W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Trehlebow - wezwanie do przebudzenia na Wschodzie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
28 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 61544
Strona:  «   1, 2, 3, ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 17 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ina_majo




Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 221
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 18 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziemne biblioteki - to kolejny motyw zbiezny z pogladami Icke'a. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:21, 18 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




pozdrowienia ina_majo
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 22 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 24 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@easy russian,jak ty się nie wstydzisz opowiadać dzieciom o takich świństwach ! Jakieś orgazmy,wytryski -tfu ! a przecież mogę cię zapewnić że moralność to nie pusty dźwięk Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:37, 25 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AHTUUblrAH napisał:
@easy russian,jak ty się nie wstydzisz opowiadać dzieciom o takich świństwach ! Jakieś orgazmy,wytryski -tfu ! a przecież mogę cię zapewnić że moralność to nie pusty dźwięk Laughing

tekst do skeczu
Cytat:
Słuchaj dziadek.Poradź mi,wszyscy mówią że ty jesteś najmądrzejszym czowiekiem na świecie ,prawda?
Możesz mi poradzić ?
Oczywiście ! tylko mów głośniej.
Taki problem że ja się zakochałem w dwu dziewczynach.
Ilu ?
Dwóch..naraz ...ja
I spotykasz się z dwoma ?
Tak.
Ajajaj ,to niedobrze ! Ty wiesz że ja przeżyłem dużo lat i dlatego mogę ci powiedziec że moralność to nie pusty dźwięk !
Dlatego radze się właśnie ciebie.Kogo mam wybrać ? nie wiem .Rozumiesz?
Och! Opisz mi obydwie.
Jedna brunetka,ona jest bardzo mądra.A druga blondynka .
Kto ?
Blon-dyn-ka !!! Ona jest ......no....z jej mózgiem też jest w porządku.W porządku jak na blondynkę.Tak oto.Więc jak mi radzisz ?
Wiesz że to jeden z najważniejszych wyborów w twoim życiu.Trzeba pomyśleć.
WIęc pomyśl !
Ja już przemyślałem.Żeń się z brunetką .
Z brunetką ?
Tak.
Dobrze.Jak powiedziałeś tak zrobię.A dlaczego z brunetką ?
Ja pomyślałem tak:tobie wszystko jedno więc żeń się z brunetką.A mnie zapoznaj z blondynką.Mnie podobają się blondynki.Och jak one mi sie podobają !..... Kiedyś z jedną blondynką,och cóż to była za blondynka!!!! to było coś !!!!


_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stefani




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 315
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:48, 27 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim jest ten człowiek, czym zajmował się wcześniej? Coś wiadomo na ten temat jego przeszłości?

W gruncie rzeczy sam niczego oryginalnego nie wymyślił. Przekazuje to co zawsze było w prawie każdej tradycji wschodniej (hinduizm i pokrewne) plus jakieś ruskie mądrości ludowe przeplatane z 2012 rokiem, Nibiru, "nieludźmi-żydami" (coś w rodzaju reptilian), słowiańską "najświętszą panienką", obowiązkiem mnożenia się (w zakresie 9-16 dzieci na rodzinę) itd. Oczywiście ze względu na wybiórczość tłumaczeń tych filmików zakładam, że jeszcze może nie odebrałam tych wszystkich wspaniałych prawd, które ma do przekazania światu, także wstrzymam się z ostatecznym podsumowaniem.
_________________
Cenzura, Dezinformacja, Agentura na forach
viewtopic.php?t=7581&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 27 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://translate.google.pl/translate?js=.....&tl=pl
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:22, 27 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:
czym zajmował się wcześniej?

Można powiedzieć sportowcem a ściślej - himalaistą.
stefani napisał:
Przekazuje to co zawsze było w prawie każdej tradycji wschodniej (hinduizm i pokrewne) plus jakieś ruskie mądrości ludowe

Słowo "plus" jest nieuzasadnione jako że ruska kultura jest elementem kultury wschodu.(wstydź się @stefani ; wypadałoby mieć wiedze o kwestach tak elementarnych )
stefani napisał:
przeplatane z Nibiru, "nieludźmi" (coś w rodzaju reptilian)

To nie "przeplatanie" a konsekwencja istnienia w rosyjskim KK artykułu 282 Laughing Rozumiesz ? Dla uniknięcia prawnych konsewencji unika się w publicznych wystąpieniach pewnego słowa zastępując je innym ; "nieludzie" "stwory" itp.
stefani napisał:
jeszcze może nie odebrałam tych wszystkich wspaniałych prawd, które ma do przekazania światu

Prawdopodobnie nie doczekasz się tego z przyczyn o których była mowa powyżej.To co mówi Trechlebow jest silnie osadzone w ruskiej przestrzeni kulturowo-cywilizacyjnej i z tego prostego powodu przyswajalne jest przez ludzi pochodzących z tego właśnie obszaru.Mówiąc wprost :Trechlebow nie mówi do Świata ,mówi do Ruskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 29 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest to ze zjazdu gdzie występował również Trehlebov - ale tym razem to nie on. Przesłanie jednak Słowiańskie i wschodnie więc nie odbiegam od tematu. Natchnęła mnie do tłumaczenia tego fragmentu lektura wieku tematów na rozmaitych forach:

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:11, 29 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefani napisał:

W gruncie rzeczy sam niczego oryginalnego nie wymyślił. Przekazuje to co zawsze było ...


Ha, rzeczywiście to jest mocny argument. Nie bądź mądry, bądź oryginalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 01 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie zaglądałem do działu "podania "- jest tam taki tekst z zastrzeżeniem,że w razie odrzucenia ( odrzucono podanie ) inny użytkownik może opublikować treść z podaniem nazwiska autora

Cytat:
Trehlebov
Treść podania: Trehlebov i jego nauka nie są dla wszystkich.Talmud jest dla żydów napisany,koran dla muzułamów itd. Mnie Trehlebov poraził swoją nauką w gruncie jest ona tak oczywista że sam sobie dziwię się że tego nie zauważałem.
Podpis: Ryszard Szafraniec

_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:28, 03 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden ze znajomych zza wschodniej granic zwrócił mi uwagę na "tradycyjny " zwyczaj pozdrawiania się . U nas jest to "szczęśliwego Nowego Roku " , Ruscy pozdrawiają się obecnie : " z nowym Godom !" ( God -rok po rosyjsku ....ale i Bóg po angielsku , p niemiecku Gott ) . Nie wiem jak ugryźć ten temat i które słowo było pierwsze - czy ruski "god" na określenie roku a potem angielski dlaczegoś przyswoił je sobie jako pojęcie Boga ? Jeśli przyjąć tok rozumowania Trehlebova (czyli tak naprawdę Wed ) to taka kolejność właśnie miała miejsce.
Idźmy dalej - Słowianie obchodzili "Nowoletje " - obchodzili je najprawdopodobniej około 23-24 grudnia (choć wielu twierdzi,że raczej rozpoczęciem roku była wiosna -marzec, zima to pełny marazm i odpoczynek) , obchodzili z wiadomych przyczyn - kolejna naturalna data przełomu -najkrótszy dzień, najdłuższa noc . Z pewnością było to ważne święto ( choć najważniejsze jest w czerwcu ) . Co robią z tego "chrystusowcy " ( czyli raczej sekta utworzona przez św. Pawła i łamiąca podstawowe nakazy Jezusa ) ? Ano - jak wiadomo "wprasowują " w oczywiste święta Słowiańskie swoje własne . Dlaczego obchodzimy akurat "nowy rok " 1 stycznia ? Czy jest na to jakieś logiczne uzasadnienie ? Ciężko znaleźć .
Chyba .... że przyjąć taką oto interpretację : " z nowym Godom !!!" - czyli święto chwalące "nowego Boga ". Skoro Jezus i zwyczaje Żydowskie to - głoszą,że Jezus narodził się w Betlejem i tak dalej , narodził się 23 grudnia . Żydzi obrzezywali swoje niemowlęta ściśle 8 dnia . Dodajemy . Otrzymujemy datę współczesnego "święta ". Wychodzi na,że świętujemy obrzezanie żydowskiego "nowego Boga ". Co wy na to ?
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:33, 06 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
Co wy na to ?

Jest mi tak przykro,tak bardzo przykro - że nie wiem jak to wyrazić ,ale niestety muszę powiedzieć ci prawdę.
Nauki Trechlebowa nie dla ciebie ,oczywiście możesz się nimi fascynować ,delektować , ale przenigdy nie powinieneś ulegać złudzeniu że jest to wartość którą możesz przyswoić ,uczynić swoją.
Nie możesz bo pochodzisz z innej a nawet przeciwstawnej przestrzeni cywilizacyjnej.A przynależność do takiej czy innej cywilizacji to nie kwesta intelektualnych,estetycznych,kulturowych ,strategicznych ,itp wyborów.Człowiekiem wschodu (lub zachodu ) się jest, bo tak usytuowały nas doświadczenie historyczne,kulturowe ,religijne ,i jeszcze parę innych.
Już XIX-wieczni europejscy myśliciele wiedzieli że zachód w przeciwieństwie do wschodu ,wyczerpuje formułę swego istnienia .(dlatego naziści tak uparcie wbrew faktom szukali swych wschodnich korzeni ) .
Ty @easy ,szczęśliwie należysz do cywilizacji zachodniej więc powinieneś w tej przestrzeni szukać "pocieszycieli " .A teraz posłuchaj co na ten temat myśli mądry człowiek mam nadzieję że szybko zdasz sobie strawę ze swych niedostatków i ułomności dyskwalifikujących cię jako "człowieka wschodu".
PS
czy możesz mi @easy przypomnieć na co zorientowani byli Polacy w 1988r ? Czyż nie "otwierali się na świat " Laughing (potraktuj to jako podpowiedź przybliżającą do rozwikłania zagadki : co decyduje o przynależności do konkretnej przestrzeni cywilizacyjnej )
Aha ! i jeszcze ważna uwaga : nie powinieneś moich uwag traktowac jako czegoś wymierzonego przeciw sobie ,one (uwagi ) w takim samym stopniu dotyczą mnie, ale ja mam świadomość tych wszystkich nieprzyjemnych spraw .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:59, 06 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja bezsilność @pszek ( wiele na to wskazuje w kolejnym Twoim wpisie -miedzy innymi ciągłe używanie tej ikonki roześmianej mordy (nie usmiechnietej -taka też istnieje ) ).
Twój powyższy wpis przeczytałem z wielkim zażenowaniem. Ktoś w innym dziale (o Michalkiewiczu ) wpisał ci już ,że masz jakiś uraz . Masz najwyraźniej uraz do Polaków -nie mnie diagnozować skąd sie bierze .
Fałsz w twoich postach jest aż nadto wyczuwalny - prawdę mówił ktoś ,że chrześcijanie są "żydami duchowymi" . Treści w twoim pisaniu coraz mniej a wszelkie wypowiedzi przechodzą już wyłącznie na sferę emocjonalną . Sam sobie próbujesz coś udowodnić a twoja "opoka" ("Ruska" Ppawosławna" Cerkiew ) najwyraźniej przyprawia cię o lęki.

idź dziecko płakać gdzie indziej (pisałem ci już,że wyrażanie żalu i współczucia jest cechą dzieci i kobiet - mężczyźnie nie przystoi ) - twoje użalanie nie do mnie -bolejesz sam nad sobą. Nie włączam linków jakie podałeś i przyznaję,że bardzo pobieżnie przeczytałem ten twój powyższy list - szkoda mi czasu na takie pierdoły . Bawić się twoimi zabawkami nie mam zamiaru.

Nieudolny agent Basmatov/AhTubirrah/vel pszek nie zapoznał się wcale z wypowiedziami Trehlebova , nie zna też podstaw historii lub znać nie chce (jak każdy wielbiciel trupa na krzyżu ma wypalony mózg i duszę ) . Na ślad Trehlebova trafiłem kiedyś poprzez filmy Siergieja Striżaka ( przysłali przyjaciele z zza Buga ) , film kiedyś w końcu przetłumaczę - pierwsze 2 minuty każdy polsko-języczny człowiek zrozumie. http://video.google.com/videoplay?docid=-9096989531667172285# Pierwsze słowa narratora czytającego planszę : " sozdatjeli projekta Igry Bogov ..... oznacza " autorzy filmu/dzieła " Zabawy Bogów "................. dalej już jest prawie po naszemu .Sława Naszym Przodkom !
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:32, 06 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja kurtuazja jak się okazuje była zupełnie zbędna jeśli zważyć stopień twojego zbydlęcenia.
To ja się staram uświadomić ci to i owo, ustami jednego z najinteligentniejszych wspólczesnych filozofów a tu taka zapłata ? no to teraz zmienimy ton na inny.
easy russian napisał:
Sam sobie próbujesz coś udowodnić a twoja "opoka" ("Ruska" Ppawosławna" Cerkiew )

Albo raz powołaj się na jakąś moją wypowiedz która uzasadniała by taką opinię albo się odpierdol czerwiu !
czy to jest zrozumiałe ?
easy russian napisał:
Treści w twoim pisaniu coraz mniej a wszelkie wypowiedzi przechodzą już wyłącznie na sferę emocjonalną

to akurat nie moja wina że jako filozof-chałupnik niczego nie rozumiesz z moich postów.Każda inteligenta istot powie ci że moje posty ( w przeciwieństwie do twoich ) zawierają treści.Wprawdzie można się z nimi nie zgadzać ale co do ich istnienia nie ma wątpliwości.
Ty zas jesteś zwyczajnym cymbałem bo nie zgadzajc się z treścią postu zdobyłeś się wyłacznie na uwagi ad persona i nic prócz tego .Zero "merytoryki" .Zero racji .Zero ogłady.Jednym słowem absolutne zero .Oto czym jesteś .(a już się wydawało że cię Trechlebow ucywilizował Laughing )
easy Russian napisał:
Ruscy pozdrawiają się obecnie : " z nowym Godom !"

No i co niby ma z tego wynikać ?pozdrawiają sie również с наступающим ,tylko co z tego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janiekowalsk




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 1458
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:34, 06 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak o to mamy przykład jak to religia powoduje waśnie...
Ale fajnie was się czyta Smile
Z nowym Godom Mużyki Wink i mniej pomyj a więcej treści w nowym roku wszystkim nam życzę Wink
_________________
Gaza Strefa śmierci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 07 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
Nieudolny agent Basmatov

Żal się wielki boże ! Bнуки Свaрога przenigdy nie napisałyby Trechlebov ani też nie pomyliły Basmatow z Basmanow Laughing to pokazuje słuszność obaw św Tomasz z Akwinu
"Boję się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki."
No ale do rzeczy....... Jak wiadomo ( a przynajmniej mam nadzieję że wiadomo ), w ruskiej kulturowej przestrzeni funkcjonuje pojęcie "domostroj"; w zwiazku z czym zapytuję @easy russian ;czy to się tłumaczy na język polski i czy to tłumaczenie można zawrzeć w 3 słowach.Konieczność dłuższych translacji byłaby dowodem na to że pojęcie pochodzi z zupełnie innego niż polski ,obszaru cywilizacyjnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:12, 16 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak podaje zabajkalski kanał "Altes" ,zarekwirowana w bibliotece im.Puszkina literatura ekstremistyczna ,zostanie zniszczona. http://www.chita.ru/news/27124/
Zakwestionowane pozycje to Atak ruskich bogów i kilka numerów Ruskiego Zabajkala.
Czy są powody aby tę informację umieszczać waśnie w tym temacie ? Są i dlatego wyjaśniam.
Moda na przejawiającą się we wszelkich aspektach "starodawność",trwa w Rosji nieprzerwanie od 40 lat.Już niemal drugie pokolenie wyrasta w kulcie,podziwie ,upodobaniu do "pradawnej Rusi" ,są tego socjologiczno -polityczne powody o które w tej chwili mniejsza .W każdym razie zjawisko jest znane i znalazło swe odzwierciedlenie i w sztuce i nauce.Jeśli chodzi o to drugie czyli naukę ,dokonano wielu przełomowych odkryć dotyczących kultury,języka ,obyczajów ,Słowian ,powstało wiele naukowych prac odnoszących się do tej tematyki.( jest kilka interesujących filmów dokumentalnych do których odsyłam zainteresowanych )
I nagle zjawia się ktoś taki jak Trechlebow ( i inni) i swymi wyssanymi z brudnego palucha bredniami ośmiesza pracę poważnych badaczy :archeologów,historyków,lingwistów ,itd.
Dlaczego Trechlebow ( i inni ) to robi ? najprościej mówiąc - dlatego że jest prowokatorem.
Najchętniej przeniknąłby w cerkiewne struktury ,niestety rzeczywistość kościołów ortodoksyjnych ,z ich sztywną teologią i liturgią ,nie stwarza żadnej okazji do nowych interpretacji .Takie okazje stwarzają "kultu rodzime" do których dana swołocz przenika
z wielką dla tych ruchów szkodą.Doświadczenia minionych kilku lat pokazuje że animatorzy "czysto -starorusów" często okazują się "nierusami" .ba ! niejednokrotnie wychodzi na jaw że nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek grupą etniczną żyjącą na terytorium Rosji.
W informacji zacytowanej na początku kluczowym zdaniem jest :
Cytat:
Литература поступает из различных идеологических центров, которые созданы за рубежом

Literatura napływa z rozmaitych,stworzonych za granicą ideologicznych centrów. - mam nadzieję że wszyscy myślący wiedza o co chodzi .
O co w tym wszystkim chodzi ? "komuś" bardzo wadzą rosyjskie standardy wolności
słowa ,sytuacja w której przy zachowaniu pewnych form można publicznie mówić o wszystkim .Chcesz w publicznej telewizji posłuchac wykładu znanego polityka na temat żydowskich spisków ? no to słuchaj chcesz wiedzieć co ruscy "pierwszoligowi" dziennikarze myślą o izraelskiej napości na "konwój pokoju" ? prosze bardzo, możesz się dowiedzieć bo niby dlaczego nie ?
I nagle wyłania się jakaś swołocz głosząca wyraźnie rasistowskie brednie o " kosmicznych pasożytach" oraz inne treści niezaprzeczalnie obliczone wyłącznie na to na to aby "przeginać pałę" i głupio prowokować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 18 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ina_majo napisał:
Milego ogladania.



Interesujaca uwaga na koncu. Uprawa wlasnej grzadki w ZSARR byla przestepstwem. Calkiem niedlugo nas to czeka po Codexie Alimmentariusie.

10*10 to jest jeden ar czyli 1/100ha
Przed 2 wojną światową zbierało się 1,2t/ha to wychodzi 120kg
http://books.google.pl/books?id=_75stIZO.....mp;f=false
Obecnie jest 6-7 razy lepiej, ale to wynik ochrony opryskami, masywnego nawożenia i lepszych odmian pod względem plonu. Z jakością już gorzej - duża jest zawartość glutenu. Paradoksalnie to jest jeden ze wskaźników, który jest poszukiwany w skupie tzn. im większy tym lepiej.

120/365=0,33kg, w 100g mąki pełnoziarnistej jest 339kcal
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,M%C.....bella.html
339kcal*3,3=1120kcal
Trochę licho IMO jak na wykarmienie ciężarnej kobiety Wink
ps. trochę ziarka trzeba by zostawić, żeby było z czego odnowić produkcję ale sza, bo teraz to nielegalne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 18 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100 kg to są dwa spore worki .
Co znaczy w/g Ciebie 6 czy 7 razy lepiej ? patrzysz na ilość jak rozumiem z wpisu .
Wygląda ,że znasz sie trochę na roli ale czy jadłeś kiedyś taki "swojski " chleb ? nie mówię o jakimś "drożdzaku" zrobionym w 3 godziny ale o chlebie przygotowanym z zakwasu jak należy . Do tego najlepiej jesli mąka jest niedawno mielona ( nie zleżała - dawniej mielili na bieżąco w domowych żarnach ). Zrób chłopie taki eksperyment - tylko nie zrób lipy ale sie solidnie przyłóż. Gwarantuję ci,że nie zjesz więcej takiego chleba niż 3 kromki na raz . Dlaczego ? - sprawdź-poczujesz się zwyczajnie najedzony .
Nie ilość jest ważna lecz jakość . Zastanawiałeś się dlaczego amerykanie są dziś tacy tłuści i chorzy ? Bo jedzą : 1. dużo
2. żarcie z pestycydami i wszelkimi opryskami , które wymieniłeś jako dobrodziejstwo 3. jedzą żarcie martwe - z konserwantami a nie świeżo wyjętą z ziemi marchewkę czy świeżo zmielone zboże.
każdy człowiek ( sprawdzałem na sobie ) jesli ma do dyspozycji zdrowe - żywe żarcie to si,e nie przeje . Jeśli natomiast będzie miał to co mamy obecnie w sklepach a czym amerykanie się "żywią" obecnie to będziesz żarł jak taki Amerykanin a organizm nie wyczuje kiedy dość. Pozornie bedziesz miał tę "normę glutenu " ale twój organizm jej nie przerobi.

jeszcze coś - ja tej zimy robię eksperyment z tą pszenicą (obok normalnego żarcia Wink - bez przesady , na razie nie muszę tylko na niej jechać ) . Mam na stole non-stop kubek z ziarnem i łyżeczką wewnątrz . nawet w tej chwili pisząc pogryzam kilka ziaren . To działa ! Uparłem się kiedyś ,że zeżrę cały kubek na raz - nie dąło się . Położyłem się na łóżku na chwilę bo byłem syty . Oczywiście mówię tu o prawidłowym jedzeniu- zboże trzeba wolno pomiędlić zębami - bardzo dokładnie sztuka za sztuką . mieszać ze śliną i dopiero połknąć a nie nawpierdalać się jak koza mojej sąsiadki.

jeszcze coś super - piszesz "przed wojną " . Tu jest wspaniały opis ( któryś z pierwszych rozdziałów , chyba 3. http://www.linux.net.pl/~wkotwica/slomka/slomka.html niesamowity dokument !!! polecam gorąco .
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:07, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6-7 razy lepiej czyli, że na dobrych glebach spokojnie można wyciągnąć średnio 8t//ha, z 1a byłoby 800kg. Tyle, że to się nie bierze znikąd. Na 70ha gospodarstwo zamawiamy tira nawozu azotowego 24t i drugiego tira z nawozem mineralnym. Wg. potrzeb wapnowanie (też w dziesiątkach ton to się liczy). Zapomniałem o antywylegaczu. Taka pszenica jak Bogatka np. wymaga dwóch oprysków, bo inaczej może być tak jak w zeszłym roku: padał deszcz i nie dało się wjechać z 2. więc się blać położyła. W żniwa też padało i zanim nastąpił zbiór trochę porosła. Jak porosła to w skupie na próbie nie ma białka(akurat nasza miała), liczby opadania i gęstości (potrącenia). Ulewne deszcze wypłukują wspomniany wcześniej gluten. Gdyby lepiej porosła to robi się towar niehandlowy. Do tego trzeba było sprzedać w żniwa, bo zbiór był na granicy jeśli chodzi o wilgotność ziarna i tym samym przydatności do jego składowania. Toras ustał na 1. dawce i sprzedaliśmy dopiero po nowym roku po odpowiednio wyższej cenie. A teraz cena dalej rośnie i ojciec nawet nie che pytać po ile teraz stoi żeby się niepotrzebnie nie denerwować. Ot, wynik pchania mas pustego pieniądza w rynek płodów rolnych - nic nie przewidzisz, bo nie rządzi rynek tylko bandyci z Wallstreet. Co robi antywylegacz? Skraca słomę do śmiesznych rozmiarów jakichś 15-20cm i potencjał rośliny idzie w kłos - zwyżka plonu. Mam niespełna 30 lat a pamiętam pszenicę wysoką na 1,5 m Very Happy Wiem ile to jest 100kg i wiem ile to jest 200t. Niejedną taką kupkę już przeszuflowałem, bo mamy płaskie magazyny i system załadunku opiera się o żmijkę (podajnik ślimakowy), na który trzeba narzucić, żeby zabrał. Zaletą płaskich magazynów jest brak potrzeby wentylacji i po wywiezieniu zboża spory garaż na maszyny.

Chlebek piecze moja mama - od czasu do czasu nawet na zakwasie, ale tradycji jakiejś szczególnej nie ma co mnie trochę dziwi. Ale z drugiej strony żaba była gotowana długo i dopiero niedawno doszliśmy do stanu, w którym dobrego chleba w okolicy nie ma - nawet w najwyższej cenie.
Wiem też ile to jest 1000kcal, bo miałem period pewnego rodzaju anoreksji, czego skutki odczuwam do dziś i nie wiem czy z tego wyjdę. W tym czasie dogrzebałem się do jakiejś komunistycznej książki z tabelami kalorycznymi i było tam, że pracownik biurowy to powinien jadać ok. 2000kcal, a górnik, brukarz nawet powyżej 6000kcal. Jak se zacząłem liczyć ..

Wydaje mi się, że tutaj mamy do czynienia z jakimś niedopowiedzeniem. Może pszeniczka jako podstawa, a resztę zapewniają kurki, jakaś kózka, kotek (gdzie ziarno tam myszy). Tyle, że kurka też lubi ziarko, kotek słoninkę, a kózce no coś tam trzeba skombinować. Chyba, że chodzi o coś takiego: http://niejedzenie.info/ ale na chwilę obecną przed czymś takim wymiękam.

Kończąc - podoba mi się sposób wybierania króla, który ten gość przedstawia. Teraz idź i powiedz sąsiadowi, że jest głupi (tyle zrozumie na pewno) dlatego powinien oddać swój głos w ręce mądrzejszych, zacniejszych ludzi po to, żeby wybrać na końcu najbardziej oświeconego. Przekonaj go, że tak będzie lepiej mimo, że on odpadnie na którymś z etapów i później nie będzie miał już wpływu na wybór władcy. Przecież teraz on ma bezpośredni wpływa na wybór przedstawicieli narodu! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 19 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:

Chlebek piecze moja mama - od czasu do czasu nawet na zakwasie, ale tradycji jakiejś szczególnej nie ma co mnie trochę dziwi. Ale z drugiej strony żaba była gotowana długo i dopiero niedawno doszliśmy do stanu, w którym dobrego chleba w okolicy nie ma - nawet w najwyższej cenie.

Wiem też ile to jest 1000kcal,.............


Widzę, że znasz temat dobrze i chciałbym cię trochę jeszcze pociągnąć za język. Brakuje w tym co napisałeś informacji dla przeciętnego zjadacza chleba, która byłaby istotna i przekazywana dalej jako wiarygodna. Jak możesz to rozwiń to co zacytowałem.

Co powiesz o orkiszu? Czy też są takie same metody uprawy?

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:30, 22 Sty '11   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako przerywnik wlepiam nowe swoje filmiki




polecam także nowy kanał "grybogow" a tam - na razie fragmenty filmu
o którym gadam już długo







_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, ... 10, 11, 12   » 
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Trehlebow - wezwanie do przebudzenia na Wschodzie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile