W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zmiana czasu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1536
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alex2007




Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 30
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 18:30, 26 Gru '07   Temat postu: Zmiana czasu Odpowiedz z cytatem

Temat już trochę nieświeży, ale może ktoś ze światłych uczestników tego forum mi wyjaśni, po kiego grzyba zmieniamy czas dwa razy w ciągu roku?
Proszę o konkretne wyliczenia, ile energii się oszczędzi.
Swoją drogą, w którejś z książek Suworowa przeczytałem taki zdanie:"Jeżeli chcesz zniewolić ludzi, każ im wykonywać jakąś idiotyczną czynność, tłumacząc jednocześnie, że tak trzeba..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 21:23, 26 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konkretne wyliczenia? Smile nie wiem moze gdy skontaktujesz sie z nimi http://www.ien.com.pl/ to sie dowiesz, zmiane czasu stosuje sie juz od 1916 tzn ze jest ona skuteczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alex2007




Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 30
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 21:41, 26 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na co jest skuteczna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 22:07, 26 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiana czasu to jest ...
A zresztą, człowieku nie masz internetu ? to jak udzielasz się na forum Razz
http://www.zmiana-czasu.arnika.waw.pl/

Wiem, że szatan stworzył google ale wykorzystaj czasem szatana Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
albercik




Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 405
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 22:16, 26 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to dzis zbyteczne. <Wyedytowano> (pomyliłem sie z czyms Wink )
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 22:57, 26 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zmiana zmiany czasu też jest zbyteczna, nic nie wniesie nic nie zabierze. Od tak jest i już.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 00:37, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie mogę zrozumieć sensu tych zmian czasu. O ile dobrze pamiętam, przez jakiś okres, w dekadzie gierkowskiej, nie było zmiany czasu i nic się z tego powodu nie stało.

Dla kogo miałaby być korzystna ta zmiana - nie bardzo rozumiem. Weźmy pod uwagę prosty przykład:

mamy czas zimowy i dochodzimy do okresu przesilenia wiosennego, kiedy to wstając rano do pracy mamy już jasny dzień. Ale przychodzi zrównanie dnia z nocą i wraz z nim zmiana czasu. Z jednej strony mamy dłużej wieczorem jasno, ale wstając rano do pracy musimy świecić światło - czyli bilans na zero. Ten stan trwa tak ze cztery tygodnie, a póżniej to i tak nie ma znaczenia, gdyż wschód słońca następuje ok. 5.00 rano.

Pytam, po co komu jest potrzebne, aby w okresie obowiązywania czasu letniego było jasno do godz. 21.00 - czy nie wystarczyłoby do 20.00? Taki stan nie jest potrzebny ani pracownikom najemnym, ani rolnikom, którzy i tak żyją porami dnia, a nie godzinami. Ewentualnie mógłby być korzystny dla tzw. chłopo-robotników czy działkowców, ale czy interes tylko tych grup uzasadnia całe to zamieszanie spowodowane zmianą czasu?

Natomiast co do zmiany czasu z letniego na zimowy, od kilku lat dokonuje się tego w ok. miesiąc po jesiennym zrównaniu dnia z nocą i jest to tym bardzie bezsensowne. W tym bowiem okresie dzień jest już tak krótki, że wychodzi się rano do pracy jak jest ciemno i jak wraca się do domu też jest ciemno. Jaka tu oszczędność i na czym? Przecież nie da się oszukać natury. Natomiast najwięksi odbiorcy energii elektrycznej to zakłady przemysłowe pracujące w ruchu ciągłym całą dobę i w ich przypadku ta zabawa z przesuwaniem wskazówek zegarów nie ma żadnego znaczenia.

Chciałbym od razu uprzedzić moich adwersarzy, że nie dopatruję się w tej zmianie czasu żadnych spisków, tylko zwykłej głupoty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 01:01, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie masz chyba racji: tzn:
- jak mamy zmiane na letni: rano było jasno przed zmianą i będzie po zmianie.
- jak mamy zmianę na zimowy: rano przed zmianą było ciemno, po zmianie jasno.
to łatwo sprawdzić trzeba tylko poszukać o której wstaję słońce .... można też poczekać na zmianę czasu. Wink
tak czy inaczej mnie to specjalnie różnicy nie robi ... co do oszczędności energii to teraz pewnie też nie ma to większego znaczenia, ale może dla innych ludzi jest to wygodne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 04:13, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Leszek Miller, jako Prezes Rady Ministrów, opierając się na art. 3 ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2004 r. Nr 16, poz144), 15 marca 2004 r. wydał Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2004-2008.

Dodam, że Rozporządzenie weszło w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Stosując się do Rozporządzenia posunęliśmy dzisiaj zegarki o godzinę do przodu.

Czytając Rozporządzenie dowiadujemy się, że wprowadzony dzisiaj czas letni środkowoeuropejski zostanie odwołany dnia 28 października 2007 roku. 30 marca 2008 roku ponownie zostanie wprowadzony czas letni środkowoeuropejski, który zostanie odwołany 26 października tegoż roku.

Leszek Miller zadbał też o to, żebyśmy wiedzieli jak należy oznaczać czas od godziny 2 minut 00 do godziny 3 minut 00 czasu środkowoeuropejskiego (chodzi o tę godzinę, którą Leszek Miller dodał na jesieni, bo na jesieni - w tym roku zdarzy się to 28 października - najpierw będzie godzina 2 minut 00, później godzina 2 minut 15, 24, 48, itd. aż dojdziemy do godziny 3 minut 00, po czym znowu będzie godzina 2 minut 00). Otóż czas ten należy oznaczać dodatkową literą "a" (godzina 2a minut 01 do godziny 3a minut 00, po czym nastąpi godzina 3 minut 01 czasu środkowoeuropejskiego).

Leszek Miller w kwestii czasu miał szerokie prerogatywy, co pokazuje Art. 3. wspomnianej Ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej:

"Prezes Rady Ministrów wprowadza i odwołuje czas letni środkowoeuropejski, w drodze rozporządzenia, ustalając na okres co najmniej jednego roku kalendarzowego dokładne daty, od których następuje wprowadzenie lub odwołanie czasu letniego, uwzględniając istniejące standardy międzynarodowe w tym zakresie."

Istotne jest przede wszystkim to, że Prezes Rady Ministrów wprowadza i odwołuje czas, aczkolwiek tylko letni środkowoeuropejski.

Ciekawą kwestią jest to, kto jest uprawniony do utrzymywania czasu urzędowego, a także uniwersalnego czasu koordynowanego UTC(PL) oraz do rozpowszechniania sygnałów tych czasów. Okazuje się, że do wymienionych czynności uprawniony jest Prezes Głównego Urzędu Miar (Art. 4. 1. Ustawy z dnia 10 grudnia 2003 r.
o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej).


Wprowadzenie czasu letniego środkowoeuropejskiego skutkuje tym, że ludzkość Europy oszczędza pieniądze. Ludzkość Europy, gdyż czas letni wprowadza się nie tylko w Polsce, ale i w pozostałych państwach europejskich (zdaje się, że z wyjątkiem Islandii), co jest porządnie uregulowane Dyrektywą 2000/84/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 19 stycznia 2001 r. w sprawie ustaleń dotyczących czasu letniego.

Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej pisząc Dyrektywę uwzględniły Traktat ustanawiający Wspólnote Europejską, a w szczególności jego art. 95. Uwzględniły też wniosek Komisji (Dz.U. C 337 z 28.11.2000, str. 136.) oraz opinię Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (Opinia wydana dnia 29 listopada 2000 r.).

Społeczeństwo od lat nie przeżywa większych emocji związanych z wprowadzaniem i odwoływaniem czasu letniego środkowoeuropejskiego. Co prawda fundamentaliści utrzymują, że o pomstę do nieba woła fakt, iż rząd, w tym wypadku reprezentowany przez Leszka Millera, dekretuje nawet to, kiedy jest, dajmy na to, południe, ale ludzie rozumni argumentują, że nie ma powodów do niepokoju, albowiem rząd nie dekretuje tego, kiedy jest południe, tylko to, kiedy jest, jak to mówią, godzina dwunasta. Owszem, zdarza się i to nawet często, że godzina dwunasta występuje wtedy, kiedy jest południe, ale jest to czysta koincydencja.


http://tekstowisko.salon24.pl/9358,index.html


Cytat:
Korzyści i wady stosowania czasu letniego [edytuj]

Stosowanie systemu zmiany czasu ma znaczenie na średnich i dużych szerokościach geograficznych, gdzie różnice w długości dnia między latem a zimą są duże.

Wielu jest przeciwników i wielu zwolenników przesuwania wskazówek zegara w przód wiosną i w tył jesienią. Główną zaletą jest oszczędność energii zużywanej na oświetlenie. Czas letni "sprawia", że słońce wstaje godzinę później. Jeśli dzień trwa 12 godzin (a jasno jest na godzinę przed i po zachodzie słońca), to przy czasie geograficznym będą to godziny 5 - 19, natomiast w czasie letnim 6 - 20. Ponieważ niewiele osób wstaje przed 6 i idzie spać o 19, pojawiają się oszczędności na oświetleniu. Kolejną zaletą jest zwiększone bezpieczeństwo na drodze. Poruszanie się samochodem jest bezpieczniejsze, kiedy jest jasno.

Oszczędności te pomniejszają się podczas 4 najciemniejszych miesięcy w roku: listopada, grudnia, stycznia i lutego; później się włącza światło wieczorem, ale za to wcześniej rano. Dlatego zimą wraca się do czasu podstawowego - w Polsce czasu środkowoeuropejskiego.

Dla ludzi o ustabilizowanym trybie życia zmiana czasu jest niekorzystna i potrzebują oni nawet kilku dni, by dostosować swój zegar biologiczny do nowych warunków - analogicznie jak przy podróżach między strefami czasowymi, choć w mniejszym zakresie.

Przeprowadzana dwa razy w roku operacja zmiany czasu jest kosztowna i skomplikowana np. w kolejach - pociągi nocne, które są w trasie od godziny 2. nad ranem muszą stanąć na 60 minut, aby jechać dalej zgodnie z rozkładem jazdy. Przestawienie się z czasu letniego na zwykły sprawia problemy także w systemach informatycznych.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Zmiana_czasu



mysle ze nie ma sensu o tym rozmawiac bez osoby z praktyczna wiedza, czyt. pracujacej w energetyce a jak narazie powyzsze wyciagi ze stron powinny wytlumaczyc sprawe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 04:47, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam się cofnąć do podstawówki.. tam takie rzeczy byly tlumaczone... (kolejny dowod na martwice mozgu na tym forum)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ocochodzi




Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 369
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 04:58, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:
polecam się cofnąć do podstawówki.. tam takie rzeczy byly tlumaczone... (kolejny dowod na martwice mozgu na tym forum)



oswiec nas o Panie Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adun




Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 665
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 07:13, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
oswiec nas o Panie Cool


mow mi Adun... moze chodzi o to, zeby we wiekszym stopniu korzystac z dnia??
odpowiedz banalna, ale taka ma wlasnie byc... mysle ze nie nalezy szukac spisku we wszystkim dookola
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 07:44, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem zmiana czasu to jest głupota. Co z tego, że jakiś geniusz matematyczny udowadnił, że to daje oszczędności. Tak się składa, że jeszcze większe oszczędności dało by jak by ludzie nic nie jedli tylko pracowali i płacili podatki, a jeszcze lepiej by było jak by zasuwali od świtu do zmierzchu.
Pracuje się poto, żeby żyć a nie na odwrót i gość który wymyslił tę zmianę czasu sam chyba nigdy nie pracował, tylko mu się nudziło. Jeżeli zimą eneria więcej kosztuje to nic prostszego, wystarczy skrócić dzień pracy do 6h na przykład bo tego wymaga natura. W zimę potrzebujemy więcej snu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alex2007




Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 30
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 09:43, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Adun, zanim zaczniesz cofać innych do podstawówki, sprawdź lepiej swoją ortografię w poście. Czy jeżeli nie masz żadnych racjonalnych argumentów to stać Ciebie tylko na obelgi?
Na martwicę mózgu nie cierpię, po prostu myślę i zastanawiam się nad różnymi rzeczami. Na przyszłość, jeżeli nie masz nic do powiedzenia, lepiej się nie odzywaj. Nie wietrzę tutaj kolejnego spisku, po prostu byłem ciekawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grand




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 141
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 11:21, 27 Gru '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adun napisał:
moze chodzi o to, zeby we wiekszym stopniu korzystac z dnia??
odpowiedz banalna, ale taka ma wlasnie byc... mysle ze nie nalezy szukac spisku we wszystkim dookola


no tak.. tylko, że na przykład mnie to tylko skraca dzień - bo wstaje zdecydowanie po wschodzie niezaleznie czy przed cz po zmianie czasu na zimowy - zreszta teraz coraz wiecej pracodawcow zaczyna dzien pracy od 9 a konczy na 17, troche inaczej niz na poczatku XX wieku.

ale jakbysmy z tego chcieli zrobic teorie spiskowa to mozna ja takze latwo wyjasnic: chodzi o to, żeby ludzie mieli mniej słońca, zapadali w depresje, byli apatyczni i nie buntowali sie przed NWO. ..... co bylo do udowodnienia! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0 sat

PostWysłany: 14:43, 09 Lut '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie będzie już zmiany czasu? Parlament Europejski chce modyfikacji przepisów 8.02.2018 PAP

Zegar na stacji kolejowej źródło: ShutterStock

PE przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa do przeprowadzenia dogłębnej oceny zmiany czasu, dokonywanej dwa razy do roku i jeśli to konieczne, do zmiany przepisów.

"Po raz pierwszy Parlament Europejski głosuje rezolucję, wzywającą do skończenia ze zmianami czasu. (...) W krajach członkowskich jest wiele inicjatyw apelujących o skończenie z tym procederem" - mówił na konferencji prasowej poprzedzającej głosowanie w Strasburgu europoseł Pavel Svoboda (EPL). Kieruje on ponadpartyjną grupą roboczą ds. zniesienia zmiany czasu w PE, do której należy ponad 80 osób.

O ustaleniach dotyczących czasu letniego mówi unijna dyrektywa z 2001 r., która harmonizuje datę i czas jego wprowadzenia we wszystkich państwach członkowskich. Uzasadnieniem jest sprawne funkcjonowanie nie tylko transportu i komunikacji, ale również innych sektorów przemysłu, które wymagają stałego, długookresowego planowania.

Obecnie godzinę zmienia się w ostatni weekend marca i października. Do PE trafiają setki petycji niezadowolonych z tego stanu rzeczy obywateli. KE wiele razy odpowiadała na pytania w tej sprawie, za każdym razem jednak odmawiając zajęcia się nią dogłębnie.

Europosłowie zwrócili uwagę, że choć badania nie dały jednoznacznych wyników, wskazują jednak na negatywne skutki tej praktyki dla ludzkiego zdrowia. Dlatego wezwali Komisję Europejską do przeprowadzenia dogłębnych badań nad dyrektywą w sprawie ustaleń dotyczących czasu letniego i jeśli to okaże się konieczne, do przygotowania propozycji jej zmiany.

"Wiele parlamentów narodowych zajmuje się tą sprawą i czeka na nas, żebyśmy na poziomie UE w ramach swoich kompetencji dokonali rozstrzygnięcia" - mówił Svoboda.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich, z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku ze zmiany czasu zrezygnowała Rosja.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-49 i 1957-64; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w czwartek na sesji plenarnej PE w Strasburgu.

W kraju kwestią zmiany czasu zajmował się z inicjatywy PSL Sejm. Ze względu na regulacje unijne sprawa została jednak zatrzymana.
http://forsal.pl/gospodarka/prawo/artyku.....pisow.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zmiana czasu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile