W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Trąbka   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 2927
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
connard




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 626
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:53, 23 Cze '10   Temat postu: Trąbka Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałem się nad problemem „wkurwiających” trąbek. Rozmawiam z różnymi ludźmi i wszyscy podniecają się niezdrowo, jak to trąbki ich wkurwiają. Dziwię się trochę, gdyż gdyby nie zwrócili mojej uwagi na owe trąbki, to nawet bym ich nie usłyszał.

Cywilizowany kibic to nawet ryja potrafi wydrzeć w cywilizowany sposób, czy co???

Czym się różni zwierzęce zachowanie kibica cywilizowanego od zachowania dzikusa z Afryki?
Kibic cywilizowany doprowadza się do ekstazy i w swym podnieceniu drze ryja razem z innymi, podskakuje, napierdala w przeróżne instrumenty, a dzikus z Afryki – tylko dmucha w trąbkę...

Dopiero jak dostrzegłem, że ludzie zmanipulowani zostali modą na wkurwiające trąbki, przyjrzałem, a właściwie przysłuchałem się problemowi – i jak dla mnie – jeden chuj czy hałas jest cywilizowany, czy dziki – dużej różnicy nie słyszę, a już na pewno różnica ta nie jest tak ogromna, by robić z niej światową sensację...

Cytat:
Wbrew obiegowym opiniom wuwuzele nie pochodzą od tradycyjnych trąb plemion Zulu, które wytwarzane były z rogów antylopy Kudu i służyły do komunikacji.
- Po raz pierwszy instrument został zaprezentowany w roku 1910 przez proroka Isiaha Shembe, założyciela naszego kościoła - twierdzi Enoch Mthembu, rzecznik zrzeszenia wyznawców Shembe w KwaZulu-Natal, południowoafrykańskiej prowincji. - Pierwsze wuwuzele powstawały z lasek bambusowych. Następnie rozpoczęto wytwarzanie trąbek metalowych. Były one dodatkiem do gry na bębnach podczas rytualnych tańców na cześć Boga - dodaje Mthembu.
Kościół Shembe, znany również pod nazwą Baptystów Nazaretańskich, wytoczył niedawno proces firmie Masincedane Sport, która od 1999 roku zajmuje się masową produkcją plastikowych wuwuzeli. Zdaniem Enocha Mthembu, jej właściciel - Neil van Schalkwyk, dopuścił się kradzieży dziedzictwa Shembe, wykorzystując "know-how" bez zgody kościoła.
- My używaliśmy wuwuzeli w sposób konstruktywny. Dzięki nim byliśmy w stanie czynić cuda. Odgłos naszych instrumentów potrafił leczyć chorych ludzi - informuje Mthembu.
W RPA uważa się, że pierwszym propagatorem obecności wuwuzeli na stadionach był zagorzały fan tamtejszej klubowej drużyny - Kaizer Chiefs FC - Freddie Maake. W 1965 postanowił on usunąć ze zwykłej trąbki rowerowej czarną gumę, by móc dmuchać w nią ustami. Następnie nałożył nań dłuższą rurkę, tak by instrument wydawał bardziej donośny dźwięk. W latach 70-tych i 80-tych XX w. zrobiono na stadionach Maake'mu wiele zdjęć z prototypem współczesnej wuwuzeli. Największą wadą jego modelu był fakt, że instrument był metalowy, co uniemożliwiało wnoszenie go na znaczą część piłkarskich aren.
Dopiero w 1999 roku produkcję plastikowych trąbek na masową skalę rozpoczęła firma van Schalkwyka. Współwłaściciel Masincedane Sport sam był w przeszłości piłkarzem. Do pomysłu, który okazał się rynkowym strzałem w dziesiątkę, zainspirowała go obecność na meczach Kaizer Chiefs i Orlando Pirates trąbek metalowych.
Philani Mabaso, pracownik działu komunikacji południowoafrykańskiego klubu AmaZulu FC twierdzi, że już w latach 80-tych wuwuzele były bardzo popularne wśród kibiców podczas ligowych meczów w Durbanie. - Większość naszych fanów jest wyznawcami kościoła Shembe. Nie może zatem dziwić fakt, że wuwuzele od zawsze były wśród nich popularne - twierdzi Mabaso.
- Gdy rozpoczynaliśmy sprzedaż wuwuzeli, miesięcznie z naszych magazynów znikało około 1000 sztuk. W tej chwili sprzedajemy 50 tys. sztuk tygodniowo. W ostatnim czasie próbujemy zaistnieć nawet na rynku niemieckim - przyznaje van Schalkwyk.
Dla Masincedane Sport oraz innych południowoafrykańskich firm produkujących wuwuzele mistrzostwa świata są wspaniałą okazją do wypromowania swoich produktów. Ich działy marketingu i sprzedaży już myślą o ekspansji na rynki zagraniczne. Czy w niedługim czasie afrykańskie trąbki opanują cały świat?
To raczej wątpliwe, biorąc pod uwagę fakt, że w niektórych miejscach świata już walczy się nad ich zakazaniem. W 2010 roku zabroniono używania wuwuzeli m.in. na kortach Wimbledonu, stadionach Millennium, SWALEC i Melbourne Cricket Ground, meczach Cardiff City oraz baseballowych pojedynkach na Yankee Stadium.

http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/m/20.....tory.shtml

Cytat:
Plastikowe trąbki, wydające świdrujący w uchu dźwięk, są nie mniej ważnym tematem rozgrywanego obecnie Pucharu Konfederacji niż rekordowe osiągnięcie Hiszpanii, czy klęska mistrzów świata, Włochów. Wygląda na to, że akcja, która zaproponował Rafał Stec na swoim blogu: kibicować po ludzku, umarła zanim się tak naprawdę narodziła - komentuje na swoim blogu dziennikarz Sport.pl Michał Kiedrowski.
Jak pisze Michał Kiedrowski, Sepp Blatter, szef FIFA, wytoczył najcięższe działa. Głosy, które chcą zakazu używania trąbek zwanych w RPA vuvuzelą, nazwał po prostu... dyskryminacją. - Jaki przekaz chcemy tu głosić, jeśli mówimy: Mamy zamiar zakazać wam używania instrumentu, który wyraża waszą radość? Przecież to byłaby czysta dyskryminacja - mówi Blatter. - Powtarzam: to jest Afryka, a nie Europa Zachodnia. Tu atmosfera i kultura są inne.

Dziennikarz Sport.pl cytuje południowoafrykańską prasę, która murem stanęła za "głośnym" kibicowaniem. - Południowoafrykańska prasa również ruszyła do obrony vuvuzeli. "Puchar Konfederacji i jego big mama - mundial przyjdą i pójdą, a vuvuzela zostanie'' - pisze "Business Times". Ci, którzy szukają spokoju, mogą obejrzeć mundial w telewizji i jeśli chcą, niech sobie wcisną w pilocie guzik, który wycisza głos. "The Sowetan" nazywa wszechobecny głos instrumentu "pięknym hałasem". "Jeśli nie możesz znieść gorąca, to wyjdź z kuchni - pisze dalej gazeta. - Vuvuzela to część naszej kultury i ona tutaj zostanie. Europejczycy śpiewają przez cały mecz, a my dmiemy w nasze vuvuzele" - pisze Michał Kiedrowski. - W ten sposób wszyscy przeciwnicy vuvuzeli - sam się do nich zaliczam - zostali przebrzydłymi neokolonialistami. Walka już jest przegrana - kończy dziennikarz Sport.pl.

http://www.sport.pl/MS2010/1,99858,67570.....acja_.html


Cytat:
Komitet organizacyjny MŚ zakaże wnoszenia na stadiony wuwuzeli. Przeciw hałasowi plastikowych trąb protestują wszyscy. Ogłuszeni kibice z innych krajów, piłkarze, stacje telewizyjne, a także policja.
Nieustający hałas wuwuzeli na stadionach RPA często przekracza 100 decybeli. W takim hałasie po kilku minutach człowieka boli głowa.

Komentatorzy stacji radiowych i telewizyjnych nie słyszą własnych słów. Policjanci tracą między sobą łączność, bowiem nie są w stanie porozumiewać się przy pomocy krótkofalówek i telefonów. Najbardziej istotny wydaje się jednak głos zawodników, którzy twierdzą, że nie słyszą się na płycie stadionu.

Szef komitetu Danny Jordan planuje wydanie zakazu wnoszenia wuwuzeli na trybuny, ale przyznaje, że wyegzekwowaniem ograniczenia mogą być problemy.

Dla kibiców RPA robienie hałasu trąbami to tradycyjna forma dopingu. Trzeba rewolucji by zmienić ich przyzwyczajenia.

Na razie obowiązuje zakaz trąbienia podczas grania hymnów państwowych. Przez znaczną część widowni kompletnie ignorowany...

http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/mistr.....42491.html

Cytat:
Telewizja Canal+ we Francji oferuje transmisje z meczów piłkarskich mistrzostw świata w RPA bez charakterystycznego hałasu używanych przez afrykańskich kibiców wuwuzeli. Dzięki technologii rozdzielania częstotliwości dźwięk trąbek jest blokowany, a pozostałe dźwięki, w tym głos komentatora, mogą być nadawane.

System po raz pierwszy został wypróbowany we wtorek. Zdaniem szefa redakcji sportowej Canal+ w czwartek, kiedy Argentyna wygrywała z Koreą Południową 4:1, dźwięk był "niemal idealny".

Głośne i niekoniecznie przyjemne dla ucha dźwięki podłużnych, plastikowych trąbek dały się we znaki kibicom i piłkarzom z całego świata podczas ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. Szybko zrozumiano skąd wzięła się nazwa. "Wuwuzela" w języku zulu oznacza bowiem "robić hałas".

Pomimo skarg piłkarzy, którzy twierdzili, że ryk tej cienkiej trąbki uniemożliwia komunikację na boisku, komitet organizacyjny mistrzostw nie zdecydował się zakazywać ich używania.

http://www.tvn24.pl/0,1661163,0,1,wycisz.....a2010.html

-trąbka w wymiarze religijno – czarodziejskim
-trąbka w wymiarze biznesowym
-trąbka w wymiarze neokolonializmu i dyskryminacji
-trąbka w wymiarze wywrotowo – rewolucyjnym

o ja pierdolę...

osobiście to wolę słuchać darcia mord cywilizowanych czy trąbek niecywilizowanych, od pierdolenia farmazonów, pożal się boże, komentatorów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8570
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:02, 23 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

connard jest różnica między prawdziwym dopingiem , a dmuchaniem w trąbkę. W Afryce być może jest inna tradycja niż w Europie. Czarni nie potrafią inaczej.

Tu masz greckich kibiców na koszykówce (Panathinaikos)


Aż miło posłuchać, najlepsi są jednak angole. Później poszukam coś z ich repertuaru Smile
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dysputant




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 803
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:10, 23 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BzzzzZZZZzzzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzzzZZZzzZZzzzzZZZZZZzzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzz....

W pierwszej minucie po włączeniu meczu zaczęło mnie to wnerwiać. Nawet psy i koty tego nie lubią -.-

ps: grecy nieźle dopingują Smile
_________________
Moja odpowiedź na zaczepki TROLL-i.

http://www.pown.it/3385
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2580
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:23, 09 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://fun.noshit.pl/lubie/45953
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 09 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to jest Afryka, a nie Europa Zachodnia. Tu atmosfera i kultura są inne

Racja. Gorsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 11 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Cytat:
to jest Afryka, a nie Europa Zachodnia. Tu atmosfera i kultura są inne

Racja. Gorsze.

Ogółem - lepsze. Jeżeli chodzi jednak o zachowania kibiców to ZDECYDOWANIE wolę, żeby dmuchali w te wuwuzele, niż wydzierali mordy i napierdalali się po meczu, tak jak to robią np. w moim mieście. Bydło nadające się do izolacji. W porównaniu z nimi Afrykańczycy i ich trąbki to Wersal.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Trąbka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile