W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Turcja-ofiara?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Odsłon: 2069
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaliguli




Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 1
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 11 Sie '10   Temat postu: Turcja-ofiara? Odpowiedz z cytatem

Chciałbym przedstawić swoje zdanie na temat tego co sie stało z Turcją przed i po I WŚ.Po pierwsze myśle , że Turcje potraktowano zbyt ostro jeżeli chodzi o 2 wojny bałkańskie.Prawda turcy wsmarowali się w Europe mieczem i prochem lecz pozostawili duzą spuścizne po sobie.To dzięki turkom albańczycy są muzułmanami tak samo bośniacy.Również jest duża mniejszość turecka w Bułgari Macedoni i Tracji.Początkowo po 1 wojnie bałkańskej zabrano jej wszystko co miała w Europie prócz Stambuła z okolicami.Ale nawet grecy wysuwali możliwość zanektowania Stambułu i tylko dzieki interwencji krajów Europy głównie Niemiec i UK (chodziło im o to by zyskać przyjaźń turecka i dobrać sie do ropy w Iraku którą był turecką posiadłością)Po 2 troche odzyskała , ale nie wiele.Owszem za to , że walyczła w I WŚ po "złej" stronie zabrano jej posiadłości na bliskim wschodzie do tego nic nie mam.Ale czy nie powina mieć troche wiecej w Europie?Chodzi głównie o wiekszy kawałek Tracji i może jakeś okregi autonomiczne w miejscach o wiekszości tureckej?I prosze nie wyjeżdżajcie z Niemcami ;D wiem tam tez jest ich sporo ale nie sa zwiazani historycznie z tym regionem...hmmm. dam za argument na korzyść Turcji to , że wiele polaków chće wiecej ziem na wschodzie ponieważ były nasze około 200 coś lat może sie myle (ukażcie mnie;p)Turcy też byli a nawet dłużej .Oczywiście nie chce im oddać Węgier całej Grecji itp. tylko co juz wymieniłem.Jednak teraz to nie możliwe trzeba było by to już wtedy spróbować wdrążyć w życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:50, 13 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję że to żart.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8568
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:00, 13 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O k@#$a

Zmień nick na kebab bo chyba jesteś wielkim fanem.

A myślałeś kiedyś o Kurdach, jednym z największych narodów bez swojego państwa?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wojny i terroryzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Turcja-ofiara?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile