W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Deklaracja Obywateli RP   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 2074
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R4S




Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 524
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 07 Sie '10   Temat postu: Deklaracja Obywateli RP Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Do:
Premier RP
Prezydent RP
00-583 Warszawa,
Al. Ujazdowskie 1/3

00-583 Warszawa,
Al. Ujazdowskie 1/3
kontakt@kprm.gov.pl, listy@prezydent.pl



Państwo nie służy Obywatelom. Politycy zapomnieli, że są na swoich miejscach z naszego wyboru. To groźne. Państwo trzeba
w końcu naprawić.



1. Godzę się na istnienie państwa.

2. Godzę się na finansowanie tego państwa z moich, Podatnika, pieniędzy.

3. Godząc się na to, wyznaczam państwu zadanie: ma mnie chronić przed zewnętrznymi wrogami, a wewnątrz ma tworzyć ramy –
przede wszystkim gospodarcze - dla godnego życia zwykłych obywateli. Gospodarka jest po to, żeby ludzie lepiej żyli.

4. Wymagam od państwa, by liczyło się z moją opinią

5. Wymagamod państwa, by zaprojektowało taki system podejmowania decyzji, który by uwzględniał moją opinię i opinie
innych dorosłych Obywateli – obojga płci na równi.

6. Wymagam od państwa - by uznało istnienie różnych opinii i traktowało je jako równorzędne – wymagające uzgodnienia, a
nie partyjnych przepychanek, zależnych od siły tego, kto się przepycha.

7. Wymagamod państwa - ponieważ rozumiem, że opinie często bywają sprzeczne – by zaprojektowało skuteczny sposób
dochodzenia do uzgadniania rozwiązań, uwzględniających sprzeczne a nawet wykluczające się opinie.

8. Wymagamod państwa, by przestrzegało jasnych i zrozumiałych dla zwykłych obywateli reguł: nie kłam, nie kradnij, nie
marnuj nie swoich pieniędzy, mów i pisz prawo tak, żeby zrozumiał cię zwykły człowiek..



9. Jeśli państwo

- ukrywa przede mną prawdę i dezinformuje mnie - tak jak w sprawie katastrofy smoleńskiej czy w sprawie deficytu
budżetowego;

- uczestniczy w rywalizacji wybranych przez obywateli reprezentantów, zamiast zachęcać do współdziałania i wzajemnego
szacunku ;

- toleruje przekręty i rozkradanie wspólnego majątku;

- nie dba o mnie, tylko tworzy kolejne bariery dla spokojnego rozwoju;

- zamyka oczy na rzeczywiste problemy społeczne;

- podejmuje bez mojej zgody wojny

ja - Obywatel – cofam moją zgodę na istnienie takiego państwa.



10. Cofam także moją zgodę na jego finansowanie.

11. Prawo wymaga ode mnie finansowania Państwa.Będę więc nadal płacić podatki.Jednocześnie jednak, poinformuję Premiera
i Prezydenta, że nie zgadzam się, by moje podatki finansowały państwo, które nie służy Obywatelom.



Mailem prześlę niniejszą deklarację na adres: kontakt@kprm.gov.pl; listy@prezydent.pl

12. Jako Obywatel, oczekuję od Pana Premiera i Pana Prezydenta konkretnej odpowiedzi, opisującej jakie działania
podjęli dla natychmiastowej naprawy wymienionych w pkt. 9 uchybień wobec państwa i jego Obywateli. Plany wieloletnie i
kolejne obietnice nie są odpowiedzią na moje pytania. Jako Suweren, żądam planu konkretnych działań z podaniem terminu
ich realizacji.



Niżej podpisany/a:
Anna Mieszczanek
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
11-041 Olsztyn
kontakt@blogmedia24.pl


http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5609

Mocne!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:45, 08 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że niektórzy prości ludzie mają czasem silną potrzebę zamanifestowania swoich frustracji itd. Kiedy czytam takie rzeczy, przymykam oko na ich brak wiedzy objawiający się niezrozumieniem używanych pojęć, przymykam też oko na słaby poziom posługiwania się językiem polskim. Cieszy mnie, że taka osoba próbuje wyrazić swoje zdanie, przykuć uwagę do jakiegoś problemu - tak, jak umie, nawet jeśli nie wie nic o funkcjonowaniu państwa, nie potrafi poprawnie nazwać adresatów własnej petycji i nie potrafi złożyć kilku zdań bez błędu składniowego.

Co jednak może tłumaczyć rzucającą się w oczy niechlujność cytowanego tutaj tekstu, co to kurwa jest "wymagamod"? Czy wysyłając petycję do Prezydenta i Premiera nie można choć raz przeczytać tego, co się napisało i poprawić spacje i entery?

Mam nadzieję, że adresaci petycji wezmą ją sobie do serca, co może stać się z naszym państwem jeżeli reformy szkolnictwa dalej będą sukcesywnie obniżać poziom w szkołach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Ulicki-Rek




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 9351
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 08 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lestar
Przyzwyczailes sie do tego ,ze kupujesz w sklepach slicznie opakowane gowno i stad twoja reakcja.
"GW" staje sie nalogiem...
Tym razem masz dobry towar zawiniety w szary papier i co z tego?

Co dla ciebie wazniejsze?Opakowanie czy tresc?

Bo na razie mowiles duzo na temat opakowania wiec domyslam sie ,ze reszta jest dla ciebie mniej wazna a to tez o czyms swiadczy,nieprawdaz Very Happy
Jerzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lestar




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 557
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 09 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiedziałem się na temat treści - wyładowanie czyiś frustracji, bez większej wartości merytorycznej. Plus odrobina bełkotu.


Moje przyzwyczajenie do ładnej formy właśnie wzięło się z odstawienia mediów i czytania wielu opracowań naukowych, z dziedziny, w której pisane są wyjątkowo precyzyjnym językiem.

Poziom językowy prasy brukowej oceniam jako mizerny, ostatnio jak wpadła mi w ręce GW, to w nagłówku artu z pierwszej strony był błąd składniowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 10 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że autorzy listu chyba zapomnieli, kto tutaj dyktuje warunki ! Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Deklaracja Obywateli RP
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile