapodałeś, to chyba pół godziny się turlałem po podłodze.


Cytat:
Facet m.in. chce 100% podatków


Przecież to jest głupota. To jest de facto konfiskata całego zarobku. Kto wpada na takie chore pomysły?


Cytat:
chce wyjść z NATO i z UE


To jest akurat dobre rozwiązanie, aczkolwiek kłania się tutaj casus Trumpa, czyli dawanie obietnic bez pokrycia których oligarchia polityczna nie zaaprobuje.


Cytat:
Nie marnuj zatem czasu tylko napierdalaj memy.


Przecież napierdalanie memów to właśnie strata czasu, już nie mówiąc o tym że 95% politmemów w Internecie jest na poziomie co głupszego troglodyty, ale cóż, jak produkują je głównie kuce i sebixy.


Cytat:
Nie będę przecież robił sobie kreciej roboty i napierdalał memy jednocześnie za LePen i za Melenchonem {nie jestem debilem}, zwłaszcza że od kilku tygodni napierdalam jak głupi setki memów z LePen i jej córką, i wrzucam u tych tępów żabojadów gdzie się da.
Te "tęczowe" pedały od Macrona w ogóle nie wiedzą co to wojna memów.
Może jacyś miłośnicy Melenchona załapią o co chodzi.
Bo to żadna przyjemność prowadzić wojnę jak nikt nie podejmuje walki.


Ach, do prawdy, fascynujące.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 373
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:16, 15 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
uje walki.

Ach, do prawdy, fascynujące.


Tlumaczyc @Elcomendante podstawy ludzkosci to trudne zadanie...

https://www.youtube.com/watch?v=u6fbLKY6IfI
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElComendante




Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2837
Post zebrał 1.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 15 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Weź już przestań @El bo mnie zaraz śmiechem zabijesz, takiś dowciapny. Myślałeś może o karierze komika?


Po prostu śmiech to zdrowie i do tej zasady się stosuję.
Jako że wychowałem się na Monthy Pythonie, Hotelu Zacisze, itd. to miałem dobre wzorce.
Ponadto humor to doskonałe narzędzie. Jak ktoś ma kołek w dupie i reaguje autorytarnie na humor to od razu można rozpoznać świra vide żydy, katole, islamisty, pedały, feminazistki, itp.

Azyren napisał:
Przecież to jest głupota. To jest de facto konfiskata całego zarobku. Kto wpada na takie chore pomysły?


Zandberg?
A faktycznie on coś przebąkiwał o chyba 90%. Very Happy

Azyren napisał:
aczkolwiek kłania się tutaj casus Trumpa, czyli dawanie obietnic bez pokrycia których oligarchia polityczna nie zaaprobuje.


We Francji jest łatwiej bo mają bardzo odmienny system parlamentarny.

Azyren napisał:
Przecież napierdalanie memów to właśnie strata czasu, już nie mówiąc o tym że 95% politmemów w Internecie jest na poziomie co głupszego troglodyty, ale cóż, jak produkują je głównie kuce i sebixy.


Bo w Polsce się na memach nie znają. Nie ten etap rozwoju.
Nie to co etniczni Kekistani. Cool

Azyren napisał:
Ach, do prawdy, fascynujące.


Bez przesady. Cool

thecombo napisał:
Tlumaczyc @Elcomendante podstawy ludzkosci to trudne zadanie...


Podstawy ludzkości Shocked

Znaczy mówisz o ewolucji, historii homo sapiens, genetyce, psychologii ewolucyjnej, socjologii, itd.
Nie zauważyłem byś kiedykolwiek, cokolwiek w tych tematach tłumaczył, ale zaskocz mnie.

A jeśli coś włoskiego to ja jednak wolę włoskiego Beniniego muzyki, który dziwnym a może nie dziwnym trafem trafił na Eurowizję.
Włosi potwierdzają, że mają zdrowe konotacje do robienia sobie jaj.
Jednak nie ma co się dziwić wszak zrobili komedię o obozie koncentracyjnym. lol:



Harambe Crying or Very sad

KEK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 16 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po prostu śmiech to zdrowie i do tej zasady się stosuję.
Jako że wychowałem się na Monthy Pythonie, Hotelu Zacisze, itd. to miałem dobre wzorce.
Ponadto humor to doskonałe narzędzie


Śmiech to zdrowie, fakt, ale do tego trzeba dobrego humoru, bo od tego lichego to można się tylko raka nabawić Wink


Cytat:
Jak ktoś ma kołek w dupie i reaguje autorytarnie na humor to od razu można rozpoznać świra vide żydy, katole, islamisty, pedały, feminazistki, itp.


A kto tu reaguje autorytarnie na humor? Może admin, tu bym się zgodził ale to już przykład człeka wybitnie zideologizowanego, fanatyka jakich mało.


Cytat:
Zandberg?
A faktycznie on coś przebąkiwał o chyba 90%.


A chuj mnie Zandberg obchodzi? A co powiesz że progresja podatkowa to zły pomysł? Co @El? Ja nie mówię od razu nie wiadomo ile, ale tak jak jest w Skandynawii (25%-65% progresji podatkowej) to by było idealnie. Nie zgodzisz się?


Cytat:
Bo w Polsce się na memach nie znają. Nie ten etap rozwoju.
Nie to co etniczni Kekistani


A w Dixiestanie? Rolling Eyes
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manhattanman




Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 25 Kwi '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od moderatora wara, zwyrolu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:21, 01 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 09 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fetysz Macrona , stare baby . Gość ma 39 lat a posuwa swoją "matkę" ( żona Macrona ma 64 lata ) . Następny prezydent Francji będzie nekrofilem Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:18, 10 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zacznę od molestowania. Mnie bezpośrednio nikt nie molestował. Stanowiłem bowiem do późnych lat obiekt pod względem seksualnym całkowicie abstrakcyjny. Kiedy byłem w podstawówce na przykład, nie chodziłem do fryzjera, a włosy obcinała mi matka, żeby było taniej. W związku z tym wyglądałem zawsze jakbym miał na głowie niemiecki hełm. O szkole średniej szkoda nawet mówić, bo była to szkoła mundurowa, męska i z rozrywek dostępne były tam jedynie wódka i papierosy ekstramocne.

Z opowieści jednak kolegów, a kolegów zawsze miałem doborowych, dowiedziałem się sporo na temat molestowania nieletnich przez kobiety starsze i poważnie doświadczone. Nie są to sprawy łatwe i analizując, nawet powierzchownie, przygody tych, którzy mają za sobą takie niewesołe doświadczenia, stwierdzić muszę, że ciężko zaważyły one na ich losie. Tak, że mowy nie było, aby któryś z nich zrobił coś w rodzaju kariery. Nie chcę się za bardzo wymądrzać, żeby mi ktoś potem nie zarzucił, że zazdroszczę kolegom tego molestowania, kilka słów jednak rzec muszę. Weźmy tego nowego prezydenta Francji. To co się przydarzyło temu panu, jest – mam wrażenie – w sporej części sfingowane. Nawet bowiem w kraju tak wyzwolonym z przesądów jak Francja uwiedzenie piętnastolatka nie skutkuje niczym, a już na pewno nie trwałym związkiem. A i ze skandalami jest różnie. Jeśli jednak coś takiego się dzieje, to znaczy, że obecny pan prezydent został przy swojej małżonce przytrzymany. Sposobów na to przytrzymanie jest sporo i nie ma co ich opisywać. Dlaczego piszę, że nie skutkuje niczym nawet w kraju takim jak Francja? Bo w Polsce, gdzie ciśnienia są o wiele większe także niczym nie skutkuje. Nawet jak ktoś z dorosłych coś takiego zauważy, nie odezwie się słowem, a po samych sprawcach czy też może uczestnikach wydarzenia, trudno się spodziewać, żeby puścili parę z ust. Mam tu na myśli przypadki molestowania chłopców, bo z dziewczynkami jest inaczej.

Jeśli nauczycielka uwodzi ucznia, a uczeń ten ma 15 lat i jest tak zwanym uczciwym i dobrze ułożonym chłopcem, to po czymś takim jest w zasadzie załatwiony. No chyba, że udaje on tylko grzecznego i dobrze ułożonego chłopca, w istocie będąc zdeprawowanym do spodu oszustem, podobnie jak całe jego środowisko. Nawet jednak wtedy mowy nie ma o tym, by zrodził się z tego jakiś związek. Jak człowiek ma 15 lat nie myśli o żadnych związkach. Myśli o lotach w kosmos, bójkach na noże, o zostaniu mistrzem karate, albo o romansie z popularną aktorką. Na pewno nie o tym, żeby ożenić się z nauczycielką starszą odeń o 25 lat. Czasem, jeśli nauczycielka jest o 10 lat starsza, może rzeczywiście dojść do małżeństwa, ale nie w przypadku, kiedy dzieciak ma lat 15. Musi mieć przynajmniej 17 i jakieś doświadczenia za sobą. Pisząc zaś doświadczenia, mam na myśli po prostu wcześniejszą deprawacje.

Jeśli jednak do czegoś takiego dochodzi, a chłopiec ów zaczyna w szybkim tempie awansować w różnych hierarchiach, to znaczy, że ktoś go do tej roli przeznaczył. I nie chodzi tu o żadne spiskowe teorie, ale o starą i dobrze znaną praktykę, w której zmienił się jedynie mechanizm. Zamiast młodzieńca zamykać w jakimś ośrodku, kastrować go tam i uczyć śpiewu oraz wygłaszania heretyckich kazań, jak to miało miejsce w średniowieczu i u początków doby nowożytnej, dodaje mu się opiekunkę, która go uzależnia i pilnuje. On zaś w czasie dorastania pakuje się w takie afery, że cały ten romans i małżeństwo wydaje się przy nich czymś najnaturalniejszym na świecie.

Ktoś może powiedzieć, że mam złudzenia. Prawda zaś jest znacznie gorsza. Nie ma żadnego małżeństwa. Oboje państwo Macron żyją od dawna swoim życiem, ale tak zwane ogólne warunki i sytuacja obyczajowo alkowiana w starej Europie dojrzały do tego, by na stół położyć taką właśnie figurę. W związku z tym odwołano z emerytury tę dziwną kobietę, która dawno temu zniszczyła życie dziecku i zrobiła zeń świra. Jemu zaś powiedziano, że na razie dosyć już dziwek i dragów, bo właśnie przyszła pora, by wypełnił różne zobowiązania i został tym prezydentem. Nie przeczę, ta wersja także jest uprawniona, bo jak wiemy prezydentów, posłów, całe parlamenty, strugać dziś można z kartofli. I nikt z tak zwanych wyborców nic z tym nic nie może zrobić.

Teraz trzeba się zastanowić materializacją czyich marzeń będzie para prezydencka we Francji. Bo co do tego, że ludzie ci są tak dobrani, by inspirować kobiety i mężczyzn nie można mieć wątpliwości. Moim zdaniem będą oni usprawiedliwiać i cieszyć całe to wykolejone społeczeństwo, skupiające się w kręgach władzy nad Sekwaną, ale nie tylko. Wszystkie piony wszystkich światowych korporacji, ze szczególnym wskazaniem na istoty płci obojej przeznaczone już, ze względu na długi staż, do zwolnienia, patrzeć będą ciepło na prezydencką parę i szeptać sobie w duchu – patrzcie im się udało, jacy są szczęśliwi, każdy ma szansę. Choć przecież oczywiste jest, że nie każdy ma i że nie o żadną szansę chodzi.

Dla każdego jest jasne, że Macron to kukła, a jego żona, czy też rzekoma żona to jeden z mechanizmów poruszających kukłą. Pytanie do czego kukła została przeznaczona? Ja jak zwykle mam przypuszczenia najgorsze. To znaczy najgorsze dla Francuzów, bo nie dla nas przecież. Myślę, że on to wreszcie rozmontuje. Po ponad tysiącu lat nieudanych prób, w huku fajerwerków i przy oklaskach Francuzów, ich kraj zostanie unicestwiony. My zaś musimy uważać, żeby ani jednym słowem i ani jednym gestem nie zdradzić, że nas to cokolwiek obchodzi. Niech ich trafi szlag.

https://coryllus.pl/kto-molestowal-profesora-krajskiego/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:52, 14 Wrz '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masowe protesty we Francji. Obywatele nie chcą reformy prawa pracy 12.09.2017 PAP

Emmanuel Macron źródło: ShutterStock

Niemal 200 demonstracji przeszło we wtorek przez francuskie miasta, po raz pierwszy od wyboru w maju Emmanuela Macrona na prezydenta. Protestowano przeciw rządowym zmianom w kodeksie pracy, ograniczającym - według związków zawodowych - prawa pracowników.

Na prowincji w pochodach wzięło udział ponad 100 tys. osób - powiedział Philippe Martinez, sekretarz generalny centrali związkowej CGT, która wraz z mniejszymi centralami Solidaires i FSU oraz studenckim związkiem Unef wzywała do demonstracji.

„To początek, który wygląda na udany” – oświadczył przywódca CGT, rozmawiając po południu z dziennikarzami na placu Bastylii w Paryżu przed wyruszeniem pochodu.

Podstawowe zarzuty związków wobec zmian w kodeksie pracy to nadmierna łatwość zwalniania pracowników, zmniejszenie odszkodowań za bezprawne zwolnienia i ułatwienie zwolnień zbiorowych, a także możliwość pomijania związków zawodowych w negocjacjach między pracodawcami a pracownikami.

Do demonstracji związkowych przyłączyli się właściciele lunaparków i innych ulicznych rozrywek. Protestowali oni przeciw zarządzeniom poprzedniego rządu, nie mającym nic wspólnego z kodeksem pracy. Od rana blokowali ulice i drogi, co spowodowało ogromne korki i zwiększyło bałagan spowodowany częściowym strajkiem kolei i transportu miejskiego.

W Paryżu ok. 24 tys. uczestników niosło transparenty z hasłami przeciw rozporządzeniom rządu „niszczącym prawa nabyte pracowników i rozbijającym kodeks pracy”. Taką frekwencję obserwatorzy protestów uznali za sukces.
>>> Czytaj też: Chmury nad głową Jowisza. Dlaczego Francuzi nie lubią Macrona?

Choć spośród trzech wielkich central związkowych do manifestacji wezwała tylko CGT, wśród maszerujących było wiele proporczyków i oznak innych związków, a na wietrze kołysały się balony central związkowych, które oficjalnie nie brały udziału w pochodzie – Force Ouvriere i CFDT.

Sekretarz generalny CFDT Laurent Berger podkreślił w porannym wywiadzie radiowym, że jego związek, podobnie jak CGT, odrzuca większość zmian zawartych w dekretach reformujących kodeks pracy.

Nawiązując do zeszłotygodniowej wypowiedzi prezydenta Macrona, który stwierdził, że nie cofnie się przed „leniwcami”, „cynikami” i „ekstremą”, sekretarz generalny CGT Philippe Martinez stwierdził, że „tymi słowami Macron obraził Francuzów”.

Na pytanie, dlaczego manifestuje, Marie, trzydziestoletnia pracownica francuskich kolei, odpowiedziała: „To dopiero początek: ludzie są coraz bardziej zgorzkniali, coraz bardziej rozczarowani posunięciami, które biją ich po kieszeni i pomagają wzbogacać się bogatym”.

Około pięćdziesięcioletni nauczyciel Jean-Pierre Tingaud wyraził niepokój z powodu „arogancji prezydenta” i jego „pogardy dla maluczkich”. „Jeśli tak dalej pójdzie – powiedział – za 5 lat wybrany może być kandydat populistyczny, o wiele bardziej ekstremistyczny niż Marine Le Pen”, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, którą Macron pokonał w tegorocznych wyborach.

Ze spokojnymi, pogodnymi szeregami związkowców kontrastowała kilkusetosobowa, zwarta kolumna ubranych na czarno młodych mężczyzn z chustami zasłaniającymi twarze. W niewielkiej odległości od placu Bastylii zaczęli rzucać czym popadło w policjantów, którzy w odpowiedzi użyli granatów z gazem łzawiącym i armatki wodnej.

Nieco dalej szlak pochodu przesłonięty był dymem, spowodowanym, jak się wydaje, przez race chuliganów. Ulica usiana była odpryskami szkła z rozbitych witryn i billboardów. Podejmowane przez siły porządkowe próby wyizolowania awanturników nie były całkiem skuteczne i potyczki trwały na sąsiednich ulicach.
http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk.....pracy.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:44, 20 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
We francuskich supermarketach zabrakło masła 20. 10.2017 PAP

masło źródło: ShutterStock

Wzrost zapotrzebowania na tłuszcz zwierzęcy i coraz większa konsumpcja produktów na bazie masła spowodowały jego brak w niektórych regionach Francji. Masła brakuje przede wszystkim w supermarketach na terenie Bretanii i Normandii.

"Masło wraca do łask" - zauważa tygodnik polityczny "Le Point", przypominając, że przez 30 lat dietetycy nim pogardzali.

Przy pustych półkach z masłem w większości supermarketów w Normandii widnieje informacja: "Ze względu na deficyt francuskiego mleka nasi dostawcy nie są w stanie realizować zamówień na masło".

"Nie ma masła w sklepie od dobrego miesiąca. Możemy znaleźć na półkach masło najdroższych marek, ale nie lokalnych producentów" - powiedziała mieszkanka Bretanii Chantal Christien. "Kuchnia bretońska bez masła jest jak słodycz bez cukru" - dodaje. Lokalne specjały kulinarne, naleśniki bretońskie, a zwłaszcza bretońskie ciasto maślane, jak sama nazwa wskazuje, nie mają racji bytu bez tego produktu.

"+Rehabilitacja+ znaczenia tłuszczów zwierzęcych wywołała zwiększone zapotrzebowanie na masło na całym świecie" - wyjaśnia na łamach gazety Gérard Calbrix, dyrektor ds. ekonomicznych francuskiego stowarzyszenia przetwórstwa mleka.

Zdaniem "Le Point" spadek cen mleka w Europie w związku z jego nadprodukcją dwa lata temu zmusił rolników do zmniejszenia produkcji. To także jeden z powodów obecnego niedoboru mleka. W rezultacie wzrosły ceny. Gazeta zauważa, że tona masła w kwietniu 2016 roku kosztowała 2 500 euro, podczas gdy w tym roku wzrosła do 7 000.

Dyrektor ds. rolnictwa Federacji Handlu i Dystrybucji (FCD) Hugues Beyler uważa, że są to tylko "niedobory jednorazowe, często związane z problemami logistycznymi" i tym, że konsumenci kupują więcej niż zwykle.

W stolicy Francji nie wszyscy mają świadomość, że taki problem istnieje. "Pierwsze słyszę, że brakuje masła" – powiedział PAP Tanguy Lahaye, właściciel sieci piekarni w Paryżu. Wiadomość ta nie była jednak dla niego zaskoczeniem. "Jemy więcej masła. Konsumpcja narodowa wzrosła o 5 proc. w latach 2013 i 2015, o 2,5 proc. na całym świecie" - tłumaczy Lahaye.
http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/.....masla.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 21 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zdaniem "Le Point" spadek cen mleka w Europie w związku z jego nadprodukcją dwa lata temu zmusił rolników do zmniejszenia produkcji.


To tyle w temacie żywności. Sam sobie kopiesz dołki. "Nadprodukcja" to słowo kluczowe, sprawdź w swoich słownikach co oznacza.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:11, 21 Paź '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Cytat:
Zdaniem "Le Point" spadek cen mleka w Europie w związku z jego nadprodukcją dwa lata temu zmusił rolników do zmniejszenia produkcji.


To tyle w temacie żywności. Sam sobie kopiesz dołki. "Nadprodukcja" to słowo kluczowe, sprawdź w swoich słownikach co oznacza.


Piszesz o limity "produkcyjne" na mleko. (Przyp. WZBG: czcionka, kolor dla istotności)
A tu piszą o nadprodukcji.


11.10.2017 11:46 am
de93ial napisał:
Marketingowa ściema.
Limity "produkcyjne" na mleko
(Przyp. WZBG: czcionka, kolor dla istotności) viewpost.php?p=352450


nadprodukcja - produkcja przewyższająca popyt https://sjp.pwn.pl/sjp/nadprodukcja;2485830.html


Dotyczyło rynku WE.
Cytat:
Producenci mogą otrzymać jedną lub dwie kwoty indywidualne: jedną przeznaczoną na dostawy, a drugą – na sprzedaż bezpośrednią.

„dostawa” oznacza wszelkie dostawy mleka, z wyłączeniem przetworów mlecznych, od producenta do podmiotu skupującego, niezależnie od tego, czy transportu dokonuje producent, podmiot skupujący, przedsiębiorstwo poddające takie produkty przetwarzaniu lub obróbce, czy też inny podmiot;

„sprzedaż bezpośrednia” oznacza wszelką sprzedaż lub wszelkie przekazanie mleka przez producenta bezpośrednio konsumentom, a także wszelką sprzedaż lub wszelkie przekazanie przez producenta przetworów mlecznych. Komisja może dostosować definicję „sprzedaży bezpośredniej” – przy uwzględnieniu definicji „dostawy” podanej w lit. f) – zwłaszcza po to, by zagwarantować, że z ustaleń dotyczących kwot nie zostaną wyłączone żadne wprowadzone do obrotu ilości przetworzonego mleka lub innych przetworów mlecznych;

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) nr 1234/2007 z dnia 22 października 2007 r.
ustanawiające wspólną organizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczące niektórych produktów rolnych („rozporządzenie o jednolitej wspólnej organizacji rynku”)
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32007R1234
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:34, 09 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Francuski parlament uchylił immunitet Marine Le Pen 8.11.2017 PAP

Marine Le Pen, wystąpienie z Paryża z 10.04.2017 r. źródło: Bloomberg autor zdjęcia: Marlene Awaad

Francuski parlament uchylił w środę immunitet prawicowej posłance Marine Le Pen w związku z opublikowanymi przez nią w 2015 r. na Twitterze zdjęciami przedstawiającymi brutalne egzekucje zakładników przeprowadzane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Będąca szefową antyunijnej i antyimigracyjnej partii Front Narodowy Marine Le Pen zareagowała na decyzję Zgromadzenia Narodowego publikując uszczypliwy wpis na Twitterze: "Lepiej być dżihadystą wracającym (do Francji) z Syrii niż posłem, który potępia brutalność Państwa Islamskiego; podejmuje się wtedy mniejsze ryzyko prawne".

Wśród zdjęć opublikowanych w grudniu 2015 r. przez Le Pen była fotografia ukazująca egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Po pewnym czasie w związku z wrzawą, jaką obraz wywołał w mediach społecznościowych, oraz ze względu na rodzinę Foleya zdjęcie zostało usunięte. Posłanka twierdziła, że nie wiedziała, kogo przedstawiała fotografia. Na zdjęciach widać było również mężczyznę przejeżdżanego przez czołg oraz zamkniętą w klatce osobę płonącą żywcem.

Zdjęcia były opatrzone podpisem "To jest Daesh!" (Daesh to arabski akronim Państwa Islamskiego).

Zgodnie z francuskim prawodawstwem za rozpowszechnianie obrazów przedstawiających przemoc grozi do trzech lat więzienia i grzywna w wysokości 75 tys. euro.

W czasie gdy Le Pen była eurodeputowaną w Parlamencie Europejskim toczyły się dwie procedury uchylenia jej immunitetu. W jednej sprawie chodziło o zarzut zniesławienia prawicowego mera Nicei Christana Estrosiego, a w drugiej - o zatrudnianie na fikcyjnych etatach w Parlamencie Europejskim ludzi, którzy faktycznie pracowali na rzecz partii, a nie eurodeputowanych.
http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk.....e-pen.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 18 Lis '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czeka nas powrót wojen religijnych? Tak wygląda nowe zderzenie światów we Francji 18.11.2017 MAGAZYN DGP Katarzyna Stańko

Francja źródło: ShutterStock

Jeszcze kilka lat temu problem religii czy laickości państwa praktycznie we Francji nie istniał. Dziś to główne tematy w debacie publicznej.

Konflikt o krzyż w miejscowości Ploërmel w Bretanii, obrona prawa do wolności wypowiedzi przez tygodnik satyryczny „Charlie Hebdo”, prawa kobiet czy spór o Boże Narodzenie – w ostatnim czasie we Francji kwestie światopoglądowe nie schodzą z pierwszych stron gazet.

– Jeszcze 20 lat temu nikt nie widział potrzeby obrony bądź kwestionowania zasady laickości państwa czy zajmowania się religią w debacie publicznej. Ale dziś jest inaczej. Francja poszukuje tożsamości, a politycy nie wiedzą, jak zareagować na narastające w naszym społeczeństwie napięcia na tle religijnym – tłumaczy mi politolog Jérôme Fourquet z instytutu badań opinii publicznej IFOP. I wskazuje choćby prezydenta Emmanuela Macrona, który unika zajęcia jednoznacznie krytycznego stanowiska w sprawie szkół, w których uczniowie oraz rodzice nie życzą sobie nauczania teorii ewolucji.

Nie tylko w Polsce trwa spór o wartości. Także we Francji coraz częściej mówi się o podzielonym społeczeństwie, o plemionach mówiących innymi językami.

Zrozumieć Francję
#PokażSwójKrzyż (#MontreTaCroix) – taką akcją w mediach społecznościowych odpowiedzieli francuscy internauci na decyzję Rady Stanu, najwyższego organu sądownictwa administracyjnego, nakazującą merowi Ploërmel usunięcie krzyża z pomnika papieża Jana Pawła II. Tysiące Francuzów publikowały zdjęcia krzyży w swoich miejscowościach i domach oraz pisały komentarze, będące zarówno wyznaniami wiary, jak i krytyką państwa – z hashtagiem #MontreTaCroix.
W spór o pomnik oraz w akcję zaangażowały się media. Lewicowa „Marianne” pytała: „Dlaczego obrońcy krzyża i Francji chrześcijańskiej nic nie zrozumieli z zasady laickości?”. Konserwatywny dziennik „20 Minutes” pisał, że „krzyże są wszędzie i do tej pory nikomu to nie przeszkadzało”. Prawicowy „Le Figaro” przytoczył wypowiedź biskupa Jeana-Yves'a Le Saux, który uznał decyzję o zdjęciu krzyża, ale pozostawieniu samego pomnika, za wyważoną. To zresztą jeden z nielicznych głosów hierarchów, bo Kościół katolicki we Francji oficjalnie nie zabrał głosu w tej sprawie.

Agencja AFP oraz konserwatywny tygodnik „Le Point” informowały o propozycji rządu w Warszawie, który jest gotów zabrać pomnik do Polski. „Nasz wielki rodak, wielki Europejczyk, jest symbolem zjednoczonej, chrześcijańskiej Europy (...). Dyktat politycznej poprawności terroryzuje codzienne życie Europejczyków” – przytaczano słowa premier Beaty Szydło. A francuska ambasada w Polsce przesłała do mediów komunikat tłumaczący, że „zasada laickości państwa (zapisana w ustawie z 1905 r.) spotyka się niekiedy z niezrozumieniem w innych krajach”.

Na czym polega konflikt? W 2006 r. rada miejska Ploërmel przyjęła w darze od rosyjskiego artysty Zuraba Ceretelego pomnik Jana Pawła II, nad którym umieszczono łuk zwieńczony krzyżem. Federacja Wolnomyślicieli zwróciła się do sądu administracyjnego o nakazanie burmistrzowi usunięcia pomnika z przestrzeni publicznej – i sędzia przychylił się do tego żądania. Ten wyrok został zaskarżony w sądzie apelacyjnym i sprawa ostatecznie trafiła do Rady Stanu, która przyznała rację sądowi pierwszej instancji. Rada orzekła, że krzyż stanowi znak religijny, a zatem jego umieszczenie jest niezgodne z art. 28 ustawy w sprawie rozdziału Kościołów od państwa („Zakazane jest odtąd wznoszenie czy dodawanie jakichkolwiek znaków czy symboli religijnych na monumentach publicznych czy w jakimkolwiek miejscu publicznym, z wyjątkiem budowli przeznaczonych dla celów kultu religijnego, terenów pochówku na obszarze cmentarzy, pomników nagrobnych oraz muzeów i wystaw”). Mer Ploërmel ma pół roku na usunięcie krzyża, ale już zapowiedział, że spróbuje obejść wyrok Rady Stanu – szuka prywatnego inwestora, który przejąłby grunt (parking), na którym stoi pomnik. – Nie chcę wojny religijnej – podkreśla Patrick Le Diffon, dodając, że usunięcie krzyża może spowodować zamieszki.

Po orzeczeniu Rady Stanu konserwatyści uznali, że Francja przestrzega zasady laickości w stosunku do symboli chrześcijańskich, ale jest mniej konsekwentna wobec innych religii. Dlatego Nadine Morano, eurodeputowana opozycyjnych Republikanów, zaproponowała wpisanie chrześcijańskiego dziedzictwa Francji do konstytucji. – Jeśli uznamy, że nasz kraj ma chrześcijańskie korzenie (...), to nadal będziemy respektować laicyzm, dzięki któremu każdy może wyznawać własny kult (...). Ale podkreślimy przez to nasze chrześcijańskie fundamenty – mówiła Morano.

Od razu pojawiły się głosy krytyki ze strony radykalnej lewicy związanej z Francją Niepokorną (Le France Insoumise), dla której szefa Jeana-Luca Mélenchona nawet flaga unijna i jej gwiazdki nawiązują do symboli chrześcijańskich. Jego zdaniem, do czego nawoływał w październiku, powinny one zostać zdjęte z budynków publicznych. Z kolei inni lewicowcy zrównywali w fundamentalizmie Państwo Islamskie i Kościół katolicki. W odpowiedzi konserwatyści też używali porównań do Państwa Islamskiego, tyle że w stosunku do Rady Stanu, nazywając poprawność polityczną – nowym terroryzmem.

Zdaniem Jérôme’a Fourqueta część lewicy, poszukując nowego elektoratu – z powodu kurczenia się klasy robotniczej – kieruje swoją ofertę do środowisk imigranckich i muzułmańskich. Stąd bierze się częściowa rezygnacja z zasady laickości, zgoda na nieuczenie w niektórych szkołach o teorii ewolucji czy przyzwolenie na rozdział płci w miejscach pracy. To dlatego były szef Partii Socjalistycznej Benoit Hamon mętnie tłumaczył podczas wiosennych wyborów, że niewpuszczanie kobiet do pubów i restauracji w podparyskim Saint-Denis i kilku innych miastach (m.in. Lille) nie jest we Francji niczym nowym. Według niego dawna klasa robotnicza też preferowała separację kobiet i mężczyzn w takich miejscach.

Ten spór i debata są interesujące w kontekście deklaracji Francuzów, z których ponad 60 proc. mówi, że nie czuje związku z żadną religią. Większość młodych ani nie jest ochrzczona, ani nie jest częścią żadnej wspólnoty wyznaniowej, a religia jest dla nich zaprzeczeniem zdrowego rozsądku.

„Je suis Charlie Hebdo”

Premier Édouard Philippe został przed kilkoma dniami wezwany przez posłów do przedstawienia informacji w sprawie gróźb, które ponownie są kierowane pod adresem dziennikarzy z satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo”. Kilka lat temu, po opublikowaniu karykatur Mahometa, gmach redakcji podpalono, zaś w 2015 r. islamiści wdarli się do biur gazety i zabili 12 osób.

Tym razem „Charlie Hebdo” zamieścił na okładce karykaturę muzułmańskiego teologa Tariqa Ramadana, który jest oskarżony o zgwałcenie dwóch kobiet we Francji i molestowanie nieletnich w Szwajcarii. Karykatura przedstawia Ramadana z pokaźnych rozmiarów przyrodzeniem, do tego dodano napis, że to szósty filar islamu. Dla muzułmanów pięć oficjalnych filarów religii to wyznanie wiary, modlitwa, jałmużna, post oraz pielgrzymka do Mekki. Premier Philippe potwierdził w parlamencie niezbywalne prawo francuskich mediów do wolności wypowiedzi i satyry jako środka wyrazu. Ale na wszelki wypadek wzmocniono policyjną ochronę redakcji „Charlie Hebdo”.

Brytyjski Uniwersytet Oksfordzki, na którym Ramadan wykładał, ogłosił na początku listopada – po tygodniach milczenia – że za porozumieniem stron teolog przechodzi na urlop. Dlaczego uczelnia tak długo zwlekała z reakcją? Spekuluje się, że ostrożność była podyktowana hojnym darem księżniczki Mozah, jednej z trzech żon emira Kataru, która ufundowała katedrę teologii i przekazuje datki na renowację oksfordzkich budynków. Francuski „Le Monde” uważa, że uniwersytet nie chciał stracić tych pieniędzy. Dziennik przytacza słowa Eugene’a Rogana, dyrektora studiów bliskowschodnich na Oxfordzie, który apeluje o powstrzymanie się od atakowania islamskiego intelektualisty. Także lewicowy dziennik „Liberation” poprosił o zachowanie wstrzemięźliwości w ferowaniu wyroków w sprawie Ramadana do jej ostatecznego rozstrzygnięcia przez sąd.

Znany lewicowy dziennikarz Laurent Joffrin, związany z „Liberation”, ubolewał nad powrotem sporu dwóch nurtów lewicy. Pierwszy z nich uważa, że laicyzacja stygmatyzuje muzułmanów, dlatego trzeba im ustępować. Drugi – że każdy symbol religijny w miejscu publicznym jest naganny. We Francji, konkludował Joffrin, mamy zatem do czynienia ze sporem zwolenników laicyzacji otwartej oraz laicyzacji nieustępliwej.

Tymczasem młodzi francuscy muzułmanie chcą więcej ustępstw ze strony państwa. Według badania IFOP z września tego roku 28 proc. wyznawców islamu określa swoje postawy jako radykalne – chcą m.in. zalegalizowania poligamii i wprowadzenia ustawowej zgody na noszenie burek przez kobiety. W grupie poniżej 25 lat odsetek zwolenników tych rozwiązań wynosi aż 50 proc.

Z tych powodów coraz częściej dochodzi do spięć na tle religijnym i kulturowym w miejscach pracy. Przede wszystkim chodzi o chusty, modlitwy w godzinach pracy, żądanie urlopu na święta religijne oraz odmowę wykonywania poleceń wydawanych przez szefa kobietę. 65 proc. Francuzów badanych przez instytuty Randstad i l’Observatoire du Fait Religieux en Entreprise deklaruje, że regularnie styka się z przejawami religijności w pracy (także chrześcijańskimi krzyżami). 73 proc. deklaruje, że modlitwa jest dopuszczalna jedynie podczas przerw, a 72 proc. jest zadania, że przedsiębiorstwa nie muszą naginać się do potrzeb religijnych pracowników. Ale duże firmy, jak np. koncern energetyczny EDF, już stworzyły wewnętrzne kodeksy zachowań religijnych w miejscu pracy. W zeszłym roku kodeks taki opracowało ministerstwo pracy. Dokument jest zbiorem zaleceń w formie pytań i odpowiedzi, podpowiadających pracownikom i menedżerom rozwiązania w ramach obowiązującego we Francji prawa.

Walka o Boże Narodzenie

Od wielu lat na najbardziej prestiżowej ulicy Paryża, Champs-Élysées, już od listopada przepięknie udekorowanej i oświetlonej, organizowano jarmarki bożonarodzeniowe. Jednak w czerwcu władze stolicy jednogłośnie podjęły decyzję, że w tym roku ich nie będzie. Mer miasta Anne Hidalgo tłumaczyła, że „od teraz należy zagospodarować Champs-Élysées w stosowny i różnorodny kulturowo i estetycznie sposób”.

Decyzja wywołała sprzeciw części paryżan oraz strajk sprzedawców, w który zaangażował się organizator jarmarku na Champs-Élysées Marcel Campion, od tygodni prowadzący publiczny spór z socjalistyczną mer Paryża. Z kolei Christian Lentz, szef związku zawodowego sprzedawców świątecznego jarmarku, zapowiedział, że likwidacja tradycji oznacza mobilizację związkowców i poważne blokady Paryża oraz jego alei handlowych. 6 listopada mieliśmy już przedsmak akcji – dziesiątki ciężarówek blokowały stolicę, poruszając się w ślimaczym tempie po drogach dojazdowych do miasta i autostradach, co w całym regionie Ile de France spowodowało 229 km korków.

Trwają też batalie o dekoracje świąteczne i żłóbki. Niektóre gminy zezwalają na ich umieszczanie (o ile jest to symbol kulturowy, a nie religijny), a inne nie. To samo dotyczy szkół i przedszkoli, gdzie zazwyczaj pojawiają się choinki jako dekoracje, ale wizyta Świętego Mikołaja jest już uznawana za naruszanie zasady laickości. Mikołajowie pojawiają się zatem na prywatnych spotkaniach organizowanych dla dzieci np. przez stowarzyszenia osiedlowe i sąsiedzkie.

Dla francuskich katolików nowym źródłem konfliktu światopoglądowego oraz ogromną traumą stała się śmierć księdza Jacques,a Hamela, proboszcza w Saint-Etienne-du-Rouvray. Został on zamordowany podczas mszy w swoim kościele w lipcu 2016 r. przez dwóch islamistów, mieszkańców tego 30-tysięcznego robotniczego miasteczka.

– Do tej pory chrześcijanie byli prześladowani daleko, teraz męczennikiem za wiarę został ksiądz we Francji, zabity w centrum Europy, we własnym kościele. Inna ideologia zamordowała polskiego księdza, Popiełuszkę, ale ta sama wiara, chrześcijaństwo, cały czas jest na celowniku – mówił arcybiskup Dominique Lebrun, któremu podlega diecezja Saint-Etienne-du-Rouvray, podczas modlitwy przy grobie księdza Jerzego wraz z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

– Dla francuskich katolików zderzenie obrazu młodych chrześcijan, którzy przyjechali do Polski na ŚDM, z naszymi świątyniami nielicznych wiernych w podeszłym wieku oraz zbrodnią popełnioną na księdzu Hamelu przy ołtarzu, było wstrząsem – tłumaczy Jérôme Fourquet. A jego śmierć w powszechnej opinii jest uznawana za wypowiedzenie wojny chrześcijaństwu przez islamistów. – Jacques Hamel dla francuskich katolików, którzy chcą go uczynić świętym, jest jak ksiądz Popiełuszko dla Polaków – uważa Jérôme Fourquet, który badał nastroje francuskich katolików tuż po tym morderstwie oraz w rocznicę jego śmierci, której uroczyste obchody zorganizowała w lipcu administracja prezydenta Macrona.

Do napięć między katolikami a muzułmanami dochodzi najczęściej w małych miasteczkach. W tym tygodniu w podparyskim Clichy muzułmanie modlący się na ulicy i protestujący przeciwko zamknięciu meczetu starli się z katolikami oraz urzędnikami miasta Clichy, którzy demonstrowali z kolei przeciwko publicznym modlitwom, dowodząc, że kłócą się one z ideą państwa laickiego. Związek muzułmanów z Clichy (UAMC) ma zamiar podać do sądu demonstrantów, twierdząc, że byli agresywni. Katolicy dowodzą, że wyznawcy islamu wielokrotnie grozili śmiercią niemuzułmanom zamieszkującym Clichy i wznosili antysemickie okrzyki. Adwokat UMAC oskarża demonstrantów o przynależność do skrajnej prawicy, a mera Clichy Rémiego Muzeau o mowę nienawiści. Ten z kolei twierdzi, że UAMC reprezentujący ok. 5 tys. wiernych odmawia przyjęcia propozycji przeniesienia się do innego meczetu oddalonego o 1,5 km od tego zamkniętego przez władze.

Czy uda się załagodzić narastające spory światopoglądowe? We Francji, jak i w wielu innych krajach, dochodzi do rozmycia tradycyjnej granicy między partiami prawicowymi a lewicowymi. Nad Sekwaną to lewica zaproponowała reformy rynku pracy w duchu liberalnym, a na prezydenta został wybrany człowiek unikający deklaracji w kwestiach światopoglądowych, który chce zmienić państwo w start-up. – Mamy tysiące zradykalizowanych Francuzów, ale też wielu, którzy mimo swojego obcego pochodzenia służą francuskiemu państwu – podkreśla Fourquet. – Być może powinniśmy zmienić model integracji i dopuścić anglosaski, czyli mniej naciskać na monolityczną integrację, która się nie do końca sprawdza zarówno na rynku pracy, jak i w sferze wyznawanych wartości. Zasada „każdy jest u siebie” z poszanowaniem reguł laickiego państwa być może sprawdzi się jako rozwiązanie dla przyszłych pokoleń, o ile do głosu nie dojdą skrajne ruchy społeczne i religijne.
http://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artyk.....ancji.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 01 Paź '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macron zadowolony jakby go przed chwilą w jelito murzyni stuknęli . Ten po lewej jeszcze spodni nie podciągną i koszulki nie założył , a gest który pokazuje świadczy że dupsko pękło ( ten po prawej pokazuje że na dwa baty był jechany ). Macron lekko przygarbiony bo dupa boli Smile .
Murzyn musi go podtrzymywać . Jest jeszcze takie wytłumaczenie że Macron jest pod wpływem lokalnych karaibskich dopalaczy Wink .




Tu Macron ma już miękkie nogi , a murzyn myśli ; ale będzie jebanie . Został uchwycony ten moment kiedy spotkali się wzrokiem , Macron lekko rozchylone usta , już wie co się święci Laughing




White Bitch Smile




Było dobrze , ale murzyn się spocił Very Happy




Moja nowa rodzina Laughing




https://twitter.com/valerieboyer13/status/1046439664171790342/photo/1

https://pl.sputniknews.com/polityka/2018.....mezczyzni/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 15 Mar '19   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jean-Luc Mélenchon: «Macron stał się niebezpieczny». Odpowiedź na europejski list prezydenta Francji
https://strajk.eu/jean-luc-melenchon-mar.....a-francji/
W końcu , odkryli że Makaron jest "niebezpieczny" Laughing



I te jego czułości Smile

Lubię takie starsze panie Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Francja jest w czarnej dupie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile