W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ostatni państwowy browar  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2222
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:04, 11 Lip '10   Temat postu: Ostatni państwowy browar Odpowiedz z cytatem

Ostatni państwowy browar
Autor/Dodał: Tomasz Migdałek piątek, 9 lipca 2010

Ostatni państwowy browar
Który ma przestać być tym ostatnim. Browar Czarnków został wystawiony na sprzedaż.

Czarnkowski browar od lat produkuje uznane w Wielkopolsce niepasteryzowane piwo. Występujące w odmianach jasnej i ciemnej „Noteckie” cieszy podniebienia piwoszy i jest uważane w regionie za jedno z lepszych, bijące na głowę trunki produkowane przez wielkie browary.
Od kilku miesięcy przyszłość czarnkowskiego browaru stoi jednak pod znakiem zapytania.

Transakcja prospołeczna
Browar Czarnków, administrowany przez skarb państwa, przeżywa kłopoty finansowe. Teraz poznański oddział Agencji Nieruchomości Rolnych zdecydował, aby go sprzedać. Po raz pierwszy Agencja chciała zrobić to w ubiegłym roku. Teren wraz z infrastrukturą miał pójść pod młotek jako nieruchomość z dowolnym przeznaczeniem. Inwestor mógłby zbudować tam cokolwiek, co nie spodobało się miejscowej społeczności. Teraz sprzedaż browaru ma być bardziej prospołeczna.



Nabywca Browaru Czarnków musi zobowiązać się, że przynajmniej przez trzy lata po transakcji będzie produkował w nim piwo. Przez rok gwarancję zatrudnienia ma też dostać 34-osobowa załoga przedsiębiorstwa. Cena wywoławcza to 6,1 mln złotych, ale nowy właściciel będzie musiał ponieść także inne koszty.

Kto stanie do przetargu, musi zadeklarować kwotę nakładów inwestycyjnych, niezbędnych dla dalszego działania browaru. Na wykup czekają także elementy linii produkcyjnej, wyceniane na prawie 2 mln złotych. 18 sierpnia ANR ogłosi, czy czarnkowski raj dla piwoszy znalazł nowego właściciela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero co się z tym browarem spotkałem a już się okazuje, że ostatni i to na sprzedaż!?
Oddaliby to ludziom, spółdzielni, inaczej kupi koncern a po okresie karencji zlikwiduje twierdząc, że nierentowne.

Polecam Proletaryat.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
somebody




Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 36
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Ja dopiero co się z tym browarem spotkałem a już się okazuje, że ostatni i to na sprzedaż!?
Oddaliby to ludziom, spółdzielni, inaczej kupi koncern a po okresie karencji zlikwiduje twierdząc, że nierentowne.

Polecam Proletaryat.


To dokładnie jak ja. Piwko smaczne i robione "po staremu", ale przecież ktoś musi przy przetargu swoje zgarnąć, a przecież nowe gęby do koryta się dobrały to jest kogo karmić ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norman




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
Ja dopiero co się z tym browarem spotkałem a już się okazuje, że ostatni i to na sprzedaż!?
Oddaliby to ludziom, spółdzielni, inaczej kupi koncern a po okresie karencji zlikwiduje twierdząc, że nierentowne.

Polecam Proletaryat.

"Oddaliby to ludziom"??? Jacy ludzie? Jakim ludziom?
1. Tusk czy inna menda kaczyńska ma coś oddać? Jakim prawem świnia, którą wybrało ciemne społeczeństwo (czyt. TV) ma coś komuś oddawać?
2. Jakim ludziom? Pracownikom? Robolom? Prezesowi? Jak to podzielić? Po równo? A może wg twojego schematu proletaryuszu?
Najlepiej rozdaje się "niczyje" (państwowe).
Powiem krótko, żyję w tym popierdolonym kraju i nie chcę żeby moje pieniądze szły na fabrykę jakiegoś szczynowatego piwa, kolei, wszelkiej maści urzędoli i innego państwowego ścierwa. Masz ochotę coś oddawać to oddaj ze swojej kieszeni. Opierdolić z licytacji, pieniądze na fundusz emerytalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:23, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman te pieniądze, za browar już rząd wydał, i ty jako obywatel chuja na ty skorzystasz.
Spółdzielnie pracownicze/socjalne, z prawdziwego zderzenia to niestety w Polsce unikat.

tekst z 2007 roku (fragment)
Doświadczenia światowe związane z akcjonariatem pracowniczym wykazują, że pracownicy spółek pracowniczych nie strajkują, nie żądają podwyżek, gdy sytuacja finansowa spółki jest zła, a jednocześnie każdy z akcjonariuszy-pracowników ma swój udział w zakresie ulepszeń technologii, poprawy skuteczności marketingu.

Kilka lat temu okazało się, że w USA, wśród najefektywniejszych przedsiebiorstw 51% z nich to spółki pracownicze. A przecież wtedy tylko 20 mln Amerykanów uczestniczyło we własności pracowniczej. Doświadczenia pokazały również, że w okresie recesji spółki pracownicze nie tylko nie zwalniały pracowników, ale często zatrudniały dodatkowych

http://www.biznesforum.pl/spoldzielnie-socjalne-vt10625.html


norman ty nie masz swojej kieszeni, twoje pieniądze, jak nie ciułasz na prywatną emeryture , są obecnie przejadane. norman zrozum, że państwo jedyne co może zrobic dobrego dla ludzi to oddac majątek obywatelom, i się nie wpierdalac. Oczywiście poziom swiadomości i odpowiedzialności obywateli musiałby byc większy, ale to już inna bajka Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norman




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sram na ten browar, tak samo jak na kolej, kopalnie i inne niedochodowe państwowe gówna. Mogą to oddać nawet menelom. Tylko pod jednym warunkiem. Splajtujesz - krzyż na drogę, ale jak wyciągniesz łapy po pieniądze to powinna być ucięta.
Ja po prostu nie chce płacić na niedojdy. Mi nikt kurwa na nic nie daje, a zabiera sporo.
Za co, kurwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:26, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman widzę że łykasz propagandę płynącą szerokim strumieniem z pudła.
Piszesz "sram", państwo też na ciebie sra, i w przeciwieństwie do ciebie - srającego w gadce - jeszcze każe ci łykac gówno. I dlatego prawie wszyscy jesteśmy w dupie, zamiast wyjsc na światło dzienne i cieszyc się życiem.
Ludzka przedsiębiorczośc jest gaszona, na każdym etapie przez państwo.
Państwowy majatek należy do obywateli, a ONI wszystko sprzedają w prywatne ręce biznesmenów/złodziei, a pieniądze które pozyskali z owych sprzedaży wydają niezgodnie ze społecznym zapotrzebowaniem. Już za to powinni zostac ukamieniowani.


Na każdym kroku państwo cię rucha, kupując sprzedając, pracując, państwo wyciąga reką po twoje pieniadze. A ty potrafisz co najwyżej napisac że srasz na ludzi którzy mogliby samorządnie zarządzac firmą.
Jesteś po prostu zazdrosny, nawet jeśli sobie z tego sprawy nie zdajesz. Zazdrosny o to że komuś mogło by się udac, a ty dalej musiałbys zapierdalac na jakiegoś szefa ( jesli jesteś sam sobie szefem zapierdalasz na capo di tuti capi czyli państwo - a różnica między tobą a spółdzielcami jest taka jak miedzy jedną strzałą którą złamiesz bez trudu , a pękiem strzał którego złamanie jest niemożliwe).

Samorządny obywatel to prawdziwe - nie urojone - zagrożenie dla nadzorcy, gdyż wiąże się to ze wzrostem świadomosci obywateli, co w konsekwencji będzie prowadziło do oporu. A opór to prawdziwe namacalne zmiany.
Wiec norman, nie pierdol Wink



przykład samorządności pracowniczej:

Od 7 czerwca, restauracja Barthelonika w centrum Salonik działa w sposób samorzadny, zarządzana przez swoich pracowników. Zmiana sposobu zarządzania nastąpiła, gdy właściciel restauracji oświadczył, że restauracja będzie zamknięta przez 3 miesiące lata i że we wrześniu postanowi o jej dalszych losach. Pracownicy stali na stanowisku, że restauracja przynosiła zyski i że nie ma żadnego powodu by zawieszać jej działalność.

W wyniku nieformalnego porozumienia, pracownicy będą zarządzać przez dwa miesiące restauracją, by uniknąć bezrobocia. Jak mówią pracownicy: „Restauracja Barthelonika działa teraz bez szefów i hierarchicznych układów. Razem decydujemy o wszystkim – wybieramy dostawców i dbamy o lokal. W klimacie kryzysu, gdybyśmy godzili się na decyzje szefów, czekała by nas najgorsza nędza.”

Bezpośrednio po przejęciu zarządzania restauracją, pracownicy obniżyli ceny za wszystkie potrawy o 30% i wyszli z apelem do społeczeństwa Salonik o wsparcie projektu. W niedziele, kuchnia restauracji pracuje na rzecz festiwalu antyrasistowskiego, w którym uczestniczą pracownicy restauracji.

Restauracja mieści się w centrum Salonik, przy ul. Venizelou Str 3 pod Arkadami Rogoti na pierwszym piętrze i jest otwarta od 11 rano do 1 w nocy z wyjątkiem niedziel.

Za grecką gazetą O Dromos (ulica), tłum. ang.: occupiedlondon.org/blog/

http://cia.bzzz.net/grecja_samorzadna_restauracja_w_salonikach
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:37, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman napisał:
Sram

Tego to akurat się można domyśleć, ale że rajcuje "cię" robienie tego na obiekty przemysłowe do tego ponoć niczyje bo państwowe a mimo niczyjości możliwe do sprzedania. Niestety coraz mniej miejsc w tym kraju, gdzie możesz oddać się swej perwersji.
Zastanawiające jest jednak to dwumyślenie. Raz obuża "cię" oddawanie zakładu pracownikom a innym razem oddałbyś menelom. Czy "ty" reprezentujesz tę konkretną grupę interesów?

BTW
Tzerskie właśnie pękło. Też fajne choć mocniej gorzkie.
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norman




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że państwo na mnie sra, ale przez gadki typu "oddamy zakłady w ręce narodu", "bezpłatna służba zdrowia" wygrywa się wybory. Kto tu łyka, i jeszcze powtarza ciemnotę z pudła.
Dlatego wszyscy jesteśmy w dupie, bo zabierają nam 70 % owoców naszej pracy, a gadki j.w. są ciemnotą do realizacji ICH planu.
"Państwowy majatek należy do obywateli, a ONI wszystko sprzedają w prywatne ręce biznesmenów/złodziei, a pieniądze które pozyskali z owych sprzedaży wydają niezgodnie ze społecznym zapotrzebowaniem"
Żeby sprzedali z uczciwej licytacji i wpłacili na prawdziwy fundusz emerytalny to jestem za. Niestety wszystko "sprzedają" za 1/10 ceny, swoim koleśom. Sam jakbym kupił coś za 1/10 ceny to wyjąłbym 1/2 faktycznej ceny, a na resztę się wypróżnił i rozglądał się za kolejną dobrą transakcją.

"Na każdym kroku państwo cię rucha, kupując sprzedając, pracując, państwo wyciąga reką po twoje pieniadze. A ty potrafisz co najwyżej napisac że srasz na ludzi którzy mogliby samorządnie zarządzac firmą. "

A co mam robić? Powiesić się? Wyciągać łapy do MOPSu(czy jak tam ta kurwa się teraz nazywa)

"Jesteś po prostu zazdrosny, nawet jeśli sobie z tego sprawy nie zdajesz. Zazdrosny o to że komuś mogło by się udac, a ty dalej musiałbys zapierdalac na jakiegoś szefa"

Zazdrosny? O co? Człowieku ja marzę o tym żeby jak najwięcej ludzi miało kasę. Z czystego egoizmu. Więcej ludzi przyjdzie do mnie i ja też zarobię i jeszcze rozwinę firmę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostrożny




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 779
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:19, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman napisał:
Jasne, że państwo na mnie sra, ale przez gadki typu "oddamy zakłady w ręce narodu", "bezpłatna służba zdrowia" wygrywa się wybory. Kto tu łyka, i jeszcze powtarza ciemnotę z pudła.
Dlatego wszyscy jesteśmy w dupie, bo zabierają nam 70 % owoców naszej pracy, a gadki j.w. są ciemnotą do realizacji ICH planu.

A co mam robić? Powiesić się? Wyciągać łapy do MOPSu(czy jak tam ta kurwa się teraz nazywa)



Nie bulwersuj się tak.
To co przytoczył ostatnio JerzyS w wątku
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=348.....p;start=25
jest sednem, które powinno pomóc ci w zrozumieniu sytuacji.

JerzyS napisał
Cytat:
Pamiętacie jak Balcerowicz sprzedał za bezcen polskie złoto.
To łupy wojenne tych co zainwestowali w Solidarność i Okrągły Stół


Co mi pisze moj znajomy Pan Roman

Panie Jerzy..obniżanie cen złota jest tylko po to ,,niech pan uważa, żeby za psie pieniądze rezerwy złota należące do państw czyli Narodów, sprzedać za tani papier właścicielom banków...nie bankom ale właścicielom banków..czyli osobom zupełnie prywatnym!
W ten sposób wyprodukowane z niczego ogromne sumy pieniędzy, ci którzy skumulowali w swoich rekach owe niewyobrażalnie wielkie liczby abstrakcyjnego pieniądza, zamieniają owa abstrakcje na złoto i nieruchomości.
Robią to umiejętnie każdy może kupić złoto...nie ważne ile ma pieniędzy..każde oszczędności można zamienić na złoto a jeszcze lepiej na srebro.
Wielcy tego świata wiedza co czeka obecny system finansowy, gdyż oni sami go do tego doprowadzili ,celowo zresztą. Tak bowiem to działa i tak sie kończy!
To nie żadna jakąś niekontrolowana akcja to żniwa lichwiarzy w których oni zamieniają bezwartościowe papiery na wartości trwale, złoto, nieruchomości złoża, lasy i ziemie..a ludzi zostawiają gołych za pomocą zadłużenia państw!
Żądając spłaty długów państwowych staja się właścicielami tych państw czyli ziemią, nieruchomościami i złożami.
Proste...
RomanK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:25, 12 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman napisał:
Jasne, że państwo na mnie sra, ale przez gadki typu "oddamy zakłady w ręce narodu", "bezpłatna służba zdrowia" wygrywa się wybory. Kto tu łyka, i jeszcze powtarza ciemnotę z pudła.
.



norman co ty mi tu imputujesz, czy ja gdziekolwiek powyżej napisałem o czymś bezpłatnym. Czy ty wogóle zrozumiałeś to co ja napisałem?
Bo widzę że kręcisz się wokół sloganów, jeszcze mi napisz, że za tzw komuny w Polsce, spółdzielczość kwitła.
Komuniści zarżnęli spółdzielczość.

Piszesz marzysz o tym żeby jak najwięcej ludzi miało kasę. A czy zastanowiłeś się, że kasa to nie wszystko. Że samozadowolenie z pracy jest wartością nadrzędną.

Wiesz przez krótki okres pracowałem tylko dla siebie, nie na państwo, nie na szefów. Zdażyło mi się nawet dzień kiedy pracowałem 14 godzin bo chciałem skończyć pracę. Ja chciałem , nikt mi nie kazał. Byłem tak zmęczony że jeszcze przez 2 godziny po pracy nie mogłem zasnąć. Nie zarabiałem dużo, ale wiesz co, byłem szczęśliwy. Praca sprawiała mi satysfakcje. Nie dla wszystkich pieniądze są najważniejsze.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 12 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko w PRL, ale w ZSRR jak Stalin przejął władzę i w Hiszpanii w latach 30 przez Franco i Stalinowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:15, 12 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziura budżetowa 200 % PKB to trzeba wysprzedawać, czekamy na szpitale i lasy państwowe, potem pod młotek pójdą oczyszczalnie ścieków i przedsiębiorstwa miejskie...

ten system jest po prostu chory ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
norman




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 12 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNKa napisał:
norman napisał:
Sram

Tego to akurat się można domyśleć, ale że rajcuje "cię" robienie tego na obiekty przemysłowe do tego ponoć niczyje bo państwowe a mimo niczyjości możliwe do sprzedania. Niestety coraz mniej miejsc w tym kraju, gdzie możesz oddać się swej perwersji.
Zastanawiające jest jednak to dwumyślenie. Raz obuża "cię" oddawanie zakładu pracownikom a innym razem oddałbyś menelom. Czy "ty" reprezentujesz tę konkretną grupę interesów?

BTW
Tzerskie właśnie pękło. Też fajne choć mocniej gorzkie.


"Niczyje" bo tak to traktują wszyscy, którzy je okradają. Nie rozumiesz ironii? Przepraszam następnym razem będę wyjaśniał każdą literkę.
W tym kraju jest jeszcze mnóstwo "państwówki". Szkoły, elektrownie, ZEC-e, PWiK-i, koleje, PKS-y, MZK....
Cytat:
szpitale i lasy państwowe,

Oburza mnie oddawanie czegokolwiek załodze, czy komukolwiek za darmo, ale lepsze to niż dopłacanie do tego, i tonięcie w kolejnych długach.

Cytat:
samozadowolenie z pracy jest wartością nadrzędną

Na razie to jest temat o prywatyzacji jakiegoś państwowego browaru. Co to ma do rzeczy???
Ja pracuje po to żeby zarobić, samozadowoleniem się nie najem. Albo może lubię przepuścić wszystko w kasynie, czy na dziwki. Samozadowolenia nie obstawię na rulecie. Mogę tak robić???

Cytat:
Wiesz przez krótki okres pracowałem tylko dla siebie, nie na państwo, nie na szefów. Zdażyło mi się nawet dzień kiedy pracowałem 14 godzin bo chciałem skończyć pracę. Ja chciałem , nikt mi nie kazał. Byłem tak zmęczony że jeszcze przez 2 godziny po pracy nie mogłem zasnąć. Nie zarabiałem dużo, ale wiesz co, byłem szczęśliwy


I bardzo dobrze. Jestem daleki od zabraniania Ci czegokolwiek. No chyba, że chcesz rozporządzać moimi pieniędzmi.

ps. jeśli chodzi o spółdzielczość - niech sobie spółdzielcy spółdziałają, niech tylko nie przywłaszczają czegoś co zrabowano wcześniej ogółowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 12 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norman napisał:

Cytat:
samozadowolenie z pracy jest wartością nadrzędną

Na razie to jest temat o prywatyzacji jakiegoś państwowego browaru. Co to ma do rzeczy???
Ja pracuje po to żeby zarobić, samozadowoleniem się nie najem. Albo może lubię przepuścić wszystko w kasynie, czy na dziwki. Samozadowolenia nie obstawię na rulecie. Mogę tak robić???

Cytat:
Wiesz przez krótki okres pracowałem tylko dla siebie, nie na państwo, nie na szefów. Zdażyło mi się nawet dzień kiedy pracowałem 14 godzin bo chciałem skończyć pracę. Ja chciałem , nikt mi nie kazał. Byłem tak zmęczony że jeszcze przez 2 godziny po pracy nie mogłem zasnąć. Nie zarabiałem dużo, ale wiesz co, byłem szczęśliwy


I bardzo dobrze. Jestem daleki od zabraniania Ci czegokolwiek. No chyba, że chcesz rozporządzać moimi pieniędzmi.

ps. jeśli chodzi o spółdzielczość - niech sobie spółdzielcy spółdziałają, niech tylko nie przywłaszczają czegoś co zrabowano wcześniej ogółowi.



Widzę norman, że tam powoli ewoluujesz Smile . Jakbyś nie zauważył temat zahaczył o wątek spółdzielczości. Spółdzielczośc = samozadowolenie z pracy ( to tak w skrócie, i proszę cię, nie każ mi ci tłumaczyc na czym to polega Wink )

To co według ciebie i komu zostało zrabowane? Historia człowieka to - m.in. - historia grabieży. Gospodarka opiera się na usankcjonowanej grabieży dokonywanej przez państwo oraz różne mafie .
Spółdzielczośc to sprawiedliwośc, proste. Każdy ma wpływ na losy firmy, każdy czuje się wartościową jednostką a nie wyrobnikiem itd. pewnie nie przeczytałeś tekstu który był zamieszczony w linku z pierwszego postu?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
norman




Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:27, 13 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co według ciebie i komu zostało zrabowane?

Większość zakładów (a nawet szkół) istniejących w XX leciu międzywojennym zostało zrabowanych właścicielom.
Za komuny budowano także zakłady państwowe za zrabowane pieniądze podatnika. Po "transformacji" te zakłady sprzedają rządziciele właśnie za 1/10 ceny.

Cytat:
Historia człowieka to - m.in. - historia grabieży. Gospodarka opiera się na usankcjonowanej grabieży dokonywanej przez państwo oraz różne mafie .


Czy to oznacza, że mam temu przyklaskiwać i przytakiwać - tak było jest i będzie. Jeśli tak to po co ja to piszę?

Pisałem już wcześniej niech sobie spółdzielcy zakładają spółdzielnie, ale ja muszę mieć pewność, że jak rozwinę firmę, to mi spółdzielcy czy tam związkowcy nie przejmą nad nią kontroli w majestacie prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8588
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 13 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Większość zakładów (a nawet szkół) istniejących w XX leciu międzywojennym zostało zrabowanych właścicielom.


No to teraz będziemy się potykać o większości. Tylko uczciwie wypracowana pozycja na rynku może pozostać w rękach prywatnego właściciela. Niestety takich jest - i było - niewielu. Nawet anarchiści potrafią docenić wartość prywatną ( czyt. przykładowo na temat własności podczas komuny paryskiej )

Cytat:
Cytat:
Historia człowieka to - m.in. - historia grabieży. Gospodarka opiera się na usankcjonowanej grabieży dokonywanej przez państwo oraz różne mafie .


Czy to oznacza, że mam temu przyklaskiwać i przytakiwać - tak było jest i będzie. Jeśli tak to po co ja to piszę?



głosujesz = przyklaskujesz. Zadasz pytanie - to co mam nie głosować. Ja ci odpowiem - tak. Wyobraź sobie frekfencje na wyborach oscylującą koło 5% ( rodziny, znajomi polityków itp)
Zadasz kolejne pytanie. Czy to ma sens? Ależ ma, gdyż zmusza rządzących do tego by się lepiej "starali".
Siła jest w jedności. Gdyż władza rozmawia z obywatelami z pozycji siły. A silny rozmawia tylko z równym sobie.
Jednego człowieka można złamać, setkę ludzi już trudniej, z tysięcem mają problem, miliony dyktują warunki.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pasożyd




Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 13 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czarnkowski browar od lat produkuje uznane w Wielkopolsce niepasteryzowane piwo. Występujące w odmianach jasnej i ciemnej „Noteckie” cieszy podniebienia piwoszy i jest uważane w regionie za jedno z lepszych, bijące na głowę trunki produkowane przez wielkie browary.


Browar Czarnków na tą chwile produkuje jedno z najlepszych piw w Polsce.
I dowód na to że nie tylko prywatne firmy potrafią dbać o jakość ,
"państwowy" browar i bije 98% browarów to coś oznacza
W 2006 roku Noteckie zostało wpisane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na polską Listę Produktów Tradycyjnych


ciekawostka :
Cytat:
Zakład jest jednym z nielicznych w Polsce, gdzie stosuje się jeszcze wyłącznie dawne metody i urządzenia piwowarskie m.in. otwarte kadzie fermentacyjne, kocioł parowy


Cytat:
Zdolności wytwórcze browaru wynoszą około 50 tysięcy hektolitrów rocznie.
Z uwagi jednak na korzystanie z ulg podatkowych w zakładzie produkuje się w ciągu roku jedynie około 20 tysięcy hektolitrów piwa


Fajnie by było aby kupił to ktoś kto doceni to że kupuje jedną z najlepszych marek piwa na naszym rynku
i fajnie by było żeby chciał kontynuować produkcje piwa tej jakości.
Bo może się zdarzyć ze kupi jakiś duży koncern i albo uwali marke (czyli zacznie robić siki) i browar umrze śmiercią naturalną albo ...
i nic mi do głowy nie przychodzi bo jak narazie każdy browar który został przejęty przez duży koncern
zaczął robić gorsze piwo Sad
Dlatego trzymam kciuki za jakiegoś pasjonata inwestora który będzie chciał utrzymać
na rynku piwo o takiej jakości.

Do wszystkich którzy nie sprawdzili Noteckiego:
Sprawdzie póki jeszcze jest nie sprywatyzowane potem kto wie czy to będzie to samo piwo


http://www.uratujmyczarnkow.pl/



Cytat:
Przedsiębiorcy zrzeszeni w Forum Gospodarczym Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego zarzucają byłemu administratorowi czarnkowskiego browaru, iż bezprawnie wykorzystuje receptury, stosowane w Czarnkowie, tyle że już na swój użytek.

- Odchodząc z browaru, zabrał ze sobą technologa i piwowara, sprzedaje piwo pod nową nazwą. To nieetyczne, poza tym receptura Piwa Noteckiego chroniona jest prawem - twierdzi Tomasz Sikora, prezes Forum Gospodarczego.

Faktem jest, że niespełna miesiąc temu w sklepach pojawiło się nowe, regionalne piwo firmowane nazwą browaru Gontyniec, jest nikt inny, tylko właśnie były administrator czarnkowskiej warzelni.
Pojawienie się na rynku piwa "Gniewosz" nie przypadkiem zbiegło się ze zwolnieniem z pracy w Czarnkowie administratora browaru. ANR początkowo zarzucała mu szeroko pojętą niegospodarność, zwalniając go ze stanowiska w trybie dyscyplinarnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ostatni państwowy browar
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile